logo Codete

Codete

Kraków

Opinie o Codete

bonk 2015-09-22 12:36:48
Widzę, że są oferty na doświadczonego Railsowca. Nie wie ktoś czy pojawi się opcja na takiego pomiędzy Entry a Junior?
bonk 2015-09-22 17:40:52
Hej. Nie wiem czy mogę wrzucać linki więc powiem Ci tylko, że na gumtree jest. Ledwo dodali. Poszukaj wg miejsca Kraków i szukana fraza Ruby. Pozdrawiam.
koder 2015-10-12 13:53:27
Moze ktos tutaj napisac jakie w tej firmie sa formy zatrudnienia i widelki placowe?
Duzo roboty wieczorami?
go_code# 2015-10-12 16:00:41
Intersuja Cie wszystkie stanowiska? bo wiele nie napisales o sobie...a jesli chcesz do nic aplikowac to chyba lepiej bedzie zwrocic sie do ich kadr. Dowiesz sie czy szukaja kogos z Twoimi umiejetnosciami i cos zaproponuja!?
Rynek pracy sie zmienil i chyba juz nikt w IT nie pyta o widelki, zreszta co po nich, jak Ciebie pewnie bardziej interesuje ile ktos moze Ci zaplacic za miesiac Twojej pracy? Podobnie z formami zatrudnienia. Chociaz wiekszosc moich znajomych jest na dzialalnosci, bo jak tu inaczej zrobic projekt po godzinach dla "znajomego" :P
koder 2015-10-13 13:24:21
Dzieki. Szukam jednak firmy gdzie nie musze pracowac po godzinach dodatkowo :P
Po za tym w IT kazdza szanujaca sie firma daje widly, nawet w PL.

Szukam dalej :P
HR Team 2015-10-13 16:08:28
Cześć, opisy otwartych stanowisk, widełki płacowe oraz informacje o formach współpracy są dostępne u nas pod mailem - jobs@codete.com :)
Jabol 2015-11-15 15:44:03
Comarch 2. Naprawde jest wiele lepszych innych firm
Polkrak 2015-12-18 16:05:28
Bylem na rozmowie. Przez 2,5 tyg totalna cisza (odpowiedz miala byc do tyg). W koncu ja sie odezwalem - dowiedzialem sie ze rekrutacja caly czas trwa i jeszcze nie wiedza czy sie dostalem. Napisalem ze dziekuje za taka organizacje pracy i zrezygnowalem. Po pol roku odzywa sie szefo ze wprawdzie wtedy wybrali kogos innego ale teraz znow szukaja. Nie wiedzialem czy smiac sie czy plakac.
Polkrak 2015-12-19 13:25:05
Gdyby sie odezwali "przykro nam ale jest Pan za slaby etc" - nie ma problemu.
Ale z taka akcja zetknalem sie po raz pierwszy i oby ostatni. Naprawde w Krakowie jest dosc niezlych firm,wiec mozna oszczedzic sobie "przyjemnosc" kontaktu z codete.
Wazzak 2015-12-30 23:30:11
Nie widze w tym nic niestosownego...jak chcesz robic kariere, to sie przyzwyczaj do telefonow czy maili. Do mnie non stop dzwonia z roznych agencji albo firm informatycznych z ofertami i powiem szczerze, ze zawsze chetnie przyjme oferte :P Warto miec z nimi dobre relacje, bo teraz jest rynek pracownika, ale kiedys to sie moze zmienic i wtedy networking bedzie bardzo pomocny.

Po Twoich wpisach wnioskuje, ze dopiero zaczynasz, ale jak zdobedziesz wiecej doswiadczenia i zalozysz konto na Linkedin to liczba ofert Cie zaskoczy:P
Polkrak 2016-01-02 20:59:17
Wazzak proponuje nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Jestem przyzwyczajony do telefonow i maili- nie jestem przyzwyczajony do tego że ktoś dzwoni i zaczyna od totalnej ściemy. I dzięki za radę ale jest spóźniona o dobrych kilka lat,naprawdę nie musisz się martwić ani o moje doświadczenie ani o konto na linkedinie.
notoladnie 2016-01-22 15:32:04
Z tego co wiem, to szukają jeszcze iOS i Android Developera - poszukaj w sieci!
stolowy 2016-01-28 17:36:21
@Johnny zdarzają się też u nich wyjazdy, ale tego faktycznie w ogloszeniu nie ma. No i bilard, piłkarzyki i tym podobne, jeżeli interesują Cię takie rzeczy.
Dude 2016-02-03 14:33:05
@434343 myślę, że znacznie ważniejsze są Twoje umiejętności niż lata doświadczenia.
wronyiosly 2016-02-16 11:50:40
Moim zdaniem umiejętności są ważniejsze niż doświadczenie - przekładają się bezpośrednio na efekty, doświadczenie niekoniecznie.
Dejum 2016-02-19 18:16:43
Podzielę się dla potomnych - bardzo fajny webinar. Zwłaszcza fragmenty o demonstrowaniu progresu przy kamieniach milowych i generalnie o komunikacji. Radzę pilnować, kiedy będa następne.
MaxPower 2016-03-14 17:11:11
Ktoś wie jak wygląda w Codete kwestia edukacji? Szukam firmy gdzie moglbym sporo nauczyc sie od kolegów, jakies wyjazdy czy eventy tez oczywiscie bylyby sporym plusem
Papuas 2016-03-15 18:43:17
Spodoba Ci sie ;) Jak podejdziesz do kogos to Ci na bank wyjasni, sa tez szkolenia wewnetrzne calkiem czesto. No i mozna sie przekwalifikowac, ja np. nauczylem sie praktycznie od podstaw ruby on rails, powiedzialem ze chcialbym jakiejs odmiany od javy i nie bylo problemu. Na wyjezdzie nie bylem, ale tak, bywaja
shf 2016-03-17 14:14:43
Ktoś tam pracuje na B2B? Widziałem widełki i szczerze mówiąc, przeliczenie UoP na B2B jest po prostu bandyckie, mam nadzieję, że nikt nie psuje rynku zakładając firmę dla Codete... Ale na UoP rzeczywiście warunki niezłe.
SoyLoco 2016-03-30 11:24:21
Tak tak słyszałem ;d Ale ciekawi mnie edukacja przede wszystkim, jakies inne szkolenie tez poza jezykiem?
sepsikola 2016-03-31 18:29:52
Tak, jak Papuas pisał, są wewnętrzne, a nawet jak akurat nie ma, to będą Cię tak po prostu edukować jak będziesz chciał. Nie ma co narzekać pod tym kątem.
sepsikola 2016-04-06 16:49:33
Codete działa też w niemczech, więc nie sądzę, żeby poziom szkoleń był gorszy. Są regularnie tzw. CodeteCon - na ostatnim było o pracowaniu na legacy code, o prefetchingu danych, o programowaniu funkcyjnym i nie tylko. Oprócz tego na starcie dostajesz sporo szkoleń, np. ze SCRUMa, no i finansują szkolenia zewnetrzne
Patryk 2016-04-07 08:35:35
A szkolenia sa w jakiej formie - na zywo, filmiki po angielsku, czy moze jakies kursy interaktywne? Bo szczerze mowiac, te dwa ostatnie nie powinny sie liczyc, pelno jest tego w sieci...
sepsikola 2016-04-11 17:41:09
No te co wspomiałem ustnie - są te CodeteCony, gdzie pracownicy dzielą się wiedzą z innymi, mają sami dowoloność wyboru tematu, w którym czują się specami. A napływ wiedzy z zewnątrz też jest, bo jak mówiłem finansują zewnętrzne szkolenia jak ktoś ma ochotę
superpioter 2016-05-10 16:25:09
Polecam monitorować Google, nie tylko GoWorka. Co do samej pracy to zdecydowanie warto, jest fachowo, profesjonalnie, a atmosfera jest bardzo przyjemna i nie wymuszona.
devel 2016-06-10 16:07:32
Czy ktoś może powiedzieć czy pod względem programowania w java ta firma jest ok?
Randall 2016-06-15 16:33:12
Jak najbardziej - pod kątem know-how wg ciężko mieć zastrzeżenia, ilośc seniorów robi swoje.
dev 2016-06-18 09:44:22
Czy seniorami sa osoby robiace prelekcje na roznych konferencjach? Bo szczerze mowiac ich poziom nie zachwyca.
dev 2016-06-20 12:49:08
@łukasz ci z konferencji maja doswiadczenie tylko sa zle wyedukowani. Nauka od takich osob jest zgubna.
taylor 2016-06-20 14:15:00
nie wiem na ktorej konferencji byliscie, ale ja z wykladu o iOS bylam mega zadowolona. Chlopaki mieli swietne prezentacje, a w przerwie rozmawialismy o problemach ktore mam w swoim projekcie.
Milkduds 2016-06-22 12:06:07
Niekoniecznie zawsze - jak Cię rzeczywiście coś interesuje, zwykle już o tym masz pewien poziom wiedzy, i chcesz dowiedziec sie czegoś nowego. Wiec poziom musi byc w miare wysoki, zeby nie powielac. I zgodzę się z Taylor, all about ios było naprawdę fajne.
NachoBusiness 2016-06-24 11:22:54
Najfaniejsze są moim zdaniem tam wewnętrzne, także mogą nie być super znane - ostation o obłudze zdarzeń asynchronicznych i trochę o zarządzaniu pracą, konkretnie o pracy z GitFlowem. No i są regularnie, to ważne.
TrapperRapper 2016-07-08 18:00:12
Teraz to nawet w warzywniaku trzeba umiec. A nie wiece czy na jeszcze jakieś? Najchetniej cos z java, podstawy mam, chce nad nimi pracowac
develop 2016-07-08 21:32:31
łukasz, na 100% znajdziej coś bardziej rozwojowego. Po angielsku to nawet małpy u nas w zoo gadają :)
develop 2016-07-11 14:07:49
@asia, w branży IT miltisporty i luxmedy to taki sam standard jak w sklepie płatność kartą. Nie za mało, ale nic nadzwyczajnego.

powiedz coś więcej nt. jakie pomysły pracowników zostały zatwierdzone przez szefów i zrealizowane?
develop 2016-07-13 14:05:04
@hey, ilość posiadanych udziałów w firmie to główny czynnik działania. Jak robisz tylko za kasę i dodatkowo wymyślasz coś co potem "twoja" firma przejmie, to trochę dajesz się wykiwać.

Stąd pytanie jakie pomysły pracowników zostały zatwierdzone przez szefów i zrealizowane?
Robbo 2016-07-20 12:53:18
Wiem, że można bez żadnego problemu się przekwalifikowywać i zmieniać projekty - na zasadzie mam już dość Javy, to przejdę sobie na iOSa i rozwinę się w tą stronę. Płacą też za szkolenia zewnętrzne, na które masz ochotę akurat pójść.
AdamEwowy 2016-07-27 09:33:05
Chodziło mu o tą - (usunięte przez administratora) ale jest nieaktualna - co nie zmienia faktu, że jak Ci mocno zależy pewnie możesz spróbować
Dalajowca 2016-08-22 14:50:19
Cóż, dobre oferty za długo wolne nie pozostają..
Oskar 2016-09-29 15:21:13
W Codete pracowałem prawie dwa lata to była w sumie moja pierwsza praca, wcześniej zajmowałem się bardziej freelancerką. Podoba mi się to, że nie patrzyli na moje wcześniejsze doświadczenie zawodowe czy wykształcenie, a postawili na umiejętności (moje indywidualne projekty). Pracowałem w JavaScripcie stawka jak na Juniora bardzo atrakcyjna, później awansowałem na Contributora. No i atmosfera pomimo, że dużo osób pracowało wszyscy mieli ze sobą kontakt, dzięki integracjom, wyjazdom itp.
Oskar 2016-10-03 15:08:42
Dużo jest wewnętrznych szkoleń na zasadzie dzielenia się wiedzą, masz ciekawy case i możesz o nim opowiedzieć to naprawdę fajnie rozwija. A jak chciałem wziąć udział w szkoleniu zewnętrznym z JavaScriptu to też nie było problemu, dostałem i urlop i dopłatę do szkolenia.
micki 2016-10-03 15:59:18
Oskar - a dlaczego odszedles? Czego Ci ta firma nie zapewnila?
adam 2016-10-06 12:26:11
No pewnie, że warto. Ja nie dostałem się tam do pracy, ale rozmowę wspominam jako dobre doświadczenie. Oczywiście była taka standardowa pierwsza, później już techniczna - i dostałem się do etapu, gdzie rozmawiałem z klientem, z którym miałem współpracować, jeśli dostałbym się do pracy. Nie powiem stres był. No i dobre jest to, że nawet jak mnie nie przyjęli to dostałem od nich informacje (taki feedback) o tym w czym wypadłem dobrze, a w czym mniej podczas mojej rozmowy i na co muszę zwrócić uwagę. Za jakiś czas znowu pewnie spróbuję :)
algebra 2016-10-06 13:27:39
Czyli biora wszystkich a dopiero ich klienci Was weryfikuja?
Czy teraz powiedzieli zeby oczekiwal telefonu? Jak sie znajdzie slabszy klient to pewnie wskoczysz ;)
algebra 2016-10-06 21:20:22
CO to znaczy podstawiony klient ? Masz na mysli mozliwosc ze sami zrobili "klienta" kolejnym krokiem rekrutacji ?

To raczej tak nie dziala, zawsze ostatnie slowo na normalny klient, prawdziwy.
Andrzej 2016-10-08 09:42:49
To raczej nie był podstawiony klient :D Sam jakiś czas temu miałem rozmowę, a teraz już pracuję i to właśnie nad projektem, który był omawiany w drugim etapie rekrutacji, o którym wspominał kolega wyżej. I nie, nie biorą wszystkich. Musisz przejść oba etapy rekrutacji pomyślnie. To czy się dostaniesz nie zależy od samego klienta, ale od tego czy spełniasz wymagania do pracy przy projekcie. Dla mnie taka rozmowa była super, pozwoliła lepiej poznać projekt i ludzi z którymi mam pracować. Miałem okazje zadać wiele pytań na które rekruterzy często nie znają odpowiedzi. Często się spotykałem z wciskaniem kitu na rozmowach czy obiecywaniem złotych gór, a tutaj sam wszystko zweryfikowałem przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu.​
Baron 2016-10-19 04:03:02
Amatorka... tylko,zeby nabic sobie jakies dosw. do CV
Mech 2016-10-19 09:07:28
fajnie ze byliscie na targach pracy, trzeba przelamywac monopol korporacji:)
Wasze stoisko bardzo sie wyroznialo, swietna robota! Czekam na informacje o zapowiadanej konferencji!
jacek 2016-10-19 14:55:01
Pracowałem jakiś czas temu w Codete (musiałem zrezygnować, ze względu na przeprowadzkę :/). obok zarobków i atmosfery o której już mówili moi poprzednicy podobała mi się ocena okresowa, która była (nie wiem jak jest teraz) raz do roku taka duża a pomiędzy zawsze mogłem liczyć na feedback . Nie dość, że sam mogłem ocenić co w mojej pracy było spoko, a co nie, to jeszcze dostałem informację na ten temat od team leadera. Po tym miałem jasną sytuację nad czym muszę pracować w kolejnym miesiącach, żeby się dalej rozwijać.
DoM 2016-10-19 23:28:15
Widziałem Wasze stoisko na targach w ICE, gratuluje pomysłu z piłkarzykami. Pokazaliście ze można stworzyć ciekawa alternatywę dla pracy w korporacji, a jednocześnie zaoferować duże możliwości rozwoju. Nie spodziewałem się ze macie tyle różnych projektów. Do tej pory w Krakowie przebijały się głównie startupy z jednym produktem, który jest cały czas poprawiany. Chociaż osobiście uważam, że na dłuższą metę tez powinniście mieć coś swojego w portfolio…sam open source nie wystarczy ;)
Zostaw swoją opinię o Codete - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Codete