AIC S.A.

2 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o AIC S.A.

Gdynianin

Z mojej perspektywy (pracownik biurowy, w firmie od 2023 r.): 1) Mam wrażenie, że sporo opinii z GoWork (tych negatywnych) jest raczej na wyrost. Nie wypowiadam się ws. produkcji, ale np. w mojej poprzedniej firmie o takim zapleczu można było najwyżej pomarzyć. 2) Godziny pracy - standardowe. 3) Atmosfera w firmie - bez zarzutu, naprawdę nie widzę tu jakiegoś poczucia negatywnych emocji. Trzeba robić swoje i tyle. 4. Naprawdę dobre warunki do pracy - w biurach wygodne przestrzenie, napoje, kawa i herbata itp.

Księgowa
@Gdynianin

To powiedz w jakim dziale jest dobrze. Weź pod uwagę, że produkcja i działy około produkcyjne stanowią większość zatrudnionych. Są działy, gdzie się dobrze pracuje, ale to zależy od tego kto jest Twoim bezpośrednim przełożonym. W BHP ludzie pracują bardzo krótko. Z technologii wdrożeniowej nie zwolnił się prawie nikt od kilku lat. 2) Godziny pracy zależą od bezpośrednich ustaleń z przełożonymi wiec mogą pasować lub nie zależnie od działu. 3) Tak się wydaje na początku :-) W 2023 zatrudnienie spadło o około 1/3. Dowiedz się ile odprawy dostał typek biurko obok, który chodził na L4 raz w miesiącu, a dla Ciebie nie ma podwyżki, bo jest ciężka sytuacja(rekordowe zyski czwarty rok z rzędu). W efekcie zarabiasz faktycznie o 30 procent mniej niż 3 lata wcześniej :D 4. Tak biura są nowoczesne i nawet w niektórych działach są nawet ściany, ale tym nie spłacisz kredytu :-) Za to w Tuchomiu jest barak dla robotników :-) i przebierają się w starym blaszaku. Praca dobra, żeby złapać doświadczenie, bo im dłużej się pracuje tym bardziej zarobki odbiegają od rynku.

AD
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Jestem już poza AIC (relokacja), ale patrząc z perspektywy byłej pracowniczki - bardzo dobra organizacja i firma. Pieniądze na czas, sensowni przełożeni, praca w określonych godzinach. Szczerze? Z dzisiejszej perspektywy doceniam to co było w AIC ;) Jedyny problem jaki widzę patrząc wstecz to urlopy dla całej firmy jednocześnie. OK - z jednej strony to dobre, że wszyscy mają wakacje w tym samym czasie (brak telefonów, nagłych pytań), ale jak ktoś, tak jak ja, woli wyjechać we wrześniu to już pewien problem.

Spawacz

Myślę, że jest normalnie co do pracy, na pewno lepiej, niż ich w wielu miejscach produkcyjnych. Przyszedłem na szkółkę, zostało mi bardzo dokładnie wyjaśnione jakie są wymagania podczas lojalki, warunki podwyżek i ich wysokość, warunki premii i wysokość, plik pdf na maila z odkladnym opisem regulaminu premiowego i generalnie co do wynagrodzenia. Na początku roboty było dużo i faktycznie można było się więcej nauczyć, teraz jest różnie, ale nadal myślę, że mam możliwość i jestem zachęcany do nauki kolejnych stanowisk. Co do brygadzistow, liderów, kiero, bhp to ci, z którymi miałem styczność są dosyć ostrzy i dyscyplina jest surowa, ale nie jest to coś, na co nie potrafię się zgodzić i też nie czuje się źle traktowany. Socjal też mi pasuje, premia na święta byłaby miła, ale jednak pamiętajmy, że to dobra wola pracodawcy. Na chwilę obecną jestem zadowolony i nie myślę o zmianie pracy a pół roku stuka. Trzeba jednak też wspomnieć o tym, że jeżeli ktoś naprawdę leci w chu...no to nie pójdzie na inne stanowisko, nie dostanie zbyt dużo pracy a inni pracownicy mogą się denerwować. Mówię na przykładzie pewnej osoby(która myślę, że umieściła tu opinie) która przez przynajmniej dwa miesiące nie podołała złożeniu żadnego pakietu a potem ostentacyjnie 8h nic nie robiła (do momentu wypowiedzenia) mając za to dużo pretensji. Nie wypowiadam się też oczywiście za innych, a jedynie osobiście czuje się w porządku w AIC i zobaczymy, czy tak zostanie. Nie jest idealnie, ale jest całkiem dobrze

Czyki

No cóż. Z wieloma negatywnymi opiniami na temat firmy , które przeczytałem można polemizować , z częścią z nich można się zgodzić. Nie zauważyłem aby ktos napisał że pensja wpływa na konto regularnie , przynajmniej ja nigdy , przez ponad 5 lat pracy nie zostałem oszukamy nawet na złotówkę. Mamy czystą wygodną stołówkę, szatnie . A pieniądze na emeryturę, a leczenie. Można oczywiście nażekac między sobą , ale z własnego doświadczenia wiem że zarząd jest otwarty na uwagi . Ktoś powie że łaski nie robią . Zapewniam że w firmach których pracowałem to nie było standardem . Na koniec chciałbym zapewnić że nie jestem w d...o włazem i zachęcam żeby mniej nażekac a więcej działać.

nik kejw

na emeryture to zgodnie z prawem musialbys doplacac z wlasnej kieszeni. A AIC placi calosc, wiec nie narzekaj. Mogli wybrac tansza dla siebie opcje.

MjastowyMondrala Nowy wpis

Po epizodzie w AIC nasuwają się następujące przemyślenia: + możliwość zdobycia doświadczenia po szkole, + wypłaty z wyprzedzeniem w odniesieniu do 10-go dnia miesiąca, + wyposażenie w sprzęt biurowy - stacja dokująca i dwa monitory, + fajni ludzie... - ... ale niestety stanowiący rzadkość. Wyścig o to kto jest ważniejszy. ;-) - brak przepływu informacji - stawki nie nadążające za realiami rynku - chaos decyzyjny AIC jest firmą z potencjałem, ale... niewykorzystanym potencjałem. Bez dwóch zdań praca w AIC umożliwiła rozwój w innym miejscu.

Ktos Nowy wpis

Codziennie po 8h w różnych zmianach 6-14/14-22/22-6. Poniedziałek-piatek

SE Nowy wpis

Cześć chce się zatrudnić jako Brygadzista Produkcji tylko szukam miejsca, gdzie się robi po 8 godzin, nie więcej. W ogłoszeniu napisali, że są trzy zmiany, ale nie podali, po ile godzin. Wie ktoś tutaj?

Gdynianin

EC

z podanych punktów odnosisz się jedynie do herbaty i kawy, a co z reszta? Nie ma niczego więcej do podważenia? Atmosfera jest ok? godziny pracy są w porządku? i które z ewentualnych negatywów na pewno są sprawdzone?

Księgowa Nowy wpis
@Gdynianin

Ja osobiście byłem z rozmowy kwalifikacyjnej zadowolony. Żadnych zbędnych i dziwnych pytań. Kilka ogólnych o moje dotychczasowe doświadczenie, czego szukam i trochę technicznych związanych z chłodnictwem czy pompami ciepła. Typu jakbym zrobił to, dlaczego robi się tak a nie inaczej. Pani z działu chyba HR bardzo miła. Inżynier który uczestniczył w rozmowie również. Oprowadził mnie po firmie, poopowiadał, pokazał co i jak wygląda. Szybki test z lutowania. Całość trwała dobrze ponad godzinę, w sensie rozmowa, przejście po firmie, test i jeszcze krótka rozmowa na koniec. Oferta jaką mi zaproponowali była satysfakcjonująca. Jedna z lepszych jakie otrzymałem porównując do innych ofert pracy które miałem w tym czasie. Sama firma sprawia wrażenie nowoczesnej. Służbowe auta elektryczne na parkingu, stacje ładowanie, wnętrze budynków również nowoczesne. Pracy nie przyjąłem. Głównie przez opinie na tym portalu ale też przyznam, że wielkość firmy mnie trochę przytłoczyła. Dotychczas pracowałem w mniejszych. Tutaj jednak duża produkcja, spora hala, wszędzie kontrola elektroniczna, otwiera się drzwi i na kamera na przeciw twarzy. Jednak samą rozmowę oceniam pozytywnie. Nie mam zastrzeżeń.

Ogóle i techniczne.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
AD
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Mirka

Specjalista ds. Ochrony Środowiska został już zatrudniony? Wiem, że szukali 2 miesiące temu, ale o wyniku mi nic nie wiadomo. Czy często się zmieniają w sumie ludzie na tych stanowiskach? Bardzo by mi zależało na pracy, ale jak już coś jest, to też żeby w miarę stabilnie było.

Asia
@Mirka

A czy wiadomo na jakie pieniądze może tam liczyć doświadczony specjalista ds. ochrony środowiska? Rozważałam te ogłoszenia, ale nie było nigdzie info o zarobkach

Mirka

Panienka z okienka
Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Najgorsza firma w jakiej przyszło mi pracować. Na szczęście to już za mną. (usunięte przez administratora) *dwutygodniowy urlop w obowiązkowym terminie wskazanym przez pracodawcę * PPK dostępne dopiero po dwóch latach (wg przepisów max czas to 3 miesiące od zatrudnienia) * brak funduszu świadczeń socjalnych (usunięte przez administratora)

PA

Specjalista ds. Ochrony Środowiska nadal ma tak podróżować między oddziałami jak pisali w ogloszeniu miesiąc temu? Często to się zdarza? Pytam, bo ja ogólnie szukam typowo stacjonarnej pracy, a jazda autem mnie stresuje i jest nie na rękę :/ Dziękuję jak coś

Zuźka

Ja to raczej chciałam sprawdzić czy ktoś nie pisał przypadkiem o ofercie dla inżyniera ds. testów ale zaciekawiliście mnie tym tematem. skoro większa część czasu sprzedają w siedzibie to czym się w niej tam zajmują? Jaki jest jeszcze zakres obowiązków?

św. Mikołaj

I jest sukces, nie ma owoców i ciasteczek na święta. Nikt nie będzie narzekał, że w święta są owoce i ciasteczka w stołówce za darmo. Cieszę się, że firma doszla do tego, że pracownicy tego nie potrzebują.

O

A jaka wy macie teraz te stołówkę? Co tam na niej serwują? I płaci się normalnie czy może część posiłku jest za darmo? Jest w ogóle jakiś wybór?

Ryszek zdobywca szyszek

DALI CIACHO NA STOŁOWCE !!!!! I NIE JEST TO MAKOWIEC WIDAC POPRAWE W FIRMIE , CZUJE ZE TO PRZEŁOMOWY MOMENT , PODWYZKI TO KWESTIA CZASU . KU CHWALE FIRMY

Willy Wonka
@Ryszek zdobywca szyszek

Doczekałeś się podwyżek. Wszyscy zarabiający poniżej 4600 brutto, dostaną wyrównanie do tej kwoty. Reszta? Reszta i tak ma za dużo.

@Willy Wonka

Ja zrozumiałem ze czesc innych osob tez dostanie podywzke. moze trzeba słuchać uważnie?

SZLABAN

Przychody netto ze sprzedaży AiC 239,6 mln zł rok 2021 381,5 mln zł rok 2022 521,9 mln zł rok 2023. (usunięte przez administratora)

SZLABAN

Zysk netto 30,1 mln zł 2021 77,4 mln zł 2022 113,7 mln zł 2023 Lepiej?

Księgowa
@SZLABAN

Zaraz ktoś powie, że może i zysk netto jest wykazywany, ale nie ma odpowiedniego cashflow :D Zarząd okłamywał produkcję, że "zaraz się rozkręci". To jest oczywiste, że skoro firma ma rekordowy zysk mniejszy o 20mln niż planowany to nie ma kasy na podwyżki nawet dla inżynierów. "Kryzys" jest sztucznie wywałoany. (usunięte przez administratora) W 2022 roku frima zatrudniała około 900 osób, licząć, że przeciętny pracownik kosztuje 100k rocznie (pracownik z agencji mniej, dyrekor więcej) to roczne koszty pracy to 90mln. W 2023 roku zatrudnienie spadło do 600 osób, czyli przy wyżwych obrotach koszty spadły. Jak ktoś może bronić tego jak ludzie są taktowani i tłumaczyć to "ciężką sytuacją". (usunięte przez administratora)

Monter0

No cóż w takim razie życzę owocnej współpracy z firmą i samych awansow :)

Michal

Czy możecie powiedzieć coś o pracy w działach R&D? Po nowym roku będę rozglądał się za czymś nowym i zbieram informacje o innych firmach. Pzdr!

Zakład produkujący pracę

Problemami w Tuchomiu nie jest brak nadzoru nad pracownikami tylko (usunięte przez administratora) w zleceniach i projektach. Nie wiem kogo tam można nadzorować, jeżeli tam są tam doświadczeni operatorzy CNC, linia rur i kilka osób robiących proste prace. Za to zlecenia przychodzą na kilka sztuk, które trafiają na wiele lat na magazyn. Czyli marnowany jest czas i pieniądze na przezbrojenie maszn, transport i magazynowanie. Tak samo detale, które były zaprojektowane pod prototyp, z materiału, który był dostępny kilkanaście lat temu nie wiadomo przez kogo i są one produkowane w sposób kompletnie nieoptymalny. W takich miejscach można szukać oszczędności, a nie pilnować czy ludzie nie drapią się po nosie. Kierownik to jeszcze w miarę rozumie, ale nie ma nawet komu zlecić, żeby to poprawił, bo jest zbyt duża rotacja wsród specjalistów. (usunięte przez administratora)

Nie bądź f....r

Chciałbym podać dane z Rzeczypospolitej na temat firmy: przychody ze sprzedaży ponad 523 mln, zysk netto ponad 113 mln. To są dane oficjalne za 2022 rok. I nie ma kasy na podwyżki przy takiej świetnej marży netto niespotykanej w biznesie produkcyjnym.

Dusia

Czy ktoś z Państwa jest w stanie mi z pewnością powiedzieć, czy to stanowisko Specjalista ds. Ochrony Środowiska jest już zajęte? Pytam, ponieważ w ogłoszeniu dali informację, że wygasło 4 dni temu. To nie jest dużo. A jak coś to o co pytają na rozmowie teraz i jak długo cały ten proces trwa?

Mike Tyson

Juz jutro Mikołajki ! Czekam na te prezenty w kantynie ! Podobno ma być darmowa kawa i darmowa kawa , a dla tych co nie lubia kawusi , to kawka z mleczkiem. Ku chwale firmy !

Frytki

Zacznę od szybkiego wymienienia plusów i minusów, a następnie skupię się na szczegółach. Plusy: - Duży parking - Duża i nowoczesna stołówka i budynki biurowe - Darmowa kawa i herbata - Możliwość przystąpienia do PPK (po 3 latach zatrudnienia) - Dopłata do opieki zdrowotnej Enel-Med Minusy - Stosunkowo niskie wynagrodzenie - Brak dopłat do karty Multi-sport oraz bardzo ograniczone benefity - Brak premii świątecznej, brak premii za wyniki - Brak realnych możliwości rozwoju (brak ścieżek rozwoju pracownika, niskie szanse na awans lub zmianę stanowiska) - Niski poziom kultury organizacji (chaos informacyjny, niska kultura osobista liderów produkcji, braki proceduralne) (usunięte przez administratora)

Robert Lewandowksi

(usunięte przez administratora)I tak jest to kwestia tego, że ta firma robi wymienniki ciepła, a nie silniki rakietowe więc nie ma sensu płacić rynkowych stawek dla doświadczonych specjalistów. Jednak wyniki finansowe firmy w dalszym ciągu są dobre więc prezes osiąga to co sobie zamierzył. (usunięte przez administratora)

Przeszpieg

Uwielbiam tą Polską mentalność xD. Do pracy przychodzimy po socjal. Masz Ty jeden z drugim pojęcie ze to jest tylko dobra wola pracodawcy? Nie podoba się? Nie bierz. Za swoją pracę umówiłeś się na kasę wynikająca z umowy. Nic więcej- nic mniej. Jak trafisz kiedyś do małej prywatnej firmy gdzie będziesz musiał sam sobie kawę kupić to może docenisz. Dziwne ze wszyscy narzekają, ale jak były owoce to cała produkcja się zwaliła i w 5 min nie było czego szukać. Wiesz ze gdzie indziej jest lepiej? To zmień pracę i przestań marudzić.

Cristiano Ronaldo
@Przeszpieg

To nie jest narzekanie, tylko informowanie ludzi z zewnątrz jak firma traktuje pracowników. Firma obecnie nie okazuje żadnej dobrej woli wobec pracowników jest wręcz przeciwnie. Zamiast pisać, że jest źle w firmie należy szukać innej pracy. Tylko problem polega na tym, że ciężko było dostać chociażby wypowiedzenie za porozumieniem stron. Nowy pracodwaca nie będzie czekać na Ciebie 4 miesięcy zanim skończy Ci się wypowiedzenie wiec jak ktoś ma prawdziwe zobowiązania to ma do wyboru męczyć się tutaj lub liczyć na to, że znajdzie nowego pracodawcę, który będzie na niego czekać.

Myślący
@Cristiano Ronaldo

Podpisując umowę wiążesz się z firmą na warunkach , które podpisujesz. Okres wypowiedzenia wynika z długości czasu pracy i moze trwac od 2 tyg do 3 mcy. To z czym masz problem. Zawsze mozesz robotę porzucić , dostaniesz dyscyplinarke , ale wg twojego dziwnego myslenia bedziesz wolny i pójdziesz sobie tam gdzie na pewno jest lepiej :)

Definicje

Cytat: "Zakończenie współpracy na mocy porozumienia stron jest najbardziej polubownym sposobem, w jaki pracodawca może rozstać się z pracownikiem. Wymaga: zgody obu stron na rozwiązanie umowy. wspólnego podpisania dokumentu, który będzie potwierdzał termin i zasady zakończenia współpracy przez strony." Co tu jest trudne do zrozumienia?

Zostaw merytoryczną opinię o AIC S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w AIC S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy AIC S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AIC S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 59, z czego 7 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AIC S.A.?

Kandydaci do pracy w AIC S.A. napisali 11 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AIC S.A.