Sunrise System sp. z o.o.

Opinie o Sunrise System sp. z o.o.

Aktualność
Witamy na profilu Sunrise System na GoWork!

Warto szukać opinii o swoim przyszłym pracodawcy. Zachęcamy Cię jednak do spojrzenia na całokształt naszego wizerunku jako firmy w różnych źródłach. Anonimowe i niemerytoryczne wypowiedzi potraktuj z dystansem. Jeśli chcesz lepiej poznać naszą firmę, skontaktuj się z nami bezpośrednio, np. wysyłając maila na adres: zadajpytanie@sunrisesystem.pl

Zapraszamy Cię także na nasze social media – sprawdź, jaka panuje u nas atmosfera ;-)

Tym, co szczególnie nas cieszy jako pracodawcę, są oczywiście pozytywne opinie naszych pracowników dotyczące m.in. atmosfery, benefitów, możliwości rozwoju czy licznych szkoleń. Właśnie te czynniki były wymieniane najczęściej w czasie badań, które przeprowadziliśmy w 2022 roku:

• EVP  (Employee Value Proposition), czyli określanie zestawu charakterystycznych cech naszej marki,

• eNPS (Employee Net Promoter Score), czyli ocena poziomu zadowolenia i przywiązania pracownika do miejsca pracy.

Więcej o wyróżnikach naszej marki przeczytacie na naszym blogu: https://www.sunrisesystem.pl/blog/2645-co-wplywa-na-wizerunek-firmy.html

Zachęcamy też do odwiedzenia naszego kanału YouTube, gdzie kilkunastu naszych pracowników dzieli się historią swojej ścieżki kariery w Sunrise System!

Poznaj nas bliżej.
Borys

zgadzam się, bo pracuje i potwierdzam

Łukasz

Pracuję w Sunrise prawie 9 lat w dziale handlowym i mogę z czystym sumieniem polecić tą firmę jako świetnego pracodawcę. Zaczynałem będąc zaraz po studiach, bez doświadczenia w sprzedaży – wszystko co umiem nauczyłem się w tym miejscu. Praca w sprzedaży zawsze wymaga zaangażowania i trzeba liczyć się z presją czasu, ale firma odpowiednio za to wynagradza. Oprócz wynagrodzenia podstawowego jest oczywiście prowizja za sprzedaż, dodatkowe premie kwartalne i premie za realizację celów. Jasno rozpisane ścieżki awansów pozwalają też cyklicznie zwiększać swoje wynagrodzenie podstawowe. Co fajne – nie ma sufitu w prowizjach. Do tego dochodzi bardzo przyjazna atmosfera, wręcz rodzinna, benefity itp. Jeśli ktoś szuka stabilnego zatrudnienia na umowę o pracę, bez nadgodzin i za dobre pieniądze, to polecam :)

Zapraszam
@Łukasz

W Sunrise jest fajnie :) Niefajnie jest dla tych, którzy nie chcą się rozwijać i pracować. Dlatego polecam to miejsce osobom, które chcą się uczyć i później czerpać z tego profity.

Magda

Jestem w Sunrise od prawie 10 lat i nie stanowię wyjątku. Obecność w firmie pracowników z długim stażem pokazuje, że najzwyczajniej w świecie ludzie chcą tu być, bo jest im dobrze i nie mają na co narzekać. Rotacja pracowników nie jest wysoka, powiedziałabym, że na poziomie przeciętnej firmy zatrudniającej kilkaset osób, bo tyle jest w Sunrise i to grono z roku na rok stale się powiększa. Sama branża SEO - albo szerzej marketingu cyfrowego - jest bardzo dynamiczna, więc i rozwojowa pod kątem rozwoju firmy, jak i osobistej kariery. Stała rozbudowa sprawia, że możliwości awansu jest naprawdę dużo na różnych płaszczyznach. Dynamika branży wpływa na intensywność pracy, której nie ma co czarować jest dużo, bo takie są potrzeby rynku. Nie ma jednak co przesadzać, bo tu nikogo nie zmusza się do zostawania po godzinach, a work-life balance nie jest sloganem, a faktem. P. S. Jakby ktoś liczył na owoce środy, to nie u nas ;) mamy świeżutki system benefitów, ale jak ktoś chce się dowiedzieć jaki, to niech najlepiej dołączy ;)

Jack
@Magda

Współpracowałam 3 lata z tą firmą, pracownicy, którzy zajmowali się moją firmą zmieniali się jak w kaledoskopie, chyba nie świadczy to dobrze o firmie.

Pracuje w Sunrise prawie 2 lata, a więc raczej ze mnie nowicjusz patrząc na staże koleżanek i kolegów. Przyszedłem jako osoba z niewielkim doświadczeniem handlowym. Pytaliście o pomoc we wdrażaniu do pracy. Ja otrzymywałem pomoc na każdym etapie wdrażania. Miałem więc czas na przyswajanie wiedzy i od razu jej wdrażanie w praktyce. Przedstawiono mi cele na najbliższe miesiące, które były dla mnie jasne i mierzalne. Zdecydowanie mogę polecić firmę jako miejsce pracy. W mojej ocenie główne atuty to: bardzo dobre relacje z menagerami oraz ze współpracownikami. Jeśli chodzi o wynagrodzenie to muszę przyznać, że nie ma żadnych limitów odnośnie prowizji. Przy sumiennej pracy można być bardzo zadowolonym z wypłaty. Dodatkowo otrzymujemy wszystko to, co jest potrzebne do pracy. Wewnętrzne szkolenia są prowadzone w sposób rzetelny. Otrzymujemy również pełne wsparcie od doświadczonych pracowników. Osobiście polecam to miejsce pracy - ja jestem bardzo zadowolony.

@Michał

Pani Magda znacząco mija się prawą. Z racji przypiętej opinii domniemuje że nie jest to rzetelna opinia.

Gosia
@Pracownik_4lata

Pracuję w Sunrise od prawie 10 lat w Dziale Handlowym. Podwyżki oraz awanse są cykliczne i ściśle związane z celami jakie określa się z przełożonym. Szczególnie na początku pracy awanse są bardzo częste, więc nie bardzo wiem o czym piszesz. W zespole siedzę od wielu lat z tymi samymi osobami, wspieramy się i wspólnie spędzamy czas również po pracy, bo bardzo się lubimy. W czasie mojego zatrudnienia dwukrotnie byłam na urlopie macierzyńskim i mogłam go spokojnie spędzić wiedząc, że stanowisko na mnie czeka. Co więcej w czasie urlopu odbierałam telefony od przełożonych zapewniające mnie o tym, że na mnie czekają. Każdy go podejmuje pracę w dziale handlowym w jakiejkolwiek firmie musi być przygotowany na to, że nie jest to praca dla każdego. Trzeba bowiem mieć do perfekcji opanowane kompetencje miękkie, ale też wiedzę techniczną ( na szczęście tą przyswaja się na sporej ilości szkoleń).

Kratos

Nie polecam. Byłem sumiennym pracownikiem przez kilka lat. Przeszedłem pewną ścieżkę, po czym firma odwdzięczyła się zawieszeniem jakichkolwiek podwyżek (wszystkim w firmie). Taki stan rzeczy trwa już prawie rok i zmusił mnie do opuszczenia firmy. Zamiast docenić pracownika, rzuca mu się kłody pod nogi. Oprócz mnie odeszło sporo naprawdę bardzo sumiennych pracowników. Wcześniej zdanie o firmie było ok, ale taką decyzją przekreślili wszystko. Zamiast dawać podwyżki sprawdzonym pracownikom, wolą dawać małe pieniądze nowym osobom, którzy w większości nie sprawdzą się tak jak starzy wyjadacze.

Anonimowy pracownik Nowy wpis
@Kratos

Spoko, nic się nie zmieniło. Nadal są zamrożone, a obiecane podwyżki w kwietniu przesunięte o kolejne miesiące. :)

Zainteresowana Nowy wpis

Dzień dobry, zainteresowałam się niestety wygasłym już ogłoszeniem dla office managera. Mam już ponad 2-letnie doświadczenia na podobnym stanowisku dlatego myślę ze bym się sprawdziła. Nie wiecie czasem czy nie będą szukać większej liczby osób?

obsługiwana firma

Absolutnie odradzam jakakolwiek współpracę z tą firmą!!Przymuszają do kontynuacji umowy oraz zastraszają klientów stosując klauzlue kt nie powinno być w umowie.Przymuszają do dalszego płącenia za fv, gdy klient wyraznie mówi iż nie chce z nimi pracować!Porażka!!Wydzwaniają i wypisują,klienci uciekać od nich! odradzam jakakolwiek współpracę...

Pracownik Nowy wpis
@obsługiwana firma

Bo teraz ta firma należy do WeNet kiedyś Panorama Firm tak dalej, bo firma z nazwami szaleje z wiadomych przyczyn ( wystarczy przeczytać ich umowę) nie tylko Sunrise ale i 4 inne firmy należące do grupy

czy też tak macie, że po wejściu w sekcje z karierą na stronie widać tylko napis „stanowisko” i tyle? chciałem po prostu sprawdzić czy Copywritera przypadkiem nie szukają teraz. kiedyś ofertę widziałem w sieci. była na umowę o pracę, gdzie zazwyczaj widzę, że na zlecenie lub B2B szukają, dlatego się zainteresowałem. jak oceniacie stawki przy tym?

Copywriter

Podobnie jak u innych, w moim przypadku firma także wykazała całkowity brak szacunku. Po Assessment Center (czyli po kilku godzinach pisania tekstów, robienia testów i wypełnianiu ankiet) potencjalny kandydat udaje się na rozmowę z rekruterką, która mówi, że niezależnie od wyniku zostanie się o nim poinformowanym - podaje nawet dzień tygodnia w którym należy się spodziewać informacji. W moim przypadku była to totalna bzdura. Brak jakiejkolwiek informacji i brak odpowiedzi na wysłany przeze mnie email.

Dotychczasowe doświadczenie Czy zadania sprawiły problem? Które najtrudniejsze? Twoje mocne strony. Największe osiągnięcie. Twoje dwie wady.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Jakie narzędzia pracy zapewnia Sunrise System sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Czy do dziś jest wciąż tak jak napisano jeszcze w zeszłym roku, że w dziale SEO występuje tylko sama podstawa? są powystawiane oferty na różne regiony. Chce się dowiedzieć jakie wynagrodzenie będzie w tym roku oferowane za minimum 2 lata doświadczenia w optymalizacji i pozycjonowaniu stron?

Rudy (Bydgoszcz)

Serdecznie polecam prace w Sunrise! Co jest dla mnie bardzo ważne? Atmosfera, wynagrodzenie i możliwości ROZ WO JU!

@Rudy (Bydgoszcz)

A z perspektywy którego stanowiska oceniasz? pytam, bo oglądam właśnie ofertę dla team leadera. Zastanawia mnie to, że poszukiwana jest osoba z zewnątrz. A co z osobami podległymi w danym zespole? Nie można po prostu awansować? nie ukrywam także, że zarobki mnie ciekawią, na ile są możliwe do wskazania?

Mia

Było zapytanie o rekrutacje na content marketing, tyle ze od miesiąca bez odzewu. Jaka występuje aktualnie atmosfera na dziale? nie ma rotacji? Zarobki mnie teraz interesują, bo ludzie pisali o najniższej jako stałej podstawie i wole się upewnić. po jakim czasie macie podwyżki?

Były
@Mia

Nie zartuj z podwyżkami, za najnizsza krajowa tam się pracuje. Zostały tam osoby z niską samoocena. Bo kto za najnizsza teraz pracuje w tak "renomowanej" firmie.

Nelka
@Były

A na których stanowiskach można mieć pewność ze stawka będzie wyższa niż ta wspomniana minimalna? Co powiecie o pracy eksperta od digitalu? Na wyższym chyba trudno o najniższą stawkę? Z opisu także wynika, że ma się otwarte drzwi do awansu. Na jakie stanowiska jest opcja? O ile zarobki mogą się podnieść jak również zakres odpowiedzialności?

Obecny
@Były

Nigdy nie pracowałam za najniższą krajową w tej firmie, zarabia się u nas dobrze. Czy mam niską samoocenę jako pracownik? Zostali najsilniejsi, którzy nie bali się zmian jakie następują. Nie ma już tchórzy, nie potrafiących wykorzystać czasu. Czasem musi coś mocno upaść by podniosło się na wyżyny. Zarobki są naprawdę dobre. A jeśli system prowizyjny się nie podoba zawsze może iść robić na podstawe

Fantazja? Sugerujesz, że jednak występuje ta wspomniana minimalna? A jak to się ma do pracy na stanowisku liderskim? Widać, że są teraz w internecie oferty do zespołu sprzedaży, w sumie do trzech miast. czy lokalizacja będzie bardzo wpływała na warunki i ogólna prace czy raczej jest w miarę podobnie?

@niezadowolony klient

(usunięte przez administratora) i niezadowolony ze współpracy. Wchodząc we współpracę z nimi moja firma dopiero raczkowała i nie posiadałem dużego budżetu na marketing. Zależało mi na pozyskaniu ok. 15 nowych klientów. Podpowiedziano mi, że na start wystarczy dobrze przeprowadzona kampania GoogleAds a dla efektów długofalowych warto wypozycjonować stronę www. Kwota 1100 zł brutto miesięcznie za pozycjonowanie była dla mnie zdecydowanie wysoka, jednakże po licznych telefonach i przekonywania, że ich firma działa dużo efektywniej niż tańsza konkurencja, postanowiłem wejść we współpracę.

No i tutaj zaczęło się - stres, nerwy i rozczarowanie na każdym kroku. Pierwsze 4-tygodnie kampanii GoogleAds nie przyniosło szczególnych rezultatów. W drugim miesiącu, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, mieliśmy otrzymać 1200 zł na zasilenie kampanii Ads, co miało być dla nas sporym odciążeniem finansowym. Tak jednak się nie stało. Żeby było mało, budżet na kampanię 1-miesiąca skończył się przed zaplanowanym okresem czasu, w związku z czym reklama nie była aktywna a żaden z pracowników nie dał nam o tym znać. Rezultat? Przepalony budżet, brak reklamy przez kilka tygodni i firma nie poczuwająca się do rekompensaty strat. Już po pierwszym miesiącu współpracy z Sunrise miałem włączony mocny “czerwony alert” aby uważać na tę firmę. Niestety, była jeszcze podpisana umowa o pozycjonowanie strony www a okres wypowiedzenia umowy nie szybciej niż 7 miesięcy, w przeciwnym wypadku musiałbym zapłacić opłatę dezaktywacyjną w wysokości 2200 zł. Po nieudanej kampanii otrzymałem propozycję rabatu 30% przez 3 miesiące na działania SEO. Jako że nie mogłem zerwać umowy (choć zaproponowałem firmie polubowne rozstanie się) - zaakceptowałem 30% rabatu i niechętnie kontynuowałem współpracę. Firma Sunrise uważa się za eksperta w dziedzinie działań strategicznych. Spędziłem długie godziny na telefonach oraz mailach tłumacząc pracownikom wizję biznesową oraz cele związane z budowaniem unikatowej marki. Pracownicy Sunrise zaczęli od zmiany treści na mojej stronie www, robiąc ze strony sztampową, bezsensowną i stylistycznie niechlujną witrynę, tworząc treści niepoprawne stylistycznie a nawet gramatycznie - co musiałem niejednokrotnie poprawiać. Za napisanie tych odstręczających dla mojej marki tekstów musiałem zapłacić copywriter-owi, który rzekomo miał lata doświadczenia w pisaniu tekstów SEO. Do dziś wstydzę się swojej strony www, choć została już przeze mnie gruntownie poprawiona. Efekty pozycjonowania miały być odczuwalne już po 4 miesiącach prac. Nie spodziewałem się pozycji TOP10, ale chociaż 2 czy 3 strony wyszukiwań Google - bo tak obiecywano mi telefonicznie, przed podpisaniem umowy. Firma Sunrise odpowiada na negatywne komentarze swoich klientów: “Twoje wyświetlenia wzrosły o xxx % na przestrzeni ostatnich 3-miesięcy”, “Twoja widoczność wzrosła o xxx % “ … i tak dalej. Tylko jakiego przedsiębiorcę interesują procenty, słupki, statystyki? Nas interesuje odzew ze strony potencjalnych klientów - telefon, email czy inna forma kontaktu. Interesuje nas fizyczny rezultat Waszej pracy - za to przecież Wam płacimy. Przez 7 miesięcy współpracy otrzymuję od firmy raporty z publikacji wpisów firmowych w formie PDF, które dla mnie osobiście są małowartościowe. Po kontakcie telefonicznym ze specjalistą SEO dowiedziałem się, że efekty nie mogą być zagwarantowane, i czas pokaże jak długo na efekty trzeba czekać. Zaprzestałem od jakiegoś czasu płacić firmie Sunrise. Dziś otrzymałem maila z ostatecznym ponagleniem płatności na prawie 3,5 tys zł, w przeciwnym wypadku firma wejdzie na drogę sądową. Sprawa w toku, aby zaoszczędzić swojego czasu, nerwów i kolejnych wydanych pieniędzy, wysłałem wiadomość e-mail z propozycją polubownego rozwiązania współpracy z możliwością spłaty kwoty w ratach. ODRADZAM WSPÓŁPRACY.

Syrias

Jakie są zarobki na stanowisku seo?

Darek
@Syrias

Najnizsza krajowa.

@Darek

Witam. Przytoczona została podstawa tak? A co na całość wynagrodzenia może jeszcze się składać na tym stanowisku? mam na myśli coś w zakresie dodatków lub premii?

B57
@Paulina

W dziale SEO nie ma czegoś takiego jak premia, jest tylko stała podstawa.

Minimalna
@Syrias

I to jest przykre :))) Osobiście dostałem podwyżkę, ale rozmawiając z nowymi pracownikami to normalnie siedzą na minimalnej i nie mogą się niczego doprosić od pół roku

Potencjalny kandydat

Czy @pracodawca rekrutuje do działu content marketingu?

Pracownik od wielu lat

Praca jest fajna, choć ostatnio jest mega stresową, ze względu na odejścia i zmiany. Co ciekawe, wielu pracowników wychwalających tu firmę, uciekło do konkurencji. Zwyczajnie praca dobra, ale trzeba się wysilić niekiedy mocno. Razi bałagan w samym biurze. Rozwalające się fotele raczej o plecy nasze nie zadbają, stare biurka, rozwalone kartony ze sprzętem, nawet w szafach na ubrania. W Bydgoszczy warto byłoby po prostu posprzątać biuro.

Obecnie Sunrise System sp. z o.o. do swojego zespołu szuka osoby do pracy jako Księgowa. Na Bydgoszczak.pl dodano ogłoszenie 15 stycznia.

Czy podczas rekrutacji sprawdzane są wszystkie CV? Wysłałem swoje zgłoszenie, nie zostało nawet wyświetlone na portalu pracuj.pl.

Paulina

jak duże są te wspomniane starty i z czego wynika taka decyzja odnośnie tych przemian? jaka dalsza reakcja jest w tym zakresie? to na jakich innych obszarach na chwilę obecną firma się skupia, że nie opiera się to o wspomniane wyniki?

Potencjalny

Jak wygląda w firmie Sunrise możliwość hybrydowej pracy zdalnej w dziale SEO?

@Potencjalny

Też bym była ciekawa możliwości podjęcia się pracy z domu. Myślicie, że na copywritingu byłaby jakakolwiek na ta perspektywa? A wiadomo coś o obecnym stażu lub praktykach na tym stanowisku? Nie mam obecnie żadnego doświadczenia, chętnie bym się załapała.

Ola

W ostatnim czasie dużo mówi się o rekrutacji o tym jak stać się lepszym kandydatem jak napisać CV jak dodatkowo kontaktować się z firmą. Opinia i prezentacja firmy zrobiła na mnie ogromne wrażenie dlatego aplikowałam. Niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi. Rozumiem że nie spełniłam oczekiwań ale żałuję że firma nie daje odpowiedzi zwrotnej. Można byłoby w ten sposób wskazać nad czym należy jeszcze popracować lub co sprawia że nie ma zainteresowania. Oczekiwanie takiej odpowiedzi z mojej strony wynika z reklamy firmy na swój temat. Mimo wszystko powodzenia wszystkim

Misiek

Czesc, czy baza jest ciagle nowych rekordow dostarczana przez firme czy zdarza sie np tak ,ze trzeba non stop obdzwaniac te same rekordy?

A.
@Misiek

Dzwonisz do skutku

@A.

bzdura, jest zakaz zbyt częstych kontaktów z Klientem, bazę budujesz sobie sam, dostajesz od supportu, od TL, masz do tgeo narzędzia - możliwości jesy milion

@k

A tak ogólnie to ten zakaz z czego wynika? To ile razy można do tego samego przedzwonić?

Alex
@k

ciekawe, tylko zapomniałeś napisać, że jest kilka kanałów sprzedaży i każdy ma inne zasady działania

@Alex

nikt nie zabrania kreatywności w temacie :)

S
@k

Czy praca w tej firmie w sprzedaży wyglada jak typowe callcenter?

@k

Kreatywności w temacie to może i nie a na wyjaśnienie jakieś to można się nastawiać? Skoro kilka i inne zasady to ktoś je w skrócie omówi, żeby było wiadomo co i jak z nimi?

Przyjaciel
@A.

Tak dzwonisz, bo liczy się CYFRA

@Przyjaciel

nie liczy sie cyfra - a wynik co jest naturalne w dziale handlowym. każdego dobrego handlowca motywuje wynik, bo bez wyniku nie ma satysfakcji. jeżeli u Ciebie jest inaczej - to nie jest praca dla Ciebie. i to niezależnie w jakiej firmie. Handlowcem jestem od lat i w każdym miejscu wynik motywował do pracy, ale w żadnej nie otrzymałam tyle wsparcia i edukacji co w SS. Co więcej... w żadnej nie byłam tak zadowolona po sprawdzeniu konta po wypłacie :)

Tak jest
@Przyjaciel

Zgadzam sie z tą teza. Liczy sie ewidentnie CYFRA. Powszechnie znane tam wszystkim STATY. Korporacyjny bełkot.

Pracus
@S

Tak. Dzwonisz do klientów po zbudowanej przez siebie bazie. Trzeba dzwonić bardzo dużo. Cały dzien

@Tak jest

Dosłownie cyfra odnośnie samych wykonanych telefonów czy jednak istotny jest efekt? Ewentualne porady w tym zakresie jakieś są? I skoro podobno cały czas się dzwoni to praca w terenie jakakolwiek jest do wykonania czy to rzadkość? Jak organizacyjnie taki dzień wygląda?

Staż SEO

Czy posiadacie programy stażowe dla młodszych specjalistów SEO?

Przyjaciel

Tak nie jest....

Małgorzata
@Przyjaciel

To proszę wytłumaczyć jak jest? ja dysponuję mailem, o treści, którą wskazałam, a niemerytoryczna i irytująca odpowiedź świadczy o poziomie jej autora.

Friend
@Małgorzata

Nie zrozumie ten, kto tam nie pracował. Zeby opisac jak tam jest, mysle ze miejsca tutaj nie wystarczy. Książka by powstała. W skrócie - nie warto marnowac czasu. Komentarz obrażający personalnie osobe komentującą świadczy o tym, ze jestes pracownikiem SS - takie praktyki to ponury standard.

Zostaw merytoryczną opinię o Sunrise System sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w Sunrise System sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sunrise System sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sunrise System sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 18 to opinie pozytywne, 14 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sunrise System sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sunrise System sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sunrise System sp. z o.o.