Skłodowscy sp. z o.o.

Opinie o Skłodowscy sp. z o.o.

Jak duży nacisk kładzie się na wynik wśród zatrudnionych? Te ostatnie zapytania mnie zaciekawiły, zwłaszcza to o prowadzonych statystkach, na które nie pojawiło się bezpośrednie odniesienie. o jaki ich zakres mogło chodzić i czy z ich zestawienia może wynikać jakieś dodatkowe wynagrodzenie?

ed Nowy wpis

Jak wyglądają widełki płacowe?

Olga Nowy wpis

Z czego wynikają ciągłe poszukiwania pracowników? Nawet w małych oddzialach. Jak atmosfera w firmie?

Amelia Nowy wpis

W jaki sposob prowadzone są statystyki w firmie?

Czy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Skłodowscy sp. z o.o. padły pytania dotyczące Twojego poprzedniego zatrudnienia? Jeśli tak, to jakie? Podziel się swoimi wrażeniami z rekrutacji na stanowisko Starszy referent w departamencie księgowości.

Czemu napisano jakiś czas temu, żeby nie chorować w firmie? chyba nie widzę by ostatnio pisano o L4 lub jakimś urlopie. Czy może mi ktoś wyjaśnić ten ostatni komentarz? Pokazała mi się oferta dla młodszej księgowej, byłam nią zainteresowana. Z rok temu pisano, że na to stanowisko występowały nieustanne poszukiwania. Do teraz tak jest?

Dzień dobry, odpowiem na to pytanie danymi z systemu: W roku 2023: 109 osób przebywało krócej lub dłużej na L4, 34 osoby korzystały z zasiłku na opiekę nad dzieckiem, 12 osób przebywało na macierzyńskim. Więc nie jest prawdą, że nie można chorować w naszej firmie. Potwierdzam, że mamy ciągle otwartą rekrutacje na stanowiska: młodszy księgowy, księgowy. Stale się rozwijamy, przyrasta nam liczba klientów i dlatego stale zwiększa się nam liczba pracowników.

Aa
@Skłodowscy sp. z o.o.

A jak wyglądają statystyki osob zwolnionych ze względu na przebywanie na L4?

@Aa

Na potrzeby odpowiedzi na to pytanie zweryfikowaliśmy ostatnie 10 lat. Zdarzyło nam się tylko raz wypowiedzieć umowę pracownikowi zatrudnionemu na czas określony, który po 2 tygodniach pracy się rozchorował i przebywał na L4 ponad 150 dni. W małym oddziale, gdzie nie mamy dużej ilości pracowników musieliśmy zapewnić obsługę podczas tej nieobecności. Poza nim nie było pracownika, z którym byśmy się rozstali tylko z powodu L4. Rozwiązanie umowy z pracownikiem z naszej inicjatywy jest niezwykle rzadkie. Cieszymy się z dobrze przeprowadzonej rekrutacji i zazwyczaj zatrudnione osoby sprawdzają się w codziennej pracy.

Ola
@Skłodowscy sp. z o.o.

Jakie były jeszcze powody zwolnienia w ostatnim roku?

Becia
@Skłodowscy sp. z o.o.

Czyli w pewnym sensie większość powodów skupia się na samym L4? Jak przy tym wyglądają statystyki powrotów? Czy byli pracownicy mają co do nich swobodną możliwość? Proces rekrutacyjny jest wtedy przeprowadzany w ten sam sposób?

Czy poziom wynagrodzeń w Skłodowscy sp. z o.o. uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na GoWork.pl 30 stycznia.

Ok czyli jak teraz są prowadzone nabory dla młodszej księgowej to ze względu na rozwój? a czy jest tu może osoba, która już była na samej rozmowie? w jakim stylu jest prowadzona? czego mogą wymagać od kandydata? piszą, że poszukują wielu kandydatów dlatego zastanawiam się jak trudno jest się dostać?

Co myślicie o aktualnym poziomie rotacji? w poprzednich opiniach widzę po prostu jak pisali o tym, że zdaja się być one dość spore, lecz zastanawiam się czy nieco się to unormowało? Myślę o zatrudnieniu się jako specjalista w dep. Kadr oraz Płac. Na Kościuszki ktoś teraz jest potrzebny do pełnienia tej funkcji. proszę o ocenę z procesu rekrutacyjnego, ile średnio czasu może on zająć? I jakie są średnie zarobki przy tym?

Maja

Zaciekawiło mnie ogłoszenie na pozycje Starszy referent w departamencie księgowości. Mam tylko taki problem, że a) mam skończoną tylko szkołę średnią b) nie na profilu ekonomicznym, jak sobie życzą w ofercie. Czy to duży problem, ktoś tam pracuje po liceum o innym profilu?

iiii
@Maja

Starszy referent zajmuje się SAMODZIELNĄ OBSŁUGĄ księgową firm na ryczałcie i KPiR. Dostajesz swoje firmy i działasz. Więc jak nic nie miałaś w ogóle do czynienia z księgowością to chyba nie dla ciebie taka praca.

@iiii

A jaka jest kasa na takim samodzielnym stanowisku z taką odpowiedzialnością? Jaka jest pensja? Ona jest stała czy też zależy od ilości firm, które pracownik obsługuje samodzielnie?

iiii
@Aneta

Pensja nie zależy od ilości firm ani od odpowiedzialności - jest stała i wydaje mi się, że są widełki, ale ich nie znam. Na każdą z firm masz przeznaczony czas, więc dostajesz tyle (dużo) firm, ile jest możliwe zrobić do 20 każdego miesiąca. Ilość firm jest narzucana przez kierownictwo, które analizuje twój czas pracy (tj. nie czas, który ty poświęcasz na zrobienie firmy, ale czas, który jest odgórnie narzucony). Nie możesz pracować powoli na zasadzie, że jak nie zrobisz, to ktoś inny zrobi jak to bywa w innych firmach. Nikt za ciebie nie zrobi i musisz się wyrobić (w wyjątkowych sytuacjach typu pobyt na OIOM-ie ktoś by musiał cię zastąpić albo ty kogoś). Na początku jest dużo do nauczenia się jeśli chodzi o oprogramowanie, więc na początku raczej nie dają dużo firm, ale ja wszystkich przypadków nie znam, więc nic nie gwarantuję, że tak na pewno będzie. Jeśli chodzi o to jaka jest kasa, to ja nie pracuję na tym stanowisku. Pytają jaką chcesz pensję na rozmowie kwalifikacyjnej, więc powiesz sama ile wg ciebie ta praca jest warta. I jeśli chodzi o samodzielność to firmy są sprawdzane (nie wiem jak bardzo dokładnie), więc pracujesz samodzielnie, ale może się okazać, że będziesz zmuszona do poprawiania. Możesz się skonsultować z osobą, która sprawdza daną firmę lub z doradcą podatkowym jeśli problem jest bardziej zawiły. Ewentualnie z koleżanką/kolegą jeśli sprawa jest mniejszej wagi. Z mojego doświadczenia wszyscy są pomocni, chyba że w innych zespołach jest inaczej.

@iiii

No dobra, a jak ktoś na tej rozmowie poda stawkę, która przekracza budżet firmy, to od razu odmawiają kandydatowi, czy tez podejmują się negocjacji?

Mart2023
@Maja

Zaczynasz od referenta. Jezeli nie mialas do czynienia z ksiegowoscia, nie pchaj sie tam. Nikt cie niczego nie nauczy... bo czasu na to nie ma. Albo musisz pojac i zrozumiec style zarzadzania personelem.... pierwszy etap dostaniesz wskazowki i zero wsparcia. Twoim obowiazkiem jest je wykorzystac. Zaluje ze za pózno to zrozumialam a nikt mi tego nie powiedzial. Jezeli chodxi o płace sa widełki płacowe oraz scieżka kariery. Praca tam nie jest zła, atmosfera..... dziwna, ale z uwagi na to ze na nic czasu nie ma. Zespoly sa fajne panuje rodzinna, przyjazna atmosfera...

Paula

Dlaczego jest tak duża rotacja w firmie? Nieustannie poszukiwani są księgowi i młodsi księgowi.

Agnieszka
@Paula

Skąd wiesz? Jesteś na bieżąco ze wszystkimi ogłoszeniami? :) Może się bardzo rozwijają :) sama z tego skorzystam i zaniosę cv może

Paula
@Agnieszka

Tak. Śledzę oferty pracy dot. Księgowości w Wołominie i widzę co kilka miesięcy ogłoszenie wystawiane przez Skłodowskich.

Katarzyna
@Paula

W sumie to ciekawe czy duża rotacja czy powiększają cyklicznie dział. Nie widziałam tego ogłoszenia, a chyba już zniknęło - podali widełki wynagrodzenia?

Marta2023
@Paula

Jako była pracownica bardzo polecam pracę dla osób, które cenią sobie profesjonalizm i pracę zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa firma oferuje super narzędzia których w innych firmach nie ma. Osoby które chcą przyjść na 8 godzin do pracy to odradzam, bo to nie ta firma i stąd może być duża rotacja, co niestety odbija się na pracownikach z długoletnim doświadczeniem. Z atmosferą pracy niestety jest różnie jak wszędzie.

@Marta2023

To ja jednak dopytam o tę atmosferę. Bo niektóre firmy dbają o atmosferę i relacje, sa jakieś imprezki czy spotkania integracyjne, czasami wyjazdy weekendowe. Tutaj jest czasami coś takiego? Firma jakkolwiek chce budować relacje między pracownikami?

@Aneta

Każdy zespół ma swój budżet na zorganizowanie wyjścia integracyjnego lub/i wyjścia do kina czy teatru. Organizujemy "Sylwestra Księgowego" , na który przychodzą pracownicy z osobami towarzyszącymi. Mamy wyjazdy na mazury, wigilię firmową. Dla osób, które pracują dłużej (minimum 2 lata) i mają ocenę roczną min. powyżej oczekiwań organizujemy atrakcyjny wyjazd zagraniczny. Na jesieni byliśmy w 54 osoby na 7 - dniowym rejsie statkiem po Nilu. Rok wcześniej na rejsie: Malaga - Alicante (Hiszpania) itp. Organizujemy również mniejsze wydarzenia, dzięki którym możemy się zintegrować.

Co jaki czas w Skłodowscy sp. z o.o. można ubiegać się o podwyżkę?

Mart2023

Nie musisz ubiegac sie o podwyzke. U Sklodowskich jest cos takiego jak sciezka kariery. Wraz z awansem na wyzsze stanowisko dostajesz podwyzke. Awans zalezy tylko i wylacznie od ciebie... mozesz awansowac po 3 mcach a mozesz dopiero po roku.

Katarzyna
@Mart2023

Super. A są jasne wytyczne dla tych awansów? Czy kto to ocenia? Daj znać czy duże są te podwyżki przy awansie

@Katarzyna

Pani Katarzyno, mamy wewnętrzny proces, w którym każdy pracownik księgowości ma jasno wypisane umiejętności, kompetencje na każdym stanowisku przewidzianym w ścieżce kariery. Sam może zweryfikować co już umie, a czego jeszcze nie. Sam może dążyć do uzupełnienia wiedzy, może również poprosić o pomoc w rozwoju. Sam może zdecydować, że to już jest czas na awans. Wiedzę weryfikuje członek zarządu, doradca podatkowy odpowiedzialny m.in. za rozwój merytoryczny pracowników. Kwoty podwyżek zależą od stanowiska, pierwotnego poziomu wynagrodzenia oraz oceny bieżącej pracy. Podwyżki są ustalane w oparciu o aktualnie obowiązujące widełki wynagradzania, które są zmieniane raz w roku w marcu na podstawie raportu płacowego przygotowywanego przez niezależną firmę badawczą.

hm

Zależy w którym zespole.

Jako pracownik księgowości szczerze polecam. Zaczynałem od praktykanta teraz już jestem Księgowym . Można się wiele nauczyć. Ścieżka kariery jasna z dostępem ile można zarobić na konkretnym stanowisku. Pracy dużo, jeśli się chce to różnorodnej dzięki czemu mamy możliwość dodatkowo się czegoś nauczyć. Polecam

Dominik

Czy w Wołominie jest możliwość pracy w godzinach 7:00-15:00 na stanowisku księgowego?

@Dominik

Dzień dobry, Istnieje taka możliwość

Julia
@Skłodowscy sp. z o.o.

Dzień dobry, czy często zdarzają się tutaj jakieś nadgodziny?

@Julia

Dzień dobry, Biuro jest czynne od 8:00 - 17:00. Jeżeli ktoś ma zaległe sprawy to i tak dłużej niż do 17:00 w biurze nie popracuje :-) Jesteśmy zwolennikami zachowania work life balance i robimy wszystko, aby nasi pracownicy nie pracowali po godzinach.

Iva

Chcialabym tam pojsc na praktyki...

Julia
@Iva

A jest jakaś przeszkoda, że nie możesz, skoro na chęciach się kończy? Nie kontaktowałaś się jeszcze?

@Iva

Zachęcamy do aplikowania: rekrutacja@sklodowscy.pl

Wiecie, czy Skłodowscy sp. z o.o. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Partycja

Nie.

@Partycja

Do pracy zdalnej udostępniamy dwa monitory, terminal oraz aplikację VoIP.

X

Na rozmowie o prace rekruter pyta o… wyniki matury z matematyki (mimo moich 7 lat doświadczenia na wyższym stanowisku niż to, na które aplikowałam). Osoba rekrutująca jest nieprofesjonalna, pyta o wiek, traktuje osoby rektutowane jako gorsze. Nazwa stanowiska to specjalista do spraw obsługi klienta, a w obowiązkach jest parzenie kawki, herbatki i odwieszanie płaszcza przez kilka pierwszych miesiecy pracy. Feedback o braku zatrudnienia został wysłany ponad 3 tygodnie po rozmowie mimo deklaracji, ze odpowiedz bedzie za 7 dni.

@X

Dziękuję za wypowiedź i za Pani opinię pomimo znacznego upływu czasu. Proces rekrutacji na to stanowisko zakończyliśmy w maju :-) Przykro mi, że podczas rozmowy czuła się Pani niekomfortowo. Kandydatów do pracy u nas prosimy, aby przynieśli na rozmowę rekrutacyjną świadectwo maturalne, dyplomy ukończenia studiów (jeżeli takie posiadają), certyfikaty szkoleniowe – wszystko co może mieć znaczenie w procesie rekrutacji. Jeżeli kandydat nie ma wykształcenia ekonomicznego zdarza się, że pytam o ocenę z matematyki. Umiejętność liczenia jest w naszej branży dosyć istotna. Pracownicy przyjęci na stanowisko: „Specjalista ds. obsługi klienta i marketingu”, o którym pewnie Pani wspomina mają w swoich obowiązkach pełną obsługę Klienta: • Przyjmowanie dokumentów księgowych i kadrowo-płacowych, • Profesjonalna obsługa klienta, • Wystawianie Faktur oraz innych dokumentów rozliczeniowych, • Odbieranie korespondencji/ przygotowywanie korespondencji do wysłania, • Wprowadzanie danych do systemu finansowo-księgowego, • Odbieranie telefonu i udzielanie informacji, • Współpraca z zarządem spółki w kwestiach doraźnych (gromadzenie i przedstawianie ofert, tworzenie pism i umów, organizacja spotkań, rezerwacja hoteli, itp.) • Organizacja spotkań firmowych i wyjazdów, • Współpraca z innymi działami Firmy, • Prowadzenie serwisów społecznościowych oraz nadzór nad komunikacją i promocją w Google Ads, facebook, Instagram, • Kreowanie i prowadzenie projektów marketingowych, • Prace administracyjno-biurowe. Podczas spotkań rekrutacyjnych pytam czy stanowi to kłopot, aby przy pełnej obsłudze klienta dana osoba po przywitaniu wskazała miejsce gdzie Klient może odwiesić płaszcz, zaproponowała i zrobiła kawę lub herbatę. Nie jest to najistotniejszy element pracy na tym stanowisku, ale znajduje się również w zakresie obowiązków. W 99% przypadków odpowiadamy kandydatowi w ciągu 7 dni. Czasami, gdy ogłoszenie dopiero się pojawia, mamy znaczną ilość kandydatów i tylko jedno miejsce to czekamy dłużej. Każda opinia sprawia, że możemy udoskonalać procesy w naszej firmie. Dziękuję :-) Agnieszka Sokołowska

Po kilku latach pracy dostrzegam dużo pozytywnych zmian w działaniu firmy, relacjach i zarządzaniu. Ostatnio pojawiło się wiele możliwości otrzymania nagrody, podwyżki itd. Pierwsze momenty nie są szczególnie łatwe - myślę że to normalne. Trzeba poznać systemy wewnętrzne, procedury, strukturę. Ale z czasem jest ok. Pracy rzeczywiście bywa dużo, czasem "na wczoraj", więc trzeba umieć odważnie powiedzieć "Nie dam rady" i być odpornym na stres. Poza tym jestem zadowolony i szczerze polecam.

Dziękujemy za Twoją opinię :-)

Teresa

Zainteresowałeś mnie wzmianką o nagrodach oraz podwyżkach. Mógłbyś opowiedzieć więcej na ten temat? Jakiego rodzaju nagrody masz na myśli i w jaki sposób można je wygrać?

Kandydatka

Kilka miesięcy temu zostałam zaproszona na rozmowę o pracę. Po pozytywnym przejściu pierwszego etapu, zostałam zaproszona na drugi etap rozmów. Wielokrotnie zapewniano mnie, że w przeciągu tygodnia zostanę poinformowana o wyniku rekrutacji bez względu na jej wynik, co w tamtym okresie było dla mnie bardzo ważne. Do dnia dzisiejszego nie doczekałam się odpowiedzi zwrotnej. Z tego co widzę w ogłoszeniach, ciągle poszukują kogoś na stanowisko na które aplikowałam. Dostałam nawet zaproszenie do wzięcia udziału w rekrutacji z zewnętrznej firmy rekrutacyjnej. Straciłam już na nich dwa dni. Więcej nie zamierzam.

@Kandydatka

Dziękujemy za informację zwrotną. Jest nam trudno się do niej odnieść gdyż wszystkie etapy rekrutacji odbywają się jednego dnia. Zachęcam do kontaktu. Nasz dział rekrutacji chętnie wyjaśni Pani wątpliwości.

Kandydatka
@Skłodowscy sp. z o.o.

Niestety nie mogę się z Państwem zgodzić. Być może nie są Państwo świadomi tego co dzieje się w Państwa firmie. W oddziale w Białymstoku pierwszy etap to test oraz rozmowa z kierownikiem oddziału. Drugi etap to rozmowa z dyrektorem z centrali, która odbywa się w dni, w które ww. osoba przebywa aktualnie w Białymstoku. Z doświadczenia własnego oraz relacji znajomych wiem, że rekrutacja w tym oddziale nigdy nie odbywa się w ciągu jednego dnia.

@Kandydatka

Dziękujemy za informację. Nasza rekrutacja do oddziału w Białymstoku może się odbywać dwuetapowo tak jak Pani napisała. Z naszej wiedzy wynika, że każdy kandydat otrzymał odpowiedź. Jeżeli tak się nie stało to przepraszamy, nie to było naszą intencją. Prosimy o kontakt z naszym działem rekrutacji nr.tel. (0-22) 242 60 37

@Kandydatka

Witaj @Kandydatka, być może ciągle nie podjęli decyzji w sprawie Twojej kandydatury, mogłabyś zdradzić więcej na temat przebiegu rozmowy rekrutacyjnej? Jakie pytania zadawali?

Teresa

Jeżeli ktoś jest zainteresowany stanowiskiem Specjalisty ds. Obsługi klienta- właśnie ruszyła rekrutacja. Potrzebuję podpowiedzi: czy warto pytać o możliwość pracy na kontrakcie B2B? Jeżeli ktoś tak pracuje- jakiego dodatku do pensji z umowy o pracę mogę się spodziewać?

Zostaw merytoryczną opinię o Skłodowscy sp. z o.o. - Marki

• Jak się pracuje w Skłodowscy sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Skłodowscy sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skłodowscy sp. z o.o.?

Skłodowscy sp. z o.o.