Opinie o Forever Entertainment S.A. w Gdynia

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Forever Entertainment S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Forever Entertainment S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Rozrywka i rekreacja - produkcja gier i zabawek

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Forever Entertainment S.A. w Gdynia

JanPawełCzworty robi FE Porty

Wiele już zostało powiedziane w sumie. Może Firma dobra na początek, ale jak trafi się lepsza oferta to należy uciekać w podskokach. Zarówno towarzysze programiści, testerzy jak i laski z HR spoko. Ogólnie w FE panuje dość luźna atmosfera, ale wiadomo po co wszyscy przyszli: kasa i ciekawe projekty, a z tym to już nie jest tak kolorowo. Firma zazwyczaj zatrudnia na umowy o dzieło, ale po jakimś czasie MOŻE uda się przejść na UoP. Wynagrodzenie bez szału, 3000 - 4000 na rękę, jak powyżej to istnieje ryzyko że mogą stwierdzić że ich na Ciebie nie stać i Cię zwolnią. Projekty różne: od większych i bardziej wyrafinowanych, po jakieś totalnie losowe porty gier studiów indie o których nikt nie słyszał, a człowiek z tych projektów wyciągnie bardziej jak nie należy robić gier. Jest niby salon gier (ping-pong, piłkarzyki, automat z Mortal Kombat), ale co z tego jak terminy gonią i nie ma na to czasu. Największym problemem w tej firmie jest chyba to, że ze względu na dużą rotację pracowników wiele projektów zostaje porzuconych albo są zrzucane na innych którzy i tak się już nie wyrabiają z obecnymi. Imprezy jakoś co kwartał, w jakimś klubie/restauracji, parkiet i hity z satelity. Cytując inną opinię: "Desperacja i nieludzkie warunki łączą ludzi"

Bad dream
@JanPawełCzworty robi FE Porty

Wszystko się zgadza poza wynagrodzeniem, bo to chyba dla developerów. Testerzy dostaną mniej.

Krzysiek

Najgorsze doświadczenie rekrutacyjne, jakiego miałem okazję doświadczyć. O ile pierwsza rozmowa z panią z HRu była bardzo pozytywna, tak podczas drugiej rozmowy z bezpośrednimi menagerami, doznałem szoku. Pani od PRu była bardzo nieprzyjemna i w pasywno-agresywny sposób komentowała dosłownie wszystko. Zadawała pytanie otwarte, by potem mi przerwać, gdy odpowiedź jej nie odpowiadała, bo chciała coś innego. Czemu więc nie zadała konkretnego pytania? Bo nie. Domyśl się. Oczywiście, moja odpowiedź na pytanie "Jak wyobrażasz sobie swoją pracę w naszej firmie?" też była zła. Panie niestety zapomniały, że to one powinny mi powiedzieć, czym przyszły pracownik będzie się zajmować. Do tego samo ogłoszenie było tak ogólne, że nawet nie miało jak pomóc w odpowiedzi. Okazało się, że odpowiadała za nie właśnie ta pani, więc to wiele wyjaśnia. Masz się po prostu domyśleć, czym będziesz się zajmować. Jednak chyba najbardziej mnie zniszczyło przekonanie pani z PRu, że to odbiorcy mają się dostosować do firmy, a nie firma do odbiorców. Nie wiem czy ta pani ma jakiekolwiek wykształcenie związane z marketingiem, ale jeżeli tak to chyba trafiła na nie w chipsach. Jeżeli rozmowa z menagerami była tak nieprzyjemna w momencie rozmowy kwalifikacyjnej, na której powinni pokazać się z najlepszej strony, szczerze współczuję każdej osobie, która musi pracować z tymi osobami w momencie, gdy maska zazwyczaj opada. Naprawdę nie dziwię się, że ogłoszenie na to stanowisko pojawia się co kilka miesięcy. To powinien być pierwszy znak ostrzegawczy, który został przysłonięty przez desperację. PS. Zadanie rekrutacyjne dotyczyło sprawdzenia mojej znajomości angielskiego. Niby wymagane było B2, ale sam "test" był bardziej pod A1/A2. Testem była znajomość skrótów typu "imo"...

Jakaś Franca
@Krzysiek

Rozmowa z HRami? Rozmowa z PRem i menedżerami? Na jakie stanowisko była ta rekrutacja? To na pewno było do tego Gdyńskiego FE?

Lidia

Cześć, podpowiecie jak może wyglądać zadanie rekrutacyjne na stanowisko grafika 3D? Czy jest ono bardzo czasochłonne? I co najważniejsze to czy dostałabym feedback potem - widzę że różnie z tym bywało, ale liczę że przy zadaniu jednak jakiś bym otrzymała. Piszą na stronie, że obowiązuje praca hybrydowa. A czy niektórzy pracują jednak w większości / jedynie zdalnie? Bo to byłaby najlepsza opcja dla mnie. Czy dostajecie regularnie, np. raz w roku podwyżki?

@Boss

Napiszesz więcej na czym polegają te próby ogarnięcia kwestii, kto za co odpowiada? Widać już efekty tych działań?

Wciąż można na b2b podjąć współpracę? Chodzi mi o stanowisko Inżynier ds. Submisji i Certyfikacji Gier, 3 miesiące temu była oferta i wtedy tak pisali widzę. Wtedy jak coś więcej można zarobić pewnie niż na takiej umowie o pracę? Właśnie zdziwiło mnie, że nie napisali stawek. A może ktoś kto aplikował zna bliższe szczegóły;)

Czy zdarzają się nadgodziny w Forever Entertainment S.A.?

na umowie o dzielo

sa niezadlugie w roznych dzialach i nieplatne.

ktoś Nowy wpis

Jak dali mi od (usunięte przez administratora) wszystkiego to usłyszałem "jeszcze masz weekend" oczywiście bezpłatny

@ktoś

Dlaczego oczywiście bezpłatny? Co Ci powiedzieli na pytanie o zapłacenie za ten czas, który można przecież spędzić inaczej? I jakie mają podejście do płacenia, a co z tego wynika do człowieka?

ktos Nowy wpis

nie placa albo placa jako premie

Jak się pracuje z ludźmi z Forever Entertainment S.A.?

Wytrzymałem za długo

Z częścią "zwykłych" pracowników bardzo dobrze, z resztą ciężko. Z "górą" inna sprawa. Osoby decyzyjne w firmie nie mają najmniejszego pojęcia o gamedevie, ani pracy z ludźmi. Jesteś klepaczem, Twoja wypłata to nie Twoje wynagrodzenie, a narzędzie do szantażu i góra nie zapomina Ci o tym przypomnieć przy każdej możliwej okazji.

tajemniczy

ludzie są świetni mam na myśli współpracowników, ale managment włącznie z żoną prezesa to jedno wielkie(usunięte przez administratora) nie doceniają pracowników i traktują jak (usunięte przez administratora)

Lidia

Damian
@Lidia

Zapomnij o podwyżkach, kierownictwo firmy jest bardzo chciwe i nie obchodzi ich, jak bardzo się starasz (Mówię jako były pracownik). Wszystko, co dostajesz, to stres, krzyki kierownictwa i tanie imprezy dwa razy w roku. Jeśli nie masz innego wyboru, oczywiście warto spróbować, w przeciwnym razie lepiej szukać gdzie indziej.

@Damian

A w druga stronę jak to działa? Piszesz o staraniu się, ono nie działa tak? a gdy standardowo wykonujesz obowiązki to w teorii nie ma problemu? zrobić swoje i tyle? Ja akurat widziałam ofertę dla tłumacza japońskiego, to nie na moje kompetencje ale firma mnie zaciekawiła. Nie wiem tylko z czego stres w tym przypadku wynika?

Inny Nick

@Nick Akurat w Olivia Star była tylko raz impreza, a pozostałe były na jakiś (usunięte przez administratora) na granicach Gdyni. Prawdą jest, że w firmie panuje luźna atmosfera, ale głównym problemem firmy są częste rotacje pracowników oraz straszny bajzel organizacyjny.

Justa
@Inny Nick

Rotacje wynikają według Ciebie z braku organizacji, o którym wspominasz? Tylko co konkretnie się teraz dzieje? I czy pracownicy mogą mieć na to jakiś większy wpływ? chyba ze tylko osoby na nieco wyższych szczebelkach? Jaka jest tak w ogóle struktura?

Inny Nick
@Justa

Po prostu ludzie odchodzą. Czasem zostawiając nieskończone projekty. Masa projektów, za mało ludzi, to niektórzy skaczą po projektach. Powodów czemu ludzie odchodzą jest masa. Chociażby w tym wątku o których @Damian wspominał.

@Inny Nick

I firma nie widzi tego problemu? Jak jest za mało ludzi, to jest jakaś szansa na to żeby firma powiększyła skład? Nie skończyłoby to tego skakania po projektach?

Najwidoczniej jakoś sobie radzą w takiej sytuacji, ale czasem jakieś oferty pracy się znajdą.

Boss
@Inny Nick

Z tego co wiem to już przynajmniej 3 imprezy były w Olivia Star, dalej zdarzają się w gdyńskich knajpkach plus jest wiele oddolnych inicjatyw. To z czym jest problem to przynależność zadań, nie każdy wie za co tak na prawdę odpowiada. Chociaż mam nadzieję, że będzie tylko lepiej, bo jakieś próby ogarnięcia tego są podejmowane.

@Boss

Firma Forever Entertainment S.A. w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko IT Support Technician. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Zuzka

Opiszecie mi to gdyńskie biuro? Właśnie nawet jakoś niedawno już tu się odnosili to pracy przy tej certyfikacji gier i chyba wychodzi na to, że ciężko w pełni zdalnie robić. Jeśli tak to na jaki standard tam na miejscu już można liczyć? Czy są tez osobne biura czy raczej w jakimś open space się siedzi?

Ina

Inżynier ds. Submisji i Certyfikacji Gier jeszcze poszukiwany? Osiem dni temu widzę jeszcze była oferta, dlatego weszłam zapytać. Powie mi ktoś ogólnie, czy to jest praca z biura tylko czy w domu też można pracować? Znajomy z branży np. ma full zdalną pracę w branży, ciekawe jak tutaj aktualnie.

@Ina

Na skillshot widnieje z wczorajszą datą, więc wnioskuję, że jeszcze tak :) Jednym z warunków jest: "praca stacjonarna w biurze w Gdyni (dogodna lokalizacja przy SKM)/ po okresie wdrożenia możliwość pracy w systemie hybrydowym;", więc chyba nie można w pełni zdalnie :/

JanPawełCzworty robi FE Porty

Bad dream
@JanPawełCzworty robi FE Porty

Czy firma Forever Entertainment S.A. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Krzysiek

Jakaś Franca
@Krzysiek

Czy braliście udział w rekrutacji na stanowisko sprzątanie w Forever Entertainment S.A.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy?

Pracuję od jakiegoś czasu, nigdy nie spotkałam się z "nie stać nas na twoje wynagrodzenie", "zapłacimy Ci w połowie". Zawsze na czas i wszystko zgodnie z umową. Super atmosfera, firma ciągle się rozwija, można otrzymać wsparcie na każdym etapie.

Gwa
@:)

zgadzam się, opinia jest prawdziwa

Czym w Forever Entertainment S.A. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Maruda

Firma zachęca do pracy w dwa sposoby. Jeżeli wyrabiasz się z często niemożliwymi terminami (najczęściej określonymi bez żadnej podstawy merytorycznej),(usunięte przez administratora) Oraz sporadycznie przyznają premię pracownikowi, niestety wybór pracownika jest na podstawie niezwykle przemyślanych fraz jak "on dużo chodzi od pokoju do pokoju, to chyba znaczy że dużo pracuje, co nie?", przez co często premię dostają osoby, które nie są w żadnym stopniu dobrym assetem dla firmy.

@Maruda

Poważnie takie są tu zasady ich systemu premiowego? I oni te frazy serio do ludzi wprost kierują?xd Bo to chyba przez to każdy tak chętnie zacząłby bez sensu latać. A co z jakąś motywacją pozapłacową?

ex
@Honorata

Motywacja pozaplacowa ? Taka nie istnieje. Chyba ze ochrzany.

@ex

wiesz co raczej miałam na myśli no nie wiem jakiś drobiazg. Też zawsze jakieś szkolenie mogłoby być na plus przecież. To aktualnie jak się z tym sprawy mają?

zmiany

Ubezpieczenie zdrowotne PZU Karta Multisport Program poleceń Opieka psychologiczna Pokój gier Wsparcie relokacyjne

@zmiany

Ten program poleceń to jest jak kogoś znajomego do pracy tu polecę? Bo jeśli tak to ile za niego nagrody jest?

Honorata

o to fajnie akurat i już po tym drugim razie koniec tych przyjemności? ;) to tak z ciekawości jaki obecnie jest tu średni staż pracy i ile mniej więcej osób pracuje?

Forever

Brak feedbacku po rekrutacji i jakiejkolwiek odpowiedzi na zadanie rekrutacyjne mimo absolutnych zapewnień, że takowe będą. Mając takie HaeRy, to szefa Janusza nie trzeba xd

Euzebiusz
@Forever

To tutaj zadają pytania rekrutacyjne? xd

@Forever

Na jakie stanowisko?

@Euzebiusz

Dlaczego mieliby ich nie zadawać? Jakieś ciekawe doświadczenia z rozmowy? ;p

W firmie Forever Entertainment S.A. podobno płacą nawet 8500 . Czy rzeczywiście można tyle zarobić, pracując na Programista? Zastanawiam się nad wysłaniem swojej aplikacji na stanowisko: Programista.

Balonik

Ja podpisałem umowę na 6500 na rękę, dostałem pierwszą wypłatę, druga doszła tylko w połowie, na dwie kolejne firma uznała że ich nie stać :)

3d artist

Pracowałem jako Grafik (usunięte przez administratora) Zarobki były w porządku, atmosfera też. Z organizacją różnie – ale ten problem będzie domeną każdej firmy, do której pójdziecie. Wypłaty są na czas, współpraca w moim przypadku przebiegała transparentnie i uczciwie, tj. "bez januszery", więc polecam!

Zaintrygowany
@3d artist

Skoro przedmówca poleca tę firmę, to czemu jest aktualnie tylko "byłym" ? Zawsze jest przynajmniej jeden powód odejścia a w tej firmie na pewno taki się znalazł.

3d artist
@Zaintrygowany

Już odpowiadam zaintrygowanemu, bo odpowiedź jest dziecinnie prosta – ponieważ jest to dobra firma na start i jak na firmy, które są "dobre na start" ta jest jedną z lepszych. A start w moim przypadku już minął i znalazłem coś lepszego. W dodatku dużo osób zaczyna w gamedevie robiąc trailery, a nie gry – wiadomo gdzie – a tu chociaż porobisz średniaki i zmierzysz się z problemami typu optymalizacja.

Agata
@3d artist

to ja jeszcze zapytam jak z umową, po jakim czasie można liczyć na umowę na stałe? i czy można wybrać np. zlecenie czy raczej wszyscy mają umowę o pracę?

prox
@Agata

Wiekszosc ma umowy o dzielo, nieliczni maja umowy o prace. Nawet przez wiele lat.

Magdalena
@prox

a od czego zależy czy ktoś należy do tych nielicznych?

Box
@Magdalena

Status niepełnosprawności, prywatne układy z "górą", absolutne (usunięte przez administratora) połączone z byciem niezastąpionym i tanim

DżonySzalony

W firmie (usunięte przez administratora)- ok. 80% pracowników zatrudnionych jest na umowie o dzieło. Szefostwo nie daje etatów nikomu poza pracownikami kadr. Pracownicy nieetatowi dostają umowy miesięczne często z (usunięte przez administratora)opóźnieniem (usunięte przez administratora)W umowach nie zgadza się często zakres prac. Dodatkowo szefostwo wymaga czasu pracy jak na etacie - 8h dziennie, od 8-16, na wyznaczonym przez siebie miejscu - w biurze. Przez jakiś czas byliśmy na pracy zdalnej. poprzedniego roku jesteśmy na pracy zdalnej. Potem, przy luzowaniu obostrzeń szefostwo kazało wszystkim pracownikom wrócić do biura. Mimo tego, że większość z nas jest zatrudniona na dzieło i może, zgodnie z prawem, wykonywać swoją pracę w wybrany(usunięte przez administratora) Szefostwo domaga się pracy na miejscu w biurze, gdzie rozlicza nas z postępów pracy, kontroluje i niejednokrotnie karci podniesionym głosem, używając wulgaryzmów i grożąc konsekwencjami, ,,dywanikiem” u prezesa. W biurze,(usunięte przez administratora) - w pokojach przystosowanych do 4 osób, siedziało często około 9 - 10 osób, co skutkowało problemem z napięciem, migotaniem ekranów itp. Ponadto w czasie ostatniej kontroli PIPu, przed pandemią, wszyscy pracownicy nieetatowi zostali zwolnieni przez szefostwo do domów, żeby nie mogli uczestniczyć w prowadzonym przez urzędników wywiadzie. Co więcej pracownicy są często obrażani i źle traktowani przez szefostwo, co skutkuje ich załamaniami nerwowymi (czego konsekwencją były zwolnienia lekarskie). Są fałszywie oskarżani o popełnianie błędów (często w pracy której nie wykonywali) i wyciąganie konsekwencji tychże. Wyliczany jest im zbyt długi czas spędzony w sklepie, na jedzeniu, w toaletach, a nie na miejscu przy biurku(usunięte przez administratora) Nie polecam nikomu jakiejkolwiek współpracy

Balonik

Zastanów się dziesięć razy zanim zaaplikujesz, na pewno nie jesteś aż tak zdesperowany.

@Balonik

Zdecydowanie jestem tak zdesperowany :D Ok nie wszystko było super i praca w tej firmie też miała bardzo słabe strony jeżeli chodzi o warunki, wdrożenie a nawet narzędzia pracy, ale.... takich ludzi jak w Forever nie znalazłem w żadnej innej firmie. Ludzi z którymi chciałeś pracować, z którymi można było pożartować, w wolnej chwili pogadać o głupotach, zjeść wspólnie śniadanie i obiad choć to ostatnie rzadko się zdarzało. Praktycznie tylko w jednej firmie czułem jeszcze taką więź jak w foreverze. Nie wiem jak jest obecnie bo pracowałem tam kilka lat temu i przez ten czas zmieniłem trochę firm, ale wciąż wspominam te początki i chciałbym jeszcze kiedyś spotkać takich ludzi w swoim życiu.

Snickers

Desperacja i nieludzkie warunki łączą ludzi

Jakie narzędzia pracy zapewnia Forever Entertainment S.A.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Kamyczek

Dostajesz komputer, monitor i konsolę na która będziesz portować. Nic więcej

Łucja

Forever Entertainment to wydawca gier wideo na konsolę Nintendo Switch, ktoś powie, jakie stanowiska można obejmować w firmie, powie trochę coś więcej o sowich obowiązkach na co dzień? :D Może wiecie, co ile czasu odbywają się tam rekrutacje? I na jakie stanowiska najczęściej poszukują?

@Łucja

Programiści i testerzy średnio wytrzymują tam 2 miesiące i tych też pozycji szukają najwięcej. Z braku możliwości odrzucenia pracownika, rekrutacja jest niemal natychmiastowa, a wymagania zerowe.

@Balonik

A wytrzymują tylko dwa miesiące bo…? Coś jest nie tak z ich podejściem że tak powiem, czy z firmą bardziej twoim zdaniem?

@Marta

Tak, to zdecydowanie wina pracowników. Roszczeniowe milenialsy myślą że powinno się szanować ich pracę i jeszcze im płacić ;)

Magdalena

@arbuz a wyjazdy integracyjne ?

Nicky
@Magdalena

Jedynie imprezy firmowe co trzy miesiące w jednej z gdyńskich restauracji w piątki zazwyczaj.

Dorota
@Nicky

To super, że można na to liczyć w firmie :) A jak ogólnie jest z atmosferą pracy w Forever Entertainment? Wszyscy są wobec siebie mili i pomocni? Dołączając do zespołu łatwo jest się w niego wdrożyć? Można spodziewać się wsparcia ze strony współpracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o Forever Entertainment S.A. - Gdynia

• Jak się pracuje w Forever Entertainment S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Forever Entertainment S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Forever Entertainment S.A.?

Forever Entertainment S.A.
1.9/5 Na podstawie 13 ocen.
  • Al. Zwycięstwa 96/98
    81-451 Gdynia