Opinie o Glassolutions Polska w Pruszków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Glassolutions Polska. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Glassolutions Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Glassolutions Polska w Pruszków

Elo

czym się rózni pruszków od jaroszowca???

@Elo

A co to za różnica, chyba nie wybireasz gdzie pracować - tu czy tu

wybierasz*

@Elo

a jeśli tak - wybierz tam gdzie ci bliżej ;)

@Kalejdoskop

chyba mnie nie zrozumiałeś. Nie prosiłem o radę dotyczącą tego gdzie mam pracować

@Kalejdoskop

pytam jedynie czym różnią się te dwa oddziały...

@Elo

no nie zrozumiałem, myślałem, że stoi za tym jakas głębsza intencja

@Elo

żeby porównać to trzeba by pracować i tu i tu, pewnie ciężko o takie przypadk

Antonio
@Elo

Oprócz samego miejsca, na pewno różnią sie tym, ze w Pruszkowie jest produkcja, a Jaroszowiec juz łączy dwa dzialy, czyli dział biurowy i logistyke. Wszystko zalezy, co by ci bardziej siadło, tam idź

Ogórek

Małe sprostowanie odnośnie atmosferty i traktowania pracowników - jest gorzej niż źle i (usunięte przez administratora)

@Ogórek

nie mogę się z tobą zgodzić

Tetl
@Ogórek

co ty gadasz? ja nie miałem zadnych problemow z ludźmi, wiadomo, że jednych lubi sie bardziej a drugich mniej, ale ogólnie bardzo wporządku. Albo cos ci sie zdawało, moze ty byles do innych negatywnie nastawiony i przez to ci sie wydawalo, że kazdy jest przeciw tobie. No nie wiem, ale ja mam zupelnie inne doświadczenia.

Anakin

Jak sytuacja zakładu, jest obecnie w stabilnym miejscu? Zatrudniając się nie trzeba się obawiać widma zwolnienia? Uda się zatrzymać tutaj na dłużej?

morr
@Anakin

jest stabilnie. nie masz się co martwić.

jakim
@Anakin

jak nie zrobisz nic co zasługiwałoby na zwolnienie to czemu mieliby cię zwlaniać? tobie zależy na pracy im zalezy na pracowniku proste

Anakin
@jakim

Bo tak wyleciałem z poprzedniej roboty. Cięli etaty, bo pandemia, małe obroty, zmniejszony popyt, więc jako jedna z nowych osób się niestety "załapałem" na listę. Dlatego mam pewne obawy i wolałem się upewnić, zanim wyślę CV i przeżyję potencjalną powtórkę z rozrywki

jakim
@Anakin

sorry nie wziąłem w ogóle takiej opcji pod uwagę

Ron
@Anakin

o jaaa współczuje. slyszałem własnie od znajomych o takich praktykach w trakcie pandemii.

Ron
@Anakin

i wtedy mi inni zazdroscili ze u nas tutaj tak nie ma.

Mechatronix

Jest dodatek za pracę w nocy?

@Mechatronix

Bo pracujecie na nocki, nie?

@Mechatronix

I zastanawiam się, czy jeśli tak, to płacą zgodnie z kodeksem, czy coś sypną dodatkowo

taco

Tak

Mark
@Mechatronix

są dodatkowe pieniadze za pracę na nocne zmiany i to całkiem niezłe

@Mark

Ok, dzięki.

Navy
@Mark

Wyższe niż w kodeksie?

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Glassolutions Polska? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Pruszków
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym na cysterny chemiczne
Pruszków
ROOS SPEDITION SP. Z O.O.
Elo

jest właściwie jakakolwiek różnica pomiedzy tymi dwoma zakładami?

@Elo

Jaroszowiec to jest przede wszystkim produkcja ale i logistyka. Tam są też wszystkie biura. W pruszkowie jest tylko produkcja ale są bardzo różne działy

@Elo

A jaka praca konkretnie Cię interesuje??? jakieś czynności w których się sprawdzasz?? są też możliwości zmiany stanowiska

@Elo

Mam tutaj na myśli zmianę stanowiska i przez prośbę i przez awans

@qwer

Narazie tylko się orientuje w sytuacji jeszcze nie mam nic konkretnego na myśli. Ale ogólnie to produkcja

@Elo

tutaj to wszyscy na produkcje chca. ale co sie w sumie dziwic robota spoko

@Didim

A gdzie mają iść, jak tylko na produkcję przyjmują

@Didim

Logiczne, że będą pytać o produkcję..

Łysy

Na linię produkcyjną wymagają jakiś uprawnień, jak suwnice, czy wózki?

@Łysy

i jeszcze ja bym się podczepił tutaj czy praca jest na linii?

@Łysy

Wymagać to nie, ale dobrze byłoby mieć.

@Ops

Czekaj, że co? Czy ty właśnie pytasz, czy praca na linii produkcyjnej jest na linii?

@Ops

Czy chodzi o to czy obecnie jest praca (w domyśle przyjęcia)?

@Ops

Bo nie rozumiem za bardzo co masz na myśli i nie wiem jak odpowiedzieć...

@cosmic

niee

@cosmic

to miałem na myśli, może źle sformułowałem

@Ops

to wystarczy sobie obczaic oferty i juz masz odpowiedz. alez to bylo skomplikowane ufff

marex

Co nie? Samodzielnosć lvl master

@marex

niestety wygodnictwo straszne sie szerzy a szczególnie tutaj na goworku

Extra

W jakich pracowników się tu celuje? tylko na stałe czy tymczasowi również?

@Extra

głównie stali, ale tymczasowi też byli za moich czasów. no ale w mniejszosci.

@hałabała

Ale to tak wtedy na wakacje czy jakiś inny okres w roku?

@Extra

a chyba w różnych okresach przychodzili nie ma jakiegoś jednego konkretnego

@hałabała

Okej dzięki to w takim razie spróbuje coś podziałać i może uda się tymczasowo załapać

@Extra

powodzenia mnie tu już i tak nie ma to mi bez różnicy ale chłopaki spoko pracują

@hałabała

Skąd wiesz, skoro cię tam nie ma?

@hałabała

A ci tymczasi to pod firmą bezposrednio, czy jakąś firmą zewnętrzną?

Kamil
@standup

a to źle ze mówi że spoko pracujemy??? co to za jakieś aluzje dziwne????

@Kamil

Żadne aluzje, po prostu skoro już nie pracuje, to skąd ma mieć miarodajny obraz? Pytam zwyczajnie, bo nie wiem.

Kamil
@standup

no ale dziwne takie podejrzenia bez żadnej podstawy

Elo

oczywiscie poza lokalizacją bo to jest chyba dla wszystkich oczywiste wiec uprzedzam wszystkich śmieszkow

@Elo

Kurde, a to mój popisowy numer :/

@standup

powiedziałbym że mi przykro, ale ogólnie staram się nie kłamać. konkrety proszę

Niestety nie pomogę

dexter

witam dostałem info ze przyjmujecie a nie moge znaleźć ogłoszeń to jak to jest w końcu???

@dexter

ja znalazłem bez problemu także nie wiem w jaki sposób szukasz że nie widzisz?

Maui
@dexter

Podałbym ci link, ale pewnie zniknie, jak zwykle.

Maui
@dexter

Wejdź na profil Saint Gobain na pracuj, w ofertach pracy szukaj tych z lokalizacją "Pruszków". Znajdziesz ich kilka. Na bank na wysyłkę kogoś szukają.

@Maui

Albo przez stronę oficjalną glassolutions też jest przekierowanie na pracuj pl

@Maui

Także efekt ten sam tylko dwie różne możliwości dojścia

@Tron

a to sory teraz już wszystko widze dzięki.

@Tron

a pracuje ktoś z was na wysyłce i może opisac jak tam jest?

Luz

Mam pytanie do starych pracowników tej firmy. Czy nie zauważyliście że obecne komentarze znacznie różnią się od tych z przed np roku czy dwóch ?? Wcześniejsze bardzo często były pisane niejednokrotnie z błędami, chaotycznie, nie zrozumiałe dla osób tutaj nie pracujących, tak jak przysługuje na standardowego Kowalskiego. Obecnie komentarze są na wyższym poziomie, pełne kultury, życzliwości, cukrowania i wychwalania zarówno pracy w zakładzie jak i sposobu zarządzania.(usunięte przez administratora)

Łysy
@Luz

Takie mają zadanie kierownicy nie tylko a i brygadzisci też mają pisać pozytywne komentarze.

!!
@Luz

czyli uważasz że typowy "Kowalski" nie potrafi pisać poprawnie? dla ciebie każdy to jakiś tłuk bez szkoły co nie zna ortografii albo nie wie gdzie na klawiaturze się robi polskie znaki? to ze siebie masz za takiego nie znaczy ze masz brawo tutaj obrażać innych w ten sposób

Lisek
@Luz

Też to zauważyłem że komentarze są jak wzorowa konwersacja. Szkoda tylko że w firmie nie zmieniło się nic na plus i choć jednak nie jest tragicznie tu pracować to jednak ludzie starają się stąd odejść. Owszem, niektórzy nawet i wracają tu do pracy, ale tylko ci, którzy przeliczyli się ze swoimi możliwościami, lub ci co nie nadają się do nauki pracy w innych miejscach. (usunięte przez administratora)

Papis
@!!

Tu nie o to chodzi że w SG pracownicy nie potrafią pisać, tylko o zaobserwowaną różnicę w pisaniu komentarzy. I jak poczytałem kilka komentarzy obecnych i tych z przed trzech lat to rzeczywiście różnica jest wyraźna. "LUZ" dobrze to wychwycił.

!!
@Papis

a nie przyszło wam do głowy że może po prostu piszą inne osoby? przecież też sie nowi zatrudniają . bzdurne te wasze teorie. jak ja nie robię błedów to co? też nie jestem stąd? gratuluje

Stefan

Witam. Czy często zdarzają się w firmie nadgodziny na produkcji ?

@Stefan

jak ja pracowałem to nie było to za często. raczej w stałych godzinach się pracuje. chyba że ktoś by sam z siebie chciał

Gragas
@.

a ty chodziłeś na nadgodziny? jest jakis limit?

@Gragas

ja nie, więc nie mogę za wiele się wypowiedzieć w tym temacie

Kamiko
@Gragas

myślę że trzeba by naprawdę ich wiele zrobić żeby jakiś limit przekroczyć, bo jakiś tam pewnie zawsze jest. ale nie wiem osobiście tez jaki, pewnie byś się prędzej wykończył niż tyle ich nastukał także spokojnie

elo
@.

czyli to jest tak, że robi się je z inicjatywy pracownika, a nie zapotrzebowania na zakładzie??

Robson

proszę o konkrety, jakie są dodatki pozapłacowe w glassolutions?

vhs
@Robson

funkcjonuje zfss dla dzieciakow tez robia paczki jest ubezpieczenie zdrowotne i chyba jest ta karta sportowa ale nigdy z niej nie korzystalem bo to raczej nie dla mnie takie sporty

@vhs

okej dziękuję. jaka karta? najpopularniejsza, czyli multi, czy coś innego?

vhs
@Robson

o tak tak ten multisport chyba

@vhs

no to dobre i to. zawsze to jakaś motywacja żeby o siebie zadbać w końcu na sportowo

fb

Od dawna działacie na facebook? wydaje mi się że wcześniej tego nie widziałem

Ed
@fb

Od kilku miesięcy bodaj. Więc to całkiem możliwe, że nie widziałeś, jeśli ostatni raz zaglądałeś z pół roku temu.

fb
@Ed

No dawno nie szukałem tam informacji bo założyłem że jak nie ma to nie ma, a tu się okazało że jest

Aris

Czy jest ktoś w stanie przybliżyć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? O co mogą pytać, czy są jakieś zadania sprawdzające umiejętności ( właściwie to sam nie wiem jak miałyby wyglądać, ale kto wie). Z kim rozmowa, w jakiej atmosferze (spina, czy raczej na luźno?). Plus czy dają możliwość przejścia się po zakładzie, pokazują wszystko co i jak, jak realnie praca wygląda? Sorry, że tak się dopytuję, ale rozmowy są dla mnie zawsze stresujące, więc gdyby udało się podzielić jaką informacją, to będę wdzięczny, zawsze wiadomo na co się przygotować i nastawiać.

@Aris

u mnie na produkcje na rozmowie było bardzo luźno. zero stresu, oczywiscie wiadomo nie mówiliśmy sobie na ty i nie śmialiśmy się ale miło to wspominam jedna z lepszych rozmów

Size
@Gradek

a jeśli chodzi o pozostałą część pytań? w sumie padło sporo ciekawych

zebra
@Aris

Tak, na początku kandydaci grupowo są oprowadzani po hali i tam im wszystko pokazują i po tym decydujesz czy jesteś zainteresowany dalszym etapem rekrutacji. Wtedy już indywidualnie z Tobą rozmawiają.

@Size

za moich czasów zadań nie było, czy teraz coś się pojawia? ciężko stwierdzić ale raczej wątpię żeby tak z marszu brali na jakieś zadanie. Takie kwestie wyjaśniają się w trakcie okresu próbnego

jahny b
@Gradek

jak taki z ciebie luzak to powiedz czy cie przyjeli

@jahny b

noo...tak? a co? chyba coś opacznie zrozumiałeś, to, że miałem rozmowę w całkiem luźnej atmosferze nie oznacza, że od razu jestem "taki luzak"

bravo
@jahny b

jak mieli go nie przyjąć jak widać po statusie że cały czas jest pracownikiem????

Ten

polecam pracę w SG. wcześniej nie miałam do czynienia ze szkłem. większość rzeczy nauczyłem się tutaj. dobrze że byli ludzie którzy faktycznie chcieli pokazać i pomóc

?
@Ten

dawno temu zaczynałeś? nadal są te same osoby które chętnie uczą nowych?

@?

zdążyłem jeszcze przed tą całą pandemia także już niedługo będą dwa lata

?
@Ten

no to raczej powinny być te same osoby, bo rotacji tutaj to chyba nie ma?

@?

jakaś tam zawsze jest, bo ktoś nowy przychodzi ale ogólnie wielkiego przetasowania w ekipie nie było

Costco
@Ten

Trudno się oswoić ze szkłem nie mając z nim za wiele do czynienia uprzednio? Trzeba się jakoś przełamać, czy idzie gładko?

Costco
@Ten

I ile w sumie trwa wstępne wdrożenie do pracy?

Bros
@Costco

oswajać ze szkłem? a co to ma właściwie oznaczać no chyba że jesteś fajtłapą i wszystko ci z rąk wypada

Bros
@Costco

wdrożenie tak naprawdę zależy od ucznia ;)

Pierwsze wrażenia

Nie pracuję jakoś długo, ale pierwsze wnioski mi się już nasunęły, więc stwierdziłem, że się podzielę, może dla kogoś taka opinia okaże się pomocna w podejmowaniu decyzji o składaniu papierów do tej pracy. Porównując z moim poprzednim zakładem, to kultura pracy to niebo a ziemia. Nie ma pomiatania pracownikiem, owszem są wymagania i nie są one niskie i trzeba być zdyscyplinowanym, ale nie do przesady, wszystko w granicach rozsądku. Jak czegoś nie umiałem na początku to nie było darcia się jak to miało miejsce u mnie poprzednio, tylko normalnie wszystko wytłumaczono, pokazano, tak żebym załapał. Szczerze? po takich przejściach jakie miałem nie sądziłem nawet, że tak się ta, w sensie pracować w normalnych ludzkich warunkach. Jak to było? Szanuj pracodawcę swego, bo możesz mieć gorszego? ;) No ja miałem i nie polecam. Za to Glassolutions polecam szczerze.

Radowid
@Pierwsze wrażenia

W firmie takiej jak ta muszą być wymagania żeby były wyniki i żeby to się wszystko kręciło i tym samym żebyśmy mieli pracę. Tu nie ma żadnej filozofii, a jak ktoś idzie do pracy i myśli że ten czas przeleży a kasa na koncie będzie no to na pewno nie tutaj, a tak w zasadzie to nigdzie nie powinno tak być.

Bomber
@Pierwsze wrażenia

ahh jak ja lubię to powiedzenie które tutaj wymieniasz i na dodatek ono jest takie prawdziwe jeśli chodzi o rzeczywistość. też już miałem takiego gorszego i tylko złe wspomnienia na szczęście mi po nim pozostały. dobrze że mogłem odejść i sie nie meczyc

Fabian
@Bomber

A tutaj miałeś do czynienia już tak bezpośrednio z pracodawcą? w sensie załatwienie jakiegoś problemu czy coś w tym stylu?

Bomber
@Fabian

zdarzyło mi się iść do góry żeby się czegoś dowiedzieć czy załatwić jakąś drobną sprawę. ale takich poważnych problemów nigdy tutaj nie miałem

Bodzio

Jest gdzie zjeść jaki obiad, czy trzeba się po szatniach czy kanciapach chować, żeby było gdzie usiąść?

Wit
@Bodzio

Są specjalne jadalnie dla pracowników więc nie trzeba się nigdzie chować ani po ziemi siedzieć.

@Wit

To git, bo w poprzedniej robocie nawet o to nie zadbali...

Wit
@Bodzio

No to powiem Ci straszna lipa.. żeby nie mieć gdzie na przerwę spokojnie zejść, nawet se tak nie wyobrażał, nigdzie tak nie miałem

Rex
@Wit

no to dobrze dla ciebie. cieszyc sie ze tu macie i tyle po co sie tak nad tym rozwodzic. sg to porzadna firma

Jeży
@Bodzio

Jest stalówka i nawet kilka ubikacji nawet na hali????

@Jeży

Dzięki. W ubikacjach akurat jeść obiadu nie zamierzam, ale dzieki za info ;)

czy jest tu ktoś kto pracuje w tej firmie od lat? czekam stabilnej pracy, na lata. nie mam już ochoty zmieniać roboty co rok, 2 lata, nie mam już 20 lat i chce gdzie osiąść możliwie na stałe.

Ferb
@Kandydat

to wyślij cv, przejdź rekrutacje i osiądź na stałe. jaki jest problem? jak ktoś chce zostać na dłużej i dobrze pracuje to nie ma żadnego problemu z tym

@Ferb

niestety w wielu miejscach, w których byłem mieli zwyczaj wymiany niemal całej kadry pracowniczej średnio na rok. chyba opłacało im się zatrudniać młodych na gorszą stawkę niż zostawiać doświadczone osoby, którym za to doświadczenie i wiedzę trzeba nieco więcej zapłacić. dlatego pytam jak tutaj jest i czy faktycznie nie jest to problem, po prostu nie chcę powtórki z rozrywki

Ferb
@Kandydat

no to ja nie wiem co to była za firma że miała takie praktyki i nikt się tym nie zajął.. przecież to jest naprawdę (usunięte przez administratora) takie zachowanie z ich strony. Ja nie słyszałem nigdy żeby w SG nie tylko tu ale też w innych oddziałach mieli takie praktyki. Tu się jednak liczą z pracownikiem szczególnie takim który już pracuje dłużej coś umie i wnosi do firmy. po co zatrudniać i uczyć od nowa

eric
@Kandydat

Tutaj możesz liczyć na stabilną robotę

eric
@Kandydat

Takie sytuacje się zdarzają nic fajnego. Ale tutaj nie masz się co obawiać o takie praktyki, młode i niedoświadczone osoby nie są targetem pracowniczym

East
@eric

stabilna i uczciwa przede wszystkim to trzeba zaznaczac bo coraz wiecej sie slyszy o roznych dziwnych praktykach w firmach nawet tak duzych jak SG. a wiadomo ze złe rzeczy się łatwo mówi a o dobrych nikt nie rozmawia.

East
@eric

takze fajnie przeczytać też dobre słowa na temat tego miejsca i ze ktos uwaza dokladnie tak jak ja.

@eric

To kto w takim razie jest targetem pracowniczym? Tylko osoby z doświadczeniem w branży?

@eric

Czy osoba z doświadczeniem produkcyjnym, ale niekoniecznie ze szkłem ma jakieś szanse?

Będę wdzięczny za info

rado

hej na linie produkcyjną wystarczy jak mam zawodowe wykształcenie? czy są jakieś większe wymagania?

@rado

a zawodowe wykształcenie to mało? to juz zawsze cos. niektorzy to bez niczego przychodzili i pracy szukali

@Ryzek

no nie wiem właśnie temu pytam

@rado

wystarczy spokojnie możesz wysyłać cv

dobra dzięki

@rado

to już się dostałeś do pracy że podpis zmieniłeś czy pomyłka? pewnie to drugie.. tak czy tak życze powodzenia i zapraszamy

pomyłka

@Ryzek

i znowu zrobiłem to samo nieumyślnie

@rado

ja tam rozumiem, ale innych to mogłoby trochę zmylić.

Pracujecie też na nocki?

@Arco

pracujemy. a co ty byś nie chciał na nocki? w sumie co się dziwić nikt nocek nie lubi przecież to cały organizm później przestawiony alee ja tam już przywykłem i też uważam że to ogólna kwestia przyzwyczajenia

@Mason

Nie no, nie mam nic przeciwko, pracowałem tak już nieraz, pytałem czysto informacyjnie

@Arco

no to informacji udzieliłem jak najbardziej i nawet coś ponad to. wszystko to kwestia przyzwyczajenia tak jak mówię. nocki mają te plusy że potem można chwilę odespać i zawsze jakoś skorzystać z tego dnia

@Mason

Wiem wiem, tylko się wytłumaczyłem ;)

No i dzięki za odp

@Arco

nie musiałeś się tłumaczyć, nie ma problemu i powodzenia

Jeży
@Arco

Zależy od hali i od działu w różnym systemie pracy

@Jeży

Mi chodzi o linię produkcji

Zostaw merytoryczną opinię o Glassolutions Polska - Pruszków

• Jak się pracuje w Glassolutions Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Glassolutions Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Glassolutions Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 3 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Glassolutions Polska