Tieto

Szczecin

Opinie o Tieto

extTietoMan 2014-10-13 19:09:11
Tieto Szczecin === Betoniarnia...
Nic dodać nic ująć...
Strata czasu ;(
leon 2014-10-14 09:42:12
Mialem "przyjemnosc" aplikowac do Ostrawy na stanowisko Oracle DBA. Zaprosili na rozmowe + testy. Pytaja sie o oczekiwania finansowe. Rzucilem kwote 3 tys euro brutto, nie zrobilo to na nich wrazenia. Mysle sobie ok. Dali testy, rozwiazalem bez problemu (byly smiesznie proste). Po tyg. dzwoni pani z HR ze ma dla mnie kontrakt, rzuca kwote 40k koron brutto (ok. 6 tys PLN), czyli polowe tego co powiedzialem na rozmowie.
Powiedzialem ze sie zastanowie i tyle mnie widzieli.
Smiech na sali. Nie polecam
extTietoMan 2014-10-27 14:59:58
Coś mi tu nie gra... Skoro Tieto poszukuje nowych pracowników, to dlaczego ludzi uciekają stamtąd lub są zwalniani ???
extTietoMan 2014-11-02 17:24:32
Jeżeli jesteś indywidualistą i osobą myślącą, a nie konformistycznym kolektywistą wyznającym zasady:
1. Skoro robi to większość, to nie warto się wyłamywać z kolektywu,
2. Nie wolno gryźć ręki, która karmi,
3. W grupie siła,
4. Skoro tak było i tak już jest to znaczy, że być musi i nic nie możemy na to poradzić,

to omijaj to korporacyjno-kolektywistyczne [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] szerokim łukiem.
extTietoMan 2014-11-03 16:06:15
No cóż... Dla niektórych osób słowo BAGNO, użyte w kontekście korporacji traktującej człowieka jak narzędzie, które można wykorzystać i potem wyrzucić jest słowem niecenzuralnym.

Ubolewam nad tym adminie...
Bagno nad bagnem płynie.
A w tym bagnie nic nie bladnie.
Tylko goła glaca i byle praca.
Bycie niezależną jednostką w korpo nie popłaca.
Kolektywistyczne myślenie produkuje poznawcze lenie.
I na tym kończę moje biadolenie.
I nic mnie nie powstrzyma, nawet gniew takiego admina.

Pozdrawiam :)

ashi 2014-11-06 13:02:18
Podobno mają nowe kontrakty, więc rekrutacja ruszyła pełną parą
zniesmaczony 2014-11-19 15:42:45
Tak Tieto ma nowe kontrakty, ale na bardzo specyficzne projekty m.in. warstwa 2 i 3 LTE... Potrzebują do tego specjalistów, bo ich w Tieto nie ma. A dlaczego nie ma, krótkowzroczna polityka zwolnień spowodowała eksodus pracowników. Z firmy, która miała 600 pracowników w Szczecinie, po sprzedaży działu Automotive (ok. 120 osób), zwolnieniu ok. 70 osób, około 200 samo odeszło w sporej części tych z największymi kompetencjami.
extTietoMan 2014-11-22 18:39:36
No tak... Jestem ciekaw na jak długo mają te kontrakty. Jeżeli jest to szybki strzał na powiedzmy rok lub dwa, to w zasadzie wymagana jest zmiana strategii tego korpo polegająca na ciągłym szukaniu nowych kontraktów/klientów. Jeśli nie znajdą to być może znowu będzie powtórka ze zwolnieniami.
były_z_wro 2014-11-26 19:44:05
Zwolnienia są pewne - 600 osób w Azji i Europie Wschodniej (Polska i Czechy). Wynik utraty jednego z kluczowych klientów.
Szczegóły - komunikat prasowy z 1 października na tieto.com.
extTietoMan 2014-11-29 15:22:41
Czy tym kluczowym klientem nie był czasem NSN ?
Meme 2014-12-09 19:19:49
Trzeba się wykazać takimi kompetencjami jak:
- kolektywistyczne myślenie,
- wiara w pojęcie "autorytetu",
- konformistyczna stadność,
- moralny relatywizm,
- socialny darwinizm,
- egoizm,
- eugenika,

To uczyni z ciebie idealnego kandydata.
Meme 2014-12-18 17:02:33
Ech...
Kolego Urni...
Czy nie dostrzegłeś w tych kompetencjach cech idealnych dla pachołka korporacyjnego ?
Czy chcesz być nim w zamian za sumkę virtualnych "pieniędzy" z trzema zerami na końcu przelewanych co miesiąc na twoje konto w banku ?

Jeżeli tak, to droga wolna.
A tak btw. to radziłbym przestudiować te pojęcia i poszukać na necie z czym one się wiąża.

Pozdro :)
Meme 2015-01-02 00:31:52
Czy ty umiesz w ogóle czytać i rozumiesz sens mojej wypowiedzi ?
Czy tylko potrafisz jak automaton pisać kod/wykonywać testy (nieodpowiednie skreślić)?
Meme 2015-01-11 15:54:10
No cóż... Jak mawia starze porzekadło obraz jest wart tysiąca słów.
Dla tych, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem, załączam linki do materiałów (obrazki oraz film):
( usunięte przez administratora )
collectivism-group-identity-vs-individual-value 2015-01-15 22:14:24
Materiały były na temat tego, co robi korporacja z człowiekiem, o ideologii stada, jak w pisze w google collectivism to znajdziesz. Najpierw zmielą ci mózg, a potem zniszczą zdrowie. Na koniec dostaniesz zawału między 5 a 6 kawą wypełniając jakiegoś eksela i robią prezentację w pauerpoińcie na kolejny bezużyteczny miting. I tyle będziesz miał z życia. A kokosów na tym nie zarobisz dużo, bo jest multum firm płacących lepiej.
Meme 2015-01-16 15:51:32
No cóż...
Mój wczorajszy wpis został w całości usunięty.
Na szczęście zdążyłem zrobić screenshot.
Miałem wrażenie, że czasy PRL minęły, ale niestety się pomyliłem.
Najwidoczniej prawda kłuje w oczy i wszystkie "niepoprawne" politycznie wpisy są usuwane.
Meme 2015-01-28 14:57:42
Dołożę jeszcze, że w korporacji liczy się tylko "MY" a nie "JA".
Niech potencjalny kandydat nie zapomina o tym.
A i jeszcze jedna sprawa. Praca w open spacie nie należy do przyjemnych.
Uczucie jest prawie jak w kurniku.
były 2015-01-28 19:44:15
Tieto w Szczecinie to jest semi-open-space, to znaczy pokoje są oddzielone szklanymi ścianami, niektóre mają drzwi zamykane na klucz, niektóre osobne zamki elektroniczne na karty (tzw. secure rooms). Pokoje są na około 12 osób, każdy ma swoje biurko, nie ma boksów.
Meme 2015-01-29 00:16:32
Fakt, pokoje są na dwanaście osób, ale...
Jeżeli:
1. pokój ma ekipę, która nie liczy się z innymi współpracownikami i lubi na całe gardło wymieniać uwagi/poglądy/kawały (niepotrzebne skreślić) to jest masakra,
2. tak jak w punkcie #1 - szczególnie jest to drażniące przy telekonferencjach - słyszysz tylko monolog po angielsku - drażni jak nic,
3. pokój nie ma drzwi - wtedy słyszysz wszystkie odgłosy z sąsiednich pomieszczeń, kuchni, korytarza, itp, itd.

Jak to jest w powiedzeniu: Jeżeli jesteś pomiędzy wronami, to musisz krakać tak, jak one. Inaczej Ciebie rozdziobią.

@były - 2015-01-28 19:44:15 - Z którego piętra/działu byłeś ?

Meme 2015-01-29 14:02:03
I najważniejsza rzecz...
Jednostki, które nie pasują do większości (tzw. "elementy niepożądane") muszą liczyć się punktowaniem, ostracyzmem, stygmatyzacją.

Jak to ktoś powiedział: Kopanie się ze stadem osłów nie ma sensu. Nawet najlepszy nie wygra.
zniesmaczony 2015-01-30 22:37:13
Tieto szuka pracowników a właśnie wczoraj zwolniło doświadczonych 10 osób. Trwa wymiana kadry na tańszą, javowców na cpp...
Meme 2015-01-31 00:11:41
Ech... Nie chcę mi się tego komentować.
Zwolnili 10 doświadczonych, a chcą zatrudnić 20 ?
Czyli to tak jakby zatrudnili tylko nowych 10...
Trudno mi pojąć tę korporacyjną logikę :P

echo charlie 2015-01-31 10:09:42
Człowieku, szukają ludzi od LTE, bo zmienia się profil projektów. Ciężko przekwalifikowac javowca na programistę warstwy protokolu LTE. Takie są wymagania biznesowe, jeśli nie zauważyłeś to świat się trochę zmienił.
Meme 2015-01-31 13:12:57
@echo charlie - Piszesz: " Takie są wymagania biznesowe, jeśli nie zauważyłeś to świat się trochę zmienił."

Oczywiście, że zauważyłem, że świat się zmienił na gorsze.
Człowiek jest traktowany przedmiotowo. Jest niczym innym tylko rekordem w excelu lub bazie danych, którego można skasować kiedy nie jest już potrzebny.

Jeżeli ty uważasz za obecną sytuację za normę, to mi ciebie szkoda.
Może nawet masz skłonności psychopatyczne. Twoja limbiczna część mózgu nie działa wcale lub działa nieprawidłowo. Jestem ciekaw na jakim stanowisku pracujesz.

"Sleep well, be a good slave, do not act, rest in the eternal slavery"

Meme 2015-02-10 19:19:22
Jestem ciekaw, kto będzie tam gasił światło ;)
Przecież tam regularnie co 3 - 4 miesiące jest runda zwolnieniowa.
Niedługo wszyscy zmieszczą się na jednym piętrze.
Meme 2015-02-14 00:09:58
Poczytaj wcześniejsze posty.
Meme 2015-02-21 23:02:44
I myślisz, że robią na mnie wrażenie te sumy ?
Jeżeli tak, to się grubo mylisz :P
Poza tym te kwoty są mocno zawyżone.
Pracowałem na różnych stanowiskach od deva do menadżera, ale o takiej kasy nie dostawałem.

KASA TO NIE WSZYSTKO - FAKE MONEY.
reklama? 2015-02-22 00:41:47
A co to za oferta? W internecie piszą, że Tieto ma jakiegoś klienta w USA... to czasem nie oferta na wyjazd do tego USA? Oni chyba na miejscu nie mają żadnego projektu czy klienta, bo przecież zwalniają ludzi...
mlody 2015-02-25 00:46:44
Możecie dać jakieś widełki korporacyjne które tam są normą? dzięki
ala 2015-03-04 18:07:26
Śmieszy mnie ta wasza pogarda korporacjami : ) skoro tak ją gardzicie, to się nie odzywajcie w ogóle. Ludzie poszukują informacji na temat tej firmy a nie ogólnie korporacji.
Oczywiście, w korporacji nie zwraca się szczególnie uwagi na jednostkę. Bo taki jest system korporacji. Duża grupa osób robi coś, co łączy się w całość. Lecz wg mnie są same plusy: przebywa się ciągle z ludźmi, organizuje eventy, ale przede wszystkim: nikt nie stoi nad Tobą i nie patrzy Ci na ręce, pracujesz w swoim tempie. W kuchni robisz sobie jedzenie, potrzebujesz to idziesz do sklepu. I system pracy agile'owy ofc. Jest naprawdę świetnie. Chcecie, to idźcie do prywatnej firmy za połowę moich zarobków i nie miejcie nawet przerwy na obiad (albo niewliczanej w czas pracy). I z tym się zetknęłam.
Podsumowując - polecam firmę wszystkim.
Meme 2015-03-04 19:54:57
Problem jest o wiele głębszy. Generalnie chodzi o to, że człowiek w dzisiejszych czasach pracuje tylko w rytmie: praca - dom - praca. Przez takie podejście staje się w bardzo krótkim czasie automatonen, którego jedyną "rozrywką" po przyjściu z pracy jest (do wyboru):
1. oglądanie TV,
2. wyjście na imprę i chlanie,
3. inne przyziemne rzeczy,

Dramatyzujesz z tymi prywatnymi firmami. Takie przypadki zdarzają się i w korporacjach.
Meme 2015-03-12 13:25:29
Jeżeli takie pieniądze nie robią na niektórych wrażenia to ja się zastanawiam jakie zrobią?

ŻADNE ŻEBY PONOWNIE WRÓCIĆ DO TEGO KURNIKA.
nie junior 2015-04-06 19:30:00
firma fajna, praca ciekawa, warunki płacy się poprawiły. Narzekają chyba nic niepotrafiący gościowie, którzy zostali zwolnieni i pewnie nigdzie pracy znaleść nie mogą, więc sieją jadem.
nic niepotrafiący 2015-04-07 15:16:16
Po pierwsze, nie juniorze, "znaleść" piszę się znaleźć. Ale dla takiego bezmyślnego automatona jak ty, to jest bez różnicy. No cóż... Proponuję spędzać więcej czasu przy klepaniu kodu, niewolniku korporacji.
Po drugie, kto ciebie upoważnił do wydawania sądów, kto co potrafi, a co nie.
Zanim coś napiszesz zastanów się proszę i zajrzyj do słownika języka polskiego.
tere 2015-04-07 17:14:59
nie junior to fakt, ale skończony debil raczej...
merety 2015-04-13 15:58:44
Masz rację gomi. Naucz się najpierw poprawnie pisać po polsku. Widać, że nie są Tobie znane zasady ortografii ani interpunkcji.
Stand Under 2015-04-28 20:23:44
Tak, porządna firma w której wręcza się pracownikowi wypowiedzenie w piątek o godzinie 15:00 tuż przed jego wyjściem z pracy bez wcześniejszego jakiegokolwiek powiadomienia.

Trudno się nie zgodzić...
fj 2015-05-28 20:32:26
Jasne, takie rzeczy to się zdarzają, ale w firmach w software parkach, gdzie zarabia się krocie, często jako kontraktor b2b. Wtedy po prostu przechodzisz do innej firmy. I twoja rodzina znowu ma co jeść. A nie w Szczecinie, gdzie jest kilka firm na krzyż. W tym 3/4 to outsourcing studentów.
mateo 2015-08-26 20:47:59
Sam polecam bo pracowalem
mojnick 2015-10-13 12:12:02
Bardzo wymagają używania na co dzień angielskiego? Nie mam problemu ze zrozumieniem dokumentacji, ale zacinam się podczas mówienia. Pytam się, bo wolałbym kodzić niż spędzać zbyt wiele czasu na rozmowach.
mojnick 2015-10-15 09:59:05
Interesują mnie stanowiska związane z Javą jak Java Software Engineer i Java Developer.
Maciek 2015-10-19 22:18:16
Zależy jaki projekt akurat będą mieć wolny. Są takie w których tylko jedna osoba rozmawia z klientem i są takie w których wszyscy. W niektórych wystarczy nauczyć się formułki na pamięć np "W tym tygodniu naprawiamy 2 błędy, skończymy w czwartek. Dziękuję" i tyle. Jeśli nie jesteś wymiataczem w Javie to nikt Ci nie karze zbierać wymagań od klienta.
Maciek 2015-11-09 18:17:34
Widzę, że niektórzy nawet z j. Polskim mają problemy, a teraz przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałeś.
Princessa 2016-03-14 12:06:14
Jakas porazka nic nie wiecie o Tieto, zarobki miedzy 3-5k, jezeli jetes studentem praktyka 1k i tyle , angielski lektor 2x tydzien w h pracy, angielski, niemiecki, socjal super , w Tieto ludzie na poziomie, w Bright One paru oszolomow. Tieto ogolnie sie zwija przechodzi w Bright One
maria 2016-04-22 14:43:43
pracują we Wroc jeszcze jacyś javowcy?
DawnyProjektO. 2016-07-20 00:42:51
Mi wrecyzli o 11-tej i do 15-tej musialem byc juz rozliczony.
Adamm 2016-08-03 14:15:36
Siemka dostałem ofertę z tieto na Junior developera, jestem zainteresowany ale też słyszałem dużo złych opinii na ich temat, Może ktoś się wypowiedzieć jak jest tam teraz.
Piotr 2016-09-07 08:45:04
Jestem konsultantem w Tieto - zarobki 40000 netto w Polsce
Karol 2016-09-26 22:02:02
W tieto bardzo dobry programista spokojnie dostanie 2x tyle
shine 2016-09-26 22:06:01
Hej, wiecie jakich średnich zarobków można się spodziewać będąc automotive software? Sam posiadam wymagane wykształcenie jak na to stanowisko, więc pewnie byłoby dobrze.
Zostaw swoją opinię o Tieto - Szczecin
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Tieto