Opinie o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie ROVESE S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w ROVESE S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Wyposażenie domu - sprzedaż ceramiki i szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROVESE S.A. w Wałbrzych

Zł 3

Zakład Solowowa w Niemczech Meissen zamknięty, sprzedaż spadła o 10 % import płytek wzrósł o 40 plus rosnące koszty pracy spowodowały postój produkcji. Podejrzewam że i u nas będzie podobnie. Ale z tego co widzę to nawet jak z 3 tyś netto zaczniemy zarabiać 2 tyś to i tak się nie zwolnimy, widzę po nastrojach. Na siłę będą musieli nas chyba wyrzucać A niektórzy przukują się łańcuchem do bramy.

Czy to prawda że wygasają zaklad na 2 miesiące?

Opo

Witam, Opoczno staje na m-c od 29lipca. Jak to pięknie umotywowali - z troską o pracownika i rodzinę. Nic tylko lezke uronic. Sprzedaż podobno najgorsza od kilku lat.

@Opo

Miło że się troszczą, tylko szkoda że przez ostatnie kilkanaście, kilkadziesiąt lat nie wykazali takiej inicjatywy były remonty pieców żeby akurat pod koniec grudnia na same święta i sylwestra było załączenie , nikt wtedy nie myślał o pracowniku i jego rodzinie.

Darek

Tak prawda, tylko nie wiadomo na jak długo , mówią ze na miesiąc osobiscie nie wierze bo w takim molochu miesiąc nic nie zmienia bo co ma się stać że sytuacja się polepszy przez ten miesiąc a należy pamiętać że pracodawca na czas postoju może płacić część , chyba 40 %dniowki może zabrać, wiec witamy z wynagrodzeniami na poziomie 1900 zł.

@Darek

Czyli nadchodzi koniec tej fabryki.ta sytuacja była do przewidzenia od dłuższego czasu .zaczynając od zatrudniania więźniów i Ukraińców.Mam wrażenie że już niedługo pojawi się tam nowy szyld Tubadzin i może wtedy będzie lepiej .Pozdrawiam

@Darek

Przestoje w firmach zdarzają się różnych powodów, często dlatego, że planowany jest remont lub dłuższa naprawa i konserwacja. Piszesz, że wynagrodzenia za ten czas są na niższym poziomie, a inne dodatki do pensji podczas przestoju są też odebrane? Fajnie byłoby gdybyś przybliżył bardziej ten temat.

Szypki :-)

Co sądzicie o (usunięte przez administratora)mam zacząć pracę u niego na znianie

@Szypki :-)

Pamiętaj, że podawanie danych osobowych innych osób na forum publicznym nawet jeśli to są inicjały, po których te osoby mogą być rozpoznane, nie jest właściwe. Napisz, proszę o swoich pierwszych dniach w pracy i odczuciach dotyczących warunków zatrudnienia. Twoja opinia pomoże przyszłym pracownikom dowiedzieć się czegoś więcej o Rovese.

sssyczący
@Szypki :-)

Lepiej u Teodora ale małego i tak szkoda że odszedł. idz to 3 brygady przyda sie ktoś kuamty a skoro pytasz to wiesz wiesz jak jest u Mariusza

Szypki
@sssyczący

Właśnie nie wiem. Dlatego pytam

marek
@Szypki :-)

u każdego jest podobnie, i tak będziesz robił najgorsze rzeczy na początku, a jak trafisz do mariusza to tam jest układ zamkniety, klika

sampel
@Szypki :-)

pisz chłopie na jaki dział masz iść sortownia, przerobownia, prasy itp to ci powiem co i jak ?

Darek

to jest kpina co się dzieje na zakładzie w porównaniu z tym co możemy przeczytać na necie o naszym szefie za wp finanse " jeszcze w 2006 roku zajmował 3. miejsce w zestawieniu. Wtedy majątek (usunięte przez administratora) wyceniono na 3,6 miliarda złotych. W 2012 roku nadal zajmował trzecią pozycję, jednak z 7,45 miliardami złotych. W 2017 roku zajął on 2. miejsce na liście. W 2019 roku majątek(usunięte przez administratora)wyniósł 13,331 mld zł, co – po raz pierwszy od 2007 roku – dało mu 1. pozycję w rankingu. Biznesmen pozostawił w tyle swojego długoletniego rywala, (usunięte przez administratora) który zajął 2. miejsce z majątkiem o wartości 10,01 mld zł.

logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Darek

Zuzano, Piotrze i inni hedhunterzy 12 godzinny system pracy ma swoje zasady , godziny nocne są liczone od 22 do 6 rano wiec jak zaczynasz nocke w systemie 12 godzinnym o godz 20 do 8 rano masz płacone dodatki tylko od 22 do 6 mimo że logiczne sie wydaje że ponoszenie ciężaru pracy w godzinach nocnych po godzinie 6 rano a do 8 też występuje, gdyż jeśli ktoś pracuje w godzinach nocnych nieprzerwalnie od 22 do 6 rano to również ma tą samą uciązliwość pracując dalej od 6 do 8 rano, nie nabiera nagle nowych sił , wiec Artur wprowadzając pomysł pracy po 12 godzin wiedział co robi. Zmniejszył wypłatę dodatku za godziny nocne. Już dawno pisałem że przymusowe urlopy są dziwne i wyszło szydło z worka że będzie postój a na urlop nie ucieknniecie bo kazali wam go się pozbywać, ale wy dalej będziecie pracowali za 2 tyś bo mozna na necie posiedzieci słonecznik dziubać.

tom

Te 12 to jakas kpina po tych nockach które są co czwarty dzień ledwo człowiek funkcjonuje wiedza jak nas powoli wykańczać.

Zuzanna
@tom

Po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że pracujesz w ROVESE. Wspominasz coś o pracy w nocy, które w Twoim odczuciu są wyczerpujące dla pracowników. Zechcesz proszę napisać coś więcej na ten temat po to, by osoby, które nie pracują w tej firmie, a są nią zainteresowane mogły dowiedzieć się jak najwięcej. Jak wygląda system zmianowy tej firmy? Rozwiń proszę informację dotyczące pracy w nocy - czy jest to wymóg, ile razy w miesiącu pracuje się na noce?

@Zuzanna

Pracujesz od 20 do 8 rano a i tak płacą ci tylko dodatek za 8 godz kpina jakas

Nadgodziny nie zawsze są płatne. Często można za nie odebrać dzień wolny w dogodnym terminie. A inne dodatki do wynagrodzenia? Premie, szkolenia lub pakiet socjalny? Czy firma ROVESE oferuje te wszystkie bonusy? Napisz, proszę kilka słów na ten temat.

Ziemia

Powinno nas wszystkich plastik opanowuje świat tylko patrzeć jak zasypuje ziemię

@Ziemia

Pozbądź się wszystkie co opanowuje świat, auta , ubrań elektroniki produkowanej przez dzieci w chinach czy Malezji . Niedawno badania na zachodzie dowiodły że ograniczenie ruchu pojazdów z dieslem nie wpłynęło na smog tzw cząsteczki pm2 czy jakoś tak. Auto elektryczne niby bezemisyjne, ale przy jego produkcji zużywa się tyle energii ile zużywa benzyniak przez 8 lat. A Ty tu o talerzyku plastikowym.

W Wałbrzychu Roman Szełemej ogłosił kampanię zero tolerancji dla plastiku wszystkie imprezy organizowane przez miasto będą bez plastikowych sztućców oraz butelek a ciekawe jak u nas z zupami jak to rozwiążą czy zintegrujemy się z miastem i co na to BHP hmmmmm

Młody

A kogo to obchodzi?

???

Jakieś komentarze odnośnie systemu 12-to godzinnego?

@???

Niby nie jest zły ten system ale poczucie że cały dzień poza domem zniechęca. kolejna kwestia to urlopy nie masz 26 dni ale ok 17 . Wolne po nocce to mrzonka bo jak nie pośpisz do 15 lub 16 to dzień do kitu, więc tak naprawdę masz wolny dzień następny. Ale i tak się musisz pilnować bo nazajutrz na rano.

Kaja
@Darek

A jak pośpisz do 15 lub 16 to też dzień do kitu.

W pracy jest fajnie , ale pomóżcie co zrobić bo od 2 godzin mam erekcję?

Stary
@Nowy

Przestań oglądać się za przełożonym

roger
@Nowy

I takich właśnie (usunięte przez administratora) przyjmują

A dużego masz ?

heheszek
@Marta

a co zainteresowana ???

@heheszek

Powiedzmy że wyposzczona A na zakładzie to każdy pracą zajęty.

heheszek
@Marta

Dla chcącego nic trudnego

Kadrowa

Zgodnie z waszym postulatami i pomysłami wysuwanymi za pomocą portalu go work informuję że nastąpi proponowana przzez Was obniżka wynagrodzeń. Wypracowany dodatek czterobrygadowy będzie do odebrania za wolne. Nastąpi obniżka premi wyznaniowej . W branży montażowo budowlanej jest odczuwane spowolnienie gospodarcze. Żeby nie zwalniać ludzi zgromadziliśmy się, aczkolwiek niechętnie do proponowanych przez Was zmian.

możesz straszyc
@Kadrowa

Do Jawora blisko mercedes z otwartymi rękami przyjmuje a ty tak na poważnie dalej że tak słabo na rynku? rąk do pracy brakuje więc przestan straszyc bo i na Ciebie przyjdzie czas

Gary
@Kadrowa

Takie rzeczy już od jakiegoś czasu słychać i nic z takiego straszenia nie wynika więc dziub stulic proszę.

HR
@możesz straszyc

To jedź do jawora, każdy z was się wymądrza a siedzicie dalej w Cersanicie. Malo kto sam sie zwalnia. (usunięte przez administratora)

Pracownik cersanitu

Ja pracuje w Cersanicie stać mnie na wszystko, dobre auto, kawior rosyjski z najwyższej półki, wakacje na Hawajach ewentualnie Grecja, tankuje tylko benzyne 98 ta lepszą do mojego 6 cylindrowego dodga ( nie jakiś ropniak czy LPG dla biedoty) w samolocie bukuje miejsca zawsze obok pilota bo mnie stać. Żonie dwa razy w miesiącu kupuje buty nie od lasockiego czy jakieś CCC, zawsze są to ręcznie robione trzewiki ze skóry krów wypasanych na polodniowym stoku Alp odżywianych tylko naturalnym pożywieniem, perfumy sprowadzam z Francji i nie z allegro tylko przez prywatny import. Z wypłat zakładam zawsze dwie lokaty bo mnie stać za resztę kupuje złoto i obligacje bo pracuje w Cersanicie wiec nie proponuj jakiegoś zarabiania przez neta.

Nawet gdy by zabrali dodatki , panowie i panie to gdzie pójdziemy i za jakie pieniądze? dobrze ktoś wcześniej napisal że I tak byśmy tu pracowali, nawet za 2 tyś. W Świebodzicach Ukraińcy pracują przez podfirmę za 2300 brutto. Więc wymienić nas na tańszych a zostawić tylko kierownictwo brygadzistów mistrzów . Tak firmy robią.

miki
@Kasia

powodzenia oraz miłej pracy zero ambicji .... może przeżyjesz do następnego

Mistrz nowy

Jak każdej nowości i tego się boicie. Weźcie pomyślcie że skoro byście się odbijali po pracy np punkt 6,14 itd( jeszcze system 12 godz.jest) wychodząc z hali , to tak samo byś przychodził na halę o o tej godzinie ,więc w czym macie problem, z tym ze nie będzie można zejść juz 13.30 na koszt pracodawcy . Będziesz się mył i mógł odsapnąć w szatni po tym gdy odbijesz kartę na hali punktualnie o np 14. A jeśli tak wam warunki przeszkadzają to sami wiecie co można zrobić.

Roland
@Mistrz nowy

Co do nowosci owszem widze ze ludzie sie boja zmian.Coz to raczej normalny odruch.Co z tym kosztem pracodawcy napisz bo raczej mylisz cos.Ja codziennie wychodze jakos 20 min pozniej niz pelne 8h i 20 min jestem wczesnien takze.Razem 40 dzien w dzien przez caly mc.I co ja okradam pracodawce czy On mnie???Bo nawet jal garuje 50 min dluzej to nikt mi za to nie zaplaci....Uwierz ze pracodawca powinien placic mi za kazde 5 min nadgodzin lub przedgodzin owszem nie musza byc to pieniadze ale odbior godzin jak najbardziej.Czemu tylko pelne.Policz jak zostaje dzoen w dzien nawet po 45 min razy caly rok ile ja daje pracodawcy??I wiedz ze jestem za pracodawca ale i jestem tez obiektywny!!A Ty ???Widac w du....e byles, gow.....o widziales.Przepraszam Cie.

Szary robol
@Mistrz nowy

Wiemy i to robimy,co widać po brakach w obsadzie stanowisk.Kolega niestety doskonale wpisuje sie w retoryke naszych w większości byłych i obecnych zarządzających,dzięki którym firma ma taką a nie inną sytuację kadrową, a i opinię w regionie wręcz katastrofalną. Jeśli przełożony jakiegokolwiek szczebla wygłasza takie cyt:,, A jeśli tak wam warunki przeszkadzają to sami wiecie co można zrobić.,,koniec cyt. to niestety ale nie utrzymamy stanu osobowego za żadne skarby.Jedynym rozsądnym wyjściem wydaje się (moim skromnym zdaniem )wymiana od mistrza wzwyż całej wierchuszki z ich układami i układzikami. Przeważająca większość mistrzów i kierowników po prostu się nie nadaje.

mistrz stary
@Szary robol

nowy mistrz do szybkiego zwolnienia

Tyka

Zajmujecie się bzdurami ostatecznie i tak byśmy kartę odbijali np punkt 14 więc w czym problem. Czemu już nie płacą nagród za naukę nowego lub polecenie znajomego. Premię co raz mniejsze. To są ważne sprawy, A wy jak te kurczaki gdy kurnik płonie, nie przejmują się sytuacja tylko do ognia płomień dziubnąć .

Kura
@Tyka

W punkt. Niestety niebieski okręt z delfinkiem tonie. Jest to bardzo przykre zważywszy na to że okazuje się iż te kilkanaście lat w tej firmie to lata stracone.

Bo na stanowisku też jestem za 20 6,14 i 22

Roland

Chlopie jaks rzenade pissesz .Dzien w dzie w pracy operatprzy sa 20 minut szybciej i nikt im za to nie placi.A Ty rzadasz aby wychodzili z hali o pelnej godzinie.Lecz sie chlopie.Operatorem nie jestem ale murem stoje za ludzmi!!!!!Bo 90 procent ludzi melduje sie na odbior zmiany 20 min wczesniej.Zdaja zmiane i maja te maks 15 min aby sie wykapac.Odsapnac.Czemu nie napiszesz ze przerw nie ma.Ze halas.Zapylenie.Ekstremalne temperatury w lecie.Zal mi Cie NOWY MISTRZU.i ciesze sie ze nie jestes z pierwszego zakladu.Nasi mistrzowie moze nie sa idealni ale w wiekszosci normalni.

Operator
@Roland

Roland szczerze mówiąc to racji nie masz , przerwy są pół zakładu chodzi na zupy zobacz jak wiele osób co chwile widać na papierosku lub siedzących w jadalni. Na niektórych działach pracownicy zachowują się jak by cały czas przerwę mieli. Hałas jest i zapylenie być może też ale w granicach normy są niby padania. I potwierdzę ze ludzie przesadzają ze schodzeniem czasem na 30 min przed końcem pracy. Nie na rękę by było gdyby te czytniki były na hali ale uczciwie dla pracodawcy , niekorzystne dla nas ale zgodnie z prawem. Nie bądźmy hipokrytami.

Od10lat w cersanicie

Niby jesteś na stanowisku za 20 6,14,22 ale gdy się wam coś mówi żeby zrobić to zawsze odpowiadacie że pracę zaczynasz o 6,14,22. Często to słyszę.

Mistrz nowy

Jestem mistrzem i dziwi mnie to dlaczego czytniki kart wejść i wyjść są na portierniach? Byłem w kilku zakładach i czytniki są na hali produkcyjnej w końcu pracuje się od np 6 do 14 a moi pracownicy często już znikają z hali 13.40. Normalnie powinni odbić się o 14 wychodząc z hali i iść się umyć. Dlaczego zakład ponosi taką stratę i się na to godzi ?

Stary

Dlaczego mały się zwolnił?

Starszy
@Stary

Bo raz na 15 lat wziął opiekę,jego żona rodziła przez cesarke, i mądra głowa w cersanicie postanowiła że facet z tego powodu nie dostanie podwyżki od stycznia. I z tego powodu zakład stracił spoko pracownika.

opos
@Starszy

Nie ma jak to polityka prorodzinna zakładu ! Jedni mają dopłatę do zakwaterowania Inni mają darmowy transport a jeszcze inni dopłatę do zakwaterowania plus darmowy transport A inni nic z tych rzeczy, sami płacą za dojazd i nie otrzymują podwyżki z bliżej niezrozumiałych powodów, często niezgodnych z logiką i kodeksem pracy

Darek

A teraz trochę z naszego podwórka, e mail od Pani Marty G z hr. z 24 stycznia godz 9:59."jedynymi źródłami wynagradzania i motywowania są pensja i premia regularna ( już nie uznaniowa)A premia powinna odzwierciedlać ponadnornatywne wyniki pracy ( czy ktoś w swojej umowie o pracę ma takie sformułowanie) i wyjątkowych przypadkach wypracowanie dodatkowego zysku dla zakładu, dodatkowych oszczędności lub poprawy organizacji które to spowoduje wzrost dochodu (zysk ,oszczędności keszowe) I info z wczoraj dyrektor zk 3 oświadczył że cały zakład ma pracować na jeden wynik, logiczne sie zatem wydaje że każdy powinien ponosić odpowiedzialności za swój kawałek roboty a nie za innych. Już skądś znamy takie sformułowania wszyscy za jednego itp ( "kochany PRL ") czyli co , przerobownia coś , zje bie , z tego sie nie uda zrobić płytki to sortowaczka straci kasę?. Lub sortowaczka mając okres i wahania nastroju puści szczerby, lub inne odcienie to chłopaki z pozostałych działów tracą kasę. Jest to niedorzeczne. Albo czy jest jakaś komisja która stwierdza że np przerobownia zawinila, zawsze to stwierdza jakiś kierownik lub dyrektor chcący ratować swoją posade, " to nie ja to przerobownia. "A już kilka razy było tak że po kilku dniach się okazywało że to nie przerobownia a np problem na prasach lub źle temperatura na piecu ustawiona. I co wtedy będzie? gdy się okaże że to nie tam problem, to zwróci premię niesłusznie ukradzioną.? Co ma robić ponadnornatywnego operator prasy? Jego praca polega na pilnowaniu prasy nigdzie nie odejdzie . Lub pracownik wagi na mag.surowców też nic innego nie zrobi żeby się zasłużyć zakładowi. Czyli lipa z premi. Nie mówiąc o braku nagród za polecenie pracownika, za szkolenie za opracowanie za niezatrudnionych zawsze były nagrody. Teraz tego nie ma. Kto mądry niech ucieka.

Mirek

No żeby oo 15 latach pracy , w dodatku jako lider zarobić 2600zl to kpina

Grześ
@Darek

Kto ci ucieknie nawet gdy zaczną zarabiać po 2 tyś to będę tu siedzieć. Wiem to bo sam pracuje i widzę jacy są ludzie jak kochaja tą pracę. Zadowoleni bo zupa za free bo można zapalić i z telefonem postać w ręku. Dał byś im pracę za 3000 zł to by woleli tu za dwójkę robić.

Gratulacje
@Grześ

Najlepszy post ostatnich miesięcy oddający sedno sprawy.

Hh
@Mirek

To te 2600 masz z nadgodzinami , czytajcie uważnie fiszki , bo to jest żenujące że po tylu latach pracy będąc na stanowisku pracując na 3 zmiany , 4 brygady , po 12 godzin i opis nadgodziny ty zarabiasz 2600

To teraz się nie dziwię że nie ma ludzi do pracy a ci którzy przychodzą to w większości zamotani. Swoją drogą to ktoś powinien się tym zająć ponieść konsekwencje że z tego powodu się ludzi pozbywa. Ile zakład by zaoszczędził nie dając podwyżki od stycznia - 1000zl? A ile zakład wyda na nowego? projekt poleć znajomego 750zl, dodatek za szkolenie 300 zł, odzież robocza, kursy I inne o których pojęcia nie mamy? Czy nie lepiej nie kombinować 1 tyś dla zakładu to pryszcz. Taki kierownik powinien ponieść konsekwencje zw nie stawił się za pracownikiem lub ktoś z hr.

Cr7

I kto się będzie męczył ze świerzakiem? pani z HR? kierownik? Nie!! A kto straci pieniądze za GVG gdy wprowadzona została odpowiedzialnosć zbiorowa i nowoprzyjety, niedouczony bedzie zaniżał statystyki.?

Dede
@Cr7

Dokładnie, tego nikt nie bierze pod uwagę.

Zostaw merytoryczną opinię o ROVESE S.A. - Wałbrzych

• Jak się pracuje w ROVESE S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy ROVESE S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 64.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROVESE S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 49 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROVESE S.A.?

Kandydaci do pracy w ROVESE S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROVESE S.A.