NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

AnnaS

Pracowałam 3 lata - jako kierownik. Trafiłam na ekipę ludzi zgranych. Mielismy naprawdę dobry kontakt i jasny podział obowiazków. Otrzymywaliśmy premie uznaniowe i bonusy co było ogromnym plusem . Mile wspominam te 3 lata. Polecam jak najbardziej to miejsce . Moje sugestie dla NEONET S.A.: Pracowałam 3 lata - jako kierownik. Trafiłam na ekipę ludzi zgranych. Mielismy naprawdę dobry kontakt i jasny podział obowiazków. Otrzymywaliśmy premie uznaniowe i bonusy co było ogromnym plusem . Mile wspominam te 3 lata. Polecam jak najbardziej to miejsce . Lubię atmosferę w NEONET S.A. za: kultura organizacyjna oparta na otwartości i szacunku

A co po trzech miesiącach?

Dariusz K.

Pracuje w neonecie od roku na stanowisku sprzedawcy i nie moge narzekac. Studiuje zaocznie wiec co drugi weekend potrzebuje wolne - żadnych probelmów ze strony kieorwnika czy zespołu. Ludzie fajni, życzliwi, poza tym sporo dodatków np pakiet medyczny czy karta na siłownie. Wynagrodzenie ok, na czas i czesto z premią. Ja polecam.

Marek K

Praca jak każda w handlu.. Idąc do neonetu miałem już spore doświadczenie w sprzedazy wiec nie ma tu niczego, co by mogło mnie zaskoczyć. Wiadomo, są dni lepsze i gorsze ale ogólnie oceniam na plus. Atmosfera spoko, nie ma chorej rywalizacji miedzy sprzedawcami jak to czesto bywa. Można sie sporo nauczyć - to mega plus. Wynagrodzenie na czas i sporo benefitów -karta na obiekty sportowe, pakiet medyczny, premie. Jak dla mnie spoko.

@Marek K

Jak trafiłeś na fajny sklep i ekipę - to spoko. Pakiety dodatkowo odpłatne, i to niemało.

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

Machnij na to ręką

W ciągu roku średnia wypłata miesięczna spadła o 25%. Firma na mnie zaoszczędziła tylko ile z tego powodu straciła.... W innych firmach prywatnych i budżetówce podwyżki a tu cięcia. Nigdy nie zaczyna się cięć od pracowników. Firma w rok straciła na jakości. Menagery na górze może i po fakultetach i z teorią w głowie, niestety praktyki żadnej. Śmieszne wychodzenie RKS na sklep by pokazać jak to się robi, kończące się potkulonym ogonem. Doradzanie i sprzedaż zostawcie profesjonalnym doradcom. Ups zapomniałem, Ci profesjonalni już odeszli a reszta ma zamiar....

Robert
@Machnij na to ręką

Na Pomorzu odchodzą do konkurencji.

Ryszard
@Machnij na to ręką

Czy w związku z tym, że wynagrodzenie w firmie NEONET spadło, wpłynęło to może również na sytuację kadrową w tym miejscu pracy? Pracownicy zaczęli odchodzić, bądź być niezadowoleni z obecnych warunków zatrudnienia? Firma przygotowała może plan naprawczy, aby wynagrodzenia wróciły do poprzedniego poziomu? Chciałbym poznać, co wiesz na ten temat.

Machnij na to ręką.
@Ryszard

Z tego co mi wiadomo bardzo mocno wpłynęło to na sytuację kadrową. W ciągu roku bardzo dużo osób odeszło, i to osób z bardzo dużym doświadczeniem. W ich miejsce zatrudniono nowe osoby co mocno odbiło się na jakości obsługi. Planu naprawczego nie ma. Widać butę i arogancję.

Misiek postapokaliptyczny
@Robert

(usunięte przez administratora) spod samiuśkich Tater??? To ty?? Słuchaj przyjacielu - jeśli to ty, ja tez odszedłem do konkurencji jak mnie zwolniłeś i chociaż nie wiem czy jest tak super mega fajnie, to na pewno milion razy lepiej niż w Neonecie, Neonet to taki kolejny postkomunistyczny biznes ze starymi pieniędzmi.

Fury

Taka prace trzeba po prostu lubic - prace z ludzmi, czasem pod presja - to fakt. Ja pracuje tutaj od około 2 lat. Na sklepie, na kasie, czasem na magazynie jak trzeba. Trafiłem na naprawdę fajną ekipę (pozdro!) i na życiowego kierownika:)

Gwiezdny Odbytor.

Ta firma powinna się nazywać Neo(usunięte przez administratora)

Mateusz Sz.

Praca w Neonecie jako sprzedawca - to praca z ludzmi. Jezeli ktos lubi kontakt z klientami i nowe technologie, to bez problemu sie tutaj odnajdzie. Ja pracuje pol roku i fakt, ze nie tylko zajmujem sie sprzedaza, ale takze obsluga kasy, stanami magazynowymi (sprawdzam czy/gdzie dany towar jest) i innymi rzeczami, ale to fajnie bo pszynajmniej nie jest nudno. Lubię atmosferę w NEONET S.A. za: Ekipa ludzi!

Leon

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przywrócić stare zasady wynagradzania

Iza
@Leon

Kilka osób wspominało już, że nie odpowiada im wprowadzony nowy system wynagradzania pracowników. Czy pracownicy rozmawiali z szefostwem na ten temat? Czy nowy system premiowy jest wyszczególniony w umowie jaką firma NEONET zawiera ze swoim pracownikiem? Rozwiń proszę tę myśl.

Nie jestem robotem

W kilku zdaniach, bez zbędnego hejtowania. Jak ktoś się spodziewa że zarobi siedząc za biurkiem i pokazując Klientowi gdzie jest towar- uprzedzam to nie tego typu praca. Ile można zarobić? Od 3 do 5k miesięcznie jako sprzedawca. Z czego najbardziej realne są zarobki między 3,5 a 4k. Co do wymagań, jeżeli nie jesteś kreatywnym mówcą, nie jesteś w stanie przekonać do siebie Klienta to Twoja praca będzie się sprowadzała do lipnych zarobków, lub do wciskanai po chamsku wszystkiego co w celach sprzedażowych. Czy ta praca jest zła? Nie, relatywnie jest całkiem ok w porównaniu do innych zajęć w branży handlowej. Firma ma swoje problemy, ale jak każda i to nie takie które dyskwalifikują ją jako pracodawcę. Inną kwestią jest czy nie da się zarobić więcej za tą samą pracę w podmiotach konkurencyjnych...

Americano
@Nie jestem robotem

To co piszesz to jest stek bzdur w tej chwili realnie to można wyciągnąć(usunięte przez administratora)zł to maksimum. Firma w tej chwili boryka się z brakiem pracowników .Do naszego sklepu miał być dodatkowy etat i do tej pory brak ludzi .To jest żenada ludzie się zwalniają nagminnie .To jest szczera prawda

Alice in Wonderland
@Nie jestem robotem

Być może pracujesz w sklepie z dużym potencjałem. Ja, jak i mój zespół nie zarabiamy (usunięte przez administratora)tysięcy. Jesteśmy dobrymi sprzedawcami (klasa 1 i 2) z wynikami.

maniekzlubaniek
@Nie jestem robotem

to sobie teraz wyobraź że 4-5 lat temu za tą samą pracę dostał byś (usunięte przez administratora) więcej, poza tym jak kolega napisał, zależy od sklepu, takich sklepów gdzie może doaradca zarobić (usunięte przez administratora) możesz policzyć na palcach

Jesteś robitem
@Nie jestem robotem

Komentarz sponsorowany. Człowieku, z miesiąca na miesiąc jest gorzej i tylko gorzej. U konkurencji zarobisz więcej, choć oczywiście zależy to od miejscowości. U nas jest tragedia.

Blelele
@Nie jestem robotem

A ja zarabiam około (usunięte przez administratora)zł średnio co miesiąc. Wystarczy mieć gadane. Nowy system jest daremny, więc nie jest łatwo. Jak ktoś siedzi i nie myśli, to nie zarobi. A wystarczy mieć głowe na karku. Proponować, proponować i jeszcze raz proponować.

Maniekzlubaniek
@Blelele

Kolego, nikt nie twierdzi że tak nie jest ale realia na sklepach są różne, czasami to nie wystarczy

RKS
@Nie jestem robotem

Nie wiem, kto Ci zlecił ten tekst. Ale generalnie "pitolenie o szopenie". Firma "dba", żeby pracownik nie przekraczał 2200 netto. Te "realne" 3-4 to brutto. Max 2 m-ce w roku. Przez pozostałe 10 miesięcy oddajesz, to co nadrobiłeś.

fantomas
@Blelele

Skoro tak, to ile masz punktów i ile punktów zbiera sklep oraz jaki ma plan?

Weteran
@Nie jestem robotem

skoro post jeszcze nie został usunięty przez admina, chociażby za to że podane są zarobki, to znak że jest to napisane przez firmę :) Nie czytajcie tego i nie bierzcie tego pod uwagę. Pozdrawiam.

Blelele
@fantomas

W lipcu uzyskałem (usunięte przez administratora)pkt. Wszystko wyrobione na maxa. Plan sklepu punktowy to był ponad (usunięte przez administratora)pkt. Jestem jednym z najlepszych pracowników w całym regionie. Lipiec był dobrym miesiącem. Na ogół mam srednio po (usunięte przez administratora)pkt i zawsze 1 klase.

fantomas
@Blelele

Do administracji gowork. Który punkt regulaminu narusza informacja o ilości punktów?

Nie jestem robotem
@Weteran

Wartości zostały bo są podane nieszablonowo, tj nie pasują do filtra i nie zostały ocenzurowane przez automat a moderator jeszcze nie wyłapał. Co do zarzutu że komentarz sponsorowany to wydaje mi się że mało prawdopodobne, aby firma kierowała Twoją uwagę na potencjalne większe pobory u konkurencji- patrz ostatnie zdanie.

Bolo
@Blelele

Więc jesteś w grupie (usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora)(usunięte przez administratora) ;)

anna88
@RKS

pracowałam 2 lata tam, zarobki zależały tak naprawdę od kierownika, na początku mieliśmy ch. kierownika i faktycznie zarobki dwa dwieście potem przyszedł konkretny gość i tak zmotywował załogę że zaczęliśmy zarabiać od trzech w górę , święta piątka pękła , po zmianie punktowym faktycznie zarobki poszły w dól ale czy trzy tysie to mało ? dla przeciętnego doradcy ? szczególnie się nie produkowałam żeby tyle wyciągnąć. Na moim sklepie jak odchodziłam niedawno jest chłopak który zarabia od lutego pięć , sześć tysi ale gość jest gigant po prostu w tym co robi . więc kwestia podejścia.

Doradca neo
@anna88

5 6 tysi chyba jak byłaś z kolegą we dwoje na sklepie w święta? 4 tyś to najwyższa wypłata w nowym systemie w sklepie w większym mieście i nie mówię tu o podawaczach towaru tylko o doradcach z z topu

Pablo.
@Doradca neo

Ostatnio nie ma szans na zarobienie dobrej kasy. Korekta goni korektę.

@Americano

a ja się zgodzę z przedmówcą, może tu doradca zarobić do 5 tyś na rękę bo ja z takim pracuję a sklep jest nie duży w małej miejscowości.

Karol
@Nie jestem robotem

Skąd masz takie informacje, na temat tych zarobków? Kompletna bzdura! Co z tego, że firma dała podwyżki skoro obniżyła premie za sprzedaż.... Pracownicy potrafią liczyć i już wiadomo, że na samych prowizjach od sprzedaży jest ok 20-30 % strata w porównaniu do systemu poprzedniego, a PRZEPAŚĆ w porównaniu do stanu sprzed 2-3 lat. Pracownik w Biedrze ma na lepsze warunki zatrudnienia, sądzę, że jest różnica między wykładaniem towaru na półki w markecie a sprzedażą sprzętu AGD RTV.(usunięte przez administratora)- TAK do tego sprowadza się ta robota, bo inaczej nie zarobisz na rachunki, na dom i utrzymania rodziny i siebie; sprzedasz klientowi pralkę za którą zarobisz 0,90 zł brutto ? ( TAK 90 groszy brutto), nie sprzedasz chociaż spełnia jego wymagania 100%, - będziesz wciskał sprzęt taki którego sprzedaż jest opłacalna dla CIEBIE. Co do konkurencji, niestety wygląda to podobnie ( nie mówię tak samo,) w, każdej tego typu sieciówce bazującej na tym samym modelu sprzedażowym.

OLo
@Nie jestem robotem

Można zarobić ale najwyżej Garba !...

Ela
@OLo

Dosłownie

olol
@anonymous

4000 zł można zarobić w grudniu jak sklep przekroczy 90% planu, inaczej jest to nie możliwe

Bolo
@olol

w grudniu 6, normalny miesiac 4 minimum

zbyszek

jestem ciekaw co z moim kodem rabatowym za wycofanie opinii negatywnej Moje sugestie dla NEONET S.A.: narazie czekam

Neodoradca

Całej firmie przydałoby się gruntowne wietrzenie kadr w szczególności niektóre osoby pracujące na stanowiskach menadzerskich nie mają pojęcia o jakim kolwiek zarządzaniu innymi ludźmi, przez takich pseudo rksow czy kierowników sklepy podupadaja, ponieważ nikt o zdrowych zmysłach nie będzie pracował nie wyrabiając planu itp za 2k na Msc przy takim natłoku obowiązków. Wymagania wciąż rosną i nie są adekwatne do pensji. Jeżeli ktoś chce być dobrym doradca musi zapomnieć o jakimkolwiek życiu osobistym, a i tak koniec końców firma niedoceni pracownika który się angażuje. Na jego miejsce przyjdzie kolejny głupi. Nadgodziny liczone na chybił trafił, wypłacane z opóźnieniami. Reasumując praca w tej firmie to szkoła życia i nauka cierpliwości. Jedynym rozwiązaniem problemu w firmie są odpowiednie osoby na odpowiednich miejscach co jest nieralene, i będzie się wiązać coraz większym odpływem doświadczonych doradców do konkurencji.

Kondzio

A na Pomorzu doświadczeni pracownicy z wieloletnim stażem uciekają do ... konkurencji.

Martin

Ktoś coś wie? Będą jakieś bony na święta?

Maciej
@Martin

Dostałeś "podwyżkę"? Zapomnij o bonach.

Ela
@Martin

Śmiechu warte te bony jak dla bezdomnych

Anetka
@Ela

Jak mnie to złości, że co roku to samo narzekanie. Pracodawca nie ma obowiązku NIC Ci dać z okazji Świat, a Ty mimo, że dostajesz, stękasz że za mało. Żenada

Jaromir
@Anetka

Aneta, ty pewno z tej kadry z góry... tzw. pierdzistolki, bo bronisz, a nie masz racji. Premia św. jest takim podziękowaniem dla pracownika za cały rok i uznanie że strony pracodawcy to dzięki nam tak naprawdę maja dużo kasę. Żenada Anetko

Anetka
@Jaromir

Sam piszesz, że to forma podziękowania.. Czyli nie obowiązek a dobra wola, która z niezrozumiałego dla mnie powodu co roku jest obśmiewana.

Pytający

Witam. Jestem pracownikiem neonet od niedawna. Mam do was pytanie. Czy wasz kierownik też zmienia często grafik? Czytałem, że zgodnie z Art. 129 par. 3 k.p. musi poinformować o zmianach co najmniej 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony nowy grafik... czy mogę się z nim nie zgodzić gdy załóżmy W piątek zmieni mi grafik od poniedziałku... gdzie załóżmy mam mieć na 12, a w piątek powie mi, że muszę być o 8 w poniedziałek, bo zwiększył się ruch.

Neon
@Pytający

Może o ile jest uzasadniona podstawa, jak choroba jednego z pracowników czy nagła zmiana kadry. (usunięte przez administratora)

Martin
@Pytający

Tak, to normalne. Kierownicy (niektórzy) nie myślą układając grafik, a później muszą robić korekty.

Neon
@Neon

Ciekawe że druga część mojej wypowiedzi została usunięta przez administratora przez co zmienia się kontekst o 180 stopni... Leć z tym do pipu.

Romanek
@Neon

To jest tzw elastyczny czas pracy, bo w firmie pracują takie elementy które nie umieją miesiąc prędzej zaplanować tego w jakie dni bedzie potrzebna większą ekipa do rozłożenia cen np.

Kartofel

Mam wiedzę o firmie Neonet ale jakoś administrator nie pozwala mu się nią podzielić.... Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zacząć myśleć

Kartofel.

Jak można napisać prawdę, opinię o pracodawcy skoro są usuwane przez administratora. Bez kwot, wulgaryzmów. Żenada. Wolność słowa.

Kartofel.

Od roku czasu, czyli od momentu zmian w systemie premiowania jakość obsługi w sklepach zszedł na (usunięte przez administratora). System premiowania powodujący spadek wypłat spowodował odpływ doradców z wieloletnim stażem i doświadczeniem. Kierownictwo całkowicie oderwane od rzeczywistości, kierownicy regionalni nie mający pojęcia o handlu i jakości obsługi. Brak chęci zatrzymania doświadczonych doradców robiących jakość dla sklepu, zatrudnianie osób, które dopiero zaczynają pracę, czasami nawet nie potrafiące się wysłowić spowoduje , że na sklepach pozostaną sami przewalacze towaru a klienci odejdą do konkurencji. Praca specyficzna, wymagająca upływu czasu i doświadczenia w staniu się dobrym doradcą, tym bardziej dziwi lekkomyślne pozbywanie się jakościowych, doświadczonych pracowników. Cóż Titanic nabiera mocno wody koniec wiadomy.

amg

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zatrzymać dobrych sprzedawców i godnie ich wynagradzać

Qwe
@amg

W tej firmie to niemożliwe. Po roku od zmiany systemu premiowania w moim salonie wszyscy jesteśmy stratni na tej zmianie średnio po (usunięte przez administratora)zł brutto. Więc te info że po nowym systemie będzie lepiej to chyba tylko na górze. Bo zwykły szarak jest stratny

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.