Opinie o ABB Sp. z o.o. w Aleksandrów Łódzki

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie ABB Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ABB Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja silników elektrycznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB Sp. z o.o. w Aleksandrów Łódzki

qwerty

Jestem jeszcze pracownikiem AByByło.(ABB)...są podpierdalacze, Mistrzowie co muszą się wykazać za Generała a nie widzą tych co 15 min na faje wychodzą , prośby są by chodzić parami....człowiek nie pali stara się błędów nie robić...ale trzeba chyba się nauczyć palić, błędy robić i uważać na Marcina bo nawet za regału wyjdzie jak Generał i luka na ziomków z Poddębic i ich nie widzi..bo to samo miasto...

Wanda
@qwerty

A jak tu można się wykazać, trzeba spełnić jakieś ponadprogramowe obowiązki? Z tym wychodzeniem na papierosa to jest odliczane od czasu przerwy czy to się nie liczy, ile czasu macie przeznaczone na jedną przerwę w pracy?

Prowadzona jest ciągle rekrutacja do ABB Sp. z o.o.. Czy polecilibyście firmę jako pracodawcę? Dużo umieszczają ogłoszeń na Pracuj.pl, ostatnie dodali 22 czerwca.

A

Widzę, że na pracuj jest oferta na stanowisko Operational Procurement Specialist. Jak wygląda praca hybrydowa w firmie? Rozumiem, że biuro znajduje się w tym samym budynku co produkcja?

jaco68

sa w ABBjakies jubileusze zwiazane ze stazem pracy?

@pracownik lm12

Mówisz o rocznych ocenach pracowników czy co masz na myśli? Można jakoś zawrzeć koleżeństwo z mistrzem i wtedy też mieć lepiej? Bo zastanawiam się czy taki ludzi "od mistrza" macie tu sporo. No i podaj, jak możesz oczywiście, te male kwoty podwyżek.

Ktoś Nowy wpis

Nie polecam tej firmy Najpierw zatrudniają a zaraz zwalniają Jak się uwezmą na ciebie to zrobią wszystko żebyś wyleciał Dziwne układy

@Ktoś

A z jakiego powodu te zwolnienia, chodzi o pojedyncze osoby czy więcej osób dostało wypowiedzenia? Teraz mają pełno ofert na portalu, m.in. dla młodszego konstruktora, więc interesuje mnie na ile stabilnie tam jest. Zwłaszcza, że w ofercie stawiają akcent właśnie na tą stabilność.

Pisano na forum, że nowy pracownik zarabia w firmie z 200 zł mnie, niż doświadczony. Czyżby nie było tu podwyżek stażowych? Pytam, bo jest ogłoszenia na Inżyniera Testów Urządzeń Elektrycznych. Kojarzycie, ile na początku płacą i jak dalej z podwyżkami?

Old

Nie ma I co zrobisz ,a bez nas to by się rozsypało. P.Ania tego nie rozumie? Ps:Rellamacje wliczone w cenie -do czasu rynek jest czujny. Róbmy swoje i tyle ,a na górze wiedzą lepiej:))))))) I nie róbmy za nich pracy: planiści, inzyniezy, logistyka i ect ...

Gicio
@Old

Dobrze powiedziane, za wcześniejsze błędy i nie dociągnięcia dostaje się montażowi i logistyce, zwalniane zlecenia bez odpowiednich ustawien inżynierzy rozkładają ręce a planowanie przecież jest nie od tego śmiechu warte i ludzie dostają za to pieniądze, a ty szeregowy pracowniku myśl i bądź kreatywny...

x
@Gicio

Dokładnie zrobił się totalny (usunięte przez administratora) nie sprawdzają niczego tylko oczekują od montażu kiedy będzie zrobione a jak się okazuje że jest problem to nic nie potrafią z tym zrobić tyko szybciej szybciej bo klient czeka.

@Old

Ok, nie ma podwyżek stażowych. A o jakieś indywidualne podwyżki można się starać? Może powiecie, czy udało się komuś indywidualnie wynegocjować jakąś podwyżkę. A może chociaż jakieś bonusy macie?

ppp Nowy wpis
@Old

a jak wygląda praca na stanowisku Inżyniera Testów Urządzeń Elektrycznych?

Sara

Mi się udało znaleźć ponad 80 ogłoszeń. Przeczytałam w wątku, że sporo zakładów zostaje zamkniętych i zastanawiam się skąd tyle ogłoszeń. Interesuje mnie stanowisko Data Engineer for Marine. Miał ktoś styczność z tym stanowiskiem? Szczególnie interesują mnie zarobki, nie było nic na ten temat w ogłoszeniu. Jak byście określili widełki przynajmniej?

Meg

Widziałam ze długo utrzymuje się zgłoszenie do zaopatrzenia a jak rzywistosc?

Tzn.? Czemu tam ciągle kogoś szukają do zaopatrzenia?

Ayo

Ciągle? Czyli jak często to ogłoszenie się pojawią i od jakiego czasu? Teraz mam wątpliwości czy warto aplikować. Ktoś wie czy po prostu nie ma chętnych czy może odchodzą sami lub są zwalniani po okresie próbnym?

@Ayo

No od ponad roku ogłoszenie do zaopatrzenia się regularnie odświeża. Zastanawiam się czemu cały czas tam szukają.

gosc

Firma tylko potrafi zamykać zakłady pracy .W Łodzi wykupili dany Ge Power Controls i po 2 latach zakład został zamknięty . To samo robią w Kłodzku

A

Pracownik Produkcji

Podczas rozmowy telefonicznej zostałam potraktowana jak osoba z poważnym urazem umysłowym. Pani kilkakrotnie powtarzała swoje nazwisko, godzinę i dokumenty jakie mam ze sobą wziąć, odniosła się również do savoir vivre o punktualności. Byłam pięć minut przed czasem, wpisałam się do księgi gości i usiadłam grzecznie na przyjście Pani rekrutującej. Po piętnastu minutach nadal siedziałam i nikt się mną nie interesował. W dziewiętnastej minucie podeszłam do Pani na recepcji poinformowałam, iż czuję się mocno zlekceważona takim traktowaniem. W odpowiedzi usłyszałam, że wszyscy tak czekają. Ale ja nie jestem wszyscy.Wyszłam

Pani zadzwoniła do mnie z przeprosinami. Była na spotkaniu!!! Bardzo ważnym !! Pytanie jakie zadała było śmieszne "czy przyjdę jeszcze raz?". Moją koleżankę wyrzucono z pracy w firmie ABB ponieważ spóźniła się drugi raz do pracy o 20 min. Wnioski wyciągnijcie sami

jaco68

sa w ABBjakies jubileusze zwiazane ze stazem pracy?

Rily

Nie ma nowi zarabiają 200 zł mniej jak pracujący po 10 lat pozdro

Maja
@Rily

Czy podczas tych 10lat pracownik odbywa jakieś szkolenia podnoszące kwalifikacje? Czy robi to samo co podczas pierwszych dni po zatrudnieniu?

Kaźmirz
@Maja

Robi to samo demotywacja straszna

Irek
@Rily

Pracujesz ponad 10 lat, masz wiedze, doswiadczenie, uczysz nowych pracownikow, pracujesz na kilku liniach i zarabiasz niewiele wiecej od nowo przyjetych...... BRAWO ABB!!!

Aga

Nie ma .

Aga

nie ma.

dowcip
@jaco68

co roku pada to pytanie do kierownictwa i co roku zdziwienie ze pytanie pada i długa ciszaaaaaaaa i tak kilka lat juz............

Maja
@dowcip

Dużo jest tutaj takich pracowników którzy pracują ponad 10lat? Jak w ogóle z rotacja? Często się ludzie zmieniają? Czy raczej jest stały zespół?

Weronika

Dlaczego tak sugerujesz? Po 10 latach pracy nie można się tu utrzymać czy co? Daja jakies podwyżki takim wieloletnim pracownikom? Albo jakieś dodatki stażowe?

pracownik lm12
@Weronika

podwyżki są ale małe za ocenę jak w szkole 2,3 i po znajomości z mistrzem .brak podwyżek stażowych.

@pracownik lm12

Czy rozmowa kwalifikacyjna do ABB Sp. z o.o. odbywa się w siedzibie firmy?

magazynier

Co się dzieje na lm3 ,podobno ludzi przenoszą na inne działy.

Józek

No to mamy teraz nowego nie wiadomo kogo na 12 . Mam nadzieję że zgłoszenia na tych dwóch naszych niby kierowników nowego i starego super nowoczesnej linii pójdą dalej a nie tylko do związków .Co zrobiliście z tymi które wpłynęły ? bo żadnych zmian jak na razie nie widać . Prośba również do Pani dyrektor Anny .Proszę najpierw zebrać więcej opinii o kandydacie przed podpisaniem awansu na tak wysokie stanowisko . Takimi awansami jak mieliśmy ostatnio (pan Kamil))niszczy pani i tak już podupadający zakład . Piękne uśmiechy i życzenia wigilijne nie złagodzą nastroju pracowników którzy chcą nadal pracować w tej firmie . Panie Łukaszu ma pan bardzo ładne modne spodnie ale co jakiś czas wypada je zmienić. Chyba ze tak jak my robole ma pan kilka takich samych par wynikających z przysługującego nam uposażenia zawartego w zbiorowym układzie pracy .

XYZ

Jakie to podteksty, możesz podać kilka przykładów? To po co w ogóle te zgłoszenia, skoro nie mają żadnego efektu? Może warto o to walczyć słownie?

Babelek
@XYZ

Lepiej tutaj nie podawać przykładów ale dziwne bo jak jeden lider rzucił niewłaściwy tekst do pracownika to został zdegradowany, a w przypadku kierownika nie ma żadnych konsekwencji. Niby szkolenie za szkoleniem czego nie wolno robić mówić itp. Ale jak widać są równi i równiejsi.

@Babelek

Naprawdę w firmie są degradacje? To taki leader, na jaką posadę jest degradowany? I jak posada jest niższa, to automatycznie maleje też pensja? To wymaga podpisania nowej umowy, czy po prostu jakis szef wysyła taką osobę do nowych obowiązków?

Fajnie, że robią Wam wigilię. Co rok tak macie, i czy firma czyni coś, by na wigilijnym stole w domu było co jeść? Jakieś bony, dodatkową gotówka na zakupy?

Jasiek

Co się dzieje na lm3 ,podobno mistrz Piotr A. jest gorszy niż Przemek były z Edka . Nie ma co robić na linii a wylicza ci z czasu ile zrobileś . Człowiek nigdy nie robił na produkcji ,nie ma pojęcia ile sie coś robi i jak a wylicza ci z tabelek ile masz zrobić .

@Jasiek

A to co wyliczają to jest realne do zrobienia, jakie to w ogóle są ilości? Zmiany macie 8h czy 12h?

JakiTaki

5 lat pracuję na nawijalni,nie narzekam.Ale zarobki to słabość tej firmy.

Patka
@JakiTaki

To ile tu zarobić mozna po tych 5-ciu latach? Jakieś podwyżki przez ten czas były? A może jakiś dodatek stażowy tu dają? Podasz mi jakieś szczegóły? Ślicznie proszę :)

Jon
@Patka

Na start co najminie 4-6 tys netto zależy od działu . Na montażu z nadgodzinami 8-10 tyś netto. Stażowego nie ma.

@Jon

chyba coś ci się pomyliło maks 3800 netto i zero premii banda (usunięte przez administratora) ludzi traktuja jak worki do przerzucania bardzo duża rotacja zatrudniają ludzi jak jest potrzeba a po okresie próbnym nie przedłuża z tobą umowy

pracownica
@pracownik

Premia jest roczna, wypłacana w II kw. kolejnego roku, do 10% rocznych zarobków.

@Jon

Piszesz, że na montażu można zarobić z nadgodzinami 8-10 tyś netto. Ile nadgodzin dziennie trzeba zrobić, aby dostać 10 000 złotych? Myślę nad aplikacją w to miejsce, zależy mi na wysokich zarobkach, więc chciałbym wiedzieć, ile musiałbym pracować.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w ABB Sp. z o.o.?

dziad

Panie Łukaszu B. kiedy pan przenosi Adamskiego P. na lm12 tak wydajnego i zarobionego robieniem niczego dosłownie tak samo jak ''szuwar " usiąść przy komputerze wyciągnąć kopyta i tyle pracownicy próbują z nim pogadać to dyskusja wygląda jak takie przysłowie (usunięte przez administratora) a żeby mu nie było smutno to może pan Domalążka R. jego pupilka tęż tam dać .CDN

Dawid
@dziad

A biura dyrektora są zamknięte przed pracownikami? Czy można się umówić na spotkanie i przedstawić swoje pomysły, zgłosić gdzie leżą problemy?

pracownik lm3

Jeśli ci nie pasuje dział i mistrz Piotrek A. to ci proponuję zwolnij się albo przenieś na inny dział .Ja nie narzekam na niego jest spoko , zawsze jak potrzebuję coś to załatwiam z nim i jest ok.

leon

Witam ,co sie dzieje na liniach czemu nie ma tak roboty na dwie zmiany ,tylko na jedną zmianę na liniach. Ktoś powinien za to odpowiedzieć , gdzie te zamówienia . A może to juz powoli szykują na koniec firmy , bo tylko jedna linia idzie ff12 . I wszyskich wywalają do roboty na ff12.

Depi
@leon

Dyrekcja od dawna ciągnie zakład w dół nie właściwymi decyzjami zwłaszcza Lm12 jedna wielka porażka Skoro nie jesteśmy w stanie robić ilości i na czas co klient wymaga to kupuje gdzie indziej. Proste. I ta nagonka na ludzi działa jak płachta na byka wręcz żałosne negatywne brak poszanowanie godności ludzi.

Aaa

Są tu jacyś byli albo aktualni stażyści stamtąd? Zapatruje się na ten ich program stażowy, na który się ogłaszają, wciąż studiuję gdyby ktoś pytał. Zauważyłem, że ogłoszenie nie mówi, czy te praktyki są płatne czy nie. Jak jest i ile ewentualnie zapłacą?

Dawid

Czy ostatnio były były podwyżki w pracy.

X

Zapomnij o Aleksandrowie nic dobrego cię tu nie czeka tylko stres i pytanie dlaczego tak mało mało mało.

ABB
@X

Firma super ! polecam, całkiem niezła kasa jak za taką robotę, mogło by być lepiej finansowo ale za taką robotę to i tak nieźle płacą, pełen regulamin pracy przestrzegany, można się dogadać z przełożonymi o wolnych dniach itp. ja jestem bardzo zadowolony z tej roboty polecam wszystkim, praca na zmiany wiadomo ale bezstresowa wg. mnie jak sie ogarnie tematy. Są lepiej płatne prace ale o wiele bardziej stresujące taka prawda jest !

Ryszard

To, ile zarabiacie, że o podwyżkach piszesz? 4 tysie netto będą na magazynie, nie licząc premii?

olek
@Ryszard

mało 3,8 na rekę mam , powinny coś dołożyć kasy .

qwerty

Rafał
@qwerty

To przez tę sytuację z nierównym, Twoim zdaniem traktowaniem, piszesz o sobie, że jeszcze jesteś pracownikiem? I czy zarobki, bądź socjal nie są dobrym powodem, by tu pracować? Możesz podać kwotę, choćby w przybliżeniu?

Wanda

Zeus

Ile tam osób pracuje? ktoś wie ?

Zostaw merytoryczną opinię o ABB Sp. z o.o. - Aleksandrów Łódzki

• Jak się pracuje w ABB Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ABB Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 185.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 19 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 93 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ABB Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB Sp. z o.o.