Opinie o ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA w Kraków

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

RobertW

No ja też sie zdziwiłem jak przyjechałem do Dingolfing że tu trzeba pracować! Myślałem że niemcy dają pieniądze za siedzenie! A tu szok trzeba zasuwać!!!! Sorry ale ja już troche lat mam na karku i ciesze się że zarabiam w euro a nie w złotówkach. Jak mi dasz namiar na lepszą robotę na widlaku w niemczech to dzisiaj odjeżdzam ale z własnego doświadczenia po 10 latach pracy na magazynach w Niemczech wiem że wszędzie lepiej gdzie nas nie ma. A tu jest stabilnie i pieniądze w terminie. A co do tego że nie którym sie wydaje że będą bezpośrednio pracować w BMW to sorry ale dzisiaj całe niemcy robią przez agencje i nic nie zanosi się żeby to się mogło zmienić

LOco

Po dzisiejszym powrocie do domu z Niemiec muszę dodać ,że Zeitmann to firma której juz nikomu nie polecę!Więcej ,miałem być rekrutowany do BMW a trafiłem do jakiegoś (usunięte przez administratora)gdzie trzeba tylko szybko pracować a pausa jest wtedy gdy będzie czas tak właśnie rekrutuje Zeitman który wpółpracuje z drugą beznadziejną firma Hoffman z Dingolfing!(usunięte przez administratora)

maniek

Dobra agencja - polecał mi kolega który był z nimi w zeszłym roku na wymianie opon - teraz jedziemy razem. Wszystkie papiery już załatwione. Podoba mi się jak działa ta agencja - wszystko bardzo szybko i bezproblemowo załatwione

Jejek

do Draco. o co pytaja?ogolnie.na poczatku luzna rozmowa.przedstawiasz sie,gdzie mieszkasz,jaki masz zawod,jak sie dzisiaj czujesz,itd... potem wypytka.co potrafisz,gdzie ostatnio pracowales,w czym sie czujesz najlepiej na robocie... jak juz to przebrniesz to w drugim kroku,ale juz z reguly po polku (ja tak mialem),rozmowa z Pania z centrali Zeitmanna,aby zrobic twoj profil do zleceniodawcy.szczegolowo o umiejetnosciach i o tym czego nie potrafisz.wazne,aby nie kitowac,bo np.powiesz,ze kleisz plytki idealnie,troche ubarwisz,pojedziesz do roboty a tam lipa,bo metr bedziesz kleil tydzien,bo nazmyslales. wazne aby po niemiecku gadac z nimi na luzie,jak z kumplem,bez spinki,bo sie zamotasz i zaopomnisz jak skladac zdania. pzdr.

Malarz

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
Jejek

cze ZgermanizowaliMnie. dzieki za info.wiem juz wszystko.czekam teraz na adres budowy,mam tam byc 21 ego w poniedzialek rano,juz w Arbeitanzugu(he,he). mnie kobita ze Stuttgartu mowila,ze robota na dluzszy czas.mam nadzieje,ze podolam.choc bardziej pasuja mi renovierungi w privatach niz hale i jedna szafka na 15 tu szpachlarzy.:-) no nic jeszcze raz dzieki.moze kiedys na siebie wdepniemy na robocie. pozdro i 3-ym kciuki.zebym nie musial plajty po pierwszym vertragu oglaszac.

draco

Czy ktoś wie jakie zadają pytania aby sprawdzić poziom niemieckiego. Ja rozumiem co do mnie mówią po niemiecku ale tylko podstawowe zwroty umiem odpowiedzieć to mam szanse w Zeitmanie? Mam doświadczenie kilkuletnie na magazynie w niemczech.

br29
@draco

oni najpierw patrzą na znajomośc niemieckiego potem na doświadczenie, bo jak nie gadasz po niemiekcu to z nimi nie pojedizesz - wiem bo ja mam duże doświadczenie na widlaku a przez to że kiepsko mówie po niemiecku nie mam szans na prace w BMW :(

mario

a do mnie zadzwonili że jest robota na magazynie przy komisjonowaniu a za dwadzieścia minut z drugiej agencji tym razem z Gliwic. Ale tylko zeitmanna można sprawdzić na goworku bo inne agencje mają poblokowane komentarze. Dlatego jade z nimi bo oni nic nie ukrywają - ktoś potwierdzi moje

DARIO
@mario

o kurde dobrze ze nie pojechales z gliwicam to najwiekszy koszmar jaki moze byc ja bylem z nimi i totalne dna nawet niemieckej umowy nie dostaniesz ino podpisujesz z nimi polska umowe na najnizsza krajowa

max

Dzwoniłem dziś do nich, nie maja na razie ofert, sprawdzali moj niemiecki wiec czekam

ZgermanizowaliMnie

No to ja zaczne po koleji – jesteś zatudniony na niemieckiej umowie o pracę i tam za ciebie odprowadzają składki. Umowe masz na czas nieokreślony więc jak trafisz do dobrej firmy to możesz pracować do emerytury. Zlecenia są przynajmniej były w moim wypadku około 3 miesięczne ze dwa razy trafiły się po miesiącu. Ja pracowałem w większości na dużych obiektach a tam nie ma krótkich zleceń. Wogóle nie robiłem na mieszkaniówce na prywatnych zleceniach tylko na dużych budowach. U nich tak jest że dostajesz odrazu namiar na mieszkanie i adres na budowę gdzie masz się stawić. Wszystko za ciebie załątwiają więc to jest bardzo wygodne i to jest fajny system bo sie nie przejumujesz że masz mieszkanie znaleść. Jak dostajesz namiar na gasthof to zlecenie będzie raczej na miesiąc góra półtora, jak mieszkanie to znaczy że będzie na dłużej. Bo jak wynajmują mieszkanie to muszą za nie zapłacić kałcje itp i im się nie opłaca na krótki okres tego wynajmować. W moim wypadku jakość mnie strasznie po Niemczech nie żucali. Byłem w sumie pół roku w Monachium potem Ingolstadt gdzie jest dużo ludzi od nich i Stuttgart ale tam krótko. Co do osób z którymi pracujesz to jest różnie, tylko ze dwa razy byłem w ekipie z samymi niemcami a tak to Polacy Słowacy, Węgrzy. Z Zeitmanna pracują sami Polacy. Mieszkanie możesz sam wynająć ale musisz dowiedzieć się na miejscu ile będzie trwałą robota jak trafisz na fajną ekipę to możesz tam praocwać i z rok w jednym mieście, więc wybadaj teren i jak coś to sam wynajmij. O zaliczkę możesz starać się już po przepracowanym tygodniu, wcześniej ci nie dadzą. Ale z mojego doświadczenenia on nie lubią jak już na początku pytasz o zaliczkę bo jak jesteś fachowiec to co się stało ztwoją kasą że nie masz na pierwsze dni w Niemczech i podejrzewają że pijesz i dla tego nie masz pieniędzy – ale odrazu mówie ze to moje przypuszenia. Nigdy nie wpakowałem się na polskie konto, najpierw miałem polskie w eurasach a portem niemieckie ale wiem że jak masz polskie i ci zmienią po kursie NBP to jesteś wplecy te dadzieścia groszy na eurasie wiec nie trudno obliczyć jak dużo tracisz np na 2000 kach. A co do wolnego to ja zwykle zjeźdzam po miesiącu, idizesz do brygadzisty i mówisz że chcewsz jechać wtedy i wtedy do domu i jak nie ma jakieś pilnej roboty to jedziesz do domu i już. Najlepiej dogadać się że o 12 kończysz w piątek i zasówasz do domu. Ja raczej za długo w domu nigdy nie siedze bo niechce żeby mi ktoś roboty nie podłapał ale jak są święta to się odpoczywa. Rozpisałem się trochę ale licze że ci coś pomogłem. Pozdrawiam

Stan24

jak każda lajtfirma, raz lepiej raz gorzej, zależy jak trafisz

max

Dzwoniłem do nich kilka dni temu,zapytać o oferty pracy,od razu się zarejestrowałem,była też rozmowa po niemiecku,co będzie nie wiem, powiedziała,że jak będą oferty to się odezwą,pozdro

Podhalanczyk

Widze ze dobre opinie o tej firmie. rzadko sie zdarza by tyle ludzi pisalo jedno głosnie czyli pozytywnie. czyli warto przez tą agencje jechać do pracy ?

Jejek

jeszcze raz.zapomnialem.jak dlugie sa zlecenia?dostalem informacje ze robota na czas nieokreslony.no i jakie sa mozliwosci zjazdu?co miesiac na Wochenende?jak z wolnym????

Jejek

cze. po kolei. czy na zleceniach sa tez Polacy?czy idziesz sam np. na tapetowanie pokoi a obok kilku innych podwykonawcow.wogle co to za zlecenia oni zalatwiaja?prywatne auftragi czy duze obiekty??? takie mam informacje ze Stutgartu,ze dostaje w poniedzialek namiar i kwatere przez nich zalatwiona i smigam na zlecenie do Niemca. dziwne to troche bo caly czas w ruchu.i wcale nie znaczy ze bede pracowal w ST. tylko gdzies po Bajerach. no i jeszcze.czy mozna samemu wynajac sobie kwatere przy danym zleceniu???? jak z zaliczkami i dieta.? no i kwestia kasy.ze na czas i cala to wiem od Ciebie.ale co do tego przewalutowania.jakie straty np. na 500 wyslanych Jurkow???? no chyba tyle.pozdrawiam.

ZgermanizowaliMnie

Witam wszystkich! Po pierwsze muszę powiedzieć że nie ma dobrych agencji jedynie są takie z którymi można wyjechać i ewentualnie potem szukać czegoś na własną rękę Taki jest też Zeitmann - co jest ok: dobry kontakt w pracownicami biura nawet po wyjeździe, pieniądze obiecane zgadzają się z tymi na koncie, pieniądze są na czas, mieszkania są znośne, jak skończy się praca w jednej firmie płynnie załatwią ci prace w następnej, ostatni plus - przyjeżdżasz i jest praca. Co jest na minus, zatrudnienie niebezpośrednio przez firmę w której pracujesz, pieniądze a dokładnie - ci który pracują bez pośredników mają większe wypłaty, mogą cię zwolnić z dnia na dzień, mieszkanie jakie ci przypadnie to ruletka. Ja przez nich pracowałem prawie dwa lata jako elektryk więc trochę ich poznałem i raczej byłem zadowolony. Co do innych pytań to moge podpowiedzieć że najlepiej mieć niemieckie konto bo pieniądze będą błyskawicznie na koncie, można mieć polskie ale wtedy musisz mieć konto walutowe w euro bo inaczej bak ci przewalutuje kasę po niekorzystnym kursie. Robią zameldowanie w mieszkaniu który mieszkasz, gewerbe możesz zawiesić lub zamknąć to od ciebie zależy. Co do samego Zeitmanna to raczej ma pozytywną opinie. Na tych budowach których ja pracowałem szefowie mówili dobrze o nich głównie przez to że pracownicy od nich dobrze znali niemiecki i nie było problemu żeby się z nami dogadać. Ja ich polecam, już przez nich nie pracuje bo wreszcie się na mnie mój szef poznał i jak to oni mówią "przeją' mnie i teraz jestem u niego na umowie. Pozdrawiam wszystkich rodaków i życzę dobrej pracy

ElektrykPL
@ZgermanizowaliMnie

Cześć. Możesz podać swojego mejla? Jestem elektrykiem,chcę niedługo wyjechać i mam parę pytań. Dzięki.

marek

ja sie dzisiaj dodzwoniłem nawet dwa razy więc nie wiem o co ci chodzi

Johnny

Dlaczego Zeitmann nie odbiera TELEFONÓW???

Jejek

cze Robert. a jak temat z rachunkiem bankowym? moze byc polski? jakies zameldowanie robia? ja mam jeszcze aktywna Gewerbe.czy to cos zmienia? pzdr.

Jejek

witam Forumowiczow.dostalem oferte zeitmanna do Stuttgartu na wykonczeniowke.czy ktos z was tam juz byl a moze tez sie wybiera???? pzdr.

sweetcat1

Dagmara86 Czy jednak wyjechałaś do tej pracy przy sprzątaniu na lotnisku w Monachium? Jakie są Twoje wrażenia? Mnie też proponowano tę ofertę zatrudnienia. Na razie jednak się wstrzymałam... Czy mam czego żałować? Pozdro!

Zostaw merytoryczną opinię o ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA - Kraków

• Jak się pracuje w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

Zobacz opinie na temat firmy ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 68, z czego 41 to opinie pozytywne, 21 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA?

ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA
3.3/5 Na podstawie 1764 ocen.

ZEITMANN ŻEŃCZUK MICHURA SPÓŁKA JAWNA