NEONET S.A.

Opinie o NEONET S.A.

Dlaczego niewygodne posty są kasowane.?Nie mówię tu o hejcie, tylko o prawdzie która piszą pracownicy

Biedronka

W biedronkach pracownicy dostają tygodniowe dodatki a nie tutaj cięcia.

Hłyt
@Biedronka

Ludzie masowo zaczynają rzucac pracę w Neonet bardzo slabe warunki i brak szacunku do doradców

nie ubezpieczeniom
@Hłyt

Nie jesteście doradcami, tylko wciskaczami ubezpieczeń. nie obrażaj normalnych ludzi. nikt normalny nie wytrzyma 5 minutowej rozmowy z wciskaczem w neonet, ponieważ zwracać mu się chce....

Bstk

Ludzie! To korporacja, tu się goni króliczka! Jesteś tak dobry jak twoja ostatnia sprzedaż. To nie sklep osiedlowy u pana Czesia, tu masz plany z których jesteś rozliczany, oprócz sprzedaży czekaja inne atrakcje takie jak: codzienna zmiana cen, sprzatanie, przyjmowanie towaru, wystawianie towaru, wykonywanie róznych zleceń przesyłanych mailem, itd

Remo
@Bstk

I to wszystko w ramah 4/5 etatu :D

Gd
@Bstk

Dokladnie i za to nalezy sie wlasciwa zapłata, a nie takie ochlapy jak ostatnio placi Neonet. Wymagania maja ogromne a z placeniem to juz gorzej. Rks lub Dyrektor ktory napisal posta powyżej jest doskonale oplacany, a doradca ktory na jiego pracuje nawet najnizszej krajowej niema. Dosc wyzysku doradców

Czy to prawda ze firma nie zapewnia minimalnego wynagrodzenia plus prowizja a trzeba dobijać do minimum krajowego od którego zarabiamy na plus prowizje ? Chodzi o młodszego doradcę klienta ? Pytam ponieważ mam rozmowę o prace , jednak jeśli podstawa jest mniejsza od minimalnej nawet nie ide

@Marta

To prawda. 2350 brutto na umowie. Przy tym systemie prowizyjnym pod koniec mc będziesz mieć prowizji akurat na pokrycie różnicy do najniższej krajowej.

Ursus
@Marta

Tak to prawda i podobno wszystko zgodnie z prawem. Różnice należy odciągnąć premia.

@Marta

Tak przez pierwsze okolo pół miesiąca pracujesz za darmo. Fajnie co nie.?

B.
@Pawell

Nie prawda, na sklepie gdzie pracuje każdy z pracowników ma podstawę wyższą od minimalnej.

...
@B.

Na jakim sklepie pracujesz w jakiej miejscowości ? Bo chyba w takim razie nie jesteś pracownikiem tego sklepu chyba że zaliczasz się do nielicznych kilku placówek w większych miastach które mają podstawę minimalną której nie trzeba uzupełniać premia

Kierownik Sklepu

Profesjonalna rozmowa

Pracownik.

Pracuję w tej firmie blisko dwa lata i niestety z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Już pomijając kwestię obcięcia wynagrodzeń i coraz śmielszego wyciągania nam z portfela zarobionych pieniędzy. Obowiązków jest coraz więcej. W Neonet nie jesteś jak to można sądzić z umowy tylko Doradcą, w rzeczywistości do twoich obowiązków należy bycie magazynierem, ochroniarzem, sprzątaczem, człowiekiem od kredytów itp. Doradcy zajmują się masą pierdół w żaden sposób nie powiązanych z tym co jest na umowie. Coraz wyższe plany, nie pozwalające zrobić dobrej premii. Dodatkowo z góry narzucana jest duża presja i wręcz w sumie można zaobserwować groźby co do utraty pracy. Następna sprawa to przestrzeganie prawa pracy, które jest tu dość często naginane. Mile widziane są ze strony pracodawcy nadgodziny za, które nie bardzo zamierza płacić. Jeżeli sklep jest otwarty do załóżmy 20:00 to i tak zapewne wyjdziesz o 20:15 i najlepiej żeby też przychodzić 15 minut wcześniej do pracy aby sklep przygotować co przekłada się na 30 minut dziennie za, które nie płacą. Ja na szczęście się nie daje zastraszać i nie zamierzam robić po pół godziny dłużej za darmo. Na chwilę obecną to tyle ode mnie. Pozdrawiam Czytających.

Fryt

Czy w Neonet jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Rafal

Może nie zawsze jest kolorowo, bo czasem klienci potrafią dać w kość. Ale mam dobry zespół na sklepie, a z regionalnym da się dogadać, więc nie jest źle. Ogólnie praca jest dla mnie satysfakcjonująca.

Nik
@Rafal

Odrazu widac ktora opinia pisana jest na zamówienie: ) hehe!

elnico

Praca jak praca. Czasem klienci dają sie we znaki, ale co się dziwić takie uroki sprzedaży na pierwszym froncie. Jak się starasz i masz wyniki to i zarobisz.

@elnico

Wcześniej już czytałem opinie o tej samej treści. Centrala pracuje. Zamiast dbać o pracowników to (usunięte przez administratora) wypisują.

lonely.lion

Nie narzekam, w pracy nie siedze i nie popijam kawy tylko wychodze do klienta i proponuje różne rzeczy, dlatego kasa na koniec ms-ca się zgadza.

@lonely.lion

Opinia człowieka z centrali. Piszecie takie (usunięte przez administratora) nie znając realii jakie panują na sklepach.

daniowskixxl

Praca przy elektronice to coś co lubię . Wcześniej pracowałem w sklepie komputerowym, a tu przeniosłem się, ze względu na lepszą płacę. Adekwatną do pracy jakiej wykonujesz.

@daniowskixxl

To Cię jeszcze siedzenie zapiecze. Zatęsknisz za sklepem komputerowym. Powodzenia.

Typ

(usunięte przez administratora) Teraz wszystko będą tlumaczyli wirusem, zamiast poobcinac tluste premie zarzadowi dyrektorom i rksom!zamiast polikwidowac rozne niepotrzenbe dzialy typu marketing ktory kompletnie noc nierobi oraz jakichs trenerow i treserow nienadajacych sie do niczego!

Irek

Trochę dużo tych szkoleń adaptacyjnych było, ale w sumie się przydały. Teraz wiem mniej więcej co i jak, więc nie boję się rozmawiać z klientami. A jak coś to zawsze są to zawsze ktoś poratuje radą.ą.

Stefanho
@Irek

Co takiego Ci się przydało? Sprzedażowy bełkot? Czy może "najnowszy system w smartfonach to "KIT KAT"?

Dominik

Fajnie, można awansować. Miałem dobre wyniki i dość szybko awansowałem na starszego doradcę.

@Dominik

Nie pisz głupot. Mam najlepsze wyniki w regionie i po dwóch latach pracy w Neonet nie mogę awansować na starszego doradcę.Do starszego doradcy potrzebny jest trzy letni staż.

Leon
@Marta

Marta, złóż wypowiedzenie i zobaczysz, że trzyletni staż NIE BĘDZIE wymagany, a Ty dostaniesz awans i podwyżkę. Znam osobiście doradców, którzy tak zrobili i po ok. pół roku pracy awansowali z młodszego na starszego.

FIFSKI
@Leon

Oczywiście można awansować szybciej, można też pominąć regulamin awansu, który nie wiem po jakiego wała został napisany skoro jest łamany. Wystarczy dobrze zakręcić się koło kierownika sklepu i wsyztsko Ci załatwi. Natomiast ptraca w neonecie nie jest już tą samą pracą co była kiedyś , rypią nas na premiach jak się da !!!!

Starszak
@FIFSKI

Na starszego doradcę to jest awans??(usunięte przez administratora) Ta firma nie daje możliwości normalnych awansów po kilku latach w tej firmie możesz być co najwyżej starszym doradca bo ks czy rks rak mocno beda się trzymać swoich stołków że hemoroidow dostana. Większość nie kompetentna potrafi tylko pisać maila i robić głupie konferencje a doradcy pracuje na nich bez żadnych perspektyw na rozwój. Możesz być najlepszy w regionie a i tak będziesz śmiesznym doradca bo nikt nie pozwoli ci się tu rozwinąć. Jasna ścieżka kariery kończy się w neo na starszym doradcy.

@Starszak

A to już jest temat na zupełnie inną dyskusję. Jak gdzieś zwalnia się stołek kierownika, to w tej chwili nikt nie awansuje, tylko powierza się obowiązki kierownikowi z innego salonu.

Szkolenia
@Starszak

To jest dobry czas aby założyć związki zawodowe, teraz jest czas szkoleń tam możemy zacząć zbierać podpisy

Laki
@Leon

(usunięte przez administratora) By być starszym doradca musisz przepracować 36 miesięcy, tylko w niektórych przypadkach skracają ten czas ale to też tylko kilka miesięcy. Daruj sobie wypisywanie glupot

raf
@Marta

@Marta.pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Do wielu rzeczy można się w GK Neonet przyczepić, szczególnie w tym trudnym czasie. Ja również mogę pochwalić się niezgorszymi wynikami i awans na starszego doradcę dostałem po 1 roku i 10 miesiącach i o nic się nie prosiłem.

Leon
@Laki

Dać ci namiary na kolesia, który po trzech miesiącach pracy został starszym doradcą

Stefanho
@Marta

Nie do końca. Ja po około 2 latach dostałem SDK. Tyle, że w ciągu tych 2 lat co miesiąc jestem top sklepu, a kilka razy byłem top PL. Co nie zmienia faktu, że praca ma duże wady. Kierownik u nas w sklepie wie mniej niż doradcy, a na dodatek ma swoich wazeliniarzy których foruje. Ogólnie was jest mnóstwo.

Nielewak

Hej! Czy ktoś może opisać pracę na stanowisku kierownika salonu ? Na jakie zarobki może liczyć kierownik, na początku pracy w około stutysięcznym mieście ? Salon ma powierzchnię około 1000 m2 ( + - ). Czy kierownik salonu również prowadzi sprzedaż, np. jak doradza, czy ogólnie odpowiada za koordynację pracy salonu, wsparcie sprzedaży, wsparcie doradców, etc. Będę wdzięczny za wszelkie informacje, sugestie. Serdecznie pozdrawiam.

Gal anonim

Widzę, że moja opinia została usunięta,pewnie za dużo prawdy w niej było, nie wiedziałem że tu taka cenzura jest, zatem napiszę jeszcze raz. Właśnie rozstałem się z tą żałosną firmą, to co mnie spotkało w tej firmie po przejściu z konkurencji to jedna wielka masakra. Jaki tam panuje bałagan i dezorganizacja to nikt nie jest sobie w stanie tego wyobrazić.(usunięte przez administratora) brak możliwości jakiejkolwiek zamiany w grafiku w razie potrzeby, zawsze robił problemy, ale jak wziąłeś urlop na żądanie to wszystkim opowiada jak tak można. Grafik robiony z góry z nadgodzinami często przekazywany dzień przed końcem miesiąca co jest niezgodne z prawem, nadgodziny nie wiadomo czy płatne czy będą oddawane i kiedy oddawane. Grafik dodatkowo robiony po 5-6 godzin w związku z czym często chodziło się do pracy od poniedziałku do soboty, kolejna kwestia to zostawanie po zamknięciu sklepu, żeby kasę policzyć, raporty podrukować itd, oczywiście w grafik nie jest to wliczone, potem się trzeba prosić, żeby łaskawie można było sobie to odebrać. Tyle o samych kwestiach związanych z grafikiem, natomiast co do pracy i obowiązków na tym sklepie, to jako doradca klienta robisz wszystko, począwszy od sprzedaży na sklepie gdzie są aż 3 komputery, które ciągle się psują i zawieszają. Kolejne zajęcia to spisywanie reklamacji (oczywiście w ramach obowiązków, nic z tego nie masz) , głupie skanowanie lokalizacji towarów gdzie żaden towar nie znajdował się w poprawnym miejscu, oznaczanie promocji co tydzień, sprawdzanie cen i tu najlepsze na skanerze jest rabat -100zł na telewizor, a w programie sprzedażowym nie ma takiego rabatu cyrk! dalej przyjmowanie dostawy, (ciągle psujący i wieszający się skaner), który wielu produktów nie chciał z czytywać, łażenie po blokach i sprawdzanie gazetek czy są tzw. kontrola kolportażu, aż po odkurzanie sklepu i mycie kibli. Jako nowy pracownik nie masz tak naprawdę żadnych szkoleń, kierownik ma cię głęboko w poważaniu, sam się musisz uczyć i podpatrywać pracowników lub liczyć na ich dobrą wolę. Zero szkoleń produktowych, zero szkoleń zapoznawczych z ofertą firmy. (usunięte przez administratora)Mnożniki na sprzętach są tak śmieszne, że za sprzedaż samej pralki dajmy na to można zarobić 1zł brutto haha. Tak i na koniec miesiąca gdzie ciężko wypracowałeś swoją premię kochana firma potrąca ci -15% za niesprzedanie PS-ów czyli produktów starych, oraz jak nie zaliczysz tajemniczego klienta to kolejne -15%. (usunięte przez administratora) i nie wiem jak jeszcze to nazwać, więc nie opowiadajcie tutaj bzdur, jaka to wspaniała praca za mniej niż najniższa krajowa, do której musisz sobie dorobić premią. Dodatkowo za wszystkie braki płacisz, nie ważne czy ktoś inny się pomylił i nie przyjął gotówki na kasie lub nie przyjął właściwie dostawy, czy ktoś coś ukradł wszyscy płacą. Magazyn jeden od wszystkiego, jeden wielki bałagan, nic nie idzie znaleźć, wszystko pomieszane, puste kartony z pełnymi, tragedia po prostu.. Absolutnie nie polecam pracy w tej firmie, pracownika mają za nic i jeszcze myślą, że za te żałosne zarobki ktoś będzie tam pracował i należycie wykonywał swoje obowiązki, omijać szerokim łukiem.

Norbert

Praca spoko szczególnie że lubię kontakt z ludźmi. Niby nauki na początku było dużo ale po odbytych szkoleniach pracuję się o wiele łatwiej.

Haha
@Norbert

Jakie szkolenia człowieku? Tam nie ma żadnych szkoleń przestań bredzić.

@Haha

Przecież cały czas są jakieś e-learningi... :)

Bolo
@Norbert

Szczególnie teraz ten kontakt z ludźmi to samo dobre :)

Beka
@Marcin

O (usunięte przez administratora) rozbić te całe e-learningi. Jest taka masa informacji że można fioła do głowy dostać zwłaszcza przy szkoleniach adaptacyjnych. Siedzisz w domu rozwiązując jakieś durne testy marnując czas za który ci nikt nie załaci. Wielcy koledzy z pracy na nowych mają totalnie wyje.bane woląc siedzieć na telefonach niż pomóc się wdrażać. Jak coś już trzeba to wielką łaskę robią z ogromnymi pretensjami.

haaha
@Norbert

Szkolenia haha w tej firmie są jak Yeti, każdy o nich słyszał tylko ich nie widział.

Ktoś

Nie wiem co sądzić o tej firmie, w dniu wczorajszym bez żadnych wyjaśnień dostałemw ciągu dnia mojej pracy wypowiedzenie od RKS , Czy w tak trudnym czasie firma powinna tak się zachowywać ? Nie wsponę, że są pracownicy młodsi stażem. Przecież można było zaproponować urlop bezpłatny...

Czy NEONET S.A. zapewnia kartę multisportu?

Tak. Musisz za nią zapłacić. W tej firmie nic nie ma za darmo.

Hg

Nie

Przemysław Stępień

Po kilku miesiącach pracy mogę stwierdzić jedno-firma krzak. Pracowałem wcześniej w Mediaexpert, więc mam porównanie. Już nie będę zagłębiał się w szczegóły, ale omijać ją szerokim łukiem. Płaca to jakaś kpina. (usunięte przez administratora). Zamówienie internetowe to jakaś kpina. Poprostu PRL. (usunięte przez administratora). Mam 18 marca, a do dnia dzisiejszego firma nie zapewnia żelu antybakteryjnego czy maski. Najlepiej żeby pracownik po 30 godz na dobę robił, a nadgodziny nie istnieją! Omijać to (usunięte przez administratora) szerokim łukiem!!!!!

Amadeusz

Wymagania ogromne, za to zarobki kompletnie niedzisiejsze, woźna w szkole zarabie wiecej i pracuje w normalniejszych godzinach. Wiec naprawde, nie za taką kasę... jeśli ktos wyżyje za 2tys zl. To prosze bardzo. Tam pracuja mlodzi ludzie którzy maja kredyty, wiec rata kredytu 1200zl plus paliwo 400zl i zostaje wam 4stowki na przeżycie fajnie???

Zostaw merytoryczną opinię o NEONET S.A. - Wrocław

• Jak się pracuje w NEONET S.A.?

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NEONET S.A.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NEONET S.A.?

NEONET S.A.