Opinie o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie ROVESE S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ROVESE S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż ceramiki i szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Anno

Głównym problemem jest brak ludzi przez co zwłaszcza teraz praca na zakładzie jest bardzo ciężka, firma nie kwapi się o zatrudnienie nowych pracowników. Braki osobowe są wynikiem złego zarządzania ludźmi i podziałem pracy na działach. Jeżeli polityka się nie zmieni, to w niedalekiej przyszłości nie będzie miał kto pracować i taka jest prawda. Często to jeden pracownik wykonuje pracę ponad stan i tłumaczy mu się jakoby to było do czasu przybycia wsparcia. Trwa to tak od dłuższego czasu. Firmie wróżę problemy z płynnością produkcji, i to nie z powodu cen gazu, jego dostępności, a z powodu odejścia kolejnych pracowników, którzy w końcu dojdą do wniosku, że taka chora sytuacja wiecznie trwać nie może.

Jacek

Co ty mówisz? To niezbyt miłe zmiany. Ile osób jest do zwolnienia? Jakieś oszczędności stanowiskowe wprowadzają?

Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w ROVESE S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Jaka jest kultura pracy w ROVESE S.A.?

Nikto Nowy wpis

Bardzo wysoka tak jak i etyka. Pozdrowienia dla Staszka z zakupów , podobno jesteś teraz wielkim guru. Gratulacje , od zawsze miałeś to coś w sobie.

Anno

@Anno

Jeśli pracujecie więcej to może chociaż z tego powodu zarobki wzrosły? I czy to się wiąże z jakimiś nadgodzinami czy jednak mieścicie się w czasie pracy?

Jajo
@Aleksandra

Nadgodzin nie ma bo jest ,,kryzys" w firmie. I nie, zarobki nie wzrosły.

Jacek

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w ROVESE S.A.?

Combo Nowy wpis

Dobra atmosfera,tutaj od dawna takiej nie ma,całe kierownictwo,cały zarząd robią wszystko żeby ludzie się pozwalniali.Dali lipne inflacyjne podwyżki i myślą że są bogami.Codziennie słychać o zwolnieniach bo im cały czas za dużo ludzi (a robić nie ma komu),najlepiej jakby trzy osoby robiły za sześć i nie upominały się o żadne pieniądze,kiedyś firma była ok. ale teraz jest do (usunięte przez administratora)Nie polecam.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Lasie

Siema jak tam po ostatnich podwyżkach dla wybranych ??? Mi udało się wyrwać 23.80 brutto za godz no i do tego premia i inne dodatki . Wiem że inni dostali podobnie. A już miałem się zwalniać. Jednak dobra firma

Info

Dzień dobry, proszę o informację na temat aktualnej sytuacji na zakładach numer 1, 2 oraz 3. Dziękuję

Wanda
@Info

Co konkretnie potrzebujesz wiedzieć? Jak atmosfera, zarobki czy może coś innego Cię interesuje?

Info
@Wanda

BHP, nakład pracy na pracownika, ocena zarobków, traktowanie, atmosfera. Zapraszam do dyskusji.

Baczny obserwator
@Info

1.BHP- zasada jest taka, jak już się jakiś wypadek wydarzy to zaczyna się rozdawanie np kasków czy wieszanie tabliczek informujących o konieczności stosowania rękawic ochronnych. Dopóki się komuś coś nie stanie to nie ma problemu z łamaniem BHP czyli np sprzątania maszyn w ruchu, 2. Nakład pracy- różnie, zależy jaki dział i jakie stanowisko ale raczej w normie, 3.Zarobki- Bez fajerwerków ,milionów tu nie zarobisz ale tragedii też nie ma, 4.Traktowanie- Totolotek, zależy kto będzie twoim przełożonym (walniętych tu nie brakuje) . 5.Atmosfera- Bardzo luźna

@Baczny obserwator

Chciałabym podpytać jeszcze o zarobki. Macie jakieś podstawy tylko? Czy są też jakieś systemy premiowe dzięki którym mozna mieć coś więcej? I nadgodziny czy są?

Answ
@Aleksandra

Proszę się zatrudnić i samej zobaczyć, bo skoro o to pytasz to chyba pracownikiem nie jesteś. Ale jak wszędzie jest podstawą i premia, którą łatwo można stracić.

Baczny obserwator
@Aleksandra

Jest premia, pracownicy liniowi jak i brygadziści mają 10%, mistrzowie 20% itd. Premia zależna od gatunku płytek, wyprodukowanych metrów. Nadgodzin od dłuższego czasu nie ma bo firma ma ,,kryzys" ale bardzo szybko powrócą jak nie będzie pełnych obsad przy zbliżającej się pełnej produkcji (na zakładzie 3).

@Baczny obserwator

A z tymi obsadami, o których wspominasz to co mogłoby się stać, że ich by nie było? bo rozumiem, że tutaj to na plus wyjdzie, więc ludzie by na to czekali?

Answ
@Ewa

Już tych obsad może nie być, ile można słuchać od przełożonych, że nas zwolnią, mało to pracowników odeszło samych z Cersanitu w tym roku?

Guli

Stalo się firma produkującą ceramikę Cerrad ogłosiła postój. Kiedy czas na nas przyjdzie ?

Były
@Guli

No nie długo (oby oczywiście nie) ale czekajcie dalej na cud

@Były

Na poważnie tutaj się to zapowiada czy wyolbrzymiacie?

Sytuacja taka
@Ewa

Kochanie tu chodz8 o sytuacje na rynku a że zużywamy tyle gazu co cale miasto wiec nie jest to zaskoczeniem

@Sytuacja taka

A to wybacz o tak sporym zużyciu to nie wiedziałam. No ale skoro to dla wszystkich jest takie oczywiste to co oni ludziom w firmie na ten temat aktualnie mówią?

Zwolnienia

Ktoś już pisał o ty firma cerrad zwalnia a teraz kolejny producent ceramiki ogłasza zwolnienia Tubądzin. Lepiej szybko trzeba się ewakuować do Tojoty:) póki mają miejsca w UR

Ja w toyocie
@Zwolnienia

Ja się zwolniłem z cersanitu kilka miesięcy temu i do UR poszedłem do toyoty. Najlepszy wybór życia ostatnich lat , różnice w kasie zobaczyłem na 1 wypłatę u nas 2700 na rękę średnio w Toyocie dostałem 4200 i to okr próbny. Wiadomo charakter pracy inny

Pracownik CERSANIT
@Ja w toyocie

Co ty gadasz 2700zł miałeś na UR ? to miałeś tyle co na produkcji i pewnie długo nie pracowałeś bo UR w Cersanicie zarabia sporo więcej niż te 2700. Ale skoro jesteś zadowolony w Toyocie to pewnie dobrze, że poszedłeś jak zarobki o tyle większe masz.

Ja w toyocie
@Pracownik CERSANIT

Nieee ja pracowałem na produkcji może źle mnie zrozumiano. I z cersanitu do toyoty poszedłem do UR. A reszta tak jak napisałem kasa się zgadza a to najważniejsze i praca z nowoczesnymi technologiami już moje CV wygląda lepiej bo po ceramice w okolicy pracodawcy to krzywo patrzyli .

Przyszly

Dostałem propozycję na atm a to prawda że jest duże zapylenie i płuca nie wytrzynyja bo zapylenie i biała posadzka?

@Przyszly

Kto Ci to niby powiedział? W takich warunkach powinny obowiązywać jakieś zasady bhp co do ochrony układu oddechowego. Ciekawa jestem czy tam o to dbają?

Były
@Aleksandra

Pracowalm na takich suszarniach , rzeczywiście 30 minut po myciu posadzki już siwo, nie wiem co by było gdy by ktoś pracował w takich warunkach 20 lat bez maseczki pyłowej bo ogolnie niebpotrzebna normy nie przekroczone. Pewnie jakiś,syyyf bloto w płucach.

@Były

Ciekawa jestem czy do teraz nie dają tych maseczek? Wie ktoś?

anu
@Ewa

Może dają ale nikt na pewno nie nosi a bhp jest tylko od tego aby sprawdzać czy pracownicy przy upale 45+ na hali nie chodzili w krótkich spodenkach .

Mask

Dają maseczki

@anu

A co według nich potencjalnie może się stać z powodu tych spodenek?

Jamć

Witam, jak obecna sytuacja w firmie? Rozważam czy warto składać podanie. Atmosfera? Zarobki? Awans? Premie i inne dodatki? Przełożeni? Proszę o opinie. Z góry dziękuje :)

Operator
@Jamć

Sytuacja taka sama od 15 lat niby będzie lepiej ale każą czekać. Atmosfera zależy od działu I ludzi na jakich trafisz ogólnie pozytywna .zarobki szału nie ma na strefie tutaj zaliczamy się do tych mniej płacących do 3 koła na rękę po kilku latach o awans trudno ci co się nachapali siedzą na swoich stołkach. Premie są dodatki są np grusza i ma święta ale małe po 400 zł

Czy w ROVESE S.A. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Rocki

Nie

@Rocki

Ale że jak, całkowicie to olewają? Żadnej reakcji nie ma?

Rafau

Już solowof sprzedaje fabryki w Rosji

Masakra

Widzieliście na necie jak płoną Cersanit w Starachowicach pisza że start na 80 baniek , jak zapałka a się wydaje że to tylko beton i stal.

@Masakra

Te straty to niby jak wyliczone? I co spłonęło?

Janek
@Roman

Obejrzyj filmy, całe hale spłonęły i wyposażenie, pewnie też wyroby gotowe.

@Janek

Czemu rozmawiacie o tym tutaj? Czy firmy mają jakieś powiązania ze sobą?

Ewela

Ktoś pisał o zwolnieniach może coś być na rzeczy ostatnio czytałam o tym że w Hiszpanii zatrzymano z powodów rosnących cen energii największe huty , teraz tam stają producenci nawozów , w holandi rezygnują z produkcji szklarniowej bo nie stać ich na gaz albo niedługo nas nie będzie stać na pomidorka

@Ewela

I jak, były jakieś zwolnienia na początku roku?

Anu
@Roman

Będą, od poniedziałku się zacznie.

rocki

nie

@Anu

Skąd masz takie info? Rocki pisał że jednak nie było zwolnień, więc jak to się skończyło?

Anu
@Roman

No nie było ale ma być jakiś typ w tym miesiącu który będzie czasy liczył aby jedna osoba robiła za dwuch i chuy, że już tak jest ale oszczędności szukają.

Stempel

Dziobaki z ZK1 z produkcji jak tam wypłata zadowoleni jesteście z jałomużnej i z 4% premii? Pokazujcie dalej że można stać na 2 linie oni potrzebują takich jeleni a gdybyście chcieli wiedzieć gdzie podziała się reszta naszej premii to wiedzcie że została ona zasponsorowana przez was dla kolejnych dziabaków co na wolnym przychodzą

@Stempel

Oj tak! Jak mam stać na 2 linkach to w takim razie chcę podwójną wypłatę. Ten zakład to (usunięte przez administratora)

Opo
@Stempel

To nie jest dziobanie. U nas jest to samo i to nie jest tak , że ludzie lecą i mówią tak tak ja będę pracował jak wy chcecie. Po prostu to zakład bez zasad. Dużo by pisać i tak to nic nie da. JEDNOŚĆ i .......

Dawny
@Stempel

Chłopaki i dziewczyny pracowałem w Cersanicie kilka lat,na początku było ok.ale jak zaczęło się to co jest do dzisiaj czyli małe zarobki,brak ludzi,zabieranie premii za metry itp.to uciekłem do LG.I wiecie co,to była najlepsza decyzja jaką mogłem podjąć.Na początku się bałem,bo kredyt,bo coś nowego ale nie ma się czego bać. Tutaj jest inne podejście do człowieka, nigdy nie widziałem żeby kierownik tak tłumaczył i pomagał ludziom.Po całym przepracowanym miesiącu i jednym pójściu na dniu wolnym zarobiłem 4 tysiące,tam nie zarobiłem tyle nigdy,jedynym minusem są dojazdy i ten czas co spędza się w autobusie ale coś za coś.Dla tych co chcą zarobić praca się znajdzie,ludzi potrzebują,składająca papiery.

Były 43
@Dawny

Też do L G poszedłem u nas średni na łapę od 2500 do 3 tys a tam w okolicach 4500 ale nie to najlepsze ale system 4 dni po 12 godz 2 ranki i 2 nocki i 4 wolnego czujecie to co 4 dni tak jak by urlop był

Zostawiasz ch. ujnie
@Stempel

To trzeba przyjść na setki żeby ogarnąć robotę, weź się za robotę to nie będzie setek i premia cala

Jeśli piekarnia z Wrocławia placila za gaz coś w okolicach 3000 zł a po podwyżkach ma płacić w przybliżeniu ok 16000 zł to ile Cersanit będzie teraz palił i czy nas na to stać, a jak nie to co z tym się wiąże?? Pytam bo ma to dla nas znaczenie jako pracowników, takie podwyżki wiązały bi się z taką samą podwyżką za metr płytki. Czyli obecny metr pomnożyć razy 5 i mamy cenę jaka powinna być.

Pierwszy

Pierwszy w 22 roku. Hello

Dziubu

Jest wysyp nowych ofert i to ciekawych z Wałbrzycha myślę że jak by ktoś chciał to by znalazł coś ciekawego i fajna pracę teraz w Cersanit ie pracują ci co chcą lubia itp

Pan F

Znowu ruszają zwolnienia .jest co raz ciężej.

Zk3
@Pan F

Jakie zwolnienia? Przecież brakuje ludzi do pracy. Jest problem o 1 dzień urlopu.. Ludzie mają we wrześniu jeszcze po 17 dni.. A wszystko ma jechać pełną parą.

Meg
@Zk3

Sołowow i I Solorz weszliw układ i będą budowali elektrownie jądrowe w Polsce było o tym w TV wczoraj .

SUPERpracodawca???

Oj dzieje się, dzieje w zk XX, czy tylko w jednym. Podwyżki dla tych co kładą papiery do zwolnienia; podwyżki dla jakiejś grupy z jednego działu; inni muszą walczyć o swoje.Możecie się domyślać jaka jest atmosfera, stosunek wzajemny ludzi. W zamian za podwyżki da szaraków z produkcji redukcja etatów, gdzie i tak jest krucho z ludźmi. Czy tu obowiązują przepisy, zasady itp ; aha tego w 5S i w WCM nie przewidują. Czy przepisy unijne, które w innych niepotrzebnych sprawach tak usilnie wprowadzają, w tym przypadku nie obowiązują? C(usunięte przez administratora)

Sharkatack
@SUPERpracodawca???

1 zasada - nie ma zasad. Dziki Zachód :)

Zostaw merytoryczną opinię o ROVESE S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w ROVESE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ROVESE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROVESE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROVESE S.A.?

Kandydaci do pracy w ROVESE S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROVESE S.A.