Opinie o ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) w Złotów

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja metalowych elementów stolarki budowlanej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) w Złotów

Odradzam każdemu pracy w tym zakładzie. Ludzie tutaj są niedoceniani nawet po wielu latach pracy. Najwspanialsze są tutaj nasze związki zawodowe które nie robią kompletnie nic żeby stać po stronie pracownika. Ludzie są niedoinformowani i nie wiedza co się dzieje w firmie w której pracują. Nowe umowy które dla nas pięknie na szybkości uszykowali ze wspaniałymi stawkami nieadekwatnymi do wykonywanej pracy,stanowiska (dodam jeszcze,że pracownicy na wyższym stanowisku dostali niższe stanowisko a żeby czasami za dużo nie dostali) Nigdy w tym zakładzie nie było kolorowo,ale ostatnie miesiące pokazują jak szanowany jest wieloletni pracownik,każdy pracownik. Fachowiec zostanie zwolniony by na jego miejsce przyjąć młodocianego bez doświadczenia za stawkę taka samą jak nie większą. Urządzając sobie zwolnienia pracowników,w pierwszej kolejności nie biorą pod uwagę wydajności pracownika,jego podejścia do pracy,sumienności i zaangażowania-taką osobę potrafią zwolnić by zostawić Ukraińców i ludzi niedouczonych. Tutaj bardzo dużo mieszają nasze Kadry.Kiedy jedni kończą budować swoje domy za nasze pieniądze my oszczędzamy na zakupach i lekarzach żeby przeżyć i utrzymać rodzinę.

Faniela 17
@@Pracownik

Zgadzam się, ponieważ tam pracowałam przez 23 lata. A zostalam zwolniona tylko dlatego że prawie przez dwa lata chorowałam. Ani razu nie otrzymalam zasilku dla bezrobotnych. Mój brat w czerwcu tego roku z innymi 50 - cioma pracownikami zosttali zwolnieni tylko dlatego aby na ich miejce przyjąć Ukraińców bez żadnego doświadczenia i nawet bez skończenia szkoly podstawowej.

Najgorsza firma w jakiej pracowałam. Nie polecam, pracownika mają za nic.

Co wchodzi w socjal ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.)?

Całkiem poważnie na każdym stanowisku zarabia się minimalna tak jak niedawno tu napisano? Chciałem porównać warunki pracy operatorów, macie wystawione oferty na trzy typy. Gdzie mimo wszystko byłoby najlepiej? Macie doświadczenie z kilku stanowisk? Kabina lakiernicza vs urządzenia produkcyjne vs linia do zgniatania?

Maro

Słyszałem że firmę przejął Aluprof Bielsko- Biała. Czy w związku z tym, coś zmieniło się na lepsze?

Pracownik Nowy wpis
@Maro

Czy coś się zmieniło …. Na lepsze mało co …. Liderki wciąż te same więc jak coś może zmienić się na lepsze. Musieliby je (usunięte przez administratora) żeby zmieniło się na lepsze . Ciągle tylko poganiają- rabataju rabataju. Tu nie siedzimy tu nie stoimy i słynne Gochy -„ tu rączki muszą chodzić” Zrobisz za mało (usunięte przez administratora) zrobisz więcej nikt tego nie zauważy, nie masz po co (usunięte przez administratora)bo i tak nic więcej jak inni tzn najniższą krajową nie zarobisz. Liderzy i ich (usunięte przez administratora) nic nie umieją. Jedynie jeden z ustawiaczy ogarnia wszystko bez niego by zginęli a i tak go nie szanują

Pracownik Nowy wpis

Jeśli chcesz całe życie poświęcić pracy za (usunięte przez administratora) to Aluprof Złotow zaprasza. Nie polecam pracy w tym zakładzie pracownicy po 10-15-20 latach pracy pracują za najniższą krajową. Biuro nic nie wie co dzieje się na hali tzn udaje że nie wiem jak tam jest. Atmosfera okropna. Rabataju inaczej spierdalaju. Masz robić dużo, dużo i jeszcze więcej a płacą ciągle tą sama najniższą krajowa. Nawet jak ktoś (usunięte przez administratora) i robi dużo więcej niż inni to i tak mają go za nic.

Aplikowałeś do firmy ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.)? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?

Teraz trzeba pracować? to wcześniej jak mieliście? Widzę to zaniepokojenie odnośnie przejęcia przez inna firmę. To jak teraz wasza praca wygląda, skoro podobno jest cos inaczej? czy ludzie odchodzą?

A kiedy do tego przejęcia całego w zasadzie doszło, o które ktoś teraz niedawno się pytał? I prócz tego jaki jest tego efekt to właściwie czemu do niego doszło? pracownicy mieli o tym pojęcie już z większym wyprzedzeniem? Ciekawią mnie w takim razie jakieś morale lub cokolwiek

Nata

Очень красиво написано только перерыв за 12 часов 1 раз (30мин)даже по польскому законодательству это не законно так и не выплатила зарплату в конце .Куратор Алла ведет объект

@Nata

Jedna 30stka przy 12stu godzinach? I to ta część „płatna”? Nie ma bezpłatnej wprowadzonej? Skoro twierdzisz, że to jest niezgodne z prawem to nikt tego jeszcze nigdzie nie zgłaszał? Od kiedy tak jest?

Czy ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) zapewnia kartę multisportu?

Karta multisportu nie zmieni warunków pracy i najniższego wynagrodzenia. Mało kto z niej korzysta...

Kandydatka

Czyli koniec końców rzeczona karta mimo wszystko przysługuje? Z tym najniższym to piszesz o podstawie? Teraz jak są powystawiane oferty to występują w nich wzmianki o premiach, jakichś dodatkach stażowych i tak dalej. Ile więc technolog może teraz średnio zarobić?

Faniela 17
@@Pracownik

Najgorsza firma w jakiej pracowałam. Nie polecam, pracownika mają za nic.

Czy pracownicy w ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) dogadują się między sobą?

Czy w ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Zniewolony.

Nie ma żadnej.

Na ile zmian lub w jakich godzinach pracuje się w Rombie?

Czy to prawda że firma zmusza pracowników do przejścia na tzw. czterobrygadowy system pracy, jeśli odmówisz to dostajesz wypowiedzenie?

Zniewolony.

Tak

Teresa

Ktoś tu stwierdził, że podobno w firmie nie reagują na zgłaszane przez pracowników problemy. Faktycznie są aż tak trudne, że nie dają rady czy może do teraz się coś zmieniło? Z czym najczęściej przychodzą tu do nich, żeby coś zgłosić?

hehehehehe
@Teresa

Zgłosisz problem, poudają, że się nim interesują, po czym wszystko wróci do normy, czyli z problemem, albo co częściej zrobią tak, żeby odechciało ci się zgłaszać jakiekolwiek problemy

Teresa
@hehehehehe

aha... no ale skoro tak piszesz to masz przetestowane, tak? to jaki np problem zgłaszałeś, że tak wyszło?

Drożdżówa

Witam wszystkich ludzi którzy już pracują w Rombie oraz tych, którzy mają zamiar do tej firmy przyjść. Jestem pracownikiem już kilka dobrych lat i śmiało mogę powiedzieć na swoim przykładzie jak to wygląda. Po pierwsze, pracować jak najbardziej można ale tylko wtedy, kiedy ma się naprawdę dobre znajomości w kadrach lub na stanowiskach kierowniczych, chodzi tutaj o kolegę który weźmie nas pod "skrzydło". Po drugie, kwestie finansowe. Jeżeli dla kogoś kto pracuje w firmie 7-8 lat, jest całkiem dobrym pracownikiem oraz wywiązuje się ze swoich obowiązków stawka 21zł/h to dużo - drzwi stoją otworem, jeżeli NIE to lepiej omijać to miejsce szerokim łukiem. Po trzecie, szacunek to drugiego człowieka to podstawa życia w normalnym i zdrowym społeczeństwie. Oczywiście, jesteśmy tylko ludźmi którzy są impulsywni i czasami każdemu puszczają nerwy - to zrozumiałe. Jest jednak różnica między kłótnią a później wytłumaczeniem sobie prywatnie o co chodzi każdej ze stron a śmianie się komuś w twarz, że przykładowo "Musztarda staniała" (w momencie w którym prosisz przełożonego o podwyżkę). Jest to zachowanie tak bardzo nieprofesjonalne oraz chamskie, że trudno jest to opisać w kilku zdaniach. Po czwarte, jako pracownik tej firmy chciałbym Was drodzy czytacze uświadomić, że zaczynając pracę w tej firmie nie liczcie na coś więcej niż zjechaną psychikę oraz życie z bardzo małym zasobem konta bankowego. Dla kadr oraz stanowisk kierowniczych najwidoczniej każdy pracownik jest zwykłym "Bydlem" które ma robić, robić, robić tak długo aż padnie ale spokojnie, jeżeli ktoś dostanie zawału to lider czy kierownik delikatnie opuszczą ton głosu i zasugerują, żebyś przestał symulować i wracał do pracy. I po piąte, już ostatnie - wszyscy musimy sobie uświadomić, że celem życia nie jest przeżycie. Chodzimy do pracy po to, żeby czerpać z niej satysfakcję, żeby czuć się spełnionym oraz zadowolonym ze swoich zarobków. Żadnej z tych rzeczy w drodzy Państwo w Rombie nie uświadczycie. Stety lub niestety tak właśnie kreuję się mój światopogląd, pracownika który pracuje tutaj bite 8 lat. Szanujmy sobie i swój czas, róbmy to co będzie nam przynosić korzyści. Dla wścibskich dodam jeszcze, że tak - jest mi źle i tak, złożyłem już wypowiedzenie. A właśnie, podwyżki są, to prawda - ale tylko dla pracowników którzy coś znaczą jak Narzędziownia, Magazyn lub Galwanizernia i to dopiero wtedy (z tego co słyszałem, nie doświadczyłem osobiście) kiedy położysz wypowiedzenie z dnia na dzień, nikt nie zaprosi Cię do kadr, żeby negocjować z Tobą podwyżkę - dostajesz tyle i tyle i albo zostajesz albo za bramę. Dziękuje bardzo za poświęcony mi czas, jest to moja opinia z którą nie każdy musi się zgadzać, słowem podsumowania - nie polecam tej Firmy, po prostu. Pozdrawiam i życzę każdemu miłego dnia, cześć.

Zniewolony
@Drożdżówa

21 zł to i dużo.Pracownicy z dużym stażem mają po 16.70 ,a fachowcy 19.50. Nikomu nie polecam tej firmy.

bolo
@Zniewolony

ja mam sporo więcej i nie narzekam. Moze wszystko zależy od tego gdzie i jak pracujesz :)

b/n

Lubię atmosferę w ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) za: Pracowałem poprzednio u prywaciarza. Wszystkim, którzy narzekają na pracę w ROMB polecam pracę w prywatnej firmie. Może wtedy docenią to co mają

@b/n

Mając na uwadze sens i logikę twojej wypowiedzi, to normalnie ręce same opadają...

Buba
@b/n

ROMB to od ponad dekady prywatna firma.... co za ignorancja....

hahaha
@b/n

chyba pan "warzywniak" czy tam "wawrzyniak" to pisał xD nowi pracownicy, dowiedźcie się co to za koleś, bo typ strzela ile się da nawet po za swoim działem ;) żyje dla tej pracy, bo innych już perspektyw nie ma, zyje dalej pracą w latach 90'. Tacy są najgorsi!!!

Ciekawski
@hahaha

Przymierzam się do złożenia tam CV. Napisz coś więcej..co oznacza , że "strzela"? To jakiś slang?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.)?

Xxx

Omijajcie tą firmę szerokim łukiem za nadgodziny nie płacą od pół roku na wszystkim oszczędzają na podstawowych środkach bhp (stoperach rękawiczkach okularach itp) wstyd a rotacja że szkoda gadać ją sam szukam innej pracy.

Do Xxx
@Xxx

Co za bzdury opowiadasz? Rękawiczek, stoperów, okularów , mydeł i kremu jest tyle że zupę byś ugotował dla wojska.Probujesz dyskredytować ale Ci nie pykło. Jesteś typem pokroju " (usunięte przez administratora) w świecie bohater w internecie " :) żal.pl

RazDwaTrzy
@Do Xxx

Hmmm, masz racje , nigdy nie brakowało środków bhp , okey zdarzały się sytuację że dział zakupów nie dostarczył na czas I nie było na magazynie czegoś przez 2 /3 dni. Jednak nie skomentowałeś rozliczenia za nadgodziny, którego nigdy nie było . To istny dramat. (usunięte przez administratora)

Lulu
@RazDwaTrzy

Środki bhp są z opóźnieniem zawsze, powinny być z góry na kwartał wydawane a nie po kilku tygodniach, a o reszcie to faktycznie brak słów

Staszek

Mam pytanie odnośnie ubrań dla pracowników, czy firma płaci tam za pranie ubrań roboczych?

xxx
@Staszek

jest firma piorąca

uuauuu

Brak nowych opinii? Czy to znaczy, że tam się polepszyło? Czy może wszyscy uciekli co mogli, a zostali ci co nie mają innych perspektyw np ze strachu itp? Tyle złego słyszałem i naczytałem się na tej stronie o tej firmie, ale ostatnio znajomy chwalił sobie pracę tam i zastanawiam, się czy warto złożyć CV. Ludziska proszę o opinie i wytłumaczenie dlaczego nie, ew dlaczego tak :)

uuauuu
@uuauuu

Jednak sobie odpuszczę, nie będę marnować czasu, w polsofcie przyjmują mnie od razu, a dowiedziałem się, że w rombie pracuje pani Mał... Miałem z nią styczność i dziękuje gdyby miała dawać mi polecenia...

Zostaw merytoryczną opinię o ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) - Złotów

• Jak się pracuje w ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.)?

Zobacz opinie na temat firmy ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.)?

ROMB S.A. (dawniej Metalplast Karo Złotów S. A.)