Opinie o Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta w Warszawa

Fee

Serdeczna atmosfera wśród nauczycieli . Niezła stawka godzinowa. Duże zaangażowanie w sprawy uczniów i ich kondycję psychiczną. Coraz lepsze wyniki matur IB są jednak wynikiem ciężkiej pracy nauczycieli . Lekcję muszą być ciekawe i efektywne , inaczej rodzice zaraz Cię wypunktują. Świetne miejsce dla młodych nauczycieli , którzy chcą pracować w ambitnym programie międzynarodowym, słabe dla leni i obiboków . Dość stabilna kadra - warto próbować się załapać:) Uczę tu kilka lat i lubię tę szkołę.

Kiedyś
@Fee

Stabilność kadry na poziomie 10%, każdego praktycznie roku zmienia się co najmniej jeden nauczyciel z każdego przedmiotu (zazwyczaj jest ich kilku na każdy przedmiot, 3-5). Zdecydowana większość pracowników sama odchodzi, co też coś mówi. P.Dyrektor jest starej daty, ma wziję, ale jest ona oderwana od rzeczywistości, za wzór podająca swoim nauczycielom w międzynarodowym liceum w Warszawie nauczycielki z po-PGR-owskich podstawówek pod koniec lat 90'... Kiedyś szkoła miała charakter, od czasu przenosin do nowej siedziby stała się przechowalnią uczniów w klasach. Ale - żadna szkoła w Warszawie nie ma lepszego koordynatora programu IB i w żadnej nie doświadczycie takiej spójności deklarowanych zasad z ich rzetelnym praktycznym zastosowaniem jak u koordynatorki IB w Monnecie.

@nauczyciel

Szanowni Państwo, pracuję w Monnet International School od kilku lat. Poniższe negatywne opinie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Szkoła jest bardzo dobrym miejscem do rozwoju zawodowego dla osób uczciwych i kompetentnych. Dyrekcja jest wspierająca zarówno dla młodych nauczycieli, jak i osób zatrudnionych tu od wielu lat.A znam nauczycieli pracujących tu już lat kilkanaście. Nieprawdą jest, że szkoła jest miejscem nieuczciwym. Wspomniane problemy z WF to efekt wynajmowania sali na zewnątrz. Jest specjalny szkolny bus dowożący dzieci na zajęcia sportowe. Znam nauczycieli WF tu pracujących i opieka nad dziećmi podczas dojazdów jest do pogodzenia z innymi obowiązkami. W szkole pracują osoby z bardzo wysokimi kwalifikacjami np. wykładowcy akademiccy. Jest tu doceniana kultura pracy np. przygotowanie się do zajęć, uczestniczenie w szkoleniach, radach pedagogicznych, zespołach nauczycielskich. Więc na pewno nie jest to miejsce dla osób, które mało potrafią a mają o sobie duże mniemanie. Takie osoby szybko znikają bo szkoła Monneta to miejsce ceniące rzetelność i wywiązywanie się kadry ze swoich obowiązków. Myślę, że uczniowie i rodzice cenią to miejsce. Świadczy o tym bardzo udana rekrutacja do szkoły i zadowolenie uczniów, którzy do szkoły chodzą. Polecam tego pracodawcę jako nauczyciel czynny w zawodzie już od kilkunastu lat.

Pracownik Nowy wpis

W szkole odetchnęłam po pracy w innej placówce gdzie miałem ochotę już odejść z edukacji. Z kadry jestem ogólnie zadowolona, niestety tak jak w każdym miejscu są ludzie, którzy nie potrafią współpracować, komunikować się i działać wspólnie. Wszystko tez zależy od stanowiska i bliskości z "górą" Są osoby, które widzą w innych nauczycielach zagrożenie i się prześcigają kto będzie lepszy -co jest totalnie absurdalne. Odnośnie wynagrodzenia, na prośbę podwyżki usłyszałam że jest inflacja i nie będzie. No i tak sobie myślę że właśnie jak jest inflacja to powinna być podwyżka, bo moje potrzeby też drożeją nie tylko utrzymanie budynku szkoły. Największą głupotą uważam w dobie covidu było pokrywanie powierzchni użytkowych jakims tytanowym czymś, za kupę kasy co miało nas uchronić przed wirusami, bakteriami itp. No i niestety nie zdało to egzaminu. Zamiast dofinansować klasy, wyposażyć je w lepszy sprzęt/klimatyzację pieniądze poszły w błoto... Uważam że też w szkole nie tylko nauczyciele powinni być poddawani obserwacji i rozmowie semestralnej ale także szkolna psycholog, która jest przemocowa (słownie) w kontaktach z innymi pracownikami, przynajmniej z tymi których nie lubi sama o tym mówi.

Nauczyciel Nowy wpis

Pracuje tutaj od ładnych paru lat i mam porównanie. Jak ktoś sam nie powoduje problemów i konfliktów to ma super atmosferę i warunki, nie bez powodu jest core szkoły który naucza kilkanaście lat. Jak ktoś przychodzi nastawiony na NIE i narzeka wszędzie i do każdego..no cóż, powodzenia...pewnie nie pierwsza taka negatywna opinia zamiast załatwiać swoje sprawy od początku jak należy.

Germania Nowy wpis

Monnet doprowadza ludzi do takich emocji właśnie, a z tego, co wiem to raczej podobno dbacie o poziom nauczycieli, a jak się zwalniają z pracy to już nie są kompetentni?

@nauczyciel Nowy wpis

Warsaw

Monnet jest znakomitym miejscem zarówno do rozpoczęcia, jak i kontynuowania kariery. Sposób zarządzania szkoły jest profesjonalny. Dyrekcja docenia nauczycieli ambitnych i pracowitych. Można uzyskać pomoc zarówno od kolegów, jak i od kadry zarządzającej w zakresie metodyki nauczania. Szkoła jest kameralna. Budynek jest nowoczesny i klimatyzowany, co zapewnia dobre warunki pracy. Polecam.

nonsence
@Warsaw

to chyba pisala sama Pani wlasciciel

Nauczyciel

P.Dyrektor to też właścicielka, natchniona polonistka, z zamiłowaniem do teatru do tego stopnia, że uważa, że każda lekcja ma być spektaklem, a nauczyciel aktorem. Doświadczenie, profesjonalizm, rzetelne przygotowanie pedagogiczne nie grają roli, ważne, by być egzaltowanym na poziomie porównywalnym z drugą stroną. Poziom emocjonalności rozmowy bardzo męczący, wielkie słowa i deklaracje, mało konkretów.

Co jest najważniejsze w pracy nauczyciela? Co było wyzwaniem? Pytania oparte na emocjach.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Fizjoterapeuta / Fizjoterapeutka
Reh-Medica Centrum Rehabilitacji
Mandelbrot

Ja pracuję w tej szkole. Rzeczywiście, pani dyrektor ma swoje 'wizje' i nieraz są one oderwane od rzeczywistości. Jako atut szkoły wysuwa się teatr, zapominając, że teatru nie zdaje się na maturze. Bardzo dba się tutaj o dobrostan uczniów, w odróżnieniu od szkół państwowych, w których uczeń jest jedynie kratką w dzienniku. Szkoła zrobiła bardzo duże postępy przez ostatnie kilka lat. Pracuje się dobrze - nikt podejrzliwie nie sprawdza co chwilę, czy i jak prowadzisz lekcję. Dyrekcja ma duże zaufanie do swoich pracowników. Zarobki są negocjowane na początku, później są podwyżki lub można spróbować się targować o wyższe. Z jakością nauczania jest różnie - jest ogromna liczba nauczycieli-pasjonatów, którzy bardzo dbają o poziom merytoryczny zajęć. Jest też niewielka grupa obiboków, na których nie ma bata. Jak wszędzie - myślę, że nie odbiegamy w tym zakresie od standardów. Egzaminy zdaje niewielu, ale finalnie i tak przyjmowani są wszyscy, byleby 'poczuła' ich pani dyrektor na rozmowie. Średnie wyniki są ostatnio publikowane na stronie - nic dziwnego, że nie są wysokie, skoro zbiera się wszystkich jak leci. Jaki input - taki output. Ale jeśli ktoś chce się nauczyć, to zdecydowanie ma tu szansę. W szkole jest miła, rodzinna atmosfera i miło spędza się tu czas.

Zofia
@Mandelbrot

Przydatny opis. A powiedz proszę, zarobki macie lepsze niż w budżetówkowych szkołach?

Sasanka

Czy ktoś wie na jaką stawkę może liczyć nauczyciel matematyki z min. 5letnim doświadczeniem?

Go

Od zawsze p. Dyrektor chodziło tylko o kasę... Mnie ciekawi, dlaczego na stronie internetowej nie można znaleźć informacji o nauczycielach uczących? Skoro to tacy eksperci, to chyba warto się pochwalić.

Magda

Czy liceum jest zamkniete na czas pandemii,

Leszek
@Magda

Tak

Iza
@Magda

Szkoła nie jest zamknięta . Działa w trybie zdalnym przez cały czas (trwa normalna nauka i jest zachowane całe kalendarium wydarzeń), ale fizycznie uczniowie nie przychodzą do szkoły.

Fee

Kiedyś
@Fee

Wiki

Lubiąc to co robimy i w dodatku u dobrego pracodawcy tylko polecam!!

Filip

Idealnie to nigdzie nie jest i nie będzie ale maruderów wszędzie można spotka. Szkoła świetna!

BubbleWrap

Monnet miał swoją zapaść, ale od mniej więcej czterech lat, od kiedy jest nowa koordynatorka DP, w szkole jest coraz lepiej. Obecnie rotacja nauczycieli jest marginalnym problemem, a kiedyś była głównym. Wielu nauczycieli, którzy uczą w gimnazjum, uczy też w pre DP i dalej w programie DP (języki, biologia, matematyka, fizyka, chemia, CAS), więc w ich interesie leży to, by kształcić uczniów właśnie docelowo pod Diploma Programme.

nonick
@BubbleWrap

Nie jest to prawdą. Rotacja nauczycieli jest bardzo duża. Nauczyciele przedmiotów ścisłych zmieniają sie każdego roku (poza nieliczną grupą), nie mówiąc już o nauczycielach języków obcych, którzy potrafią zmienić się trzykrotnie w jednym roku szkolnym. Dodatkowo nie są oni absolutnie przystosowani do kształecenia uczniów w międzynarodowym systemie wdrożonym przez szkołę. Szkoła jest dwujęzyczna, ale spore grono nauczycieli nie mówi po angielsku. Wydaje mi się jednak, że nauczyciel z ambicjami marytoryczno-wychowawczymi, ale nieiwielkimi wymaganiami finansowymi oraz po odpowiednie przeszkolony może zagrzać tu miejsce. Należy być jednak trzeźwym obserwatorem i wystrzegać się "wizji" pani dyrektor, które w większości odbiegają od rzeczywistości.

Maja

Może ktoś wie, jak będzie przestawiała się kadra nauczycielska w Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta w kolejnym roku szkolnym? To często okres, w którym poszukiwani są nowi pracownicy. Jak wygląda ta kwestia w tym miejscu? Każda informacja w tej kwestii, stanowi pomoc dla osób szukających tu pracy.

Maja

@anonim, a jak oceniasz atmosferę między nauczycielami? Czy młody, niedoświadczony nauczyciel może liczyć na serdeczne przyjęcie? Czy pracownicy mają możliwość zgłaszania swoich pomysłów i realnego wpływania na kształt placówki? Jak oceniasz rozmowę kwalifikacyjną w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym nr 32 imienia Jeana Monneta, czy pamiętasz jeszcze jej przebieg?

W szkole można spotkać naprawdę świetnych nauczycieli, ale niestety znacznie więcej jest tych, którzy ma się wrażenie nie wiedzą skąd się tu wzieli ani co tu robią. Pani dyrektor dużo mówi, a mało robi i żyje w swoim własnym świecie. Nie polecam ani dla uczniów, ani dla osób które chciałyby tu pracować.

Maja

@Malpeczka Forum GoWork.pl służy wymianie opinii o pracodawcach, w tym przypadku Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta. Twoja opinia jest bardzo cenna, ale warto żeby wypowiedział się tutaj pracownik tej firmy. Czy to dobre miejsce pracy dla absolwentów po studiach? Mogą w tej pracy zdobyć cenne doświadczenie? Jaka atmosfera panuje w tej szkole? Przyszli kandydaci na pewno będą wdzięczni za nowe informacje.

Malpeczka

Jako uczennica Monneta mige szczerze polecić ta szkole. Przyjemna atmosfera, fenomenalni nauczyciele po renomowanych uczelniach oraz wykładający, np. Na UW. Do każdego ucznia jest podejście indywidualne. W szkole bardzo się dba o dobre kontakty pomiędzy uczniami. Sami otwarci, mili ludzie. Szkoła nie należy do takich, która wyrzuca uczniów. Dodać także trzeba, iż klasy nie maja więcej, niż 30 osob. Wystarczy wiec 5 osob, które postanowią olać mature i wyniki już bardzo drastycznie spadają. Nie patrzcie na wyniki a pytajcie się uczniów. Bo wykwalifikowana i dobra kadra to jedno, a chęć uczniów oraz ich możliwości to drugie.

M.

Wszędzie jest podobnie. Nikt nie chce trudnej młodzieży. Prywatne szkoły to głownie przechowalnia dzieci z depresją. Wyniki i tak uczeń sam musi wypracować. W prywatnych placówkach uczniowie zdają z klasy do klasy, w państwowych nikt się nimi nie przejmuje. W państwowych niestety zrozumienie młodego człowieka z indywidualnym podejściem do jego potrzeba przegrywa z bezdusznością nauczycieli i papirologią. I w tym zakresie szkoły prywatne są lepsze od państwowych.

buba

Grunt to dobry PR, a wyniki swoje. Ciekawe dlaczego zniknęła ze strony zniknęła informacja o wynikach. Kilka lat temu, gdy zdawalność była 100% wyniki publikowano, teraz milczą. Jest aż tak super? Dobry PR to za mało

Maniek

Nauczyciele zawsze potrzebni do Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta, płacą lepiej niż w publicznej

mona
@Maniek

Bzdura!

Zostaw merytoryczną opinię o Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta - Warszawa

• Jak się pracuje w Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta?

Zobacz opinie na temat firmy Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta?

Kandydaci do pracy w Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta
2.4/5 Na podstawie 20 ocen.

Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32 imienia Jeana Monneta