Opinie o Politechnika Poznańska w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Politechnika Poznańska. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Politechnika Poznańska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Politechnika Poznańska w Poznań

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Indygo

30.01.2024 02:01

Indygoikona wywiad

Chcę się podzielić historią mojej rekrutacji w Politechnice Poznańskiej, dokładnie w projekcie Eunice.

Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś i dlaczego?

Indygoikona wywiad

Aplikowałam na stanowisko samodzielnego referenta ds. projektu Eunice, ponieważ szukałam stabilnej, ciekawej pracy, a oferta wydała mi się interesująca.

Jak przebiega/przebiegała rekrutacja – kto Cię rekrutował (HR czy bezpośredni przełożony)?

Indygoikona wywiad

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć. Rekrutowały mnie osoby odpowiedzialne za projekt Eunice, jednak ten projekt działał w strukturach Politechniki Poznańskiej.

Ile etapów obejmowała rekrutacja?

Indygoikona wywiad

Jeden - rozmowa kwalifikacyjna. Konieczne też były referencje z poprzednich miejsc pracy.

Czy rekrutowano Cię zdalnie czy stacjonarnie?

Indygoikona wywiad

Rekrutacja odbywała się stacjonarnie.

Czy proces obejmował jakieś zadania rekrutacyjne – jakie? W jaki sposób przekazano Ci ocenę zadania?

Indygoikona wywiad

Nie było zadań rekrutacyjnych - jedynie rozmowa, dość długa, sprawdzająca moje motywacje, kompetencje i znajomość języka angielskiego.

Jak oceniasz atmosferę podczas rekrutacji? Jak myślisz, z czego to wynika?

Indygoikona wywiad

Atmosfera była bardzo formalna - siedziałam naprzeciwko 3 pań. Mimo to nie była nieprzyjemna.

Czy komunikacja z rekruterem była/jest sprawna? Co jest/ było dobre a co złe w tej komunikacji?

Indygoikona wywiad

Cóż, tu się zaczynają schody. Komunikacja z rekruterem była sprawna do czasu. Jedna z pań zadzwoniła do mnie i wyraziła chęć podjęcia współpracy, jednak miałabym czekać przez około 3 tygodnie na podanie szczegółowych warunków zatrudnienia (przede wszystkim wynagrodzenia) i pracę rozpocząć w styczniu (była druga połowa listopada). Przyjęłam propozycję, napisałam wiadomość, że jestem w stanie poczekać. Rekruterka odpisała, że bardzo się cieszy i ma nadzieję, że będzie mogła do mnie wrócić z dobrymi informacjami. W połowie grudnia dostałam maila, że jednak nie ma funduszy na to stanowisko i nie zostaję zatrudniona, oraz że miały być 2 osoby (o czym nie było mowy wcześniej), i że bardzo żałuje, ale to nie zależy od nich. Odpisałam, że to niepoważne, nieprofesjonalne, nie tak się umawiałyśmy. Na tego maila już nie dostałam odpowiedzi.

Czy podczas rekrutacji uzyskałeś/-aś wszystkie niezbędne informacje dotyczące warunków zatrudnienia?

Indygoikona wywiad

Nie do końca. Uzyskałam informacje na temat tego, jak będzie wyglądała praca na co dzień, zapytano mnie o oczekiwania finansowe, ale nie podano mi widełek. Ta informacja miała przyjść w połowie grudnia, ale finalnie wyszło tak, jak opisałam wyżej.

W jaki sposób przekazano Ci informację zwrotną odnośnie rekrutacji?

Mailowo.

Jakie informacje zwrotne otrzymałeś/-aś po zakończeniu rekrutacji?

Indygoikona wywiad

Że nie ma pieniędzy na to stanowisko, mimo że umówiłyśmy się wyraźnie na podjęcie współpracy.

Czy wyjaśniono Ci, co wpłynęło na wynik rekrutacji?

Indygoikona wywiad

Nie. Argument o braku funduszy jest dla mnie absurdalny - skoro nie było w projekcie na to pieniędzy, to po co rekrutacja? Myślę, że w ostatniej chwili panie zatrudniły po prostu kogoś innego lub kogoś, kto zgodził się na najniższą krajową stawkę (przy bardzo wymagającym stanowisku).

Czy polecił(a)byś rekrutację w tej firmie znajomym i dlaczego?

Indygoikona wywiad

Nie. Okropne doświadczenie. Panie mnie po prostu przysłowiowo "zrobiły na szaro". Przyjmując ofertę nie szukałam innej pracy, ponieważ kiedy umawiam się z ludźmi, to dotrzymuję słowa. W tym wypadku było to jednostronne. Żenada.

Na administracji ile osób byłoby potrzebnych? Widzę, że ostatnie zapytanie o te prace pojawiło się w pierwszej połowie stycznia a z tego co widzę po dacie kolejna oferta została dodana 5 dni później. Czy do teraz nikt się nie znalazł? To jak praca na miejscu wygląda z perspektywy tego stanowiska? jest sporo zadań?

Indygo Nowy wpis

Nie wiem, jaka generalnie jest polityka PP, ale moje doświadczenia z procesu rekrutacji są niestety złe. Kandydowałam na stanowisko Samodzielnego Referenta ds. projektu Eunice. Rozmowa była bardzo formalna, ale przyjemna. Jakiś czas później rekruterka zadzwoniła do mnie z informacją, że chcą ze mną podjąć współpracę, jednak będzie to możliwe od stycznia (był listopad) i czy jestem gotowa poczekać. W połowie grudnia miałam dostać maila z warunkami zatrudnienia, bo ponoć były dopiero ustalane. Uznałam, że poczekam, zwłaszcza, że projekt wydawał się naprawdę fajny, praca ciekawa. No i w połowie grudnia owszem, dostałam maila, ale z informacją, że jednak nie mają funduszy na to stanowisko. I tym sposobem zostałam z ręką w nocniku. Na mojego maila, że to niepoważne i że po co w ogóle uruchamiają rekrutację, skoro nie ma pieniędzy na stanowisko nie otrzymałam odpowiedzi. Nieprzyjemne doświadczenie.

Ktoś Nowy wpis

Czy jakaś osoba była na rekrutacji już w sprawie tego stanowiska konkretnego Specjalista ds. administracji? Chciałabym mieć jakieś wyobrażenie o tym, jak to wygląda w takim miejscu, taki proces, dlatego proszę o jakieś szczegóły. Stresuje mnie ta wizja rozmowy, na pewno poczuje się trochę spokojniej :)

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Politechnika Poznańska rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Bibliotekarz?
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy Pracownik obsługi stoiska serów oraz wędlin w markecie spożywczym Warszawa
Agencja Pracy Tymczasowej Work&Profit
logo firmy Praca pomocnik z prawem jazdy kat CE. Umowa Niemiecka.
Regensburg
Injobs.Pl Sp. z o.o.
logo firmy Office Coordinator
Huuuge Games
Robert

Jako klient tej uczelni mogę powiedzieć tylko tyle, że jest nierzetelna i realizacja zadan nijak ma się do tego co obiecują

Elżbieta
@Robert

Poważnie masz takie zdanie o Politechnice? :/ A w czym konkretnie wobec Ciebie była taka nierzetelna? Powiesz?

Dobra
@Elżbieta

Podejrzewam, że głównym argumentem były zabawy w Stowarzyszeniu Absolwenta. Niestety ktoś mnie zastąpił. Nie mam dowodu, ale byłam też na najważniejszych balach. Nie były obowiązkowe

W mieście Poznań były ciekawe oferty pracy na Informatyk. Co powiecie o zarobkach w firmie Politechnika Poznańska?

W ofercie pracy dla specjalisty ds księgowych nie podano widełkow płacowych. Ktos się orientuje jak wyglądają zarobki na tym stanowisku? W tamtym roku dodano tutaj opinie, że przeważnie zaczyna się od najniższej stawki - w księgowości także? Czy po okresie próbnym można negocjować lepszą stawkę?

3500 brutto? przewaznie zaczyna się od najnizszej kwoty, kwestia co oferuja podczas rozmowy o prace, ja pracujac tam 9 lat w administracji mam 3900 brutto. wiadomo praca w budzetowce ma swoje plusy , bo dostaje się pieniadze z socjalnego na wakacje ,boze narodzenie . przewaznie jest na poczatku umowy na okres probny a pozniej umowia na czas okreslony , a nastepnie umowa na stale. Atmosfera jest ok.

Honorata

To prawda że po próbnym zawsze się dostaje umowę o pracę? Czyli wcześniej jest się na umowie zlecenie? No a czym ta umowa z okresu próbnego różni się między umową o pracę u nich? Stawki idą w górę wtedy?

Anatol

Można powiedzieć, że dobrze się pracuje pod warunkiem, że każdy stara się robić jak najlepiej to co do niego należy.

Eliza
@Anatol

Czy są jakieś benefity? Na jakie widełki można liczyć jako pracownik administracyjny w biurze rektora?

Sebastian
@Eliza

Widzę Elizo, że nie tak dawno interesowałaś się ewentualnymi dodatkami do pensji podstawowej dla pracownika zatrudnionego w Politechnice Poznańskiej. Na forum niestety nikt nie zdołał Ci odpowiedzieć, więc z chęcią dowiem się, czy poza forum ktoś Ci w Twoich pytaniach pomógł? Ciekawi mnie to strasznie, więc bardzo Cię proszę o odpowiedź.

Ada K

Obecnie poszukiwany jest referent administracyjny do biura rektora. Czy są tutaj osoby, które mogą podzielić się opiniami o pracy w tym miejscu? Podobno są benefit, ale nie podali ich w ogłoszeniu.

Ulka

Czy możecie podzielić się swoimi opiniami o pracy na uczelni?

Natalia

Aktualnie poszukują do pracy jako Specjalista ds. księgowości i rozliczeń projektów we Wrocławiu. Czy ktoś ma doświadczenia z tym stanowiskiem? Dzieląc się informacjami pomagacie tym, którzy zastanawiają się nad aplikowaniem.

owos

Nie wiem jak Ty @dels, ale ja myślę, że okres próbny to tylko formalność, po tym okresie i tak dostanie się umowę o pracę

Słowa kojarzące się z Politechnika Poznańska: solidna, profesjonalna, rozwojowa, Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako dobrą . Atmosfera i ludzie tam pracujący są bardzo przyjemni . Od jakiej stawki można negocjować pensję? od 3500 brutto Najbardziej podobało mi się w Politechnika Poznańska: wyrozumiali kierownicy

Zostaw merytoryczną opinię o Politechnika Poznańska - Poznań

• Jak się pracuje w Politechnika Poznańska?

Zobacz opinie na temat firmy Politechnika Poznańska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Politechnika Poznańska?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042