Opinie o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. w Jelenia Góra

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy lotniczy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. w Jelenia Góra

Czy ktokolwiek wie co było powodem upadłości Antemy ? Co teraz dzieje się z szefami: prezesem, dyrektorką, innymi kierownikami ? Co z pracownikami serwisu, ochrony no i biura ? Czytam, że prawie wszystkich interesuje jedynie wypłata. Potem świat się może zawalić ! Czy ktokolwiek zawiadomił prasę, prokuraturę, telewizję. W końcu jest nas 2 tysiące inwalidów wywalonych na bruk.

jotka
@Kraków

Trzeba poczytać o upadłości likwidacyjnej. Syndyk wszedł w uprawnienia pracodawcy , dał nam wypowiedzenia i zarządza majątkiem aż do zlikwidowania firmy. Musi sprzedać wszystko podzielić wierzycieli, wykreślić z rejestru i koniec. Szefowie nie mają nic do powiedzenia. Muszą wszystko wydać syndykowi tj dokumenty, konta, i wszelkie dobra firmowe. Jeżeli uważasz ze tak trzeba to zawiadom TVP info oni czekają na sensacje ale co to teraz da, skoro już jest upadłość. Trzeba zakładać firmę i brać sprawy w swoje ręce. PFRON daje "lekka ręką" pieniądze ,

@jotka

No dobrze. Ale, czy jakikolwiek majątek był ? Z tego co wiem, samochody należały do obcej firmy transportowej, grunty prywatne, biura dzierżawione. Wysokości kapitału spółki nie znamy ( pewnie minimalny ), konta i fundusze wyczerpane, zsdłużenie w banku, zapewne. Z czego zatem wypłaty ? Żart o wypłatach w mopach, ścierkach, starym sprzęcie i tym co Wielki Ojciec Magazynier zachomikował wydaje się na miejscu.

Piotruś ! Chyba trafiłam w Twój czuły punkt. Teoria to może Twoja domena. Ja na własnej skórze odczułam co znaczy pracować w Antemie. Spytaj też pracowników serwisu z Jeleniej ale też z tych miejscowości w Polsce, gdzie utworzono a potem zlikwidowano grupy serwisowe. A skąd Ty możesz wiedzieć czy jest jakiś majątek, czy nie !

Jopek
@Kraków

Pod nickiem Kraków wydaje mi się że pod nowym wcieleniem występuje osoba o byłym nicku Krzyś albo jego Fiona :) patrząc po stylu wypowiedzi.

piotr
@Kraków

Właśnie pracowałem w ekipie i powiem ci tyle: weź coś ciężkiego i zapierdol sobie w łeb może przestawia ci się klepki w prawidłowe miejsce i zaczniesz myśleć bo narazie pierdolisz farmazony. Ja jestem zadowolony z pracy w antemie. A jak myślałeś że ktoś będzie ci płacił za nic to się zdziwiles.

magda
@Jopek

A mi się wydaje że ten Kraków to te wredne, lewe i fałszywe babsko które nas nadzorowalo.

ciekawe
@Kraków

pewnie zakładają kolejną firmę :) nowa będzie zarabiała a z długi "starej" i tak nie odpowiadają :) Życie lepsze niż w Madrycie :)

jaa
@Kraków

Kapitał zakładowy firmy wynosił 54.000 zł (śmiech na sali) :) Jeśli samochodzy należały do "obcej" firmy transportowej to chyba nie do Trans..... w której Antema miała udziały ? :)

piotr
@ciekawe

A dlaczego nikt z was jeszcze nie otworzył firmy? Mogli byście otworzyć i zorganizować nowe miejsca pracy. Z chęcią przyjdę jak będą takie warunki jak w Antenie.

ślicznotka

Witam mam pytanie czy składaliście rachunki za leki i czy dostaliście zwroty?

@ślicznotka

Też nie mam odpowiedzi czy będą zwroty za leki. Wniosek wysłałam w styczniu i nikt nic nie wie. Chyba nic złego tego.

@ja

dzięki za odpowiedź hym dziwne , że tylko my dwie wysłałyśmy i nie dostałyśmy kasy za leki (notabeme refundowane przez PFRON) ponadto do ludzi piszących bzdury - temat mopów itd. oraz im odpowiadających mam pytanie czy ktoś z Was (inwalida - takie mamy zaszeregowanie społeczne) zastanowił się , że faktycznie pensje wypłaca nam PFRON , a zakład zatrudniający tylko kasę przekazuje i w efekcie ile kosztujemy pracodawcę : 20 zł , 50 zł , hehehe niech będzie 100 , a wymaga się nakładu pracy jak od pełnosprawnego , a czasem i więcej a teraz podlegamy procedurą likwidacyjnym zakładu pracy

@ślicznotka

Ale ty slicznotka jesteś ciemna. Masakra.

@ja

hehehe nie ciemna , a ciemny blond a pod niewinnym pytaniem i grzecznym stwierdzeniem kryje się wiele rzeczy hym jak ich nie dostrzegłaś hehehe , to zastanów się nad używaniem słów : ciemna i masakra

@ślicznotka

Wiele tłumaczy "ciemna błąd" ktoś głupi się urodził to i zdechnie głupi:)

@ja

podziwiam Twoją samokrytykę i odwagę do "przejścia" na "drugą" stronę ::))) choć pisownia i styl tłumaczą Twoją "odwagę" ..... zgadnij :) choć nie :::(((((

jaa
@ja

dobitnie to ująłeś/ujęłaś :)

kika

Trzeba napisać do syndyk zapytanie Szczególnie osoby które mają prawo do odszkodowania za skrócony okres wypowiedzenia i do odprawy. Też nie wiadomo kiedy dostaniemy za styczeń wynagrodzenie i jak będzie naliczane, czy do 19.01 i osobno od 20.01 do 31.01 ? I kto będzie płacił. Wszelkie fundusze przepadły.Dobrze ze mamy nowego pracodawcę. Gorzej mają Ci z biura,pójdą na bruk.

@kika

Skad ty wiesz ze mamy nowego pracodawce i kto nim jest i te wypłaty za styczeń dostaniemy wogole?

krk

dziwne bo ja dzwoniłem przedwczoraj i powiedziano mi ze pieniądze będą na kontach dzisiaj najpóźniej.Hmmmm.Ciekawe kto ci takiej informacji udzielil

@krk

I co masz wypłatę? Wątpię bo prawda jest taka, że funduszu świadczeń gwarantowanych będzie wypłacał pensję i odprawy a ma na to do trzech miesięcy. Nasze płacze na forum nic nie dadzą bo takie jest prawo i nikt i nic tego nie zmieni i przyspieszy. Wiadomo, że każdy już potrzebuje pieniądze i apele o cierpliwość denerwują ale trzeba poczekać.

gosc
@pracownik

Prawda,że syndyk musi dokonać wypłat w okresie 3 miesięcy a nie po 3 miesiącach a to znaczna różnica.Większośc stara się wypłacać szybko ponieważ też grożą im kary i odsetki.

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
czekam na wypłatę

dziś dzwoniłam do Antemy. Informację jaką otrzymałam dotyczącą wypłaty , to taka , że Fundusz Gwarant. będzie nam płacił wypłatę (wiem o tym) i że mają na to do 90 dni .Więc cierpliwie mamy czekać.

kika

Bardzo współczuję nam wszystkim pracownikom Anteny tego że tak daliśmy się tak traktować naszym zwierzchnikom.Tak my pokolenie Solidarności wywalczylismy sobie i naszym dzieciom , a szczególnie słabszym , niepełnosprawnym "lepsze życie", gdzie nie ma szacunku dla pracownika. Łamane są prawa pracownicze. Nikt rzetelnie nie informuje o terminie wypłaty wynagrodzenia. Może trzeba pisać do syndyka, albo inspekcji pracy. A mmoże ktoś ma jakiś pomysł.

Najlepiej pytać o sprawę dziennikarzy lokalnych w Jeleniej Górze. Podobno zajmują się tą sprawą w Nowinach Jeleniogórskich. Można też zapytać w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Wojewoda z urzędu nadaje i cofa firmom miano zakład pracy chronionej. Wreszcie, polecam Rzecznika Praw Osób Niepełnosprawnych. Wszystkie telefony i adresy stron znajdziecie w Internecie. Mówiłam, trzeba było założyć związek zawodowy !

marek14

Ludzie odpiszcie mi bo niewiem kiedy Ja sie moge wypłaty spodziewać

marek14

W takim razie jak wyplaty wczoraj poszly to dlaczego ja nie dostałem ani grosza?

Szymciasty
@marek14

Z całym szacunkiem dla wszystkich forumowiczów muszę jednak stwierdzić, że trzeba być niezłym poje.... aby robić sobie jaja pisząc brednie o wózkach i odkurzaczach na wypłatę, w sytuacji gdy ludzie czekają z niecierpliwością na swoje pieniądze i nie mają co do garnka włożyć. Jeśli osoba pisząca takie pierdoły czuje się dzięki temu bardziej dowartościowana, to niech lepiej pierdzielnie baranka w ścianę, przynajmniej będzie na forum o jednego trola mniej.

Szymciasty

Ale przynajmniej potrafię współczuć osobom, które teraz znalazły się w ciężkiej sytuacji, nie robię sobie z nich jaj i nie wprowadzam zamętu durnymi tekstami o odkurzaczach na wypłatę. W moich postach staram się podawać konkretne informacje i porady. Jeśli nie mam nic konkretnego do napisania to nie piszę. A co do Twoich spostrzeżeń o mojej pracy, to trzeba było je przekazać gdy w firmie pracowałem.

marek14

co taka cisza nastala czyzby wszyscy wyplaty dostali??zawsze tyle opinii na ten temat a dziś nic....

@marek14

Wypłata wczoraj wpłynęła na konto plus odprawy a wszyscy pracownicy biurowi i koordynatorzy dostali odpowiednio odkurzacz i wózek jedno lub dwu komorowy zależnie od stażu. Ci co pracowali do dwóch lat jednokomorowy a ci co dłużej dwukomorowy.

marek14

Dzis już 10 luty to ile mamy jeszcze czekac cierpliwość cierpliwoscia ale mamy przecież swoje wydatki a wyplaty jak nie było tak nie ma.Kazdy pisze żeby uzbroić się w cierpliwość no ale ile można?

jg23

Ludzie nie nakręcajcie się. Wszyscy dostaną pieniądze. Wypłaty teraz idą z funduszu świadczeń gwarantowanych. To trochę potrwa zanim wszystko naliczą i przeliczą . Trochę cierpliwości. Nikt Was nie oszuka, wszyscy dostaną wypłatę tylko w swoim czasie.

marek14

Noi dostal ktoś wypłate za styczen?

kika

Ktoś świetnie bawi się wpisując brednie o zapłacie za pracę sprzętem. Mamy kodeks pracy i prawo upadłościowe. Osoby które otrzymały wynagrodzenia pewno miały umowy zlecenia bądź umowy o dzieło .

masz racie odkurzacz to sobie kupie sama jak mi kasę wypłaca

Z Tarnowa jestem

natalia19

A z jakiego miasta jesteś? Pytam,bo mieli wypłacać po miastach. :)

Myślę że to prawda
@natalia19

Z tego co mi wiadomo to mają wypłacać alfabetycznie poza miastami na litery M,K,T,R. Miasta na T,M ,K i R mają dostać na końcu wypłaty. Jeszcze mi wiadomo że Tarnów na samym końcu. Kraków będzie miał płacone w Mopach, ścierkach, workach do odkurzaczy a jak jest pracownik z dłuższym stażem ma dostać odkurzacz. Takie wieści do mnie doszły właśnie. Pozdrawiam

@Myślę że to prawda

Dziekuje ci za odpowiedz Natalio ale jak bys mogła sprecyzuj mi co znaczy słowo "na końcu"?Czyli jeżeli mieszkamw Tarnowie to kiedy a właściwie do kiedy mogę się spodziewać wypłaty za styczeń? W ogóle to skad masz taka informacje o tych odkurzaczach??:)

Myślę że to prawda
@marek14

No na końcu, kiedyś tam. Podobno liczyli pieniądze i zostało parę miast i było losowanie kto ostatni dostanie i kto dostanie w sprzęcie wg moich informacji w tej konkurencji główną nagrodę wygrał Tarnów czyli będzie ostatni a nagroda pocieszenia przypadła dla Krakowa. Cieszyć się tylko pozostało a nie płakać. Kraków też nie ma źle ścierki i mopy też się przydadzą przynajmniej nie będzie trzeba kupować. O o tych odkurzaczach to wiem na 100% bo przecież ludzie tak mówią to tak musi być.

@Myślę że to prawda

Wiesz co to sa jakies bzdury dokładnie plotki bo wyplata jest wyplata w końcu nam się należy bo mielismy umowy i co nam z mopow i scierek wiec nie badzmy smieszni bo za ciezka prace wszystkim nam się naleza pieniądze a ty piszesz ze tylko się cieszyc przecież to nawet w polowie nie jest warte zarobionych pieniędzy.Co do tego losowania to tez bzdury bo firma ma obowiązek każdemu nie ważne z jakiego miasta w terminie zaplacic a termin mija 10 lutego a po tym terminie każdy może się domagać odszkodowania za niespełnienie waronkow umowy i ciul nas interesuje to ze firma upada.A poza tym ludzie gadali,gadaja i będą gadac...odkurzacze..proszę cie haha

ktoś jeszcze dostał już wypłatę

ja tez nie mam

polbanku.

@10

ja mam w ING i niewiesz czy wszystkim wypłacają czy tylko części pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o. - Jelenia Góra

Zakład Usług Gospodarczo-Socjalnych Antema Sp. z o.o.