Opinie o murapol.pl - Murapol S.A. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy MURAPOL S.A. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w MURAPOL S.A o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o MURAPOL S.A w Bielsko-Biała

Milton Lost

DJENT. (usunięte przez administratora)Wychodzenie z zalozenia: "piszcie o firmie i krytykujcie ją tak jak ja chce albo w ogole" raczej nie przysporzy Ci grona wiernych fanów.

Pracowałem firmie przez 2 miesiace (pół roku temu), gdyż prezes dał za cel znalezienie firmy w ciągu miesiąca na roboty do Poznania. Poznański rynek ma opinie o Murapolu i nikt stamtąd nie chce z nim współpracować. Wszyscy odkładali słuchawkę jak tylko przedstawiałem się, że jestem z MURAPOLu :) Prezes mnie zwolnił, gdyż w ciągu miesiąca nie znalazłem firmy. Z tego co wiem do tej pory nie znaleźli wykonawcy na te roboty :) Ja miałem mało wspólnego z prezesem, lecz rozliczał nas za robotę w systemie 0-1, jest albo nie i nie masz szans się wytłumaczyć. Budowa w Poznaniu to już miała być skończona praktycznie rok temu :) (ktoś wcześniej pytał) Ludzie którzy tam pracują to naprawdę dobra ekipa, lecz nie wszystko jest od nich zależne, na niektóre rzeczy nie ma się wpływu. A prezes wymaga. Jak nie podołasz to odpadasz. Ja odpadłem. Z perspektywy czasu jak na to patrzę, to dobrze, że tak się stało. Teraz mam stabilną pracę, z szefem z którym można normalnie porozmawiać. Ze względu na ludzi którzy tam pracują, życzę im wszystkiego dobrego. Idąc do pracy w murapolu przygotuj się na okres próbny który trwa nie 3 miesiące lecz często 2 i mniej:) dostaniesz zadanie i jak nie podołasz - odpadasz.

Zbyszko

Potwierdzam wszystko o czym piszesz. Moja przygoda zawodowa z Murapolem tez była najkrótsza, a zarazem najgorsza, w mojej dotychczasowej karierze zawodowej.

kuba

Lepiej być inżynierem w Sierra Leone i tam nadzorować kopanie studni niż w murapolu inżynierem w tym bałaganie. I żaden były pracownik nie obraża obecnych pracowników bo to są generalnie porządni ludzie, (usunięte przez administratora) Moją pracę w murapolu wspominam jako najgorszą (i najkrótszą) w mojej kilkunastoletniej karierze.

Inżynier Budowy

Rekrutacja z góry przesądzona. Na rozmowie wypełnienie testu dotyczącego wiedzy, później rozmowa nie pod kątem aplikowanego stanowiska tylko pod kątem innego na który teoretycznie też otwarta jest rekrutacja. Strata czasu, bo od razu dało się wyczuć, że mają kogoś na dane miejsce, a tylko potrzebują na siłę przeprowadzić rekrutację dla statystyk (Oddział Kraków).

Test z wiedzy budo., pytania dot. sieci.

Bielsko-Biała
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Oem Energy Sp. z o.o.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Bielsko-Biała
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Kasjer/Sprzedawca Stoisko Piekarnicze
Kupiec Ge-Es Sp. z o.o.
Zbyszko

Oczywiście, że czytałem poprzednie posty i według mnie zdecydowana większość opinii dotyczy słabej kultury pracy w Murapolu. Nie sądzę, aby intencją osób wypowiadających się było obrażanie obecnych pracowników tej firmy. Jeżeli ktokolwiek tak robi, to tylko o nim źle świadczy. Znowu z Pana wypowiedzi rozbrzmiewa cynizm. Mi to nie przeszkadza, ale proszę pamiętać o tym, że te wpisy czytają potencjalni pracownicy i dla nich może to być mocno zniechęcające. Poza tym jak Pan wytłumaczy tak dużą rotację wśród pracowników i złą opinię wśród ludzi z branży? Nie wiem czy na to są jakieś dobre argumenty. Poza tym po prostu w Murapolu źle się pracuje. Chyba, że ktoś jest uzależniony od stresu i pracy, wtedy może być wniebowzięty.

Zbyszko

Zastanawia mnie jedno, dlaczego ktoś z Murapolu nie może podjąć konstruktywnej rozmowy, tylko czepia się literówek i udziela bardzo absurdalnych odpowiedzi. Cenię ludzi z sarkastycznym poczuciem humoru, ale nie cenię ludzi cynicznych. A to właśnie cynizm przebija się w prawie każdej wypowiedzi. Czy budowy sa fajne - chyba świadzy o tym rotacja kadry. W Murapolu nie buduje się mostów, ani wieżowców, żeby było to zasadne, tylko niewielkie osiedla mieszkaniowe. Dlaczego nie zatrudnicie kogoś do PR, aby porozmawiał z ludźmi tutaj w nieco bardziej konstruktywny sposób, ponieważ Pan, Panie DJENT mistrzem komunikacji nie jest.

@Zbyszko

Fakt,mistrzem nie jestem, nie tylko w komunikacji ale też w żadnej innej dziedzinie.Co zaś się tyczy cynizmu, to nie uważam aby był gorszy (ani lepszy) od sarkazmu.Tym niemniej, ja wolę cynizm ( sarkazm też) od tych wszystkich cech które można spotkać tutaj( na tym forum); w miejscu,gdzie ,jak zrozumiałem, brak jest konstruktywnej rozmowy.Korzystając z faktu wyrażonej ( w sposób domniemany) gotowości do konstruktywnej rozmowy zapytam Zbyszka, jakiej kategorii komunikacji oczekuje; czy czytał posty poprzedników, czy zauważa tendencyjność i konfabulacje pozbawione jakichkolwiek podstaw; czy zauważa brak jakiegokolwiek zahamowania do obraźliwego odnoszenia się do wiadomej osoby; czy atakowanie pracowników Murapol-u za sam fakt pracy w tej firmie nie jest standardem, którego tu się oczekuje?? Polecam lekturę postów,tak z okresu miesiąca wstecz; można stworzyć zbiór cytatów wobec którego ja nie widzę możliwości nawiązania "konstruktywnej rozmowy". Zaglądam tu z czystej ciekawości, jak daleko anonimowość ( a co za tym idzie- bezkarność) potrafi w ludziach wyzwolić podłość i dać popis głupocie.Będę tu zaglądać dalej ale obiecuję,że powstrzymam się od wpisów, będę po cichu kontemplować Wasze forum.Zdradzę Wam,że czytając niektóre posty, czuje się lepszy i mądrzejszy niż jestem w istocie- może to byłą przyczyna mojej tu obecności. Pozdrawiam Wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego, zostawiając Was we własnym gronie ,jedynie poprawnych i sprawiedliwych.

Borys

Witam Czy ktoś ma informacje jak wygląda sprawa budowy Murpolu w Poznaniu? Są jakieś opróżnienia, jaka atmosfera w pracy, wynagrodzenie i czy poszukują kogoś z nadzoru? Z góry dzięki! Borys

DJENT

Nie, tam nie planuję jechać, za daleko jak na mnie.

DJENT

A co do Białegostoku, to nie jadę tam z nie powodu braku roweru a z powodu zimy, bo rower mam; fajny zresztą-z Tesco.Nie jadę bo mamy zimę,a jak jest zima to jest zimno; i nie chcę zmarznąć,bo co to za przyjemność jak śniegiem po oczach wali??

DJENT

Orać??W stresie?? No co Ty!Toż to czysta przyjemność.

Józek

Ech, bo może wcale nie chodzi o ogłoszenia o pracy, ale o reklamę tego budynku murapolowego, co jest na zdjęciu, no żeby go wynająć na ten przykład? w sumie ten budynek zajmuje więcej niż pół powierzchni dzisiejszych ogłoszeń, a teksty napisane obok bardzo drobną czcionką, jakby nie chcieli, żeby ktoś przeczytał ... Ale, ale na przykład radykalnie zmniejszyli wymagania od kierownika budowy (usunięte przez administratora)

mimi

Teraz to na tych ogłoszeniach mogą pisać na wstępie: "Uwierz w Ducha - pracuj w Murapolu, itd." Ciekawe, jakie fajne zdjęcia jeszcze w tym Murapolu mają.

@mimi

Pewnie mają dużo innych fajnych zdjęć, wiele się po nich można spodziewać, w tej dziedzinie też, szkoda tylko, że dopiero od dzisiaj zaczęli je publikować przy swoich ogłoszeniach o pracy, ale lepiej późno niż wcale. Czekam z niecierpliwością na kolejne ogłoszenia i "wkład" wizualny.

mimi
@Józek

i szkoda, że nie mają tych zdjęć na tych dzisiejszych ogłoszeniach opublikowanych na ich własnej stronie internetowej, a tylko na "obcym" portalu z ogłoszeniami o pracy. Ale kto chce, to znajdzie. Polecam.

@mimi

I w tych dzisiejszych ogłoszeniach Murapol już nie chce od kandydatów zgody na przetwarzanie ich danych osobowych, ryzykowne posunięcie, naraża się na żądanie odszkodowania od tych kandydatów. Chyba zapomnieli umieścić tę klauzulę w ogłoszeniach dzisiaj.

Boss

Z pewnością nie ma żadnego błędu z wpisami nowego zarządu i rady nadzorczej Murapolu o KRS. Jest tak jak ma być, bo koncepcję wymyślił i wprowadził w życie prezes (teraz już były), więc nie ma takiej opcji, żeby był błąd, raczej jest w tym jakaś głęboka myśl (bardzo głęboko ukryta):). Dziwię mu się jednak, tak lubił zarządzać, a sam się odsunął od tego bieżącego zarządzania.

Romek

A i tak są trzecim deweloperem w Polsce (info z Pulsu Biznesu na ich stronie internetowej - chyba to nie bujda) a ludzie chętni do pracy walą do nich drzwiami i oknami, opędzić się tam nie mogą od tych wszystkich CV przesyłanych na każde ogłoszenie Murapolu o pracy, mylę się? Jestem pewien, że się nie mylę. Mają tłum chętnych do pracy. Taki teraz kryzys na rynku pracy. Tragiczny.

xyz
@Romek

Co do tych rankingów - to proszę pamiętaj: "papier wszystko przyjmie". Nie wiadomo według jakich kryteriów robiono ten ranking i w ogóle nie wiadomo nic o tym rankingu, może to część jakiejś kampanii marketingowej Murapolu, żeby sobie "image" poprawić. Skoro tacy niby wspaniali, jak sami o sobie informują, to czemu na jesieni zeszłego roku zwolnili szefa sprzedaży mieszkań? Przecież to się kupy nie trzyma, facet ma takie niby "sukcesy" w sprzedaży, a go zwalniają. Z tym MDM też podobno im nie wychodzi. A rankingom generalnie nie ufam. Co do chętnych do pracy, to w tych czasach może i mają ich dużo, tego nie wiem, ale tak szybko i dużo zwalniają, że nawet gdyby i nie kryzys, to potrzebowaliby mnóstwa tych nowych cv ...

Emilia

Fakt, koniec epoki. Zwłaszcza, że w tej radzie prezes już nie jest "prezesem" tylko zwykłym "członkiem rady", jednym z wielu, żadnego tytułu i nawet nie jest wymieniony na pierwszym miejscu. To chyba gorsze niż cały ten bałagan z rejestracją. A może nastąpił jakiś gwałtowny skręt w stronę skromności?

ciekawski

Teraz jest zarejestrowanych 7 członków rady nadzorczej, a z tego, co piszesz wynika, że może ma ich być nawet 8, może to jakieś błędy z tą rejestracją, według mnie ta rada nadzorcza to nie jest aż tak ważna (chociaż po co murapolowi aż 7-8 członków rady nadzorczej? to raczej jednak błąd przy rejestracji). Mają za to za mało ludzi w zarządzie (2) i żadnego prokurenta. Operacyjnie to nie wygląda za ciekawie, bo mają teraz obowiązkową reprezentację dwuosobową (dwaj członkowie zarządu albo członek zarządu plus prokurent). Nie ma prokurenta ani trzeciego członka zarządu, to się teraz zablokowali, bo jak jeden będzie nieobecny to spółka nic nie będzie mogła podpisać, bo muszą być dwa podpisy. Przy takiej dużej aktywności tej spółki to nie jest dobre rozwiązanie. Po co w ogóle były te zmiany? Dla tej giełdy? Do tej pory było chyba ok, po co to było zmieniać?

DJENT

Nie masz facet większych problemów?To nie jest portal inwestycyjny tylko o informacjach na temat pracy.Kup sobie akcje Apple lub Microsoft i tam prowadź swoje błyskotliwe dochodzenia.

all

Kierownik budowy jest szukany na II etap inwestycji.

Polbud

Witam, mam pytanie czy Kierownik Budowy i Kierownik Kontraktu w Murapolu pracują tylko na fakturę czy może są tacy co pracują na umowę o pracę lub inne?

Zenek z budowy

Taki styl tej firmy, "wyższa szkoła zarządzania by [...]" :) Rotacja dotyczy tam wszystkich sądząc po ogłoszeniach o pracy i częstotliwości, z jaką się ukazują, i architektów, i prawników, i inżynierów budowlanych. Pojawiła się nowa inwestycja w Warszawie na ich stronie internetowej. Tylko wątpię, czy te liczne, powtarzające się ogłoszenia o pracy mają związek z tą nową inwestycją (to raptem mniej niż 150 mieszkań i to chyba nie zbudowanych, a tylko "w planach") albo jakimiś innymi NOWYMI inwestycjami. Ale jest wielkie bezrobocie, więc ludzie, mimo tego, że wiedzą, jak tam jest, wysyłają tam swoje cv.

Szpieg z krainy deszczowców

Zgadzam się z przedmówcą, zdecydowanie nie polecam pracy w Murapolu. Proszę zauważyć z jaką częstotliwością szukają kierowników/inżynierów na budowach - a budują przecież niewielkie osiedla mieszkaniowe. Dlaczego ekipy tak często się zmieniają, to daje wiele do myślenia.

zainteresowany

Hej. Czytam wiele niepochlebnych opinii o murapolu i nie wiem czy wysyłać CV czy nie. Jak wygląda atmosfera pracy w oddziale w Warszawie? Jak wygląda kwestia wynagrodzenia? Chciałbym zaaplikować na stanowisko inżyniera budowy ds. reklamacji.

wrrr

Hej, czy ktoś może napisać jakie jest wynagrodzenie netto na stanowisku Doradca Klienta we Wrocławiu lub w innym oddziale???? bo w ogłoszeniu o prace jest napisane: konkurencyjne wynagrodzenie :) z góry dzięki

Melania
@wrrr

Nie wiem, jakie jest oferowane wynagrodzenie, ale proszę raczej nie zgadzaj się tylko na wynagrodzenie prowizyjne, to znaczy tylko na wynagrodzenie od zawartych transakcji za Twoim pośrednictwem - to miałbyś/miałabyś w jakimś Methrohouse czy Home Broker - niech to będzie jakiś nawet nieduży stały ryczałt miesięczny (nawet za cenę wyłączności) plus procent od zawartych transakcji. Chodzi o to, żeby była stała część wynagrodzenia, nawet niewielka. Niech ten ryczałt będzie niewielki, ale zawsze coś stałego - nawet niech to będzie do "odjęcia" od przyszłego wynagrodzenia prowizyjnego, ale nie możesz ponosić całego ryzyka niesprzedania mieszkań. Musisz z czegoś żyć. Zresztą te mieszkania w Murapolu bardzo trudno jest teraz sprzedać i oni też to wiedzą, wykorzystaj to. Ale jak potrzebujesz pracy i kasy, to zgódź się na to, co proponują (czyli nawet na wynagrodzenie prowizyjne tylko, bez żadnego stałego), tylko w międzyczasie szukaj czegoś bardziej stabilnego. Z tego co wiem, to Murapol płaci wynagrodzenia prowizyjne, więc tu nie ma jakiejś obawy. Moja rekomendacja, jak nie masz pracy, to zgódź się na to, co proponują. Nie negocjuj specjalnie, bo mogą Cię po prostu nie zatrudnić. Zobacz jak jest, na przykład przez trzy-cztery miesiące. Przepraszam, że mało konkretnie i chaotycznie. Nie bój się tego kontaktu z prezesem, sprzedawcy - doradcy klienta zwykle nie mają z nim do czynienia, a jak już, to rzadko. A wiem z własnego doświadczenia, że praca i perspektywa wynagrodzenia jest bardzo ważna. Więc jak złożą Ci ofertę, to po prostu skorzystaj. Pozdrawiam.

kiki
@Melania

Jest tak jak napisała Melania. Sprzedawcy maja kontakt z prezesem sporadycznie w w zasadzie tylko jeden raz, jest to za razem pierwszy i ostatni raz :)

Zostaw merytoryczną opinię o MURAPOL S.A - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w MURAPOL S.A?

Zobacz opinie na temat firmy MURAPOL S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MURAPOL S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 1 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MURAPOL S.A?

Kandydaci do pracy w MURAPOL S.A napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MURAPOL S.A