Opinie o VOSS Automotive Polska w Legnickie Pole

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy VOSS Automotive Polska. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie VOSS Automotive Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VOSS Automotive Polska w Legnickie Pole

Witam .Jak przedstawia się sytuacja w firmie?Czy już powoli rusza produkcja?Chciałabym złożyć CV i nie wiem co robić,będą przyjmować czy zwalniać?

Rekrutacja
@Karolina

Aktualne oferty pracy to: specjalista SAP, elektromechanik UR i kierownik zmiany produkcji. Zapraszamy.

Zapomniałeś dodać, że należy zainwestować w "suwenir i być z Ukrainy

Młody

A jak q. wa myślałem że to tylko plotki. To może ktoś podpowie w co zainwestować?

L-ca

Nadgodziny zapomnij a jak noz na gardle ma zaklad to mozna przyjsc niby platne a potem do odbioru sa lepsze zaklady na strefie niz VOSS

Produkcja

Linie produkcyjne powoli wysyłane są do zakladu w bulgarii, w tym tygodniu zniknela jedna z linii. Niedługo pewnie wygasnie cala produkcja

MMM
@Produkcja

Co znowu straszenie pracowników, utratą pracy? Pewnie zebyśmy bez szemrania godzili się tyrać więcej niż 3 miesiące za 80% zasadniczej i bez 700zł premii, przy 150% wydajnośći. Na szczęście VOSS, to nie jedyny Pracodawca na strefie i w Legnicy.

mm
@Karolina

Ludzie nie piszcie tutaj komentarzy, szkoda czasu. Jeżeli coś nie pasuje pracodawcy to komentarze są na bieżąco moderowane/usuwane (nawet te bez hejtu ale opisujące obecną sytuację w firmie). Zatrudnili w HR kilku "misiewiczów" od nadzorowania gowork, pisania śmieci na FB oraz Linkedin. Dział HR jest wydmuszką, działa bardzo nieprofesjonalnie, mają problem z zarządzaniem nawet swoim czasem.

Rozczarowanie.
@Młody

Plotka?? Nie to niestety prawda. Ukraińcy są tu lepiej traktowani, więcej mogą, nikt im nie zwraca uwagi. Obchodzą się z nimi jak z jajkiem. Polaków zwalniają sami lub pozwala się im odejść beż walki o nich. Już tak dużo dobrych pracowników odeszło i niczego to naszej władzy nie nauczyło. Nawet nie starają się zastanowić co zrobić aby ludzie nie chcieli odchodzi, Co należałoby zmienić żeby ludzie chcieli zostać. A o nowych będzie trudno bo opinia idzie w świat. Myślę, że się nie pomylę (choć bardzo byłoby miło się zaskoczyć), że przy następnych zwolnieniach, które wiszą w powietrzu w pierwszej kolejności i polecą nasi rodacy.

@Karolina

Sytuacja wygląda beznadziejnie. Są redukcje i będą większe. Rązwiązali linię z Polakami, porozrzucali ich po całym zakładzie, linia z Ukraińcami trzyma się dobrze i pracuje. Oni są nietykalni. Przy kolejnych zwolnieniach usunięci zostaną Polacy. To jest więcej niż pewne. Nie pchajcie się do tego zakładu.

????!!!!!
@pracownik

Tak to prawda. Rozwiązali linie z polskimi pracownikami, zmienili brygadzistę. Kolejna linia wystawiona do odstrzału. Teraz zrobią wszystko aby dla nich nie było pracy, żeby nie mogli wykonywać celu i do widzenia. Pod koniec roku kolejna linia wyjeżdża do Bułgarii i znowu będzie problem z ludźmi. Kolejna tura do wywalenia. Prawdy się nie dowiesz bo mydlą ludziom oczy, udają, że sami nic nie wiedzą i myślą, że ludzie im we wszystko wierzą. Nie mają za grosz honoru aby być szczerymi z ludźmi. Szukajcie innych firm, nie składajcie CV do tego zakładu.

@pracownik

O Jezu jacy my Polacy jesteśmy biedni (smuteczek). Rozwiązali linię którą musieli i już. Nikogo nie zwolnili tylko zmienili stanowisko ale już jakiś Janusz musi się popłakać jak to Polaków źle traktują.. Nie żal się że pracownicy z Ukrainy są nietykalni chociaż oni nie narzekają tak jak ty robią to co mają robić i tyle. lepiej mi się z nimi pracuje niż z ciągle narzekającymi cebulaczkami którym zawsze coś nie pasuje... Jedź do Niemiec czy do Anglia i zobaczysz jak w obcym kraju będą o Tobie mówili i Cię traktowali

@????!!!!!

Tak była redukcja ale tylko że zwolnili pracowników którzy pracowali przez agencje i byki to pracownicy z Ukrainy więc nie (usunięte przez administratora)ze zwalniają Polaków i nie róbcie z nas jakieś ofiary tego wszystkiego...

Lolo

Następny Janusz wypisuje brednie każdy dostaje reklamację itp. Co Ty w ogóle piszesz... Żal mi was.

Lolo

Nie nie jestem nirntykalny ale jak coś wam nie pasuje to znajdźcie inna pracę i tyle w temacie...

Lolo

Tak i to bardzo dorzucają ???? Też dużo rzeczy mi się nie podoba ale nie wylewam się tutaj z żalami ????????

Nizoral
@????!!!!!

... no i kolejna linia odstrzelona...

Sisi

Nie wiem czy zauważyłeś ale trzecia linia od dłuższego czasu nie składa się z samych ludzi z Ukrainy. Praktycznie połowa to Polacy

PRACOWNIK

Witam jeśli chodzi o dział logistyki wewnętrznej w voss automotiv zdecydowanie nie polecam .(usunięte przez administratora) który robi półtora roku i nie ma zielonego pojęcia czym się zajmują jego pracownicy mało tego wiecznie oszczędza budżett (usunięte przez administratora)Wiecznie mówi że na nic nie ma pieniędzy nie pozdrawiam nie polecam

wirus

hej to ja, czekam na was w firmie

A ja mam inne zdanie od narzekaczy. Wolę pracować w zakładzie i zarabiać pieniądze za czas uczciwie przepracowany, niz liczyć że przez wieczne narzekanie tu na forum w końcu zamkną zakład i będziecie mogli siedzieć miesiąc na tyłkach w domu, dostając marne 1000 zł ochłapów. Robi się ciepło, każdy by posiedział na ogródku przed domem zamiast na hali, zwłaszcza ludzie którzy po 2 miesiące siedzieli na postojowym i sami mówią że nie chce się im wracac. Człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego,ale zamiast wolnego czasu potrzebuje pieniędzy jak większość ludzi, aby zapłacić kredyty i żyć na jakimś poziomie, nie wegetować. Koronawirusem można równie dobrze zarazić się w sklepie, ale nikt nie zamknąłby od razu sklepu, bo tak. Podejmuje się działania, żeby działalność przetrwała, bo niesie ona korzyści zarówno dla tego kto ją prowadzi, dla pracowników których zatrudnia, jak i dla osób korzystających z tych usług. Jak ktoś chce siedzieć w domu, bo się boi zarazenia, zawsze można wziąć L4, iść na postojowe, cokolwiek. Tylko przestańcie narzekać,bo już jest niesmaczne.

fajnie ze mieszkasz sobie sam i nie prsejmujeesz się zdrowiem innych tak wnioskuję ale większość produkcji mieszka z kimś i jak chociaż kilka osób będzie chorych w zakładzie to rozniosą wirusa po okolicy. pomyśl że ludzie też o to się boją moze bo dzialania firmy są nieadekwatne do obecnej sytuacji i każdy o tym wie a próbują mydlic oczy ludziom....

operator produkcji

W siedzibie firmy niestety pracodawca zaproponował 2600 brutto to w dzisiejszych czasach i realiach jest poprostu nie do zaakceptowania.Już markety więcej proponują swoim pracownikom. Jeżeli się nie obudzicie zostanie bez pracowników najbliższym czasie.

Uprawnienia wykształcenie warunki pracy

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Leszno
@

Ciekawy jestem czy dużo osób jest na postojowym.

kjm

dalej dalej usuwajcie komentarze o wirusie w zakładzie

@kjm

A gdzie Ty widzisz usunięte komentarze? Naucz się szukać lub czytać i zastanów się co robisz Swoimi wpisami

Zzz

Ciekawe kiedy firma poda oficjalne oświadczenie o pierwszym przypadku pracownika z covid 19

Bbb
@Zzz

Ta osoba cięgle bez maseczki chodziła po produkcji miała kontakt z nie jedna osobą... Więc to nie koniec...

Covid
@Zzz

Ciekawe czy pani zostanie ukarana za celowe narażenie swoich współpracowników. Mam nadzieję że sanepid da jej nagrodę z górnej półki

@Zzz

To jest korona... W firmie?

Liniowe trajkotki
@Covid

Jakie celowe? Pierwszy zdiagnozowany przypadek w Vossie to była kwestia czasu i to równie dobrze mógłbyś być ty, a założę się że ty, tak jak każdy inny również nie masz maski na nosie cały czas lub regularnie dezynfekowanych rąk. Chciałbyś w tej ciężkiej sytuacji być dodatkowo oczerniany przez wiecznych narzekaczy zakładowych? To nie musi być i pewnie nie jest pierwszy przypadek koronawirusa w zakładzie, zważywszy na często bezobjawowy przebieg.

@Liniowe trajkotki

Czy maseczki obowiązują tylko osoby pracujące na swoich stanowiskach czy też osoby z biura , które się pałętają bez celu po produkcji?Jeśli się chodzi po hali to należy założyć maseczkę , tu nie ma elit.

Vera

Myślę że nawet gdy będzie więcej osób chorych to i tak będziemy siedziec w pracy,ich nie interesuje nasze zdrowie.. Ważne by wydajność była .

Gratuluję górze trzymania ludzi w zakładzie przy tym co się obecnie w nim dzieje. Zaraz wszyscy wasi pracownicy będą mieć wirusa, ale to nie szkodzi, co nie? Wszyscy wiedzą ale Voss czeka na wyniki, nawet ciężko to skomentować, żałosne.

Ccc

To niezłe zamiatanie sprawy pod dywan. Wyniki są już dawno, ale voss grzecznie ciągle na nie czeka. No i nowe restrykcje, 1.5m metra odstępu, a dyrektorstwa nagle na hali brak. A my? Dalej tu jesteśmy. Ja rozumiem, jakby to serio była osoba która 8h spędza w biurze, okej, wysłać kilka osób na home office. Ale to jest osoba która bez maseczki chodziła po całej hali, miała kontakt z większością pracowników i była obecna na każdym stehungu. Każdym. Zakład powinien stanąć, kto wie jak bardzo sie to rozprzestrzeni/ło ? Może jakieś nagłośnienie sprawy pomoże, telewizja, uwaga, portale internetowe?

On

Dlaczego zakład nie zostanie zamknięty i poddany kwarantannie tylko osoby z góry

Lila
@On

Bo to nie osoby z góry, wyrabiają cel, tylko my produkcyjni. Nas szlag może trafić.

Elo

Witam ile zarabiają w biurze.

Byku
@Elo

Nie ma stałej stawki, zależy ile wynegocjujesz i jakie masz stanowisko. Średnio od 4k do 7k PLN netto.

Byczek

W biurach inżynierów i mechaników zarobki średnio 8 -10k netto

on

W biurze AV średnio 15-20 tysięcy netto

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w VOSS Automotive Polska? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

turbochomik

jeśli mowa o stanowisku biurowym to przeważnie 2-3

Kszik

Przecież do tej firmy każdy(usunięte przez administratora) się dostanie

Łukasz
@Kszik

I beduini którzy robią za 3 a wypłaty 80%I to jest polityka firmy. Robić, robić itd. A gdzie podwyżki kwietniowe???

Od czerwca wszystko chyba wraca do normy :)

nono

Do normy raczej wysyłki, finansowo nadal będziemy dojeni.... Reszta raczej w lipcu.

Mick

Jeśli normą jest dla Ciebie praca bez pełnej premii i dodatków, bo dla innych nie.

Mirek

Bylem pracownikiem administracyjnym tej firmy przez kilka lat i chciałbym podzielić się z potencjalnymi pracownikami i zarządem firmy moją opinią. Firma dość atrakcyjna dla człowieka z zewnątrz, niestety po pewnym czasie dostrzega się wady. Poziom kompetencji kadry zarządzającej jest na niskim poziomie. Nie we wszystkich obszarach ale w większości, taka jest smutna rzeczywistość. Firma praktycznie w ogóle nie dba o rozwój pracowników. Brak planowania kariery, brak ciekawych szkoleń czy możliwości rozwoju. Nawet na szkolenia z wymagań klienta trzeba podpisać tzw. "lojalkę". Brakuje też powszechnych, grupowych szkoleń z języków obcych które w wielu obszarach są wykorzystywane codziennie. Rozmowy o awansie lub podwyżce często odbywają się dopiero po złożeniu wypowiedzenia. Firma nie informuje pracowników o zmianach czy nowościach. Więcej można dowiedzieć się na profilu fb niż z wewnętrznej poczty. Jeśli chodzi o zarobki to jest to kwestia indywidualna, chociaż wydaje mi się że przeważnie są one poniżej średniej. W VOSS pracują głównie osoby młode bo jest to dobre miejsce do nabycia pierwszego doświadczenia. Automatyzacja i cyfryzacja zakładu praktycznie nie istnieje. Pracownicy wypisują urlopy na papierowych kartkach które trzeba wpiąć do odpowiedniego segregatora, żart. Pracownicy mają możliwość zjedzenia ciepłego posiłku w zakładowej kantynie. Jakość posiłków pozostawia wiele do życzenia ale cena nie jest wysoka. Parking jest bardzo słabą wizytówką firmy, dziury sięgające kilkunastu centymetrów i wszechobecne błoto. Może dlatego że zarząd i kierownicy parkują wewnątrz firmy pod samym budynkiem. Dojście do budynku szaremu pracownikowi zajmuje czasami 10 minut. Wśród tych wielu wad jest też kilka zalet. W firmie pracuje wiele świetnych osób i można nawiązać sporo znajomości. Atmosfera jest przeważnie przyjazna i nie ma problemów w uzyskaniu pomocy. Firmę polecam szczególnie osobom bez większego doświadczenia. Możliwość pracy w międzynarodowym środowisku i nauczenia się procesów znanych w branży Automotive to zdecydowanie duża korzyść. Powolne uniezależnianie się od głównej siedziby może też pozwolić na rozwój i awans pionowy. Lokalizacja jest bardzo dobra, zarówno dla mieszkańców Legnicy jak i okolicznych wsi jak Jawor czy Złotoryja. Pod samym zakładem znajduje się przystanek autobusowy a poza tym kursuje też VOSSbus.

Mokry
@Mirek

Panie Mirosławie, z uwagi na stanowisko jakie pan obejmował, hejtowanie kadry zarządzającej jest nie na miejscu :-)

Niki
@Mokry

Tylko tyle, że to co napisał Pan Mirosław jest prawdą, nie można mówić tutaj o hejtowaniu chociaż nie raz ten własnie Mirek działał mi na nerwy. To akurat prawda , szczera prawda, zwłaszcza z ompetencjami (...)

@Mirek

Myślę,że to nie ten Mirosław o którym wszyscy myślą

Karol

Witam.Jak funkcjonuje Voss w kryzysie?Jak przypuszczam większość pracowników na ''postoju''za 1700zł.A gdzie 2080zł.zapewniane przez nasz Rząd.Dlaczego taka różnica?I do kiedy potrwa to ''postojowe''!!!!!

Simon

Co z tego że praca fajna jak 80 procent wynagrodzenia 1500 zł wyjdzie gdzie inne strefy mają pełne wynagrodzenie a w niektórych postojowe 100 procent płatne nawet te zakłady co mają niszę saldo konto we od voss

@Simon

Mamy tak ponieważ nagle komuś zachciało się zrobić związki zawodowe... Ja rozumiem związki ale z korzyściami dla pracownika a nie dla pracodawcy

Karol Brajanek

Pracowałem w firmie VAP bardzo krótko, stanowisko inżynierkie. Wg mnie w firmie brakuje konkretnych ludzi na stanowiskach decyzyjnych(usunięte przez administratora)Nie jest to spowodowane brakiem czasu, lecz zainteresowania, technicznego myślenia(usunięte przez administratora). (usunięte przez administratora) Co do kantyny to jedna wielka tragedia,(usunięte przez administratora)Polecam tylko niektóre zupy, frytki i żywność pakowaną. Firma wydaje się być cool, dziewczyny z kadr próbują poprawić wizerunek firmy w mediach społecznościowych, jednak to tylko zasłona dymna. Są oczywiście działy, w których ludzie pracują z uśmiechem i są zadowoleni, to nie tak że cała firma jest zła. Podsumowując, firma Voss wg moich doświadczeń to firma, gdzie można zrobić dużo fajnych rzeczy i wiele się nauczyć, jednak sposób zarządzania tą firmą, rażący brak kompetencji w części kadry kierowniczej, niereagowanie na łamanie praw pracownika oraz tragiczna komunikacja sprawia, że Voss to dla mnie wydmuszka. Cele jakie stawia sobie firma są całkowicie z kosmosu. Wg mnie przydałoby się odświeżyć struktury, zastąpić wielu kierowników osobami wykształconymi, technicznymi i zwyczajnie ludzkimi. Co do zarobków to są one średnie, na pewno nie stoją na fajnym poziomie strefy legnickiej. Wiele jest obiecanek-cacanek bez pokrycia. Wg mnie mało poważny pracodawca dla ludzi, którzy liczą na długofalową współpracę i rozwój zawodowy. Moim zdaniem, przychodząc do Voss do działów technicznych/procesowych jest się wrzuconym w (usunięte przez administratora) do którego opanowania potrzeba jeszcze nie 2-3 ale 20 osób. (usunięte przez administratora) to sprawia, że nie można liczyć na awans ponieważ jest się jedną z 20 brakujących osób z uwagi, że na 1 inżyniera przypada 3 kierowników. Mimo wszystko poznałem tam wielu świetnych ludzi, które pozdrawiam.

Duży Bo

Zgadzam się z Tobą w100%. Praca fajna, wiele osób miłych i pomocnych, można się rozwinąć, ale kadry i podejście do problemów.....(usunięte przez administratora).

Jackie Barrelcraft
@Duży Bo

Kierownikiem się bywa, a nie jest. Okresy panowania nad działem są raczej krótkie w vossie, więc może kiedyś wrócisz do firmy.

bolo

A podwyżka kiedy? Zapomnieli????????

@bolo

Na twoje miejsce czeka 10 bezrobotnych pod bramą więc szanse na podwyżkę jest słaba

xxxy
@Frank Dux

A owszem czeka 10 bezrobotnych!Tylko czy mają chęci do pracy?Czy są chętni na wykonywanie czyichś poleceń?Czy chcą pracować za takie stawki jak my pracujący tam po kilka ładnych lat? Przyjdą,popracują jeden miesiąc,zobaczą wypłatę i co? odchodzą !Więc pisanie że za bramą czeka 10 na twoje miejsce jest nie na miejscu.Mamy zarabiać tak by godnie żyć ,na urlop jechać tam gdzie nam się zamarzy wiedząc ,że nas stać nawet na weekend nad Polskim morzem! Więc człowieku pomyśl co piszesz!!!Bo osobiście uważam że za moją pracę w tym zakładzie powinno się zarabiać trochę więcej .Wiem ,że to zły czas upominać się o podwyżkę bo to trochę nie na miejscu ale mam nadzieję ,że kiedy nadejdzie lepszy czas ,zarząd przypomni sobie ,że pracowaliśmy i byliśmy gotowi do pracy i wynagrodzi nam ten ciężki okres !

@xxxy

Zarobki niestety nie zależą od twojego widzimisię, pracodawca zawsze zapłaci jak najmniej może pracownikowi. Nawet jeśli produkujesz towary na 50k$ miesięcznie to ważniejszy jest fakt że jeden z tych bezrobotnych chętnie podejmie się twojej pracy taniej byleby mieć za co żyć. Mówiąc krótko pracownik przez najbliższy czas będzie w gorszej sytuacji niż pracodawca.

MM
@Frank Dux

Jakoś nie widać tych tłumów pod bramą gotowych tyrać za 1540 netto. A może myślicie że wasi tak uprzywilejowani Ukraińcy będą się bili o pracę za taką stawkę. No to czeka was zawód, raczej przeniosą się do Niemiec. Tak więc niech szanowne Szefostwo zmieńi płytę bo ta jest stara, zgrana i trzeszczy.

@MM

Jeżeli będzie tak jak mówisz to spoko, wypłaty będą rosły tak jak miało to miejsce przed epidemią, na razie jednak są duże szanse, że przez kilka czy kilkanaście przyszłych miesięcy będzie kicha na rynku pracy i to samo będzie z płacami.

On

Nie tylko pracownicy produkcyjni, okoloprodukcujni, administracja i kierownicy tez. Na takich samych zasadach.

Premia będzie ale nie pełna tylko zależy ile dni przepracujesz... Ale kwota będzie zaczynać się od 440 także jeśli coś słuchać to uważnie. Pozdrawiam

xxxy

PREMIA JEST LICZONA ZA PRZEPRACOWANY DZIEŃ I WYPRACOWANY CEL 103% NIE WIĘCEJ NIŻ 440 ZŁ .JAK BĘDZIESZ PRACOWAĆ CAŁY MIESIĄC TO DOSTANIESZ TYLE ALE UWZGLĘDNIJ TO ŻE PIĄTKI SĄ WOLNE WIĘC TRZEBA ODLICZYĆ JUŻ ZA TE DNI .

Zaskoczony pracownik
@On

Dlaczego zaskoczony??? Już odpowiadam. Obniżono nam premię o 20% ...ok rozumiem. Zagadką jednak dla mnie jest wynik. Skoro cała premia wynosi 600 zł to jakim cudem premia po obniżce wychodzi 440 zł...? Według wyliczeń zgodnie z matematyką jakiej uczono nas w szkołach 600 - 20% = 480 . Ja rozumiem, że jesteśmy pracownikami produkcyjnymi, ale wybaczcie nie jesteśmy idiotami którzy nie potrafią liczyć. Oczywiście biorę pod uwagę fakt, że Voss posiada własną matematykę przy pomocy której wielokrotnie nas (usunięte przez administratora) Jednak w tym konkretnym przypadku nie da się nic ukryć.

Zostaw merytoryczną opinię o VOSS Automotive Polska - Legnickie Pole

• Jak się pracuje w VOSS Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy VOSS Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VOSS Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VOSS Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w VOSS Automotive Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VOSS Automotive Polska