Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

nick carter

Zrobić kilka porządnych kampanii reklamowych ze znanymi osobistościami, może aktorami, może z kimś z radia; nawiązać współpracę np. z córką premiera, która nieustannie reklamuje książki na swoim blogu, ale nie pisze, gdzie je zdobywa (a mogłaby zacząć...). Żeby firma zaczęła być kojarzona z miejscem, gdzie można kupić wartościowe pozycje za fajną kasę; żeby z takiej reklamy było wiadomo, że Matras to miejsce gdzie znajdzie coś dla siebie: i naukowiec i gospodyni domowa, bo de facto tak jest. Zaoszczędzić na ulotkach, których pracownicy nie lubią nosić, a co za tym idzie - nie przywiązują do tego wagi (przynajmniej mówię o sobie). Na plakatach, na które nikt nie patrzy. Zrobić coś w stylu reklamy społecznej odnośnie czytania, bo od tego trzeba by zacząć, żeby ludzie przychodzili kupować książki. Przynajmniej w małych mieścinach, a ja z takiej jestem. Druga rzecz - to gdzie miejsce, żeby dyskutować np. o wypłatach właśnie?? Wszyscy pracownicy nie mają i nie będą mieć możliwości nigdy razem się spotkać, a jak mają wymieniać się doświadczeniami jeśli nie na forum internetowym właśnie..?

@nick carter

No tak, ale jest to forum ogólnodostępne, zdradzanie szczegółów wewnętrznego spotkania firmy jak dla mnie jest nietaktowne. O wypłatach nie napisałem ani słowa, więc proszę nie wmawiaj mi rzeczy których nie napisałem. Pozdrawiam!

nick carter
@Harp76

Tak jak i ja ani słowa nie wspomniałem o jakimś spotkaniu wewnętrznym firmy. Mało tego - napisałem "np." (czyt. "na przykład") o wypłatach.

Harp76

Nie wiem czy to akurat dobre miejsce na zdradzanie takich szczegółów. Moim zdaniem rozmawianie publiczne o "kuchni" jakiejś firmy i jej wewnętrznych spotkaniach nie mieści się w standardach jej oceniania na tym portalu.

aaaaa

jak po szkoleniu ??? kto sie pochwali :)

@aaaaa

Podobno było całkiem ciekawie, ale szczegółów nie znam.

fiona
@Harp76

Jak będzie laska z centrali to może coś napisze.

kiki

Dziś zaczyna się wielkie szkolenie w Katowicach wielki zjazd kierowników z całej Polski beda rozdawane nagrody i premie za okres podręcznikowy

@kiki

chyb to 100 zł które nazwane jest niby premia buhaha

xxx

pracownik dotaliśmy gołą wypłatę, co do premii nic nie wiadomo ?

FilipKing
@xxx

To chyba tylko Ty :) Ja dostałem z premią. A tak poza tym to zaczyna się przedświąteczna gorączka, miałem wczoraj pierwszych klientów, którzy pytali się co mamy na Mikołajki dla dziecka.

helmut

Z tego co wiem wpłynęły pełne wypłaty. A tak w ogóle to chyba nie miejsce na to, aby opowiadać o to kiedy komu wpłynęła wypłata :)

a dostaliście premię, czy "gołą" wypłatę?

nick
@pracownik

Co dostaliśmy...??

mimika

Potwierdzam. Do mnie też wpłynęło. Dobrze, że się spięli i wpłynęła kasa przed weekendem.

wypłata już jest... ;) jakby ktoś nie wiedział;-)

xena

No tak..... a jeść trzeba....Oj będzie ten weekend dłuuuuuugi(((((

xxx

a ja sie pytam gdzie wyplata ? znowu bedzie opoznienie i ot cały matras

florian
@xxx

Długi weekend masz i święto. Pewnie we wtorek będą.

xena

Do Natka23.Lepiej kochana zostań w odzieżowym)))

@xena

To zależy, wbrew opiniom niektórych tutaj piszacych, w Matrasie może dostać lepsze warunki. Proponuję po prostu przejść się na rozmowę.

natka23

Hej, a może ktoś odpowie na moje pytanie: zatrudniają na weekendy, popołudnia (ale też nie wszystkie) studentów z dziennych? mają oni szanse na umowę o pracę na 05, etatu? i faktycznie na zlecenie jest tylko 5zł/h? pracuję aktualnie w odzieżowym na zlecenie i mam 7/h, ale myślałam nad zmianą pracy. interesuje mnie praca w księgarniach w galeriach handlowych (czynne 7 dni w tygodniu).

karol9
@natka23

Cześć, myślę że to kwestia indywidualnego dogadania się. Śmiało możesz próbować. Sam jestem ciekaw co Ci zaproponują...

krzysiu34

Dla mnie to normalna robota, czasem ciekawa, a czasem taka, ze nie wiadomo jak się podrapać tyle roboty. Generalnie jednak jak ktoś szuka pracy w księgarni na umowie o pracę to polecam. Podoba mi się wystrój księgarń, wcześniej odwiedzałem Matrasa jako klient i teraz widzę znaczną poprawę w tym temacie. Współpracownicy spoko.

indianka

Dokładnie, widać te 20 lat pracy potrafi nauczyć tolerancji dla mniejszych stażem pracowników.

barbara

Zależy gdzie się trafi, jeśli w dużym mieście to ruch jest spory, lepsze wyniki, premie itd. Plusem jest to, że nie ma problemu z umową o pracę. Pensje mogłyby być za to trochę większe, ale rozumiem to, że firma wychodzi z kryzysu. Atmosfera w pracy super, na fajną ekipę trafiłam.

podlasek

klienci są różni tak jak i są różni sprzedający. Każdy ma lepszy i gorszy dzień. są tacy, którzy przychodzą się wyżyć, którzy nie rozumieją, że książki nie dojechały nie z naszej winy, że książki z księgarni internetowej to też nie nasza działka, że to, że książka miała premierę w danym dniu a jej nie mamy to tez nie nasza wina. Przyjdzie pokrzyczy, wyżyje się i pójdzie a na drugi dzień przyjdzie normalny. My też mamy gorsze dni, jak każdy człowiek. I niech wtedy przyjdzie tajny klient to będzie mógł zaznaczyć, że było mało uśmiechu.

@podlasek

Taka praca - klient ma prawo pytać i wymagać, od tego jest. A prawem sprzedawcy jest to, aby obsługiwać go z uśmiechem na ustach. Za to nam płacą. Oczywiście zdarzają sie sytuacje ekstremalne, ale o takich nie mówię. Klientela w Matrasie jest zazwyczaj kulturalna, przynajmniej ja nigdy nie spotkałam się z jakimś mocno nieprzyjemnym przypadkiem, a pracuję tu ponad rok.

podlasek
@indianka

Oczywiście, że ma prawo. A za co nam płacą nie musisz przypominać, każdy to wie. Proszę bez atakowania bo wyrażam jedynie swoje zdanie. pozdrawiam

@podlasek

Nie atakuję Cię, spokojnie, również wyrażam po prostu swoje zdanie. Ja osobiście nie spotkałam się z klientami, którzy przychodziliby do księgarni "się wyżyć". Wręcz przeciwnie - w 90% przypadków to mili ludzie.

@podlasek

Jak popracujesz 20 lat, to możesz się tu wypowiadać. Skończ z tymi wypocinami, bo stajesz się śmieszna...

podlas

Widać uprzejmość po 20 latach pracy zanika czego jesteś przykładem. Wypowiadać może się każdy a jak się nie podoba to nie czytaj i tyle. Nie będę się wypowiadać ile lat pracuję w ej firmie bo to nie Twoja sprawa. Pracuję u bo lubię i nie zamierzam tego zmieniać i będę się wypowiadać na tematy związane z tym miejscem. Nie mam zamiaru wdawać się w dyskusje i zaśmiecać forum sprowokowanymi jak to nazwałaś /łeś "wypocinami"

franekl

Jak dla mnie pensje mogły by być większe, ale nie ma co się oszukiwać - tyle się dostaje w takiej pracy. Atmosfera ok, współpracownicy spoko, klienci też w porządku, wiadomo - do księgarni przychodzą raczej ludzie na poziomie, więc buractwa nie ma. Roboty jest sporo, ale idzie się przyzwyczaić.

ciekaw

a ile zarabia księgarz w Wawie..? Razem z premiami??

andriu

Jeśli pracujesz w dużym mieście to jak dla mnie dużym plusem są spotkania autorskie, ja pamiętasz szczególnie to z Papciem Chmielem, było przesympatycznie. Odnośnie pieniędzy to prawda jest taka, że w Matrasie zarabia się tak jak wszędzie. Nie oszukujmy się, sprzedawca nigdzie nie zarabia kokosów.

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.