loombard.pl

Częstochowa

Opinie o loombard.pl

kefajstos - znwca systemu loombard 2015-01-15 22:29:32
prace to masakra. pracujesz po 13h lub 12h w punkcie gdzie jest otwrty 24h. masz stówke dniówki umowe zlecenie i dostajesz 600zl na konto. reszta do reki czyli jakies 1500 w sumie plus ewentualna premia jak lizesz dupe.
jak nie to ci wciskaja kazdy bubel. brak przerw na zjedzenie kanapki w duzych puntach typu centrum miast nie masz zjesc cos. w dni wolne kaza ci zalatwiac sprawy ktorych niemozna zaltwic w trakcie dniówki.
oczywiscie musisz podpisac ze jestes caly dzien na podluchu . brak mozliwosci korzystania dla wlasnych potrzeb z internetu nawet jesli uda ci sie zdobyc wolne.
po roku pracy upomnialem sie o umowe o prace i dostalem odpowiedz ze lepiej staraj sie trzymac posada ( pomimo ze odstalem premie ) wizyty szefow i ich pomagierow ktorzy robia co chca robia ukryte przelewy ktorych niemozesz sprawdzic i o dziwo nie bywa ze po ich wizycie jest manko za ktore zaplacisz ze swoich z kieszeni. niektorzy szefowie lubieja sypiac i czesto odwiedzac pracownice - szczegolnie nowe. ....... nie komentuje wiecej bo to chore. a klientom placa ponizej polowy wartosci z potrzeba sprzedazy z marza 100-200%. :) oczywiscie zdazy sie kradzony to przenosza go na punkt do innego miasta by nie wyszla konfiskata bo w tedy maja plecy.
tu by se przydala konkretna kontrola: PIP, US, Prokuratury , bo jednak umowa zlecenie za ponad 220h pracy w miesiacu . praca ponizej minimlanej. sprzedaz nowych towarow na vat marza , a nie na pelen vat co wymagaja przepisy. oraz przesuwanie kradzionych towarow miedzy punktami aby sprzedać. to juz paserstwo.
były pracownik 2015-10-15 16:37:02
Jestem byłym pracownikiem firmy loombard i tez wie co sie tam dzieje i co robia i tez te braki za ktore maja płacic pracownicy jak zwalniaja bez legalui bez podstaw bo menadzer na problemy dymaja Ci menadzerowie pracownice masz racje do tego kłamia i bubluja na sarke ide z nimi w proces poniewaz zwolnili mnie w momecie kiedy mialem wypadek nie dopuscili mnie do pracykiedy złogsiłem gotowosc wypowiedzieli umowe nie zgodnie z kodeksem prawnym OSZUSCI ZŁODZIEJE I SYF JEDEN WIELKI.
Były pracownik 2016-01-26 23:57:56
Witam jestem byłym pracownikiem ich firmy, pracowałem ciężko, rzetelnie miałem szkolenie, już nie pracuje jak dowiedziałem się, że mam niepłatne szkolenie. Szcf ze śląska oznajmił mi, ze jestem śmieciem i wypłaty nie będzie nie tak myśmy sie umawiali umowa zlecenie ustnie też zobowiązuje, nie znam nawet powodu zwolnienia. Teraz będe im wytaczał sprawe wszystkie osoby poszkodowane zapraszam do rozmowy gg 49655939 . Razem myśle że odzyskamy utracone pieniądze!
żabcia 2016-03-22 09:48:01
Witam. W związku ze zbliżającymi się świętami nie mamy żadnej informacji jak pracujemy. Prawdopodobnie w godzinach otwarcia punktów. Ok nie ma problemu tylko proszę o zapewnienie transportu do rodziny gdyż niektórzy nie mają po 20 autobusów. Chore to jest. inni będą świętować pójdą do kościoła a my w budzie jak psy na straży mamy siedzieć. Żądam szybkiej reakcji w tej sprawie. I jakim prawem każecie nam przychodzić w dni ustawowo wolne od pracy?! Oby PIS zrobił w końcu z tym porządek i zrobi wszystkie niedziele wolne. Jeżeli Pan Właściciel chce to niech rodzinę usadzi w święta w lombardach i sam usiądzie. Dlaczego my musimy zostawiać rodzinę i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na wypaśne święta prezesa?! Szczerze to gdzieś mam te 100 zł święta i inne dni ustawowo wolne wolę spędzić w domu z rodziną. Poza tym wszystko jest OK. I jeszcze jedno: jeżeli w dzień ustawowo wolny od pracy mamy przyjść to postępujcie zgodnie z prawem i dawajcie umowy zlecenie do podpisania jeżeli pracownik wyrazi chęci do przyjścia do pracy. Pozdrawiam
a.d 2016-07-11 15:47:57
Spójrzmy na tą prace obiektywnie, są plusy i minusy.
- długo siedzisz w punkcie w ciągu jednego dnia 15dni w miesiącu ale druga połowa miesiąca wolna, stały gafik, można coś zaplanować 2/3 miesiące do przodu
- nietypowi klienci, których trzeba znosić (ale nie oszukujmy się w każdym sklepie/banku też się zdarzają)
- odpowiedzialność materialna (tu trzeba uważać na szkoleniu i przyłożyć się do sprawdzania, jeśli komuś się nie chce czegoś podłączyć, bądź sprawdzić danej funkcji sprzętu to nie może mieć pretensji, że go później za uszkodzony sprzęt obciążą)
- wypłata najniższa krajowa + premia (premia jak pracujesz taką dostajesz, pracujesz dobrze to masz satysfakcjonującą wypłatę, a jeśli siedzisz i tylko obsługujesz od niechcenia, wystawiasz byle jakie aukcje bądź nie wystawiasz ich wcale to nie miej pretensji, że dostaniesz kiepską premie, która jest od obrotu)
- praca w święta i weekendy (ludzie, a w jakiej pracy teraz się w święta nie pracuje? Nawet monopolowe 24h, różne sklepy, stacje są otwarte więc dlaczego nie lombard? Po za tym święta typu wigilia/wielkanoc/nowy rok nie siedzimy całego dnia jak normalnie)
- ktoś ma pretensje, że rzekomo nie dostał pieniędzy za szkolenie (dlaczego nie przypilnował żeby dostać tą umowę, tylko pracował bez niej, przecież praca na czarno jest karalna. czyja tu odpowiedzialność?)
- co do "mank" zanim kierownik/szef zacznie coś mieszać przy komputerze należy zliczyć kasę, oraz od razu po tym jak skończy zanim wyjdzie, wówczas będzie wiadomo, że to jego jakiś błąd w systemie i jemu również będzie łatwiej dojść co to konkretnie było (odpowiadasz za kasę więc korona z głowy nie spadnie jak ją przeliczysz dwa razy)
- co do dawania klientom 50% i poniżej, to tak działa lombard, chodzi o to żeby zarabiać :) jakby firma miała dawać wszystkim tyle ile chcą to przestała by istnieć, a na wypłaty i utrzymanie punktów też trzeba mieć pieniądze, a prawda jest taka (im więcej punk zarobi, tym większą ma się premie)
- brak czasu dla siebie, żeby zjeść (osobiście pracuje parę lat, siedziałam na różnych punktach i powiem szczerze, że bywa różnie, są punkty tak obrotne, że rzeczywiście tego czasu się nie ma ale za to wypłata na takim jest tak satysfakcjonująca, że człowieka to nie boli. Na mniej obrotnych punktach, jest masa wolnego czasu, żeby zjeść i pozałatwiać również inne swoje sprawy.)
- korzystanie z stron internetowych ( nie prawdą jest, że nie można oglądać filmów, korzystać z facebooka itp. jeśli mam wszystko zrobione, wystawione, dokumenty itp. to mogę korzystać z czasu wolnego co jest sporym udogodnieniem tej pracy)
- praca stała ( z własnego doświadczenia wiem, że pracodawcą zależy na zatrzymaniu stałych pracowników, nie opłaca im się szkolić nowych, wprowadzać ich mozolnie w system.. więc jeśli ktoś dobrze pracuje, to na pewno go nie zwolnią. NP. Ja przeprowadzałam się do innego miasta, więc musiałam rozwiązać umowę z szefem, jak dowiedział się gdzie się przeprowadzam od razu dostałam propozycje przeniesienia po prostu na tamtejszy punkt - ZWOLNIENIA byłam świadkiem zwolnienia wielu pracowników powody 1. nie robienie niczego, siedzenie, obijanie się, nie wystawianie, robienie zaległości 2. machloje, różnego rodzaju próby przekrętów i oszustw, wynoszenie towaru z punktu )
- swoboda pracy, coś co ciężko osiągnąć w każdej innej pracy prócz własnej działalności, sama rozplanowuje sobie swój plan dnia, nikt nade mną nie wisi cały dzień i nie mówi mi co mam robić, jeśli mam gorszy dzień to po prostu pracuje mniej intensywnie, na najbliższej zamianie nadrabiam bądź robi to mój zmiennik z którym mam dobre relacje
- plusem pracy są rabaty na towar dla pracowników, który i tak często jest po okazyjnej cenie
- osobiście znam kilku pracodawców tej firmy i nie można oceniać jednego przez pryzmat drugiego, wiem jednak na pewno, że jeśli jest z czymś problem to kierowniczy czy szefostwo zawsze te problemy rozwiązują bądź pomagają rozwiązać
- mój poprzedni pracodawca dał stałej pracownicy kilka tysięcy zaliczki by mogła się utrzymać z 3 dzieci, a trochę jej się nóżka powinęła

Tak więc, każdy pracodawca jest inny ale ogólnie firma w porządku i daje perspektywy :)

WISZĘ 14H :) 2016-07-21 05:07:11
Witam premia jest liczona od :
- sprzedaży np sprzedaliśmy tv za 800zl który był przyjęty za 200zl czyli jest 600zł zarobku więc z tych 600zł jest 6% kwoty dla nas
- 2% kwoty od przedłużenia umowy ( kosztów odsetek za przechowanie rzeczy)
- 2% od zawarcia nowej umowy
jednym słowem WIELKA LIPA !!!
korzystamy z programu ( xxx) gdzie jestem przekonana w 100% ze jest możliwość wyliczenia za ile co i jak zostało przyjęte i sprzedane zapytałam pracodawcę ile w danym miesiącu zarobię premii dostałam odpowiedz że nie jest on w stanie obliczyć ile sprzedałam ( tym bardziej ze każdą sprzedaż jest robiona umowa z moim podpisem ( na moim nazwisku i loginie w programie + wystawiany paragon fiskalny) w końcu doczekałam się i dostaję 100zł premii za owe sprzedaże co jest chore !! 100zł ?? są u nas dni w które zarabiam w 1 dzień marne 100zl ( 10 i 15 dzień miesiąca gdzie ludzie dostają wypłaty i przynoszą je do loombardu )

a teraz tak siedzimy 14h na umowie o prace z czego mi wiadomo maksymalny czas pracy na umowie o prace jest 12h spoko sprytnie to rozwiązali gdy podpisuje miesięczną ewidencje godzin pracy jest wpisane ze pracuje od 9 do 21 :) gdzie podziały się dwie godziny pracy ???!!! o0 są nie bójcie się hehe
są one wpisane jako przerwy w pracy ( okienka ) okienka ??!! - to ja kur...a mam dwa w swoim puncie pracy przez które patrze po godzinie 16-17 jak ludzie cieszą się wolnym czasem po pracy :)
a mi zostało jeszcze tylko 5 godzinek :P

na koniec chciałabym dodać że pracuję 15dni x 14h co daje 210h
gdzie inni ludzie pracują 168h i zarabiają 700zl więcej :)
nie poruszam kwestii komputerów co jest naszym narzędziem pracy bo szkoda mojej klawiatury oraz nerwów

na koniec radzę wam wsadzić sobie głowę pod zimna wodę zanim przyjdzie wam do głowy myśl pracy tak WYZYSK WYZYSK WYZYSKKKKKKKKKKK ...

Pozdrawiam
45 2016-08-04 23:19:54
Z tego co wiem loombard.pl miał wszystko na swoim miejscu
Zostaw swoją opinię o loombard.pl - Częstochowa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie loombard.pl