Opinie o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. w Jelenia Góra

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy lotniczy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. w Jelenia Góra

racjonalista

Jak będą mieli zaległości w wypłacie wypłat to z PFRON będa mieli wstrzymane dotacje. A jak PFRON wstrzyma dotacje to nie ma takiej sił, aby firmę uratować. A swoją drogą, ciekawe czy czasem właściciele Antemy nie założą innej spółki i przejmą niektóre kontrakty Antemy. Antema upadnie, zapłaty zaległości nie będzie (bo i z czego) ale nowa firma powstanie i biznes będzie się kręcił :)

...

Ostatnim- trzecim wyjściem jest praca- Bóg wie jak długo- za darmo, lub z wypłatą na raty - aż do końca i liczenie na to, że albo firma wykaraska się z kłopotów, albo nowy pracodawca, który przejmie obiekty na których pracujecie- przejmie Was - co jest często praktykowane- aczkolwiek przygotujcie się na to, że nie ma takiego obowiązku.

...

Kochani, pytacie , co robić... niektórzy boją się, że nie otrzymają zasiłku dla bezrobotnych itd. Otóż - wyjścia są trzy. Sami oceńcie, które jest dla Was bardziej korzystne. Jeśli 10 -go nie będzie wypłat- możecie rozwiązać umowę o pracę Z WINY PRACODAWCY. Musicie jednak napisać pismo o rozwiązaniu umowy z Art. 55&1/1 i uzasadnić rozwiązanie umowy faktem nie wypłacenia wynagrodzenia. To powoduje, że następnego dnia już nie pracujecie i przysługuje Wam odszkodowanie w wys. dwutygodniowego wynagrodzenia. Dobrze jest, aby w piśmie tym podać również wszystkie inne przyczyny - czyli np. brak zimowych ubrań roboczych , czy inne nadużycia pracodawcy. Ale najbardziej rażącym naruszeniem jest właśnie nie wypłacenie wynagrodzenia. Stąd- MUSI być wymienione. W razie "W" - po takim rozwiązaniu Umowy ( koniecznie napiszcie w Nim art. którym się kierujecie!!!) Przysługuje Wam zasiłek dla bezrobotnych. Tu jest link do artykułu na ten temat: http://www.infor.pl/prawo/praca/rozwiazanie-umowy/310247,Rozwiazanie-umowy-przez-pracownika-bez-wypowiedzenia-z-winy-pracodawcy.html Ten sposób warto wykorzystać, jeśli macie krótki staż pracy w Firmie, lub macie w perspektywie inną pracę, która mogłaby Wam przepaść. Natomiast, jeśli przepracowaliście w Firmie kilka lat, można poczekać do zakończenia istnienia firmy ( Kiedy to nastąpi - nie wiadomo) a wtedy przysługują Wam odprawy. I tu kolejny link, dotyczący odpraw : http://kadry.infor.pl/wynagrodzenie/odprawy/288469,Jaka-odprawa-po-zwolnieniu-pracownika.html W grę - oczywiście wchodzą pozwy Sadowe , do Sądu Pracy- zbiorowe, lub indywidualne, ale to już pozostawiam Wam do rozpatrzenia.

wkurzona

Niestety firma sama wypracowała sobie obecną ocenę,nie dość ,że wyzysk niepełnosprawnych,brak szacunku wobec nich tych którzy pracują na tych "przy korycie"to jeszcze stała się niewiarygodna.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.

Nie rozumiem tylko jednego. Przecież jeśli w firmie źle się dzieje to Zarząd wie o tym. Wie również, że zmuszony będzie ogłosić upadłość (i nie jest to sprawa która wychodzi w ciągu 2 dni). Po co więc startowali w przetargach i je wygrywali, skoro po miesiącu złożyli wniosek o upadłość (przykład - Urzędy Skarbowe Jelenia Góra, Lwówek Śląski, Bolesławiec)

ja to ja

Na obiektach juz nsm mówią ze antema sama wypowiedziała umowy więc to dobrze nie wróży. Jak pracownik mamy żyć jeśli dla niektórych z nas jest to jedyne źródło dochodu? nie każdy ma rentę albo bogatego partnera. Jeżeli wypłata nie będzie na czas będziemy musieli poprosić sąd albo telewizję o pomoc. Innego wyjścia nie namy. Dzieci chcą jeść a nie słuchać mądrości tych od koryta!

Spokojnie. Może jeszcze uratują firmę. Wniosek o upadłość został przez Sąd odrzucony, więc Zarząd wszelkimi sposobami będzie się starał jakoś wyjść z tej sytuacji. Nic jeszcze nie słyszałem, aby jacyś kontrahenci odchodzili od Antemy (chyba, że o czymś nie wiem), więc jeszcze tragedii nie ma. Poza tym wszyscy za listopad pensje dostali?? A już krzyczycie, że za grudzień nic nie dostaniecie. Jeśli nie do 10-go to może do 15 -go wypłacą.

DOBROSIELSKI
@pracownik

POTRZEBNE PANIE DO SPRZATANIA OD ZARAZ 2 GRUPA DO DABROWICY I NIE TYLKO 08.01.2015 DZWONIC POD NR.785 118 667

wkurzona

Do sądu,dobre przecież wyroku do garnka nie włożymy.Ręce opadają,a czy nie powinni nam dać też odpraw

gosc

Ale jak wejdzie nowy pracodawca to nam zaleglych wynagrodzen nie zapłaci.Nawet może jeszcze gorsze warunki zaproponować znając naszą niekorzystną sytuację.Ludzie weżmy wreszcie się za nich i zaraz po 10 stycznia jak nie bedzie wynagrodzen to od razu do sądu.

ja to ja

Sąd odrzucił wniosek o upadlosc zatem syndyk masy upadlosciowej nie wchodzi w grę. Skoro syndyk nie wchodzi w grę nie ma opcji aby wypłaty poszły z ZFSS. Fundusz może zostać odblokowany tylko po uprawomocnieniu się wyroku upadłościowego. Jakiekolwiek info o tym ze syndyk wejdzie za miesiac czy też że wypłaty wyjdą jak tylko on cos gdzieś załatwi to bzdury którymi nas karmią żeby zyskać na czasie. Jest jednak dla nas szansa. PIP może nakazać wypłatę zaległych wynagrodzeń ale musimy o tym PIP poinformować. Nie damy za wygranąbo cciężko na te pieniądze tyralismy. Ciekawe tylko cxy dywidendy wyplacono odpowiednim osobom kosztem naszych pensji? I czy wszyscy na tym tracimy czy tylko szeregowi ?

smiech na sali

Trzeba normalnie pracować i ubiegać się na własną rękę z funduszu albo sie zwolnić i przejść do nowego pracodawcy jak będzie wchodził na obiekt.

smiech na sali

Na l4 też nie dostaniesz pieniędzy bo idzie przez firmę i nie możesz się zatrudnić gdzie indziej

smiech na sali

Nic nie jest odrzucone. Niektórzy sieją tylko panikę. A z funduszu może ubiegać się każdy na własny rachunek.

gosc

Czy możemy sami się pozwalniać i iść ze sprawa do sadu

@gosc

jeśli masz prawo do zasiłku z pup to się nie zwalniaj sam bo tracisz prawo do tego zasiłku. lepiej iść na l4.

gosc

a kiedy można oczekiwac wypłat z funduszu,czy dadza nam wypowiedzenia

@gosc

dopiero jak wejdzie syndyk, on rusza fundusz świadczeń gwarantowanych TVV3

the end

Wypłaty w tym i w kolejnych miesiącach nie będzie lub do czasu wejścia syndyka. TVV3

dociekliwa

Postępowanie zostało odrzucone czy oddalone? To jest istotna różnica.

gosc

tak,to bardzo istotne dla wszystkich .Jak dalej się zachować ponoć dostaniemy pracodawcę nowego jeszcze w tym miesiącu.A prawdopodobnie celem jest to by pozbyć się nas pracownikow bez odpraw itp. Być może warto nawiązać kontakt z jakims prawnikiem i wspolnie odebrac od firmy wszystko to co nam sie należy

just

odrzucone czy nie a wypłat nie ma być i co dalej????

syzyf

Zostalo odrzucone .

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. - Jelenia Góra

Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.