Opinie o Makalu w Łódź

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Makalu. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Makalu o rekrutacji.

Branże: Wyroby tekstylne - Wykańczanie wyrobów włókienniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Makalu w Łódź

Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Jeśli szukasz stałej pracy to nie tutaj. Jeśli chcesz być szanowany, również nie tutaj. Jeśli chcesz lepiej zarobić, tooo także nie tutaj. Jeśli NIE chcesz być oszukiwany, to zdecydowanie uciekaj ! Pracowałam w tej firmie wiele lat i przeżyłam wielu pracowników. Rotacja nie z tej ziemi. Obiecują przedłużenie umowy, wręcz gwarantują a ostatniego dnia twojej umowy robią z zaskoczenia inwentaryzację i Ci później podziękują. Zostawiają pracowników z dnia na dzień na lodzie, bez pracy, bez szacunku. Bo co!? Bo się boją, że pójdziesz na L4, gdy się dowiesz że chcą Cię (usunięte przez administratora). Za co? Nie wiem. Zawsze znajdują minimalny powód. Regionalna na niczym się nie zna. Udaje najmądrzejsza, ale jej pomysły powalają z nóg. Premia? Och możesz sobie pomarzyć. Oczywiście są, ale musisz wyrobić budżet - a to jest bardzo trudne.. Dlaczego? Bo ubrania z poliestru kosztują po 800 zł i myślą że normalnego polaka stać na marynarkę takiej jakości. Sama kupowałam niekiedy coś z tej firmy, gdy łaskawie raz na pół roku dali rabat. Niestety te rzeczy po jednym praniu do niczego się nie nadają. Co jest w tym wszystkim najlepsze? Firma niby taka polska, a niektóre produkty są ściągane (być może z Chin?) i doszywaja metkę o treści ,,polska marka”. Jak to rozpoznać? Wystarczy, że nie będzie napisu ,,wyprodukowane w Polsce”. Z resztą nie raz jako sprzedawca ucinałam zagraniczne metki z rzekomych kurtek za 1000 zł, bo zapomnieli ich odciąć. Dostaniecie i tak najniższą krajową, więc jeśli nie chcecie się denerwować to znajdźcie lepszą pracę z lepszymi warunkami. Firma zamiast poprawiać marketing, reklamy (bo przecież narzekają na sprzedaż) wprowadza metki. Tak, dokładnie takie jak w sklepikach za (usunięte przez administratora) Czytałam poprzednią wypowiedź z którą się zgadzam. Więcej tam kierowników, niż zwykłych pracowników. Bynajmniej każdy może się taki poczuć. Wieczne pretensje, toksyczna atmosfera. Szkoda nerwów

Aneta Broniwicz

Witam Byłam ostatnio w Porcie w sklepie makalu. Niestety zachowanie Pani Grażyny, było oburzające. Pani nie zainteresowała się ani na minutę, ponadto była pochłonięta oglądaniem telefonu. Bardzo niemile podejście do klienta. Nie pozdrawiam

Clockwork Orange Nowy wpis

Proszę nie usuwać moich komentarzy. Rozumiem, że prawda jest niewygodna dla tej firmy. Psy biegają po korytarzach, codziennie dociera mnóstwo zwrotów, a panie na górze sobie tupią;) i udają, że wszystko się zgadza.

Wiola Nowy wpis

Hej. :) jak oceniacie pracę jako kierowca hakowca? Partner ma doświadczenie a wiem, że za pracą będzie wkrótce się oglądał i zastanawiam się na ile byłby sens aby się zgłosił. Atmosfera jest bezproblemowa i ze wszystkim można się dogadać?

Narzekania , narzekania ! Ciekawe czy wszyscy dobrze wykonywali swoją prace i patrzą tylko przez swój pryzmat ? Trzeba lubić zawód sprzedawcy , ciągły kontakt z klientem ! Wbrew pozorom jest to ciężka i wyczerpująca praca, ale daje dużo satysfakcji , jeżeli ktoś lubi to robić !!! Firma jest w porządku, jeżeli my również jesteśmy i dobrze wykonujemy swoją pracę !!!

Ola Nowy wpis
@Gość

Byłaś tam że się wypowiadasz? Wątpię Bycie sprzedawcą to jedno, a firma która Ci tą sprzedaż utrudnia i ciągle krytykuje to drugie

Anonim Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 16 dni.

Sprzedawca

Szybka i rzeczowa.Regionalna bardzo sympatyczna.Pytano o doświadczenie i dlaczego ta firma.

czy nie przeszkadzaja mi godziny pracy,czy chcę pracować w soboty,czy chcę brać udział w szkoleniach z wizażu

Widzę, że jest dostępna oferta dla asystentki sprzedawcy do salonu. Już po samym opisie widać, że to forma pracy dodatkowej. Tylko nie precyzują tych zasadach. Jak to godzinowo ma wyglądać? podali tylko ze sklep jest otwarty od 9 do 17, mało mi to mówi

Luiza

Ja akurat wspomnianych widełek nie widzę w tej ofercie dla pomocy krawcowej, która została teraz wystawiona. Piszą jednak, że to zatrudnienie na umowie o prace. skoro tak to nie ma już żadnego akordu czy jednak można sobie dorobić?

Cześć, już w zeszłym roku też się interesowali pracą kierowcy z tego co czytam. teraz też maja ofertę wystawiona i widzę w niej widły od 5 do 7 tysi. Możecie mi wyjaśnić skąd te 2 tysie różnicy się biorą? i jak oceniacie ten rok, czy warto bym się zdzwonił?

Aneta Broniwicz

Pytanie odnośnie wieku w zasadzie mnie zaciekawiło, przed tym jeszcze o tym nie myślałem. Tutaj widnieje opcja na prace dla kierowcy ale chyba nie wypatrzyłem w opisie preferencji co do wieku? Pytanko tylko czy się cos dźwiga przy tym? A nawet jeśli to na jakie ciężary wstępnie się nastawiać?

Jula

Hej, a jest może opcja na te mniejsze paczki? Już pracowałam na kurierce i myślę ze tu tez bym się mogła sprawdzić. Tylko w ogóle nie wiem czy przyjmują kobiety i czy dają cos lżejszego?

Don Jon

Pracowalem/pracowalam ( nie okresle kim jestem ) w tej firmie kilka lat. Byly momenty dobre i smieszne ale byly tez takie kiedy byla ochota sie spakowac, wyjsc i nie wracac. Czytajac jedna z wielu opinii musze potwierdzic ze w firmie jest chyba kilka osob ktore chca sprawowac wladze nad firma i narzucaja swoja wizje. Szczegolnie Panie z gory ktore nie wiedza zupelnie nic na czym polega praca na dole. Najlepiej zrobic wszystko i to jak najszybciej. Niektore osoby nie zdaja sobie sprawy ze to nie jest takie latwe i wymaga sporo czasu. Widzac prace chlopakow na magazynie ( magazyn nie jest z gumy ) gdzie musza szukac miejsca na wieszanie towaru lub mega ilosc paczek ze zwrotami ktore sie nie sprzedaja ( cena zwala z nog ). Mimo wszystko jak ktos ma duzo cierpliwosci i przede wszystkim pojecie logistyczne zeby to wszystko poukladac to smialo :)

Dżin z tonikiem

Praca na magazynie. .. to wolna amerykanka ;) Szefowa nie ma o niczym pojęcia, wymaga ale sama nie wie czego. Priorytetem jest realizacja zamówień, więc jeśli jesteś odpowiedzialny za zwroty i produkcję, a zastepujesz osobę z zamówień, to nie realizujesz swoich zadań. Nikt nie ma pojęcia na czym polega przyjęcie produkcji w praktyce, co jednocześnie nie przeszkadza w określaniu norm ;) Na magazynie nie ma zupełnie nie miejsca na obsługę zwrotów - zarówno tych bieżących, jak i kolekcji letnich. Kiedy w sierpniu odeszło dwóch pracowników, na magazynie przez prawie półtora miesiąca był jeden pracownik:) Od wszystkiego ;) Dlatego w międzyczasie zrobił się totalny (usunięte przez administratora) Szefowa oczywiście nadal twierdziła, że 3 pracowników, w tym dwóch zupełnie nowych da radę ogarnąć "to wszystko" ;) "Bo zawsze ich było trzech" :) Tylko, że dwóch poprzednich odeszło z powodu nadmiaru pracy do nieadekwatnych zarobków. Wnioskiem do jakiego doszła szefowa było zatrudnienie .. kierownika ;) gościa od excela, który "tym pokieruje" ;) który pracując od wtorku zwolnił 3 dni później pracownika, nie widząc jak pracował wcześniej;) Makalu to firma z kategorii "każdy sobie". Nie ma tu zespołowości, jest tu więcej kierowników, dyrektorow niż ludzi do pracy ;) Praca na magazynie w tym momencie to praca niewdzięczna, w sumie nawet ciężka, bez odpowiednich narzędzi do jej wykonywwnia - nawet na rękawiczki ochronne nie ma co liczyć. Plusem jest jedna zmiana, w fajnych godzinach bo od 7mej do 15stej. Reasumując - idealne miejsce dla komandosów;) i wolontariuszy lubiących sporty ekstremalne.

Ada

Czy zatrudniają sprzedawców po 40 r.ż czy raczej studentki do 26 lat? Nie wiem czy ma sens aplikować:(

Natka

Ano za siedzenie w pracy nikt nie będzie raczej płacił tak jak już kiedyś jeden Pan na forum wspomniał. Jeszcze około początku roku dość ogólnikowo ktoś stwierdził, że warunki są dobre. Na co one się przekładają w bieżącym okresie? Proszę o szerszy opis aktualnych standardów. Niby na stronie widnieje oferta ze słaniem cv, ale czy faktycznie tak łatwo teraz jest się dostać? Jest stałe zapotrzebowanie?

Gabriela

Hej, rzuciło mi się w oczy info w komentarzu jednym, że stawki są niskie u nich. Ile dają? Pytam, bo chcę się dowiedzieć, czy w ogóle warto sobie tą firmą głowę zawracać.

@Gabriela

To zależy od umiejętności i z pewnością od doświadczenia w handlu ! Trzeba się wykazać żeby dobrze zarobić . Są możliwości ale to działa w dwie strony ! Nikt nigdzie nie będzie płacił za siedzenie w pacy .

tete

Praca w tej firmie w charakterze ekspedientki jest taka jak w kazdym innym sklepie tzn,trzeba pracować i dać z siebie wszystko byc gotowym do obslugi klienta ,a nie stać i patrzec jak klientka sama sie obsłuży w sklepie ,klient nasz pan i tak ma byc niezmiennie to nasza praca i nasz zawód ,ale faktycznie w tej firmie jest tak ,że na początku jest w miare dobrze później coraz gorzej ,brak szacunku ,[moze nie wszystkich pracujących w biurze],kobiet do pań ekspedientek jest tutaj bardzo odczuwalna prawie przy kazdym kontakcie z nimi ,one nie są miłe, mają się za kogoś lepszego ,a to przeciez dzieki paniom szwaczkom ,magazynierom i paniom ekspedientkom ,one mają tą swoją pracę ,bo gdyby nie my one po co by tam sobie siedziały ,może moglyby panie sie nad tym zastanowic czasem kim byście wtedy kierowały ,chyba tylko w swoim domu,to my sprzedajemy i my mamy kontakt z klientem ,od nas tak naprawde wiele zalezy ,a poza tym dużo tu nieszczerości i zaklamania ,ale tak jest wszędzie

B.b.j.k.m.y.
@tete

Czy jest wy.iana regionalnych? W końcu. Szczególnie w woj. Mzaowieckim

Iga
@tete

"Klient nasz Pan ". Te czasy juz dawno sie skończyły. Wszyscy jesteśmy równi . Pomoc jsli klient o nią poprosi , sugestia ,oczywiście ale nie nachalny atak na klienta ani nie nadskakiwanie . Bo to odstrasza

Nie polecam nikomu pracowania w tak (usunięte przez administratora)firmie.. Obiecują umowę o pracę a gdy kończy Ci się umowa zlecenie - wyrzucają ;) Ciągła rotacja, regionalna wiecznie "buja w obłokach", ciężko się skontaktować, roztargniona, nie pamiętająca o niczym i trzeba jej przypominać. Jeśli masz swój charakter i nie podpasujesz dyrektorce to moment i Cię nie ma :) Tak jak ktoś wspomniał na dole, jeśli nie jesteś pupilkiem no to marne szanse, że zagrzejesz miejsce na dłużej. PS Nie pracujcie w Warszawie, a jeśli chcecie to uważajcie na współpracowników :) udają, że są Twoimi sprzymierzeńcami, żeby potem bez skrupułów wszystko donieść regionalnej : ) PRZEDSZKOLE

Emilia

to podsumowanie na sam koniec to z własnego doświadczenia już? pytam, bo teraz ciekawa jestem na jakie rzeczy tak to można donosić i w zasadzie po co. A pomijając atmosferę i ludzi to specyfikę pracy jak oceniasz?

I kto to mówi. Tupet +

@K

tupet w kontekście? a jak oceniacie stanowisko kierownicze? pytam, bo zauważyłam właśnie, że szukają. z tej perspektywy warunki zatrudnienia mogą wyglądać całkiem inaczej?

@Emilia

Wiadomo w każdej firmie są plusy i minusy. Ale ogólnie warunki są dobre. Większość wpisów tu to oszczerstwa osób sfrustrowanych, bo się pracować nie chciało.

@K

No akurat tu się mylisz :) bo pracować mi się chciało, chyba aż za bardzo mi zależało więc to nie kwestia sfrustrowanego pracownika tylko całej firmy poczynając od Pani Dyrektor. Ogólnie polecam pójść i się przekonać, ja odradzam. Szkoda nerwów

Bardzo zle miejsce na prace

jak
@Marta

tak bardzo zle nie szanują pracownikow

xs
@jak

Niestety, ale zgadzam się z tą opinią.

Potwierdzam
@Marta

Potwierdzam inne opinie nikomu nie polecam tej pracy w żadnym mieście .Te opinię nie są wyssane z palca .Uczciwie nie polecam tam pracy nikomu.

:-)
@Marta

wiem to z własnego doswiadczenia

@:-)

Tak? A czego konkretnie tutaj doświadczyłeś? Bo opinie tu są dość dzikie, ale widzę też że ludzie plusy podkreślają. To może Twoim okiem jednak nie było aż tak źle? :/

Xnova

Czemu złe miejsce ?

Warszawa makalu To jest jakiś żart przestroga dla wszystkich nie zatrudniajcie się tam, jest tam wilki mobbing firma mimo zgłoszeń regionalnemu nic z tym nie robi , nikt się tam na dłużej nie umie utrzymać każdy odchodzi w ciągu paru miesięcy a nawet nie są osoby które przychodzą i odrazu odchodzą lub wytrzymują tydzień, miesiąc. W ciągu jednego roku było 2 kierowników i dalej szukają nowego bo oczywiście nawet kierownik nie daje rady, takiego (usunięte przez administratora) dawno nie widziałam

@Gość

Mega się z tym zgadzam tak chorej firmy dawno nie widziałam , to co się tam dzieje to jest jakiś żart, dajcie sobie spokój z tym sklepem bo szkoda na nich czasu i tak odejdziecie bo nikt nie jest w stanie tego znieść

@Gość

Zgadza się. To jest żart. Trzeba miec tupet aby wypisywać takie bzdury. To i owo możnaby powiedzieć w drugą stronę.

MaKanka

Ceny odzieży wysokie, jakość pozostawia wiele do życzenia - jeśli chcielibyście mieć klienta to trzeba dostosować jakoś .......dramat od jakiegoś czasu - krzywe przeszycia,itd

Mała Mi

Jak to szło? Rodzinna i przyjazna atmosfera pod hasłem rozwijającej się na rodzimym gruncie marki? Wszystkie wartości którymi firma się reklamuje można włożyć między bajki. Środowisko (wzajemnej adoracji)w którym zaczynasz pracować jest tak toksyczne że zanim się zorientujesz wyssą z Ciebie to co potrzebne .System logistyczny, organizacja i warunki pracy w mojej ocenie daleko za.....kartka papieru i długopis. Szkolenia i pomoc jak na lekarstwo -taktycznie uskuteczniane przez ,,Wyższy szczebel ",że problem sam się rozwiąże:) No i sam się rozwiązuje bardzo często:)Brak poszanowania ,niskie stawki sprzyja ogromnej rotacji pracowników. Niestety nie polecam nawet tym zdesperowanym .Plus wszystkie wypłaty na czas .

Leszek
@Mała Mi

Z tym szacunkiem to słabo. Czytałem też w innych komentarzach o kiepskich zachowaniach. Dziwne że nikt z tym nic nie robi. Na jakich umowach są ludzie że tak szybko odchodzą z pracy. Nie ma okresu wypowiedzenia? Dają zlecenie?

Zostaw merytoryczną opinię o Makalu - Łódź

• Jak się pracuje w Makalu?

Zobacz opinie na temat firmy Makalu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Makalu?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Makalu?

Kandydaci do pracy w Makalu napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Makalu
  • Kilińskiego 169