Opinie o Federal Mogul Bimet S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Federal Mogul Bimet S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Federal Mogul Bimet S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Federal Mogul Bimet S.A. w Gdańsk

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Federal Mogul Bimet S.A.?

HR

Dzień dobry, dziękuję za pytanie. W kwestii warunków zatrudnienia jesteśmy elastyczni. Nowym pracownikom staramy się oferować umowę o pracę i zatrudnienie bezpośrednio przez FM Bimet S.A. bądź umowę tymczasową, gdyż współpracujemy również z agencjami pracy tymczasowej. Taka forma zatrudnienia może trwać maksymalnie 18 miesięcy dla jednego pracodawcy. Staramy się indywidualnie podchodzić do każdego kandydata i proponować takie warunki, które będą korzystne dla obu stron. Pozdrawiam, Dział HR

Są czasem premie? :D

Premia jest co miesiąc
@Marcin

Premia jest co miesiąc

@Marcin

Tak, za rewelacyjne wyniki kwartalne jest puszka coli i kawałek pizzy

mateusz

proszę o charakterystykę pracy na półautomatach obróbczych w bimecie , jaka atmosfera pracy i czemu taka rotacja pracowników jest

Dział HR
@mateusz

Dzień dobry, dziękuję za Pańskie pytania. Stanowisko, którym się Pan zainteresował dotyczy pracy na Wydziale Produkcji Panewek. Praca polega między innymi na obsłudze maszyn typu prasa. O szczegółach rozmawiamy podczas rozmowy rekrutacyjnej w siedzibie firmy. Zachęcam również do odwiedzenia naszej strony: www.federalmogulbimet.pl/o-nas/co-nas-wyroznia Uruchomiony proces rekrutacyjny NIE wynika z rotacji pracowników - wręcz przeciwnie, większość naszych Koleżanek i Kolegów pracuje po kilkanaście, często po kilkadziesiąt lat. Powodem, dla którego są z nami tak długo, to między innymi dobra atmosfera i poczucie stabilizacji oraz bezpieczeństwa. Dodatkowo jesteśmy Zakładem, który nie zwalnia tempa nawet z powodu pandemii i wciąż się rozwijamy oraz wdrażamy nowe technologie i produkty. To jest prawdziwy powód otwarcia naboru na stanowisko m.in. Operatora Półautomatów Obróbczych. Serdecznie zachęcam Pana do złożenia swojej aplikacji :)

Zbyszek
@mateusz

Atmosfera okej - jak u dobrego wujka w warsztacie. Charakterystyka pracy wyglada tak, ze trzeba (usunięte przez administratora) a jak jestes wybitnym antytalentem, to rotujesz jak rotor w pompie. Rotacji wsrod starych pracowników Bimetu praktycznie nie ma. Co jakis czas jest łapanka, by odciazyc tych starszych i coraz bardziej niedołężnych, ale to jest przez agencje pracy, ktora zatrudia na zupelnie innych warunkach.

Maciek

Na ile moze liczyc technik utrzymania ruchu automatyk na strat

Pakowacz

telefon krotka rozmowa

zaintersowania,

Maciek

Ile na start może liczy Technik automatyk

Izydor

Technik Utrzymania Ruchu Elektroenergetyk - ktoś ma doświadczenia tu na tym stanowisku ?

Łukasz
@Izydor

Byłem trzy lata temu na rozmowie w tej firmie. Co zrobiło na mnie wrażenie: porządek, bhp, wizerunek firmy dla człowieka z zewnątrz. Natomiast wymagania w stosunku do oferowanych pieniędzy były śmieszne nie wiem jak teraz. Technik UTR

Mati

Były pracownik Firma zatrzymała sie w czasach 90 z maszynami oraz wypłata proponuja 3600 brutto xD zal w 2020 roku smieszne podwyzki premie jak dobrze potrafisz komuś wejsc pod biurko. Mistrzowie i bryg rozstrzelać, Reszte zwykłych pracownikow super klimat jedyny plus

Firma od trzech miesięcy nie daje odpowiedzi, jaki jest wynik rozmowy kwalifikacyjnej. Dramat. Nie polecam.

Sparky

Jeśli wynik jest pozytywny to dowiadujesz od wujka lub ojca który załatwił Ci pracę. Jeśli nie masz wujka lub ojca to wynik jest negatywny. Proste uczciwe zasady. No chyba że chcesz pracować na produkcji :)

Kamil
@Sparky

Trochę sarkastyczna odpowiedź. Czy przechodziłeś proces rekrutacji i możesz napisać, czy jest kilkuetapowy i weryfikowane są kwalifikacje branżowe kandydatów?

Sparky
@Kamil

Przechodziłem. Kiedyś proces rekrutacji na produkcji był prosty. Telefon i rozmowa. Na stanowiskach wyżej był telefon, rozmowa z bezpośrednim przełożonym i ewentualnie druga rozmowa w większym składzie. Ja akurat rozmawiałem ze swoim przełożonym a później z byłą już Panią dyrektor HR. Taka od sałatek :P Obecnie firma prowadzi głównie rekrutacje wewnętrzne.

.. .
@Sparky

Ja nie znam nikogo i dostałem pracę.

KTOŚ DOBRY

jak oceniacie firmę? zwłaszcza prace przy pop ? Brygadzisci idzie sie dogadac z nimi ?

Xyz
@KTOŚ DOBRY

Nie, tam zależy kogo znasz, kto jest twoim wujkiem, ojcem itp. Kontraktu nie dostaniesz nawet po 3 latach pracy chyba że wujek jest brygadzistą albo mistrzem

Zweistein
@Xyz

Już był taki wpis. Bądź bardziej kreatywny Xyz. Ponoć jak opuściłeś szeregi firmy, to sytuacja się znacznie poprawiła. Może więc tu tkwił problem?

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Federal Mogul Bimet S.A.? Na Trojmiasto.pl widziałem 28 lipca kilka ogłoszeń.

Wymóg obowiązkowy to członek rodziny zatrudniony w zakładzie

Ciekawy

W bimecie naprawdę musi się dobrze dziać skoro na stanowisku specjalisty ds. logistyki oferują umowę zlecenie.

Ktoś

A co tutaj taką cisza? Wszyscy zadowoleni z posunięć zarządu?

@Ktoś

Przez trzy miesiące 80% pensji. Myślę że firma po tylu latach zysku powinna płacić przestojowe a nie bezpłatny dzień wolny. Prezes chce utrzymać firmę na powierzchni ale mam wrażenie że nie słucha konstruktywnych opinii. Chyba współpracownicy się go boją i mówią co chce usłyszeć. Na dłuższą metę w ten sposób nic dobrze nie będzie funkcjonować i to widać. Zdolni odchodzą, mniej zdolni zostają bo nie mają wyboru. Mało jest firm produkcyjnych. Firma powinna przyjmować tych zdolnych ale średnio to wychodzi. Dobre czasy już za nami. Od firmy amerykańskiej spodziewałem się więcej profesjonalizmu na poziomie relacji między ludzkich. I wyniki badania satysfakcji pracowników z zeszłego roku chyba nie były opublikowane. Słabo tu się słucha pracowników i nie mówię o produkcji. Wiele osób jest po politechnikach dobrze wykształconych czasami warto ich posłuchać. Myślę że atmosfera w firmie nie odbiega od tych w innych firmach. Takie polskie klimaty niestety. W cywilizowanych krajach wygląda to z reguły inaczej, wiem bo pracowałem.

Byly pracownik
@pracownik

"Zdolni odchodzą, mniej zdolni zostają bo nie mają wyboru. Mało jest firm produkcyjnych. Firma powinna przyjmować tych zdolnych ale średnio to wychodzi." lepiej tego nie można było ująć. Ci co tam zostali to same patafiany. (usunięte przez administratora) Za kilka miesięcy zobaczymy ich w biedronkach. Nie pozdrawiam produkcji

Jaka jest kultura pracy w Federal Mogul Bimet S.A.? Obowiązuje typowy dress code?

Zwykły życzliwy

Moim zdaniem tak, jeśli chodzi o to, zakład dba o takie rzeczy. Aczkolwiek nie jestem w stanie policzyć ile osób się zwolniło, ale strasznie dużo :)

Pozytywny komentator

Atmosfera, dziwna... Brygadzista z linii PEC, śmiech na sali. Mistrz z Linii GPD, również śmiech na sali :) Wszystko pod siebie, więcej chodzą niż robią. Super jakby zamknęli zakład.

Izabela

Jeśli ktokolwiek zastanawia się nad złożeniem CV jako praktykant lub stażysta, to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że warto zrobić to jak najszybciej i zdobywać swoje pierwsze doświadczenie w tym przedsiębiorstwie. Bardzo przyjazna atmosfera, możliwość zwrócenia się o pomoc do każdego pracownika oraz zaufanie od osób będących na stanowiskach kierowniczych w przypadku wykonywanie poszczególnych działań, powodowało, że każdy dzień w pracy był dniem satysfakcjonujący dla mnie.

Były
@Izabela

Piękny wpis hru, szkoda że oderwany od rzeczywistości

Wiktoria

Napiszecie na czym polega Program Młodych Talentów, który prowadzi firma? Kto ma na szanse na udział w tym projekcie i jak on przebiega?

Bimeciak
@Wiktoria

Polega to na tym żeby ładnie wyglądało na stronie. Nie ma żadnego programu. Btw Bimet się kończy więc nie warto wiązać tam kariery zawodowej.

Garbaty_Nos

Ok. Tulejki umierają. Każdy to wie. Panewki długo ich nie przeżyją raczej. Równia pochyła idzie od kilku miesięcy, a nawet więcej. Czekają tylko żeby, kto ma chęci sam się zwalniał, a idzie pierwsze grupowe zaraz. Lepiej niech Prezes zrobi zebranie. W pracy sytuacja jest tak gęsta, że powietrze można nożem kroić.

B
@Garbaty_Nos

We wtorek mamy kolejne zebranie, ciekawie czego się dowiemy ;) tulejki z miesiąca na miesiąc co raz słabsza produkcja. Osobiście jeszcze tam posiedzę ale w między czasie poszukam czegoś innego, pozdrawiam ;)

Taki tam

Uwaga niebiescy pracownicy . Trwa nagonka, mozliwosc utracenia premii bo ''Mistrz'' ma kredyt i bedzie was gnebil :).

Bimet

Jeszcze 2 lata temu polecilbym ta firme bez mrugniecia okiem. Od roku weszly durze zmiany. Krzyki ryki i wyzywanie pracownika przez przelozonego. Co gorsza mimo zgloszenia faktow brak reakcji ze strony kierownika dzialu. Praca ogolnie dosc prosta i przyjemna placa srednia ale jak ktos szanuje swoje zdrowie psychiczne to tam dlugo nie popracuje. Nie polecam.

Praktykantka

Już drugie wakacje spędzam na praktykach w firmie FM Bimet i z czystym sumieniem polecam :) Tak wspaniałych ludzi dawno nie spotkałam (zarówno w laboratorium jak i w HR) mam nadzieję że za rok też tu będę :)

Danuta
@Praktykantka

To super, że jesteś zadowolona ze swoich praktyk w firmie Federal Mogul Bimet S.A. Może opowiesz o nich nieco więcej, aby zachęcić osoby zastanawiające się nad rozpoczęciem praktyk w firmie? Czy są one płatne?

Zostaw merytoryczną opinię o Federal Mogul Bimet S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Federal Mogul Bimet S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Federal Mogul Bimet S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Federal Mogul Bimet S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 1 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Federal Mogul Bimet S.A.?

Kandydaci do pracy w Federal Mogul Bimet S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Federal Mogul Bimet S.A.

Federal Mogul Bimet S.A.