Solar-Bin Ductum Sp. zo.o. S.K.A.

Rzeszów

Opinie o Solar-Bin Ductum Sp. zo.o. S.K.A.

kolano 90 2011-08-04 12:21:27
Pracowałem w firmie pewien okres z moich obserwacji stwierdzam, że wszystkie osoby, które piszą na forum te bzdury i wymyślone słowa mają status ( usunięte przez administratora ) ". Nie stosują się do procedur obowiązujących na magazynie, brak dbania o sprzęt, towar oraz porządek na stanowisku pracy. Następnie dziwią się dlaczego nypla wkrętnego nie ma na lokalizacji lub wózek nie działa!!! Warunki są jakie są ale nikt na siłę nie przyjmuje do pracy! Jestem za tym aby takich ludzi karać a dobrych nagradzać.!Nadgodziny były płatne głupot nie piszcie!! Kierownictwo przez okres 2lat zrobiło bardzo duży krok w ulepszeniu magazynu. Specyfika magazynu jest ciężka ale z chęcią bym się przyjął ponowie bo gdzie teraz pracuje lepiej nie ma!!! Życzę powodzenia pracodawcą którzy będą mieć z takimi ludźmi do czynienia jak WY "kolega". Good Luck dla poszkodowanych i z dobrą wyobraźnią. ;]
anonim 2011-08-14 19:24:11
ta strona to jedyne miejsce, gdzie możemy podzielić się z innymi swoją opinią. Puki w solarbinie będzie pracowało kierownictwo jakie pracuje, ruch oporu będzie narastał!! a co to postu powyżej to... burdelu jaki tam panuje nie da się posprzątać więc gościu .. NIE [usunięte przez moderatora]
anonim 2011-08-18 15:17:33
Dezorganizacja w magazynie prowadzi do problemów organizacyjnych w całej firmie. Chaotyczne, złe zarządzanie magazynem powoduje opóźnienia w wysyłkach, pomyłki w lokalizacji towarów, złe wykorzystywanie zasobów, nadmiar lub niedobór towarów, a w końcu: niezadowolenie pracowników i klientów oraz gorsze wyniki. Życzę powodzenia ( usunięte przez administratora )
zadowolony 2011-08-18 21:45:14
pracuje wiele lat na oddziale firmy, jestem zadowolony, ale podpisuje sie pod wypowiedzia przedmowcy, w centrali pracuje za duzo ( usunięte przez administratora )h prace ambitnym osobom...
zadowolony 2011-08-18 21:50:36
ps( usunięte przez administratora )oda sodowa uderzyla do glowy, ale we wspolpracy z odzialami sprawdza sie, nie wiem jak relacje na magazynie, ( usunięte przez administratora )powinna odejsc, pojawia sie wszedzie nie tam gdzie jej miejsce i wprowadza niepotrzebne zamieszanie i zly nastroj...
Papillon 2011-08-22 16:46:30
Pracowałem w tej firmie parę lat jako magazynier. Z przełożonych jakimkolwiek szacunkiem darzę tylko jedną osobę ( usunięte przez administratora ) o przydomku z filmu o dzielnym latynoskim rycerzu w masce. Mówiąc żartobliwie - "człowiek, który pozostał człowiekiem". Wielka rotacja pracowników jest odzwierciedleniem warunków pracy i atmosfery.
anonim 2011-08-30 13:49:59
zatrudniają przeważnie młodych ludzi w wieku 20-24lata. którzy rok popracują i uciekają . bo nie wytrzymują panującej hierarchii i sposobu podejścia do róznych rzeczy. A kwestia nadgodzin, - nikt na nie nie chce zostawać , pracownik nie jest informowany przed ich rozpoczęciem tylko MUSI ZOSTAĆ az ROBOTA ZOSTANIE WYKONANA często 1-2 GODZINY W NOCY,,,,większa ilość osób nie chce nadgodzin, a musi zostawać w pracy bo mu kazą i musi zrobić wszystko do końca, nikt go nie informuje przed zakończeniem swego czasu pracy zeby został, tylko musi jebać do oporu!! ogolnie duże zamieszanie i duży chaos, dlatego ludzie odchodzą...
mały browar 2011-09-05 21:26:47
Odczucia mam takie , że jak tam pracowałem , to niektórzy nie potrafili doceniać tego co się tam robi . Są takie osoby które upatrują w magazynierach( usunięte przez administratora )zdarzało się tak , że poniewierali tobą jak szmatą . Podejście jak do maszyn . Człowiek się [usunięte przez moderatora] z nadzieją , że wyjdzie normalnie z pracy i spędzi wieczór w domu , a w nagrodę dostaje dodatkowe np. 2 godzinki do odbębnienia . Skoro tak myślą to niech ruszą tyłki i sami dadzą przykład jak powinno się robić . Nogi im do tyłka wejdą i się pozacierają tak , że będzie trzeba im tyłki pudrować . Więc niech zaczną doceniać to co się tam robi , bo warunki szczególnie w zimie są spartańskie . To nie ludzie są winni takiej sytuacji , tylko ten chory system . Pomysły wdrażane są jak kłody pod nogi , tylko pogarszają sytuacje i człowiek się irytuje . Mało osób kompetentnych z kierownictwa i wyższych szczebli którzy mieliby jakiś pomysł na poukładanie tego . Z jednej strony się nie dziwie , bo te osoby mają małe doświadczenie jeśli chodzi o takie sprawy . A druga strona medalu taka , że nie mają od kogo się nauczyć , podpatrzeć jak to wygląda w innych firmach , są zdani sami na siebie . Ale mniejsza z tym bo ich nie żałuje :) . Szkoda tylko chłopaków z magazynu , bo zdecydowana większość to równi goście , a perspektywy są takie że prędko się tam nic nie zmieni jeśli chodzi o ten aspekt. Trzymajcie się ! Mam nadzieje że zima w tym roku będzie krótka ;) .
plk 2011-10-04 01:20:36
szkoda zachodu i nerwów z zatrudnianiem się tam! lepiej poszukać czegoś lepszego, albo tego samego nawet za tą samą stawkę byle solarbin omijać z daleka!!!
rjshfy 2012-03-03 21:58:39
zal mi ludzi co tam wrocili bo nie mieli wyjscia.... wolał bym żebrać na ulicy niż pracować w tym bagnie
Eli 2012-03-15 16:04:04
Chyba nie dzieje się tam najlepiej, coraz więcej negatywnych informacji na rynku.
Marek 2012-03-16 09:01:24
To chyba rezygnuję ze składania tam papierów. Rozmawiałem jeszcze z kumplem, który tam pracuje i sam szuka możliwości, aby szybko odejść z tej fimry. Nawet za mniejszą kasę, byle gdzie indziej.
KLient 2012-03-29 14:13:02
powiem
Remek 2012-03-29 15:40:32
Nie mają towaru w Kielcach i Rzeszowie, bo może dostawcy nie dają. teraz jak nie zaplacisz to nie masz, ot cala prawda.
dr who 2012-04-20 12:33:16
Miałem przyjemność pracować w Solar-Bin i nie mogę zgodzić się z większością komentarzy jakie znajdują się na tym forum. Pracowałem jako pracownik biurowy i przyznam szczerze że zawdzięczam wiele tej firmie. Standardy jakie napotkałem mogą być wzorcem dla wielu firm w Rzeszowie. Fakt że kierownictwo nie zawsze jest kompetentne jest niepodważalny. Natomiast sam zarząd to ludzie na poziomie i z ogromną wiedzą. Z tego co wiem to parę lat temu dzielili się nią z resztą, czego wynikiem jest istnienie na rynku paru firm konkurencyjnych... tak więc...

Co do pracy na magazynie to przyznam szczerze że komentarze mnie dziwią. Nie oszukujmy się ale magazynier ma zasuwać. Fakt czy ktoś jest po prawie czy filozofii nie ma tu zbytnio wpływu na to że jest na magazynie i powinien się dostosować do warunków tam panujących.Praca na magazynie z natury jest stanowiskiem mocno rotującym więc jak się komuś nie podoba to niech szuka szczęścia gdzie indziej. Pomysły z wprowadzaniem systemów motywujących czy premii są porażką. Ciekaw jestem czy jak któryś z panów magazynierów będzie miał kiedyś własny biznes to będzie prostym chłopkom od noszenia palet wypłacał ekstra premie żeby byli szczęśliwi, czy też w przypadku problemu zastąpi ich innymi których na runku jest mnóstwo.

Negatywne komentarze są wynikiem bezsilności grupy roboczej najniższego szczebla. Jeżeli ktoś szuka pracy w dobrej firmie niech nie zwraca na nie uwagi. Fakty są takie że pracownicy magazynu na dzień dzisiejszy objęci są systemem szkoleń na równi z ludźmi na wyższych stanowiskach biurowych (certyfikowanych przez UE takich jak np.prof.obsługa klienta,negocjacje biznesowe itp), mają możliwość wyjazdów sponsorowanych przez firmę (np. narty), otrzymują bonusowe świadczenia socjalne itp.

Wiele osób siedzących w tej firmie w tym momencie z kawką przy komputerze za wcale nie małe pieniądze zaczynało swoją karierę na magazynie...

Pozdrawiam
era 2012-05-02 09:54:59
Każdy może mieć swoje odczucia, może komuś tam siępodoba, ale to są nieliczni. To jak piszesz, że biurowi nie narzekają, to porozmawiaj z nimi szczerze, to się dowiesz. Skałdają systematycznie podania w firmach konkurencyjnych i klientów proszą, aby im coś polecili, albo ich gdzieś polecili. Ale jedyne sensowne firmy teraz to onninen i hydrosolar.
jo 2012-05-05 12:17:08
Jak tak dobrze znasz całą branże, to pokaż mi drugą taka firmę, gdzie się nie szanuje ludzi i gdzie brakuje podstawowego towaru ?? Powiedz, która firma w branży ma takie problemy?
dr who 2012-05-10 17:12:38
Jeżeli chcesz ciągnąć na siłę tą dyskusję to proponuję abyś odnosił się do konkretnych argumentów z mojego posta. Jeżeli chodzi o traktowanie pracowników to sprawa jest prosta. Ty wymień firmę o pokrewnym profilu która twoim zdaniem traktuje pracowników lepiej niż sb a ja na każdą twoją firmę znajdę 10 które traktują znacznie gorzej. Czekam na odpowiedź. Jak już wcześniej wspominałem warunki pracy dyktuje sytuacja na rynku. Pracodawca może się do nich jedynie dostosować. Czy zdajesz sobie sprawę ile osób aktualnie pracuje na czarno bo nie jest w stanie znaleźć żadnej innej pracy??

Co do twoich uwag odnośnie stanów magazynowych to uważam że przeginasz.Piszesz na ogólnie dostępnym forum o czymś co jest informacją poufną.Domyślam się że w twojej umowie o pracę z pewnością jest podpunkt określający obowiązek do nieujawniania pewnych danych. Po za tym zastanawiam się jakie jest twoje pojęcie o stanie magazynowym. Jeżeli oceniasz to na podstawie plotek lub tego ile dzisiaj palet popychałeś to faktycznie jesteś wiarygodnym źródłem informacji (podejrzewam że innych źródeł nie posiadasz)

Reasumując-radzę tobie i podobnie myślącym narzekaczom zastanowić się nad zmianą pracodawcy skoro się wam nie podoba. .Sb będzie po was płakał ale w końcu da sobie radę:D
Jest jeszcze jedno wyjście idealnie dopasowane do forumowych narzekaczy. Nie trać czasu tylko idź do prezesa!!! Powiedz mu co sądzisz o systemie pracy,stanach magazynowych i poucz koniecznie jak powinien cię traktować. Na pewno to doceni. Bo jak można nie docenić takiego aktu odwagi na tle tchórzostwa i anonimowego obsmarowywania na forum.
jeloneeek 2012-05-12 12:04:05
Jak wygląda praca PH? Jakie warunki? Jakie narzędzia?
TEGO SIĘ BOJĘ 2012-05-14 09:31:35
To że kierownikom brakuje odpowiednich kompetencji i właściwego
należytego traktowania ludzi im podległych - prawda
Czy usłyszeliście kiedyś od przełożonego ::dzięki za pracę,
bardzo dobrze zrobiłeś to,
czy przy premiowaniu uwzględnię to,
pochwalę cię przed ludźmi wyżej
itp...
Nie!!!
Liczy się tylko zapieprz i robota.... i robienie odpowiednich wyników
za które pochwały zbiorą i premie inni - tj. wasi kierownicy...
Praca - pracą robić trzeba bo ciężko się wyrwać, a praca na czarno to
też nie satysfakcja - żadnej opieki , składek i itp...
......................
sk 2012-05-22 18:38:18
TADMAR, BIMS, ONINEN, HYDROSOLAR, GRUDNIK, INSTALBUD, HEATING-INSTGAZ, REFLEX, UNIMAX- tam jest lepiej niż w Solar, nie brakuje im towaru, szanują ludzi i mają prawdziwych kierowników a nie pseudo- jak w sb.
Po co chcesz iść do tej firmy na PH skoro dostaniesz na rękę ok. 2 a reszta w premii- której nie zobaczysz, no chyba ze umiesz sprzedawac to czego nie ma bo gwarancji dostawy z zakupów napewno nie dostaniesz, zresztą teraz nie ma tam nawet z kim gadać bo nikt się na niczym nie zna i napewno Ci nie doradzi. Kiedyś jak był[usunięte przez administratora] to wysłałeś projekt a oni Ci wycenili, podali zamienniki i terminy a teraz banda kiepów tam siedzi, na oferty też nie można liczyć bo wiecznie zapracowane i możesz dostac oferte na za tydzień- jak masz klientów, którzy zaczekają to idź.
Powodzenia Ci życzę bo klienci odchodzą i dlatego takie imprezy i wyjazdy, by ich zatrzymać. To że firma nie ma towaru doktorze dr whu tajemnicą nie jest- widać jesteś kolejnym \"bystrym\" pracownikiem, który się ostał w tej firmie za podpie... bo pojęcia nie masz co to tajemnica i też siejesz psychoze stra [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] .
Klient przychodzi i czeka na wydanie towary 30-40 min !! a robota na budowie czeka, na dodatek dowiaduje się że znowu połowy rzeczy, które chce- nie ma i handlowiec dzowni do zakupów i pyta \"na kiedy będzie\" a potem odpowiada ze nie wiedzą :-)
Zatem wniosek: albo zatrudniają ludzi z ulicy, którzy się nie znaja (czyli mają pracowników takich że nic nie potrafią) albo pracownicy są ok, tylko oni sami nie potrafią nimi zarządzać bo prawe reki prezesów mówią im to co chcą, a nie to co się dzieje,
a jak ty szarak sie wyłamiesz i powiesz coś na zebraniu-mimo że powiesz prawdę- jesteś na liście do zwolnienia, bo prawda nie ma tam miejsca bytu, więc przygotuj się że usprawiedliwieniem dla Ciebie że nie robisz planów nie bedzie \"bo nie ma podstawowego towar\" bo szef Ci odpowie tak, że Ci albo się odechce albo pomyslisz że nie pracujesz wśród normalnych okoliczności....
plus 2012-05-23 20:33:50
Panie sk jeżeli chodzi o zarobki to tak z palca można sobie rzucać hasłami, a prawda wygląda inaczej. firma taka jak solar-bin wątpię żeby miała problemy, albo przy problemach organizowała takie kosztowne imprezy. tyle lat na rynku robi swoje oraz oddziałów mają tyle co mieli. a problemy z towarem zdarzają się wszędzie...
sk 2012-05-29 17:14:09
plus - 2012-05-23 20:33:50

W twoje posty i tak już nikt nie wierzy, więc nie wysilaj się i nie pisz już lepiej nic więcej, bo tylko k***na z siebie robisz :-)
Pracowałem jako PH i miałem 1,7 to wiem o czym pisze, a w konkurencji mam prawie drugie tyle + premie bo mam czym handlowac, mają towar, spotykam się z chłopakami i wiem jak u kogo sytuacja wygląda... sb odradzam chyba że lubisz byc poniewieranym. A pan plus już pewnie długo nie popracuje bo za p**lanie też czasem zwalniali hehe
gal anonim, bo się boję kierownictwa 2012-07-24 00:16:55
Miliony Zysków Z Ludzkiego Wyzysku
Małe Rączki Wśród Zabawek Lecz Nie Po To By Się Bawić
10 Centów Za Godzinę, Co Za Szczodrość, Co Za Hojność
Tak Cholernie Z Tego Dumni, Że Bogacą Się Na Biedzie

a tak pozatym wielka porażka, kierownictwo.... brak mi słów by wyrazić to co czuje, wydaje im się że są nie wiem kim a tak naprawdę..... hmmmm nie dokończe, jednym słowem państwo w państwie, gdyby tak naprawdę prezes wiedział co się dzieję..... pozdrawiam
abidabi 2012-08-04 20:50:12
No właśnie... gdyby Prezes wiedział co się dzieje!
Wystarczy porozmawiać z pracownikami którzy swoje juz przepracowali... którzy budowali oddziały, wprowadzali nowe technologie, nowe produkty... Taki pracownik ma największa wiedzę w jaki sposób poprawić funkcjonowanie oddziału i relacje z klientami.
Tylko trzeba się spieszyć Panie Prezesie bo nie wiele juz takich pracowników zostało.
swój chłop 2012-08-06 21:07:45
Jeżeli chodzi o Solar - Bin, to
- są ludzie równi, naprawdę spoko, z którymi można porozmawiać MIĘDZY SOBĄ o firmie i po za firmą i trzymają gębę na kłódkę i nie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ą,,,,( na magazynie i w biurach są takie osoby)
-są ludzie[usunięte przez administratora] i Święte Krowy,
- są ludzie mało kompetentni, nawet bez kompetencji, bez doświadczenia i wiedzy na temat towaru, asortymentu którym sprzedają, a już nie wspomnę jak traktują ludzi i osoby które mają pod sobą, - Zajmują stanowiska kierownicze, i dbają tylko o własną prace-d...

ale najgorsi są ludzie 2-giej kategorii.....

Co to za kierownik, który nie pomoże, nie dźiwgnie nie podniesie bo ręce pobrudzi, albo który na towarze się nie zna, albo który da polecenie żeby tylko podwładny miał zajęcie a nie plątał się po magazynie, szatni.
CZŁOWIEK JAK CZŁOWIEK - JAK KIEROWNIK I TEŻ SPOCZYNEK CHCE NIE TYLKO WTEDY CO PRZERWA,

Nie mam tu żadnych motywacji do pełnienia obowiązków.
żadnych zachęt, pochwał.
KADRY KADRAMI ,KIEROWNIKI KIEROWNIKAMI ,A MY ROBIMY MIĘDZY PODPIERDALACZAMI I W PAŃSTWIE (PRACY POWIĄZAŃ KONTAKTÓW RODZINNYCH I ZNAJOMOŚCI)
klient 2012-08-14 23:36:51
Jestem w szoku co się dzieje w tej firmie. Pamiętam czasy kierownictwa np. w o/nowy sącz gąbki i czarnej. Wspaniałe czasy i super atmosfera. Dla[usunięte przez administratora] nie było rzeczy niemożliwych, pełen profesjonalizm , kobitka w tej branży nie do zastąpienia. A tu nagle kierownik karierowicz , skąd on został wzięty, nic dla nas klientów, oby tylko do przodu. Skąd bierzecie takich ludzi , czemu nie szanujecie ludzi których macie. Jak tak dalej będzie to was nie będzie, a mam nadzieję .ze ludzie którzy na was sumieńie pracowali będą dalej dla mnie wsparciem ale u konkurencji.
pyły PH 2012-09-03 20:18:43
Bardzo współczuję pracownikom SB ja juz się od tej firmy wyleczyłam. Perezes i mój kierownik oddziału to ludzie bez kompetencji w zarządzaniu, totalni kłamcy i oszuści. Mimo wykonanych planów kombinowali by premi nie zapłacić. Ktoś pytał jakie zarobki i narządzia pracy - wiec informuję. Ja po wielkich negocjacjach i łaską wyciągnęłam 2300 netto + premia, Renault Clio - strach jeździć o naprawę ciężko, a to że przedstawiciel ma pracowac bez kompa to załamka. Teraz pracuję w innej branży bo wielki p. prezez i kierownik załatwili mnie jak dostałam propozycję pracy u producenta od instalacji. Dałam sobie spokój z instalacjami. Teraz mam roczną Skode Octavie, nowego laptopa i zarabiam 5500 netto + kwartalna premia za wykonany plan 9100netto. Ludzie jak wiecie na co was stać i macie głowe na karku to zbierajcie sie z tej pseudo firmy
tiruriru 2012-10-03 23:50:39
Goście z magazynu macie plany i marzenia??? Jeśli macie to [usunięte przez administratora] stąd jak najszybciej, próbujcie czegoś nowego, ryzykujcie, bo tu się one nie spełnią, będzie tylko gorzej, powodzenia zimy:)
lori 2012-10-26 19:45:39
Widzę ze niewygodne wpisy zostają bardzo szybko usuwane!!!
Dlaczego? Bo ktos napisał prawde? Bo nie potrafimy przyznać się do swoich błedów?
Błędnych i nie do końca przemyślanych decyzji? A może decyzji podjętych przez niekompetentnych pracowników wyższego szczebla? Długo można tak wymieniać…
Solar-Bin to była dobra firma. Z uśmiechem na twarzy jechało się do roboty. Fajna załoga, wsparcie z centrali, zarząd myślący o pracownikach. Klienci byli zadowoleni z obsługi, logistyki, dostępności towaru oraz cen!!! Wszystko co dobre to długo nie trwa.
Teraz jest Solar-Bin Dystrybucja SKA ale to już nie ta sama firma.
Nie ma już tych klientów, kolegów po oddziałach, kolegów i koleżanek w centrali.
Nie ma tez tych oddziałów, nie ma tego towaru, nie ma prężnej firmy jak kiedyś, nie ma szacunku na rynku. Nie ma już tych pensji.
A upomnij sie o coś to jest tylko jedna odpowiedz KRYZYS!
Tylko że jak nie robisz planu i powiesz ze jest to spowodowane kryzysem to nikogo to nie interesuje.
Słupki są święte.
dani 2012-10-31 19:22:36
Zwolnienia ,zwolnienia -wieczny brak towaru no i wizje sprzedazy .Szkoda dobrych pracowników których zwalniają.
Zarzad jak skała nic go nie rusza .kto moze ten niech szuka pracy gdzie indziej.
kierownik 2012-12-19 08:34:39
kondycja finansowa firmy zależy przede wszystkim od stanu należności klientów, ludzie którzy są odpowiedzialni za to, którzy stali się adwokatami dłużników przed własną firmą powinni odejść już dawno i zabrać ze sobą dłużników do następnych pracodawców, nie czas na pozerstwo... jeżeli dzień pracy niektórych kierowników w większości składa się z narzekania do dłużników na własną firmę to pojawia się pytanie kto dla kogo pracuje? i kto komu wypłaca wynagrodzenie zapewniające byt?
a19 2012-12-19 08:47:03
czy w tej firmie coś się zmieniło?
Marek 2012-12-24 15:32:27
Słyszałem , że ludzie sowite talony na Święta dostali ... Ludzie co wy tam robicie ? Spieprzajcie z tego [usunięte przez administratora] . Jak wam pracodawca nie jest w stanie zapewnić tego co wam się należy z urzędu , to po cholerę tam robić ? Pieniądze socjalne to są tam przeznaczane na inne cele . Prezes was na każdym kroku mami , przejrzyjcie w końcu na oczy , on dba tylko o własny tyłek . Jak się o ludzi nie dba , to niech się nie dziwią , że kolejni uciekają . Wesołych Świąt i żeby wam się udało wyrwać z tej rzeczywistości . Są firmy które przyjmą was z pocałowaniem ręki . Panowie ! Daleko nie trzeba szukać , popytajcie znajomych ;) .
Hegel 2012-12-30 12:08:24
Jeżeli jakiś zaklinacz, domaga się argumentów, samemu nie stosując się do swoich wytycznych. Bo co to za argument, w kontekście np. kodeksu pracy - zestawienie tzw. "sytuacji na rynku" z praktykami traktowania ludzi w sposób wybitnie nieodpowiedni. Żeby nie użyć bardziej adekwatnych określeń. To są tylko czary:)

Życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku
.........bobo....... 2012-12-30 14:26:21
Co to za schemat rozdawania talonów/bonów świątecznych.
Dłużej pracujesz w firmie dostajesz więcej....
Masz wiecęcej potomstwa dostajesz więcej
Masz lepsze stanowisko dostajesz więcej.

I jak by porównać magazynier, który pracuje 5lat , a kierownik który pracuje 5 lat to (kierownik zarobi więcej) to i tak dostanie więcej

Fundusz socjalny powinien być dzielony równomiernie.

W mym zakładzie gdzie pracuję od 2msc fundusz pracy jest dzielony odpowiednio.i i wg mnie równo.

Nie bierze pod uwagę wieku pracownika , czasu pracy - stażu w zakładzie ,stanowiska pracy pracownika ( kierownik i księgowa magazynier szef firmy) biorą tak samo.
Ważne jest tylko żeby tylko pracownik pracował 1msc do tyłu czyli na dzień przyznania funduszu miał stażpracy w firmie 1 msc w tył ja sie załapałem, i miał 1 msc do przodu (nie byl na wypowiedzeniu - zwolnieniu)
i 2 RZECZ
socjalny fundusz dzielony od zarobków
jeżeli średnai twoja z ost msc pracy wynagrodzenia wynosi do 2000zł brutto dostajesz 1200zł brutto socjalnego - podatek
średnai z ost 6 msc zarobków w przedzialae 2000-2200 - 900brutto

srednia z zarobków 2200-2500 - 700

i tak dalej

jeżeli srednai za zarobków z ost 6 msc przekracza msc dochód BRUTTO 4000ZŁ - TO CI SIĘ NIE NALEZY.

FUNDUSZ SOCJALNY - JAK SAMA NAZWA MÓI MA POMÓC TYM CO NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄ

I U NAS CHŁOPACZEK CO PRACUJE BARDZO KRÓTKO DOSTAŁ PRAWIE 1000ZŁ NA RĘKE

CHŁOPAKI SZUKAJCIE PRACY
SKŁĄDAJCIE PAPIERY DO INNYCH ZAKŁADÓW,
BEDZIECIE MIEĆ LEPSZE WARUNKI PRACY , CIEPLEJ LEPSZY CZAS PRACY O 6 30 TO NA C LATARKĄ TRZEBA SZUKAC.
SKŁADAJCIE PAPIERY DO FIRM Z PODOBNEJ BRANŻY PO FIRMACH INSTALATORSKICH - ODBIORCACH TOWARU CZY JAKIEJŚC ROBOTY NIE MAJĄ - JAKIEJŚ FUCHY - JAKIŚ MONTAŻ JAKAŚ POMOC
DA WAM KAŚE TAKA SAMĄ ALE LEPIEJ WAM BĘDZIE.
jedną nogą już za burtą... 2013-01-18 21:42:09
w czym widzisz problem? klienci są od lat ci sami, problemy z płatnościami były od lat te same... jak się żąda od klientów zapłacenia odsetek naliczonych z trzech ostatnich lat, to czego można się było spodziewać...tylko spadkiem sprzedaży, i jeszcze jedno, jak się robi zakupy na koniec roku wielkości rocznej sprzedaży dla bonusu to jak się ma mieć kasę na zapłacenie innym producentom? i kółko się zamyka...a płacić ludziom trzeba, bo widzieliśmy na przykładzie kilku oddziałów jak odchodzą to pozostają po nich tylko zgliszcza które już niedługo same zgasną
otaki 2013-04-23 19:22:20
z większości oddziałów zostaną zgliszcza, niezależnie od tego kiedy który kierownik odchodzi, bardziej lojalni zostają dłużej, mniej lojalni odchodzą wcześniej, bez towaru nikt cudów nie zdziała, to nie ostatnia wieczerza... prezes zbyt dumny by przyznać się do błędnych decyzji, dyrektorzy sprzedaży i finansów to jakaś pomyłka w ocenie wszystkich firm zewnętrznych, pracowników oraz na podstawie wyników... kto zna firmę ten wie, że problem nie leży w pracownikach niższego szczebla...
ja 2013-05-08 21:42:02
czyja upadłość? oddziału czy spółki?
kkk 2013-05-16 21:44:30
całości
ale jaja 2013-06-26 11:27:44
Byłam dzisiaj Solar-binie w CK a tam zamknięte i nikogo niema.
Słyszałam że za niepłacenie rachunków odcieli im prąd.
Niewiadomo cz śmiać się czy płakać.
Ja tam już zakupów nie będe robić. zmienam hurtownie.
paula 2013-07-05 17:34:24
Nie ma żadnego planu ratowania firmy , likwidują oddziały jeden po drugim , na końcu pewnie centrale . Mamią tylko ludzi , że będzie dobrze . A w sumie co mają innego powiedzieć ? Nie chcą paniki siać . Nie ma żadnych pozytywnych symptomów , żeby to miało się dźwignąć . Pod stołem oferują wynajem magazynu centralnego innym firmom . Ludzie zmieniajcie pracę , bo tu już lepiej nie będzie . Zarząd toczy grę , żeby jak najwięcej ugrać i zwinąć na końcu manatki . Oni już wiedzą , że z tej mąki chleba nie będzie .
popo 2013-10-08 23:00:59
Ja z SB odszedłem 4 lata temu i... to była najlepsza decyzja w moim życiu!! Pamiętam czasy jak te "forum" zaczynało istnieć... to był taki zew wolności słowa i wypowiedzi!! to tutaj wszystko się zaczęło, cały bunt! ludzie już nie musieli ryzykować swoją wypowiedzią na temat pracy na zebraniach, bo mogli wypowiedzieć się tutaj! Dzisiaj z ciekawości oglądam co się dzieje w SB i widzę że nie jest kolorowo. Rzeszów to moje ukochane miasto mimo iż pochodzę ze śląska to wiem jak ciężko jest tam z pracą i ludzie chwytają się wszystkiego. Już 4 lata temu się źle działo lecz atmosfera była przyjemna... stara ekipa nie do zdarcia!! ludzie trzymali się kupy nie było kapusiów.. no.. oprócz benka hehe.. lecz rotacja i roszady robią swoje... powodzenia chłopaki! liczę na to że szybko znajdziecie nową lepszą pracę a o SB będziecie pisać kiedyś tak jak ja dzisiaj!
xyz 2014-03-21 10:35:32
no i pozamiatane - firma praktycznie już nie istnieje - wprowadzili wyprzedaże (niestety za późno)
arturo 2015-01-31 17:07:18
a skad macie te informacje o teoretycznej upadłości Solar-Bin Ductum? typowo z internetu czy może od jakiegoś pracownika firmy? bo takie info żeby tak ogłaszać to dobrze byłoby mieć potwierdzone. Ja pierwsze słusze że solar bin jest w upadłości, wiec bardzo dziwi mnie to co piszecie, no chyba że coś przeoczyłem, tak też może być
X 2015-02-01 18:43:32
Jest w upadłości likwidacyjnej pozostało ok. 10 osób które wyprzedają "resztki". Smutne, że zarząd doprowadził do takiej sytuacji i tyle osób zostało zwolnionych... szkoda
dk 2015-02-03 14:55:58
A kto ze starej gwardii jeszcze nie uciekl z SB? kto w szczesliwej 10 tce?:)Emil?
kruk 2015-02-06 20:37:03
kolego DK w SB zostały dwie koleżanki paru magazynierów i to wszystko niestety przykra sprawa - a kto następny ?
hah 2015-11-20 21:00:38
Trzeba być bardzo nieinteligentnym aby zamieszczac tak pozbawione sensu i logiki wpisy... masakra, ze ktoś taki nie ma pojecia o niczym, nawet gdzie sprawdzić czy firma jest w upadłości- a poucza innych.
hans 2016-05-20 21:10:58
ja tu szukam pracy @Diago a wy tylko o zwolnieniach mówicie. Chyba nic z pracy tu nie będzie dla mnie
Zostaw swoją opinię o Solar-Bin Ductum Sp. zo.o. S.K.A. - Rzeszów
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Solar-Bin Ductum Sp. zo.o. S.K.A.