PANEK S.A.

Wywiadu udzielił:
Maciej Panek Prezes PANEK S.A.
Założenie działalności firmy Panek- coś więcej?
Jeśli chodzi o miasto, to jest ono wciąż niezmienne. Mówię tu o Lubinie na Dolnym Śląsku. Natomiast jeśli chodzi o budynek, to zmienialiśmy go już trzy razy. Aktualnie nasza siedziba mieści się w dużym biurowcu, w centrum Lubina pomiędzy Urzędem Miasta, a Starostwem Powiatowym. Sam budynek jest bardzo reprezentacyjny. Wcześniej nie mieliśmy takich możliwości.

Czy coś się jeszcze zmienia/zmieniło jeśli chodzi o siedzibę?
Teraz siedziba naszej firmy znajduje się w wysokiej klasy budynku. Oprócz tego otworzyliśmy także drugą siedzibę w Warszawie. Część obecnych pracowników pracuje w Lubinie, a część w stolicy.

Czy firma ma biznesplan na wypadek kryzysu ekonomicznego lub gorszego okresu?
Gorsze okresy już przeżywaliśmy. Tych kryzysów było już kilka, a my funkcjonujemy już od czternastu lat. Na początku skupialiśmy się głównie na zakupie aut poprzez leasing w obcych walutach, więc przeszliśmy takie nieciekawe sytuacje, jak większość Polaków zaciągających kredyty w tamtym okresie. Teraz staramy się kupować samochody za własne fundusze. Nabywamy ich tyle, ile wynoszą potrzeby naszych Klientów.

A zabezpieczenie na wypadek gorszego okresu?
W momencie jakiegoś nieprzewidzianego spadku wynajmu aut, mamy wyjście awaryjne z takiej sytuacji. Zabezpieczamy się w ten sposób, że pozbywamy się części naszej floty, aby pozyskać niezbędne środki. Mimo wszystko szukamy też nowych rozwiązań i mamy tu pewną ideę, którą chcemy wprowadzić. Jest to program bazujący na Internecie i wypożyczaniu aut w tym sektorze.

Jest jakiś cel do którego Państwo dążą?
Ze względu na to, że jesteśmy polską firmą, to czternaście lat zdobywania doświadczeń jest liczbą i dużą, i małą jednocześnie. Są firmy sieciowe i międzynarodowe, które tych doświadczeń mają o wiele więcej. Staramy się więc dorównać jakością do sieci międzynarodowych, aby osoba wypożyczająca auto nie odczuła różnicy. Chcemy wprowadzić podobny standard. Uważam, że już mamy porównywalną jakość, ale jeszcze chcielibyśmy to udoskonalić.

Proszę powiedzieć o kamieniach milowych rozwoju firmy Panek, największych osiągnięciach w ciągu tych czternastu lat działalności.
Największym osiągnięciem było zdobycie praktycznie wszystkich lotnisk w Polsce, gdzie znajdują się nasze biura wynajmu. Wcześniej nie myśleliśmy nawet o takim punkcie rozwoju. Teraz nasza działalność opiera się głównie na lotniskach, obsłudze turystów, a także biznesmenów przylatujących do naszego kraju i podróżujących po Polsce. Potrzebują oni samochodu zastępczego, ponieważ świat globalizuje się, ludzie poruszają się samolotami, a z lotniska trzeba się przemieścić. Usługi wynajmu aut stają się standardem na świecie. U nas wchodzi ten temat jeszcze powoli, ale niebawem też osiągnie to podobny wymiar. Kolejną sprawą, kolejnym kamieniem milowym jest podpisane kontraktów z potentatami na rynku ubezpieczeniowym.

Jakie są silne i słabe cechy firmy (np. elementy, które chcieliby Państwo udoskonalić)?
Chcielibyśmy udoskonalić system zakupu i sprzedaży aut. Celem firmy Panek jest to, aby wiek samochodów, którymi poruszają się nasi Klienci nie był większy niż jeden rok. Cały czas staramy się dbać o to, by nasze auta były komfortowe i dostosowane do wymogów Klientów.  Mamy na uwadze również bezpieczeństwo, dlatego też zawsze staramy się pod tym kątem uzupełniać flotę pojazdów. Zależy nam na tym., żeby Klient wyszedł z naszej firmy zawsze zadowolony. Jest to także wyznacznik poziomu jakości dla nas i naszej Spółki.
Ostatnio dodane oferty pracy przez PANEK S.A.
Kierowca/Przedstawiciel w wypożyczalni samochodów zobacz ofertę
Kierowca/Przedstawiciel w wypożyczalni samochodów zobacz ofertę