Orbis S.A.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Orbis S.A.

Pracuję w Orbis od kilkunastu lat w trakcie których zmieniałem hotele w ramach sieci i stanowiska. Moim zdaniem w branży hotelarskiej to najlepszy pracodawca - szkolenia, możliwość rozwoju, pensja na czas, bezpłatne smaczne posiłki, zniżki w hotelach na całym świecie, jasny program premiowy (do tego dofinansowania wyjazdów urlopowych i premie świąteczne). Praca dynamiczna i wymagająca, nie ma czasu na nudę - mi to odpowiada, bo czas szybko mija :) Poza tym fajne zespoły i ogólnie pozytywna atmosfera. Na przestrzeni lat bardzo zmieniło się podejście kadry zarządzającej do pracowników. Jest wzajemny szacunek i zaufanie. Zdecydowanie polecam!

@elmer3003

Dzień dobry ELMER3003, Orbis posiada w Polsce ponad 40 hoteli działających pod markami Accor, jednak Mercure Katowice do nich nie należy.

Bbb

Zostałam zniszczona psychicznie przez jedną "mądrą", bo po znajomości dostała stołek pseudo kierownika... Sprawa już była w sądzie.... Powinnam dostać odszkodowanie za straty moralne i psychiczne

@Bbb

Szanowna Pani, przywołane zachowanie jest bardzo poważnym zarzutem i nie jest tolerowane w miejscu zatrudnienia. Przy tego typu oskarżeniach łatwo jednak o pomówienie, dlatego funkcjonują u nas procedury, które mają zapobiegać tego typu wydarzeniom i pozwolić na odpowiednią reakcję na informacje przekazywane od Pracowników. Jeżeli ma Pani więcej informacji na ten temat, to prosimy o bezpośredni kontakt na recepcja.orbis@accorinvest.com, gdzie Pani prośba o kontakt będzie przekazana do odpowiednich osób.

@Orbis S.A.

Procedury , procedurami a życie w Orbisie , życiem. Proszę sprawdzić ile spraw z powództwa pracowników kończy się wygraną zwolnionych pracowników pod wydumanymi przyczynami. Prawda jest taka , że może macie miód na ustach ale pracują u was ludzie na niższych stanowiskach kierowniczych , którym nie powinno się powierzyć mopa w kiblu do kierowania , nie mówiąc o zarządzaniu personelem ludzkim. Lata temu badano poziom satysfakcji u pracowników Hoteli i Biura Zarządu Po pewnym badaniu w dziale księgowości BZ zaprzestano dalszego drążenia tematu- lepiej nie pytać i nie wiedzieć niż naprawiać. Taniej , bezpieczniej i lepiej wygląda w folderach reklamowych. Pracowałem kilka lat i szczerze mówiąc jedyną pamiątką jest kilkadziesiąt tysięcy zasądzonego odszkodowania na koncie bankowym.

Ilona
@Bbb

Może napiszesz o wyniku sprawy? Zrozumiałam że ona jest jeszcze w toku, ale kiedy się skończy to odezwij się proszę..

@Sceptyczny

Pracowałam w Orbis S.A. ( Accor ) przez 30 lat. Zwolniono mnie, bo nie spodobałam się nowemu dyrektorowi. Oficjalny powód to były zwolnienia grupowe. Ostatni dzień pracy po 29 latach wyglądał tak, iż leżałam na podłodze w toalecie i dosłownie wyłam z przerażenia. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego mi to zrobiono. Tenże dyrektor znęcał się nad wieloma pracownikami, stosował (usunięte przez administratora)itp., wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt nic nie robił. Nawet ankieta pracownicza odgórna zdyskwalifikowała tego dyrektora i dalej nic nie zrobiono. Niektórzy nawet mieli przyjemność w pomaganiu temu Panu Dyrektorowi. Ten dyrektor spokojnie i w chwale odszedł na wysłużoną emeryturę przy okazji niszcząc wiele osób. Zgadzam się też z poprzednią opinią iż wielu kierowników nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Panuje zasada wyścigu szczurów, osoby młode są wysyłane na bardzo drogie szkolenia, po czym wyszkoleni, odchodzą gdzie indziej. Ja osobiście mam dużą, dużą, dużą zadrę w sercu. Po tych przeżyciach leczyłam się u psychiatry.

Artur

Rozumiem, ze po 30 latach pracy takie zwolnienie może być szokiem, ale jeśli szykowały się zwolnienia grupowe to mogłaś się spodziewać że coś takiego się wydarzy. Dużo osób wtedy zwolniono razem z tobą? Dostaliście odprawy?

Zwolnień grupowych w Orbis poza programem dobrowolnych odeść nie było od co najmniej 8 lat bo tyle tu pracuję, także to jakaś straszna historia sprzed lat

Anonim Nowy wpis
@Orbis S.A.

Tak istnieja procedury ale sprawy sa zamiatane pod dywan. Mialem tak na stoim dziale gdzie kierownik mial lekko mowiac (usunięte przez administratora)... na to co robi inna osoba wzgledem nowych. I kilka innych sytuacji tez bylo ale nie bede pisal bo moga sie zorientowac o co chodzi. Generalnie byle sprawa ucichla i jeat ok

Nowy wpis

@Anonim

Szanowny Panie, jeśli ma Pan informacje na ten temat, to prosimy o bezpośredni kontakt na recepcja.orbis@accorinvest.com, prośba o kontakt będzie przekazana odpowiednim osobom.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 33 dni.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Orbis S.A.?

IK

A ja polecam jak najbardziej. Firma się rozwija, pensje są na wysokim poziomie + premie, dobre biuro w centrum, praca zdalna jak kto chce; imprezy, spotkania, dodatki - wystarczy chcieć, być samemu w porządku i pracować :-) Niektórzy wracają sami albo chcieliby wrócić - bo jednak w porównaniu ze światem zew. wychodzi o niebo lepiej.

Nick Nowy wpis
@IK

To ile tak mniej więcej można zarobić razem z premią? I za co właściwie można dostać te dodatkowe pieniądze? :D Czy do pracy zdalnej firma zapewnia odpowiednie narzędzia? :) Z góry dziękuję za informacje - myślę nad złożeniem CV.

DJ

Firma poszukuje pracownika na stanowisko księgowej ds. zobowiązań. W ogłoszeniu podano, że jest tutaj możliwa praca w systemie hybrydowym. Ile dni można pracować z domu? W jakiej wysokości wynagrodzenie jest proponowane? Bo o tym nic nie wspomniano, a zastanawiam się nad aplikacją... Dajcie znać.

Aplikowałeś do Orbis S.A. na stanowisko Kelner restauracyjny - Novotel Warszawa Airport? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Renata

Zostawiłam w hotelach Orbis 35 lat życia, w Warszawie też kilka lat.Nie wiem jak teraz, ale kiedyś to była solidna firma, która dbała o pracowników.Po wykupieniu hoteli przez Francuzów pewnie się bardzo zmieniło na gorsze (doświadczyłam kilka lat).Przede wszystkim wcześniej była świetna atmosfera, która wpływała na spore obłożenie, goście chętnie przyjeżdżali do tego samego hotelu, bo my nie wymuszaliśmy entuzjazmu na twarzy, przy ich przyjmowaniu na nocleg.Bardzo lubiłam swoją pracę w recepcji, bo lubię kontakty z innymi ludźmi.Mam same wspaniałe wspomnienia.Na facebooku założyłam naet swoją stronę, gdzie wspominamy naszą dawną pracę w hotelach w Szczecinie, jest dużo zdjęć i grupa wciąż powiększa się.Zapraszam.

QO

Pracował ktoś bądź pracuje w dziale hr ? Albo miał przyjemność odbywać staż? Poszukują osoby na to stanowisko. Staż jest roczny na zleceniu, wie ktoś czy można liczyć na kontynuacje współpracy po jego odbyciu? Chciałabym żeby ktoś dał znać jakie są widełki zarobkowe. Jak wyglada atmosfera w Hr i podejście do stażystów? można się sporo nauczyć ?

S.
@QO

Sprawdź opinie poniżej. Okropna atmosfera, (usunięte przez administratora) przerzucanie pracy i zamiatanie pod dywan. Ludzie siedza tu tyle lat, bo wmawia się im, że nie myśla w koncu sami zaczynaja w to wierzyć. Pracowałam i nawet najgorszemu wrogowi nie poleciłabym pracy w tym miejscu.

Ksiegowa

(usunięte przez administratora) wylewanie frustracji przez kierowników. Poganianie przez zastępcę księgowej, która nie ma żadnej wiedzy merytorycznej. Musisz mówić też kiedy idziesz do łazienki i kiedy wracasz. (usunięte przez administratora) atmosfera.

PI

Na stronie jest kilka ofert pracy. Ja chce wysłać na kelnera do hotelu. Zależy mi na elastycznych godzinach pracy a tu takie oferują. Mam status studenta więc wiem że nie płacę podatku ale chciałbym wiedzieć jaka jest stawka. Wyższa niż minimalna? Ktoś wie jaki jest poziom zarobków?

Lolita

Lepiej tu nie pracuj, jeśli chcesz być w dobrym zdrowiu psychicznym. BZ Warszawa - księgowość, szkoda gadać. Niektórzy nie powinni być kierownikami.

GB
@Lolita

Powiesz co ci konkretnie nie pasuje? Masz złe relacje z kierownikiem? Tylko ty czy innym pracownikom też trudno się dogadać? Za dużo wymaga czy chodzi o coś innego?

@Lolita

Lata mijają , styl zarządzania personelem przez konflikt pozostaje ten sam. Pracownicy odchodzą ,"kadra" zostaje i "fala" ma się w najlepsze.

SS
@Sceptyczny

A jak często zmieniają się tu ludzie? Napisz konkretniej o tym stylu zarządzania, bo jestem ciekawa z jakich konkretnie powodów ludzie odchodzą. Kto niby jest tu w konflikcie?

SV

Wszędzie znajdą osobę z forum? No już bez przesady, ja chętnie się czegoś dowiem co z tym stylem zarządzania i w ogóle. Mam silną psyche, chcę po prostu robić swoje i zarobić. W ogóle to pieniądze tu porządne?

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Orbis S.A.?

Janusz

Yinv

Aplikowałam na stanowisko recepcjonistki do jednego z waszych największych hoteli. Zaproponowana stawka netto na tej pozycji to 3350 zł! Chyba żarty sobie robicie. Praca na trzy zmiany, ogromny natłok obowiązków, bo liczba pracowników jest ograniczona do minimum. Nie polecam. Nic dziwnego, że na okrągło rekrutujecie, bo pracownicy uciekają.

Ilona
@Yinv

Ale te informacje są zawarte w ogłoszeniu, czy byłaś na rozmowie rekrutacyjnej? A do tej pensji nie ma żadnych premii?

@Orbis
@Ilona

@Yinv, @Ilona wynagrodzenie podstawowe jest tylko jednym z elementów naszej polityki wynagradzania Pracowników. Dodatkowy pakiet dla każdego Pracownika obejmuje między innymi: system premiowy, prywatną opiekę medyczną, dofinansowania do wypoczynku, wsparcie przedświąteczne, posiłki pracownicze i uniformy, nagrody jubileuszowe oraz zniżki do hoteli. Więcej szczegółowych informacji przekazujemy na spotkaniach. Chętnych na taki pakiet serdecznie zapraszamy :-)

Yinv
@@Orbis

Dzień dobry, Zapewnienie pracownikowi uniformu jest chyba obowiązkiem, a nie korzyścią. :) Dobrze byłoby od razu podać widełki w ogłoszeniu, żeby uszanować czas kandydatów. System premiowy owszem jest, ale powiedziano mi o nim jedynie, że „muszą być spełnione warunki”. % z „upsellingu” nie ma.

Bartek
@Yinv

Masz racje. Ubranie służbowe to nie benefit. A jeśli chodzi o zniżkę na inne hotele tej sieci dla pracowników to powiedzieli ci ile ona wynosi? Ta kasa o której wspomniałaś to może tylko na początek. Potem nie była przewidziana podwyżka?

@pracodawca Jak można się skontaktować z firmą Orbis ? Telefonu albo nikt nie odbiera albo okazuje się że taki numer nie istnieje. Na wielokrotne maile nikt nie odpowiada. Mam pilną sprawę do działu kadr i nie moge się skontaktowac - to jakieś skandaliczna polityka.

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Orbis S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Jak skontaktować się z Państwem w sprawie faktury, ponieważ nie mogę się dodzwonić na numer telefonu 48 22 829 39 69, na emaila recepcja.orbis@accorinvest.com też nie otrzymałam odpowiedzi. Pod jakim numerem tel lub emaila mam się kontaktować

@Karolina

Szanowna Pani, dziękujemy za informację. Recepcja na bieżąco przekazuje rozmowy telefoniczne i przesyła korespondencję e-mailową do odpowiednich osób, które mogą być w tym czasie np. na urlopie. Prosimy o ponowne przesłanie e-maila.

@Orbis S.A.

Szanowny "pracodawco" - podany numer telefonu to zupełna fikcja - nikt tam nie odbiera . Wielka "firma" do której nie można sie dodzwonić - raczej wielka żenada

Żenada

No żenada, nie polecam w księgowości i w kadrach. Człowieka mają za nic. Są jednostki wyróżniane a reszta gnój. Zero zespołu. Raczej oczernianie i pomiatanie i fochy szefowej bo zapiła...

Roman
@Żenada

Na czym to zachowanie polega i dlaczego piszesz, że zero zespołu? Można wiedzieć, jak ludzie są tu do siebie nastawieni i jak w związku z tym układają sobie współpracę?

Agnieszka

Aj,aj, trochę przypomina mi to stare, gimnazjalne czasy :) Szkoda, że tak wychodzi, w końcu jesteśmy dorośli. Bardzo takie zachowanie utrudnia pracę? czy można robić swoje? Chciałabym aplikować do biura, gdy wpadnie jakaś oferta pracy, ale nie chciałabym pracować w takiej atmosferze niestety.

Hotelarz

Korpo jakich wiele - centrala w centrum, zniżki do hoteli, premie. Są układy i ukladziki, w centrali można szybko zrobić karierę wiadomo jak, ale sięgać wysoko. Jest tu taka pani dyrektor od lansu (w sumie nikt nie wie za co to stanowisko), co jeździ po świecie ze swoim french lover. Żadne się oczywiście nie przyzna ale my WIEMY. To jest ta nowa jakość? To upadek jakichkolwiek wartości.

Kolega
@Hotelarz

W końcu ktoś nie boi się o tym mówić glosno…To wychodzi głęboko poza kontakty zawodowe, mydli sie wszystkim oczy, a zarzad kryje. Pozdrawiam.

Zadowolona

Pracuję w Orbisie od kilku lat i nie żałuję. Pomimo pandemii pensje są wypłacane na czas, są premie, bonusy, dofinansowanie do wczasów, świadczenia pomocowe, możliwy rozwój. Można skorzystać z noclegów w hotelach grupy ze zniżką. Nowe biuro w budynku Złotych Tarasów - super dojazd, dobre warunki do pracy. Do tego fajni ludzi w biurze i w hotelach, można zbudować sobie naprawdę świetne relacje - jak się tylko chce. Jak macie możliwość aplikowania, to polecam!

Lola
@Zadowolona

@Zadowolona, a po jakiego grzyba pracownicy mają jeździć do biura do Złotych Tarasów? Bonusy jakieś rozdają? Ja nic na ten temat nie wiem. Chyba, źe jesteś taka zadowolona bo tam siedzisz i (usunięte przez administratora) grzejesz.

Artur
@Lola

To chyba normalne ze pracownicy są w biurze . Czy może do tej pory pracowało się tu zdalnie? Ty pracujesz w innej lokalizacji czy dopiero interesujesz się robotą?

@Marcin

Fajna kryptoreklama :) Prawda jest taka , że im niższe stanowisko tym bardziej zgrany zespól. Czym wyższe stanowisko , a w szczególności w tzw. kierownictwo w biurze zarządu tym większy (usunięte przez administratora) , mobbing i niszczenie ludzi. W Hotelach , jeśli trafi się na ludzkiego GM rzeczywiście można popracować . Ale sumarycznie to typowe francuskie corpo. Pracownik jest tylko pozycją w budżecie i tak jest traktowany. A bonusy prawie takie same jak wymienia np. Biedra , no może poza kartą zniżkową do hoteli Accor ( DO ! 30% od ceny :) )

@Marcin

Wszystkie pozytywne opinie są pisane przez właścicieli

elmer3003
@Marcin

Opinia jak z oferty rekrutacyjnej... W rzeczywistości - brak jasnego podziału obowiązków, brak zakresu prac na danym stanowisku - co jest przyczyną częstych nadużyć... Mercure Katowice...

@elmer3003

Nnnn

Pracowałam w hotelach Accor w Polsce i za granica. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych firm, planuje powrót. W każdej pracy znajda się ludzie którzy nam „nie podejdą” ale nie obwiniałabym za to firmy samej w sobie bo Accor jest na prawdę dobrym pracodawcom, znam osobiście ludzi którzy pracują tam po kilkanaście lat.

Nnnn
@Nnnn

Poprawiam się, *pracodawcą ;)

Joanna
@Nnnn

A na jakie stanowiska w ogóle szukają? Bo nic nie piszesz co tam robiłaś?

Zostaw merytoryczną opinię o Orbis S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Orbis S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Orbis S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orbis S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 7 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Orbis S.A.