Ośrodek Wczasowy "Chemar 2"

Łeba

Opinie o Ośrodek Wczasowy "Chemar 2"

anonim 2009-06-16 19:32
Słowa kojarzące się z Ośrodek Wczasowy "Chemar 2" (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca):
Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako ... .
Atmosfera i ludzie tam pracujący są ... .
Od jakiej stawki można negocjować pensję?
Najbardziej podobało mi się w Ośrodek Wczasowy "Chemar 2":
Najbardziej nie podobało mi się w Ośrodek Wczasowy "Chemar 2":
Najgorszy pracodawca w Łebie to CHEMAR2 2017-06-30 06:33
Najgorszy pracodawca w Łebie to CHEMAR2
2017 – to jest najgorszy pracodawca na pomorzu – CHEMAR2 w Łebie
Na to miano zasługuje z pewnością. OBÓZ PRACY , tam nie traktuje się człowieka jak pracownika tylko jak służbę.
W większości zatrudniają pracowników – kelnerki, pomoce kuchenne, pokojówki , konserwatorów itp. bez umów, czyli na czarno. A tym pracownikom co chcą umowę mieć na piśmie dają do podpisania umowę zlecenie ze stawką 13zł brutto za godzinę, ale z zastrzeżeniem że pracodawca prowadzi rejestr godzin pracy pracownika. Fakty - przy wypłacie ludzie bez umów nie otrzymują tego co im obiecano słownie, a ci co nawet maja umowę to nie otrzymują za wszystkie faktycznie przepracowane godziny.
Przed wypłatą dają do podpisania fikcyjną listę przepracowanych godzin, czyli jak nie podpiszesz fikcyjnej liczby godzin (faktycznie pracowałeś po nawet 15 godzin dziennie, a podpisujesz mniejsza liczbę godzin ) to i tak tylko tyle możesz się domagać co oni wyliczyli na papierze.
Tyle szarej strefy i to nie tylko przy zatrudnianiu pracowników, że nawet Urząd Skarbowy by się zadziwił, a PIP mógłby napisać powieść.
Fakty – pracowników ponad 20 osób, śniadania pracownicze wyglądają tak: przygotowane porcje dla każdego - na talerzyku 3 plasterki zeschniętego sera, połówka przerwanej wędliny też nie dzisiejsza, 2 plasterki pomidora schłodzonego z co najmniej wczoraj, kilka plasterków ogórka, masło nie na każdym talerzyku – i nie ma co się upominać, bo nie otworzą kostki masła, herbata zimna, bo zaraz jak zjedzą wczasowicze obsługa stołówki musi wyłączyć z termosu z herbatą wtyczkę z gniazdka. Pracownicy jedzą śniadanie jako ostatni tj. najpierw kilka tur wczasowiczów, później szefostwo czyli małżeństwo współwłaściciele, kuzynka czyli kierownik żywienia oraz córka jako dyrektor - siadają do stolika przy pustej stołówce i jedzą jak wczasowicze ze stołu szwedzkiego. Dopiero jak zjedzą i dadzą znak obsługa stołówki zbiera resztki ze stołu szwedzkiego i wynosi na zaplecze gdzie wg ustalonych zasad i reguł narzuconych przez panie szefowe przygotowują porcje dla pracowników, a jest to czasami godzina 11-ta.
W CHEMAR2 obowiązują Zasady – pracownik nie może jeść dżemu – mimo że zostało w salaterce po wczasowiczach, pracownik nie może napić się kakao mimo że w dzbanku zostało – kelner ma wylać, pracownik nie może napić się mleka które zostało po śniadaniu w dzbanku, bo z niego na drugi dzień będzie zupa mleczna. Takie tam są zasady, które co chwilę wygłasza kierownik żywienia. Śniadanie mogą zjeść prawie wszyscy pracownicy. Obiad pracownicy jedzą przeważnie zimny, też jako ostatni. Porcje mniejsze niż dla dziecka – czyli mniejsze niż „połówka”, gołąbki były np. po jednej sztuce dla każdego pracownika, gołąbek wielkości kciuka.
Obiad nie przysługuje każdemu pracownikowi mimo iż jest w pracy. Kolację jadają nieliczni pracownicy, bo tez nie wszystkim przysługuje, a reszta jest zmęczona wyczekiwaniem kiedy będzie mogła wejść na stołówkę i zjeść kolację. Jest wtedy zazwyczaj około 20-tej i pracownicy kuchni i marzą aby odpocząć, bo co poniektórzy od 5-tej rano na są nogach. Wyżywić około 400 ludzi to ciężka praca. Wszędzie kamery podglądają pracowników, na stołówce będzie druga, bo pierwsza nie ma zasięgu na całość stołówki.
Negatywizm szefostwa, złe traktowanie ludzi powoduje złą atmosferę w pracy.
Duża rotacja pracowników nie dziwi, nie do przyjęcia są dla większości pracowników warunki poniżej godności ludzkiej zarówno w relacjach, godzinach pracy, wyżywieniu, wynagrodzeniu….
Zostaw swoją opinię o Ośrodek Wczasowy "Chemar 2" - Łeba
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Ośrodek Wczasowy "Chemar 2"