Opinie o Standard w Lublin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Standard. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Standard na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Standard w Lublin

Tak, Tak

Wyzysk za grosze, wykorzystywanie pracowników, nadmierne obciążenie pracą, złe traktowanie, fatalne warunki pracy, niskie, b. niskie płace, zła atmosfera.

JW 23

Pracuję w tej firmie PRAWIE 10 lat - w firmie a właściwie w kilku firmach powiązanych rodzinnie atmosfera pracy jest fatalna. P. Mączkowa jest kobietą bez zasad moralnych ona działa podobnie jak J.Kaczyński - na każdego trzeba mieć haka. Krawczyk jest lepszy o tyle jeżeli do niego dotrze że popełnił błąd lub kogoś uraził to stać go było na skruchę i przeprosiny. Co do płac zawsze to były zarobki w okolicach płacy minimalnej a Twój zarobek wzrastał jak wyrobiłeś normy sprzedaż. Jak zrobiłeś duże obroty lub lub byłe ekstremalne duże to tak manewrowano regulaminem abyś zamiast np 20 tyś nagrody otrzymał np 8 tys. Bardzo ważna rzecz w firmach nie istnieje w regulaminie pojęcie premii (musi ona być skonkretyzowana) bo premię trzeba wypłacić jeżeli spełniasz warunki lub nie wypłacić lecz wówczas na ,zadanie pracownika musi to być umotywowane na piśmie (sąd pracy tego potrzebuje). W tych firmach istnieją nagrody których ocena jest bardzo subiektywna. (to temat dla dziennikarza) Z tego co dociera do mnie coś w tych firmach się zmienia . Młodzi ludzie próbują znaleźć sposób aby w tych firmach założyć ZWIĄZKI ZAWODOWE. TO SĄ TRZYDZIESTOLATKOWIE - MŁODZI DO BOJU.

Taka prawda

(usunięte przez administratora) za grosze, wykorzystywanie pracowników, nadmierne obciążenie pracą, złe traktowanie, fatalne warunki pracy, niskie, b. niskie płace, zła atmosfera.

@Ilona

Pracowałam w tej firmie parę lat. Bardzo żałuję że zmarnowałam aż tyle lat. Przez lata wydawało mi się że tak jak w Standardzie jest w każdej innej firmie. Jednak od roku pracuje w innej firmie. Zajmuje się tym samym co w Standardzie ale zdecydowanie w lepszych i bardziej godnych warunkach. Po 8 latach w Standardzie miałam ledwie 2400 brutto podstawy. Z premii wychodziło lewie powyżej 3 tysięcy na rękę. Zero szkoleń, zwolnień. Obskorne pokoje, sprzęt chyba z 20 letni. Po prostu dramat. Nie polecam.

Na jakie wsparcie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Przedsiębiorstwie Standard mogą liczyć szeregowi pracownicy ? Czy przedsiębiorstwo dofinansowuje wczasy pracowników i ich rodzin np. dzieci ? jakiej wysokości są te świadczenia w przeliczeniu na pracownika lub jego rodzinę

@Ania

Co dla Ciebie oznacza praca przez wiele godzin dziennie? Pracownicy muszą zostawać na nadgodzinach? Jak długo? Ile mają płacone od 1h? Czy praca po godzinach jest lepiej płatna? :) Czekam na rozjaśnienie, aby móc zaaplikować :)

W ofercie pracy dla pracownika magazynowego podają pracę na dwie zmiany, a jest szansa, że dogadam się na jedną zmianę? Bardziej by mi pasowała ta 7-15. Niedawno ukończyłem kurs na wózki, a Wy wymagacie doświadczenia w ich obsłudze, ale ile najlepiej go mieć?

Tak, Tak

@Tak, Tak

O co chodzi z tym wyzyskiwaniem? Czy oznacza to, że firma wymaga, aby pracownicy dostali nadgodziny? Czy daje tyle obowiązków, że nie da się zrobić w ramach stałych godzin pracy i z tego powodu trzeba zostawać dłużej? No i jak jest tak źle, to czemu wciąż ktoś tu pracuje? Co ludzi trzyma w tej firmie, jak to wszystko jest prawdą?

JW 23 Nowy wpis

Lusia

Czy wszyscy pracownicy spółki Standard otrzymują jakieś świadczenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia ? Jeśli tak, to jakie to są kwoty i jakie pracownicy zatrudnieni w tej spółce Standard muszą spełnić warunki aby takie świadczenia otrzymać ?

@Lusia

Hej, dajcie znać, co było na święta, bo ja też jestem ciekawa, ok? Wiecie też, czy ewentualne premie, czy dodatki takie jak na boże narodzenie są też na wielkanoc? I czy jak ma się rodzinę, czyli głównie dzieci, to dostaje się cos extra od firmy?

Aldona Ciekawska Nowy wpis

A wszyscy pracownicy otrzymują czy tylko niektórzy ?

Rekrutują tu w firmie na stanowisko specjalista ds. technologii i ochrony środowiska. Chcę aplikować. Ale mam pytanie, wymagany jest angielski do tego, aby czytać dokumentację w obcym języku. A czy taka osoba ma też tłumaczyć teksty z PL na ANG, czy tylko w druga stronę? Albo czy trzeba też słownie komunikować się po angielsku, czy tylko pisanie/czytanie jest potrzebne?

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Magdalena

A to wsparcie to się w ogóle opłaca z tego funduszu? Nie lepiej patrzeć na dodatki finansowe? Pytam szczerze, po pierwsze słyszę o czymś takim. A jakieś dodatki pieniężne są oprócz tego?

M.
@Magdalena

To wsparcie jest bardzo korzystne dla pracowników. Zdecydowana większość firm - gdzie dba się o pracownika - ma taki fundusz i pracownicy korzystają ze środków zgromadzonych w funduszu. Dofinansowany jest wakacyjny wypoczynek pracowników i ich rodzin a także przed Świętami - dwa razy w roku pracownicy otrzymują bony lub pieniądze (często są to kwoty 1000 i więcej złotych). Ma to szczególne znaczenie w firmach gdzie zarobki są na b. niskim poziomie a do takich firm należy przedsiębiorstwo chemiczne Standard. Wystarczy poczytać opinie pracowników o niskim poziomie zarobków w tym przedsiębiorstwie.

Lola
@M.

Pracuję w tej firmie od 10 lat i nigdy nie dostałam dofinansowania do wakacji. Zgadza się że jest dwa razy w roku jest nagroda świąteczna. Ostatnio była to kwota 1000 zł brutto. W poprzednim roku około 500-700 zł brutto. Oczywiście nie otrzymuje się jej jak się jest chociaż jeden dzień na zwolnieniu lekarskim lub opiece na dziecko. Ogólnie odradzam. Sama szukam innej pracy. Poza tymi nagrodami świątecznymi nic nie ma. Żadnych dopłat, wsparcia, szkoleń czy dodatków. Na umowie po 10 latach nie mam nawet najniższej krajowej. Szkoda słów

Ida
@M.

To ile wynosi dofinansowanie tego wypoczynku? Jak ma się więcej dzieci to i ta kasa jest większa? Czy wszyscy dostają na urlop tyle samo? Jak to wygląda?

Lora

A więc tak skandalicznie NISKIE są płace w standardzie ?!? Po 10 latach pracy w standardzie nie masz nawet najniższej płacy krajowej na umowie ???? Po 20 latach pracy w standardzie nie masz nawet najniższej płacy krajowej na umowie ????

Gość D
@Ida

Dofinansowanie tego wypoczynku wynosi 0 złotych (słownie ZERO złotych). Jak ma się więcej dzieci to i ta kasa jest większa? Nie, kasa dalej wynosi 0 złotych (słownie ZERO złotych). Czy wszyscy dostają na urlop tyle samo? Tak, dostają dokładnie tyle samo czyli 0 złotych (słownie ZERO złotych).

@Gość D

Sugerujesz przy tym, że wszyscy niezależnie od stanowiska oraz stażu pracy są równo traktowani? Skoro już tak w sumie o tym stażu była mowa, to po ile ludzie teraz tak na oko średnio pracują? gdzieś ktoś już kiedyś pytał o starszych pracowników i to czy pomagają młodszym

Tak średnio na oko to ludzie teraz pracują tam długo (wiele godzin dziennie + dojazdy !) i za śmiesznie niskie pieniądze. Tak to tam teraz wygląda.

@Ania

Gosc

Płaca minimalna w 2023 roku wyniesie w Polsce: od 1 stycznia 3 490 zł brutto, a od 1 lipca – 3 600 zł brutto. Z kolei minimalna stawka godzinowa wyniesie od stycznia 22,80 zł brutto, a od lipca – 23,50 zł brutto. A jak będzie w tej firmie Standard ? Czy już trwają przygotowania do tej regulacji płac ?

@Gosc

W 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia najniższa pensja będzie wynosiła 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł. W 2024 r. wzrośnie także minimalna stawka godzinowa dla określonych umów cywilnoprawnych – od 1 stycznia będzie wynosić 27,70zł, a od 1 lipca – 28,10zł. Czy te podwyżki nastąpią też w firmie Standart ? Jak w praktyce odbije się to w polityce płacowej tej firmy Standart ?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Standard?

abc

a najlepsze są szkolenia. Na kasecie VHS pt "jak odbierac telefon" i tym podobne, jazda na całego :) firma beznadziejna, ale z czasem coś tam można zarobic, zero perspektyw na awans i rozwijanie się. Finał w karierze to kierownik 2 osobowego działu- parodia. Wiekszosc ludzi to głupie wygadane baby o małych rozumkach. Jak ktoś ma w (usunięte przez administratora).. innych i pracuje żeby zarobic kase olewajac atmosfere to sie nadaje.

Graźka
@abc

Serio, z tym rozwojem? A czy jest to dobre miejsce na start? Jak nie ma opcji awansować, no to może warto przyjąć, nauczyć się, zdobyć doświadczenie i wpis do cv i odejść? Warto tu przyjść jak do pierwszej pracy?

Edyta
@Graźka

Nie warto ! Szkoda czasu i atłasu. To nie jest firma dla normalnych, aktywnych, uczciwych ludzi, dobrych specjalistów. Radzę szukać pracy gdzie indziej. Dobrze radzę.

Edzia

Rozglądałam się za pracą w firmie, teraz wstawili akurat na specjalistę ds. Jakości ofertę. Już pracowałam ogólnie na podobnym dziale. Można tylko wiedzieć, jaka stawka? Bo wiem, że różnie bywa w zależności od firmy.

@Edzia

Ogólnie, jeżeli jest inna opcja nie polecam. Praca w KJcie na zmiany na 6, 7, 9, lub 14, polega głównie na drukowaniu etykiet, przepisywaniu atestów i wprowadzaniu dostaw. Pokój niewielki, ogromny hałas przy pracujących 4 drukarkach. Wynagrodzenie obsługi to podstawa + premia = najniższa krajowa lub ciut więcej. Podwyżkę możesz dostać raz na kwartał, 100 zł brutto do podstawy. Traktowanie pracownika zgodnie z poprzednimi opiniami.

Amelia

Ile ta premia konkretniej wynosi i za co można ją dostać? Za wyniki? Czy jest jakaś uznaniowa? A nadgodziny tu płacą wg kodeksu?

Na jakie wsparcie w Standard mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Mela

Kobiety nie mogą liczyć w tej firmie na żadne wsparcie...Taka to już firma...

Taka prawda

Danuta

Te grosze to jest dokładnie ile? Najniższa krajowa? Bardzo jestem ciekawa jak to wychodzi miesięcznie wszystko co piszecie

@Danuta

A miesięcznie to wychodzi tak, że nie można związać końca z końcem. Takie tu są zarobki !

@Ewa

Ale najniższa czy nie? Są chociaz jakieś benefity pozapłacowe jakieś? Albo system premiowy którym można dorobić trochę do podstawy pensji?

@Ewa

Jeśli chodzi o benefity pozapłacowe to od lat ich szukamy ale nie udaje się nam ich znaleźć. Prawdę mówiąc to nie ma też benefitów płacowych. Po prostu mizeria.

Ilona
@Anna

Ale wciąż tam pracujecie. To czy ta praca nie ma żadnych plusów naprawdę? Chyba że się mylę i jest jakaś duża rotacja pracowników. Jak to wygląda?

Ilona

No ale to chyba nie jest jedyny zakład pracy w okolicy? To dlatego jestem ciekawa, czy nic go nie wyróżnia, skoro ludzie wybierają ten, a nie inny. No bo czy gdzie indziej praca jest bardziej lekka?

@Ilona

Cyrk

Przepracowałem w ubiegłym roku jakiś czas w owym zakładzie, a dokładniej w stanlabie. jako, że właściciel zapewne jest ten sam, to postanowiłem się rozpisać tutaj. Pomijając śmiejącego się prezesa ci prosto w twarz, musowo wspomnieć o uwłaczających warunkach pracy (budynki sie po prostu rozpadają), jak na obecne czasy. Obiecywane gruszki na wierzbie na rozmowie i minimalna krajowa, za niewolniczą pracę. Ludzie gonieni do roboty bez uprzedniego przeszkolenia na stanowisku pracy. Straszny (usunięte przez administratora) znajdujący się na magazynach. No normalnie nie moge znaleźć ani jednej pozytywnej rzeczy w tej pracy. Wstyd, że w tych czasach jeszcze ludzie chcą tam "pracować". Dodatkowo ta premia uzalezniona od zarobku zakładu, czyli rżnięcie pracownika prosto w twarz. Raz na rok coś więcej sypną ludziom, żeby mieli co wspominać przez jakiś czas a potem koszenie ich na ładną kasę...

Bożena
@Cyrk

Ale, że tak w ogóle bez szkoleń ci pracownicy? W związku z tym szukają chociaż osób z doświadczeniem czy tych bez też biorą? I no skoro szkoleń nie ma to chociaż jakiś pracownik z większym stażem jest przez jakiś czas do dyspozycji tego nowego?

Czy pracownicy w Standard dogadują się między sobą?

Czasami się dogadują ale z dyrekcją firmy standard to nikt nie jest w stanie się dogadać ani porozumieć.

Tak, Tak Jest

wieloletni pracownik

szkolenia, jakie szkolenia????

@wieloletni pracownik

Jako wieloletniemu pracownikowi pewnie całkowicie są Ci zbędne ale dla osoby nowej przydałoby się raczej jakieś porządne wdrożenie?

Firma Standard wysyła swoich pracowników do zaprzyjaźnionych stolic np. Moskwy albo Mińska. O wysyłaniu w kosmos jeszcze nie słyszałam ale w przyszłości kto wie, kto wie ?

W firmie "Standard" o szkoleniach ani widu ani słychu.

Wieloletni pracownik

Zgadzam się w 100%i jest to jeden z powodów dla których pracownicy odchodzą-brak możliwości rozwoju!

Szkolenia kosztują - więc firma Standard ich nie organizuje. Koszt szkoleń uszczuplałby dochody i zyski pazernej dyrekcji, zarządu. Dlatego szkoleń nie ma. I nie będzie...

Grażyna

A to nie byłoby w zasadzie tak, że po takim szkoleniu ludzie mogliby być bardziej wydajni co przełożyłoby się na wyniki? czy w tej branży to według was i tak bez znaczenia?

@Grażyna

Mogłoby to być tak jak piszesz ale w normalnej firmie. A taką firma Standard nie jest i nigdy nie będzie....

Jerzy
@Gosc

Piszesz tak, jakby jakieś fatum wisiało nad firmą. Czy to nie od ludzi zależy, tych którzy byliby chętni na szkolenie i kierownictwa? Słuchają tu pomysłów załogi?

Grarzyna
@Grażyna

ale czego Ty chcesz szkolić ludzi, gdzie ich jedynym zajęciem w robocie jest przerzucanie kontenerów?

@Grarzyna

jedynie? to jak taki cały dzień w praktyce miałby wyglądać i po ile średnio ludzie tu pracują w ten sposób? są też chyba inne stanowiska, prawda?

firma Standard w ani całości ani częściowo nie finansuje szkoleń dla pracowników. Po prostu w firmie Standard żadnych szkoleń się nie organizuje. Dyrekcji szkoda pieniędzy na organizowanie szkoleń.

Tak jest

@Tak jest

Ale że tak wszystko na minus? Nie ma ani jednego pozytywu? W jaki sposób niby wykorzystują pracowników?

@Ewa

Nie na minus ale na wiele, wiele minusów. Wszystkie wpisy na tym forum są tego dowodem. Poczytaj.

Agata
@Tak jest

Za grosze czyli ile tak konkretnie? Możesz dokładniej napisać?

Error

A w skali oceny pracodawcy od 1 do 10, gdzie 10 - to maksymalna ilość punktów, daję 0 (zero). Model zakładający jakoby pracownik miał być stuprocentowym parobkiem bez mózgu w XXI wieku nie sprawdza się. Sami zarządzający cierpiący na nieuleczalną chorobę chciwości-rządzy pieniądza nie przyczyniają się do poprawy stanu czarnej dziury jakim jest całokształt firmy standard.

@Error

sama prawda.

Oceniająca
@Error

Ja bym nawet zera nie dała. Chciwość właścicieli, ich pazerność, nieuczciwość, brak wszelkiej moralności i zasad jest większy niż Himalaje. To zdecydowanie najgorsza firma w Polsce.

Himen
@Oceniająca

Jeszcze gorszy jest Madpol na Turystycznej

@Himen

A co w nim gorszego w porównaniu z tutaj?

Oceniający
@Himen

Nie może być na świecie NIC GORSZEGO niż firma PPH Standard. Nie może być nic gorszego niż praca w tym kołchozie.

@Oceniający

Mówisz? A opiszesz jakoś bardziej ten cały (usunięte przez administratora) żeby wątpliwości nie nie miał?

Czy firma Standard udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

Na żadne ! Raczej na drenaż własnej kieszeni. I problemy ze zdrowiem.

Byly pracownik

Dzień w którym odszedłem z tej firmy to był jednym z lepszy dni w moim życiu. Nie wiem co ludzi tam trzyma (chyba, że się zmieniło na lepiej). Warszawa nie jest tak daleko, a są lepsze oferty pracy, zresztą lot samolotem też nie jest już czymś nadzwyczajnym, można znaleźć lepszą pracę. Zmieniłem firmę i zarabiam 4 razy więcej niż w tej pseudo firmie. Na prawdę współczuje ludziom co muszą tam się męczyć.

Danuta
@Byly pracownik

czemu odszedłeś? może opisz swoją przygodę z tą firmą skoro tak źle Ci tam było. chętnie poczytam :)

@Danuta

Jak jesteś ciekawa to włóż nos do kawy. Wtedy zaspokoisz swoją ciekawość o tej chorej firmie, kierowanej przez chorych ludzi.!

Grażyna

Brawo, pewnie dalej siedzi z nosem w kawie. :/ Da ktoś znać jak aktualnie atmosfera i praca tu wyglądają? Czy dalej mówienie, że panuje chora sytuacja jest w pewnym sensie uzasadnione?

Pracownik 2
@Grażyna

Jest w pełni uzasadnione ! Świadczą o tym wszystkie wpisy pracowników, którzy szczerze podzielili się swoimi - jakże prawdziwymi, szczerymi opiniami.

Ktos tam

Pracowałem kiedyś w tej firmie. Współczuje ludziom co tam pracują... No chyba, że się zmieniło na lepiej. Kiedyś to marne płace, zła atmosfera, donoszenie na siebie, dziwne oszczędności. Szef to był jak autokrata, zapatrzony w siebie i własną rodzinę. Na prawdę współczuje pracownikom. Pierwsza lepsza korporacja w Warszawie lepiej ludzi traktuje.

Maria

Dzień dobry czy ktoś wie moze jak wyglada praca w administracji/księgowości ?

Zostaw merytoryczną opinię o Standard - Lublin

• Jak się pracuje w Standard?

Zobacz opinie na temat firmy Standard tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Standard?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 1 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Standard?

Kandydaci do pracy w Standard napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Standard