Opinie o Citi Europe Plc w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Citi Europe Plc. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Citi Europe Plc o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Citi Europe Plc w Warszawa

Aga

Przez całą moją karierę zawodową nie doświadczyłam czegoś takiego jak w client Onboarding. O szkoleniach zapomnijcie, poziom stresu najwyższy jaki można sobie wyobrazić. Ludzie płaczą przy biurkach, dostają załamania nerwowego. Nadgodziny są wręcz oczekiwane i normalne. Możesz pracować nawet do 23 jak chcesz, w weekendy też ile chcesz. Najlepiej jakieś 70 godzin tygodniowo. Nowo zatrudnionym powtarza się że będzie tylko gorzej i żeby dostać jak najszybciej załamania nerwowego. Ta praca wpędza ludzi w choroby. Sama praca to jakaś głupota nie ma ładu i składu, ciągłe pretensje od managmentu. A no i nie liczcie że ktoś wam bedzie pomagał bo wszyscy są zawaleni robotą..To było najgorsze doświadczenie jakie mogłam zdobyć. Zastanówcie się zanim złożycie cv do tego departamentu, bo na 90%proc będziecie później żałować. Już po 3 miesiącach będziecie się czuć jak (usunięte przez administratora)bo do takich myśli i fobii doprowadzi was ta praca.

Leśniak
@Aga

Nie idźcie do CRMS czyli credit risk mgmt services. Nie szanuje się tam ludzi, dokładają tylko nowych zadań, są ciągłe nadgodziny, nie ma szans na awans, nawet jeśli robisz znacznie więcej. Nie bo nie. I już. Pensje dużo niższe niż w innych działach. Otwierają rekrutacje na wyższe stopnie, a potem i tak nikogo nie awansują, mówiąc że nikt się nie nadaje. Załamania nerwowe i depresje to standard. Ludzie odchodzą. Mnie też się udało wyrwać, ale ostrzegam - nie idźcie tam

Maciek

Bardzo nie polecam tego pracodawcy. - Ciągłe nadgodziny i praca w poznych godzinach w zwiazku ze spotkaniami z ludzmi z USA - Brak przejrzystej sciezki do awansu - mamienie awansem w 'przyszlosci' ktory nigdy nie nadchodzi - Traktowanie przez amerykanow jak tania siła robocza - bezuzyteczne dzialy HR ktore zawsze traktuja cie jak petenta - kilkukrotnie zostalem wprost oklamany - obiecano mi cos, co nigdy sie nie sprawdzilo

KandydatCiti

Czy w Citi są bonusy roczne/premie świąteczne? Jeśli tak to w jakies wysokości? Wewnetrzny grade - AVP

M
@KandydatCiti

bonusy roczne sa juz na kazdym levelu, ale ponize c12 avp dosc skromne

@newE Nowy wpis

Hello, does anyone know the working environment for role Client Onboarding Intermediate Analyst and how much is the gross montly salary

Koko Nowy wpis

Zdecydowanie najgorsze miejsce pracy, z jakim miałem styczność. Bardzo żałuję że nie odszedłem od razu. Unikać.

Zmartwiony Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 27 dni.

Czy ktoś coś wie o zwolnieniach? Dużo osób dostało wypowiedzenia i w jakich działach?

Marek Citi

2,5% BRUTTO podwyżki inflacyjnej... prawie się popłakałem ze śmiechu :)). A jak u Was?

FA Citi
@Marek Citi

Dostałem awans w zeszłym roku więc nie mam żadnej :) Ale nowozatrudnione osoby na tym samym stanowisku otrzymują jakieś 10% więcej. Uwielbiam politykę wynagrodzeniową Citi :))

tsar bomba
@Marek Citi

A u nas niektórzy dostali te 2% podwyżki a inni nie mimo ze mieli takie same oceny roczne. Albo w ogóle przespali cały rok(usunięte przez administratora).A jak ktos sie dopytywał o mozliwosci podwyżki to był zbywany ze inflacja to nie problem pracodawcy i jak chce się wiecej zarabiac to trzeba się wykazac.

słodkiego miłego życia Nowy wpis
@Marek Citi

Za to pani prezes dostała 6% podwyżki, cieszmy się że kobiety coraz więcej zarabiają i zmniejszają pay gap :)

Brałeś udział w rekrutacji do Citi Europe Plc. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
rosomak

Cześć, możecie coś napisać o stanowisku Investment Funds Operations Junior Analyst? Na jakie widełki mogę liczyć i jak sama praca? Dzięki i powodzenia Wam!

Zbigniew
@rosomak

mnie zaoferowali 8k na C9

były pracownik z Prostej

Hej, z ciekawości - jak kształtują się obecnie wynagrodzenia na C5/C9 w operacjach na Prostej w Warszawie? (zespoły typu Settlements/Static Data itp. na wyżej wspomnianych levelach. Skończyłem pracę w Citi w 2021 roku i jestem ciekawy czy dalej tak słabo płacą

Jak wrażenia po ogłoszeniu podwyżek? Czy widzicie duże różnice względem zeszłego roku/lat? Czy jest to zmiana negatywna czy pozytywna?

tsar bomba
@Anna

O jakim ogłoszeniu podwyżek piszesz? Wszystko odbyło się po cichu i wybiórczo.

aml maybe

hej, jakie są obecnie stawki dla seniora w AML? da się dostać 12k? jak wygląda kwestia nadgodzin, można robić, czy niekoniecznie? i jeszcze home office - istnieje jeszcze jakaś hybrydka, że kilka dni z domu, czy już tylko biuro? warto się rekrutować ?

Goleszowska

Właśnie mija mi już 3 miesiąc odkąd odeszłam z Citibanku. Warunki pracy były tragiczne. Każdego dnia po open space chodzili TL i liczyli palcem ludzi i potem wprowadzali frekwencję do excela. Presja na chodzenie do biura była straszna. Bonus roczny przy otrzymaniu najwyżej oceny performance to 4000 zł brutto! Atmosfera w zespole była toksyczna. Ciągle ktoś starał się zabłysnąć i zameldować mnie za najmniejszy błąd. Jak miałam interview na początku, to manager mi NIE powiedział, że większość zespołu jest na okresie wypowiedzenia. Potem przez prawie rok firma nie rekrutowała TL, żeby zaoszczędzić, a potem jak już go znaleźli to był on tak super wykwalfikowany, że nie wiedział co to jest Swift message, ani kredyt lub debet... jakbym mogła cofnąć czas, to bym nigdy nie pracowała w tym miejscu.

Magda

Hej, dostałam pracę jako junior i mam umowę na pół roku. Jaka jest szansa, że zostanie przedłużona? A jeżeli zostanie przedłużona to znowu na czas określony? I czy dalej za te same pieniądze?

FA Citi
@Magda

Musisz naprawdę słąbo wypadać by nie przedłużyli umowy. Co do wynagrodzenia - niestety, zostaje to samo

Kacper

Jak w waszych zespołach wygląda przyznawanie awansu? Co jest brane pod uwagę? Czy visibility jest nadrzędna wartością decydującą o tym, że się awansuje? Czy musicie brać udział w "dodatkowych projektach", które nie są związane z BAU? Widać rozbieżności w tym na jakiej podstawie dana osoba otrzymała awans?

@Kacper

Awans i tak dostanie ktos z uk/us nawet jesli Ty jestes lepszy merytorycznie/ciezej pracowales.

Tania

Hello, I have interview for analyst role at Citi in Custody department ( I think specific team is called Account opening and maintenance) in Warsaw. Does anyone have experience in this department or is working there? I would like to know about opinion on the job and salary range. HR interviewer told me it will be between range of 9-10 k. If anyone works or worked in this department can you advice how is the job and share your personal opinion? Maybe some positive and negative points?Do you have to do lot of overtime? And how many days in a week can we work from home? How is the management I mean if there is micro management? And is there any specific skills or technical knowledge like advanced excel or specific tool I need to learn? Last thing, any tips for the interview I will have with the hiring manager?

@Tania

Salary -10k 2 days work from home Overtime every single day and sometimes weekend No skills required, on-site task specific training provided

swiss_side_friend

Jak wasze odczucia po compensation? Warto rozważyć przeniesienie się do Citi pod tym względem?

Do zainteresowanych obecnie w Citi od Października będzie 3 x w tygodniu biuro i 2 x remote. Dramat.

Lolek Bolek

Ale to już jest od dawna. I są ostre reprymendy, straszenie obcinaniem premii, brakiem podwyżek, jeśli ktoś nie będzie się stosować. Dramat w firmie polega na czymś poważniejszym. Ona odbiera ludziom godność i chęć do życia. Wynagrodzenia słabe, nadgodziny, ciągłe ciśnienie, brak awansu mimo zaangażowania i nowych projektów, zmuszanie do pracy w święta, nawet jeśli nie jest to konieczne. Powszechny syndrom sztokholmski, bo ludzie słyszą, że spokojnie, za chwilę się poprawi i nic się oczywiście nie poprawia. A ludzie wierzą, że się poprawi. Naiwni. Uciekam stąd. Wy też uciekajcie

Jak to jest że w niektórych teamach ludzie mogą przychodzić 1, 2 dni do biura i menadżer nie ma nic przeciwko, to zależy czy da się dogadać z menadżerem ?

kandydat x

na jaki przedział wynagrodzenia może liczyć Analityk C9??

Xyz

C12 senior ekspert aml jakie zarobki ?

Jak dla mnie specyfika pracy była nie do zniesienia. Szukanie dokumentów w pseudobazie i klikanie w kilkunastu „systemach” jakichś abstrakcyjnych rzeczy. Same dostępy do systemów zależą od approvali łebków z USA, a ci mogą po prostu mieć cię w 4 literach i nie dać dostępu przez długi czas. To utrudnia wdrażanie się i delikatnie mówiąc, frustruje. Nie nauczyłem się niczego o finansach. Obowiązkowe szkolenia to koszmar. Na siłę forsowana inkluzywność stworzeń wszelakich również mnie drażniła. Na plus ekipa i SV. Polubiłem ich. Wynagrodzenie też niezłe.

Zawiedziony

Zakładam, że przedmówca mówi o dziale Onboardingu - zdecydowanie nie polecam. Zero formalnych szkoleń, zero onboardingu pracownika (oh ironio!), ilość pracy nie do przerobienia i codzienne szarpanie się o wszystko z wszystkimi - z menagerem, z branchami, z billingiem, z RM'ami etc. Cały czas popełniasz błędy, których łatwo byłoby uniknąć gdybyś został przeszkolony z procesu, ale nie - lepiej byś cały czas błaźnił się przed klientem i cały czas gasił nieumyślnie wywołane pożary. Wynagrodzenie jest godne (moim zdaniem), ale nie warte nerwicy, której się nabawiłem - do dzisiaj budzę się z bólem brzucha i trzęsą mi się ręce. Zgadzam się z wszystkimi poprzednimi opiniami dotyczącymi działu Client Onboarding - omijać szerokim łukiem, naprawdę nie warto!!!

Maria Kolonko

Czesc, czy ktos moglby mi pomoc i napisac jakich pytan moge sie spodziewac podczas rekrutacji? A dokladnie na stanowisko: Fund Accounting Senior Analyst Bede bardzo wdzieczny

@Maria Kolonko

Miałem rozmowę na to stanowisko - dwoje aroganckich (usunięte przez administratora)robiło mi przepytywankę z teorii rynków finansowych. Pierwsze pytanie to: "czy możemy przejść na ty". Przerywanie w trakcie wypowiedzi, zapytania czy nie będę się nudził lub jak znoszę deadlajny. Sam zakończyłem rozmowę uznając że to chore miejsce i toksyczni ludzie.

Jakie są widełki na C10?

Mimi
@Piotr

C11 11000-12000. mozesz liczyc na jakies 20-25% mniej.

Kandydat-c12
@Mimi

Uprzejmie proszę powiedzieć, Jakie są widełki na C12?

Jerzy

Pozycja „senior” jeat to c11? Na jakie kwoty mozna liczyc na tej pozycji brutto? Prosze uprzejmie o odpowiedz

Zostaw merytoryczną opinię o Citi Europe Plc - Warszawa

• Jak się pracuje w Citi Europe Plc?

Zobacz opinie na temat firmy Citi Europe Plc tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 76.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Citi Europe Plc?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 3 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Citi Europe Plc