Miniaturka
Bartosz Wiśniewski
Specjalista ds. Marketingu ANDREWEX Sp. z o.o.
Pracę w firmie Andrewex zaczynałem jako doradca Klienta w sklepie internetowym. Po kilku latach dzięki dobremu poznaniu asortymentu, procesów zachodzących w firmie, mogłem wykorzystać swoje doświadczenie oraz wykształcenie i zająć się prowadzeniem całego marketingu firmy.

ANDREWEX Sp. z o.o.

ANDREWEX to prywatne przedsiębiorstwo produkcji drzewnej o wyłącznie polskim kapitale.

Przedsiębiorstwo ANDREWEX rozpoczęło działalność w 1988 roku. Jakie były kluczowe momenty w historii firmy?

Firma rozpoczęła działalność w 1988 roku w Piętnie k. Turku w Wielkopolsce. Kolejne lata jej działalności charakteryzowały się dynamicznym wzrostem pozwalającym na osiągnięcie znaczącej pozycji na rynku wyrobów wyposażenia ogrodów i wnętrz oraz wielkowymiarowych konstrukcji drewnianych.

Kamienie milowe w rozwoju ANDREWEX to otwarcie drugiego zakładu w Żeroniczkach – główny partner IKEA (woj. wielkopolskie) oraz przejęcie w 1997 roku Państwowego Przedsiębiorstwa Wielkowymiarowych Konstrukcji Drzewnych w Cierpicach koło Torunia (woj. kujawsko-pomorskie).

Kolejnym etapem w rozwoju było założenie sklepu internetowego, pozwoliło to dotrzeć do większej liczby klientów detalicznych. Produkowany przez nas asortyment jest sprzedawany tylko pod naszą marką, którą cechuje doskonała jakość oraz bardzo szeroka gama produktów.

Aby wyjść naprzeciw odbiorcom detalicznym, otwarte zostały salony sprzedażowe, które pozwalają na bezpośredni dostęp do produktów oraz w znaczny sposób ułatwiają odbiory osobiste.

Jaka jest misja firmy?

Misją naszego przedsiębiorstwa jest produkcja i dostawa wysokiej jakości produktów z drewna dla klientów krajowych i zagranicznych.

W ramach jej realizacji ANDREWEX produkuje swoje wyroby wyłącznie z drewna pochodzącego z lasów, gdzie prowadzona jest racjonalna i zgodna z obowiązującymi standardami ekologicznymi gospodarka, zapewniająca pełną odnawialność zasobów (poświadczona certyfikatem FSC®).

Surowiec podstawowy podlega wstępnie surowej selekcji przeznaczeniowej, umożliwiającej jego maksymalne wykorzystanie w zakresie poszczególnych gałęzi produkcji i jednoczesne zapewnienie wysokiej jakości poszczególnym produkowanym wyrobom.

W jaki sposób misję realizują pracownicy?

Pomimo masowego charakteru produkcji, klienci ANDREWEX mogą zawsze liczyć na indywidualne traktowanie. Pracownicy salonów sprzedażowych oraz sklepu internetowego służą fachową pomocą w zakresie odpowiedniego dopasowania oferty do oczekiwań poszczególnych odbiorców zarówno pod względem technicznym i finansowym, jak i odpowiedniej skali produkcji.

Jakie były najważniejsze projekty inwestycyjne, które Państwo realizowali?

Braliśmy do tej pory udział w realizacji kilkuset obiektów: sal sportowych, krytych pływalni, kortów tenisowych, ujeżdżalni koni, hal widowiskowych, kościołów, hal przemysłowych, kładek dla pieszych i wielu innych.

Produkty dostarczają Państwo w całej Europie. Które rynki, poza Polską, są dla Państwa kluczowe?

Towary w sprzedaży detalicznej są dostarczane głównie na terenie Polski, przede wszystkim, nasze towary można kupić w dużych sieciach handlowych na terenie Europy Zachodniej.

Czym wyróżniają się Państwo jako pracodawca?

Jesteśmy jednym z większych przedsiębiorstw w branży, z pełnym kapitałem polskim. Przedsiębiorstwo dysponuje szeroką kadrą wykształconych pracowników, o wieloletnim doświadczeniu w kreowaniu rozwiązań dopasowanych do oczekiwań klientów. Zawsze dbamy o dobro i prawa pracownika, dzięki temu zatrudniamy blisko 1000 osób.

Jeśli chodzi o kwestie kadrowe, na jakich pracowników mają Państwo największe zapotrzebowanie?

Największe zapotrzebowanie kadrowe występuje w dziale magazynowym i produkcyjnym, ze względu na ciągle rosnące zapotrzebowanie odbiorców detalicznych i hurtowych.

Jak wygląda proces rekrutacji nowych pracowników do firmy ANDREWEX?

Proces odbywa się zazwyczaj w trzech etapach. Pierwszy etap po wstępnej analizie nadesłanych CV to zaproszenie na rozmowę, na której mamy szansę poznać lepiej ewentualnego pracownika. Drugi etap to kolejne spotkanie już po wyselekcjonowaniu osób, które spełniają określone wymagania, w dużej mierze wiąże się on z dniem próbnym (płatnym) na określonym stanowisku. Trzeci etap to poinformowanie osób ubiegających się o pracę, o wynikach rekrutacji.

Gdzie zamieszczają Państwo informacje o nowych ofertach pracy?

Oferty zamieszczamy w większości znanych portali internetowych, na stronach lokalnych.

Jak często prowadzą Państwo rekrutacje, ilu nowych pracowników rocznie pozyskuje firma?

Zarówno liczba pracowników, jak i częstotliwość rekrutacji, są ściśle związane z aktualnym zapotrzebowaniem, dlatego trudno nam odpowiedzieć i podać konkretną liczbę.

Jakie wymagania stawiają Państwo przed kandydatami?

Konkretne wymagania są uzależnione od tego, na jakie stanowisko aplikuje kandydat. Najważniejsze są dla nas następujące cechy: uczciwość, chęć do pracy, umiejętność zdobywania nowego doświadczenia, sumienność.

Jak potencjalni kandydaci powinni przygotować się na rozmowę lub spotkanie rekrutacyjne w firmie?

Potencjalny pracownik powinien zapoznać się ze specyfikacją stanowiska, na które aplikuje. Musi posiadać również, przynajmniej podstawową, wiedzę o naszej firmie, tzn. znać jej ofertę.

W jaki sposób inwestują Państwo w rozwój swoich pracowników?

Naszym pracownikom gwarantujemy szkolenia podnoszące ich kwalifikacje, dzięki czemu każdy z nich ma realny wpływ na rozwój, swoje wynagrodzenie i ścieżkę rozwoju.

Czy firma organizuje wyjazdy lub imprezy integracyjne dla swoich pracowników?

Tak, regularnie organizujemy imprezy integracyjne dla naszych pracowników. Jest to dla nas bardzo ważne, aby pracownicy mogli dobrze poznać się ze sobą nawzajem i ze swoimi przełożonymi.

Czy oferują Państwo staże, praktyki dla uczniów i studentów?

Tak, chętnie przyjmujemy zarówno uczniów, studentów, jak i absolwentów. Oferujemy staże i praktyki zarówno na produkcji, magazynach jak i pracy biurowej.

Dziękujemy za rozmowę.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042