ECOR Product Sp.z o.o.

Stęszew

Firma ECOR Product od 1990 roku jest producentem opakowań giętkich dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego.
Wywiadu udzielił:
Dariusz Pleskot Menadżer i Prokurent ECOR Product Sp.z o.o.
Jak, w dwóch-trzech zdaniach, wyglądały początki firmy ECOR Product?
Firma ECOR Product od 1990 roku jest producentem opakowań giętkich dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego i kosmetycznego. Przedsiębiorstwo od początku posiadało własne studio graficzne oraz nowoczesną drukarnię fleksograficzną.
 
Pracują Państwo w tej samej siedzibie?
Tak, ale są to dwa zakłady. Pierwszy z nich jest w Stęszewie (k. Poznania) i w tej lokalizacji ma siedzibę zarząd spółki oraz część produkcji firmy tj. produkcja opakowań w technologii UV.
Drugi oddział, Damasławek k. Żnina, to głównie produkcja opakowań w technologii solventowej.
 
Jakie są główne zalety tego miejsca?
Stęszew jest odległy od Poznania jedynie 24 kilometry, a od autostrady A2 tylko 10. Z kolei umiejscowienie Damasławka bliżej centrum kraju jest dużym ułatwieniem logistycznym zarówno jeśli chodzi o spedycje własną, jak również tą wykonywaną przez zewnętrznych przewoźników.
 
Jaka jest wizja firmy ECOR Product?
Wizją firmy jest uzyskanie przewagi rynkowej w zakresie zwiększania produkcji opakowań przyjaznych środowisku oraz pozyskanie jak najszerszej rzeszy klientów dla tych produktów. Planujemy zostać jednym z liderów na rynku w zakresie wytwarzania ekologicznych opakowań.
 
Główny cel to bycie najlepszym w Polsce czy nawet kariera międzynarodowa?
Wychodzimy naprzeciw wymaganiom klientów zarówno w Polsce jak i w Unii Europejskiej podwyższając i gwarantując stałą i wysoką jakość produktów. W tym celu wprowadziliśmy w firmie zintegrowany system zarządzania zgodny z wymaganiami norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-EN ISO 22000:2006 i HACCP.
W 2012 roku wspólnie z firmą Kodak uruchomiliśmy przygotowalnie HD flekso i uzyskaliśmy pierwszą w Polsce certyfikację na ten system. Jego główną zaletą jest możliwość drukowania w fotograficznej jakości, dlatego nie boimy się wyzwań na arenie międzynarodowej.
 
 
Jak wygląda rekrutacja, ile ma etapów?
Rekrutacja jest dwuetapowa. W pierwszej kolejności dział kadr wstępnie selekcjonuje zgłoszenia. Następnie wybrane dokumenty, które spełniają wstępne wymogi zostają przekierowanie do zarządu. Drugi etap to rozmowy indywidualne z konkretnymi kandydatami.
 
ECOR Product zatrudnia studentów lub absolwentów?
Tak. Oczywiście.
 
O jakich działach mówimy?
Nie ma tu reguły. Głównie jest to dział graficzny oraz dział marketingu. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie zatrudniamy młode osoby na produkcji w celu odbycia praktyk.
 
Czy firma organizuje imprezy integracyjne?
Imprezy integracyjne to przede wszystkim dzień drukarza oraz imprezy firmowe w zakładowym ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Dominickim. Podczas wakacji pracownicy mają również możliwość dłuższego wypoczynku z ich rodzinami. 
Ponieważ jesteśmy zakładem pracy chronionej pracownicy niepełnosprawni nie ponoszą odpłatności, a pozostali płacą jedynie symboliczną kwotę. 
 
Czyli, teraz, w okresie urlopów pracownicy korzystają z tego?
Tak, jest to bardzo korzystna oferta i doskonała okazja do miłego spędzania czasu i wypoczynku pośród rodzin i znajomych.