Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

U Was też zwroty na wyd. Znak?

@Kasia

Nie wiemy bo nie mamy internetu i mr kazał nam czekać.... czy ktoś jest w podobnej sytuacji?

GoniącaWiatr

Wałcz pojawia się i znika, chyba już 2 czy 3 raz zniknął z mapy księgarń. Z kolei Kołobrzeg znów się pojawił. Osobistości 'na górze' pewnie już same nie wiedzą, czy zamknąć księgarnię, czy nie...

@GoniącaWiatr

Kołobrzeg nadal istnieje na ul.Giełdowej a drugi nie istnieje od półtorej miesiąca..........

GoniącaWiatr
@ks

Wiem, że jedną księgarnię zamknięto. Zaś druga istniała/działała, ale nie było już jej na 'matrasowej' mapie, a teraz się pojawiła.

@GoniącaWiatr

Wystarczy zapytać koleżanki z księgarni, czy są w pracy a nie siedzieć w kompie i śledzić stronę ,matras' ile to już na mapie jest punktów. Wiadomo ,że nie jest dobrze ale nie trzeba tak się nakręcać i innym wzburzać emocje.

skk
@ks

A którą koleżankę mamy pytać czy ma pracę? Jak my ledwo co znamy osoby pracujące w miastach obok, nie wspominając o pracownikach z drugiej strony Polski.... Mamy wysłać wiadomość do wszystkich księgarni z pytaniem "cześć, pracujesz jeszcze?" .......

124...

Karolcia

Podobno Lubliniec zamkniety, wlasciciel wylaczyl prad. Nasz szanowna "gora" oczywiscie nie reaguje i nikt nic nie wie.

Ciri

w zawadzie zamknęli

anna

...125

@anna

Lubliniec?

ks

Nie mamy internetu....bo oczywiście nie zapłacili informatyk kazał nam czekać aż zaplaca i przejdzie przelew.Nasz Mr wie o sytuacji i tyle w temacie:(

nick
@ks

tak, czekają z przelewami na decyzje nadzorcy sądowego.

Sprzątaczka

Czy ktoś się może dowiedział czy faktycznie przez to że kadry są na wygnaniu będę znowu opóźnienia z wyplatami? Czy może za szybko robimy tu zamieszanie?

obserwator
@Sprzątaczka

jak na razie kadry pracują szybciej niż przez ostatni rok więc może do 10 będzie tak dalej, wszystko będzie na czas i będzie można odetchnąć i zmienić prace :)

na wylocie

Kodeksem pracy w sytuacji upadłości pracodawca może skrócić okres trzymiesięcznego wypowiedzenia, jednak maksymalnie do 1 miesiąca. Za pozostały okres (kiedy powinieneś być na wypowiedzeniu) zostanie ci wypłacone odszkodowanie, także nie będziesz stratny finansowo. Uwaga! Okres, o który skrócono wypowiedzenie jest wliczany do okresu zatrudnienia. A co jeśli pracodawca jest niewypłacalny? Z pomocą może przyjść Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Umożliwia on odzyskanie do 3 pensji wstecz od momentu, kiedy firma przestała płacić ci pensję. Wypłaty z funduszu dokonywane są na wniosek pracownika, choć poprosić o to może sam pracodawca. Uwaga! W tym wypadku istnieje ograniczenie. Za każdy należny ci miesiąc nie dostaniesz więcej, niż wynosiła średnia krajowa w poprzednim kwartale. Obecnie to ok. 3,6 tys. zł brutto.

na wylocie

Nikt nie pisz bzdur i nie strasz ludzi!!!!!!!!!!! Zgodnie z art. 300 Prawa restrukturyzacyjnego, otwarcie postępowania sanacyjnego wywoływać będzie w sferze praw i obowiązków pracowników i pracodawcy takie same skutki jak ogłoszenie upadłości. Oznacza to, że w okresie trwania tego postępowania pracodawca w szczególności: nie będzie zobowiązany do przeprowadzania konsultacji zamiaru wypowiedzenia z zakładową organizacją związkową, przestrzegania ochrony przedemerytalnej i ochrony w trakcie usprawiedliwionej nieobecności w pracy, spowodowanej np. urlopem lub chorobą (art. 411 §1 Kodeksu Pracy), będzie mógł skracać okres wypowiedzenia do 1 miesiąca pracownikowi zatrudnionemu na umowę zawartą na czas nieokreślony, zgodnie z art. 361 Kodeksu Pracy, a za pozostały okres wypowiedzenia wypłacać odszkodowanie, będzie mógł rozwiązywać umowy terminowe (lub na czas wykonania określonej pracy) z 2- tygodniowym wypowiedzeniem nawet wtedy, gdy nie przewidziano takiej możliwości w umowie (art. 411 §2 Kodeksu Pracy), będzie mógł rozwiązywać umowę o pracy w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego, dodatkowego urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego, urlopu ojcowskiego i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego (art. 177 §4 i §5, art. 1821 §7, art. 1821a §6, art. 1823 §3, art. 183 §4 Kodeksu Pracy), w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku o udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu (art. 1861 §1 Kodeksu Pracy), w okresie od dnia złożenia przez pracownika uprawnionego do urlopu wychowawczego wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy do dnia powrotu do nieobniżonego wymiaru czasu pracy (art. 1868 Kodeksu Pracy), będzie mógł rozwiązać umowy o prace zawarte w celu przygotowania zawodowego (art. 196 pkt 2 Kodeksu Pracy).

nikt

W restrukturyzacji nie ma obowiazku wyplacana za zaleglt urlop ani odpraw, osoby przed emerytura nie sa tez pod ochrona. Ogolnie kodeks pracy nie dziala tak do konca , prosze poczytac a nie piszecie takie bzdury.

S
@nikt

No mam nadzieje ze płacą za zaległy urlop. Bo ja niewykorzystalam urlopu bo kierownik mówił że dostanę kasę za to.... Ludzi do pracy nie miał więc się zgodziłam... Zrobię dym jak nie dostanę tej kasy bo przez to że miałam miesięczne wypowiedzenie i nie wykorzystałam urlopu przepadla mi fajna oferta pracy

Stefan
@nikt

Skąd masz takie info ze nie ma Obowiazku wypłacenia kasy za zaległy urlop. Czytałem trochę o restrukturyzacji II nic takiego nie widziałem? Daj znać skąd masz taką informację...

nie dam się

Pytanko :) jeśli nie mogę wejść do księgarni bo właściciel zmieni zamki ?? Raczej mnie oddeleguję do innej księgarni a jeśli ja się na to nie zgodzę bo najbliższą mam daleko od miejsca zamieszkania co mi zrobią??? zwolnią?? na jakiej podstawie ??? ktoś wie ?? pozdrawiam

Była pracownica

Ja obecnie przebywam na wypowiedzeniu. Z racji tego, że miałam długi staż pracy to obowiązuje mnie trzymięczny okres wypowiedzenia. W jego trakcie wybieram zaległy urlop, a po wykorzystaniu urlopu zostaje zwolniona z obowiązku świadczenia pracy. Odprawa należy się proporcjonalnie do stażu pracy. Wypłacana jest wraz z ostnią wypłatą. Tyle bynajmniej powiedziały mi kadry jak jeszcze istniały ... Zastanawiam się tylko czy zobaczę cokolwiek z tych pieniędzy

gggggggggg
@Była pracownica

"Bynajmniej ci powiedzialy"? Wiesz co znaczy to slowo? W polu ziemniaki zbierac a nie ksiazkami handlowac.

na wylocie

Mam pytanie czy ktoś dostał z matrasa odprawę i jak wygląda sytuacja na wypowiedzeniu - w przypadku pracownika z długim stażem.Interesuje mnie czy są na forum osoby na takim wypowiedzeniu?

@na wylocie

Są:) tak jak pisałam wygląda sytuacja . Odprawę dostaje się kiedy kończy się wypowiedzenie czyli po trzech miesiącach. W tym okresie czyli na wypowiedzeniu albo chodzisz do pracy albo zostajesz zwolniona z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia

Potter

olo
@Potter

Gliwice dziś zniknęły

@na wylocie

Można dostać wypowiedzenie trzymiesieczne z obowiązkiem świadczenia pracy minus wybrany urlop do czasu wypowiedzenia plus oczywiście odprawa. Można dostać wypowiedzenie trzymiesieczne bez obowiązku świadczenia pracy plus na koniec tego okresu odprawa .

pracownik.

I po co piszecie takie głupie komentarze i wprowadzacie ludzi w błąd? DM System jest już odblokowany. Trwało to kilka godzin a afera jakby nie wiem co. Skoro tak bardzo Wam się nie podoba w tej pracy i wszędzie widzicie jakieś "podpuchy" to po co tu jeszcze pracujecie? Jak czytam te komentarze to nie dziwie się, że ta firma upada mając takich pracowników.

Ksiegarenka
@pracownik.

Haha. A Ty widzisz cos jeszcze dobrego w tej firmie, ze jej bronisz i jeszcze w niej pracujesz? Odpowiedz prosze, bo moze my czegos nie widzimy, nie wiemy. :) Nie wierze w to, ze jestes pracownikiem, bo kazdy pracownik wie jak wyglada sytuacja w ksiegarniach. I nie wierze w to, ze w ksiegarniach jest chocby jeden pracownik, ktory ma zapal do pracy i otwiera ksiegarnie z usmiechem!! Myslisz ze to My jestesmy powodem, dla ktorego ta firma upada? Nie kochany. Tylko niekopetencja (usunięte przez administratora) ktorzy siedza u gory przy korycie!!

pracownik.
@Ksiegarenka

Tak jestem pracownikiem. I gdybym uważała, że w tej firmie nie ma choćby iskry potencjału to napewno bym w niej nie została ;) także nie rozumiem Waszej postawy. Potraficie tylko narzekać i szukać dziury w całym. Nigdy nie piszę komentarzy na takich forach, jednak po przeczytaniu dzisiejszych postów nie dowierzałam własnym oczom. Nic tak naprawdę się nie stało. DM System nie działał kilka godzin a Wy macie już chore jazdy, że nie będzie wypłat. Jestem pracownikiem i wiem, że firma ma problemy. Widzę co się dzieje i jakie mogą być tego konsekwencje. Jednak nie użalam się na tym forum co 30min pisząc jak jest mi źle. Nie widzę racjonalnego wytłumaczenia tego, że pracujecie w firmie i tak ją krytykujecie. Wystarczy złożyć wypowiedzenie a na dzisiejszym rynku pracy ofert jest od groma ;)

Dana
@pracownik.

Współpraca z DM System została zawieszona do odwołania i nagle po paru godzinach wszystko cacy? Ta, w świętego Mikołaja też wierzymy. :)

Jula
@Dana

Dm System dziala.

Zelda

W takim razie podpinam się pod pytanie, po co dla nich nasze tabelki za miesiąc maj??

pracownik matras
@Zelda

W DNIU DZISIEJSZYM POWTARZAM W DNIU DZISIEJSZYM zostaliśmy poinformowani o braku współpracy Matras S.A. i CDB Kadry a prośba o tabelkę nie przyszła dzisiaj tylko wczoraj. Piszą o tabelce ponieważ chcą wszystkich uspokoić ale jak widzę nikt nie pokwapił się nawet zapytać kadr czy mamy to do nich wysyłać. Numer podany jest w mejlu.

Madzia

Czyli wypowiedzieli umowę

jeszcze kierownik

Ja już tej firmie nie wierzę! ! Czeka nas powtórka z rozrywki z wypłatami za kwiecień...tyle że będziemy w takiej samej sytuacji jak zleceniowcy. Znowu nie można się dodzwonić (usunięte przez administratora) Po raz kolejny firma pokazuje że ma nas za wielkie zera...!!!!

Stefan
@jeszcze kierownik

Trzeba poprosić o pisemne potwierdzenie że wynagrodzenie będzie w terminie bądź @ jak nie to uciekamy wszyscy przed dniem dziecka i niech sami robią... Bo skoro i tak pensji m am y nie dostać to nie róbmy już sami z siebie Dębili wystarczy że oni z nas robią

Zelda
@Stefan

A firma może takie zaświadczenie przedstawić?

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.