Opinie o UNIT4 w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie UNIT4. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie UNIT4 o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o UNIT4 w Wrocław

Odradzam

Zdecydowanie odradzam prace w tej firmie. To jak traktują tutaj pracowników to żart. Podwyżki inflacyjne na poziomie 1,5%-2% co nawet nie pokrywa wzrostu kosztów inflacyjnych. A same wynagrodzenia są dalekie od stawek rynkowych. Premie ucięte, bo nie został wyrobiony cel, którego nikt na oczy nie widział. Wszystko w tej firmie jest przemilczane, niejasne, nie da się niczego dowiedzieć. Zasady awansu zmieniają się zależnie od tego co przełożony wymyśli, raz to jest że trzeba przepracować 2 lata, a po 2 latach kiedy znowu się porusza ten temat, okazuje że jednak potrzeba 5 lat na danym stanowisku, o czym inni pracownicy nawet nie słyszeli żeby takie zasady były. Projekty są przestarzałe wszystko tam jest zrobione na zasadzie "jakoś to będzie" i pchane do przodu i klejone na taśmę, co powoduje jeszcze więcej problemów. Prezes całej firmy skomentował to wszystko tekstem "jak się wam nie podoba to się zwolnijcie" na co oczywiście połowa pracowników się zwolniła i wielkie zdziwienie, że zadania nie są wykonywane na czas. Specjaliści odeszli na ich miejsce są zatrudniani studenci.

Becia
@sssss

Dosyć szybko to po jakim czasie? bo w wielu firmach dostaje się po 33 miesiącach przepracowanych. A tylko umowa o pracę wchodzi u nich w grę, czy może jest szansa na kontrakt B2B?

Pracuje w Customer Support juz 3 lata, przez te 3 lata dostalem awans juz kilkakrotnie a zarazem i godziwa podwyzke. Unit4 bardzo dba o pracownikow ktorych motywatotem nie jest pieniadz i ktorzy nie skocza za dodatkowe 200zl do kolejnej korporacji. Nagradza natomiast tych ktorzy ciezko pracuja i z zaangazowaniem wykonuja swoje obowiazki. Tacy pracownicy dostaja szybko nie tylko awans i podwyzke ale takze mozliwosci dalszego rowozju polaczanego z platnymi przez firme szkoleniami. Najlepsza korporacja we Wroclawiu. Goraco polecam.

Krys
@Rysiu

Prawdopodobnie dyrektor. Firma zyskuje, nie ma żadnego kryzysu.Wszystko można sprawdzić w Krs.

Lena Nowy wpis

Ile trwa rekrutacja na Data Engineera? Widziałam na portalu ogłoszenie ale nie było takich konkretów aż. Niedługo odchodzę z poprzedniej firmy i chciałabym wiedzieć, czy będzie tak, żeby akurat zacząć pracę już wtedy gdzie indziej. Żeby się czasowo zgrało.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika zwolniony

16.01.2024 03:01

zwolnionyikona wywiad

Pracowałem na stanowisku Associate Engineer w międzynarodowych zespołach i rozwijałem oprogramowanie typu ERP. Pracowałem na dużych i wymagających projektach, często w nerwach i stresie. Zawsze starałem się, żeby wszystko było zrobione prawidłowo. Dodatkowo pełniłem obowiązki Scrum Mastera i musiałem wykonywać zadania bez pomocy seniorów.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

zwolnionyikona wywiad

Tak, pracowałem w 100% zdalnie. Uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie dla pracownika i pracodawcy.

zwolnionyikona wywiad

Nie wiem, nic nie chciano mi powiedzieć. Z tego co wiem, nie tylko mnie zwolniono z pracy, w sumie w najgorszym możliwym momencie w tym roku. Rynek był w zapaści, ofert było mało i z reguły były one zupełnie inne niż to, czego szukałem.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

zwolnionyikona wywiad

Rok temu było to 5600 złotych.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Pracowałem rok.

zwolnionyikona wywiad

Miałem okazję brać udział w ciekawych, międzynarodowych projektach, w których wykorzystywano nowoczesne narzędzia. Dodatkowo ceniłem sobie ludzi, z którymi współpracowałem.

zwolnionyikona wywiad

Nie spodobał mi się sposób, w jaki mnie zwolniono. W moim odczuciu zostałem potraktowany nie jak człowiek, ale jak rzecz. Zwolniono mnie w środku dnia, z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia i odprawą za jeden miesiąc.

zwolnionyikona wywiad

Mogłem rozwijać się zawodowo w technologii Microsoft, backend developmencie oraz w cloud. Również był dostęp do platformy learningowej LinkedIn.

zwolnionyikona wywiad

Tak, co jakiś czas odbywały się szkolenia. Przykładowo brałem udział w szkoleniu Scrum Mastera.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

zwolnionyikona wywiad

Ogólnie atmosferę oceniam pozytywnie. Czasem przeszkadzało mi tylko to, że niektórzy pracownicy nie mieli czasu, żeby wesprzeć nas swoją wiedzą. Trzeba było zaznaczać w kalendarzu z dużym wyprzedzeniem to, że chciało się uzyskać od kogoś pomoc, a byliśmy w sytuacji takiej, że wszyscy seniorzy odeszli z zespołu.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

zwolnionyikona wywiad

Oceniam ją źle, ze względu na to jak zostałem potraktowany przy kończeniu współpracy. Ubolewam nad tym mocno. Do tej pory, mimo moich wysiłków, nie znalazłem nowej pracy, więc nie mam złudzeń, że zostałem potraktowany bardzo słabo. Dzień po zwolnieniu z pracy ulegały zmiany w kodeksie pracy, dlatego też mnie zwolniono.

zwolnionyikona wywiad

Już mu wysłałem maila. Do tej pory mi nie odpisał, więc mam wrażenie, że firma na za bardzo przejmuje się osobami pracującymi na niższych stanowiskach.

Abc... Nowy wpis

Cześć, widziałam ogłoszenie o pracę na stanowisku specjalisty ds. płac. Czy praca wykonywana jest po polsku czy po angielsku? Jak wygląda struktura organizacyjna w takim dziale? Jakie są stawki na takich stanowiskach? Polecacie czy nie koniecznie?

Na jakie to pozycje można awansować że stanowiska Application Support Consultant? Jakie są widełki płacowe? I ciekawa jestem, czy w supporcie są takie problemy, o jakich tu pisaliście w kontekście działu IT?

Net Developer

Tyle się mówi, że ciężko o dobrego kandydata, a rekruterzy rzucają się na każdego, sytuacja w tym wypadku wygląda nieco inaczej, mając doświadczenie i predyspozycje na jedno ze stanowisk w trakcie rozmowy dostałem propozycję spotkania na ustaloną godzinę, które miało być jeszcze potwierdzone "za godzinę" telefonem zwrotnym, oczywiście brak odzewu i domyślaj się czemu. Obiecywanie w ofercie wielu rzeczy, gdzie przy rozmowie pytając o nie dowiadujemy się, że jednak te rzeczy to wchodzą w grę, ale po półrocznym wdrożeniu, obiecywanie pracy w najnowszych technologiach, a podczas rozmowy z rekruterem dowiadujemy się, że są to bardzo archaiczne technologie (przedstawiane w dobrym świetle). Szanujcie czas innych, jestem zniesmaczony takim traktowaniem.

Jakie znasz technologie, jakie oczekiwania finansowe

logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
ppp

Cześć. UNIT4 to korpo jak każde inne. Ludzie z którymi pracowałem przy ERPx fajni, zespół międzynarodowy, Agile, SCRUM, Azure, fajnie zarządzanie projektami. Tylko mało płacą seniorom, przez co rozwalają zespoły. R&D we Wrocławiu. Były dwa fajne zespoły - BS RH (skróty znane byłym jego Członkom, których pozdrawiam). Dla seniora, typowa robota za pół darmo, bo wszyscy z nich praktycznie uciekli w pierwszych miesiącach mojej pracy. Podjąłem się roli Scrum Mastera, ciągnąłem zespół, byśmy dowieźli zadania mimo braku wsparcia bardziej doświadczonej kadry, co się nam w ciężkich bólach udało. A na koniec mój lider odszedł i postanowiono, iż mój zespół, który budowałem przez pół roku rozdzielić pomiędzy resztę. Zrobiono to tak nieudolnie, że ja będąc wypalonym na poprzednim projekcie, w ogóle tego nie czułem. A jak praca już mi zaczęła dobrze iść, to dostałem papier z wypowiedzeniem i mnie wywalono - stricte przed zmianą przepisów w prawie pracy pod koniec kwietnia. Ocena półroczna? Zapomnijcie, nie dotrwałem do niej, spotkanie z babką z HR i moim liderem, nakaz spakowania rzeczy, odsyłka, a następnego dnia byłem podpisać dokumenty najmu nowego mieszkania. Tak mnie załatwiło UNIT4. W d... niech sobie wsadzą te wartości "people first, everthing follow..." - (usunięte przez administratora)prawda - tam zawsze chodzi o pięniądze. A sytuacja na rynku wiemy jaka jest, teraz w sumie leci kolejny miesiąc bez pracy. Taka to jest wdzięczność korpo.

Magdalena Maria

To zdecydowanie najgorsza firma w jakiej miałam okazje pracować. Do dziś wspominam prace tam i żałuje, ze nie zdecydowałam się wcześniej zwolnić. Jednak naiwnie twierdziłam, że po okresie próbnym (który tutaj trwał 6 miesięcy) wszystko się zmieni. Organizacja w tej firmie to tragedia, nikt nic nie wie. Jeśli chodzi o procesy, to brak solidnej dokumentacji, wiedzę zdobywasz na podstawie doświadczenia starszych pracowników, jeśli taka posiadają. Rzadko się zdarza, ze w ogóle ktoś dla Ciebie ma czas. Szczerze powiedziawszy, chciałabym jak najszybciej zapomniec o doświadczeniu w tej firmie.

@Magdalena Maria

Tylko to było problemem? Jak już się zaczęło trochę ogarniać co i jak to nie było lepiej? W ogóle ciekawi mnie kwestia zarobków tutaj, pod tym względem było ok? Po okresie próbnym obiecywali jakąs podwyżkę?

Jakie są warunki zatrudnienia w UNIT4?

Czarodziej
@Marcin

Super Marcinie, ale to jest biznes. Spółki prawa handlowego musza wręcz pozyskiwać „dobra”, jak najtaniej, gdyż inaczej „decydenci” mogliby być pociągnięci do odpowiedzialności karnej za defraudacje majątku spółki i/lub działanie na niekorzyść podmiotu. Piękna bajka, ale realia są trochę inne; zarobek, to zarobek, a zasady to inna kwestia. To, ze ktoś chce dużo zarabiać nie oznacza, ze nie ma zasad. On po prostu chce dużo zarabiać. Twoje zbyt płytkie interpretacje, z widocznym brakiem wiedzy z zakresu etyki, mogą oczerniać wielu ludzi. Polecam taka zasadę; najpierw odpowiednia wiedza, a później bierz się za ocenianie działań ludzi...

@Czarodziej

O czym ty w ogóle piszesz? Jesteś byłym pracownikiem, który się mści z zazdrości że inni dostali a on nie czy jak?

Xyz
@Marcin

Czy Ty właśnie powiedziałeś, że jak ktoś liczy na godne zarobki to w tej firmie jest elementem niepożądanym?

Marcin, zostałeś sportretowany
@Xyz

Kilka miesięcy temu Marcin opuścił Unit4. Wskoczył do innej firmy za 200 zł.

mia
@Marcin

ewidentnie ten komentarz został opłacony :) co to za pracownik, który nie dba o pieniądz? to po co w ogóle pracuje? :D

Osoba
@Marcin

Potwierdzam, ja pracuje w R&d prawie 9 lat. Były dwa lata przestoju z podwyżkami podczas pandemii ale poza tym co roku była pula przeznaczona na podwyżki. Negatywne komentarze są bardzo krzywdzące, ale jak w każdej firmie zdarzają się wyjątki. W mojej domenie wszyscy absolwenci akademii otrzymali umowy o pracę. Oczywiście są osoby, które odchodzą i zespoły się wymieniają ale taka jest specyfika rynku IT w dzisiejszych czasach. W mojej domenie ludzie pracują po 15, 20 lat i są zadowoleni. I nie zgodzę się ze pracujemy w starych technologiach, aczkolwiek kilka takich projektów mamy ze względu na umowy z klientami, którzy nas opłacają i są dla nas stałym przychodem. Ale to nie jest do ogarnięcia przez większość pracowników, że pracuje się z tym za co Klient zapłaci. W każdym razie rynek jest duży, przymusu nie ma.

@Marcin

Ta firma to dramat, blokują jakiekolwiek podwyżki, nie da się godnie żyć.

Rysiu

Kto jest odpowiedzialny za blokowanie podwyżek? Chyba jakaś sytuacja tam z tymi podwyżkami wyniknęła, bo tak tajemniczo to w sumie zabrzmiało. Ubiegaliście się o to? Bo coś tu w wątku pisali poprzednicy o podwyżce inflacyjnej i co zapowiedzieli jeszcze jakąś?

Krys
@Rysiu

Odradzam

Izabela
@Odradzam

no to teraz po tej podwyżce inflacyjnej ile jest na rękę? Skoro awans jest mało możliwy, to przynajmniej można ubiegać się o podwyżkę indywidualną? skoro z premią za cel kiepsko, to przynajmniej dostajecie jakieś premie na święta?

sssss
@Izabela

5000-6000 na podwyżkę indywidualną nie ma co liczyć. Święta Bożego narodzenia nagradzane są bonusem w wysokości 300 zł a wielkanocne + 150 około. Konkurencja oferuje od 8 do 13k w zależności od obowiązków. I tam należy szukać. Prezes niech nadal sobie zatrudnia studentów. System staje się coraz bardziej wadliwy a pracownicy wkurzeni.

Aleksandra
@sssss

300 zł na gwiazdkę to dość skromnie :\ Poza tym może jakieś bony są, aby troszkę łatwiej było w tym okresie świątecznym? W poprzedniej firmie jednak więcej dostawałam. Mówisz o studentach, to mam rozumieć że króluje w firmie umowa zlecenie?

sssss
@Aleksandra

W firmie jest umowa i pracę i nie ma z tym nigdy problemów nawet dosyć szybko oferują stałą.

Becia
@sssss

Hej wszystkim! Podpowiecie proszę jakich pytań/zadań technicznych należy spodziewać się na drugim etapie rozmowy na stanowisko Application Support Specialist? Dzięki!

Żart

Ta firma to jeden wielki żart. Podwyżki w Tecie na poziomie 2% w postaci 100 zł + mail jacy to pracownicy są ważni i sa dumni że mogą dać podwyżkę haha ? Jak to przeczytałam to myślałam że padnę. W dobie inflacji co wiąze się z wiekszymi rachunkami za dosłownie wszystko wychodzi na to że zarabiam mniej niż rok temu. Firma chwali się podejściem do pracownika jacy to oni są ważni "PEOPLE FIRST" a dają z im prosto w mordę. Osoby zarządzające to totalne Janusze biznesu z tematycznych memów o Areczku. Nie wspomnę o premiach rocznych, które zostały obcięte jak się tylko da. Mam nadzieję że ludzie się w końcu obudzą i zaczną się zwalniać. Jest tutaj dużo wartościowych pracowników i mam nadzieję że znajdą swoją lepszą drogę i uwolnią się od tych (usunięte przez administratora) warunków.

Aleksandra
@Żart

2% przy tym poziomie inflacji? To faktycznie cieniutko... A czemu obcięli te premie roczne, jakoś to uzasadnili w ogóle? I ile ona zazwyczaj wynosi?

Jam Łasica

Bardzo nie polecam UNIT4. Firma cofa pracownika w rozwoju. Starzy wyjadacze zachowują „sekretną” wiedzę tylko dla siebie, nie dzielą się informacjami/procesami, których jest niezliczona ilość i są bez sensu. Wewnętrznych procesów nie znają nawet liderzy zespołów, którzy podczas salary oraz mid-year review potrafią wypunktować pracownika, żeby nie przyznać awansu/podwyżki. Programiści potrafią pół roku pracować nad jakimś projektem, żeby na tydzień przed release wycofać go na zawsze. Chaotycznie są podejmowane decyzje. Jeśli chcesz cofać się w rozwoju, zarabiać śmieszne pieniądze, a na koniec być zdemotywowanym, bo twoja praca trafia do kosza to UNIT4 jest dla Ciebie.

Miki``

Potwierdzam niestety

Dokładnie tak!

Lidia
@Jam Łasica

To nie macie szkoleń z procesów? W takim razie jak funkcjonujecie skoro to wiedzą tajemna? Pracujesz tu jeszcze?

NO NIE DO KONCA
@Jam Łasica

Moim zdaniem trafiłeś do innej firmy albo ten komentarz jest złośliwy. Mnie firma daje możliwość rozwoju, a faktem jest, że nie każdy projekt, który się robi działa tak jak było zakładane. Przy tak DUŻYCH PRODUKTACH nie łata się dziur jak w typowym januszexie - łatwiej jest cofnąć zmiany i spróbować zrobić ten projekt od nowa. ja dostałem od firmy szkolenie za niecałe 5k, 3 dniowe. Zaraz pewnie dostanę kolejny przydział na kurs z chmury. Także jak dla mnie spoko - tylko produkt duży i z początku przerażający.

Najgorsza korporacja we Wrocławiu. Pracownicy są niedopłaceni i to o conajmniej polowe. Najgorszy jest jednak CEO który faworyzuje swoich znajomych których zatrudnił po dołączeniu do Unit4 i marnuje pieniądze firmy na tania propagandę. Nie polecam - Unit4 nie daje żadnych podwyżek, nawet inflacyjnej. Nie ma bonusów no ale za to jest masa obowiązków.

JelonekBambi

Właśnie CEO rozwala firmę. Propaganda sukcesu nie pomogła. Ciekawe co na ostatnie wydarzenia powiedzą akcjonariusze.

Były gość

Potwierdzam,, stawiają na wykorzystywanie zasobów ludzkich jak przystało na rasową korpo .. ciekaw kiedy PIP sprawdzi godziny pracy za darmoszkę w imię cudownej strategii taniej siły roboczej w PLN....

Iwona
@Były gość

Czyli nie płacą za nadgodziny, dobrze zrozumiałam? A ile tych nadgodzin wychodzi na jednego pracownika, tak średnio miesięcznie?

Majk

Czy to prawda, że polski oddział Unit4 ma zostać zamknięty ze względu na rozwój firmy w Indonezji?

Bubulale

Plusem firmy jest całkowita możliwość pracy zdalnej, a reszta to przepaść, zacofanie i dyskryminacja (przy czym to Polacy jadą po obcokrajowcach, jak po burku). Zero możliwości rozwoju, bardzo niejasna struktura w teamie, bardzo niejasny system oceniania, manager ma gdzieś swój team. Szkolenie polega na "domyśl się", zero dokumentacji, zero wsparcia od kolegów z większym stażem. Toksyczna atmosfera i wyraźny podział na "dinozaury" z dawnej TETY (którzy tkwią w firmie z sentymentu lub obawy przed zmianą pracy i z łezką w oku wspominają dawne,dobre czasy, jednocześnie narzekając na pracodawcę) i nowych. Pensja marna i kombinowana o ebadu, bonusy dobre, gdy samemu się za nie zapłaci. Nie polecam :/

Natalia
@Bubulale

Powiesz coś konkretniej o zarobkach tutaj? zastanawiałam sie nad aplikacją ale nie wiem ile aktualnie można tu zarobić? Mówisz ze marnie, ale wiadomo, to dla każdego może być inaczej.

@Natalia

Oczywiście wszystko zależy od stanowiska. Moja pensja (dział IT) to ok 6k

Obywatelka Jane
@Bubulale

Potwierdzam. Poziom szkoleń w dawnej Tecie był po prostu tragiczny (nie istniały). Instrukcji do systemu brak, dość nieciekawa atmosfera bardzo dziwnej spolszczonej odmiany para-scrum, gdzie tłumaczysz się ile zrobiłeś i dlaczego tak mało. Najwyraźniej przeniesione zostało to na nowy grunt po przejęciu przez Unit4.

Szymon

Dostałem się na staż programistyczny. W założeniu miał trwac pół roku, po tym czasie mieli zaproponować normalne stanowisko na UoPie. Staż to w połowie wegetacja przed kompem, jeden task robiony przez parę dni, bo nigdy nie wiadomo co trzeba zrobić, trzeba napisać do kogoś innego (często zza granicy), czekać pół dnia na odpowiedź, i tak czas sobie mija. Druga połowa to było klepanie jednego zapytania do bazy danych przez 2 miesiące, bo co 2 dni manager zmieniał zdanie jak to ma wyglądać. O tym, że nie miałem już dostać propozycji dalszej współpracy dowiedziałem się nie od managera, ale poprzez maila z HR, który można było skrócić do "kończy się nasza umowa, oddaj laptopa". Przez całe 6 miesięcy nie miałem żadnego spotkania z managerem, nie otrzymałem absolutnie żadnego feedbacku na temat mojej pracy. Co do tego, że stażyści po zakończeniu stażu mieli być zatrudniani na regularnym stanowisku - jest to kłamstwo. Ci, którzy otrzymali opcje przedłużenia umowy dalej mogli pracować na UZ, dalej jako stażyści. Nie polecam nikomu, praca kompletnie nierozwojowa, na przestarzałych technologiach. Firma kreuje się na zachodnią, wszędzie pełno pustych sloganów "PEOPLE FIRST" i innych takich głupot, natomiast faktyczne podejście do pracownika jest takie jak opisałem. Polecam tylko studentom którzy nie mają innej opcji, żeby mieć te 6 miesięcy pracy w CV, ale dłużej to tu nie ma czego szukać.

Aneta
@Szymon

Bardzo niefajnie cie potraktowali :/ A firma zatrudnia innych stażystów? wiesz moze czy często stosuja takie taktyki? Tzn. ze obiecują normalne stanowisko, a wychodzi jak wychodzi...

Szymon
@Aneta

Ci stażyści których znałem dostali opcje przedłużenia umowy, ale nie jako normalni pracownicy (tak jak na początku było mówione), tylko dalej jako stażyści ze śmieszna podwyżką Nie wiem czy często stosują takie zagrania, czy tylko wobec stażystów, stwierdziłem że szkoda czasu na tą firmę, bo praktycznie nic się w niej nie nauczyłem

@Szymon

Czysta prawda. Zakłamane frazesy w tej firmie to standard.

WiadomoOCoChodzi

Firma i ludzie ok, praca wegetacja , nic się nie dzieje zbytnio. Dobra praca dla leniuchów ktorzy chcą odbebnic 8h i odebrać co miesiąc wypłatę. Brak możliwości awansu , zadania często nie związane z piastowanym stanowiskiem, dużo ale to dużo ściemy jeśli chodzi o pracę . Większość stanowisk jest nader zbędna. W ostatnim okresie mnóstwo odejść, brak pro aktywności jeśli chodzi o wypłatę vs. inflację. Ogólnie polecam ale jako zaczepkę na szukanie innych prac

Mirosław
@WiadomoOCoChodzi

No właśnie moją uwagę zwróciło, że nie ty pierwszy piszesz o tym, że robi się co innego, niż to wynika ze stanowiska. Tak samo zresztą z brakiem możliwości rozwoju czy szkoleń. Mimo wszystko nie jest to chyba praca pozbawiona zalet? Sporo jest głosów o fajnych ludziach, za to niewiele o wysokości wynagrodzeń, a szkoda, bo warto je znać, nim się złoży aplikację.

Witold
@WiadomoOCoChodzi

o Co chodzi z tymi odejściami? Skąd ten brak aktywności pracowników bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem?

zork

W zasadzie jest to typowe korpo ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami. Możesz się spodziewać mnóstwa górnolotnego pustosłowia, szumnych sloganów i wielu procedur i procesów ale też stabilnego zatrudnienia i pensji wpływającej na czas (plus jakieś tam różne benefity). Z punktu widzenia programisty - jeśli jesteś blisko emerytury i/lub szukasz świętego spokoju albo też lubisz nierozwojową pracę z systemem mającym korzenie w zamierzchłej przeszłości to polecam gorąco. W innym przypadku - niekoniecznie. To co już umiesz w większości Ci się nie przyda, technologie z którymi miałeś wcześniej styczność tutaj są najprawdopodobniej nieużywane, a niczego nowego raczej się nie nauczysz. Chociaż nie...........nauczysz się użytkowania pierdyliarda wewnętrznych narzędzi . Generalnie - co kto lubi. Jeden będzie wniebowzięty, inny odejdzie zniesmaczony po 3 miesiącach.

PatrycjaZ

Stawki poniżej oczekiwań, zamrożone pensje.

PT
@PatrycjaZ

Co to znaczy, że pensje są zamrożone? Czy firma jest niewypłacalna i wypłaty zostały wstrzymane, czy chodzi o brak wzrostu wynagrodzeń?

Zażenowany kandydat

Brałam udział w rekrutacji, doszłam do zaawansowanego etapu, a mianowicie poświęciłam około 8 godzin (razem z zadaniem i rozmowami) na tą pożal się boże firemkę. Traktują ludzi jak przedmioty, nie otrzymałam żadnego feedbacku, po oczekiwaniu około 2-tygodniowym jak zapewniała pani na rozmowie. Czuć typowe PRL-owskie podejście, chcą być nowocześni jednak wciąż mają zakorzenione stare nawyki sprzed 40-stu lat. Odradzam wchodzenie w jakiekolwiek interakcje z tą firmą, jeśli tak traktują kandydatów, to strach pomyśleć jak wygląda tam praca, w moim odczuciu nie stawiają na rozwój i nadążanie za trendami. Żałuję, że brałam udział w ich rekrutacji, widziałam negatywne opinie, ale nie sądziłam, że mogą zostawić człowieka bez jakiejkolwiek odpowiedzi, kiedy poświeciło się na nich tyle czasu (!!!)... Daję zdecydowanie zasłużonego NEGATYWA!

Sylwia
@Zażenowany kandydat

Czyli naprawdę nie dają tych feedbacków? :/ 8 godzin serio musi boleć, na czym tak właściwie polegało to zadanie, że aż tyle Ci to zajęło?

Zażenowany kandydat
@Sylwia

8 godzin poświęciłam na zadanie z rozmowami jak wyżej napisałam, zadanie zajęło mi około 5, kolejne 3 godziny to rozmowy.

Sylwia
@Zażenowany kandydat

Tak, tak, ile trwało to wiem, też pisałam, że 8 godzin, zastanawiam się nad meritum tego zadania, że faktycznie tak dużo czasu zajęło. Chyba, że nie możesz zdradzić?

Zostaw merytoryczną opinię o UNIT4 - Wrocław

• Jak się pracuje w UNIT4?

Zobacz opinie na temat firmy UNIT4 tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UNIT4?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 0 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy UNIT4?

Kandydaci do pracy w UNIT4 napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

UNIT4
  • Powstańców śląskich 7A