AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

Siema

Co z Krzemową? Zlikwidowali magazyn?

Słuchawki

Pani od BHP zakazuje słuchawek, ale po pierwsze na hali jest ciągle hałas i ciężko jest bez nich wytrzymać. Po drugie o słuchawki BHP czy stopery też się będzie czepiać? Bo ja sam słucham często w pracy, ale nie na maksa ogłuszając się przy tym. Jestem czujny i nie chodzę w nich cały dzień i wszędzie. Wrzucanie wszystkich do jednego worka... Niech się Pani najpierw zajmie warunkami pracy i traktowaniem pracowników.

Produkcyjny
@Słuchawki

Zwykle słuchawki nie chronią słuchu, z muzyką dają dodatkowe decybele, za kilka lat podziękujesz Pani od BHP za tę decyzję. Słuchawki BHP/korki są od tłumienia hałasu. Ostatnio byłem świadkiem jak sztaplarka wyjeżdżała z przejścia między halami, trąbiac. Nagle zza winkla wychodzi osoba w słuchawkach ze złą i zdziwioną miną typu "a ty kurła co, jeździć nie potrafisz?"

Rdestowa

Temat szatni. Nowe i ładne owszem, nowoczesne. Ale niestety buty czy kurtkę to na siłę trzeba jakoś pchać, bo jest problem żeby cokolwiek zmieścić. Poza tym odległości do przejścia do stanowiska i teraz kwestia przerwy śniadaniowej. Trzeba iść kawał drogi do szatni, potem znowu na stołówkę i potem z powrotem i na stanowisko i żaden brygadzista ani lider się nie przyczepi że tyle czasu nas niema? 15 minut serio? Miała być piękna kantyna, prezes sam mówił. Teraz na stanowisku się czepiają jak ktoś herbatę ma, bo ma chodzić do szatni i robić za każdym razem. Kilometrówka będzie płatna jakaś czy co?

Pracownik 3 zmiany
@Rdestowa

Szatnie projektowała osoba która nie ma styczności z pracą produkcyjną i nie zna realiów przebierania. Co będzie zimą kiedy kurtki są nie co grubsze a buty będą mokre od śniegu gdzie ta woda ma odchodzić.

Na pewno każda propozycja warta przemyślenia ale jeżeli lider nie wie o co tak prawdę mówiąc chodzi to jest nieporozumienie a zaznajomić z projektem nowego pracownika spoczywa nie na liderze czy brygadziscie tylko na pracownika. Przemyśleń jest wiele jak pomysłów to jest maleńki zbiór innych pracowników bo prośby o przekazanie informacji pozostaje ironicznym uśmiechem lidera.

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zainteresowana

Czy ktoś orientuje się jak wygląda praca w księgowości?, jakie zarobki ?, jaka atmosfera?

Załamany

Mam wrażenie, że zarząd podjął decyzję o wymianie wszystkich doświadczonych pracowników. Wysoka stawka dla doświadczonych spawaczy z kilkuletnim stażem w tej firmie to 3 tys netto, a nagle za taką samą stawkę zatrudniają magazynierow bez doświadczenia. Mimo to, jak spawacz pójdzie po podwyżkę to słyszy kwoty rzędu 100-200zl brutto, lub zmień pracę jak ci nie pasuje. To do nikad nie prowadzi!

nick

A jak jest biurze? Ciężko połapać się w sensie tych opinii i niewiele wnoszą dla stanowisk administracyjnych. Czy firma jest stabilna? Czy pracownicy w biurze także rotują? Jakie są zarobki i perspektywy oraz atmosfera? Dajcie jakiś konkret...

Lisek
@nick

Jeśli zaczynasz od: A jak jest biurze? To z pewnością będziesz miał ciężko, jeśli się tam dostaniesz. Daj sobie lepiej spokój :)

PG
@nick

Firma stabilna, ale zwalnia z dnia na dzień, biuro rotuje jak wszyscy, perspektywy żadne, atmosfera jako tako

@nick

Zależy czy jesteś lepszy cwaniak. Jak tak, to się nienaronisz ale zarobisz, potem Ci zajrza do du*y a Ty pokażesz paluszkiem na kogoś innego i spokuj. Jak nie jesteś cwaniak, chcesz się rozwijać, spełniać, nie zostać upokorzony i przy okazji zarobić to nie przychodź.

Spawacz monter

Czy jest w firmie jakiś system lub zasady podwyżek? Bo nie którym liderom wydaje się jak by płacili że swoich pieniędzy

@Spawacz monter

System podwyżek jest idealnie skonstruowany. Jeśli potrafisz się uczyć, nie psujesz materiału to w 2 lata będziesz miał 3 tysie na rękę. Jeśli z kolei lubisz bawić się w pracy telefonem, walisz dzwony i psujesz materiał, to będziesz narzekał przez resztę swojego życia.

Xox

Czy ktoś wie jak wygląda praca w księgowości? Niby szukają, co chwilę kogoś do księgowości ale czy to prawda?

@Xox

W księgowości straszna rotacja,dłużej niż rok pracuje chyba tylko główna księgowa i kierowniczka

Kar0l

Jakosc w tej firmie jest na jakis specjalnych warunkach ze na 2 i 3 zmianie wychodza przed czasem i nigdy nie odbijaja kart????!

@Kar0l

Jak widac(usunięte przez administratora) boi sie o swoj stolek ze zwolnil (usunięte przez administratora) kto bedzie kolejny? Po wpisie widac ze nie panuja nad czasem pracy kontrolerow. Gdzie jest nadzor brygadzistow, lidera no i kierownika? Czyzby ich przyzwolenie? Pozdrawiam

Były czerwony
@123

Może brygadzisci i kierownik znają powiedzenie "jaka płaca taka praca" haha

Peter B.
@123

Akcja jak w grze o dzwon.

K.Thrace

Dziwne, że firma pozwala na to, aby stanowisko kierownicze w dziale R&D piastował mierny manager z ogromnymi brakami merytorycznymi. Może komuś podoba się markowanie zapracowania szybkim przemieszczaniem się po korytarzach i narzekanie na wieczny „brak czasu”, z którego niestety nic konstruktywnego dla firmy nie wynika. Ileż można przymykać oczy na zrzucanie odpowiedzialności za swoją nieudolność na pracowników działu, na uciekanie się nawet do kłamstw, aby chronić „własny tyłek” w niektórych sytuacjach. Facet zawsze wie_gdzie_ciasto, natomiast jeśli chodzi o sprawy dotyczące jego obowiązków, to jak w kawale z taczką (można sobie wygooglować) stwarza wrażenie, że wiecznie ma taki zap..., że załadować nie ma kiedy. Dobra rada dla zarządu - zróbcie Państwo porządek z kierownictwem R&D, a skończą się problemy z rotacją pracowników w tym dziale.

Nina
@K.Thrace

Musisz być w firmie od niedawna? W AIC wiele stanowisk powstało na skutek protegowania. Tak zwane "dosuwanie kolejnego krzesła do jednoosobowego biurka" to już norma. Ci protegowani pracownicy charakteryzują się tym że dużo chodzą. Jak usiądą to nie wiedzą co z sobą zrobić. Ile razy można czytać tego samego e-maila? Pieniądze które idą na ich utrzymanie mogły by trafiać na produkcję i magazyn. Dzięki temu fachowcy z wieloletnim doświadczeniem zostawali by w firmie. Zamiast tego dopychamy Ukraińcami.

@K.Thrace

W tej firmie żeby awansować na stanowisko "zarządzające" nie możesz być inteligentny. Masz ślepo wykonywać polecenia swojego równie niewykwalifikowanego przełożonego, być konfidentem i glupkiem który nie zauważy w tym nic złego. "albo będziesz się mnie słuchał albo wypier..." Ot całe aic. Tu nie ma miejsca dla mądrych, a już absolutnie dla ambitnych. Pracowałem w tuchomiu, od kilku mc mam nieprzyjemność pracować na rdestowej. Miało być fajnie, a jak zwykle nie wyszło. Ulubione tematy rozmów ludzi z produkcji to 1. Ogłoszenia o pracę 2. Marudzenie na przełożonych. Z tej firmy już nic nie będzie. Gorąco niepolecam. Stawki dla spawaczy z 1999 roku.

SP
@Spawacz

To świadczy o braku kwalifikacji i doświadczenia naszych liderów i niektórych brygadzistów ,zamykają ci usta abyś nie odzywał sie za dużo ,i nie ważne czy mówisz dobrze ,(BO JAK BY TO WYGLĄDAŁO NA TLE DYREKTORA ŻE SPAWACZ MA JAŚNIEJSZĄ GŁOWĘ ).

CoolKid
@SP

W normalnych warunkach stawia się na współpracę ludzi w zespołach - to nie powinno tak wyglądać :/

@CoolKid

Właśnie o to chodzi, że spawacze maja juz po dziurki w nosie traktowania jak najgorsze zło do wyciskania normy, i niestety ale jak brygadzista się za dużo rzuca to efekt jest odwrotny do jego "starań", a mianowicie produkcja zwalnia. Ciekawa sprawa, kiedy zarząd otworzy oczy, że mamy 21 wiek i rok 2019..

Jacek Filbrandt
@Spawacz

Witam. Uważam, że tego typu problemy należy przedyskutować. Każdy pracownik działu produkcji wie, że może że mną porozmawiać. Także zapraszam.

R
@Jacek Filbrandt

(usunięte przez administratora)to jest chyba ostatnia osoba, która może coś zrobić w tej firmie, w sensie pozytywnym. Kupę lat ogarniał Tuchom, więc wie co jest grane. Sam mam z nim od początku dobre relacje i pisze to jako pracownik produkcyjny. Niestety często brakuje kompetencji osobom wyżej postawionym, co na tle zwykłego pracownika brzydko wygląda... (usunięte przez administratora), w Tobie nadzieja. Nie może być tak, że ludzie najniższego szczebla widzą problemy i złe zarządzanie ludzi, którzy są na bardzo wysokich stołkach. Tak nie powinno być w firmie, której główną siłą napędową są ludzie.

Jacek Filbrandt
@R

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o ostatnie zdanie. Tak, to pracownicy tworzą tą firmę. Zarówno na stanowiskach niższego , jak i wyższego szczebla. Liczę , że komunikacja i współpraca pomiędzy tymi szczeblami będzie się poprawiać, ale żeby tak było należy rozmawiać. Tak więc drzwi do mojego biura pozostawiam otwarte i zapraszam ;-)

@Jacek Filbrandt

Witam. Pytanie nasuwa się następujące dlaczego tu ludzie wywlekaja wszystko co złe otóż pracowałem kiedyś w Wielkiej jedna z większych w Polsce i tak się składa że na forach również było głośno aż zainteresowały się media od momentu kiedy pojawiły się tz. Skrzynki kiedyś tak owe były tyle że były i nic się nie działo z tym co ludzie wrzucali proponuję mniej odważnym stworzenie takich skrzynek i niech one będą otwierane codziennie na ekranach i na poczcie niech będą pokazywane problemy i ich rozwiązanie w razie czego polecam się z pomysłami pozdrawiam

@Jacek Filbrandt

Można prosić adres mailowy?

wik

Czy w firmie jest system 3 zmianowy?

didi
@wik

Daj sobie spokój z tą firmą,debila z ciebie zrobią,kierownik zabiera ci premie za byle co , gdy sam ,razem z liderkami jara pety za halą w czasie pracy ,a przecież jest zakaz !!!!!. lepszy sort ???????

Wik
@didi

Dzięki za info, ale nadal nie wiem ile w firmie jest zmian

były-pracownik
@wik

Jest, ale to zależy w sumie na jaką linię trafisz. Loteria.

Gorszy sort
@didi

Liderzy jak liderzy i kierownicy. Do tego ten lider (usunięte przez administratora) Nie szanujący nikogo

Głupio wyszło

W firmie ponad połowa pracowników pracuje krócej niż dwa lata. Nieoficjalna polityka firmy przyzwala na rotację w działach, brak podwyżek. Nawet przy nowych inwestycjach nie dbają o pracowników. Bardzo szybko z nowej osoby w zespole stajesz się jej najbardziej doświadczonym członkiem, ale dzięki rotacją poznajesz dużo nowych ludzi :) Nikt nie powie, że źle pracujesz, ale w budżecie nie ma pieniędzy na podwyżkę i tak mydła oczy, aż w końcu się zwolnisz, kiedy zależy od twojego progu cierpliwości. Awanse? Już dawno rozdane.

kiedyś lutownik

Co tam słychać w AICu, dalej Bogdan wszystkim rządzi ? Pracowałem za lutownika ale rozwalili nam ekipę. Słyszałem że podobno bońka wywalili ?

@kiedyś lutownik

(usunięte przez administratora)bordzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków tym bardziej jak musi zastąpić Waldka pod jego nieobecność. Opinia na jego temat z całą pewnością została wyssana z palca.

kiedyś lutownik

Chodziło o wyżej postawionego (usunięte przez administratora), takiego co ma nazwisko na literę K(usunięte przez administratora)i jest na szczeblu dyrektorskim :P

Olsen! Ten z Gangu

Martwi mnie sytuacja w Tuchomiu. Pracuję w AIC już ładnych kila lat i byłem światkiem wielu zmian. Czasem na lepsze, czasem na gorsze, ale zawsze jakoś się kręciło. Po przeprowadzce z Krzemowej do Tuchomia niestety wyraźnie widać negatywne zmiany. Sytuacja z brygadzistami to idealny przykład. Najlepszy z trójki brygadzistów złożył wypowiedzenie. Trzeba mieć bardzo małą wyobraźnie decydując się na zabranie pracownikowi premii . Wszyscy pracownicy produkcji żyją na styk. Mamy rodziny na utrzymaniu. Jeśli przykładowo brygadzista ma 3 tysiące na rękę i nagle dostaje 2 tysiące to jest to wielki problem. Ucierpi na tym przede wszystkim jego rodzina. Takie praktyki sprawiają że warunki pracy robią się bardzo niestabilne i przyszłość staje się niepewna. To dotyka też operatorów maszyn i całą produkcję. Bo skoro brygadziści są tak dotkliwie karani to nam też się zaraz za coś dostanie. PROŚBA DO WALDKA: Mówię tu w imieniu całej produkcji. Prosimy Waldek kontroluj Mateusza!!! Nie zostawiaj go samego na produkcji i nie dawaj mu wolnej ręki w podejmowaniu trudnych decyzji. On się bardzo stresuje i często podejmuje złe decyzje kierując się swoim ego zamiast zdrowym rozsądkiem. Jeśli pozwolisz odejść Krzyśkowi to posypią się kolejne zwolnienia. Nie myśl że jak Telewizor i Adam wrócili to sytuacja powtórzy się z Krzyskie. To poważny facet i ma swój honor. Oddajcie premie brygadzistom i starajcie się łagodzić konflikty zamiast je nakręcać.

Zdzis

Szkoda gadac o tej firmie .szkoda czasu .szkoda życia. Stracony czas wypłata śmieszna.

Pilot

Podobno ten leniwy gamoń Telewizor wybłagał Waldka i wraca do AIC?

Dziadek Spawacza
@Pilot

Pewnie poszedł gdzie indziej i szybko się na nim poznali. Nie przetrwał nawet okresu próbnego :)

Jeżeli nudzi cię praca lub mało zarabiasz, możesz się zająć zarabiać przez internet. Wejdź na mój profil instagram: @zarabiajprzyinternecie lub na moją stronę internetową: www.zarabiajprzyinternecie.pl.tl

@Nowy

Bardzo śmieszne!

Krzysztof

Dzień dobry , Chciałbym się dowiedzieć jaks stawkę godzinowa dostajecie po szkółce ? Po jakim czasie można liczyć na podwyżkę ? Dziękuje za odpowiedź

ble

oooo dyro poleciał :) no ślicznie ,czemu dopiero teraz .a jak tam rybka ? pozbyć się go jak najszybciej ,do puki jest tylko brygadzistą ,rada ,moja rada ,pozdrowienia dla chłopaków z MULKA

J.e.b.a.ny
@ble

Rybka konfident jest liderem już jakiś czas niestety.

pierwszy sekretarz
@J.e.b.a.ny

:) I Świetnie sobie radzi . robi cholernie dobrą robotę ,stara sie jak to tylko możliwe aby tyłki wokół jego był zawsze czyste,no brawo ,brawo ,jestem pod wrażeniem . Krowę dojną radz dać mu panie

LOL
@pierwszy sekretarz

Świetnie sobie radzi jak na konfiturę? :) To my już wiemy ;)

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.