Polmotors Sp. z o.o.

Opinie o Polmotors Sp. z o.o.

Wuj

Na Befamie reklamacja goni reklamacje nie panują tam nad niczym, ustawiacze dramat zero pojęcia

Wwu

Po co oni trzymają takie toksyczne osoby w firmie. Przeciez to już wizerunkowo słabo wygląda

Kok

Czy jest mozliwosc przeniesienia sie z mazancowic na inna hale?

Karol
@Kok

Tak najlepiej uderzyć do kierownika swojego lub tego do którego chcesz przejść a on załatwi wszystko za ciebie jak tylko będzie to możliwe . Zależy jaki transfer wewnątrz zakładowy cię interesuje czy dział zostaje ten sam itp zazwyczaj idą na rękę

Maciej
@Kok

Ogólnie nie było z tym problemu ale ostatnio właśnie dużo ludzi chce uciec z Mazancowic na inne hale z wiadomych przyczyn i wydaje mi sie ze nie kazdemu pozwolą. Indywidualnie trzeba pytać

@Kok

Trzeba pogadać z kierownikiem i jasne że jest taka możliwość

Ktoś

Przesadzacie od jakiegoś czasu poprawił się i jest spokojniejszy pracuje u niego na zmianie i widać postępy zawsze stanie w imieniu ludzi .

Wujo
@Kok

Narazie nie ma sensu się przenosić jak za pół roku uruchamiają nowa lokalizację tam bym celował

Przyjdź, zobaczysz, tego się nie da opowiedzieć

Chętny

Rozumiem na jakiej lokalizacji jest ten dyrektor długi ?

Sp1

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na SP1 pracując w systemie czterobrygadowym ?

Operator Maszyn

Rozmowa w korytarzu...Pani służbistka dała test z pytaniami opisz swoje zalety i wady, bądź wymień nazwisko jeżeli kogoś z firmy się zna, choc wątpię, czy ta osoba sobie tego życzy.OBIECAŁA zadzwonić na drugi dzień,wszystko wskazywało na to,ze zdecydowana na moja kandydature ale pewnie zapracowana była. Przyjęcia na okrągło ale nie traktuje się poważnie ludzi, którzy poważnie podchodzą do pracy

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Chętny

Chciałem zapytać czy dalej na Bestwińskiej jest tak daleko do parkingu ?

Prezes A

TO że ktos sie uczył i jest po studiach jak nie ma doświadczenia to nie bedzie zarabiać tyle ile chce.

Pływak

Większej głupoty nigdy nie czytałem. Pomijając fakt że to bujda na kółkach. Przecież są widełki zarobków na każdym z obszarów i jak tego nie wiesz to jesteś mało zorientowany, pomimo że weteran. Super też dedukujesz, ale wnioskując po twoich wpisach to właśnie dlatego nie dostałeś awansu i jesteś rozgoryczony, ale oprócz stażu trzeba też mieć kilka innych cech aby awansować. Sama obecność nie jest powodem dla którego Cie wezmą do biura

Ada
@Pływak

Tylko a tej firmie jedynymi osobami które mogą awansować są faceci, kobiet na stanowiska zarządzające się nie bierze pod uwagę. Pracuje tu 5 lat i nie raz pokazałam że można, że się da, starałam się a kiedy wspomniałam że chciałabym spróbować jako brygadzistka wyśmiano mnie

Chętny

Chciałem zapytać jak wygląda praca na SP1 co się tam dokładnie robi i czy ciężko jest wyrobić norme ?

Odbiorca
@Chętny

Odbiera się detale :) nie jest ciężko wyrobić normę, ciężko wytrzymać 12h, przynajmniej na początku

SP1
@Chętny

Na SP1 nie ma norm. Maszyny pracują jednostajnym tempem. Operator odbiera detale i kontroluje je wizualnie. Raz idzie szybko, raz wolno. Da się spokojnie przerobić zmianę bez gonitwy. W kazdym razie warto się przyłożyć nawet do tak monotonnej pracy, bo dobry operator bardzo szybko może zejść z maszyny i zacząć uczyć się obsługi i procesu, a to zdecydowanie ciekawsza praca. Na SP1 warto polecić pracę że względu na nasz system 12h. Jak już nogi się przyzwyczają to uroków 3 weekendów w ciągu 2 tygodni ciężko nie docenić. W odróżnieniu od normalnej 4-brygadowki my mamy normalne życie prywatne, z długimi weekendami i czasem na odpoczynek.

SP1
@Odbiorca

Chciałem zapytać czy ciężkie są te detale ?

@SP1

Rozumiem najbardziej obawiam się tego czy dałbym radę wytrzymać te 12 godzin jeśli chodzi o dojazd to ten system czterobrygadowy byłby najlepszym rozwiązaniem chciałem jeszcze dopytać z jakimi detalami się pracuje na tym wydziale ?

@Sp1

Ciężko, ale idzie się przyzwyczaić. Teraz rzeki miodem płyną bo zmiana na górze nastąpiła

@Sp1

Chciałem zapytać czy jest jakiś brygadzista na tym wydziale ?

Niektórzy przyzwyczaili się że to mała firma i kierownik z dawnych lat, albo darli (usunięte przez administratora), albo wchodzili do (usunięte przez administratora) pracownikom. Jak ktoś teraz pracuje jak w normalnej firmie, dużej bo polmotors już taki jest to go tu smarują. To żenujące. Pracuje na Mazankach od początku, wczesniej pracowałem w innej firmie, podobnych rozmiarów i tam to było (usunięte przez administratora) tu jest super. Ale socjal do podciągnięcia

Prawy

O to to to

Polmotors

Chciałem zapytać do jakiej lokalizacji najlepiej się przyjąć jeśli chodzi o pracę na zgrzewalni ?

Mati
@Polmotors

Na każdej podobnie. Na Mazankach mniejsze detale, większe normy, na Bestwinskiej duże detale, na Befamie mieszanka, normy mniejsze

Endriu

To dlatego że PM za bardzo postawili na rozwój nowych lokalizacji zabierając tym samym najlepszych fachowców z m.in Mazańcowic i temu tak to wygląda. Na Mazańcowicach jest teraz jedna wielka samowolka wszystko się psuje i brakuje kompetentnych ludzi by to ogarnąć. Powinno być tak jak kiedyś że zgrzewalnia miała swojego kierownika osobno i wtedy to jako tako działało bo obecny kierownik któremu dołożyli zgrzewalnie totalnie się niczym nie interesuje

MamWal

O czym wy piszecie? Chłop został sam na placu boju, wzięli mu ludzi, a sam to jakoś ogarnia. Szacunek sie należy, a nie krytyka

Waldek
@Polmotors

Jeśli Zgrzewalnia to polecam Mazanki, pracuje tu od wielu lat i nie poszedłbym gdzie indziej. Aczkolwiek ilu ludzi, tyle opinii

A ja bym powiedział wręcz odwrotnie. Ale podobno za jakiś czas będzie jedna Zgrzewalnia w nowej lokalizacji więc Twoje problemy się skończą

@Marek

Gdzie ta nowa lokalizacja ma powstać czy jest aktualnie prowadzona rekrutacja do nowej lokalizacji ?

Anonimowy

Stefano, Endriu, Power i inne wymyślane nicki. Jedna osoba co podpadła i robi szum na pół wsi... jak Ci tak źle to złóż wypowiedzenie i Twoje problemy się skończą. My tu pracujemy na nocce i nikt nie narzeka. Na stołówce i palarni to jest niezła beka z tego co tu się wyprawia, hahaha. Problemy były, są i będą, ale nie ma źle. Można się dogadać, tylko trzeba gadać. W realu, nie tu w tym szlamie, ale tu łatwiej bo można być anonimowy, można napisać 50 komentarzy pod cudownymi nickami. Historie o podwyżkach - wystarczy wejść na goworka firm w okolicy - Cooper, Ti, Eaton - rzeki miodem płyną. Podwyżki że za chwile będą milionerami, tylko dlaczego te zwolnienia i związki nie pomagają. Bo to życie, każdy chce być fajny, ale nie zawsze sie da. Co by człowiek nie zrobił to będzie źle. Tu możecie smarować ile chcecie, ale to nie zmieni waszego losu. Ja się zwolniłem, zobaczyłem w 3 innych firmach jak jest i wróciłem, nie żałuję. Nigdzie nie można w taki sposób pracować i się dogadać, bo w korpo jesteś tylko numerem pracownika, a tu jest zupnie inaczej. I jasne, jest wiele rzeczy nad którymi trzeba popracować, ale Ci co narzekają to są z innego świata, albo mają czynne połowę głowy. Większość opinii to ludzie co mają wiele za uszami, ale tu.moga się wyrzyc bo im nikt nic nie zrobi, a w pracy i życiu to oni mają problem, ale z sobą. Niech każdy robi to co ma robić, a razem zrobimy coś fajnego. Jak popracujesz długo to w tej firmie Cie doceniom jak w żadnej innej.

Weteran
@Anonimowy

Ogólnie racja, ale tym ostatnim zdaniem to się ośmieszyłeś strasznie. Jak długo pracujesz to Cię docenią? Bzdura nie w PM. Tu im dłużej pracujesz tym bardziej ich nie obchodzisz bo wychodzą z założenia że wsiąkłeś i nie będziesz chciał zmieniać pracy wiec zgodzisz się na niesprawiedliwe warunki. Pogadaj z osobami które pracują z 5 chociaż to same Ci powiedzą jak jest. Albo sam odpowiedz jak to jest że jest sobie osoba która pracuje już np 10lat sumiennie bez żadnych problemów, dobra frekfencja, wydajność każdy audyt pozytywny, spore doświadczenie i umiejętności ponadprzeciętne, że jest w stanie sama sobie usunąć sporą ilość awarii i potem przychodzi taki nowy pracownik zaraz po szkole nie nauczony pracy nic nie umie jest przciwieństwem takiego długoletniego pracownika i dostaje taką samą stawkę jak ten pracownik w konsekwencji czego i tak zarabia wiecej bo nie ma podatku dochodowego. Jedna z pracowniczek produkcji poszła ostatnio w tej sprawie do kadr w Mazańcowicach porozmawiać na ten temat to ją wyśmiali i powiedzieli że co ją to obchodzi kto ile zarabia i nie powinna wogóle o to pytać. No respekt w ch..

Weteran
@Weteran

U nas na zmianie jest nawet tak że Ci co się niedawno zatrudnili mają np o 2zł wiecej na stawce niż pracownicy 10lat+ no smiech na hali

@Weteran

Niestety tak jest w każdym zakładzie .Stary pracownik czy nowo zatrudniony to te same zarobki. Czytam opinie o różnych zakładach i Polmotors wypada najlepiej, ja pracuje w Ti tam dopiero jest (usunięte przez administratora)

Ss

Nie opuszcza, tylko przechodzi na Mazanki na jakiś czas. Jak wybudują nową hale w wapiennicy to tam będzie mieć swoje królestwo i ulozy to jak chce :) a na bestwinskiej dopiero zobaczycie jakie będzie kino z nowym dyrektorem. Jak szybko przyszedł to tak szybko odleci... Buja się przez hale w okularach przeciwsłonecznych, hahahaha.

Czy zatrudnienie jest stabilne? Po jakim czasie umowa na czas nieokreślony?

Szymin
@Andrzej

Zatrudnienie stabilne, umowy standard. 3 miesiace/2 lata/czas nieokreślony. Ale można się dogadać

Polmotors

Chciałem zapytać czy ciężko jest wyrobić norme na produkcji ?

Mati
@Polmotors

Zależy gdzie, ale w rozliczeniu miesięcznym wszyscy pracownicy się wyrabiają

Stefano
@Polmotors

Jeśli chodzi o Mazańcowice to generalnie są łatwiejsze detale i trudniejsze detale. Na pewno ludzie którzy ustalają te normy nie mają pojęcia jak to dobrze policzyć. Mam tu głownie na myśli spore różnice pomiędzy normami. Są takie detale gdzie idzie normę wyrobić w 3h i resztę czasu siedzisz na 4 literach i czekasz aż minie pozostałe 5h. Ale są też takie detale gdzie norma została wzięta z powietrza i nikt się nie wyrabia i ludzie tylko symulują awarie żeby mieć wyrównanie i nie być aż tak stratnym. Brygadziści też widzą że jak np, danego dnia miałeś jakiś detal którego nikt nie lubi i nikt sie nie wyrabia to nastepnego dnia da cie na jakas fuszke zeby sie fajnie odrobić. W miesięcznym rozrachunku każdy wychodzi i tak dodatnio wiec ogólnie nie jest źle, ale nie zmienia to faktu że normy są ustalane przez ludzi którzy nie mają pojęcia jak to robić

Chętny

Jak dokładnie wygląda praca na zgrzewalni czy jest ciężko na jakie wynagrodzenie można liczyć z nadgodzinami jaką lokalizację możecie polecić ?

Produkcyjny świr
@Chętny

Na pewno odradzamy lokalizację w Mazańcowicach. Tak jak już ktoś wcześniej pisał, wszyscy którzy sprawiali że ten zakład funkcjonował jako tako zostali porozsyłani do nowych lokalizacji i Mazańcowice to teraz kabaret totalny. Aż dziwne, że kierownik który ma pod sobą zgrzewalnie niczym się kompletnie nie interesuje. Sporo ludzi myśli nawet, że nie ma kierownika zgrzewalni bo taki cyrk

@Produkcyjny świr

Rozumiem czyli jakby co to wybierać Bestwińską albo Befame ?

Bambo
@Produkcyjny świr

Ktoś tu rozgoryczony za majówkę, haha. Wiadomo

@Chętny

Polecam Mazańcowice. Przyjęłam się niedawno, atmosfera spoko, chociaż ostatnio dużo pracy, ale na rozmowie pytałam czy jest możliwość nadgodzin, to akurat dla mnie na plus. Miła Pani, potem rozmowa z Kierownikiem, czy Dyrektorem, bardzo spoko. Wszystko co powiedzieli się potwierdziło w pierwszych miesiącach, polecam.

Mamko
@Ania

Potwierdzam, mam tak samo. Można się dogadać, ludzie spoko, kasa w miare

@Bambo

Może i ktoś wyolbrzymił trochę pewne problemy na Mazańcowicach ale jest w tym trochę prawdy. Wystarczy chociażby popatrzeć na zmianę gdzie brygadzistą był Konrad był też ustawiacz Łysy. Ci to mają tam dopiero kabaret. Z topowej zmiany do pośmiewiska. Twój komentarz jest w ogóle nie na temat co ma majówka do cyrku który trwa już od paru ładnych miesięcy

Xmen
@Andrzej

A ja tam pracuje właśnie na tej zmianie i nie wiem o czym piszesz. Zauważyłem że najwięcej komentują osoby które najmniej wiedzą, albo w ogóle są z innego zakładu, albo firmy bo nie są już pracownikami. To są jakieś bzdury co się tu wypisuje

@Xmen

Pracuję tam na zgrzewalni na innej zmianie i pytałem kilku ludzi ze zmiany M.G i każdy mi powiedział to samo, czyli że brygadzista jest jak to się mówi "równy gość" z każdym zagada, jest wyrozumiały(wiadome do momentu jak ktoś nie przekroczy granicy) i jest dużo bardziej stanowczy niż jego poprzednik, o którym też każdy miał pozytywne zdanie, chociaż ten był trochę miekki - jak ktoś coś odwalił to nie potrafił za bardzo go przywołać do porządku, w tym akurat jego następca się lepiej sprawdza. Tam problem polega na tym, że to wszystko stało się zbyt szybko jak ktoś kto nigdy nawet panelu nie trzymał w ręce, nie zna roboty, jest w pewnym sensie jak nowy i po chyba kilku tygodniach pełni już funkcję pełnoprawnego brygadzisty. Czyli mamy niedoświadczonego brygadzistę i 2 nowych ustawiaczy, którzy pełnią tę funkcję od niedawna i też wszystko w pośpiechu. Wszyscy, którzy mogli by tą ekipę czegoś nauczyć zostali wysłani na inne zakłady dlatego tak opornie to tam działa. Wiadome jest progres, ale powolny bo każdy sam kombinuje bo nie ma mu kto pokazać co i jak.

Edyta
@Ania

Możesz powiedzieć ile zarabiasz i z jaką ilością nadgodzin ?

XX
@Andrzej

Bo tak jest, a żale wylewają osoby o których wszyscy wiedzą

KK
@Andrzej

Dajcie im czas, będzie dobrze. To normalnie, fajni ludzie. Pracuje na tej zmianie to wiem. Ja oceniam pozytywnie

Bez znaczenia.

Niestety firma jest w największym kryzysie od lat. Zapewne opinia jest szokująca dla pracowników etc. Przecież ilość pracy jest ogromna, mnóstwo nadgodzin, wysyłek. Pobijane są wszelkie rekordy. Wiec o co chodzi? Właśnie o ilość pracy, brak nowych pracowników, niedocenianie obecnych pracowników. Zarobki stoją w miejscu, czy to w biurach czy na produkcji. Zero poprawy socjalu, stawek etc. Ludzie maja już dosyć presji jaka jest na zakładach. Każdy wymaga 110%. Kiedy już to dostanę to chce 120%. Pracownicy po prostu są już zmęczeni taka atmosfera. Tym, że kierownictwo na wysokich stanowiskach po prostu słabo sobie radzi. To tylko cześć problemów ten firmy. Generalnie jeśli podstawy się nie zmienia nie ma po co tutaj przychodzić.

Zeznaczeniem
@Bez znaczenia.

Ale bzdury, haha. Jedynie socjal mógłby być lepszy, z resztą się nie zgadzam

@Zeznaczeniem

Czyli ogólnie warto aplikować do firmy na operatora maszyn ?

@Bez znaczenia.

Trochę jest w tym prawdy jeśli chodzi o zarobki. Stoją w miejscu. I dziwi mnie to bo jakoś inne zakłady regularnie podnoszą stawki adekwatnie do wzrostu inflacji. Tu faktycznie jesteśmy na liście wstydu jeśli chodzi o to na tle konkurencji.

Racja
@Bez znaczenia.

Tak się zdarza, kiedy wzrost produkcji i sprzedaży nie idzie z rozwojem struktury i kultury organizacyjnej. I tak jest w tym przypadku. Na stołkach siedzą wciąż ci sami ludzie, niekoniecznie nadający się na szefów w tak dużej już firmie. Krzykiem i strachem już się zarządza.

Prawda
@Racja

Firma się rozwija i to jest super. Jednak jak wspominasz. Brakuje infrastruktury etc. A co do osoby która się nie zgadza. Dlaczego? Jakie są argumenty? Popatrz na firmę szerzej niż np moja norma.

PP
@Prawda

Posiłki by się przydały, w jakiejkolwiek formie. To już standard w tej branży, a tu to kuleje. Ludzie są super i to jest ważne!

Power Of People
@Bez znaczenia.

Firma jest w największym kryzysie od lat ? Kogoś poniosło i to bardzo mocno po pierwsze cały czas trwa rekrutacja bo przybywa nowych stanowisk , Już nie wspomnę o kontroli jakości technologach ślusarzach i całej reszcie , w Marcu padł rekord wysłanych części dlatego było tyle pracy to są złote lata dla Motoryzacji po naprawdę suchych latach , Ludzie może i pracują w weekendy ale za to zarobią sporo pieniędzy i przy szalejącej inflacji to nadgodziny są jak zbawienie dla portfela . Kolejna sprawa firma w kryzysie ? która za nie cały rok odpala 4 lokalizacje produkcyjną z bardzo dużym parkiem maszyn i według ciebie to jest cofanie się w tył ? Gdzie automatyzacja i poziom zaawansowania zakładu stale rośnie ,Moim zdaniem to dynamiczny rozwój i jeśli chodzi o Podbeskidzie to jesteśmy liderem w branży taki Eaton Valeo TRW czy Shiloh to może nam buty czyścić :)

Mało wiesz
@Power Of People

Oj zdecydowanie czytanie ze zrozumieniem leży. Przecież napisano, że padają rekordy etc a kryzys dotyczy czegoś innego. Rekrutacja trwa owszem, tylko ilu chętnych mamy? Jakie są kompetencje? Ilu zostaje? Na to pewnie nie patrzysz albo nie masz danych. Nadgodziny jako kontra do inflacji? To chyba najbardziej pokraczna logika ekonomi jaka słyszałem. Nie da się cofać w przód. Nikt nie napisał, że strona infrastruktury czy zamówień jest w kryzysie. Każdy napisał o dynamicznym rozwoju. Kryzys jest w zupełnie innych sferach. Zarządzaniu, płacach, podejmowanych decyzjach, nastrojach etc.

Bez znaczenia.

Czy jest możliwość przyjąć się ponownie do firmy po tym jak się już wcześniej pracowało czy niechętnie chcą takie osoby przyjmować ?

Iga

Cześć wszystkim pytanie bardziej dla pań jak oceniacie swoją pracę na produkcji ile zarabiacie czy poleciłybyście ta firmę? Jakie są socjale,atmosfera czy każdy jest traktowany tak samo? Czy można pracować w soboty? Zastawiam się nad zmianą pracy właśnie do was. Pozdrawiam

@Iga

Pracuje od jakiś 2 lat, z nadgodzinami ponad 4k zarobku, można pracować w soboty, teraz dużo pracy. Atmosfera super, nad socjalem można by trochę podebatować, ale z tego co wiem to ma być coś poprawiane w najbliższym czasie

@Marta

A czy praca jest ciężka? Czym się zajmujecie

@Iga

Nie jest jakoś ciężko. Zgrzewamy nakrętki do detali, czasem detale że sobą, na niektórych stanowiskach spawanie, ale to robi robot więc tylko zakładamy detale na stół

@Marta

Praca jest stojąca czy siedzącą?

MaR

Zależy od stanowiska

Była

Pracowałam w firmie około 2 lata ale to było dawno temu. Zostałam zmuszona zmienić pracę przez jednego brygadzistę ze zgrzewalni, który w tamtym czasie tam pracował. (usunięte przez administratora) Mogła bym wiele napisać, ale poza tym typem z nazwiskiem na litere K reszta mi jak najbardziej odpowiadała- zarobki, relacje miedzy pracownikami, możliwość lepiej płatnych nadgodzin czy sama praca lekka i bez problemu dało się normy wyrabiać. Dajcie proszę znać czy ten brygadzista dalej tam pracuje(ci co tam lata pracują wiedzą dobrze o kogo chodzi) bo chciałabym wrócić do Polmotorsu ale na pewno nie razem z tym gościem na jednym zakładzie

Ktoś tam
@Była

Chyba się domyślam o którego chodzi. Może się brygadziści i atmosfera zmieniła (usunięte przez administratora) Pytanie jak tam jest teraz w Mazańcowicach. Chociaż też dobre pytanie czy pracodawca by przyjął pracownika który tam robił lata temu

eM.
@Była

G(usunięte przez administratora) już nie pracuje na Zgrzewalni i został przeniesiony na Bestwińską. Napewno Cie przyjmą, wyślij cv, albo napisz do kogoś że starych znajomych to Ci ogarną. Duuuzo się pozmieniało na plus w przeciągu lat, a wiem o czym pisze bo moja historia była bardzo podobna do twojej

Lolop
@Była

Pracuje, ale na innym zakładzie i już nie jest brygadzistą. Wracaj, jest teraz spoko na Mazankach :)

Ciekawski

Nowa lokalizacja, w Wapienicy , czy jest szansa dostać się tam autobusem ? Ktoś wie czy będzie to daleko od przystanku ?

Zostaw merytoryczną opinię o Polmotors Sp. z o.o. - Mazańcowice

• Jak się pracuje w Polmotors Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Polmotors Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 549.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polmotors Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 363, z czego 254 to opinie pozytywne, 45 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polmotors Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Polmotors Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polmotors Sp. z o.o.