Opinie o VOSS Automotive Polska w Legnickie Pole

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy VOSS Automotive Polska. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie VOSS Automotive Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o VOSS Automotive Polska w Legnickie Pole

3 wpisy pisane jedną ręką. Ale masz parcie na szkło.

Pracownicy

Niedawno przyszedł chłopak na Przed produkcje na zmianę A zawsze ze wszystkimi się wita mimo że dopiero się uczy mamy wszystko zapewnione od rękawiczek poprzez Wieszaki aż po sprawy mechaniczne Ostatnio po wymieniał wszystkie Żyletki byliśmy w szoku Życzymy wszyscy szybkiego awansu na brygadzistę A inni niech się uczą od niego

Przedprodukcyjna Zm B
@Pracownicy

Jestem ze zmiany B I rzeczywiście zawsze po przyjściu z nami się wita wszystkimi Jest to bardzo miłe I widzimy jak się od razu angażuje Widać że (usunięte przez administratora) nie jest z pierwszej łapanki My również życzymy po ściągnięciu białe koszulki założenie żółtej z Z nadrukiem brygadzista

Zadowoleni
@Przedprodukcyjna Zm B

Voss wreszcie pozyskuje odpowiednich ludzi aby tak dalej odrazu chce nam się przychodzić do pracy bo jesteśmy pewni ze wszystko będziemy mieli pod nosem tylko pracować szatoba Krzysztof

Mam pytanie do pracownic i pracowników - dlaczego nie reagujecie na przypadki mobbingu i molestowania? Lubicie jak brygadzista Was dotyka, podszczypuje, ociera się niby przypadkiem, albo składa niedwuznaczne propozycje?

...

Żeby reagować na tego typu przypadki potrzebne są niepodważalne dowody, a nie każdy rejestruje to jak wobec niego zachowuje się przełożony. Mobbing nie jest łatwo udowodnić a współpracownicy przyglądający się takiemu traktowaniu najczęściej udają,że tego nie widzą, bo ich to nie dotyczy. Ciężki temat.

Costa

Ale Cię poniosło.......Zawiedziona brakiem zainteresowania? Może chciałabyś aby ktoś cię wreszcie zauważył?A jeśli masz problem to zostaje poinformowanie Zarządu lub zmiana miejsca pracy.

Xoxox

Jak wyglada praca na tym zakladzie ? Atmosfera miedzy pracoenikami jest dobra?

Kris
@Xoxox

Tak

operator produkcji

W siedzibie firmy niestety pracodawca zaproponował 2600 brutto to w dzisiejszych czasach i realiach jest poprostu nie do zaakceptowania.Już markety więcej proponują swoim pracownikom. Jeżeli się nie obudzicie zostanie bez pracowników najbliższym czasie.

Uprawnienia wykształcenie warunki pracy

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Sramvoss

Firma ma duzy minus,brak organizacji i dlugi czas oczekiwania na zaladunek

krtek

Jak ja mam przed drugą zmianą wejść na teren firmy , żeby zjeść obiad w kantynie , załatwić sprawę w biurze , odebrać buty i ubranie robocze itp . jak nadgorliwy cieć służbista nie chce mnie wpuścić do firmy , bo jeszcze nie ma 13:30 a on wcześniej nie puścić nie może bo góra tak kazała . Jak dali ciała i wpuścili obcego intruza na zakład bo kiepsko pilnują to nie powinno się odbijać na pracownikach , bo co ma piernik do wiatraka .

Kretynizm
@krtek

Ten cieć to jest Pan Życia i Śmierci, ostatnio nie chciał kogoś wypuścić na zewnątrz ;) Też się zastanawiam kto wymyślił to blokowanie bramek, pracownicy wchodzą na swoje karty, a koleś z zewnątrz wszedł bo bramki były odblokowane, przypuszczam, że portierzy po prostu nie przyznali się do tego, że tak robią i ustalili wersję, że ktoś musiał podać mu swoją kartę, stąd teraz te debilne zasady. Poza tym każdy może tu wejść, płot nie jest wysoki:)

Ona
@krtek

Co ma piernik do wiatraka? A ma, bo wiatrak się spierniczy a piernik się nie zwiatraczy! Haha ha to tak dla śmiechu ???? ????

gg

Proness/Myvita na Nowodworskiej tam to dopiero jest masakra i lipa. non stop szukają magazynierów i pakowaczy.

Kola

Praca jest ok ale to wpuszczanie od wpułdo to jakaś kpina ani co załatwić bo niema czasu

grey
@Kola

Zimą będzie jeszcze lepiej: mróz i śnieżna zawierucha , a my stoimy zziębnięci pod kołowrotem i czekamy aż wybije 5: 30 rano , tak przez tydzień . Wzrośnie od tego absencja chorobowa . Brawo dla tego kto to wymyślił .

@grey

Przecież nikt nikogo nie zmusza do tego aby stał przed kołowrotkiem przed 5:30 itd. przecież można albo przyjechać później albo posiedzieć w aucie.

grey

Zwłaszcza jak przyjedzie rowerem lub skuterem, to mu siodełko do d. .. przymarznie.

Wiki

Hmmmm... powiedzieć na boku i wyjasnisc sprawę hehehe padłam jak to przeczytałam.Wystarczy traktowac każdego tak samo;) nie że jeden idzie na mecz i ma wolne chyba kazdy wie o kogo chodzi.A drugi chce wolne bo ma dziecko chore to ciężko kierownikowi dac .Więc jestem za wpisami na forum .Jak bym powiedziała to kierownikowi na boku to długo tu bym nie po pracowała.

Ludzie dlaczego Wy tak się oczerniacie.Jak można druga osobę wyzywać ponizac.Tymi wpisami robicie przykrość drugie osobie.Prawdziwe prostactwo zero kultury i oglady.

Jvaksk
@anonymous

Zgadzam się z tobą w 100%. Jeżeli ma się coś do kogoś, powinno się podejść i na osobnosci powiedzieć i wyjaśnić. Ale po co, przecież lepiej napisać na forum, anonimowo, więc żyje się spokojniej prawda? No i przynajmniej można powiedzieć ba, wyzywać drugiego człowieka od najgorszych i jak widziałam w poprzednich postach fajnie jest wchodzić z butami w czyjeś prywatne życie na stronie o pracy hahaha

Przykre to wszystko.

Pracownica

Ktos napisał o zniewadze hehe pytam sie jakiej zniewadze?Napisałam prawdę że Robert nie nadaje jako grupowy,ponieważ nic nie robi a kierownik rafał widzi i nie zwraca na to uwagi i to jest zniewaga hehe .Odpowiadajac na wpis ze kierownik robi zebrania i na zebraniach można wyrazić swoją opinie ,no tak można tylko dlaczego nasz kierownik nie pomaga nan pracowniką i dlatego nikt nie porusza żadnych problemów bo nie ma sensu :(

>>>>>
@Pracownica

Artykuł 216 Kodeksu karnego brzmi: ,, § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności" Jeżeli nie rozumiesz tego co piszesz to lepiej będzie jak wcale nie będziesz się wypowiadała.A poza tym nikt nikomu nie broni -można startować na Kierownika Zmiany,Brygadzistę,Grupowego-i się wykazać.A tak na przyszłość to pisz i czytaj ze zrozumieniem.

????????????????

Do Pracownica
@Pracownica

Uważam, że Twoje wpisy są co najmniej nie na miejscu. Za takie wpisy powinnaś lub powinieneś dostać "dyscyplinarkę". Pokazujesz się na forum od jak najgorszej strony. Możesz mieć swoje przemyślenia, ale takie obrażanie ludzi i pisanie, że ktoś nic nie robi. To już przesada. Myślę, że powinnaś lub powinieneś zająć się swoim zakresem obowiązków, a nie sprawdzaniem innych. Myślę, że wiele osób wyrobi sobie negatywne zdanie, ale na Twój temat.

@Do Pracownica

Właśnie po to są takie strony. Pracownicy muszą się gdzieś wypowiadać. Ja nie zgadzam się tylko z osobistymi wycieczkami w życie prywatne ale ocena pracy przełożonych to nie jest powód do dyscyplinarki Właśnie dlatego ludzie nie mają odwagi mówić w oczy tego co myślą ze względu na zemstę. Nawet jeżeli coś jest prawdą. Może firma będzie brała pod uwagę ankiety oceniając pracę pracowników przełożonych to wówczas uniknie się takich dosadnych wpisów.

Do Pracownik

Przykro mi, Pracowniku, że nie zrozumiałeś ani jednego słowa, które napisałem.

Pracownicy

Popieram Pracownicę i zgadzam się z nią w 100% bo ten leser już dawno powinien być zwolniony ale ma plecy u kierownika ,który daje mu na wszystko przyzwolenie

@Pracownicy

Bardzo jesteś odważny pisząc w Internecie swoje żale. Pomówienia publiczne znieważenie jest ścigane przez prokuraturę także gratuluję

Czy to znaczy że jak się długo pracuję w firmie Voss to się nie musi pracować tylko wystarczy odje.... c 8 godz. Powiedz to na zebraniu wszystkim wieloletnim bardzo wieloletnim pracownikom, a nie tylko tym wybranym.

Obserwator

@Zmęczona sytuacja. Mnie nie dziwi obecna sytuacja na waszej zmianie. Zapomniał wół,jak cieleciem był. Nieodpowiednie osoby na nieodpowiednim stanowisku. Pracownik produkcji awansuje na skoczka , a następnie na brygadzistke. Super tylko czemu taki nagły brak szacunku do swoich koleżanek? Czyżby władza udezyla do głowy? Szczerze to kiedyś można było się tym chwalić, teraz nie ma czym bo jak widać każdy może wskoczyć na to stanowisko, decyduje o tym tylko to kto lepiej "uprzejmie donosi" do kierowników. To samo dotyczy skoczków. Panie "skoczkowe " patrzą tylko by cała linia pracowała na ich premię, a pozniej mowia "jak ja sie narobilam" . Co tu dużo mówić, zapierniczasz 8h pot po tyłku cieknie, a Panie tylko patrzą komu by tu zabrać kasę. Chcesz zarzadzac to rob to z głową, a jesli nie potrafisz to pozostan na linii jako zwykly praciwnik i pracuj wspólnie na cel i premię. Szkoda że kierownicy udają że tego nie widzą.

@Obserwator

Z tego co mi wiadomo Skoczek może ewentualnie pomoc przerobić pufer a nie stanąć i (usunięte przez administratora) za kogoś bo komuś nie chce się robić a po drugie my nie pracujemy na premie skoczków ponieważ oni mają indywidualnie przyznawane od brygadzisty i po 3 Skoczek nie zabiera nam premii widać że osoba która wypowiadała się na ten temat nie ma żadnego pojęcia co się dzieje na produkcji i pisze bzdury także zanim któraś osoba udzieli się na jakiś temat niech ma chociaż ciut pojęcie o czym mówi

Obserwator

@Pracownik. Skoczek ma indywidualnie przyznawana premię? Dobrze wiedzieć,że za nic robienie jeszcze im płacą:). Najważniejsze że są tipsy:) Do laryngologa powinny pójść, bo udają że nic nie słyszą, a jak usłyszą to nigdy nie mają czasu. Panie skoczkowe pracowały na linii i z tego co pamiętam zawsze jakiś skoczek musiał im przerabiać pufer, czyli to oznacza że im nigdy nie chciało się pracować. Tak ja i teraz, stanie królewna na kapach, zrobi jedną sztukę i myśli że przerobila pufer. Jeden skoczęk nie ogarnie całej linii. I to on zasługuje na premię i jakiekolwiek uznanie. Drogie Panie do roboty, bo to już nie jest śmieszne!

@Obserwator

Skoro masz jakiekolwiek zastrzeżenia do swoich skoczków to może lepiej zgłosić to gdzieś wyżej do brygadzisty lub kierownika zmiany żeby cokolwiek się zmieniło na twojej linii ponieważ pisaniem na forum niczego nie zmienisz ????

Obserwator

Ile razy można cokolwiek zgłaszać? Jednym uchem wpuszczają, drugim wypuszczają. Ponoć forum czytają wszyscy, więc nam nadzieję że trafi to do odpowiednich osób, i w końcu zrobią porządek. :)

@Obserwator

Bardzo słuszne uwagi. To zaskakujące, jak szybko może zmienić się punkt widzenia w wyniku awansu, nieprawdaż? Widać, że stanowisko ma olbrzymie znaczenie dla podejmowanych decyzji i zachowań. To smutne, że buduje się swoje poczucie siły poprzez władzę. Nieudolną zresztą.

Obserwatorka
@pracownik

Nieudolna władza to też władza. A jak można wprowadzać atmosferę zamętu i zastraszenia. Robić zebrania na temat forum, co kto o niej pisze. Co nas to obchodzi? Kto nam zwróci stracony czas? Do tej pory byli normalni brygadziści. Dlaczego co chwilę się nam zmienia? Ludzie to nie króliki doświadczalne.

Jest tak
@Obserwatorka

Bo normalni odchodzą z tego burdlu. Ci z wykształceniem i doświadczeniem w zarządzaniu nie boją się szukać czegoś lepszego, a ci, którzy wiedzą niewiele i niewiele umieją albo są tu totalnie z przypadku czują się jakby pana boga za nogi złapali i kurczowo trzymają się stołków.

Obserwatorka
@Jest tak

Już niedługo bo dużo ludzi złożyło cv do firmy Gates, która powstaje przed nami. Stracą dobrych pracowników.

Poszukiwacz

A wyrazi ktoś opinię na temat działu logistyki ?

Zależy

Zależy o co pytasz.

@Zależy

Mam na myśli atmosferę , zakres obowiązków , przełożonych , możliwości rozwoju zawodowego ?

@Poszukiwacz

Można prosić jakieś szczegóły ? ;)

@Poszukiwacz

Są dwie logistyki, magazyn od wyrobów i ich wysyłki i wewnętrzna od komponentów. Do wysyłki nie radzę a wewnetrzna spoko. Robić trzeba dla lesera miejsca nie ma ale masz płacone na czas, premia jest nawet jak zrobisz błąd i wyjasnisz. Nadgodziny można robić bo roboty jest na soboty i niedziele. Można robić na 2 i 3 zmiany albo w czterobrygadowym. Cały czas sie cos dzieje, przebudowy, przeprowadzki więc jest możliwość załapania się na odpowiednią zmianę i inną robotę jak się komuś coś nudzi.

Kokoszanel

U was teź pupilki zbijają bąki a tych mniej ulubionych goni się do pracy?

@Kokoszanel

Fajnie że ktoś pierwszy odważył się napisać prawdę. Te śmiech sobotnie było słychać dalej niż na linii. Wszyscy wiedzą że R.S to luzak.

Trochę konkretów

Zakład jest czysty, w porównaniu do innych firm w strefie warunki pracy prawie laboratoryjne, pomijając nieliczne stanowiska. Przede wszystkim nie ma uciążliwego hałasu ani zapachów. Pensja 2400 brutto + premia regulaminowa + premia frekwencyjna, w sumie ok. 3100 brutto. Możliwość przystąpienia do pracowniczego programu emerytalnego (co miesiąc 5 dych na konto emerytalne, które zobaczycie najwcześniej po ukończeniu 60. roku życia ). W większości 8-godzinny system pracy, na niektórych działach 4-brygadówka. Nadgodziny w zależności od zapotrzebowania, płatne lub do odbioru. Jacyś ludzie wymyślili sobie, że na niektórych działach nocki zaczyna się od niedzieli, przypuszczam, że brygadziści chcą tak przychodzić i takie "polecenie służbowe" dostają też pracownicy. W niedzielę nie da się dojechać do firmy na III zmianę komunikacją miejską. Nowy pracownik przez 3 pierwsze miesiące dostaje premię frekwencyjną (jakieś 190 zł), może dostać premię regulaminową w niepełnej wysokości. Później już normalnie, tzn. teoretycznie, bo zasady upier... premii określonej jako "regulaminowa" są w tej firmie tak niejasne i niejednolite, że nie ogarniam. Tu zaczynają się schody bo na każdym dziale i na każdej hali wygląda to inaczej, niektórzy brygadziści wymyślili sobie nawet że premia jest wyłącznie uznaniowa. Niech firma to ogarnie bo przez notoryczne ucinanie premii z niejasnych, lub wyssanych z palca powodów traci wielu dobrych pracowników.

9 level

Bardzo niesprawiedliwe jest to , że pracownik z 10 letnim stażem pracy i dużym doświadczeniem ma taką samą podstawową stawkę brutto jak nowy pracownik z trzymiesięcznym stażem pracy bez żadnego doświadczenia i wiedzy .

lipa
@9 level

teraz już nie, wprowadzone zostało stażowe, za każdy rok przepracowany dostaniesz 10 PLN brutto :)

Dodatek za doświaczenie
@9 level

Podstawa jest w umowie o pracę, więc jest taka sama, inaczej musieliby Ci co roku aneksować umowę. Z każdym przepracowanym rokiem dostajesz większy dodatek za doświadczenie. Po roku pracy raptem 2 dychy więcej.

Powiem, ktrótko. VOSS jest to firma w której nie szanuje się pracowników, pracowałem tam tylko tylko 6 miesiący i bardzo żałuję straconego czasu. Praca ciężka nie warta tych pieniedzy. Wypłata to tylko to co dostaniecie na umowie, proszę nie wierzyć w jakieś premie itd. Miałem pracować w systemie (3-2-1), lecz brakowało ludzi, a sam chciałem się wykazać i zgodziłem się żeby chodzić na zmiany w których brakuje ludzi i przez 2 miesiące chodziłem tylko na 2 i 3 zmiane. Niestety nawet w takiej sytuacji wypłata to była tylko podstawa, czyli to co napisali na umowie, a żadnych premii nie ma. Zamiast nagradzać i motywować pracowników to potrafią tylko zabrać premie i i do tego jeszcze obrażać pracownika. Szczerze nie polecam tej firmy, za przepracowany miesiąc (zapierd*l w lipcu gdzie na hali jest 30stopni) wypłata 2200zł.. Jedyny plus tej firmy to to, że na hali jest czysto i dba się o porządek, reszta to katastrofa praca nie warta tych pieniędzy. Jeśli firma by wypłacała wypłaty, tak jak to obiecują na początku to dalej bym tam pracował, lecz na strefie jest wiele firm oferujących godne wynagrodzenie.

Ale...
@pracownik

Nie powiedzieli Ci, że na okresie próbnym możesz dostać albo premię niepełną albo wcale, w zależności jak Cię oceni brygadzista?

Zostaw merytoryczną opinię o VOSS Automotive Polska - Legnickie Pole

• Jak się pracuje w VOSS Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy VOSS Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w VOSS Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 6 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy VOSS Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w VOSS Automotive Polska napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

VOSS Automotive Polska