Opinie o Kontakt-Simon S.A. w Czechowice-Dziedzice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Kontakt-Simon S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Kontakt-Simon S.A. o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - produkcja materiałów instalacyjnych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kontakt-Simon S.A. w Czechowice-Dziedzice

Inwestor Prywatny

Oglądałem reklamy nowej serii SIMON 55. W sumie seria nawiązująca do kontaktowskiej tradycji stylistycznej. Jednak wisienką na torcie tej serii jest podwójne gniazdo wtyczkowe w wersji IP44. Mam nadzieję, że dzięki temu rozwiązaniu Kontakt znowu stanie się wzorem dla innych producentów, podobnie jak było w przypadku gniazda wtyczkowego podwójnego do modułów. Jestem przekonany, że wszystkie sprawy patentowe zostały dopięte na ostatni guzik i rozwiązanie tego gniazda zostało już zastrzeżone przynajmniej w hiszpańskim biurze patentowym w Alicante. Mam mocne przekonanie, że rozwiązanie tego gniazda zostało opracowane przez konstruktorów z Kontaktu, którzy jednak reprezentują wysoki poziom wiedzy i innowacyjności. Na stronie UPRP ani na stronie Urzędu z Alicante nie znalazłem jeszcze żadnych zastrzeżeń, ale może źle szukałem. Powodzenia dla nowej serii.

@Czechowiczanin

Jednak dalej komuś przeszkadzają dobre opinie o konstruktorach. Poczekajcie jeszcze kilka lat i przekonacie się, że znalezienie takiej kadry konstruktorów ze znajomością rynku i konstrukcji będzie zdecydowanie trudne. Przecież podstawowa grupa konstruktorów powoli i nieuchronnie zbliża się do emerytury. Młodsi pracownicy po kilku latach żegnają Kontakt i odchodzą do innych firm. Świadczy to o tym, że Kontakt jest najprawdopodobniej kuźnią kadr dla konkurencji. Może się mylę ale raczej mam rację.

Byłem pracownikiem Kontakt-Simon długie lata. Zaczynałem od firmy A-15 a potem zmieniały się KONTAKTY. Kilkanaście lat temu przeszedłem na emeryturę. Od takich starych dziadków, którzy też pracowali wiele lat w tej firmie dowiedziałem się, że ta firma nie interesuje się swoimi długoletnimi pracownikami. Tak bywa zgodnie z regułą : (usunięte przez administratora) ( przepraszam, Afroamerykanin ) zrobił swoje i niech spada. Wiem, że w innych firmach z taką historią tacy pracownicy są zapraszani do firmy. Nie chodzi mi o jakiekolwiek sprawy finansowe, bo to już jest w gestii ZUS-u. Ale jednak jakiś gest pamięci byłby fajny. Jednak K-S to teraz jest Korporacja mieląca swoich pracowników. Tą krótka informację przekazuję aktualnym Pracownikom do rozważenia.

To jaki jest tu przeważnie staż pracy w zakładzie? Na ile firma dba o zadowolenie z pracy, z zarobków, i na ile ludzie dbają o siebie nawzajem oraz o to, co mają do zrobienia?

Z tym spotkaniem emerytów też pierwszy raz słyszę o takim pomyśle ale nawet w wątku dawni pracownicy piszą raczej na plus. Wisi aktualnie ogłoszenie dla Konstruktora - Elektronika i się zastanawiam. Umowa o pracę, benefity są. Ale o wynagrodzeniu nie ma wzmianki albo czy są np premie motywacyjne? Podpowiecie jak to u was jest?

Emeryt Nowy wpis

Poszukiwanie konstruktora - elektronika jest raczej pilne. Pracownik zajmujący się tymi sprawami z powodzeniem od lat zbliża się do wieku emerytalnego, a następców nie widać.

Kondzio Nowy wpis
@Emeryt

Ciekawe czemu nie widać następcy? Ogłoszenie jest wciąż aktywne, praca rozwojowa, sądząc po jego treści. Wie Pan, czy stosują tu awanse?

Niedawny emeryt Nowy wpis

Ciekawi mnie, czy obiecane podwyżki weszły w życie w takiej wysokości jak obiecywano. Proszę o ewentualny komentarz.

Martysia

Hejka, szukam jakiegoś zajęcia, żeby sobie dorobić w przerwie na szkołę. widziałam, że w 2021 była taka oferta, że do roznoszenia ulotek szukali, nie ma tam teraz więcej tych prac dorywczych ? A jak są to stawki takie jak tu ktoś podał w komentarzu, rzędu 60 zł brutto?

Były Pracownik
@Martysia

Pani Martysiu. Przeczytałem Pani posta i dam pani dobrą radę. Niech Pani nie szuka sensacji . 60 PLN brutto na godzinę to jest jakie 6300 netto. W Kontakcie raczej niewielu pracowników tyle zarabia. Są to raczej specjaliści z większym stażem, a nie ludzie szukający pracy aby dorobić w przerwie na szkołę. Ale życzę powodzenia.

@Były Pracownik

No w sumie kasa jest nie najgorsza, jak na roznoszenie ulotek. A czy wiecie, taki pracownik to musi pracować na nogach, czy może roznosić to rowerem, hulajnoga itd.? Tak sobie myślę, czy liczy się efekt roznoszenia, czy jednak firma wymaga, aby było to pieszo.

Bunny Nowy wpis

Firma zapewnia rower elektryczny i dodatkowo roczny zapas Oshee i karnet na śniadania w McDonaldzie. True story.

Zośka

Mąż też właśnie jest zainteresowany etatem konstruktora- elektronika. Oferowana jest umowa o pracę, więc mąż chciałby wiedzieć na jaki czas się jej spodziewać, jeśli chodzi o pierwszą umowę. Jednym z benefitów jest dopłata do wypoczynku; czy to wtedy jest kwota pensji danego pracownika?

Aplikowałeś na stanowisko Zatrudnię kierowcę C+E Polska-Bułgaria oferowane przez firmę Kontakt-Simon S.A.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy KIEROWCA KAT C
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.

Valeu juz zrobilo, czy kontakt moze robi wycieczki dla dzieci pracownikow jak wyglada zalkad pracy?

Tak ,wycieczki są właśnie do Valeo i do panattoni ,jeśli chodzi o zakład pracy jak wygląda to duża hala z biurowcem oraz miejsca.i parkingowymi.

Jeszcze 8 dni temu można było aplikować na technika procesu. Ile spotkań trzeba było odbyć i wokół czego toczyła się dyskusja? Napiszecie, czy kogoś wybrali, i ile płacą za pracę na 3 zmiany?

Czy w Kontakt-Simon S.A. pracuje się na open space?

Pracownik produkcji

Kilkanaście dni temu było spotkanie emerytów kontaktowskich połączone ze zwiedzaniem Zakładu. Fajnie było zobaczyć dawnych znajomych, którzy odeszli wiele lat temu na emeryturę. Byli zdumieni tym co zobaczyli. Mówili, że przez ostatnie 10 lat firma zmieniła się bardzo. Na korzyść oczywiście. Pracownicy tego tak nie zauważają, ale oni byli zdumieni.

Aneczka
@Pracownik produkcji

Ooooo a to ciekawy pomysł, nie słyszałam wcześniej, aby firmy tak robił. A czy to jest sporadyczna sytuacja? Ktoś wpadł na taki pomysł i to zrobili, czy cykliczne wydarzenie i np. co 5 lat właśnie dawni pracownicy mogą sobie firmę pooglądać? I czy obecni pracownicy mieli z tego powodu np. dodatkowy czas na przerwę?

Stary Emeryt
@Pracownik produkcji

Byłem na tym spotkaniu. Firma przez 15 lat jak już jestem na wakacjach ZUS-u zmieniła się niesamowicie. Wydziały Montażu i Wydziały Tworzyw i Tłocznia reprezentują raczej wyższy poziom europejski. Na większości stanowisk automatyzacja i robotyzacja. po przejściu na emeryturę pracowałem kilka lat na tzw. Zachodzie, tak, że wiem co piszę. Powodzenia w następnych latach.

Helena

ogólnie praca spokojna , ludzie na produkcji pomocni i przyjażni .płaca skromna , jest paru kierowników i poganiaczy fałszywych . patrzą tylko na sztuki . marna komunikacja między biurowymi i pracownikami produkcyjnymi

Angelka
@Helena

Fajnie, że ktoś to pisze, ważne info dla kandydatów. Płaca skromna, to chodzi o samą pensję? Czy można dorobić sobie do tego nadgodzinami? Ale czy jak tak liczą sztuki, to jest % od każdej sztuki lub premia za zrealizowanie celów?

Inwestor indywidualny
@Helena

Pani Heleno. Czy może pani wskazać punkty wspólne pracowników produkcyjnych i pracowników biurowych ? przecież zajmują się oni zupełnie różnymi sprawami. Prawdopodobnie chodzi o współpracę z działem kadr, ale tam zawsze były problemy. Jak pracowałem w Kontakcie 10-15 lat temu to nawet pracownicy umysłowi mieli tam problemy. Widocznie nic się w tej sprawie nie zmieniło.

O matko! Różni się ten komentarz od poprzedniego. Dla mnie spokój w pracy i pomocni, przyjaźni ludzie wokół to wartości. Ponoć tak tu właśnie jest? A, co do pieniędzy, to jaka kwota może się pojawić na rozmowie kwalifikacyjnej i czy są premie lub jakieś poza finansowe dodatki?

Jakie wynagrodzenie dla kobiety na 3 zmiany ? Najnizsza czy coś więcej?

xxxn
@Ania

Najniższa krajowa ! na rękę ok 3000

@xxxn

Jeśli ktoś chce zarabiać więcej w tej firmie, to w jaki sposób? Premia - jest tu coś takiego? A może nadgodziny ekstra płatne?

Jestem pracownikiem i naprawdę ostatnią rzeczą o jakiej będę myślała jak przejdę na emeryturę to Kontakt ????

Szanowna Pani Pracownik. Rozumiem Panią. Jednak dawniej ludzie pracowali wiele lat obok siebie. Fluktuacja złogi była prawie żadna. W Kontakcie pracowało ponad 1200 ludzi. Dlatego też ludzie byli ze sobą zżyci. Pracowały czasem 2 lub trzy pokolenia. Ci ludzie nie wspominają Kontaktu ale swoich dobrych znajomych. Teraz ludzie popracują 2, no może 3 lata i dalej szukają swojego miejsca. Takie czasy. Praca w jednym miejscu to tylko jakiś epizod w życiu. Wspomni Pani moje słowa.

Na stronie firmy wisi oferta pracy na stanowisko operatora produkcji. Wymaga się od pracownika możliwości podjęcia pracy w systemie zmianowym. Czytam, że są trzy zmiany. W jakich godzinach? Wiecie? Poza tym, jeśli chodzi o świadczenia pozapłacowe, to w jakiej części jest opłacana karta MultiSport, a także dodatkowe ubezpieczenie medyczne? Rozjaśnijcie, jeśli możecie, bo mam zamiar aplikować. ;p

Praca jest na 3 zmiany (6-14/14-22/22-6). Jeśli chodzi o kartę to się nie orientuję niestety.

@Inwestor Prywatny

Ciekawe dlaczego uwagi są oceniane negatywnie i to w takiej ilości. Przecież pytania zadane przez Inwestora są jak najbardziej zasadne. Widać, że prawdopodobnie nie ma na nie dobrej odpowiedzi. Ale jednak wiedza i umiejętności pracowników Biura NT są na najwyższym poziomie, czego chyba nikt nie będzie kwestionować.

Elektryk
@Inwestor Prywatny

Rozwiązanie podwójnego gniazda p/t IP44 z serii SIMON 55 rzeczywiście zostało zgłoszone do jakiegoś biura patentowego ? czy też jeszcze czeka na coś.

@Czechowiczanin

Jednak w K-S jest jakiś element, któremu nie podobają się wpisy dotyczące ochrony patentowej gniazda 2x do Simon 55. Przypominam, że obecnie jest to podstawowe działanie producenta aby przynajmniej trochę chronić swoje własności intelektualne. Teraz panie niezadowolony może pan zostawiać negatywne komentarze.

@Czechowiczanin

Kwestionowanie kompetencji pracowników Biura NT w firmie Simon pokazuje jak bardzo są złe układy w tej firmie. Kiedyś pracownicy Biura NT byli wysoko oceniani przez załogę. W końcu to od ich wizji i pomysłowości zależy dalszy rozwój i los Spółki. Widać, że partykularne interesiki kilku grupek ludzi ma to w wielkim poważaniu. jednak gdy ci pracownicy odejdą na emeryturę lub się zwolnią to zobaczymy zjazd SIMONA na margines koncernu. Teraz maszyny można załadować do kontenerów i po kilku tygodniach postawić w dowolnym miejscu na świecie, a ludzie będą szukać pracy w nowych układach. Czekam na nowe oceny, które znowu będą krytyczne.

szukam pracy

Czy dalej trwa rekrutacja na produkt menagera ? widziałem ogłoszenie ale nie wiem czy dalej aktualne

Nela

Widzę, że stawki wynagrodzeń w formie to żadna jakaś tajemnica, raczej chętnie je podajecie. Tata jest zainteresowany pracą konstruktora-elektronika. Ludzie po 50 też są brani pod uwagę przy zatrudnieniu? Co do tych stawek to rzuci ktoś jakąś kwotę początkowa na godzinkę?

Były pracownik.
@Nela

Pani Nelu. Powinna pani sobie zdać sprawę z tego, że praca elektronika w firmie produkującej sprzęt elektroniczny polega na obsłudze aktualnej produkcji i wdrażaniu do produkcji nowych rozwiązań. Konieczna jest do tego dobra znajomość rozwiązań konstrukcyjnych aktualnie produkowanych. Wymaga to przynajmniej kilku lat pracy. Sama znajomość zagadnień elektronicznych nie wystarcza. Świdczy o tym fakt, że w ostatnich latach Kontakt zatrudniał już kilku elektroników i znowu jest wakat. Ale życzę Pani tacie powodzenia.

Czy jest możliwość pracy w Kontakt-Simon S.A. na część etatu?

Oferta

Witam, zobaczyłem aktualna ofertę na stanowisko ślusarz narzedziowy. Chciałbym dopytać jak wygląda praca w firmie na powyższym stanowisku? +/- jakie realne zarobki? Z góry dziękuję za informację.

Nimfa
@Oferta

Słyszałam, że na początek jest tam 48zł brutto, po okresie próbnym w zależności od doświadczenia jest odpowiednio więcej rzędu 5-10 zł więcej

Była Pracownica

Pracowałam w Kontakcie w czasach kiedy jeszcze nie był SIMONEM. Widzę, że problemy jakie były wtedy nadal istnieją. Nepotyzm i układziki na wydziałach. Pamiętam, że w którymś roku wydziałowy wyjazd na grzyby nie odbył się w okresie kiedy są grzyby a pod koniec października , bo kilku damom, że tak zażartuję nie odpowiadał termin i stale przesuwały grzybobranie. Układy rodzinne są na porządku dziennym. Ale widać, że to wszystkim odpowiada..

Wiesiek
@Była Pracownica

A dlaczego Ciebie już tam nie ma, przez to grzybobranie, które się przesunęło na koniec października rzuciłaś robotę? Czy to Tobie podziękowali? I mimo wszystko, liczę na to, że zasięgnę tu jakiś aktualnych informacji, zwłaszcza, o tym, jakie są pieniądze za pracę i jaka stabilność zatrudnienia? Bo na razie wiem tylko, że są grzybobrania, coś też się chwali :)

Zainteresowana

Witam, czy w Kontakt Simon aktualnie są jakieś przyjęcia na montaż czy produkcje?

Bolek
@Zainteresowana

Aktualnie to wystawili ofertę dla Doradcy Techniczno-Handlowego. Nie widziałem innych ofert. Masz jakąś wiedzę, ile można tu zarobić, może od kogoś ze znajomych? Zdają się robić z tego wielką tajemnicę. W dodatku piszą ogólnikami, typu umowa o pracę, czy gotowość do wyjazdów służbowych. Mówię, szanujmy swój czas. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, czy jest to umowa o pracę na czas nieokreślony i jak częste oraz na jak długo są te wyjazdy?

Kornel

Gdy szukają konstruktora-elektronika, jak teraz, to ile tu płacą, uwzględniając nawet różnice, wynikające z doświadczenia? Jakiś odgórnie przyjęty zakres wynagrodzenie chyba obowiązuje, czy i 10 000 zł brutto dadzą? Trochę mi w ofercie zabrakło tego aspektu. Są oczywiście i inne, świadczące, że pracuje się na UoP z pakietem świadczeń socjalnych i benefitów, ale podstawą są dla mnie jednak zarobki.

@Kornel

Na forum nie dowiesz się jakie są widełki płacowe w tej firmie. To tajemnica nawet dla samych zatrudnionych w spółce. Najlepiej skontaktować się z kadrami lub zgłosić się na rozmowę kwalifikacyjną.

Elka

A jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Mówią już na starcie jakie są warunki finansowe, rodzaj umowy itp? Czy dopiero w późniejszych etapach? W ogóle to jest pole do negocjacji wynagrodzenia czy mają jakieś sztywne ustalenia odnośnie tego?

Zostaw merytoryczną opinię o Kontakt-Simon S.A. - Czechowice-Dziedzice

• Jak się pracuje w Kontakt-Simon S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Kontakt-Simon S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 89.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kontakt-Simon S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 19 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 36 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kontakt-Simon S.A.
2.9/5 Na podstawie 105 ocen.
  • Bestwińska 21
    43-500 Czechowice-Dziedzice