AIC S.A.

Opinie o AIC S.A.

SZLABAN

Przychody netto ze sprzedaży AiC 239,6 mln zł rok 2021 381,5 mln zł rok 2022 521,9 mln zł rok 2023. (usunięte przez administratora)

SZLABAN

Zysk netto 30,1 mln zł 2021 77,4 mln zł 2022 113,7 mln zł 2023 Lepiej?

Księgowa
@SZLABAN

Zaraz ktoś powie, że może i zysk netto jest wykazywany, ale nie ma odpowiedniego cashflow :D Zarząd okłamywał produkcję, że "zaraz się rozkręci". To jest oczywiste, że skoro firma ma rekordowy zysk mniejszy o 20mln niż planowany to nie ma kasy na podwyżki nawet dla inżynierów. "Kryzys" jest sztucznie wywałoany. (usunięte przez administratora) W 2022 roku frima zatrudniała około 900 osób, licząć, że przeciętny pracownik kosztuje 100k rocznie (pracownik z agencji mniej, dyrekor więcej) to roczne koszty pracy to 90mln. W 2023 roku zatrudnienie spadło do 600 osób, czyli przy wyżwych obrotach koszty spadły. Jak ktoś może bronić tego jak ludzie są taktowani i tłumaczyć to "ciężką sytuacją". (usunięte przez administratora)

Monter0

No cóż w takim razie życzę owocnej współpracy z firmą i samych awansow :)

Michal

Czy możecie powiedzieć coś o pracy w działach R&D? Po nowym roku będę rozglądał się za czymś nowym i zbieram informacje o innych firmach. Pzdr!

Zakład produkujący pracę

Problemami w Tuchomiu nie jest brak nadzoru nad pracownikami tylko (usunięte przez administratora) w zleceniach i projektach. Nie wiem kogo tam można nadzorować, jeżeli tam są tam doświadczeni operatorzy CNC, linia rur i kilka osób robiących proste prace. Za to zlecenia przychodzą na kilka sztuk, które trafiają na wiele lat na magazyn. Czyli marnowany jest czas i pieniądze na przezbrojenie maszn, transport i magazynowanie. Tak samo detale, które były zaprojektowane pod prototyp, z materiału, który był dostępny kilkanaście lat temu nie wiadomo przez kogo i są one produkowane w sposób kompletnie nieoptymalny. W takich miejscach można szukać oszczędności, a nie pilnować czy ludzie nie drapią się po nosie. Kierownik to jeszcze w miarę rozumie, ale nie ma nawet komu zlecić, żeby to poprawił, bo jest zbyt duża rotacja wsród specjalistów. (usunięte przez administratora)

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Nie bądź f....r

Chciałbym podać dane z Rzeczypospolitej na temat firmy: przychody ze sprzedaży ponad 523 mln, zysk netto ponad 113 mln. To są dane oficjalne za 2022 rok. I nie ma kasy na podwyżki przy takiej świetnej marży netto niespotykanej w biznesie produkcyjnym.

Dusia

Czy ktoś z Państwa jest w stanie mi z pewnością powiedzieć, czy to stanowisko Specjalista ds. Ochrony Środowiska jest już zajęte? Pytam, ponieważ w ogłoszeniu dali informację, że wygasło 4 dni temu. To nie jest dużo. A jak coś to o co pytają na rozmowie teraz i jak długo cały ten proces trwa?

Mike Tyson

Juz jutro Mikołajki ! Czekam na te prezenty w kantynie ! Podobno ma być darmowa kawa i darmowa kawa , a dla tych co nie lubia kawusi , to kawka z mleczkiem. Ku chwale firmy !

Frytki

Zacznę od szybkiego wymienienia plusów i minusów, a następnie skupię się na szczegółach. Plusy: - Duży parking - Duża i nowoczesna stołówka i budynki biurowe - Darmowa kawa i herbata - Możliwość przystąpienia do PPK (po 3 latach zatrudnienia) - Dopłata do opieki zdrowotnej Enel-Med Minusy - Stosunkowo niskie wynagrodzenie - Brak dopłat do karty Multi-sport oraz bardzo ograniczone benefity - Brak premii świątecznej, brak premii za wyniki - Brak realnych możliwości rozwoju (brak ścieżek rozwoju pracownika, niskie szanse na awans lub zmianę stanowiska) - Niski poziom kultury organizacji (chaos informacyjny, niska kultura osobista liderów produkcji, braki proceduralne) (usunięte przez administratora)

Robert Lewandowksi

(usunięte przez administratora)I tak jest to kwestia tego, że ta firma robi wymienniki ciepła, a nie silniki rakietowe więc nie ma sensu płacić rynkowych stawek dla doświadczonych specjalistów. Jednak wyniki finansowe firmy w dalszym ciągu są dobre więc prezes osiąga to co sobie zamierzył. (usunięte przez administratora)

Przeszpieg

Uwielbiam tą Polską mentalność xD. Do pracy przychodzimy po socjal. Masz Ty jeden z drugim pojęcie ze to jest tylko dobra wola pracodawcy? Nie podoba się? Nie bierz. Za swoją pracę umówiłeś się na kasę wynikająca z umowy. Nic więcej- nic mniej. Jak trafisz kiedyś do małej prywatnej firmy gdzie będziesz musiał sam sobie kawę kupić to może docenisz. Dziwne ze wszyscy narzekają, ale jak były owoce to cała produkcja się zwaliła i w 5 min nie było czego szukać. Wiesz ze gdzie indziej jest lepiej? To zmień pracę i przestań marudzić.

Cristiano Ronaldo
@Przeszpieg

To nie jest narzekanie, tylko informowanie ludzi z zewnątrz jak firma traktuje pracowników. Firma obecnie nie okazuje żadnej dobrej woli wobec pracowników jest wręcz przeciwnie. Zamiast pisać, że jest źle w firmie należy szukać innej pracy. Tylko problem polega na tym, że ciężko było dostać chociażby wypowiedzenie za porozumieniem stron. Nowy pracodwaca nie będzie czekać na Ciebie 4 miesięcy zanim skończy Ci się wypowiedzenie wiec jak ktoś ma prawdziwe zobowiązania to ma do wyboru męczyć się tutaj lub liczyć na to, że znajdzie nowego pracodawcę, który będzie na niego czekać.

Myślący
@Cristiano Ronaldo

Podpisując umowę wiążesz się z firmą na warunkach , które podpisujesz. Okres wypowiedzenia wynika z długości czasu pracy i moze trwac od 2 tyg do 3 mcy. To z czym masz problem. Zawsze mozesz robotę porzucić , dostaniesz dyscyplinarke , ale wg twojego dziwnego myslenia bedziesz wolny i pójdziesz sobie tam gdzie na pewno jest lepiej :)

Definicje

Cytat: "Zakończenie współpracy na mocy porozumienia stron jest najbardziej polubownym sposobem, w jaki pracodawca może rozstać się z pracownikiem. Wymaga: zgody obu stron na rozwiązanie umowy. wspólnego podpisania dokumentu, który będzie potwierdzał termin i zasady zakończenia współpracy przez strony." Co tu jest trudne do zrozumienia?

Pracownik operacyjny

@Pracodawca witamy nowego DYREKTORA DS personalnych ( personnel director ) Jest Nowa osoba zarządzająca będą podwyżki

@Pracownik operacyjny

Czy już wiadomo co nowa Pani dyrektor przygotowała dla pracowników na święta? Premie?

Podwyżki były przyznawane indywidualnie, czy działami? Zastanawiam się, jaki jest klucz ich przyznawania i jaka tu jest teraz pensja?

haczyki

Haczyki są takie, że: 1. Przełożony musial wcześniej założyć budżet na podwyżki i go dalej ma 2. Przełożony musi rzeczywiście wystawić wniosek podwyżkę dla Ciebie. 3. Przełożony musi umieć uzasadnić wniosek na podstawie tego jak pracujesz 4. W obecnej sytuacji musi mu się naprawdę chcieć chodzić za tym wnioskiem i go przepychać.

Robert Lewandowski

W AIC panuje obecnie bardzo duży chaos organizacyjny trwający od czasu Covida. Najpierw nastąpił gwałtowny spadek zamówień, następnie gigantyczny wzrost, zarząd przestrzelił i myślał, że firma urośnie w kosmos, a było to tylko wyrównanie, po wcześniejszym spadku. Dodatkowo zaszły bardzo duże zmiany na najwyższych stanowiskach w firmie. Zmienił się w ciągu roku dyrektor operacyjny, dyrektor działu jakości, dyrektor logistyki była duża rotacja na stanowiskach średniego szczebla (kierowniczych, specjalistycznych i wsród brygadzistów). Najlepiej w tym chaosie radzi sobie dział technologii, jest tam również rotacja, ale od długiego czasu opierał się on na stażystach i ludziach świeżo po studiach, którzy nabierali doświadczenia i istnieją odpowiednie metody zarządania takim zespołem oraz Kasia Pakuła robi świetną robotę. Zmienia się wolumen produkcji natomiast procesy nie zmieniają sie drastycznie i da się tutaj pracować oraz pracownicy mają możliwość dokształcać się w czasie pracy z modelowania, czytając badania naukowe itd. Zarobki głowy nie urywają, ale jest to rozwojowa praca i w miarę wartościowy wpis do CV. Jakość została w dużej mierze przebudowana, inżyniera jakości jest zdominowana przez kobiety i ma to wszystkie plusy i minusy z tym związane. Szeregowi jakościowcy mają plażę jak cała reszta. Praca tutaj to nic szczególnego, ani dobrego, ani złego zarobki lekko poniżej średniej trójmiejskiej. Produkcja; Największym plsuem na produkcji jest możliwość zrobienia uprawnień spawcza zarówno tig i mig. (usunięte przez administratora)Biorąc pod uwagę, że jest to spawalnia to jest na prawdę czysto w fimie. Stołówka też jest ładna i kawa z ekspresu jest za darmo. Prezes mówił, że obecna sytuacja z obniżonymi zamówieniami może potrwać jeszcze rok lub dwa (tak Adam rozmawiałem z prezesem). BHP sytuacja się faktycznie poprawiła (usunięte przez administratora). Podsumowując: Z plusów: -można się dużo nauczyć pracując w technologii (creo, materiałoznastwo, exel itd) -można nauczyć się spawać -firma mimo spadku zamówień ma dobrą sytuację finansową więc pensje będą na czas -komputery są w miarę nowe -całkiem czysto Z minusów: -stagnacja zarobków -chaoas organizacyjny -słaba atmosfera spowodowana głównie niskiej jakości kadrą średniego szczebla co jest problemem zarówno dla szeregowych pracowników jak i dla inżynierów i specjalistów, którzy musza się z nimi komunikować.

@Robert Lewandowski

Zgadzam się z opinią, dodam że nie warto zbyt się angażować i pokazywać umiejętności, gdyż niestety nie zostaną one docenione. Najlepiej być niewidzialnym, średnio rozgarniętym intelektualnie pracownikiem, który coś tam niby robi, osoby które potrafią więcej są nagradzane większą ilością pracy i odpowiedzialnością, niestety o finansach firma zapomina. (usunięte przez administratora)Tragedi nie ma, mocne 4/10 dam

TAG

Bardzo dobra firma chyba najlepsza w Polsce w jakiej pracowałem. Krok na plus pozbycie sie duzej hordy dzikich ukrainców brawo. Od stycznia na przód marsz ani Kroku w tył.

Przecież Jacek awansował ,pewnie dla tego szukają nowe dyrektora produkcji

Ooo

No ja widziałem to ogłoszenie właśnie w necie. A wiadomo, czemu on się zwolnił? Czy też gdzieś wyżej go dali... 5 lat doświadczenia wymagają na tego dyrektora. A ciekawe ile dadzą na takim stanowisku? :D

worker

Firma inwestuje. Naprawdę inwestuje, to fakt. Nowe linie wciąż są stawiane a stare modyfikowane pod nowe wytyczne. Słyszało się też o zagranicznych, sporych zakupach. No jakby nie patrzeć firma wygląda nowocześnie i światowo. (usunięte przez administratora)

Inny worker
@worker

Jestem ciekaw czy pisałeś coś dobrego jak były bardzo duże premie z okazji 20lat firmy. Pewnie wtedy nie miałeś na to ochoty

worker
@Inny worker

Pudło. Tak się składa, inny workerze, że te 2 lata temu pisałem i byłem wdzięczny bo w końcu można było poczuć się naprawdę docenionym. Trzy lata temu z okazji dodatku świątecznego również była pozytywna odezwa z mej (i nie tylko mej) strony. Nikt o tym nie zapomina

Inżynier

Witam! Jak wygląda praca na stanowisku konstruktora w AIC? Jaka jest atmosfera pracy w dziale?

Zenon

Zastanawiam się.... Jaki pomysł ma zarząd AIC na Tuchom? To co się dzieje obecnie to jakiś absurd! Cała kadra zarządzająca została wymieniona na spawaczy. Ci ludzie nie wiedzą co robią i nie próbują nawet zrozumieć czym się oddział w Tuchomiu zajmuje. Mieliśmy dziś półtoragodzinne szkolenie z człowiekiem który nie miał najmniejszego pojęcia o czym mówi! Ale mówił przez półtora godziny. Bystra i inteligentna brygadzistka Natalia została przeniesiona do oddziału w Gdyni! Czemu? Bo lider spawacz stwierdził że jest głupia! W zamian dostaliśmy nową/starą brygadzistkę z Gdyni bo..... Spawacze ją lubią i znają od dawna! W Tuchomiu przez wiele lat bardzo ciężko było skompletować ekipę operatorów CNC. (usunięte przez administratora)

W ogłoszeniu na specjalistę ds. dokumentacji technicznej podają, że firma się szybko rozwija i w ogóle. Obiecują rozwój osobisty też, możliwy jest realnie awans z takiej pozycji? Chciałbym wiedzieć, bo lubię jednak się przyjmować z poczuciem, że mogę coś osiągnąć, a nie tylko stać w miejscu.

Spawacz

Wystarczy popatrzeć na umowę o pracę jak jest skonstruowana i zapis mówiący że jest dwu składnikowa z podstawy i premi która jest uwarunkowana od podstawy i te aneksy są dla pracodawcy każdy umie liczyć pieniądze.... I na siebie

@Spawacz

Nie rozumiem co aneks dla nas zmieni, może wyjaśnisz? Bo z tego co mówili to nic. (usunięte przez administratora)

Pracownik juz były

Jest w umowach 1.wynagrodzenie zasadnicze 2 premia regulaminowa czyli do 30 % wynagrodzenia zasadniczego. Czyli podnosząc zasadnicze wzrasta premia regulaminowa ... I jak zabierali nam słynne 17% lub krotność to z premia a nie z zasadniczej pensji. A zmienia to w rozumieniu że minimalna wzrasta o jakoś kwotę a po z sumowaniu daje pracodawcy argument do argumentacji ze pensja znacznie przekraczają minimum. minimalnego wynagrodzenia

@Pracownik juz były

Ale zdajesz sobie sprawę, że premia regulaminowa (jak i kilka innych składowych) wlicza się też do wyliczeń czy przekraczasz minimalną krajową? xD Uwielbiam kiedy wypowiadają się takie Janusze co niby wszystko wiedzą. Wpisz sobie w Google "co wchodzi w skład pensji minimalnej", to nie boli.

Tylko pracownicy się zwalniają czy to firma głównie rozwiązuje umowy? No i z jakiego powodu ewentualnie? Piszesz o braku podwyżek, to ile stawka podstawowa w firmie wynosi? Interesuje mnie praca jako spawalnik. I czemu mówisz, że od czerwca się pogorszyło, co dokładnie się zmieniło?

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 91.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 30 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.