Opinie o M&Z w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy M&Z. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie M&Z o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - pozostała działalnoość

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o M&Z w Gdynia

BYŁYpracownik

W firmie tej "szef" nie jest najgorszy, ale tylko do czasu, kiedy potrzebuje danej osoby... później dla niego taka osoba już praktycznie nie istnieje! Praca jest ok, wynagrodzenie też nie najgorsze, ale za pracę w sobotę dostaje się normalną stawkę, a nie 50% więcej!!! (płatne gotówką do ręki pod koniec m-ca.) Warunki pracy są fatalne tzn BEZNADZIEJNA organizacja i wszechobecny bałagan! A "wielcy państwo" kierownicy magazynu (kierowniczka sali i kierownik pakowalni) reprezentują sobą BRAK PROFESJONALIZMU... awans ze względu na długi staż pracy czyli totalna PORAŻKA! Najgorszą rzeczą jednak jest ŁAMANIE podstawowych zasad BHP na każdym kroku!!!!!!! min alejki zawalone są towarem, że nie ma swobodnego przejścia, nie mówiąc już o poruszaniu się tzw sztaplarkami czy chociażby paleciakami... Pracownicy zmuszeni (nie zmuszani!) są do "skakania" po regałach jak małpy w zoo i nikogo nie interesuje czy jest to bezpieczne, a jak dojdzie do jakiegoś upadku, to szefostwo się tym w ogóle nie przejmuje, nie mówiąc już o wzięciu odpowiedzialności za to:( Co do pracowników, to niestety dużą ich część stanowią ukraińcy, którzy jak wszędzie się panoszą i są bezczelni:-/ Pozostała część, to "starzy wyjadacze" i albo się do nich dopasujesz, albo po jakimś czasie się ciebie pozbywają:( Tak oto w telegraficznym skrócie wygląda praca w firmie M&Z.

@BYŁYpracownik

Trzeba dodać, że Ukraina robi co chce i nikt im uwagi nie zwraca, ale tak to jest jak szybko szybko i nikt nie patrzy czy to wgl dobrze jest robione. Jest robione byle jak.. byleby wyszło zamówienie. Towarzystwo okropne i spróbuj powiedzieć co myślisz to co zjedzą. Praca jest spoko, ale z takim podejściem to dobrych pracowników nie znajdziecie i w sumie nie szukają jak tak popatrzeć na tych co pracują... Oczywiście są tam też ludzie w porządku, ale mało w porównaniu do tych co się nie nadają. Nie wiem jak można tego nie widzieć, ale szefostwo wychodzi z biura "przejść się" na magazyn i słucha kierowników, którzy jak słusznie ktoś wyżej napisał pracują tam długo i to tyle z ich kompetencji :D Także powodzenia dla tych normalnych i trzymajcie się w tym (usunięte przez administratora) ;) Może przyjdzie tam w końcu jakiś kierownik z prawdziwego zdarzenia, który to ogarnie, ale wątpie, że wytrzyma to co tam się dzieje ;) a co do uprawnień to trzeba robić to z głową, a nie na szybko jak wszystko. Jakby ludzie mieli czas to zrobiliby te uprawnienia ;) ale po co jak i tak nikogo po za kierownictwem pracującym 7-15 i biurem nie docenia się ;) Doceńcie tych normalnych, a nie opierdalaczy którzy (usunięte przez administratora) między alejkami i szukają na ludzi haków ;) czyt. właśnie kierowniczka, wózkowy i spółka. Ludzie typu - byleby im było dobrze...a reszta niech (usunięte przez administratora) za nich ;)

Tomek Nowy wpis

Z mojej strony było wszystko ok na rozmowie. Chyba kierownictwo magazynu się zmieniło od ostatnich komentarzy, bo dla mnie wszystko jest spoko. Praca 8h, w miarę dobrze zorganizowana, pensja ok, benefity jak multisport, ubezpieczenie, prywatna opieka medyczna. Mogę polecić ze swojej strony.

Sporo ludzie pisali odnośnie kierownictwa a tak się składa, że właśnie widnieje oferta w internecie na kierownika sklepu online. Przyznam, że widełki zwróciły moja uwagę, bo zostały podane na poziomie od 7 do 11,5 tys. czy ktoś kto pracował opisałby standardy oraz to w jaki sposób wyrabiać te wyższe progi?

BYŁYpracownik

Nik
@BYŁYpracownik

Jako byly pracownik moge potwierdzic. Dodam ze czesc osob obslugujacych wozki widlowe i boczne nie ma na nie uprawnien, a uprawnien na wzwyzke nie posiada chyba nikt.

FIRMA
@Nik

Ciekawe,anonim każdy potrafi napisać i oczerniać,tymczasem firma już 3-krotnie organizowała kursy na wszystkie wózki,tylko oczywiście Panowie magazynierzy nie potrafili nauczyć się podstaw teorii i obsługi i zdawalność była bardzo słaba.Wyżywajcie się śmiało, pozdrawiam

Nick Nowy wpis
@BYŁYpracownik

Jakieś 9 lat temu m napisałem tu bliźniaczo podobny komentarz. Jestem w szoku że nic nawet nie drgnęło od tego czasu! Tragedia!!!

Nick Nowy wpis
@BYŁYpracownik

Czy M&Z zapewnia kartę multisportu?

logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w M&Z?

Wanda

Mówisz? Mimo tego wciąż się zatrudniasz. Dlaczego? Swoją drogą, jak stoicie z obecnym zatrudnieniem? Kiedyś pisali o 70 osobach. Był wzrost? Firma się rozwija mimo wszystko?

Iguana
@Wanda

Tak - firma się rozwija, mimo trudnych, "pocovidowych" czasów - na ten moment tworzy ją ok. 100 osób.

Człek

Najbardziej śmieszą mnie opinie i narzekania osób, które pracują tutaj x-naście lat. Polak pierwszy do biadolenia i mówienia jak to jest źle, ale jak przychodzi ktoś nowy, chętny do pracy to nawet nie chcą pomóc, wyśmiewania i wprowadzają negatywną atmosferę, bo jednym słowem, trzęsą portkami że wylecą. Nie ma ludzi niezastąpionych, a takich cwaniaczków najłatwiej zastąpić :)

Gienek
@Człek

Zgadzam się

Edyta
@Gienek

A ty tam może pracujesz? Opowiesz coś o firmie? Jak tam jest Twoim zdaniem?

@Gienek

mam pytanie, bo tu padło coś o trzęsieniu portkami przed utratą posady. faktycznie do takich sytuacji dochodziło, że ktoś nowy mógł wygryźć starszego pracownika? w jakich konkretnie to okolicznościach miałoby się odbyć? po prostu zastanawiam się czy to firma przyczyniłaby się do takich relacji między ludźmi

A jaka panuje atmosfera w biurze? Warto wysyłać CV do pracy asystentki biurowej?

Mateusz

Trochę nie rozumiem zamieszczonych tutaj wpisów pełnych nienawiści i w mojej prywatnej opinii przekłamań. Pracowałem w tej firmie 2 lata obecnie zmieniłem miejsce zamieszkania. Muszę powiedzieć że podejście w tej firmie jest zawsze partnerskie, a nie sztywno korporacyjne gdzie nie masz czasu z nikim pogadać, mieć przerwę coś zjeść, a do tego nawet pójść do toalety, bo z takim czymś też miałem do czynienia w innej firmie. Ja swoją pracę wykonywałem jak najlepiej potrafiłem i byłem za to doceniany i szanowany. Wiadomo jak zawsze w tak dużej firmie jest kilka osób za którymi nie przepadałem, ale zawsze gdzieś znajdzie się jakiś dziwak. Pensja bardziej niż ok, praca w sobotę nie obowiązkowa dla osób które chcą sobie dorobić. Z mojej strony polecam no chyba że ktoś myśli że wystarczy leżeć i pachnieć a robota sama się wykona, to chyba powinien zostać w domu...

@Mateusz

Dokładnie, potwierdzam i ja :)

Maciej
@Mateusz

Praca partnerska? Bzdura... Sobota dobrowolna? Bzdura... Z jednym mogę się zgodzić pracownicy mają na wszystko czas a Klienta traktują jako zło konieczne.

Robert
@Ewa

Ewa, pamiętasz mnie? Dla mnie jesteś zwykła sucz co lize du.. Każdemu, ty się nadajesz do mycia kibli tam co najwyżej a nie do pracy magazynowej, pamiętaj karma wraca, mimo ze juz nie pracuje w tym (usunięte przez administratora) troche.

Gienek

Wierzę intuitywnie:)

Jak dużo osób pracuje w M&Z?

Wera

A tam jeszcze ktoś pracuje? ????

Dariusz
@Wera

Na pewno pracuje skoro firma funkcjonuje. A ty co? Pracowałaś w firmie czy tak tylko zaglądasz na forum? Bo mnie interesuje, czy przyjmują nowe osoby. Jakbyś coś słyszała to pisz.

Agnieszka
@Dariusz

Tak, przyjmują nowe osoby :)

old
@Dariusz

Widziałem, że sa rekrutacje. Zgłoś się.

Ok. 70 osób

Wanda

To nawet sporo. ;) A tak to jest rozłożone ze względu na działy / zespoły?

Stefan

Witam Mam pytanie : ile można zarobić w dziale reklamacji przy naprawianiu zabawek ? Widziałem ostatnio ofertę pracy w tym dziale na olx, ale nie podali proponowanego wynagrodzenia. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam :)

Stefan

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem waszego teamu w M&Z?

ok

Musisz spełniać jeden z dwóch koniecznych warunków by dostać u nas pracę. Musisz być IDIOTĄ albo musisz być ZDESPEROWANY! Powodzenia!

Gosia
@ok

Zgadzam się z opinią. W tym miejscu pracują desperaci bez perspektyw na lepszą pracę.

@ok hm a możesz napisać dlaczego tak uważasz ?

Jak długo trwa proces awansu w M&Z?

Wszystko uzależnione jest od Twoich działań. Możesz awansować ze zbieracza zamówień tzw sprzedawcy na kasjerkę. Z kasjerki jak będzie wolny etat na PH pewnej znanej firmy. Warunek jeden dopóki ta się stara lub,, bardzo się stara’’ wolnego etatu brak ale poprzedniczka tez się starała i zmiany nastąpiły. Trzeba czekać lub czymś bardzo zabłysnąć a czym najbardziej może zabłysnąć kobieta wiadomo...,Ciężka praca po godzinach.

Katarzyna
@Ewa

A ta praca po godzinach jak jest wynagradzana w M&Z? Jest dodatkowo płatna 100 lub 50 procent, czy też można odebrać to jako dni wolne? Czekam na odpowiedź.

Kiks
@Katarzyna

Nie ma tej firmie nadgodzin wykazywanych w rozrachunkach pracownika 10/13 zł za godz płacone do ręki i to jak masz na kogo zlecenie wystawić. Bardzo widziany i lubiany jest jednak wolontariat.

Oby jak najdalej

„Szukamy osób na pakowalnie paczek wysyłkowych dla zamówień detalicznych pod aukcje internetowe, ale również ze względu na to że jesteśmy hurtownią pod zamówienia hurtowe. Pracownicy składający zamówienia przywożą towar w wózkach i obowiązkiem osoby pakującej jest zapakowanie tego do wysyłki - włożenie zabawek do kartonów, wypchanie w przypadku luzów wypełnieniem, żeby zabawki dojechały całe do klienta, a następnie ostreczowanie tego, naklejenie etykiety do wysyłki i ułożenie tego na odpowiedniej palecie. Praca od 8. Możliwe nadgodziny. Zbliża się okres świąteczny czyli typowo zabawkowy, także możliwa również praca dorywcza w godzinach popołudniowych. Pełen socjal, raz w roku wyjazd integracyjny, przyjazna atmosfera, możliwa umowa o pracę.” Więcej szczegółów na rozmowie kwalifikacyjnej z szefem Serdesznie zapraszamy Zastanawiam się o jakim socjalu jest mowa? Wyjazd integracyjny haha dobre, przyjazna atmosfera? Ludzie tam się nie pracuje tylko haruje jak wół roboczy w bardzo uciążliwych warunkach. Jak ktoś jest mądry to zauważy to odrazu polecam obejrzeć stanowisko pracy przed wyrażeniem zgody na nią. Nadgodziny dobrowolne, żart. Nikt nie pyta czy możesz - musisz i do ręki kasa. Targi ostatnio przypadły w handlowa niedziele ale przedostatnio trzeba było pracować pomimo niehandlowej niedzieli czy ktoś się pytał czy mogę przyjść? Nieeeeeeeee. ,,szef” zostawię bez komentarza

Alicja

Taki spokój na forum? Zastanawiam się czy jest jakiś powód tego?

Iwo

Podpowiedzcie czy warto szukać pracy w firmie? jak zarobki i jaka umowa?

Mateusz

Odradzam pracę w tej firmie jako magazynier. Na rozmowie Szef wydawał się w porządku, dało radę na spokojnie porozmawiać o stanowisku pracy. Dzień wcześnie czytałem tutaj opinie o tej firmie i nie wiedziałem, że tak może być jak inni opisują. Natomiast wszystko się okazało prawdziwe. Pierwsze dni były dla Mnie trudne, jak wiadomo nowe środowisko pracy, nowi ludzie, obowiązki itp. Poznałem ciekawych ludzi, ich historie, naprawdę z niektórymi naprawdę warto było iść nawet na piwo. Byli cierpliwi, pomocni, gadatliwi, śmieszne w kawałach. Przejdźmy do rzeczy, przez kilka dni pracowałem bez umowy, bo wiadomo potrzebne są badania. Dostałem papierek od Szanownego Pana Szefa, abym poszedł do przychodni. Jak mus, to mus. Poszedłem kolejnego Dnia poszedłem do przychodni na ul. Sojowej. Przed badaniami się zdziwiłem, bo pielęgniarka powiedziała, że mam zapłacić za badania. Ja wtedy nie miałem drobnych, a z bankomatu nie mogłem wypłacić pieniędzy, ponieważ czekałem na nową kartę. Mówiłem tej Pani, że wszystko ma być na fakturę, firma zapłaci, ale jednak nie udało się. Po zadzwonieniu do Pana, przyjechał pracownik z pieniędzmi i zrobiłem wszystkie badania. Stresowałem się trochę, bo nie wiedziałem, co może tak naprawdę z tych wyników wyjść. Kiedy odebrałem wyniki byłem szczęśliwy, że mogłem w takiej firmie pracować. Te szczęście długo nie trwało z powodu tego, że miałem mały wypadek właśnie w tej firmie. Przy łapaniu kartonów 3-4 kg stłukłem Sobie dłoń. Ból nie do wytrzymania. Nawet Kierowniczka nie była w stanie nawet podejść do Mnie i powiedzieć, że Ta Pani jest kierowniczką. Wszystkiego musiałem się dowiedzieć od innych pracowników. Po jakimś czasie Mnie zwolniła do domu. A Pan szanowny szef powiedział, że Mi nie da umowy, bo jednak jeszcze wyników nie doniosłem, a sam mówił Mi, żebym poszedł do lekarza. Do lekarza iść, to trzeba mieć ubezpieczenie i umowę z zakładu pracy. Musiałem Sam leczyć, wydałem sporo pieniędzy na jakieś maści, a tak naprawdę nie dostałem nawet odszkodowania za ten wypadek. Poszedłem do lekarza, dostałem l4 i zawiozłem do tegoż zakładu. Najlepsze dostałem umowę o pracę na okres próbny, umowa trwała od 1 listopada do 7 listopada czyli tak naprawdę umowa trwała kiedy Ja byłem na zwolnieniu. Po tym wypadku znów musiałem iść do lekarza, bo miałem słabą hemoglobinę i dostałem tabletki na receptę. Po kilku dniach brania tych tabletek dostałem ostrego bólu żołądka, biegunki itp. Znów dostałem od lekarza zwolnienie, inne tabletki na receptę i skierowanie do szpitala jakby nie przechodziło. Zwolnienie dostałem do 9 listopada, oczywiście je zawiozłem, a 10 listopada powiedziałem, że Mnie nie będzie, bo mam wizytę u Laryngologa. Popołudniu znalazłem się w szpitalu przez żołądek. Minęło tyle Dni, dzisiaj jest 13 listopada - wracam do pracy. Z tego, że tylko wynajmuje, a nie jestem zameldowany w Gdynii, dostałem wiadomość od rodziców, że na Mój adres zameldowania przyszło świadectwo pracy i wypowiedzenie umowy. Poszedłem się dowiedzieć o co chodzi, może pomylili się z danymi. Przy przyjściu do domu na skierowaniu do lekarza od Pani Księgowej nie były Moje dane, tylko kogoś innego. Dlatego musiałem przyjechać wtedy na 7 i czekać aż Pani Księgowa w końcu Mi da Moje dane. Nie wiem co to za Księgowa, która nie potrafi dać wypełnionego skierowania z danymi pracownika, ale mniejsza o to. Chciałem się dowiedzieć o co dokładnie chodzi z tymi świadectwem i umową. Dostałem wiadomość od Pana Szefa, że niby on nie wysyłał Mi wypowiedzenia tylko świadectwo pracy i mam rozmawiać o tym Księgową, bo tym się On nie zajmuje. No to poszedłem do tej niedouczonej Księgowej, o co w końcu chodzi. A ta Pani mówi, że Ja nie mam umowy, nie powinienem tu pracować, że jestem dalej na zwolnieniu itp. Mówię, że zwolnienie było do 9 listopada, a 10 listopada mówiłem, że miałem wizytę u laryngologa. Musieliśmy zejść na dół i czekać na patafiana Szefa. On przychodzi i mówi, że nie jestem już pracownikiem. Nie rozumiem tego, żadnego telefonu do Mnie, żadnego Smsa byle co, aby poinformować, że już nie pracuje. Nie dostałem pieniędzy za ten wypadek ani za chorobowe czy za ten dzisiejszy dzień przepracowany 4,5 godz. W tym magazynie panuje taki (usunięte przez administratora), idziesz np 1 alejki, do 2 alejki i niesiesz karton lub kartony musisz patrzeć na podłodze czy coś nie leży na Ziemi, bo się przewrócisz. Żadnego zorganizowania, cymbał Szef zamawia tyle towaru jak nawet nie ma gdzie tego schować na magazynie. Jest niezły (usunięte przez administratora), teraz zaczęliśmy sprzątać alejki, wszędzie porozrzucane kartony, ciężko coś znaleźć. Ja powiem tak, ludzie, którzy tam pracują są w porządku. Tylko niektórzy nie wiedzą co to jest BHP i jak przestrzegać tych przepisów. Odradzam naprawdę pracy w tej firmie. Chamstwo, (usunięte przez administratora), nie przestrzeganie byle jakiego bezpieczeństwa, na magazynie można Sobie krzywdę zrobić. Ale kogo to obchodzi, najważniejsze, że masz pracować z połamanymi rękoma czy nogami. Pozdrawiam

@Mateusz

Mówisz że szef patafian gdybyś był takim patafianem to byś też jeździł 4 furami jak to pisze ktoś a kogo to...

Bla bla
@ja

Twoja odpowiedz nie jest na temat tempaku

@Bla bla

Chodziło mi tempaku że zamiast się użalać nad swoją rączką gdyby Mateusz był ogarnięty tak jak szef a nazywa go patafianem to by jeździł 4 furami a nie się użałał jak baba. Jak mu źle nie dobrze to niech idz ulotki roznosić tam nie ma żadnego zagrożenia że emu karton na rączke spadnie i będzie musiał brać leki które powodują bóle żołądka i ląduje w szpitalu.... Jak się chce pracować w tej firmie to się pracuje a jak nie chce to się zwija zabawki i idzie do innej pracy a nie się nad sobą użala.

zainteresowany
@Mateusz

Czy to prawda że pakuje się tam paczki do detalistów? Czy tylko hurt??

janka
@ja

głupi jesteś, skoro tak myślisz. Ktoś ma, kosztem kogoś kto mieć nie będzie.

Miki
@ja

Też mi coś......jezdzic samodem, który jest w leasingu hahaha dobre...Otwierasz firmę bierzesz leasing na auto i też jesteś gościem hahaha

tematNaCzasie

A czy na swieta wszyscy pracownicy otrzymuja bony? Czy wlicza sie do nich np. Osoby przebywajace na urlopach macierzynskich i wychowawczych oraz zwolnieniach lekarskich zwiazanych wlasnie z ciaza?

Niki
@tematNaCzasie

Nie licz na bony są dzielone niesprawiedliwie. Jak nie donosiłaś niusow to zapomnij. Paczek też nie było w tym roku.Nawet życzeń nie było...żenuaaaaa. Smiesznej imprezy tez na szczescie nie bylo bo nudy na tej wiosce zabitej dechami. Wielki mi przywilej chodzic po skrzypiacym ze starosci domu i podziwianie bydła. Jest coraz gorzej chyba się grunt pod nogami komuś pali najwyższy czas zamknąć ten bałagan.

Zostaw merytoryczną opinię o M&Z - Gdynia

• Jak się pracuje w M&Z?

Zobacz opinie na temat firmy M&Z tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w M&Z?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy M&Z?

Kandydaci do pracy w M&Z napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

M&Z
2.6/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Chwaszczyńska 131 B
    81-571 Gdynia