NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

Witam Byłem na rozmowie w sprawie pracy. Czy we wszystkich sklepach naprawdę nie można palić? Nie chodzi mi na sali gdzie się rozmawia z klientami, ale gdzieś na zewnątrz. Jak to wygląda w innych sklepach? (usunięte przez administratora)

Maciej
@Andrzej

Można palić np na dostawie , można wyjść na fajkę zależy KS.

xD
@Andrzej

oczywiście, że można, jak KS zabrania zapalić kiepa to strach pomysleć co jeszcze.

@Andrzej

Można można ;) zależy od kierownika

Janek

U nas od niedawna nie można. W jakimś sklepie się coś zajęło i jakiś dyrektor zabronił palić. Co ciekawe nawet w obrębie sklepu goni bo kamery. (usunięte przez administratora) Niedługo to do WC nie pozwolą chodzić.

Byniu
@Andrzej

Palić to sobie możesz w domu! W pracy trzeba pracować a nie udawac i (usunięte przez administratora)! Przez wasze nierobstwo palacze, normalno DK bez nałogów mają wiecej pracy. Palisz w pracy? To otrzymujesz 80% wynagrodzenia , tak powinno byc , bo bylo by sprawiedliwie! (usunięte przez administratora)

Oj tam nikomu te dziennie 45 minut dodatkowej przerwy nic nie zrobi. Co godzinka 5 minut co tam.... To lepiej dla reszty bo więcej zarobi ;-))

U nas też się pali. Raz dostałem od kobiety(usunięte przez administratora) bo zabudowę brała i dzieciak astmatyk. Zabudowa śmierdziała fajkami i dzieciak się dusił. Cyrk bo wszystko zamontowane. Zwaliliśmy na ekipę montującą ale okazało się że to znajomi babki i mąż był przy montażu. Co najlepsze że ja nie palę i jak myślisz czy ktoś z załogi palącej pomógł? Czy to nie brak koleżeństwa?

Nie dla idio ...
@Tomek

Tak , sam mam astmę , i mam w domu coś takiego jak woda i środki czystości i potrafię z nich korzystać by przykrego zapachu nie było . Wystarczyło umyć by się go pozbyć a nie wzywać ekipę . Jak wypalasz piekarnika to jest pierwsze uruchomienie to śmierdzi niemiłosiernie i nawet jest to w instrukcji że może powodować astmę . Mity i legendy na temat duszenia się bo zabudowa śmierdzi . Czajniki , kabelki i inne akcesoria marki własnej które karzą wam sprzedawać walą chińskim zapachem i to o dziwo nie przeszkadza nikomu . Wychodzi na to że musiałeś sprzedać zabudowę plastikową albo z siana lub używkę , ataku astmy dostaję i znane mi osoby z ta dolegliwością na wskutek montażu i zapylenia nie na wskutek tego że coś komuś fajkami śmierdzi . A jak ktoś ma zwierzęta w domu i sierść przyniesie na odzieży niechcący to co ma zabić to co ma w domu bo pani zgłasza że kota czuje ... Niejednokrotnie sprzęty same w sobie sierdzą lub są zapakowane w taki sposób , że powodują reakcje alergiczne , i co producenta będziesz ścigał . Ponadto na fajkę wychodzi się na powietrze lub do garażu a nie pali na sklepie

lol

W sklepie nie ;) Na zewnątrz juz tak

Ala

bardzo dobre miejsce pracy - ciekawe projekty i zadania

Sd
@Ala

Ala napisz proszę jakie miałaś ciekawe projekty i zadania,bo na poprzednie pytania niezdążylas udzielić odpowiedź bo admina je usunął (byly tylko przez chwilkę)

Co dalej?

(usunięte przez administratora) Szkoda ze Nas nikt nie szanuje a gdy Nas zostaje garstka to wycisnąć z nas jak najwięcej.... Pracownik zmęczony jest mało efektywny. W tabelkach też to widać ale My czasem chcielibysmyiec wolna rękę do sprzedaży ale musimy zrobić kosze pryzmy dostawy ceny gdy kierownicy siedzą i płaczą o premie. Gdyby oni coś robili ludzie by sprzedawali ale nie mają na to czasu

Plany z ass

Plany nie do zrobienia , jak można dać plan 2x większy niż jak na poprzedni miesiąc

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

Nie polecam

Plany nie do zrobienia. Tłumaczenie się co 5 min z każdej transakcji. Sprzedaż samego produktu to samobójstwo, jeśli klient nie chciał to oczywiście wina sprzedawcy. Plany PS też nie do zrobienia. Coraz mniej czasu na sprzedaż bo co chwilę trzeba jakieś tabelki zrobić a centrala myśli że to właśnie dodatkowe obowiązki doradców poprawi wynik. I jeszcze gorączka odkamieniaczy , codzienne tłumaczenie dlaczego tak mało poszło , co z tego że za niższą cenę klient może wziąć innej firmy.

SensasF

Niestety moja opinia jest negatywna. Większość tutaj osób domyśla się dla czego... Przeprawa z planami itp itd. Jeżeli chodzi o samo miejsce pracy- sklep i załogę to tutaj bez problemu, fajna atmosfera, pomocna dłoń zawsze od ekipy sklepu. Niestety jeżeli chodzi o samego pracodawcę, to tutaj pozostawia wiele do życzenia. (usunięte przez administratora) Do samej centrali nie można się dodzwonić. Nie będę się kłócić za jakieś grosze- ale chciałbym ostrzec innych, żeby uważnie czytali co podpisują.

Jak wygląda kwestia wypłaty nadgodzin w firmie Neonet na stanowiskach biurowych?

Dariusz
@Kasia

Jeżeli nie zgłaszasz nadgodzin nic nie dostaniesz. Nadgodziny należy zgłaszać przełożonemu w chwili gdy są one konieczne. Proszę przeczytać umowę jaką popisujesz. Na B2B nie ma w ogóle płatnych nadgodzin, co nie znaczy że ich nie ma.

Alojzy Chujeba
@Kasia

tak tak nadgodziny zawsze były wypłacane, w czy tkwi problem?.

Szkodliwe warunki

Inaczej , czy jeżeli sprzedawcy tak bardzo narażają siebie i innych to wtedy to nie jest praca w warunkach szkodliwych lub niebezpiecznych . Czy czasem nie należy się wtedy dodatek za szkodliwe / uciążliwe / niebezpieczne warunki pracy ? Skoro masz chodzić w masce 12 godzin to czy czasem to nie jest uciążliwy warunek ? Wiele firm sprzedających towar lub usługi dostawało tęgi dodatek covidowy ... za pracę z klientem podczas rzekomej epidemii . Skoro sprzedawca ma kontakt bezpośredni z ludźmi gdzie może być potencjalnie osoba chora to czy czasem się nie naraża i coś mu się za to nie należy ... Tymczasem neo ... Łatwo jest wymagać i szukać pretekstów do obniżania wynagrodzeń lub blokowania pewnych rzeczy . Trudniej jest wynagrodzić pracownika za to co robi ...

szkodliwe
@Szkodliwe warunki

Praca przy komputerze pow 4h Stres Praca fizyczna powyżej ustawowych norm i przepisów BHP

Balon

A zamykaja? Ost. Tylko otwacia relokacje itp.

Daminek
@Balon

Oczywiscie ,we wrzesniu 3 zamkneli min hajnowkę. Na jakim swiecie tu żyjesz?

Mat

Nie wiem kto zajmuje się w tym sklepie realizacja oraz wysyłka zamówień,zamówienie miało być 10.10..21 W magazynie danego sklepu, o jakich kolwiek zmianach realizacji zamówienia miałem być informowany, mejlowo bądź telefonicznie,dziś mamy 11.10.21 żadnej informacji,dzwoniłem na infolinię wysyłka nie została jeszcze wysłana ....,prawdopodobnie będzie po jutrze tz,13.10.21r. noo kurcze inne sklepy nie mają takich problemów,a tu drugi raz zamawiam i drugi raz taka sama sytuacja.

@Mat

Niestety, poprzez gowork nie jesteśmy w stanie pomóc w weryfikacji. Jeśli sytuacja się nie wyjaśni, prosimy o zgłoszenie problemu poprzez wiadomość na Facebooku, z podaniem danych zamówienia.

Dkk

Kiedys firma motywowala, dzisiaj demotuwuje

Szkoda.

Dyskryminacja i (usunięte przez administratora) oto cały Neonet

Jk

Ja mam powazny problem z kompletowaniem załogi za tak marne pieniądze nikt niechce pracować! Zarzad ma klapki na oczach

Najniższa każdy ma zapewniona

Najniższa masz zapewniona, nie rób nic cały miesiąc i masz minimalna krajowa. Najlepiej będzie dla firmy po tych komentarzach zlikwidować system premiowy, dać wszystkim pełne stawki brutto i tyle zero premii jak u innych pracodawców - a chętni będą, jest sporo osób które przyjdą grać na telefonie cały dzień, coś pogadać o telewizorze, wystawić ekspres czy przyjąć kilka palet.W moim mieście sklep ma nowa załogę i jakoś działa cały czas mając się bardzo dobrze, jak ktoś chce zarobić wiele więcej to zmienia zatrudnienie

Mała

Minimalna masz zapewniona, nikt nie dostaje mniej niż ustawodawca zapewnił a to że premie jest bonusem to inna sprawa czy jest czy nie ma. Wiele osób pracuje za kwotę minimalna i robią to dobrowolnie, tutaj masz możliwość dobic kasy na ui, przy odrobinie stażu coś tej premii też skapnie na plus. Każdy podpisał kiedyś umowę i miał jasną świadomość co podpisuje oraz na jakich warunkach będzie pracował, nie pasują warunki to składasz papier jak ja, oraz inni i szukasz sobie innego miejsca poza firma oczywiście mając doświadczenie, narzekanie nic nikomu tutaj nie przyniesie korzyści, jakoś ja sobie poszłam i sklep nadal działa, przyszli nowi ludzie i pracują.Sklep nie upadł, wręcz przeciwnie wyrabia plany, wniosek jest oczywisty zastąpić sprzedawcę że stażem w branży AGD to nie jest problem, tutaj już nie trzeba ludzi że stażem młodzi czasami wygryza osoby które biegały x lat za ludźmi i jeszcze będą zadowoleni. Cały sektor sklepów AGD się zmienił i sprzedaż agd to już nie jest to co x lat temu. Powodzenia i więcej wiary w siebie, próbować coś zmienić zawsze warto, a z firmy wyniosłam dosyć sporo negatywów i pozytywów. Ogromny plus jest taki że w nowej pracy bez sprzedaży agd mam szacunek do siebie samej i wiem że już bym się w te sklepy nie pchała nigdy ale były też całkiem fajne chwilę w tej firmie i widzę że jednak młodzi przychodzą do pracy, robią to co ja kiedyś za taką czy inna kasę i jeszcze się cieszą że mogą siedzieć na telefonie cały dzień. Czasy się zmieniły i to bardzo

Na wypowiedzeniu

Jak tam neoneciaki u nas z obsadą w czwarteczek? U mnie 3 osoby na salonie w tym kierownik, ja i nowy pracownik ze stażem 2 miesięcznym, a tutaj 600 cenówek, koszyczki, karteczki, ekspozycja i dostawy, to jest życie.

Ściema

Prawda jest taka , że jakby firma was szanowała i traktowała was poważnie , zależało by im na was to dali by wam styczniowe minimum w umowie czyli 3010 brutto i normalny mnożnik tymczasem obiecują wam by mieć sprzedawców na najbardziej dochodowy okres . 200 brutto podwyżki rodem z urzędu pracy - zasiłku dla bezrobotnych . Aż żal się patrzy jak manipulują oraz wykonują pewną czynność , (usunięte przez administratora) Nie dajcie się zwieść najpierw czyny potem słowa . Prawda jest taka że w tym okresie co roku coś obiecują a kończy się jak zwykle . (usunięte przez administratora)

Kpina

Jak im przechodzi przez gardło wogple slowo podwyżki?! Niebylo zadnuch podwyżek to jest jawne robienie z ludzi (usunięte przez administratora)

Wronek

Za sprzedaż trzeba się zabrać, skoro komuś pasują warunki pracy na jakie się zgodził w umowie a nie wymagać tego czego firma nigdy nie oferowała

Maciej
@Wronek

Ludzie wymagają tego co przewidział ustawodawca czyli minimalnej krajowej na umowie . Przepis jest odgórny i firma nie powinna mieć tu nic do gadania . Skoro warunki pracy pochodzą z lat 90 tych to chyba wypadało by je zmienić , dziwisz się że ludzie chcą normalności ? Uczciwej zapłaty za ogrom obowiązków ? Może sam zrezygnuj z laptopa i seata zostaw exela i wejdź za ladę sprzedawać za to co oferują w umowie , jak nie zaczniesz się zadłużać i będziesz mógł z tego utrzymać rodzinę to wtedy przyznam ci rację

ExNeonetowiec
@Wronek

Z której choinki się urwałeś? Chyba trochę za krótko pracujesz w tej firmie. Kiedyś jak podnosili najniższą to sprzedawcy mieli też podnoszoną podstawę żeby dawać więcej niż najniższa. Teraz mydlą ludziom oczy systemem premiowym który jest tylko po to w tej formie żeby można było łatwiej sterować wypłatami. Na szczęście po 8 latach opuściłem ten tonący statek. Niestety zjechana psychika już zostanie.

Zdzichu
@Wronek

(usunięte przez administratora) ludzie nie chcą zlotych gór ! Ludzie chca najniższej krajowej nie najwyzszej krajowej! Nic wiecej! (usunięte przez administratora)

OTWÓRZ OCZY

Podwyżki w październiku ? Nie dajcie się zwieźć. To Celowe działanie firmy aby mieć sprzedawców na 4 kwartał - najbardziej dochodowy okres. Myślicie ze wam podniosą w styczniu na 3 01 0? Nie zdziwcie się jak na święta bonu sodexo nie bedzie.. Straszne jest to jak Oni wami manipulują, a Wy w to wierzycie.. jedyne co wam pozostało w tym pięknym przedświątecznym okresie to rozsiąść się wygodnie w fotelu i odpalić (usunięte przez administratora) oczywiście dzięki (usunięte przez administratora) Nie ma za co.

święta i BF dalej L4
@OTWÓRZ OCZY

Popieram przedmówce , podwyżki? było to co było po prostu została wasza podstawa niska zrównana z inflacją i dalej macie odpowiednik 2440 ... Dalej wam nie wpiszą minimalnej w umowie , dalej będzie moberowanie i wyjaśnienia . porostu chcą zapewnić sobie krycie na najgorętszy okres sprzedażowy Koniec października , listopad grudzień początek stycznia - czas zwrotów i coroczne wietrzenie magazynów (i tak są puste ) Styczeń nie zrównają z minimalną nie zdziwię się jak święta będziecie minęli biedne . Nie wierzcie w obiecanki bo co roku coś obiecują a wygląda jak zwykle , bo dadzą wam grosze na zamkniecie buzi a nie prawdziwe podwyżki . I pamiętajcie kwota oferowana jest brutto , i zobaczcie jak to wygląda w stosunku do sprzedaży , planów i realnych pieniędzy na rękę . Moim zdaniem oferowane podwyżki są nie odczuwalne w realnym życiu ...

Mam ich w d...
@OTWÓRZ OCZY

Niech sobie do najniższej podniosą dyrektorzy to firma o ile więcej zarobi. To celowe działanie. Dlaczego nie powiedzieli ile podniosą? Boją się zwolnień i że na okres świąteczny nie będzie komu robić. Rolet antywłamaniowych do dnia dzisiejszego u nas na sklepie nie mamy. Jak firma nie dba o sprzęt to jak ma dbać o pracownika, jak uważa go za koszt do uzyskania przychodu?

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.