Opinie o Fojud Sp. z o.o. w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Fojud Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Fojud Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fojud Sp. z o.o. w Poznań

Użytkownicy czekają na odpowiedź 53 dni.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Fojud Sp. z o.o.?

Alo Nowy wpis

Czy ta firma w końcu działa czy nie? Wie ktoś?

Olgierd Nowy wpis

Firma już dawno została wykreślona z rejestru firm.

Jak wyglądają aktualności firmy Fojud Sp. z o.o.? Może jakiś pracownik nam je przybliżyć.

Rick Nowy wpis

Już jakiś czas temu Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych wypłacał pieniądze pracownikom, (usunięte przez administratora) Niestety Ci odpowiedzialni mają się dobrze pod przykrywką DfA i w strukturach PKP. Wydawałoby się, że inżynier to zawód zaufania publicznego, a po takim wałku smród będzie się ciągnął latami...ale nie... Patrząc na profil na Linkedin tego od DfA czy widząc, że jest na liście "mentorów" Hackathonu pomyślałbym, że kurka-fix jaki spoko koleś(!). Ale poznałem, widziałem z bliska i to co widzę i czytam budzi co najwyżej moje zniesmaczenie i przerażenie...

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie Fojud Sp. z o.o.? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Poznań
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
Feliks

Czy jest jakiś powód, że przestaliście pisać na forum?

jeden z wielu

Arturze - niektórzy pamiętają Cię nadal...

ciekawy

czy firma dalej istnieje czy juz tylko samo jest biuro

nowy

czy fima przyjmuje do pracy

M

NIK stierdził, iż opóźnienia w budowie Kaponiery to wina dokumentacji...

Rick

Używa nazwiska bo DfA istnieje. Nawet jakiś przetarg we Włocławku zgarnął (cena dumpingowa, ale kogo to obchodzi?). A wydawałoby się, że inżynier to zawód zaufania publicznego...

asystent kierownika projektu

Mam nadzieję, że NIK przy okazji kontroli kaponiery zainteresuje się też stroną projektową i jej finansowaniem. a potem ponownym finansowaniem poprawek projektu.

Pamiętający

Od czasu do czasu trzeba temat odświeżyć - teraz to już nawet nie używa nazwiska bo pewnie strach lub wstyd: (usunięte przez administratora)

nowy

DFA Artur Fojud Tulce

M

Ponad 300 000 w plecy po "wspaniałej" współpracy - pora odświeżyć opinie.

P
@M

Ja 30000 w plecy. Podobno dopiero, gdy będzie decyzja sądu o zakończeniu likwidacji, można tę kwotę wliczyć do kosztów i to niezależnie od tego kiedy zakończy się likwidacja. Czy to prawda? Pozdrawiam

pr51

Jak chcesz pracować u złodzieja, to życzę powodzenia, niezależnie od jego obecnej nazwy. Albo każe Ci kraść, albo również Cię okradnie.

kalmar homer

a tak się składa że szukając teraz pracy wziąłem poważxnie pod uwagę Fojud Sp. z o.o. jako potencjalnego nowego pracodawcę. ale wiele pytajników się pojawia na które w internecie nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi. liczę na waszą pomoc kochani forumowicze. ile na starcie netto się tam zarabia i czy można umowę o pracę dostać od razu?

śmiechłem
@kalmar homer

administratorom tej strony czy jak tam się nazywają, radzę się nie ośmieszać wpisywaniem takich dennych tekstów. jak chcecie żeby to forum ruszyło i wam kapucha za odsłony spływała, to pogrzebcie w necie i wpiszcie bardziej przekonujący tekst.

asystent projektanta

słowa "fojud" i "siedzi" w jednym zdaniu... marzenie ;-D

bum2

dla dłużnika i, co istotne, osób trzecich, dokonujących czynności z dłużnikiem. Niezbędnym jest by dokładnie przeanalizować pod kątem prawnym jak i finansowym stosunki prawne zawierane w ostatnim czasie przez podmiot, chcący zgłosić upadłość, a także umiejętnie i odpowiedzialnie planować przyszłość. Pozwoli to na uniknięcie sytuacji, w której wniosek o ogłoszenie upadłości spowoduje niechciane szkody w majątku dłużnika. Warto korzystać z przyznanych ustawami praw do przeprowadzenia możliwie bezbolesnego dla wszystkich procesu, którego wynikiem będzie upadłość dłużnika.

bum

Prawo upadłościowe i naprawcze normuje wiele instytucji prawnych, których zadaniem jest zrealizowanie głównego celu postępowania upadłościowego - określonej w art. 2 zasady jak najpełniejszego zaspokojenia roszczeń wierzycieli. Określona w artykule 128 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze zasada bezskuteczności czynności dłużnika w stosunku do masy upadłości jest często niedocenianym orężem przeciwko nierzetelnym dłużnikom próbującym wyprowadzić majątek z własnych przedsiębiorstw, spółek lub majątków osobistych. Przywołana zasada stanowi, iż czynności prawne odpłatne dokonane przez upadłego w terminie sześciu miesięcy przed dniem złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości z małżonkiem, krewnym lub powinowatym w linii prostej, krewnym lub powinowatym w linii bocznej do drugiego stopnia włącznie albo z przysposobionym lub przysposabiającym są bezskuteczne w stosunku do masy upadłości. Kolejne ustępy tego artykułu dodają do tego grona wspólników, reprezentantów i ich małżonków w przypadku gdy upadły jest osobą prawną, jak również czynności dokonane ze spółkami powiązanymi, ich wspólnikami, reprezentantami lub małżonkami tych osób. Głównym atutem tej instytucji jest założenie, iż wszelkie czynności dłużnika, po spełnieniu się określonych przesłanek, są bezskuteczne z mocy prawa. Ewentualny wyrok w takiej sprawie ma zatem charakter deklaratoryjny. Ponadto, w stosunku do analogicznej instytucji skargi pauliańskiej uregulowanej w Kodeksie cywilnym w art. 527 i n., syndyk, zarządca bądź nadzorca sądowy nie ma obowiązku wykazania, iż czynność została dokonana z pokrzywdzeniem wierzycieli, jak to jest w skardze pauliańskiej. Co istotne, należy zwrócić uwagę, iż art. 128 PUiN obejmuje swoim działaniem czynności prawne. Nie można zatem domagać się ubezskutecznienia czynów lub innych, podobnych zdarzeń faktycznych. Po drugie, muszą być to czynności o charakterze odpłatnym, czyli takich, w których strona otrzymuje lub ma otrzymać w zamian korzyść majątkową. Przykładowo, objęte bezskutecznością wobec masy upadłości będą czynności o charakterze rzeczowym (użytkowanie), obligacyjnym (najem, sprzedaż), do przeniesienia własności, ustanowienia praw, czy przeniesienia wierzytelności. Nadto, należy pamiętać, iż nie każda bezskuteczna czynność prawna upadłego prowadzi do powstania roszczenia wynikającego z tego unormowania, lecz tylko taka, na skutek której coś fizycznie ubyło z majątku upadłego lub do niego nie weszło. Bezskuteczność czynności upadłego w stosunku do masy upadłości oznacza w istocie bezskuteczność w stosunku do wszystkich wierzycieli upadłościowych, jednakże z legitymacją czynną do zaskarżenia czynności prawnej na podstawie prawa upadłościowego i naprawczego może wystąpić tylko syndyk, nadzorca sądowy lub zarządca, bowiem legitymacja procesowa poszczególnych wierzycieli jest w zasadzie wyłączona (art. 132 i 133 P.u.n.). Jakie zatem czynności może podjąć wierzyciel celem dochodzenia swoich wierzytelności, mając w szczególności na uwadze, iż, jak doświadczenie życiowe uczy, że dłużnik (zwłaszcza będący osobą fizyczną) krótko przed wszczęciem postępowania upadłościowego stara się w różny sposób usuwać przedmioty majątkowe, które mogłyby być przeznaczone na zaspokojenie wierzycieli (Gurgul S., Prawo upadłościowe i naprawcze, Warszawa 2002). W pierwszej kolejności należy wskazać, iż wierzyciele do dnia złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości mogą wytoczyć powództwo z art. 527 Kodeksu cywilnego ustalającego bezskuteczność czynności dłużnika dokonanych z osobą trzecią w stosunku do wierzyciela. Tak jak było wspomniane wcześniej, wymaga ono udowodnienia większej liczby przesłanek niż ubezskutecznienia na podstawie Prawa upadłościowego i naprawczego, jednakże w momencie złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości syndyk (zarządca albo nadzorca sądowy) mają możliwość wejścia na miejsce powoda w sprawie wszczętej przez wierzyciela (art. 133 PUiN). Tym samym postępowanie będzie kontynuowane na korzystniejszych dla wierzycieli warunkach, zaś wierzyciel, który poniósł wydatki związane z kosztami procesu może spodziewać się ich zwrotu od syndyka (zarządcę, nadzorcę sądowego) z odzyskanej części majątku. Drugim sposobem, aby aktywnie uczestniczyć w prowadzonym postępowaniu o ogłoszenie upadłości i upadłościowym, jest skorzystanie z możliwości ujętej w art. 152 ust. 1 Prawa upadłościowego i naprawczego. Mając wiedzę o dokonanej czynności, która uznana winna być ze bezskuteczną wobec masy upadłości, należałoby skierować pismo z wnioskiem do sędziego - komisarza kierującego tokiem postępowania o zobowiązanie syndyka (nadzorcę lub zarządcę sądowego) do wytoczenia powództwa opartego o art. 128 PUiN, w którym poda się wszelkie szczegóły i dowody uzasadniające dokonanie takich czynności. Wierzyciele mają zatem skuteczną możliwość do aktywnej walki z nieuczciwymi dłużnikami. Powyższa instytucja ma również wielkie znaczenie

Waldek Sz.

arczi - 2013-01-22 11:20:39 Czy coś wiadomo w sprawie fojuda upadl juz co sie z nimi dzieje kiedy bedzie kasa ?[usniete przez moderatora], zamknąłeś wszystkim usta tym postem. Jak dla mnie to wyczerpałeś temat do końca. Ten wątek na tym forum można już chyba zamknąć. Tak przy okazji, to "Spółka - RND S.A. w upadłości układowej" jest tutaj [usniete przez moderatora]. Jeśli ktoś będzie chciał dzwonić proszę zwrócić uwagę na to, że wszelkie rozmowy są dla bezpieczeństwa (najprawdopodobniej upadłościowego prezesa) nagrywane. Jak to jest mieć tylu wierzycieli na karku? Jest duszno i nerwowo? Trzeba się oglądać za siebie na ulicy? Można spokojnie spać? Temat w sam raz nadaje się na temat pracy mgr z psychiatrii. Taka wariacja na temat stresu we współczesnym świecie i współzawodnictwa w odniesieniu do specyficznych cech charakteru osób o szerokich horyzontach (można też jakoś inaczej nazwać te [usniete przez moderatora])

Zostaw merytoryczną opinię o Fojud Sp. z o.o. - Poznań

Fojud Sp. z o.o.