Opinie o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Księgarnie Matras S.A.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Księgarnie Matras S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Księgarnie Matras S.A. w Warszawa

ks

Chociażby na śląsku roi się od Biedronek, Lidlów i innych supermarketów, pełno zakładów koreańskich gdzie jest zlecenie, praca na akord, gdzie pracujesz 2-3 tyg, potem 4tyg przestoju, umowa się kończy (wynagrodzenie godzinowe), przyjmują nowego i tak w kółko, w innych firmach przyjmują z urzędów pracy tymczasowej, w hotelach i biurach chcą z orzeczeniem o niepełnosprawności. Na pewno jest to rynek pracownika, a nie pracodawcy? Kombinują jak mogą! Dlatego ludzie trzymają się tego matrasa, bo jest umowa na cały etat, wynagrodzenie najniższe ale jest. Jak człowiek ma na utrzymaniu rodzinę, ma różne wydatki, potrzebuje drogich leków to na pewno nie zwolni się z dnia na dzień żeby wtedy szukać pracy. Szukam pracy od kilku miesięcy, chodzę na rozmowy ale to co proponują to nawet wyzyskiem nie można nazwać. Więc jak widzę pisanie "zwolnij się i poszukaj czegoś innego" to mnie szlag trafia. Bo na takie zwalnianie sie i szukanie czegoś wymarzonego, to może sobie pozwolić ktoś kto mieszka z rodzicami i nie ma większych wydatków . Jak cie stać na to żeby się zwolnić to proszę bardzo, jak masz możliwość innej pracy to zmień, ale nie wszędzie jest tak kolorowo. W niektórych miejscowościach pełny etat i najniższa krajowa to naprawdę dobre warunki!...... zastanówcie się pisząc bzdury, nikt nie chce być wykorzystywany, to że narzekamy to jest normalne, bo było lepiej, chcemy lepiej. Siedzimy w tej pracy, mówimy cały czas że czegoś nie mamy, tłumaczymy że jest ciężka sytuacja, dlatego nie ma nowości, nic nie wiemy czy będzie praca miesiąc czy pół roku. Stali klienci przychodzą pogadać z nami i chwalą się zdobyczami od konkurencji. Nasz punkt jest mega zadłużony.

Niestety nie wszyscy otrzymali pensje :-(

Skandal

Tak, ja na przykład nie dostałam. W poniedziałek zgłoszę sprawę gdzie należy.

krakowianka

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/krakow-zamknieta-ksiegarnia-matras-na-rynku-glownym-zdjecia,4146022,artgal,25878558,1,t,id,tm,zid,o.html Napisano na tym portalu,że księgarnia z Rynku nie zniknie ,lecz nie będzie w żadnej sieci. I dobrze ,bo księgarnia istniejąca w tym miejscu od 1610 roku nie może ot tak sobie zniknąć. Jako mieszkanka Krakowa nie wyobrażam sobie ,by w tym właśnie miejscu nie było księgarni.

skk

Ja już mam od południa wypłatę (bank ing) @kasasiezgadza w dużych miastach możesz sobie przebierać w ofertach pracy z dobrym wynagrodzeniem. W mniejszych miejscowościach nie jest tak kolorowo, w dodatku jak ma się na utrzymaniu rodzinę, są opłaty itd... ludzie pracują w matrasie i rozglądają się za czymś innym, nikt nie chce na siłę pracy zmienić i wpaść z deszczu pod rynnę.

matrix
@skk

dokładnie, w mniejszych miejscowościach ofetry pracy są ale na kasie Biedronce lub Auchanie:)

olo
@matrix

A przepraszam w jakich małych miejscowościach ????

JeszczeCzytający

Tak sobie czytam, czytam te Wasze narzekania i czegoś tu nie rozumiem. Skoro macie najniższe możliwe płace, pracodawca ciągle gra w ciuciubabkę z wypłatami, nie rozliczone nadgodziny, stres, durni MR i cała ta centrala, niepewność jutra firmy itd. - to co Wy tutaj jeszcze robicie? Rynek pracodawcy się skończył. Jeszcze kilka lat temu faktycznie można by skulić ogon pod siebie i jakoś to przecierpieć, ale teraz? Teraz jest rynek pracownika i jak nie masz wygórowanych ambicji płacowych (czyli te min. krajowe) to znajdziesz pracę WSZĘDZIE! A mając doświadczenie w handlu tym bardziej Cię wezmą z pocałowaniem ręki. Niech zatrudniają Ukraińców (he, he, bez obrazy dla Ukraińców, ale jakoś sobie nie wyobrażam lekko zaciągającego sprzedawcę w księgarni), babcie emerytki, dziadków rencistów, studentów... wróć, nie jestem pewien czy studenci już chcieliby tu pracować za smętne minimum czy na zasadzie zapchajdziury. No chyba, że pracujecie z pasji, dla idei, prawie społecznie... a... to już się zamykam i nie marudzę.

kasasiezgadza

No skoro pracuje w jednej z księgarni to chyba jestem w temacie i w takiej samej sytuacji jak i Wy. I owszem też się ucieszyłam jak zobaczyłam dzisiejsza wypłatę, ale zamiast pisać tutaj i nakręcać panikę, szukam pracy i jak tylko będzie okazja wynoszę się z tej firmy Nadal tu pracuje bo nie mam nic innego i co miesiąc zastanawiam się czy będzie wypłata i jak każdy z nas żyję nadzieją, że będzie. Ale nie wypowiadam się ani tak ani tak o firmie. Jest jak jest, a nie ukrywajmy kolorowo to nie jest. Ale mam na tyle rozumu, że nie wylewam tu żali jak jest coś nie fajnie, a jak tylko wpłynie wypłata to wszystko jest fajnie i firma jest ekstra. Na to chciałam zwrócić uwagę postem. A forum jest po to aby każdy mógł się wypowiedzieć, wiec @zamknijsie wykaż choć trochę kultury osobistej.

kasasiezgadza

I co teraz już nie negujecie całej firmy? Wystarczy, ze kasa sie zgadza i juz wszystko jest fajnie? Nie myslicie o przyszlosci firmy tylko narzekacie na to co tu i teraz,a ze teraz jest wyplata to nikt zlego slowa nie powie? Jestescie niektorzy zalosni, nakrecacie jakies afery na tym forum, a pozniej wszystko cacy. Zastanowmy sie wszyscy co i w jakim momencie piszemy na temat firmy i pracy w ksiegarniach. Nie robcie innym powodow do niepotrzebnych nerwow i nie dajcie satysfakcji innym, ze tak u nas zle, a u nich tak super bo sie wyrwali z tego bagna.

zamknijsie
@kasasiezgadza

zamilcz jak nie jesteś w temacie!!!!

@zamknijsie

Alleluja

Wypłaty idą ;-)

Anek
@Alleluja

Weselmy się i radujmy :D Odnośnie franczyzy-dostaliśmy maila, że jest taka możliwość, gdyby ktoś chciał-kontakt z MR.

wątpiąca

co myślicie o pomyśle franczyzy?

xx
@wątpiąca

A o co chodzi? Ja nie w temacie

Zamkniętych księgarń z powodu nieplacenia czynszu jest już kilka i mysle ze ta liczba bedzie sie tylko powiekszac. W tej firmie niestety nie znasz dnia ani godziny. Ciekawe tylko kto zapłaci pracownikom księgarń za te kilka dni bez pracy... Lepiej juz nie bedzie. Ja nie zamierzam dluzej płynąc na tonącym statku

peter

W Kozlu też

Wiośnin

Matras na Rynku w Krakowie zamknęli...nie płacili czynszu

Podobno przelewy dzis maja wyjsc i wypłaty maja byc na czas. Boja sie, ze ludzie sie pozwalniają wiec nie maja wyboru i musza terminowo wypłacić.

Jaki będą mieli w tym interes skoro z tego co wiem ludzie planują zwolnienie się bez wypowiedzenia? Naruszenie kodeksu pracy będzie. Ciekawe co z tym nowym nadzorca. Dlaczego nic nie mówią o planach restrukturyzacji? ?

Mam złe przeczucia co do naszych wypłat. Pewnie będą kombinowali, że puścili ale większość z nas kasy nie dostanie. spójrzcie na topkę, problemy z netem, dodajcie dwa plus dwa, a wyjdzie wam, że jest coraz gorzej i chyba nie ma co liczyć na poprawę. Obym był w błędzie. Pozdro

olo88
@Paweł

No i jesteś. pieniądze są już na koncie.....

wypłata

Buka

Boję się piątku :-(

Stefan
@Buka

Nie ma co się bać. Nie zapłacą nie idziemy do roboty tyle. Raz można przymknac oko na wypłatę po czasie. Ale nie miesiąc w miesiąc. Wydaje mi się że za dużo ludzi się zwolnilo ostatnio by znów sobie pozwolili na taki ruch

Zelda

Rzeszów

Szykuj sie księgarnio 147....

Pati
@anonymous

Ameryki dla nich nie odkryłaś...

matrasjestspoko

Też to dostaliśmy, ale co z tego... Pracujemy dalej,dostawy zaczynają przychodzić, praca toczy się dalej... Po co się denerwować takimi rutynowymi działaniami??

@matrasjestspoko

A kto się denerwuje? Nas to śmieszy, jak te wyżej wymienione dostawy. Co z tego że coś przyjdzie jak jest stare, brudne i nikt tego nie chce? Półki dalej puste, nowości nie ma, klientów też. Utargi takie co kot napłakał. W sumie czekamy na zbliżający się koniec umowy z właścicielem lokalu który już nam dawno powiedział że Matras ma takie długi że umowy na pewno nie przedłuży. Koniec tuż tuż a "gora" nawet nie napisze jaki nasz dalszy los. Co chwile ktoś pyta kiedy likwidacja punktu. Jedynie mamy nadzieję na terminowe wypłaty.

skk

...jaki tu spokój na na na.... nic się nie dzieje.... aż do wypłaty.... :-D Jakie nastawienia na 9-go? będzie czy nie będzie kasy?

@skk

Nagle kadry zaczęły pisać więcej maili, informacyjnych i innych, prośby o wnioski i takie tam, powołując się na Kodeks Pracy . Ciekawe. U nas czuć poddenerwowanie, liczymy na pieniądze, a jak nie to sobie za długo nie popracujemy :D

@Kasia

Tak, zaczęli pisać maila za mailem. Nam najbardziej przypadł do gustu mail jak się zwolnić! :D

Madzia
@skk

Dobre :D w piątek pracujemy za pieniądze szanowni!!

Anek
@skk

O, takiego nie mamy, zacytujesz? :D

@Anek

Szanowni Państwo, W załączeniu przesyłamy instrukcję składania wniosków o rozwiązanie umowy o pracę. Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z całą instrukcją i zastosowanie się do zawartych w niej wskazówek. Rozwiązania umów o pracę, które są aktywne w Portalu mogą być przeprowadzone przez Portal Pracowniczy. Prosimy Kierowników/Menedżerów o składanie stosownych wniosków przy pomocy Portalu. Informujemy również, iż nie będzie możliwe złożenie Wniosku o rozwiązanie dla Pracownika, dla którego nie ma w Portalu aktualnej umowy o pracę. W takim przypadku umowa zostanie rozwiązana poza Portalem (tak jak dotychczas). Wypowiedzenie umowy o pracę złożone przez Pracownika Kierownicy/Menedżerowie wprowadzają również do Portalu w celu poinformowania swoich przełożonych oraz wygenerowania dodatkowych dokumentów związanych z rozwiązaniem umowy. W procesie składania Wniosku o rozwiązanie umowy rozwiązać można tylko umowę o pracę (w DM System: nowa umowa, przedłużenie, lub aneks) w zależności, która umowa jest obowiązująca w dniu składania wniosku o rozwiązanie. Rozwiązywana umowa/aneks/przedłużenie muszą mieć status „aktywna”. Uwaga: Niniejsza wiadomość dotyczy wyłącznie umów o pracę. Rozwiązywanie umów zlecenia pozostaje poza Portalem.

ste
@Madzia

no zbliża się piątek. Ciekawe czy będziemy mieli spokojny weekend czy w nerwach. Macie jakieś info czy coś sie szykuje? Czy dowiemy się dopiero w piątek o 16 ;p

@ste

Podobno wypłaty maja byc na czas

Dana
@ste

Matras jak PKP - informuje o opóźnieniach w ostatniej chwili

Jula
@Dana

No tak tylko jak nam w ostatniej chwili powiedzą to ja w weekend nie przychodzę do pracy...

Zostaw merytoryczną opinię o Księgarnie Matras S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Księgarnie Matras S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Księgarnie Matras S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Księgarnie Matras S.A.?

Kandydaci do pracy w Księgarnie Matras S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Księgarnie Matras S.A.
1.9/5 Na podstawie 1699 ocen.

Księgarnie Matras S.A.