Apart

Suchy Las

Opinie o Apart

Niedziela w pracy 13 godz 2017-03-19 13:09
Są różne obozy np [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wakacyjny na który mimo zakładowego funduszu socjalnego firma nie daje dofinansowania:)
Jeszcze pracujący 2017-03-19 20:19
Firma zabrała nam ok. 2000-3500 w skali roku, a teraz dadzą nam paczki za pare złotuch na zamknięcie gęby. Trąci wiochą na maxa. Na wydumane 40 lecie wydali tyle kasy a nam sile pociągowej tej machiny rzucili ochłapy. Żenada
Roxy 2017-03-20 09:59
Wielu z zaproszonych np na szkolenie do Warszawy to nie kierownicy ale sprzedawcy. I jak ktoś wcześniej wspomniał super prowadziła J. Kałek oraz zegarmistrz. Coś takiego już dawno powinno mieć miejsce.
Były pracownik Apart 2017-03-20 10:16
Co Ty próbujesz promować????
Apart nie ma na herbatę dla nas 2017-03-20 13:06
Brawo Ty, a teraz zjedz snickersa
Jestem zainteresowany l4 2017-03-20 14:25
Przedstawiciel firmy Apart w moim odczuciu nie robią nic żeby przyciągnąć do pracy ludzi pełnych energii i pasji. Wydaje mi się i ze oni wychodzą z założenia że masz być dumny ze Cię tam zatrudnili. Takie podejście prywaciarze mieli na początku lat 90. Mamy rok 2017 a w Aparcie do kordanatora mówi się na Pan... Firma jest tak sztywna w podejściu do pracownika i to czuć net jako klient, bo ten stan udzielił się starym wyjadacza donosicielą, co drugi salon ma takiego kogoś
Z milosci do..... 2017-03-21 22:54
Coś drgneło...... W firmie Apart. Nawet na forum nie jest tak goraca jak bylo. Zmian nie da sie wprowadzic Już Nagle. Mam nadzieje Że jednak beda systematycznie wprowadzone. Jeszcze chwilke poczekam. Jak nie to już nie bedzie na co liczyc I odejde...... Nie ma co tkwić W Nicości.
rab 2017-03-21 23:32
To raczej będzie "malowanie trawy na zielono", cudów nie ma. Trzeba było uspokoić atmosferę i zdobyć podkładki w razie czego.....
Agnieszka 2017-03-22 09:16
Zastanawiacie się jak przebiega proces rekrutacji do Apart? https://www.apart.pl/swiat/kariera/proces-rekrutacji - na stronie firmy znajdziecie etapy, opisane krok po kroku.
Były pracownik Apart. 2017-03-22 09:49
Jakie zmiany???? Zdradź jakieś szczegóły.
Apartworker 2017-03-22 14:21
A czy ktoś zwracał się do kadr o udostępnienie regulaminu ZFŚS?
Pracownik-roku 2017-03-22 23:32
Ludziska skoro są paczki z funduszu socjalnego to musi też być fundusz! A skoro jest fundusz to musi mieć regulamin! To moze mam się coś jeszcze należy!! Proponuje zasypać centralę pytaniami
Sorry 2017-03-23 03:51
A co stało się z pieniędzmi z ubiegłego roku z funduszu socjalnego i poprzednich lat...? Na co szły nasze ciężko zarobione pieniądze? Gdzie one są? Może rozpychaja kieszenie prezesów tak jak moje pół godziny wcześniej w pracy każdego dnia i kolejne pół po pracy...
rab 2017-03-23 07:31
Nikt go nie widział na salonach, myślę iż w ostatnim czasie mógł zostać "lekko skorygowany". A tak na marginesie prawdopodobnie przy takiej liczbie zatrudnionych może to być kwota rzędu 3-4 mIlinów pln rocznie ( ilość pieniędzy odprowadzanych na fundusz określają przepisy i ich suma zależy od ilości zatrudnionych pracowników). Zgodnie z przepisami każdy pracownik ma prawo zapoznać się z regulaminem (i nie musi wyjaśniać panienkom w kadrach "po co mu to potrzebne") a dostęp do niego nie powinien być w żaden sposób ograniczany. Pracodawca również ma obowiązki, nie tylko pracownik.
Apartworker 2017-03-23 08:47
No dokładnie. Przepisy ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych mówią wyraźnie:

"...Rozdział 2
Tworzenie Funduszu
Art. 3. 1. (3) Fundusz tworzą pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku co najmniej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty..."

i dalej:

"...Art. 5. 1. Fundusz tworzy się z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych.

2. Wysokość odpisu podstawowego, o którym mowa w ust. 1, wynosi na jednego zatrudnionego, z zastrzeżeniem ust. 2a i 3, 37,5% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego w gospodarce narodowej w roku poprzednim lub w drugim półroczu roku poprzedniego, jeżeli przeciętne wynagrodzenie z tego okresu stanowiło kwotę wyższą..."

Kwota odpisu za zeszły rok jest jasno określona i wynosi za poprzedni rok dokładnie: 1185,66 zł. na jednego pracownika. Przyjmując że Apart zatrudnia plus minus 2500 osób odpis roczny powinien wynosić 2.964.150,00.
Nie przyjmuję tłumaczenia że cały odpis czyli prawie trzy bańki pożerają pożyczki gdyż:
1. co roku musiało by brać je około 988 osób w co nie wierzę,
2. pożyczki te nie są bez zwrotne, czyli do funduszu wracają powiększone jeszcze o 1% odsetek,

Tak więc jakieś śmieszne paczki raz na ruski rok są po prostu śmieszne, szczególnie że od 5 lat przynajmniej ja nic z funduszu nie dostałem.

Muszą Nam udostępnić regulamin i kropka.

Beniu 2017-03-23 09:24
A kto się odważy i zapyta kadry o regulamin aktualnie obowiązujący?ja uważam ,że na każdym salonie jak i w Centrali każdy pracownik powinien do niego mieć wgląd bez jakiegokolwiek proszenia.
Tlen 2017-03-23 10:06
Jak wszyscy napiszemy równo maila z prośbą o regulamin to muszą go przysłać.... tylko czy wszyscy to "wszyscy"?
Apartworker 2017-03-23 10:36
To się nam należy jak psu buda i myślę że żadną odwagą nie trzeba się tu wykazywać. Pracodawca ma zasrany obowiązek udostępnić regulamin ZFŚS pracownikom. Jeśli nie chce tego zrobić to znaczy że kręci wałki, a od tego są już odpowiednie urzędy kontrolujące takich cwaniaczków.
A tak na marginesie to ja myślę że oni mieli jakąś kontrolę w tym kierunku i próbują prostować to. Odwlekają w czasie pokazanie pracownikom regulaminu ZFŚS bo mogła by się niezła awantura zrobić. Myślą że "świątecznymi paczkami" czytaj ochłapami załatwią sprawę i wszyscy będą ich chwalić pod niebiosa.
Myślę że jest teraz odpowiedni czas żeby zawalczyć o swoje. Ale trzeba do tego większej ilości ludzi a nie pojedynczych jednostek.
Zasypmy kadry mailami z prośbą o regulamin ZFŚS... wszystkich z tego powodu nie mogą z pracy wyrzucić.
Tlen 2017-03-23 10:50
Nikogo z tego powodu wyrzucić nie mogą... to nie my łamiemy przepisy tylko oni...
Roboy 2017-03-23 13:10
Masakra ta firma to patologia. To gdzie są nasze pieniądze z funduszu socjalnego powinien ustalić PIP. CIEKAWE ile Apart jest nam winien. Może nasz fundusz idzie na gale hehe nie wiedziałem że płace celebrytka
Apartworker 2017-03-23 14:36
Dopóki nie będziemy mieć regulaminu możemy sobie tylko i wyłącznie snuć domysły. Dowiedziałem się w PIP ze jeśli kadry nie chcą pokazać nam regulaminu ZFSS jest to wystarczającym powodem do wszczęcia kontroli. Potrzebują tylko zgłoszenie, które notabene musi być imiennie podpisane ale może znaleźć się tam zastrzeżenie aby nie ujawniać danych zgłaszającego pracodawcy. Działajmy!!!
Tlen 2017-03-23 16:31
Piszemy o regulamin??? No weźcie coś się ruszy....
Aparciak 2017-03-23 17:33
Takie wałki czyli wyłudzenie z funduszu to juz o prokuraturę może się oprzeć wiec nie sądzę zeby ktoś z góry ryzykował zarzuty. Fundusz się rozchodzi w świetle prawa. Może wszystko isc na wyjazdy pracownicze , do Bazylei tez jeżdżą pracownicy wiec można wyprowadzić z funduszu nawet ten cel. Integracyjne tez sie wliczają. A w jakich luksusach się ekipa bawi to się nie dowiemy. Skoro nie wystarczyło z funduszu na kartę multisport bo płaciliśmy 100 % to chyba nieźle.
-Paczki są nieopodatkowane do kwoty 380 zł ale nie wierzę na sypnięcie takim groszem. Pójdzie kosz prezentowy za 100 zł i koniec ,koszt uzyskania przychodów jest .
-Wg ustawy musi byc osoba, która reprezentuje nasze interesy przy dysponowaniu funduszem a regulamin musi byc ogólnodostępny bo jest tworzony wspólnie z pracownikami przy jego zakładaniu. Dawno temu patrząc na jubileusze xD
i tyle w tym temacie 2017-03-23 21:11
Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej-jest nową formą komunikacji
umożliwiającej Obywatelom przekazywanie informacji o naruszeniach przepisów prawa podatkowego -numer telefonu: 800 807 007
czynny w dni robocze od godz. 7:00 do 17:00
Połączenie telefoniczne jest bezpłatne i zapewnia anonimowe przekazywanie informacji.
ŻABKA MAŁA 2017-03-23 21:47
Jak to jest, że firma która jest liderem branży, organizuje noce luksusu, jubileusze, zatrudnia gwiazdy, robi najdroższe reklamy w Polsce, uczestniczy w pokazach mody, funduje nagrody w programach telewizyjnych, lasuje się w mediach, otwiera i remontuje salony ma na to wszystko pieniądze, a na fundusz socjalny ni mo. Jak to jest ze okrada się tych, którzy przez 12 godz na nogach (plus pól godz charytatywnie) wypracowują zysk tej firmy, z tego ci im się w świetle prawa należy. Jak to jest ze przepisy prawa korzystnie dla firmy są bez skrupułów wykorzystywanie jak np łamanie dobry pracowniczej, a te korzystnie dla pracownika ignorowane. To pytania retoryczne. Ale zadam jeszcze jedno naiwne może pytanie skierowane do tych którzy kierują tą firmą NIE WSTYD WAM??
quwerty 2017-03-23 22:09
jaki jest Pani rozwój w tej firmie? jakie pani posiada kwalifikacje lub co Pani uczyniła na przestrzeni tych 12 przepracowanych lat by podnieś swoje umiejętności lub wcześniej wymienione kwalifikacje??
Może poprostu nowe przyjęte osoby mają bardziej bogate doświadczenia na tym stanowisku przez co nie mogą zarobić mniej bo z punktu widzenia pracodawcy mają wieksze doświadczenie od Pani.
Nawet jesli pani przepracuje 20lat w jednej firmie na danym stanowisku a nie zrobi nic z swoim rozwojem tzn podnoszenia swoich umiejętności rozwijaniu sie poprzez szkolenia lub nawet podniesienie swego wykształcenia w kierunku przydatnym dla pracodawcy-istotne ( student Germanistyki jako kucharz sie nie sprawdzi a masażysta w branż IT tym bardziej ) wiec co z tego jak bedzie średnie po studjach kilku kierunkach z mgr na przodzie jak kierunek kompletnie nie związany z wykonywaniem przyszłej pracy. taki pracownik nie bedzie atrakcyjny dla pracodawcy nawet po 30latach....
dONAT 2017-03-23 22:17
uuu....
centrala się odezwała albo jakiś kołcz z mądrościami.... że po nastu latach pracy wiedzy i umiejętności nie mamy he he
zarzucony z d.py temat żeby odciągnąć nas od tematu świadczeń socjalnych-słabo wam to wychodzi....
Złote myśli tudzież sploty 2017-03-23 22:57
Zapomniałeś dodać,że w tej firmie nie pozwalają na rozwój." Ze wzgl na specyfikę systemu pracy przyjmowane są osoby, które zakończyły edukację". Na rozmowie kwalifikacyjnej wyjaśnili mi dlaczego nigdy nie dostanę wolnego weekendu na naukę zaczną.
Szkoła i Apart 2017-03-23 22:59
Apart zatrudnienia osoby po zakończonej edukacji, jeżeli w trakcie pracy podejmiesz naukę to firma nie wspiera takiej osoby, a kierownik robi grafik nie zwracając uwagi na terminarz zjazdów... A poza bądź na nogach po 14 licząc z dojazdem do pracy przez trzy dni z rzędu dodatkowo wychowuj dzieci, gotuj, rób zakupy, idź do lekarza itp. Apart to nie jest praca po 8 h od poniedziałku do piątku... Teraz juz wiesz czemu ludzie w Aparcie stoją w miejscu i się nie rozwijają. Dodatkowo w Aparcie nie ma pracy np na pół etatu :/
quwerty 2017-03-23 23:36
wszyscy mądrzy za plecami... tak mozna skwitować Waszą pracowniczą konwersacje na tym forum i tyle.

grupa użalających sie ludzi nad sobą która nic nie robi w kierunku by było im lepiej. AAA przepraszam Ci co mają odwage i pomysł na siebie to zrobili-zwolnili sie i pracują gdzie indziej...
Typowe pitolenie przekup na straganie. Pewnie każdą przerw w firmie też poświecacie tematyce typu: jak mi jest tu źle...
Może inaczej co robisz by nie było źle?- patrzysz na współpracownika sojusznika ? i co widzisz? kolejny rok w tym samym miejscu bez żadnych pozytywnych perspektyw. Współpracownik nie podpisze z Tobą lepszego aneksu i nie poprawi Twego bytu. Chowaniem sie pod miotłe też nic w życiu nie zyskacie...
Chcecie lepiej to inwestujcie w siebie i szukajcie nowych doświadczeń u innego pracodawcy, a nie rozczulanie sie na forum....

Idźcie na kawe spotkajcie sie w realu i sobie pogadajcie o problemach socjalnych jak chcecie tkwić w Aparcie.
To forum nie jest Waszym forum jak ktoś wcześniej wypisał. tylko informacyjnym o pracodawcy dla potencjalnych nowych pracowników.
A czytając wypisywane przez Was posty nie wnoszą kompletnie NIC merytorycznego dla potencjalnego rekruta.
chcąc sie czegoś dowiedzieć przez Wasz jarmar konwersacyjny trzeba przewałkować 19stron z czego kilka postów opisuje coś istotnego, niestety posty są z przed kilku lat wiec stan aktualny jest nie jasny...
Nick 2017-03-23 23:48
Fundusz socjalny w Apart jest kolejną śmierdzącą tajemnicą tej firmy. Środki te przepadają i nikt właściwie nie wie, gdzie podziały się miliony złotych należne pracownikom. Z miłości do chytrości.
klara 2017-03-23 23:49
Dla osoby zainteresowanej praca w tej firmie to forum to kopalnia wiedzy i to bezcennej. To są realia pracy a nie reklamowe slogany z ofert pracy.Nie podoba się? To proszę nie czytać i nas nie pouczać
Żegnamy bez żalu.
ytrewuq 2017-03-23 23:52
co w sytuacji jesli nie ucze sie przyjmą mnie i wtedy podejme naukę zaoczną? nie mogą mi zabronić kształcenia sie gdyż mam ku temu prawo i zwolnić mnie z tego powodu że chcę podnieś swą ukierunkowana wiedze-to nie przejdzie....
jednym słowem praca na max 2lata by zdobyć doświadczenie i kolejny punkt do CV.
dlatego dziwi mnie fakt że pracuja tam ludzie po 5 i wiecej lat, swiadomi że nic już sie nie zmieni licząc na??? na co? że inna praca sama zapuka do drzwi?

Jarek 2017-03-24 07:23
Właśnie dzięki temu forum postanowiłem nie aplikować do pracy w Aparcie. Dziękuję pracownikom Apartu inaczej pewnie zalowalbym tej umowy
Ja wiem 2017-03-24 07:52
Skąd wiesz ze osoby wypowiadające się tutaj to jak okreslilas/e s: "pracuja tam ludzie po 5 i wiecej lat, swiadomi że nic już sie nie zmieni licząc na". Skąd wiesz czego są świadomi a czego nie heh i skąd wiesz na co liczą...

Moze liczą na stabilne zatrudnienie o którym mowa na rozmowie kwalifikacyjnej i na stronie internetowej firmy, a dostają min z roku na rok niższa wypłatę
Luna 2017-03-24 08:19
Praca w systemie jaki oferuje Apart wyklucza naukę gdybyś pracował w tej firmie wiedzialbys o tym , staż pracy i nabyte doświadczenie w tym czasie powinno być doceniane , przez 12 lat sprzedawca miał masę przeróżnych sytuacji z klientem i tych pozytywnych jak i negatywnych młodzi nowo pracownicy mają natomiast coś innego co jest cenne energię . To też jest ważne. Do pracy przychodzimy po to żeby zarobić pieniądze staramy się i mimo podnoszone nam poprzeczki i wymagań stajemy na wysokości zadania zarabiamy dla firmy miliony jesteśmy lojalni podporzadkowujac swoje zycie rodzinne pod hrafiki ueazasz ze nie nalezy nam sie godne wynagrodzenie i dobre słowo?moim zdaniem nie masz racji a szkolić to powinna firma pracownika.
Luna 2017-03-24 08:37
W moim mieście w handlu nigdzie nie zarobisz tyle co w Aparcie wiemy to my ludzie pracujący i Ci którzy nas zatrudniają też. Zmienić pracę możesz w dużym mieście gdzie są perspektywy na to. A na tym forum ludzie pisze prawdę i może Ci wydawać się ze to są zale. Ludzie mają dosyć chorych sytuacji ale puki kasę na koncie się zgadza nie zrobia nic bo jak się odezwa wyladuja na gorszym salonie i już konto nie będzie te same....
Ciekawy. 2017-03-24 09:52
To w takim razie pytanie do byłych pracowników. Bo widzę że też się wypowiadają, można wiedzieć gdzie teraz pracujecie?? Jaka branża cokolwiek?
cz@sowy 2017-03-24 10:16
Wracając do przyjscia/wyjscia czyli dodatkowego czasu ok. 30minutowego. Myślicie ze tak trudno kadrom "wpaść" na pomysł dopisania tego czasu do 12h dziennego czasu pracy :/
Blech 2017-03-24 10:21
Według Ciebie nic ta dyskusja nie wnosi? Mi wydaje się że wnosi bo osoba która to przeczyta będzie miała jednak wątpliwość czy zmienić pracę albo ją zacząć w tak "wspaniałej" firmie jak Apart. Często przyszły "młody i dynamiczny" to osoba która zna się na komputerze i potrafi z niego korzystać. Tworzysz propagandę centrali...
Am:pm 2017-03-24 10:24
Większość tych wieloletnich pracowników pracowała bo było im dobrze. Teraz robi się źle to się zwalniają
Egid35 2017-03-24 10:40
Firma robi sobie z nas jakieś Jaja!!Paczki na Święta jak za komuny,komu teraz brakuje słodyczy. A z tego co wiem ,mogę się też mylić,to każdemu kto płaci składki na ten fundusz należą się świadczenia bez względu na dochody.Ci którzy zarabiają więcej moga mieć te świadczenia troszkę mniejsze ,ale też się należą. I dlatego był ten mail ze wszyscy którzy złoża wniosek dostaną. Ale będzie uczta!!!!
Egid35 2017-03-24 10:40
Były pracownik Apart 2017-03-24 12:24
W okresie letnim zakładam firmę, aby wystartować na sezon jesienny, chce jeszcze tylko dotację uzyskać. Teraz odpoczywam...praca w Apart wyssała mnie jak pijawka. Niech zrobię ok. 4500-5000 na czysto dla siebie, to mi wystarczy na spokojnie życie, będę szefem, kierownikiem i sprzedawcom w jednej osobie.
Były pracownik Apart 2017-03-24 12:28
W niektórych salonach już od dawna jest tak , że zaczynasz pracę o 8.30 i kończysz o 20.30 ale o tym sie nie mówi głośno, bo wszyscy by tak chcieli. Nie jestem pracownikiem to już mi to wisi czy inni się dowiedzą, że są inne salony bardziej uprzywilejowane.
Nikt 2017-03-24 15:21
A czy musze wypelnic to oswiadczenie?
Buty firmowe za swoje i herbata tez 2017-03-24 15:25
Mówisz ze dali paczki ze słodyczami jak za komuny, przecież wiadomo ze ta firma tkwi w PRL juz wcześniej ktoś o tym pisał l:) a te pół godziny wcześniej każdego dnia. To oni to wiedza... "zarząd" twierdzi ze jak dla nich to nie musicie przychodzić pół h wcześniej. Tylko sklep z biżuterią to nie sklep z bulkami które możesz wykładać przy klientach. I w Aparcie nie ma osób z firmy zewnętrznej do sprzątania, sami musimy myć witryny codziennie, odkurzac, myć podłogę, lustra, zaplecze. Wiec dalej będziemy odrabiać urlop w ten sposób
Były pracownik Apart 2017-03-24 15:59
Dlatego tylko wybrane salony mają możliwość wychodzenia 30min wcześniej tak aby ten cza wliczal się w godziny pracy .
Były pracownik Apart 2017-03-24 16:03
Paczki też sobie odbiją, miejcie tego świadomość.
Obłok 2017-03-24 21:35
Bylam na rozmowie do bank pko sa I pko bp. Tam W obsludze Klienta na start zaproponowali 6.000 Brutto. Do tego rozne dodatki za sprzedaz produktow. Bony swiateczne I wiele innych benefitow [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Tak to mozna sie poswiecic....
Zostaw swoją opinię o Apart - Suchy Las
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Apart