NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

Henryk z Bagien

Teraz jest sraczka na sprzedaż odkamieniaczy... Chcą by DK tłumaczył się dlaczego nie sprzedaje po 10 dziennie. Śmiech. Firma bardzo nisko upladla, zaryzykowalbym stwierdzenie że klęczy. Mamy 21 wiek, ale w neonecie podstawa przychodu jest odkamieniacz!!! Kto tam w tej centrali pracuje?! Czy ta osoba mała kiedykolwiek styczność z handlem? Szok.

Soviet-union

Po wieloletniej współpracy postanowiłem rozwiązać umowę, na zachętę aby zostać zaproponowano mi całe 100 zł. Czyli poprawna najniższa krajowa. Z kolei druga ciekawostka nie ma szans na odejscie bez okresu wypowiedzenia niby taka polityka firmy, nie wypuści cię ot tak i możesz wpadać postać w koncie przespać się na socjalu, ograć snejka na telefonie, firmę na to stać ale na godna podwyżkę już nie. Tak też wyglądają moje ostatnie tygodnie pracy w nn. Jedyny plus to to że już nic nie muszę cały ten natłok obowiązków rozbija się na swierzaków których u mnie pełno. A to mają problemy przy dostawie a to niema sprzętu na czas, awanturka z klientem od reklamacji, niszową sprzedaż PG gn na sklepie, źle wydane sprzęty do transportu to teraz codzienność. Moje umiejętności kosztują a za to co dostaję na wypowiedzeniu to mogę zaoferować moją obecność na 8h. Odliczam już tylko dni do odejścia do nowej pracy. Także tak to wygląda po rzuceniu papierkami jak by się ktoś zastanawiał

Dawcio

Ta firma to żart żenujące pieniądze dla DK, a najwiecej się od nich oczekuje i oczywiście zbierają największe baty od przełożonych i klientów. Oczywiście pieniążki na reklamę dla nowych celebrytów się znajda, ale na fundament swojej firmy to najlepiej napluć i niech robią za śmieszne pieniądze tak żeby każdy rzucał wypowiedzeniem, bo się odechciewa roboty w tym miejscu.

L

Kiedyś w firmie stawiano na jakość obsługi,jakość pracownika. Dziś z każdego sklepu zwalania się po kilka osób. W centrali to samo. Wejdźcie na ogłoszenia o prace i zobaczcie ilość wolnych wakatów. Mnie niestety trapi co innego, a mianowicie jakość menadżerów. Nie wspomnę tutaj o ks bo są to pionki w rękach RKS. Natomiast muszę tutaj wspomnieć o jednym z rks na regionie III- Panu Jacku. Przyszedł chłopak jako sprzedawca, mianowany na kierownika sklepu po czym po jakimś czasie został RKS. Zadam pytanie, co dziś powinien mieć w sobie manager, jakie umiejętności kierowania zespołem, być prawym oraz sprawiedliwym, a przede wszystkim być człowiekiem na poziomie. Ten Pan już niejednokrotnie pokazał, ze cechuje go (usunięte przez administratora) bezczelność i brak szacunku do drugiego człowieka. Nie wspomnę tu już o fakcie, ze na jego pomoc nie ma co liczyć. Zostajesz sam sobie, natomiast kiedy coś pójdzie nie po jego myśli, za wszystko winni są doradcy i ks. Dziś w firmie nie zarobisz kokosów, ale ja winna posłusznosci ani niczego prócz świadczenia stosunku pracy winna nie jestem. W regionie III maja już nie jedna nagrana rozmowę, nie jeden screen ukazujący (usunięte przez administratora) wobec pracowników. Ludzie boja ujawnić się pewnych rzeczy bo boja się konsekwencji w postaci utraty dochodu który i tak jest jaki jest. Natomiast bańka za jakiś czas pęknie a Pan Jacek wraz ze swoją arogancja zostanie usunięty z firmy, bo dla takich ludzi miejsca w tej pracy nie powinno być miejsca. W niedługim czasie mam nadzieje ze w firmie ustabilizuje się i takie prostactwo zostanie usunięte ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Szkalowanie ludzi, obrażanie, obniżanie wartości to jedne z wielu negatywnych cech Pana Jacka.

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

L

W swojej wieloletniej karierze handlowca, przerabiałam wielu RKS, natomiast od pewnego momentu coś pękło we mnie. Do władzy doszedl nijaki sprzedawca ze skklepu Top Store potem (usunięte przez administratora), nazywa sie (usunięte przez administratora). Jest masa dowodów na to jak mobbinguje ludzi. KS,Doradcy czekają na odpoiwdnią chwile by zgłosić to do sądu pracy. Rozumiem,że firma nie jest w stanie zaproponować godziwych pieniędzy, ale jako człowiek oczekuje do siebie szacunku. Tak chamskiego i prostego człowieka, który nie potrafi zbudować prostego zdania z interpunkcją, wyjaśnić dla KS,Doradcy spraw które wymagają konsultacji. Można by pisać wiele, natomiast to już niedługo się skończy. Były Regionie III jeśli macie jakieś wątpliwości co do traktowania nie zwlekajcie, zgłaszać, może firma nauczy go szacunku. do drugiego człowieka.!!

Wilk z Nyska Street

Psioczycie na pracodawcę że nie daje podstawy wprowadzonej przez rząd,ale jak sądzicie czy to Neo jest winne czy ten chory rząd który wprowadza coś po raz kolejny,nie mając do końca pewności czy jest to zrobione tak jak powinno.Neonet jak wszystkie firmy w Polsce kombinuje,a że mają naprawdę dobrych radców prawnych którzy pomagają im być " na prawie" to w czym problem? Nie zrozumcie mnie źle, problemem firmy nie jest brak podstawy zgodnej z wytycznymi ,czy wymagania odnośnie sprzedaży czy może pakowanie kasy w "dziwne reklamy" kończąc na obcinaniu kasy na pkt. Problemem są PLANY narzucane na sklep,które demotywują na starcie oraz brak doceniania ludzi.

Peon
@Wilk z Nyska Street

No to zdecyduj się, czy problemem jest "ten chory rząd", czy może jednak sama firma, która narzuca plan i nie docenia ludzi. Jeżeli wezmę nóż i z sukcesem zgwałcę oraz zabiję X kobiet, to fakt, że uda mi się uniknąć wykrycia i odpowiedzialności karnej nie czyni mnie w żaden sposób lepszy od takiego, którego złapali i zapuszkowali. To są bandyci uprawiający przemoc w białych rękawiczkach.

Nierząd
@Wilk z Nyska Street

Tak to wina rządu głównie że przez ich decyzje tak mało zarabiamy. Neonet od tego ma dyrektorów i zarząd który ma dobrze płacone, aby pracownicy żyli godnie. Wypłaty w Neonet to kpina... Nie polecam nikomu tej pracy.

Maciek
@Wilk z Nyska Street

Jakby miał tak dobrych radców prawnych to by wykombinowali jak sklepów nie zamykać... tym czasem kombinują jak nie zapłacić ludziom uczciwie . Firma opiera się na wałku skoro wobec klienta musisz manipulować rabatem czy promka oraz wciskać ProduktStary oni wobec ciebie kombinują by jak najmniej dać

Golota

Nawet chciałem coś napisać ale mi się odechciało bo i tak nikt nie zareaguje i nie odniesie się ... Kiedyś praca w Neo to było coś ...teraz wstydzę sie powiedzieć gdzie pracuję ...Więc 29.09 położę wypowiedzenie 1.Brak najniższej na umowie ...wstyd 2.Wypłaty na poziomie 2600 pln w dzisiejszych czasach przy cenach to nie starcza nawet do 20... 3.soft (usunięte przez administratora) tak robiony żę niby ok.. 4.Warunki socjalne...

RzułtyDK2137

Jaki GN, wariacie?

majk

Pan Dyrektor nie wie, że podpunkt 2c programu "Polec pracownika i zyskaj..." wyklucza możliwość uczestnictwa w programie KS. Tymczasem gość na tak potężnym stanowisku w tej firmie nie potrafi przeczytać regulaminu. Poziom szkoły podstawowej.

Bnk
@majk

To nie pierwsza bzdura którą napisał: ) pisze je codziennie : ) ameba straszna

Urząd Pracy
@majk

Nieźle musi im się w tyłkach kotłować skoro płacą 800 zeta za pozyskanie. Wystarczy wejść na portal z ogłoszeniami i zobaczyć ilu ludzi brakuje do pracy.

@Urząd Pracy

800 zł nic nie zmieni bo ktoś przyjdzie zobaczy co oferują i ucieknie . To sytuacji nie uzdrowi , podejście zarządu by ludzie za konkretną prace konkretnie zarabiali już tak . A jak ktoś chce najniższym kosztem to ma co ma . To już nie są czasy że byle by praca była , teraz ludziom się nie kalkuluje . Czwarta fala coraz bliżej zamkną sklepy w galeriach a wy będziecie chodzić na dyżury za które wam nie zapłacą , mienić ceny w pustym sklepie , robić promocje dla krasnoludów bo przecież zdjęcia ważniejsze niż zdrowy rozsądek że sklep zamknięty , 1980 tyle dostaniecie chyba że macie mniej niż 26 lat wtedy troszkę więcej . Ciekaw jestem jak po tej 4 fali się przerzedzi ... A może teraz w cudowny sposób znajdzie się rozwiązanie bo już tarczy nie ma i nie trzeba pracownikom obniżać wypłat i płacić 80% , może teraz nagle będzie można coś obejść ... Albo powiedza wiecie pademia obniżamy premie bo wirus , obroty żeby chcieć trzeba mieć akcja = reakcja dla chcącego nic trudnego , szybciej wyjdziesz dalej zajdziesz , na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą plany plany plany polisy wyzwanie mc donalda sprzedawać akty miłosierdzia i nie zwalniamy ale stracie się a będziecie minęli ... kiedyś bo młodość zdrowie osiągnięcia konkursy ....

Trochex

Firma oferuje tylko to co musi zaoferować przez prawo czyli: płaca minimalna, toaleta, bieżąca woda.

Nickt
@Trochex

Toaleta? Nie wszędzie...

o takich co ukradli pensję

Najpierw był Amerychański Krupnik dobry, taki big taki ze 3 tygodnie max. Potem był żelipapą kucharz który nawet nie zdążył wylądować na bramkach, a już coś go zastąpiło. Następnie mokre Pandziondko z oczami podkrążonymi jak drobne jednostki w piwnicach domu białego. i tutaj na finał! Cały na bogato, wchodzi stary Błazna 3RP, rodziciel Stańczyka XXI wieku, Kajzerka, 39gr. Pan da mi pieniądze z góry bo nie wyczymie i do kredytu nową konfigurację TV za 1/4 wypłaty mej dorzuci! Pysznej kawusi życzę

Pracownik Oflagu region 3

Ej, znacie przepis, dzięki któremu dostaje się 180 PLNY za 10 dni urlopu wypoczynkowego ?

Gnuj
@Pracownik Oflagu region 3

Właśnie czy temat nienadaje sie do sadu pracy? Kadry niezabardzo wiedzą jak to wytłumaczyć i mącą coś o premii i ze z tego wyliczają, cos mi tu śmierdzi!

AO_OA
@Gnuj

(usunięte przez administratora) Dadzą Ci mniej niż minimalną, abyś sobie mógł premią "dorobić", a w razie gdyby Ci się to nie udało - dodadzą Ci wyrównanie.(usunięte przez administratora) przez swoich pracowników kiedyś nawet rozsyłał na maile takie kolorowe broszurki ze zdjęciem uśmiechniętego pracownika, gdzie wytłumaczone było, że takie okradanie DK jest jak najbardziej zgodne z prawem :)

Majewski
@Pracownik Oflagu region 3

To jest dodatek, a nie wynagrodzenie za 10dni

PracaPracaW3

Słyszałem że na niektórych sklepach jest coś takiego jak premia frekwencyjna, jak to u wygląda?

DK
@PracaPracaW3

U nas 300 stówy brutto miesięcznie za chodzenie zgodnie z grafikiem, brak L4, brak urlopów na żądanie.

@DK

Premia frekwencyjna to fikcja , niby jest i płacą a w praktyce nie ma jak większość rzeczy tutaj . 300 brutto ale premia frekwencyjna stanowi dopełnienie do najniżej tak jak inne dodatki np skarbonka (usunięte przez administratora)

@Maciej

Znaczna cześć mojego komentarza w którym wyjaśniam jak działa mechanizm wszelakich premii i dodatków w tej firmie został usunięty. Powiem tak Frekwencja wchodzi w dopełnienie do minimum . czyli Twoje minimum składa się z tego co masz w umowie - podałem kwoty , i teraz by było tyle ile w ustawie to doliczają do tego premie , frekwencyjna i sprzedażowa oraz skarbonkę . Premia frekwencyjna nie jest liczona od minimalnej krajowej tylko stanowi jej cześć . Ciężko to wyjaśnić bez podawania kwot i z usuwanymi komentarzami . Nie trzeba zaawansowanej matematyki by policzyć że to się nie kalkuluje bo ustawowo minimum musza zapewnić . Pisałem też , że jak jest jakiś konkurs sprzedażowy to obiecaną kwotę bierzcie w gotówce bo inaczej też wam to policzą tak że zrobicie a nie zarobicie

Rjdj
@Maciej

Skoro dają jako dopełnienie to i tak lepiej niż by nie dawali. W koncu lepiej miec 300zl brutto takiego dopelnienia niż zapierniczac po sklepie pół miesiąca aby takie dopelnienie uzyskac. Inna sprawa, że albo dają to frekwencyjne wszystkim albo nikomu. Co za firma..

Ooo
@DK

8 lat pracuje i nigdy nie dostałem premii frekwencyjnej.

DK
@Ooo

Wybrane sklepy to mają

MM PLUS

Ile udaje się wam dorobić z wykonanych usług instalacyjnych?

Średnio 4 stówy na rękę

Zdzichu

20zl na miesiac

Szkodamd
@MM PLUS

Ze co? Ile? Dajcie spokoj! Za klejenie foli sa grosze za konfigurację laptopa też! Wiec niepiszecie ze wam wychodzi 200zl bpnto bzdura! Max 100zl i to trzeba dobrze nakrapiac

Uslugi
@MM PLUS

Firma usługi wypłaca na "raty" miałem ponad 20 usług (aby dostać chociaż te 200 zł) to oczywiście za dużo dla neonetu i rozdzielili mi to na dwa miesiące .. kpina !

@Szkodamd

Wiecie, że można też wykonywać usługi do TV, czy chociażby zmianę kierunku drzwi w lodówce, za które macie 50-60 zł? ;) Wiadomo, że z samych folii się nie uzbiera kasy, za te 6,5 brutto nie opłaca się nawet tego robić... Aaa I jeszcze jedno, najważniejszą rzeczą jest umiejętność sprzedaży usługi, bez tego nic nie zarobicie :P

Uslugi

Protokoły są na bieżąco rozliczane i dobrze wiem, kiedy je "uzupełnić" aby dostać kasę w danym miesiącu - nie jestem laikiem i wbrew pozorom wiem na jakich usługach można parę groszy dorobić

Dk

Najwyraźniej nie dla wszystkich jest to oczywiste, jeśli nie wyciągają więcej niż 100zl

@Uslugi

Zapewniam , że da się sprzedać IT premium czy kalibrowanie tv Kwestia bajeru , manipulowania rabatami , promocjami , rabatami specjalnymi czy odpowiednio dosprzedaż w ratach . Naprawdę za to ludzie zapłacą ... i jeszcze podziękują a starsi już w szczególności . Ponadto skończcie z robieniem klientom rzeczy za darmo ... bo potem wam nie płacą , tu niema że coś robisz bezinteresownie tu jest podejście albo ty masz albo klient. Jak sprawdzacie TV to tylko włączacie do prądu a nie ustawiacie , z komputerem to samo jedynie demo sklepowe ściągać , z telefonem to samo , włącza się , a za resztę zapłać , nawet za wymianę karty , baterii przełożenie karty kasujcie jako konfiguracja , zmianę języka na ukraiński to samo . Tu nic nie ma za darmo albo wy jecie albo klienci mają gratis . Naucz się kilku terminów z IT by brzmiały profesjonalnie a przeciętny gościu nie wie o co biega , poopowiadaj o usłudze i zapewniam , że da radę . Z Polisami też da i to konkretne ilości tylko tu problem, że się to nie opłaca

Neonet
@MM PLUS

Usługi to możesz sam robić klientom. Jak coś pójdzie nie tak to Neonet winą Ciebie obarczy. Zero wsparcia, tylko same wymagania. Przez 2 lata jesteście odpowiedzialni za wykonanie usługi, nawet jak zmienicie pracę... Za te nędzne gorsze nie opłaca się ich robić. Niech laptop padnie do którego ram wkładałeś. Sami za naprawę zapłacicie bo zero ochrony ze strony firmy. Operator od usług poinformuje tylko że niby dlaczego firma ma odpowiadać jak to Ty niby zepsułeś laptopa? Tłumaczenie że laptop był sprawny przez 1,5 roku po wykonaniu przez Ciebie usługi nie przemawia do nikogo. Jak klient chce reklamować do producenta produkt to Ty musisz znowu rozebrać lapka i wyjąć kość aby był w fabrycznej specyfikacji. Dla mnie to cyrk i dlatego po 6 latach wykonywania usług zrezygnowałem.

Siema

Siemka, jest tutaj może osoba która po wypowiedzeniu umowy nie opłaciła start inwentaryzacyjnych i jest w stanie opisać co robi z tym neonet?

@Siema

nic, jest to nie do ściągnięcia

O co chodzi

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej firmie... Na moje CV odpowiedziało 4 potencjalnych pracodawców... Spotkanie z kierownikiem odbyło się we wtorek rozmowa skończyła się w zasadzie w momencie kiedy powiedział że ta firma na umowie nie daje nawet najniższej wszystko co powiedział później już do mnie nie trafiła o jakiś tam premiach dodatkach itp... Rzdcuez to się w głowie nie mieści premie premia dodatki dodatkami ale taka firma która szczyci się sobą nie daje najniższej krajowej na umowie. Ludzie kto tam pracuje... Jak można podpisac umowę z firmą która nie daje podstawy regulowanej ustawa.. Miejcie godność. Wybrałem innego pracodawcę...

Kshs

Firmw niedba o ludzi,

Kezysiek

Pracuje 2 miesiące, ale bardzo mi sie niepodoba.teraz juz wiem czemu macie tyle ogłoszeń o pracę. Btw jaki mam okres wypowiedzenia w tym (usunięte przez administratora)?

klient

W sobotę 4 września zakupiłam na stronie neonetu telefon za ponad 700zł, zapłaciłam szybkim przelewem, w poniedziałek z rana otrzymałam maila z wiadomością iż nie posiadają takiego produktu,poprosiłam zatem o możliwość odbioru telefonu w sklepie stacjonarnym jeśli nie są w stanie wywiązać się z zamówienia internetowego, nie da się, zatem poprosiłam o natychmiastowy zwrot pieniędzy na konto szybkim przelewem, gdyż ja w ten sposób zapłaciłam, dopiero po kilku telefonach na moim mailu pojawiła się informacja, że przelew został wykonany, niestety nie jest to przelew szybki, gdyż do chwili obecnej pieniędzy na koncie nie mam. Moim zdaniem jest to oszukańcza firma, sprzedaje coś czego nie ma, czyli nie wywiązuje się z umowy i nie robi natychmiast zwrotu pieniędzy na konto. telefon mam uszkodzony i chciałam szybko dokonać zakupu, to teraz nie mam telefonu nie mam pieniedzy a neonet nawet słowa przepraszam. Już nigdy więcej zakupów w tym sklepie!!!to już mój drugi dziś wpis na tej stronie, poprzedni ktoś usunął

Nico
@klient

To jest forum dla pracowników, więc bez spamu proszę.

Szkoda
@klient

Niespamuj! To forum pracownikow! Troche rozumu!

Hahahahahaha

2400 brutto na umowie... Fantastyczne warunki pracy. Co Ty (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.