Opinie o Federal Mogul Bimet S.A. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Federal Mogul Bimet S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Federal Mogul Bimet S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Federal Mogul Bimet S.A. w Gdańsk

Federal Mogul Bimet S.A. prowadzi aktualnie rekrutację i z tego co wiem, to oferują 3600 i Magazynier. Czy oferowane są premie? Na jakich zasadach?

Prasiarz

Premie dla pracowników tymczasowych, zatrudnionych przez agencję wynosi 500 zł. Dla pracowników stałych są to procenty od podstawy. Z reguły to 10%.

@Prasiarz

W ogóle to pracownicy stali jaką mają umowę? O pracę? Są jakieś inne benefity oprócz tych premii?

@Helena

Są inne benefity. Premia jest jednym z nich. Każdy pracownik, stały czy agencyjny pracuje na podstawie umowy o prace, z tym że pracownicy tymczasowi mają miesięczne umowy z przedłużeniem. Są premie świąteczne, dodatek wakacyjny, karty podarunkowe dla dzieci jeśli posiadasz. Ogólnie wiele się zmieniło od 2007 kiedy ja zaczynałem tą przygodę ????

Zagencji

Właśnie zmniejszyli do 400 zł

Przyszły pracownik
@Prasiarz

A powiedz mi jak z podwyżkami u was w tym roku przy takiej inflacji dali coś więcej???

Krystyna
@Prasiarz

Wow no to super. Ładnie to wygląda z tymi benefitami. A co z integracją? Też są tu jakieś wyjścia, spotkania, wyjazdy integracyjne dla pracowników? Jakieś świętowanie wspólne czy imprezki?

Bobo

Witam mam pytanie ile w tym roku było podwyżki

Onion

Może zamiast owocowych czwartków zrobicie cebulowe? Nagotujecie cebulowej i rozdacie cebularze? To się w głowie nie mieści, jak trzeba być zacietrzewionym żeby jabłka i inne owoce reklamówkami do chaty wynosić? O mleku wynoszonym całymi kartonami 18:05 tak tylko wspomnę. Cuchnącej babie (większość wie kto) zostawcie mydło może będzie jakiś plus z tego. Tylko nie w płynie bo wypije.

Zofia
@Onion

Te owocowe czwartki to jakiś jedyny benefit, że ludzie mieliby tak łapczywie do tego podchodzić jak opisujesz? Coś jeszcze tu mają na czym można dodatkowo zyskać? :D

Bo tak jest

XxX
@Onion

Jak dają źle , jak nie ma nic też niedobrze. Nigdy nie dogodzisz.

@Onion

Owocowe czwartki są spoko. Tylko faktycznie, niektóre osoby powinny zmienić tok myślenia. Naprawdę kilo owoców czy karton mleka nie kosztuję wiele. Natomiast skoro dają trzeba brać ile można na masakra...

@Onion

Z tego co wiem za jakiś czas zamiast jabłek ,dla osób wynoszących kilogramami mają być Dynie i Arbuzy . Dla każdego po 10sztuk . Jeśli wyniosą niezauważeni mogą sobie zjeść w domu...

Jak wygląda praca w Federal Mogul Bimet S.A.? Przedstawicie swój typowy dzień pracy?

Przychodzisz do zakładu, odbijasz się na ochronie, przebierasz się i odbijasz na hali. Dostajesz od brygadzisty polecenie co masz robić i robisz to. Przezbrojenie maszyn, produkcja, pilnowanie aby wyrób był zgodny z kartą technologiczna, wypełniasz papiery, przestrzegasz zasad bhp aby paluszków nie ucięło czy zgniotło. Mamy przerwę, można iść na stołówkę lub zjeść w nowym kąciku na dziale produkcji tulejek (lodówka, mikrofalówka i miejsca do siedzenia że stołami). Kończąc zmianę sprzątasz po sobie aby kolejna zmiana mogła zacząć na czystym stanowisku i tak w kółko:)

Zofia

w sumie nie brzmi to najgorzej i przy tym praca nie zdaje się męcząca? Co do tych paluszków chciałam tylko dopytać czy zdarzały się jakieś większe wypadki może?

@Zofia

Oczywiście. Wiele z nich zdążała się przez brak przestrzegania bhp. Dostajemy dosyć często informacje o wypadkach z okolicznych firm jak i naszych z czego świata aby otworzyć oczy pracownikom by nie popełniali podobnych błędów i byli w pełni zdrowi :)

Pakowacz

telefon krotka rozmowa

zaintersowania,

inż. materiałowy

Na jaka pensję może liczyc metaloznawca na wstępie?

Pyt

Czy pracują tam również Kobiety na produkcji?

@Pyt

Dzień dobry, dziękuję za pytanie. Tak, zatrudniamy również kobiety na Wydziale Produkcji Panewek. Zajmują się one głównie oceną wizualną naszych produktów, jak i obsługą maszyn. Zachęcam do aplikowania poprzez np. stronę www.pracuj.pl. Pozdrawiamy Dział HR

@HR

Nie mogłoby być inaczej raczej, ale chyba na innych stanowiskach tez są mile widziane?

@Danuta

Pani Danuto, podczas zatrudniania skupiamy się na umiejętnościach i kwalifikacjach Kandydatów. Ta reguła dotyczy procesów rekrutacyjnych na wszystkie stanowiska w naszej firmie :) Są stanowiska produkcyjne (przypomnę, że wcześniejsze pytanie dotyczyło produkcji), na które nie zatrudniamy kobiet, gdyż w naszym zakładzie ściśle przestrzegamy zasad BHP, a to one regulują chociażby limity ciężarów, jakie mogą podnosić panie i panowie. Pozdrawiamy Dział HR

@Pyt

Tak, głównie na ocenie wizualnej.

@HR

A jak wygląda proces rekrutacji? :) To tylko jeden etap, tzn rozmowa?

@Ewa

Dzień dobry, proces rekrutacji w naszej firmie jest zazwyczaj dwuetapowy. Najpierw rozmowa telefoniczna z kandydatem, a następnie zapraszamy kandydata do firmy i po rozmowie, w której bierze udział przełożony danego obszaru oraz przedstawiciel HR podejmujemy decyzję. Serdecznie zapraszam do aplikowania poprzez np. portal pracuj.pl. Pozdrawiam Dział HR

Ciekawe...
@HR

W ofercie przez pracuj.pl jest informacja że praca jest na umowę oraz że są dofinansowania do pakietów sportowych. Nie ma jednak ani słowa o tym że zatrudnienie odbywa się przez pośrednika pracy. Jak to wyglada w realu??? Czy są jakieś pakiety sportowe???

Czy wiecie coś o warunkach pracy w firmie Federal Mogul Bimet S.A.? Czy warto aplikować na ofertę pracy Hartownik?

Dział Personalny

Dzień dobry, Zachęcam do aplikowania. Praca od 6:00 do 14:00 od poniedziałku do piątku. Możliwość przyuczenia.

Roman
@Dział Personalny

Dzień dobry. W ogłoszeniu na specjalistę automatyka wspomniano o wymaganym 3-letnim doświadczeniu, proszę o informację, czy jest możliwość zatrudnienia z mniejszym stażem i na jaki początkowo zarobek mogę liczyć?

Stanowisko praktykanta BHP - kwota podana w ogłoszeniu jest już "na start" możliwa

Czy w Federal Mogul Bimet S.A. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Homiczek

Premia w % i dodatki za zmiany.

Homiczek

Dzięki za lody i przerwy klimatyczne. Przy ponad 30 stopniach sporo to pomaga :)

Czy nowo zatrudnione osoby w Federal Mogul Bimet S.A. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

HR

Dzień dobry, naturalnie, od pierwszych dni współpracujemy na podstawie umowy. Może być to umowa o pracę, umowa tymczasowa bądź zlecenie. Ta ostatnia opcja dotyczy praktykantów, którzy w naszym zakładzie zdobywają swoje pierwsze doświadczenie zawodowe. Pozdrawiamy Dział HR

Bożena
@HR

A czy zdobywając w tej firmie pierwsze doświadczenie zawodowe na praktykach, ma się jakieś wynagrodzenie? :)

Zielony

Dział HR mógłby uściślić i doinformować potencjalnych pracowników że na umowie tymczasowej zdarza się i pięć lat pracować :P

@Zielony

Dział HR uściśla - na podstawie umowy tymczasowej można świadczyć pracę dla jednego pracodawcy 18 miesięcy :) zachęcam do śledzenia zmian w ustawie z 2003 roku o zatrudnianiu pracowników tymczasowych :)

Zielony
@HR

A ja zachęcam do rozszerzonej formy szczerości i wyznania iż nazwa firmy zatrudniającej zgodnie z ustawą 18 miesięcy zmienia się dokładnie co 18 miesięcy. Dzięki temu prostemu zabiegowi można karierę pracownika tymczasowego ciągnąć w zasadzie do końca życia.

Mick

100/100

@Zielony

Szanowna Pani lub Panie :) Dziękuję za komentarz. Zapewniam, że dokładam wszelkich starań, aby udzielać tylko prawdziwych informacji na tym forum i nie tylko. Czas pracy pracownika tymczasowego dla jednego pracodawcy użytkownika (w tym przypadku FM BIMET S.A) podlega ograniczeniom, do których wszystkie agencje, z którymi współpracujemy, dostosowują się. Ograniczenie wynosi 18 miesięcy pracy dla jednego pracodawcy, następnie musi nastąpić 3 letnia przerwa, aby móc pracować kolejny raz na podstawie umowy tymczasowej. Odstępstwo od zasady limitu 18 miesięcy pracy możliwe jest w dwóch przypadkach: 1. Pracownik tymczasowy pracować może maksymalnie 36 miesięcy, jeżeli skierowany został do wykonywania obowiązków nieobecnego pracownika zatrudnionego przez tego samego pracodawcę. Po tym czasie obowiązuje 3-letnia przerwa. 2. Pracownica jest w ciąży i umowa kończyłaby się po upływie 3 miesiąca ciąży. W takim wypadku umowa przedłużana jest automatycznie do dnia porodu, ale tylko w przypadku, jeśli pracownica pracowała dłużej niż 2 miesiące. Oba przypadki u nas w ogóle nie występują. Po przepracowaniu przez pracownika tymczasowego 18 miesięcy pracodawca może zawrzeć z nim umowę o pracę lub umowę cywilnoprawną. Z wyrazami szacunku Dział HR

@Bożena

Pani Bożeno, tak, potwierdzam. Praktyki są płatne. Pozdrawiam Dział HR

Witam , jakich zarobków można spodziewać się na stanowisku operatora ?

@Nowy

4lata temu, najpierw było trzeba pracować przez agencję pracy od kilku miesięcy do 2-3lat by dostać umowę przez bimet na 3200 brutto. Jeżeli liczysz na sensowną pensję nastaw się na dużą ilość nadgodzin. Bez nich podstawowa pensja to dramat

Bożena

Jakoś fajnie można dorobić na nadgodzinach? Ile za nie płacą? :)

Dom

Pracuje w Bimecie,przez agencje pracy,i po kilkunastu latach pracy za granicą przyznaje ze Bimet zachowuje wysokie standardy zarówno produkcyjne,jak i kadrowe.Nie ukrywam,ze również zarobki są atrakcyjne w porównaniu do innych duzych fabryk, patrząc z perspektywy pracownika tymczasowego.Polecam

@Dom

Strasznie źle musi się ostatnio dziać w bimecie że nawet pracowników HRu zatrudniają przez agencję pracy

Helena

Tylko ciekawe co takiego tam się dzieje, że zatrudniają ludzi w ten sposób? Bo widze że sa osoby, ktore wychwalają firmę. Strasznie mi się to gryzie.

Onion

Mam prośbę. Czy szanowne "Cebulaki" z hali przestaną brać mleko całymi kartonami do chaty? Ja mam to w (usunięte przez administratora) Ale 1L kosztuje 2,5zł. Ogarnijcie się. Aż tak biedni nie jesteście.

@Onion

Zgadza się , godz 18 jest mleko wystawiane , godz 18:30 już pusto , nawet zgrzewek po tym mleku nie ma ...

@Onion

Lata lecą a w bimecie bez zmian

Helena

To macie tam takie rzeczy za darmo? Co ludzie z tym robią, że biorą całe kartony? XD

Buja
@Helena

A pro po mleka wiedzę cały czas jak pewni faceci maja pochowane mleka w szafkach i z kartonu non stop pija. Ludzie to jest do wspólnego użytku

Pop

Cudowna firma! Lepszej nie ma! Na pomiarach za urlop który należy się pracownikowi jak psu buda mistrz zabiera POŁOWĘ PREMII !!!!! I nie jest to urlop na żądanie a zwykły w dodatku planowany urlop. To co mistrzowie i brygadziści wyrabiają w tej firmie prosi się o dyscyplinarne zwolnienie ze stanowiska! Szkoda tylko że prezes udaje że problem nie istnieje...

@Pop

A próbowałeś gdzieś to zgłosić i rozwiązać ten problem? Jeśli chodzi o zachowanie przełożonych w Federal Mogul Bimet S.A., to byłoby super, gdybyś opisał konkretne przykłady sytuacji, które działy się podczas pracy.

Bożenka
@Danuta

(usunięte przez administratora)Przecież wszyscy wiedzą z jakiego powodu poprzedni mistrz został przeniesiony. Szkoda że go przenieśli a kobieta została zwolniona... Obecny mistrz robi to samo, pytanie tylko komu przekazuje premię swoich pracowników

@Bożenka

Pomyliłaś mnie z kimś - nie jestem osobą pracującą w HR firmy Federal Mogul Bimet. Ja po prostu zbieram o niej informacje. I nie wiem, z jakiego powodu poprzedni mistrz został przeniesiony. Możesz mi powiedzieć coś więcej na ten temat?

Zweistein
@Bożenka

Gratuluję poziomu IQ podczas kreowania tych teorii sPISkowych.

miki
@Bożenka

o którym mistrzu z Popu mowa? Bo sie zastanawiam czy zwolnili tego o którym myślę, podaj inicjały

Zweistein
@Pop

Premii się nie zabiera tylko przyznaje, ot taka różnica. Więc została przyznana jakaś wartość, może mniejsza niż zazwyczaj.

Vlad
@Pop

Pragnę poinformować, że zgłaszam sprawę do inspektora pracy.

V
@Pop

Premia uznaniowa 5% wyrobienie 5% jakość jak jestes na urlopie to jak chcesz całą premie ?

Firma Federal Mogul Bimet S.A. szukała pracowników na stanowisko Operator w mieście Gdańsk. Jak oceniacie proces rekrutacyjny? Komuś udało się dostać tę pracę?

Tak bez problemu. Można mieć nawet i dwie lewe ręce. W procesie rekrutacji najważniejsze jest by mieć kogoś z rodziny w bimecie

Czy Federal Mogul Bimet S.A. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Sparky

Narzuca. Zwykle między lipcem a sierpniem zakład staje na tydzień i wtedy wypisujesz urlop. W zeszłym roku z uwagi na mniejsze zamówienia zakład stawał też w pojedyncze dni i również narzucano załodze urlopy.

!

Jak każdy pracodawca , może "narzucić" Ci urlop , i w bimecie akurat jest to okres ostatni tydzień lipca , i czas między wigilia a nowym rokiem ,reszta to są prośby aby wziąć jakiś inny dodatkowy dzien , ale wiadomo że jeżeli nie weźmiesz to pewnie nie unikniesz konsekwencji tego ...

@!

Tyle, że ,, narzucanie'' jest niezgodne z polskim prawem... Proszę przeczytać ustawę.

Cyk

Powiedz to we wtorek ,kiedy zacznie się wygaszanie produkcji , i będą wysyłać na urlopy ...

P

I tu się mylisz

Czesław
@P

To przedstaw jakieś dowody czy coś, bo na razie nic konkretnego nie powiedziałeś kolego :)

Czy szukaja obecnie praktykantow w dziale jakosci?

Dział HR

Dzień dobry, na dzień dzisiejszy nie prowadzimy rekrutacji do Działu Jakości. Zachęcamy do śledzenia naszych aktualnych ogłoszeń na portalach internetowych, np. trójmiasto.pl czy pracuj.pl. Doskonałym źródłem informacji o trwających procesach rekrutacyjnych jest również strona internetowa: https://www.federalmogulbimet.pl, zakładka praca i praktyki. Pozdrawiamy, Dział HR

homiczek

Dodam tylko ,że gratuluje panu L. Uczciwej wygranej w przetargu na Opla Insignie :)

Czy poziom wynagrodzeń w Federal Mogul Bimet S.A. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na Trojmiasto.pl 8 kwietnia.

Dział HR

Spieszę z odpowiedzią. W firmie Federal Mogul Bimet S.A. poziom wynagrodzenia jest zawsze dostosowany do poziomu umiejętności, wykształcenia i doświadczenia pracownika. W trakcie zatrudnienia, gdy pracownik zdobywa nowe kwalifikacje dzięki licznym szkoleniom, naturalnie może liczyć na zmianę stawki. Ponadto występują w naszej firmie cykliczne podwyżki, które odbywają się na początku każdego roku. Wielkość podwyżki uzależniona jest od oceny rocznej pracownika. Dodam jeszcze, że na bieżąco śledzimy raporty płacowe i w porównaniu do innych zakładów z branży automotive z pewnością jesteśmy konkurencyjni pod względem zarobków. Zachęcam do wstąpienia w nasze szeregi :)

PP
@Dział HR

Finansowo to wygląda tak, że ja po 15 latach pracy i 13 podwyżkach (co roku inflacyjne) zarabiam 700zl więcej niż gnojek który przyszedł pracować na wakacje bez doświadczenia, co wydaje mi się być niesprawiedliwe, bo gdyby zatrudnił się na stałe, to pewnie dostałby podwyżkę i nasze pensje by się tak nie różniły bardzo

adc
@PP

gratuluję

@Dział HR

Różnica w podwyżkach wynikająca z oceny to pól procenta, więc praktycznie jej nie ma. Dominuje więc przekonanie,że starać się nie opłaca....

Zostaw merytoryczną opinię o Federal Mogul Bimet S.A. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Federal Mogul Bimet S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Federal Mogul Bimet S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Federal Mogul Bimet S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 1 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Federal Mogul Bimet S.A.?

Kandydaci do pracy w Federal Mogul Bimet S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Federal Mogul Bimet S.A.

Federal Mogul Bimet S.A.