Opinie o Klima-Therm Gdań„sk w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Klima-Therm Gdań„sk. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Klima-Therm Gdań„sk o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Klima-Therm Gdań„sk w Gdańsk

Pat

Dojazd do firmy okropny, można zniszczyć sobie samochód. Wynagrodzenie nie adekwatne do pracy, umowa zlecenia na produkcji płatność w dwóch ratach. Przeważają cudzoziemcy. Dziewczyny siedzą w biurze po godzinach, pan Prezes z okropnym podejściem do ludzi, choleryk. Nigdy wiecej takoej pracy, szkoda auta, nerwów i zdrowia.

Przemysław
@pracownik

Dobrze że to sprostowałeś bo takie komentarze mogą być mylące. Poza biurem zostaje się na nadgodziny? Nie żeby to było na minus bo akurat ja chciałbym mieć taką możliwość żeby dorobić.

Moje doświadczenia w pracy, z byłym już pracodawcą - Klima-Therm, były absolutnie negatywne. W firmie, współpracownicy byli w porządku, pomocni i życzliwi. Stworzyliśmy zespół, który świetnie się dogadywał i wspierał nawzajem. Niestety, kierownik, który powinien być przykładem profesjonalizmu, okazał się okrutnym i manipulującym przełożonym. Przez długi czas (usunięte przez administratora) upokarzał mnie i wykorzystywał swoją władzę, aby sprawić, abym czuł się bezwartościowy i niekompetentny. Byłem bezsilny, bo nie miałem żadnego wsparcia ze strony dyrektora działu. Sytuacja była nie do wytrzymania, a codzienne przeżywanie (usunięte przez administratora) stawało się coraz bardziej uciążliwe dla mojego zdrowia psychicznego. Podsumowując, moje doświadczenie w tej firmie było opresyjne i demoralizujące, głównie ze względu na działania kierownika, który bezkarnie dokonywał (usunięte przez administratora) Brak odpowiedniego wsparcia ze strony dyrektora działu tylko podkreślał brak przywiązania firmy do zapewnienia bezpiecznej i zdrowej atmosfery pracy.

@były pracownik 2

Życzę jak zwykle powodzenia - licząc, że trafi Pan/ Pani na wymarzoną pracę. Liczę także, ze osoby pracujące w firmie cenią w niej wiele elementów - i dodam, że firma jest kontrolowana przez instytucje zewnętrzne jak ZUS czy PIP- i nigdy nie zostaliśmy ukarani mandatem za wykroczenia przeciwko prawom pracowników- dlatego bardzo PROSZĘ o nie generowanie nieprawdziwych informacji. Staram się naprawdę uwzględniać, ze to miejsce jak Gowork ma służyć obrażaniu, wylewaniu żalów osobistych i w żaden sposób nie umożliwia weryfikacji podawanych informacji. Niebawem dostępny będzie system "sygnalistów" wierzę, ze na uczciwe i faktycznie słuszne uwagi w uczciwej procedurze zgłoszeń - uda się nam formalnie i prawnie odpowiedzieć. Tylko, że w takim systemie będzie Pan/ Pani występować już nie anonimowo. Chciałabym zobaczyć czy wtedy wystarczy odwagi..... i czy faktycznie z tą misją "oczerniania Pracodawcy" będzie się Pan/ Pani nadal identyfikować? To jest bardzo słabe.(usunięte przez administratora) Ale jako Pracodawca nie chcemy z tej możliwości korzystać - bo ja odczuwam potrzebę edukowania poprzez wyjaśnianie. Wiem, ze nie do wszystkich to trafi ale być może u niektórych zmieni pewnego dnia czysty hejt w merytoryczną dyskusję - w której nadal chętnie będę brać udział. Bo dyskusja buduje, pozwala się zmieniać. Pozdrawiam i....rzeczywiście wierzę, ze to co tworzymy w Klima Therm to jest coś cennego także siłą naszych pracowników - ponad 200 na pokładzie a ponad 500 w całej grupie.

Hej. Czy ktoś pracuje albo pracował jako doradca techniczno handlowy? Czytam ofertę i zastanawiam się jak duży jest rejon na którym muszę pracować? Ciekawi mnie tez ile można dostać prowizji tak realnie za sprzedaż ? Wypowiecie się więcej na temat wyjazdów zagranicznych które oferują w ramach programu motywacyjnego ?

Słabo, firma dała podwyżki bo najniższa wzrosła premi pewnie nie będzie bo wydatki :)

Bogusia Nowy wpis
@pracownik

Hej, a na jakiej zasadzie dała te podwyżki? To chyba nie było wyrównanie do najniższej, co?:D Każdy dział dostał coś więcej do wypłaty? Zawsze to tak działa, czy indywidualne podwyżki również wchodzą w grę? Przepraszam, że tak dopytuje, ale na stronie firmy widziałam info, że szukają do działu technicznego Konsultanta, który będzie ogarniał komunikację z klientami poprzez social media czy infolinię techniczną. No i tak myślę, czy warto się przyjąć do firmy?

@pracownik

Te podwyżki były żeby dobić do rosnącej minimalnej? Nawet jak się wypracuje ustalone targety to nie dadzą premii bo kasa jest potrzebna na coś innego? Przecież to tylko może zdemotywować ludzi.

Hejka. Bardzo mi przykro ze cię coś takiego spotkało… próbowałeś to gdzieś zgłosić ? Takie traktowanie było widoczne również przy innych pracownikach? Na jakim stanowisku pracowałeś? Bo widzę ofertę na ich stronie do obsługi infolinii ale twoja opinie mnie trochę odwodzi od złożenia cv. Dobrze ze miałeś wsparcie innych pracowników bo to dużo daje Ktoś pisał o nieciekawych drogach dojazdowych. Możesz ty się na ich temat wypowiedzieć i ewentualnie potwierdzić ze tak jest i co tak naprawdę jest nie tak?

Dyrektor ds Personalnych

Pozwolę sobie na komentarz bowiem zdaje się, ze wiem o jaką sytuację chodzi - stanowisko magazyniera zatrudnionego na umowę zlecenia, który zakończył pracę - w wyniku zakończenia projektu ale niestety nie umiał zrozumieć, że nie jest to zła wola kierownika ani łamanie jakichkolwiek obietnic ad stałego zatrudnienia (Pan zatrudnił się na umowę zlecenia do pracy sezonowej, z jasno wskazanym końcem trwania umowy). Z drugiej strony w trakcie pracy sytuacja osobista zleceniobiorcy zmieniła się i bardzo potrzebował pracy (komornik i zaległe alimenty) więc niestety swoje zachowania agresywne wyładował słownie zarówno wobec kierownika, kolegów ale i jak widzę - także siłą internetu. Przykro mi zatem, bowiem z takimi niemerytorycznymi komentarzami w takim miejscu Pracodawca dość biernie się mierzy, jednak także nie można sobie pozwolić na sankcjonowanie nieprawdy. Zachęcam zatem do aplikowania do nas i zachowanie odpowiedniego i zdrowego dystansu do wypowiedzi- także tych osób, które mają subiektywne powody by nas ni lubić.

@Dyrektor ds Personalnych

Otóż nie, Pani Dyrektor. I proszę nie przytaczać historii biednego magazyniera i faktów bez pokrycia, bo nie o nim tu mowa. Z dobrych informacji przekazuje, że omawiany kierownik już nie pracuje w klima-therm. Ale sam fakt trzymania pracownika, który stosuje (usunięte przez administratora) przez tak długi czas (ja nie byłem jedyny), to nie tylko niemoralne, ale także szkodliwe dla atmosfery w miejscu pracy. Firmy powinny natychmiast podjąć działania, aby przeciwdziałać takim sytuacjom i zapewnić bezpieczeństwo oraz dobry klimat pracy dla wszystkich pracowników. Choć droga dojazdowa ma swoje dziury, to poruszanie się po nich wydaje się łatwiejsze niż nawigacja przez kłopoty w tej firmie.

Dyrektor ds Personalnych

Panie Piotrze - widziałam Pana dzisiejszy telefon do mnie, więc skoro to nie Pan jest autorem tej informacji (jedynej w swoim rodzaju zatem nie sposób było Pana nie zidentyfikować), to czemu Pan reaguje? Rzeczywiście, trudności nie tylko drogowe to nie tylko domena pracowników, ale proszę mi wierzyć - także wielokrotnie pracodawców - bowiem nie mamy w zwyczaju dzielić się naszymi opiniami na temat współpracy z konkretnymi osobami, których nie zawsze bardzo miło wspominamy...ale jednak staramy się szanować- przede wszystkim za wykonaną pracę- za co dziękujemy także osobiście, zgodnie z umową wypłacając należności, w terminie ale i pomagając w konkretnych sytuacjach (już Pan nie pamięta mojej pomocy w sprawach prywatnych?). Proszę zatem dodać jeśli już podjął Pan się reakcji na tym forum co Pan zrobił aby osobiście przyczynić się do tego, iż na siłę nie chcieliśmy Pana u nas zatrzymać? Może skoro to ma być prawda - i tylko Pan sugeruje do niej swoje prawo- to niech tę prawdę także wystawi Pan na ocenę innych, których tak usilnie chce Pan do firmy zniechęcić. Proszę Pana o autorefleksję, i tak jak nasza ostatnia rozmowa- niech Pan świadomie nie zamyka sobie drzwi na przyszłość.....Życzę Panu powodzenia- wierzę, że i dla Pana istnieje miejsce pracy marzeń.... I niech Pan nie unika swojego imienia w postach - od tego zaczyna się odwaga i walka o prawdę. Powodzenia Panie Piotrze!

@Dyrektor ds Personalnych

Pani Dyrektor, dziękuje za komentarz. Jednak chciałbym zauważyć, że jest pewnym nieporozumieniem - nie jestem Panem Piotrem. Znowu Pani nie trafiła. Nie jest to czas ani miejsce na zgadywanki. Tym samym, chciałbym podkreślić i przestrzec przyszłych oraz potencjalnych kandydatów, jako osoba, która miała doświadczenie pracy z tą firmą. Przed podjęciem jakiejkolwiek pracy, zalecam dokładne zapoznanie się z firmą, z którą rozważasz współpracę. W dzisiejszych czasach, kiedy dostęp do informacji jest tak szeroki, nie ma powodu, abyśmy nie sprawdzili reputacji potencjalnego pracodawcy. Dlatego też, przejrzyj strony internetowe, media społecznościowe, fora, recenzje i wszelkie dostępne źródła informacji, które mogą rzucić światło na przyszłego pracodawcę. Szukaj również sygnałów dotyczących zarządzania pracownikami, warunków pracy, polityki zatrudnienia i innych istotnych aspektów, które są dla Ciebie ważne. Jeśli znajdziesz negatywne opinie lub ostrzeżenia, traktuj je poważnie i przemyśl, czy warto zaryzykować związanie się z taką firmą. Pamiętaj, że Twoja praca nie tylko powinna dostarczać satysfakcji i rozwijać Cię zawodowo, ale także powinna odzwierciedlać Twoje wartości i zapewniać zdrowe relacje zarówno z kolegami, jak i przełożonym. Przebieraj więc nie tylko za wysokimi zarobkami, ale też za wartościami i kulturą organizacyjną, która jest dla Ciebie ważna. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, zgadzam się, że porządne zbadanie i poznanie firmy może Ci oszczędzić nieprzyjemnych doświadczeń i potencjalnych rozczarowań w przyszłości. Nie wahaj się więc inwestować czasu i wysiłku w badanie potencjalnego pracodawcy, abyś mógł podjąć decyzję, która będzie dla Ciebie satysfakcjonująca i dobrze przemyślana. Powodzenia w zdobywaniu wymarzonej pracy! PS wypłacane wynagrodzenie w terminie nie jest podziękowaniem za wykonaną pracę a obowiązkiem pracodawcy, Pani Dyrektor ;)

Dyrektor ds Personalnych

Pod wszystkim, co bardzo poradnikowo Pan napisał - symboliczny Panie Piotrze - zgadzam się w 100%. Żałuję tym samym, że jako Pracodawca nie mamy możliwości sprawdzenia tak dobrze wszystkich pracowników - przed ich zatrudnieniem. No ale to jest także ryzyko pracodawcy. Zatem po "owocach ich poznamy" :) i od tego właśnie jest budowanie swojej profesjonalnej reputacji Pracownika w trakcie zatrudnienia - fajnie jak się te dwie strony w prawdzie zejdą i dadzą jak najlepszy obraz. Wtedy i Pracodawca jest zadowolony. p.s nagrody finansowe, świadczenia dodatkowe to raczej jednak dodatkowy benefit a nie składnik roszczeniowy wyngrodzenia. Wszystkim, po obu stronach procesu rekrutacji, życzę uczciwego podejścia, wartości i świadomych wyborów.

@Dyrektor ds Personalnych

Fajnie, że się chociaż z tych wypowiedzi konkretnych informacji dowiedziałem. Mogę wiedzieć za co oferujecie nagrody finansowe? Czy mowa o premiach? Jakie firma oferuje świadczenia dodatkowe? I czy więcej jest tego typu benefitow?

Dyrektor ds Personalnych

Wszystkie dodatkowe świadczenia możliwe do uzyskania przez Pracownika reguluje nasz Regulamin Wynagradzania- zatem funkcjonują premie kwartalne, półroczne, powiązane z systemem oceny pracy; prowizje handlowe dla działów związanych ze sprzedażą, nagrody kierownicze; nagrody stażowe, świadczenia dla dzieci pracowników i świadczenia świąteczne. Oczywiście w przypadku powołania nadgodzin- rozliczenie zgodnie z zapisami Kodeksu Pracy, tak samo praca na dyżurach- jeśli występuje.

były pracownik 2

Tak sobie czytam wypowiedzi Pana i odpowiedzi Pani Dyrektor i nasuwa mi się jedno moje spostrzeżenie - kto nie jest z Klima-therm jest przeciwko!! Pani Dyrektor na pozór osoba kompetentna i z klasą ....podkreślam na pozór ! Na szczęście to już nie mój problem bo też z wielką ulgą rozwiązałam z tą firmą umowę o pracę ... à propos zapłaty za nadgodziny to bym polemizowała... czy oby serwis pracujący a raczej tyrający po godzinach w domu nad laptopem ma płacone....?

Dyrektor ds Personalnych Nowy wpis

Pozwoli Pan czy Pani, że nie odniosę się do tych obrażliwych wpisów i to jak widzę dotykających mnie osobiście. Nigdy nie wyśmiewałam się z niczyjego wykształcenia, żałuję, że na tego rodzaju komentarze w takim miejscu jak to nie można zareagować pozwem w trybie sądowym, a tylko z tego powodu, ze ukrywa się Pan/ Pani za anonimowym wpisem. Na temat mojego wykształcenia nie posiada Pan/ Pani także - jak widzę - pełnej wiedzy więc tę obelgę także traktuję osobiście. Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze to miejsce - w racji takiego nie innego charakteru - daje możliwość generowania obelg i wulgaryzmów bez pokrycia a jedynie słusznym byłoby na nie nie odpowiadać, ale z drugiej strony jak pozwalać na takie praktyki bezkarnie? Żadne miejsce nie powinno ukrywać hejterów. Na szczęście jest jeszcze odpowiednie prawo które w przypadku napaści osobistych daje możliwości by je wyjaśniać i karać. Postaram się dla siebie samej z tego prawa skorzystać.

Dyrektor ds Personalnych Nowy wpis

Ina

Specjalista ds. Ofertowania to ten angielski musi znać perfekcyjnie? Bo tam w ogłoszeniu dali informację, że trzeba mówić, ale bez konkretów. No a jakiś techniczny jest niezbędny czy ogólny wystarczy i na jakim poziomie? Nie czuję się jakaś wybitna speakerką… :/

@Ina

Proszę zauważyć, że spółka KLIMOR produkuje i sprzedaje swoje urządzenia na rynku europejskim i amerykańskim (KLIMOR USA), zatem współpraca i komunikacja międzynarodowa ma miejsce także w kontekście ofert doborowych. Wymagana jest znajomość na poziomie B2 jako podstawa do dalszego podnoszenia kwalifikacji- a te można także realizować w oparciu o dalszą naukę języka angielskiego w spółce, poprzez dofinansowane grupowe zajęcia online lub indywidualne.

były pracownik 2
@Dyrektor ds Personalnych

zajęcia angielskiego były w 2022 r. aż 4 i na tym się skończyły....

Dyrektor ds personalnych
@były pracownik 2

To jest nieprawdziwa opinia. Zajęcia z języka angielskiego są nadal realizowane zarówno na terenie firmy, stacjonarnie jak i w wersji online. Proszę nie zamieszczać treści niezgodnych z prawdą.

W ogłoszeniu napisali, że wymagają "potwierdzonej wynikami skuteczności handlowej" od doradcy ds. techniczno handlowych, jak Wy to udowadnialiście? Mam zebrać jakieś referencje? nie wiem tak szczerze, o co dokładnie im chodzi ani czego oczekują, moze tu znajdę pomoc.

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Klima-Therm Gdań„sk. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

Czy pracownicy Klima-Therm Gdań„sk mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Dyrektor ds Personalnych

Oczywiście:) Spotkania integracyjne - odbywają się w poszczególnych działach, okazjonalnie, systematycznie (przy okazji omówienia wyników), świątecznie- są to decyzje kierowników. Integracje ogólnofirmowe są raczej związane z większymi wydarzeniami - jak podsumowania roku, jubileusze firmowe, nagrody itp. W okresie pandemii spotkania integracyjne były rzadsze i w mniejszych gronach. Teraz jednak powoli wracamy do tej praktyki.

Dyrektor ds Personalnych

jest Pan rozczarowany brakiem informacji o zakończonym procesie - bo miała być w piątek a była w poniedziałek? Rzeczywiście, wiem o której sytuacji Pan pisze. Jednostkowej. Czasem zdarzają się po prostu ludzkie sytuacje, choroby czy zdarzenia losowe - w Klima -Therm pracują także przede wszystkim ludzie. W przypadku podziękowania za udział w rekrutacji ta odpowiedzialność spada na osobę która spotykała się z kandydatami i prowadziła projekt rekrutacyjny, kierownika działu - czekamy z jej przekazaniem do momentu gdy nowo wybrany kandydat przyjmie naszą ofertę pracy. Czasem to chwile trwa i oczywiście, z perspektywy osoby szukającej pracy- to oczekiwanie może wydawać się zbyt długie. Już na zapas na wszystkie takie sytuacje w przyszłości - przepraszamy. Mamy inne standardy więc rozbieżności należy traktować jako losowe i wyjątkowe.

Co to znaczy ze robiona dla sportu? Na jakie stanowisko aplikowales ? Może na doradce ds. techniczno-handlowych? Bo właśnie myslalem nad aplikacja. Jak ona przebiegła jak się przygotować ? Słabo ze nie dają informacji zwrotnej, keidy dokładnie byłeś na rozmowie ?

DW

Cześć, aplikowałeś na to stanowisko? Dostałeś jakaś informację zwrotną/zaproszenie na rozmowę?

Pat

@Pat

Szanowny Panie- proszę nie podawać nieprawdy,. Nie ma możliwości by dostawał Pan wynagrodzenie na dwie raty. Jeśli pracował Pan na umowę zlecenia to z pewnością jest to praca okresowa, przy rozładunkach czy w projekcie jakie mieliśmy w zakresie aktualizacji oprogramowania - są tylko te dwie możliwości. Rzeczywiście projekt zakończony w połowie miesiąca skutkuje wypłatą wynagrodzenia w miesiącu kolejnym czyli 10-go. Być może stąd Pana wrażenie? Rozumiem, że umowę zlecenia podpisał Pan świadomie - zatem znał Pan obowiązujące w niej warunki wynagrodzenia :) - są one obecnie wyższe niż stawki rynkowe, więc pewnie Pana ocena tego jest atrakcyjnym wynagrodzeniem a co nie- jest bardzo subiektywna. Co do stanu dróg dojazdowych - proszę o zgłoszenie szkód do miasta, rzeczywiście w dzielnicy Kokoszki trwają prace remontowe i droga jest w przebudowie, ale raczej po to by z czasem dojazd do tej części Gdańska znacznie się polepszył... Widzę, że wiele rzeczy Panu nie odpowiada, więc być może to właśnie dobra okazja by znaleźć pracę marzeń w innej dzielnicy i na innych warunkach- tego szczerze życzę.

@Pat

Hmm. Pracuję w Klima-Therm od prawie pięciu lat, płatności są zawsze na czas, w jednej racie. Cudzoziemców na pewno nie jest więcej niż Polaków - i to z dużą przewagą. Dziewczyny żeby siedziały w biurze po godzinach? Czasem się zdarza. Pan Prezes choleryk z okropnym podejściem do ludzi? To chyba nie o prezesie Klima-Therm :)

Przemysław

Zainterezowany

Właśnie pojawiło się ogłoszenie na stanowisko w dziale eksportu. Jak patrzy się na okazjonalną prace zdalną właśnie w tym dziale? Przez okazjonalną rozumiem kilka (3-4) dni w miesiącu.

@Zainterezowany

W naszej firmie preferowaną organizacją pracy jest praca stacjonarna w biurze, od dnia 7 kwietnia w życie weszły przepisy umożliwiające korzystanie z innych rozwiązań w tym także pracy zdalnej okazjonalnej (limitowanej do 24 dni w roku) - z tych rozwiązań oczywiście będziemy korzystać, niezależnie od stanowiska, bowiem dotyczy to większości pracowników których zadania pozwalają na świadczenie pracy w trybie zdalnym. technologicznie jesteśmy jako organizacja do tego przygotowani, jak i przetestowaliśmy te rozwiązania w trakcie trwania pandemii. Liczę, że odpowiedziałam na pytanie.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Klima-Therm Gdań„sk?

Dyrektor ds Personalnych

Rodzaj umowy dopasowany jest do stanowiska i każdorazowo podany do wiadomości w naszych ogłoszeniach: do prac tymczasowych stosowana jest umowa zlecenia (praca rozładunkowe w magazynie, prace czasowe np. porządkowe itp) przy zatrudnieniu w oparciu o umowę o pracę praktykujemy 3 miesięczny okres próbny; po tym czasie umowa o pracę na czas określony lub nieokreślony- zależnie od indywidualnej oceny stopnia adaptacji, samodzielności i postawy pracownika.

Radosław

Dzień dobry - jak oceniają państwo atmosferę w firmie? - na jakie wynagrodzenie (widełki +/- ) może liczyć osoba nowo zatrudniona?

@Radosław

Zadał Pan bardzo trudne pytania - szczególnie, że nie można na nie odpowiedzieć prosto, jednoznacznie i odpowiednio szeroko :) . Staramy się budować przejrzystą kulturę organizacyjną, przez lata wypracowaliśmy odpowiednie standardy pracy i zachowania wzajemnego, jednak pewnie atmosferę w każdym dziale kształtują także ludzie i jest to bardzo subiektywne odczucie każdego z pracowników..... Poziom wynagrodzenia to także temat rzeka- zależnie od poziomu stanowiska, zadań na nich, przynależności do działu, doświadczenia, wykształcenia - wynagrodzenie jest różne na różnych stanowiskach. Zasady w tych zakresach określają zarówno nasz Kodeks Etyczny jak i Regulamin Pracy czy Wynagradzania.

Krystyna
@Dyrektor ds Personalnych

Pracowałam jako specjalista do spraw marketingu. Czy z doświadczeniem na tym stanowisku mogłabym liczyć na zatrudnienie w waszej firmie? I czy tutaj będzie łatwiej określić wynagrodzenie na początek?

@Krystyna

Zachęcam do odwiedzania naszych profili na Pracuj.pl oraz stron internetowych/ zakładka Kariera, gdzie publikujemy dostępne oferty pracy. Aktualnie nie prowadzimy projektów rekrutacji pracowników do działu marketingu- specjalistów w tej dziedzinie mamy w naszym biurze Warszawa, w Gdańsku znajduje się sekcja graficzna. Jeśli zainteresuje Panią jakaś dostępna oferta pracy - zachęcam do złożenia aplikacji, teraz lub na przyszłość.

Maria

Ciekawy tu jest ten wątek i posty o pracy osób z niepełnosprawnościami. Interesująco się to czyta. Widziałam stare ogłoszenie na Serwisanta urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Ma ktoś info jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji na to stanowisko?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Klima-Therm Gdań„sk?

Dyrektor ds Personalnych

Z reguły I umowa o pracę zawierana jest na okres próbny 3 miesiące. Po tym okresie, w zależności od oceny stopnia samodzielności i efektów wdrożenia, kolejna umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy lub 33 miesięcy. Po tym czasie kolejna umowa na czas nieokreślony. Jednak...w każdym półroczu dokonywana jest ocena wyników pracy, w wyniku oceny i wspólnej decyzji Pracodawcy i Pracownika istnieje możliwość zmiany umowy na czas nieokreślony (w formie aneksu do umowy)- także jako docenienie Pracownika, jego postawy i jakości pracy, czasem jako odpowiedź na potrzeby Pracownika (związane np. z kredytem czy sytuacją osobistą bądź też jego kluczową rolą dla głównych procesów biznesowych w naszej firmie itp). Zatem odpowiedź na to pytanie, kiedy? - w zależności od indywidualnej sytuacji, bieżącej oceny pracy, postawy Pracownika, znaczenia Pracownika (jego zadań i stanowiska) dla kluczowych procesów w firmie, z uwagi na potrzeby zgłaszane przez Pracownika, jako element docenienia i związania pracownika z firmą na dłużej - w dowolnym momencie jest to możliwe, biorąc pod uwagę powyższe.

Jolanta
@Dyrektor ds Personalnych

A wynagrodzenie różni się jakoś od tego z umowy próbnej jak dostaje się tą umowę na 12 miesięcy czy jest bez zmian?

@Jolanta

W przypadku każdej osoby zatrudnianej w Klima-Therm warunki uzgadniane są na etapie rekrutacji i znajdują się w liście intencyjnym. Z zasady okres próbny to okres wdrożenia, szkolenia i sprawdzenia się przez obie strony, Po okresie próbnym mamy już pewne zdanie na temat trafności rekrutacji, więc często dochodzi do podniesienia wynagrodzenia - trafniej to jednak uczynić po I ocenie półrocznej, gdzie taki termin pozwala nam już potraktować "podwyżkę" jako element docenienia rzeczywistych sukcesów pracownika na danym stanowisku. Zatem odpowiedź na to pytanie nie ma charakteru uniwersalnego a indywidualny.

Emilia
@Dyrektor ds Personalnych

Dużo to wynagrodzenie po okresie próbnym wzrasta? :)

Dyrektor ds Personalnych

Jak rozumiem pytanie dotyczy umowy na czas nieokreślony? W naszej firmie stosujemy 1 umowę na okres próbny- 3 miesiące; kolejna umowa w zależności od oceny przełożonego może być podpisana na czas określony 12 miesięcy bądź od razu na 33 miesiące - zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy. Bywa, że w momencie oceny pracy (półrocznej) i decyzji po stronie pracodawcy i pracownika, w oparciu o sukcesy i już dostateczną samodzielność na stanowisku decyzje o przekształceniu umowy na czas określony w umowę na czas nieokreślony podejmowane są wcześniej, mają one zdecydowanie charakter decyzji indywidualnej wobec konkretnego pracownika.

Dzień dobry, czy po rekrutacji, pracodawca informuje o wynikach? Nawet osoby, które się nie dostały ?

@Ania

Staramy się dziękować mailem każdej osobie, którą mieliśmy przyjemność spotkać w trakcie rekrutacji - na spotkaniach- rekrutacje prowadzone przez dział personalny. Chyba, że w trakcie spotkania z kierownikiem liniowym ustalony został inny przepływ takiej informacji. Czasem zdarza się, że kierownicy informują, że jak do dnia wskazanego i ustalonego z kandydatem nie zapadnie pozytywna decyzja to brak informacji należy uznać za zakończenie procesu. Nie wynika to z braku uwagi i zaangażowania, ale często z braku czasu na udzielenie pisemnej czy telefonicznej odpowiedzi każdej osobie. Liczę, że w trakcie ostatniego procesu została Pani poinformowana w jaki sposób otrzyma Pani i kiedy informacje dotyczące konkretnego procesu rekrutacyjnego.

Hmm
@Dyrektor ds Personalnych

To ciekawe Otóż po rozmowie z kierownikiem dostałem zapewnienie, iż BEZ WZGLĘDU NA DECYZJE otrzymam odpowiedź telefonicznie w ciągu kilku godzin. Niestety... A zapewniam, że mam sprawny telefon Cóż, przywykłem do ignorancji Pozdrawiam

@Hmm

dziękuję za sygnał- cóż, skoro wspomina Pan o kierowniku - być może zdarzyła się jakąś losowa sprawa i kierownik nie był obecny? Proszę o mail na adres praca@klima-therm.com- sprawdzę dla Pana aktualny status rekrutacji i oczywiście powiadomię czy decyzja została już podjęta - proszę o wskazanie na jakie stanowisko był to prowadzony proces, niektóre projekty nadal trwają i być może także z tego powodu wynika zwłoka w odpowiedzi? Pozdrawiam.

Dyrektor ds Personalnych

Zatrudnienie niepełnosprawnych regulują odpowiednie przepisy, zatem jako Pracodawca jesteśmy zobowiązani ich przestrzegać. i tak: czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać 8 godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo. Jednak w przypadku osób niepełnosprawnych zaliczonych do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo. Dotychczas zatrudnienie w naszej firmie znajdowały osoby z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności, najczęściej do prac biurowych. Z uwagi na brak odpowiednio dostosowanych stanowisk i charakteru pracy dla osób ze znacznym czy umiarkowanym stopniem niepełnosprawności - osób z takimi orzeczeniami aktualnie w firmie nie zatrudniamy.

Janusz
@Dyrektor ds Personalnych

Nie zawsze orzeczenie np. o umiarkowanych stopniu nakazuje dostosowanie stanowiska gdyż osoba może chorować np na epilepsję albo cukrzycę....

@Janusz

niebezpieczna dyskusja.... Bo RODO zakazuje interesowania się przyczyną problemów zdrowotnych pracownika...więc jak nie powie na co cierpli to Pracodawca nie może tego wiedzieć, ma przyjąć odpowiednie orzeczenia i zastosować się do przepisów. zatem proszę zawsze uwzględnić dwie strony w takim procesie.

Janusz

Czy dla osób niepełnosprawnych stosuje się zmniejszony czas pracy oraz czy zatrudniacie takie osoby?

Sylwia
@Janusz

A o jakim stanowisku mówisz konkretnie? :) myśle, ze to istotne :)

Czy nowo zatrudnione osoby w Klima-Therm Gdań„sk otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Dyrektor ds Personalnych

W przypadku rekrutacji stałej - na wakujące stanowisko, praktykujemy zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na 3 miesięczny okres próbny. W przypadku prac sezonowych, dorywczych na kilka dni, czy tygodni oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę zlecenia. Wszystkie tego rodzaju informacje zajdą kandydaci w publikowanych przez nas ogłoszeniach rekrutacyjnych.

Ciekawy

Chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć na temat rekrutacji na INŻYNIER SPRZEDAŻY ds. OZE czy nie będzie tu (usunięte przez administratora)sprzedażowego?

@Ciekawy

Tak postawione pytanie sugeruje, że osobą zainteresowaną jest pracownik naszego działu handlowego. Proponuje porozmawiać o strategii sprzedaży z przełożonymi:). Produkty z zakresu OZE różnych marek mają także różnych odbiorców docelowych i inne kanały sprzedaży, zatem jestem pewna, że pogodzimy wszystko. Nie jest to pierwszy przypadek rozwoju naszej gamy produktowej w historii firmy.

Czy pracownicy w Klima-Therm Gdań„sk dogadują się między sobą?

Dyrektor ds Personalnych

Bardzo trudne pytanie na poziomie ogólnym :) Niestety, jak wszędzie niektórzy się lubią, pewnie inni nie, ale to na co stawiamy to umiejętność współpracy i wzajemny szacunek. Jesteśmy w firmie od realizacji pewnych zadań, a relacje prywatne możemy budować indywidualnie z osobami, z którymi czujemy się dodatkowo dobrze.

@Dyrektor ds Personalnych

To trzeba przyznać, że nie każdy przypadnie sobie do gustu, no ale w pracy trzeba się tolerować i szanować, a ja mam pytanko, w firmie są organizowane jakieś integracje pracownicze?

@Michał

Spotkania intergracyjne oczywiście są organizowane, zarówno na poziomie działów (grono bardziej kameralne), miedzydziałowe (kilka działów w ramach pionu np. technicznego czy handlowego) ale i ogólnofirmowe (akurat miesiąc temu odbyło się spotkanie dla wszystkich pracowników:), połączone ze świętowaniem 25-lecia firmy.

MonikaD

Niedawno miałam przyjemność brać udział w procesie rekrutacyjnym do spółki Klima-Therm. Na zawsze zapamiętam kulturę, klasę oraz szalenie przyjazne podejście do mnie, jako kandydatki na wakujące stanowisko pracy. Osoba z którą miałam okazję rozmawiać podczas spotkania, była tak ciepła, miła, spokojna i taktowna, że cały stres który mi towarzyszył został stłumiony. Pierwszy raz spotkałam się z takim zwyczajnie ludzkim podejściem do kandydata na pracownika, bez narzucania fałszywie wyniosłego tonu lub deprecjonowania. Pomimo iż, niestety nie otrzymałam tej pracy, to czuję się wyróżniona, że mogłam się zaprezentować oraz otrzymać wyjątkowe podziękowanie za udział w rekrutacji. Żałuję jedynie, że nie byłam dość dobra, aby stać się częścią zespołu , jestem przekonana, że wiele mogłabym się nauczyć. Serdecznie pozdrawiam pracowników spółki Klima-Therm.

@MonikaD

Bardzo dziękujemy za pozdrowienia i miłe słowa. Tym razem być może się nie udało ale proszę pamiętać, ze grupa nasza stale się rozwija i cały czas oferujemy wiele możliwości zatrudnienia w poszczególnych spółkach. Zachęcam do odwiedzania naszych profili i ponowne przesłanie CV na interesującą Panią ofertę adekwatną do posiadanych przez Panią kompetencji. Zachęcam.

miro
@Dyrektor ds Personalnych

Czy nadal jest taka masakra w marketingu, mówiło się że szefowa ostro gnębiła pracownice?

@miro

Nie znam niestety przypadków gnębienia pracowników - żadne informacje czy zgłoszenia tego typu do mnie nie wpłynęły. Myślę, ze o dobrych relacjach i warunkach współpracy może świadczyć bardzo stały zespół pracowników marketingu- co nie potwierdza wyrażanego przez Pana/ Panią zdania.

Natalia
@Dyrektor ds Personalnych

Dzień dobry, wcześniej wspomniano o tym, że firma stale się rozwija. Czy w związku z tym pracownicy Klima-Thermu również mogą liczyć na rozwój? Czy organizowane są szkolenia podnoszące kompetencje pracowników? Czy możliwe są awanse?

@Natalia

Postaram się odpowiedzieć tak konkretnie jak to w tej sytuacji możliwe :). Budżet szkoleniowy ustalany jest corocznie, zatem szkolenia są zaplanowane od razu w rocznym budżecie. Dodatkowo raz na pół roku przeprowadzane są oceny roczne, więc dodatkowe, pojawiające się potrzeby indywidualne lub grupowe wpisywane są do budżetu na kolejny okres. Dodatkowo Pracodawca współfinansuje naukę, podnoszenie kwalifikacji pracowników na wniosek indywidualny- z reguły są to kursy np. księgowe czy studia zaoczne lub podyplomowe - w takim wypadku współfinansowanie wynosi do 50% wartości czesnego. Wszystkie w zasadzie stanowiska w firmie posiadają możliwe "etapy awansu"- od młodszego specjalisty, poprzez starszego, po zastępcę kierownika (oczywiście z pewnym limitem, bo stanowisk kierowniczych nie jest nieskończona ilość :). W zależności od doświadczenia, jakie się posiada na wejściu różne z tych szczebli można osiągnąć w różnym czasie.... Dodatkowo, w naszej grupie kapitałowej, w której jest kilka spółek często zdarzają się tzw przeniesienia, czyli pracownik może wziąć udział w rekrutacji do innej spółki w grupie - wszystkie stanowiska, na jakie otwarte są rekrutacje publikujemy na stronach www / zakładka Kariera. Umożliwiamy także pracownikom udział w rekrutacji wewnętrznej, w tym wypadku częsta droga to dla pracowników magazynu - przejście do pracy biurowej czy do serwisu; dla pracowników sekretariatu- przejście do księgowości czy na stanowisko specjalistyczne; Praktykanci po praktykach czy zakończeniu studiów często także wracają do nas już jako kandydaci na pracowników - szczególnie w działach technicznych, po Politechnice. Liczę, że odpowiedź będzie pomocna. Zapraszam do udziału w rekrutacji!

Jak jest z pakietem medycznym w Klima-Therm Gdań„sk? Można dołączyć rodzinę?

Dyrektor ds Personalnych

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, oferowane we współpracy z firmą Medicover umożliwia pracownikom grupy Klima-Therm skorzystanie z 3 rodzajów abonamentów dla pracowników, 3 rodzajów abonamentów rodzinnych jak i umożliwia dokupienie pojedynczych abonamentów dla dowolnego członka rodziny.

Zostaw merytoryczną opinię o Klima-Therm Gdań„sk - Gdańsk

• Jak się pracuje w Klima-Therm Gdań„sk?

Zobacz opinie na temat firmy Klima-Therm Gdań„sk tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

Klima-Therm Gdań„sk