Opinie o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy HCL Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie HCL Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Telemarketerzy i call-center

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o HCL Poland Sp. z o.o. w Kraków

Na jakie zarobki moze liczyć Local IT Support Engineer? :)

Mieczysław Schmidt

Hallo Leute Chciałem zapytać czy ktoś wie ile mniej więcej wynosi dodatek relokacyjny??

Gerard

Terrible company from HR to management. Everything is being promised but never done. They don't care to waste employee time, referrals are not paid, they always give false excuses. Way lower salaries than other companies.

Kandydatka

Chyba najgorsza rozmowa kwalifikacyjna w jakiej brałam udział. Menedżer z Indii który miał w niej uczestniczyć rozłączył się jeszcze zanim się rozpoczęła, drugi próbował zniechęcić mnie podając inne warunki zatrudnienia, niż te które zostały wymienione w ogłoszeniu. Generalnie atmosfera drętwa i nieprzyjemna, pomimo zapewnień o udzieleniu informacj zwrotnej w ciągu 2 tygodni nawet w przypadku odmowy, nie otrzymałam jej chociażby mailowo. Strata czasu, nie polecam.

Analityk

Przyszedł niechlujny mężczyzna w adidasach i w dżinsach. Nie mówię tego złośliwie ale na pewno nie używał dezodorantu. Mówił taką mieszanką hinduski - angielski. Wydawał się nie rozumieć moich odpowiedzi. Cokolwiek bym nie odpowiedział, mówił że jest "GREJT".

- Do you have any IT experience ? - Do you have any customer support experience ? - What do you have to do if your computer is slow ?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Tu nie ma mobbingu

Frajernia do brania pieniedzy do czasu znalezienia lepszej pracy. Pod zadnym pozorem sie nie przykladac, L4 do oporu :)

WloskiOgierZ9Pietra

Heja! HCL, firma legenda w Krakowie, mnostwo ludzi ktorym nie wyszlo w zyciu sie tutaj przewinelo i zaczynalo swoje kariery w korpo. Kto byl to wie, kto nie byl nie uwierzy :) jak glupio by to nie zabrzmialo, ta firma to polaczenie przedszkola z klubem nocnym. Ludzie podejmujacy decyzje (managerami bym ich nie nazwal) zachowuja sie dokladnie jak polaczenie przedszkolanki z bramkarzem klubu nocnego. Jedna zasada! Tylko jedna, pamietaj, idziesz tu do pracy po to, zeby brac pieniadze, nie przykladaj sie ponad przecietna! Po roku (albo i szybciej) i tak pojdziesz do lepszego miejsca :)

Gracjan Purzycki

Hello, I worked at HCL Kraków for half a year (first job in Poland). First, the managers don't keep their promises. I made a request for time off that I agreed to 1 month earlier (oral appointment with manager). It concerns my last 3 working days at HCL. This was not approved until the last day. Manager was on vacation the other manager is not going to have the rights to approve it etc. We work with shifts. Normally new shifts every two weeks. The moment they knew I was going to leave, I had to work late shifts for 4 weeks. Appointment overtime: pay, forget it. You hear yes you don't get paid them. Record the days. Not possible because we are with two agents and have two shifts. Second: you are not properly scolded here to be able to do your job well. Until the end things are not clear to which dpartament the calls should go. You have to figure everything out yourself. How the apps at HCL work, etc. They pay significantly less than other companies. Not recommended.

Dona
@Gracjan Purzycki

Mostly negative selection for managerial positions.

P.Nowak12

Ile wynosi wynagrodzenie IT analisty z językiem hiszpańskim lub włoskim?

pedros

wejsciowe ok od 5000brutto

@pedros

Po jakim czasie można się tu starać o podwyżki? Czy obecnie w HCL Technologies obowiązuje system pracy zdalnej? Liczę że powiesz mi coś na ten temat, czekam na więcej informacji w tej sprawie.

@Sebastian

Po pierwszej ocenie po roku pracy dostaniesz może 100 zł brutto, a drugie 100 zł miesięcznie (płacone kwartalnie) jako performance bonus. Praca zdalna jak na razie, ale nie wiem czy dla wszystkich.

Nick nick
@P.Nowak12

4200 na rękę , poniżej 26 roku życia 5100 ale i tak się należy w każdym innym miejscu , generalnie w mojej opinii 4200 to za mało jak na taką pracę i w porównaniu do pracy która nie wymaga języka lub umiejętności IT w której można dostać podobna sumę lub wiecej

@Nick nick

No dobra. Ale zaczynasz od 4200 zł i możesz za jakiś czas starać się podwyżkę, czy to już końcowa kwota wypłaty? Chodzi mi o to, czy można negocjować pensje np. po roku pracy?

Bikingmike
@P.Nowak12

Obecnie netto 4200 moze z powodu inflacji bedzie wiecej , generalnie bonusuw za jezyk raczej nie ma , kazda szanujaca sie firma zaproponowala by wyzsza stawke

Michal

Najbardziej żenująca rekrutacja w mojej karierze, totalny brak szacunku to kandydata i jego czasu. Brałem udział w rekrutacji do HCL Polska w Krakowie. Rekrutacja była prowadzona przez Line Managera z UK, i HR chyba z Litwy - a przynajmniej tam była umiejscowiona Pani, z którą rozmawiałem. Zatrudniony miałem być jednak w Krakowie i wypłatę otrzymywać w PLN. Rekrutacja była super pilna więc zdziwiłem się kiedy nikt się nie wdzwonił na pierwsze techniczne interview. Na szczęscie udało się je odbyć następnego dnia, ale potem przez tydzień była cisza. Potem zostałem zaproszony na kolejne interview, na które nikt się nie wdzowonił.... Znowu odbyło się następnego dnia, z managerem z UK, który potwierdził, że to jest mega pilne, że najpóźniej w ciągu dwóch dni będę miał interview z finalnym klientem i podpisanie umowy. Potem jeszcze telefon z HR czy na pewno jestem zdecydowany i czy na pewno mogę zacząć od zaraz i że za chwile dostanę maila ze szczegółami i mam na niego jak najszybciej odpisać bo wtedy będzie mnie można od razu umówić z finalnym klientem, no i znowu że to na JUŻ jest. Żadnego maila nie dostałem, minął weekend, minęły kolejne dni i totalna cisza. Napisałem więc maila do rekrutera z linkedIn, on nie mógł za bardzo mi pomoc. Potrzebowałem jakiejkolwiek informacji zwrotnej bo w międzyczasie dostałem inna ofertę, wiec napisałem jeszcze bezpośrednio do managera z HCL z UK, który jeszcze kilka dni wcześniej zachwalał pracę w HCL i wróżył mi tam wieloletnią karierę - i NIC. Rekrutacja dotyczyła stanowiska w dziale IT

Annie
@Michal

Kiedy można spodziewać się pierwszego telefonu od rekrutera po aplikacji na stanowisko?

Legal Alien
@Michal

Coincides with bad experince

ex

Stanowczo odradzam. Jak to się mówi "ryba psuje się od głowy" a na przykładzie HCL widać to bardzo wyraźnie, TL to typowe (usunięte przez administratora) nic miłego nie usłyszysz, będzie tylko ciągłe cisnięcie na wynik i siedzenie w backlogu, co więcej TL wykazują się zaskakująco niskim poziomem kompetencji społecznych, (usunięte przez administratora) i pasywno-agresywny ton wypowiedzi są na porządku dziennym. Jeżeli klient się na ciebie poskarży to możesz być pewien, że twój TL nawet nie przeanalizuje sytuacji tylko zwali winę na ciebie. Podwyżki żenująco niskie w stylu 200 PLN, brutto oczywiście. Jeżeli masz kwalifikacje i ambicje lepiej odpuść sobie tę firmę, niczego się tam nie nauczysz, będziesz klepać cały czas to samo. Firma dobra (być może ale czy na pewno?) dla studentów bez doświadczenia, reszta nie ma tam czego szukać :)

Kika

Mam pytanie,czy na ten moment pracownicy normalnie wrócili do firmy? a czy część pracowników pracuje zdalnie bo np.tak jest im wygodniej? Jak wygląda aktualnie sytuacja pracowników w tej firmie?

@Kika

100 % zdalna

Dems

CV najlepiej jest składać po angielsku czy w 2 języku?

jeden
@Dems

Zdecydowanie po angielsku.

@jeden

Oznacza to, że rozmowa kwalifikacyjna jest także w języku angielskim i trzeba używać branżowego słownictwa? Napisz, czy już podczas zatrudnienia pracodawca oferuje uczestnictwo w kursach językowych, tak żeby podszkolić znajomość języka.

jeden

Tak

jan
@Sebastian

rozmowa jest w języku hindu-glish ;)

@Dems

Angielski

Anieee

Po jakim czasie można się spodziewać telefonu od rekrutera?

@Anieee

Ok 2 tyg

sdssd

żenujące warunki zatrudnienia. Wstydziliby się.

@sdssd

Możesz napisać coś więcej? Na ten moment Twoja wypowiedź niewiele mówi niestety :( Na co konkretnie narzekasz? Fajnie jeśli napiszesz co sądzisz o wynagrodzeniach w HCL i jaka panuje tu atmosfera ;-)

Shipa

A jak z ofertą remote SAP?czy ktoś pracowal

tomb007

Dziś odrzuciłem propozycję pracy jako MS SQL DBA w HCL - praca jest dla UBS we Wrocławiu od 01.06.2020 - jeśli kotś chętny to udzielę info, kasa niezła, angielski "must have", i pytania techniczne odnośnie SQL Server też są

jan
@tomb007

Dajesz :) Jaka umowa, jaka stawka, czy "praca zdalna", czy gadałeś z zespołem i managerem

UWAGA ostrzegam Wszystkich przed tą firmą. Parę dni temu Odszedłem z HCL po 2 latach ze względu że projekt już nie miał do zaoferowania wiele. Jednak to co dzieje się przy samym odejściu przyprawia o zawrót głowy. Wciąż nie dostałem poprawnego rozliczenia a firma zwleka z przelewem pieniędzy które należą mi się za prace w ostatnim miesiącu. Ciagle pisanie maili i upominanie się o to nie świadczy o firmie dobrze. Najgorsze jest to, ze zaczynajac prace w nowej firmie, muszę jeszcze załatwiać sprawy z poprzednią i martwić się czy dostanę pieniądze czy nie. Minęło prawie 10 dni od odejścia

Także były

Pewnie koło 10 wypłacą resztę.

@Także były

Hej, widzę że pracowałeś w HCL. Powiedz mi czy to Twoim zdaniem dobra firma jeśli chodzi o możliwości rozwoju? Czy młodzi pracownicy mogą tu liczyć na jakieś szkolenia i kursy? Jeśli tak, to jakie konkretnie?

Baseus

O ile firma zajmuje się ciekawą branżą i stanowiska, które oferuje mogłyby być naprawdę fantastycznym miejscem pracy nawet te na najniższym poziomie wymagań i wiedzy, o tyle wszechobecny bajzel, biurokracja, niskie kompetencje większości menedżerów i niestety, ale post-kolonialny styl zarzadzania powodują, iż firmę szczerze, ale to szczerze odradzam... Obietnice i wartości prezentowane podczas procesu rekrutacyjnego były niestety w moim przypadku kłamstwem. Projekt, do którego trafiłem zarządzany był przez ludzi ambitnych, ale kompletnie nieprzygotowanych merytorycznie do pełnionych funkcji (mówię tutaj o uniwersalnej wiedzy z obszarów zarządzania). Bałagan, chaos, "gatekeeping", obietnice bez pokrycia, mikro agresje a czasem nawet przemocowe komunikaty do pracowników. Przykro mi było na to patrzeć i podpisywać się własnym nazwiskiem, dlatego zrezygnowałem... Podsumowując - firma rozwija się w przyszłościowej branży i ma szanse na stworzenie wartościowego miejsca pracy dla nawet najniższego szczebla stanowisk, ale niestety jako organizm trawiona jest od wewnątrz przez wiele patologii... Mimo wszystko mam nadzieje, że kiedyś sytuacja tam się poprawi i będzie to miejsce pracy godne polecenia...

Mandarynka

Witam serdecznie, Bonusy wypłacane są dla pracowników, którzy noszą się ze zmiana pracy albo złożyli już wypowiedzenie. Nowy pracownik dostaje na dzień dobry ok. 20 procent wyższa pensję niż taki który jest lojalny wobec firmy I pracuje w niej już ładnych pare lat. Awanse polegaja na wiekszej odpowiedzialnosci i rozliczaniu innych z pracy. Jeśli chodzi o samą pracę to ludzie nie wykorzystują przerw, bo jest huk pracy I nawet jakby zostali na nadgodzinach to I tak jej nie przerobia. Co do urlopów to trzeba składać wniosek miesiąc lub najlepiej pol roku wcześniej bo są limity np. dwie osoby na cały zespół. Ogolnie czesto trzeba samemu wdrozyc sie w prace i sobie ja zorganizowac bo trenerow brak. Jesli idziesz na urlop to dobrze jak sobie sam znajdziesz kogoś kto po koleżeńsku będzie Cie zastepowal. Podwyzki dla staryh pracowników są czysto inflacyjne. Jeśli chodzi o jakość to praktycznie jej nie ma, ae jeśli przyjdzie eskalacja to jest i to twoja wina I musisz ja rozwiązać najlepiej sam.

Gabriela
@Mandarynka

Dziękuję za Twoją wypowiedź. Zastanawiam się dlaczego firma woli zapewnić większe wynagrodzenie nowym pracownikom niż docenić osoby pracujące w HCL Technologies od wielu lat. Napisałaś, że jest bardzo dużo pracy - tak wiele, że pracownicy rezygnują z przerw. Ile godzin dziennie mniej więcej pracownicy spędzają w firmie?

Mandarynka
@Mandarynka

Aha zapomniałam dodać że benefity wypłacane są z opóźnieniem.

Gabriela
@Mandarynka

Rozumiem, może warto poruszyć ten temat z przełożonym. A jakie benefity oferuje HCL Technologies? To fajnie, że pracownicy mogą liczyć na jakieś dodatki w pracy.

aha
@Gabriela

Niestety wszedzie tak jest, nawet w firmach ktore od dawien dawna maja ugruntowana pozycje i dobra renome - ponoc to wlasnie sposob na perspektywiczne oszczedzanie kadry pracujacej, niestety mamy tez wielu 'leadero'w gotowych batem smagac za usmiech przelozonego (ach ta kariera!) - smutne, ze czytajac opinie o innych firmach pojawia sie taki sam mechanizm.

Jamnik
@Mandarynka

Podpisuje się pod tą opinią dwoma rękami, dodałbym tylko, że nawet nie ma tych podwyżek inflancyjnych. Awans to więcej obowiązków i zero podwyżek. Nie polecam.

Lidia

Jakich benefitów można się spodziewać w HCL? Czym firma do siebie zachęca? Czy jest szansa na np. jakieś dodatki na święta? :)

Zostaw merytoryczną opinię o HCL Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w HCL Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy HCL Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w HCL Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 7 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy HCL Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w HCL Poland Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

HCL Poland Sp. z o.o.

HCL Poland Sp. z o.o.