Testronic Labs

Piaseczno

Opinie o Testronic Labs

Markus Aurelius 2015-10-19 19:51:08
jakby kto pytał - oferty pracy i te stawki wziąłem ze strony Urzędu Pracy m.st. Warszawa.
Dla porównania, firma q-loc.com z Warszawu ul. Krakowiaków 50 także ma podobne stawki dla Polaków - 13,74 zł./h - oferta także na stronie urzędu.
1
Gwidon 2015-10-20 11:05:22
Markus Aurelius podszedł to sprawy troche nierzetelnie bo nie dodał ważnej informacji a właściwie rozróżnienia pomiędzy testowaniem funkcjonalnym a językowym. Stawki "dla Polaków" jak to nazwał dotyczą testowania funkcjonalnego a te drugie stawki to dla obcokrajowców którzy testują gry językowo.
romek 2015-11-12 01:38:22
wlaśnie ja mam takie samo zdanie o testowaniu, wiaodmo, że stanowiska nie sa sobie wszystkie równe, wiec nie wiem po co to zamieszanie. tez podobno praca jako line it support enginer jest całkiem dobra, bo masz dobre warunki czyli umowe o prace się dostaje no i oprócz tego też kilka benefirów indywidualnych.
Koala 2015-11-22 19:06:47
Uważam, ze jak na pierwsza prace i na sposob na zaczepienie sie to nawet spoko opcja jesli nie liczysz na wyplate przed 20. W HR siedza mlode siksy, ktore maja czas tylko na ploty. Wyplaty albo sa spoznione albo dostajesz 32 grosze, bo sie system pomylil. Za grosz szacunku do ludzi.
5
extestrotrash 2015-11-27 00:49:33
Niestety muszę potwierdzić to co mówi Koala.
Co do pracy w Testronic - zdecydowanie nie polecam. Ludzi traktuje się tam jak tanią siłę roboczą, nie usłyszysz tu słowa pochwały, co więcej zapierdzielając jak dziki możesz po prostu zostać zwolniony. Bo tak, bo na Twoje miejsce znajdzie się jakiś licealista na 1 stawce który będzie pracował z radością.
Liderzy projektów oraz seniorzy są niekompetentni. Albo nie potrafią mówić i pisać po angielsku (Budyń) albo totalnie nie radzą sobie z ludźmi i ich jedyną metodą jest "zastraszanie" (które wywołuje śmiech na sali) lub zbywanie ludzi słowami "tak ma być i cisza". Przerwy są dokładnie wyliczane, na jednym z projektów senior potrafił opierdzielać ludzi którzy za długo siedzieli w łazience.
Testerzy są mili, to prawda, w końcu praca w takich warunkach łączy. Ale bez wahania podpierdzielą Cię do przełożonych jeśli zwrócisz im na coś uwagę.
zarobki w porównaniu z innymi firmami z branży są marne. Do tego warto zaznaczyć, że możesz się spóźnić lub może Cię nie być w firmie tylko 4 razy w roku, inaczej zostaniesz zwolniony, nieważne jak dobrym testerem byś był.
Nie można również wyrazić głośno swojego zadnia na temat warunków w firmie i swoich przełożonych bo również zostaniesz zwolniony.
Oh i pamiętajmy, że nie można się ze sobą zbyt często (przez komunikator) czy zbyt głośno (możesz szeptać, jeśli ktoś siedzi dalej, to trudno) komunikować bo jest to "marnowanie czasu". A liczy się tu każda sekunda.
Takie ciekawe anegdotki można by przytaczać tu w nieskończoność.
Praca naprawdę dla zdesperowanych lub osób po liceum, które przychodzą tylko na wakacje. Nie polecam, lepiej trzymać się od tej firmy z daleka.
8
exworker 2015-11-30 23:14:40
Widzę, iż bardzo dużo negatywnych opinii, i bardzo dobrze, bo ta firma to totalne dno.

Zwykły pracownik jest tam praktycznie nikim, każdego dnia możesz mieć pracę za te śmieszne kieszonkowe, a następnego już nie - bo tak ktoś stwierdził i koniec kropka. Gratyfikuje się osoby które na to kompletnie nie zasłużyły. Niektóre osoby pracują tam latami (co jest aż przykre) i nie dostają umowy o pracę. Umowa o pracę ma charakter nagrody, więc zwykły szary pracownik nie będzie w stanie jej pozyskać. Jedyną słuszną drogą kariery w tej pseudo firmie jest donoszenie na kolegów, pozdrawiam wszystkich tych przykrych ludzi którzy donosili.

Kadra kierownicza? Banda niekompetentnych ludzi którzy jedynie są po to by uprzykrzyć Ci życie (przytaczam Pana wymienionego w poprzednich wpisach), zapisywać w excelu twoje półminutowe spóźnienie, pilnować czy napewno nie za długo robisz siku, czy przypadkiem nie jesz bułki dłużej niż powinieneś.

Każdego dnia obserwujesz jak twoi koledzy odchodzą z pracy i zapraszają kolejnych jeleni byleby im płacić mniej.

Polityka firmy? Jeśli coś takiego istnieje w tej firmie proszę tu napisać, bo coś takiego chyba nie istnieje.

Zero możliwości rozwoju w strukturach firmy zapomnijcie o tym. Jeżeli jesteś mistrzem podlizywania i donoszenia możesz dostać ewentualnie awans może dwa, jak Ci się trafi.

Ogólnie rzecz biorąc trzymajcie się z dala od tej firmy.
9
hgfd 2015-12-02 13:54:56
no ja jestem zaintetresowany podjęciem pracy w firmie u nich..głównie interesuje mnie praca na stanowisku 1st/2nd Line IT Support Engineer, ciekawe jakie zarobki
philcollins 2016-03-07 11:20:47
Nie polecam, 9/11 ;)
O tej firmie można się dłuuuuuugo rozwodzić. Większość osób, które już z niej odeszły, odżywa etapami, ale hejt pozostaje na długo. I łączy ludzi. To chyba największy plus tej "firmy".

Zacznijmy od tego, że prawdziwą nazwą, bądź hasłem testro powinno być "Słuchawki na uszy i testować" - istnieje spora szansa, że każdy, kto tam pracuje choć raz usłyszy takie żałosne i nieprofesjonalne teksty. Albo, jak powiedział jeden z koordynatorów "testerzy nie są od myślenia, tylko od testowania". I te dwa hasła widać na każdym kroku.

Na początek człowiek musi się tam rozstać z telefonem komórkowym. Jeszcze do przeżycia, prawda? Ale następnie dochodzi brak dostępu do "cywilizacji" - zakaz używania internetu z przyczyn bezpieczeństwa, a do tego dochodzi jeszcze ochrona i konieczność bycia skanowanym przy każdym wyjściu z budynku. Czyli będąc testerem gier zarabiającym niecałe dwa koła i wgapiającym się smętnie bez przerwy w ekran smartfona jednocześnie można poczuć się niczym tajny agent, tyle tych "regulacji". Dodajmy jeszcze, że nie wolno jeść kanapek przy biurku xD

Oczywiście to nie wszystko. W tej firmie może się zdarzyć, że na lead meetingu najważniejszym problemem będzie trzymanie przez ciebie kubka na półce nad biurkiem, które się przecież nie godzi. Ale żeby ogarnąć jakieś naprawdę ważne sprawy, typu 20-minutowe kolejki do skanowania po godzinie 22... po co. Dokupić głupie wieszaki na kurtki, bo w firmie jest coraz więcej osób... po co. Wreszcie zaopatrzyć się w nowe PCty czy konsole... po co. O wykupieniu dodatkowego miejsca, żeby wreszcie ludzie przestali przychodzić na zmiany pewnie nawet nie ma co marzyć XD W firmie widać też brak jakiegokolwiek organizacyjnego myślenia w tą stronę, by pracownikom było lepiej i łatwiej - dodanie/zainstalowanie na każdego PCeta podstawowych programów i skrótów to za wiele, lepiej tracić czas na pytania nowych xD A niby czas klienta jest najważniejszy, święty i w ogóle olabogaświętego.

Przerwy są wyliczone i prezentują się następująco: 10 minut - 30 minut (lunchówka) i 10 minut. Na wielu projektach godziny są STAŁE. Tak. Stałe godziny 10 MINUTOWYCH PRZERW. NAWET NA DRUGIEJ ZMIANIE! Oczywiście niby liczone od wstania od "stanowiska" xD A więc, kiedy chcesz wyjść na papierosa na 10-minutowej, zanim przejdziesz przez korytarz i poczekasz w kolejce do skanowania, znajdziesz kurtkę w stosie innych, bo przecież po co wieszaki xD, może ci odpaść połowa tej przerwy. Fabryka? Nie, testowanie gier xD
Oczywiście bywa to różnie liczone, ale jest spora szansa, że ktoś obserwuje, podpie*doli i zrobi aferę, w skrajnych sytuacjach nawet "kolega". Ściąga ci się build? Patrz w ekran, nędzny testerze, nie możesz wyjść na dodatkową przerwę.

Na większości projektów brak jest porządnego wprowadzenia - przychodzisz, nie wiesz co się dzieje, ale masz coś robić, nawet i regresję pierwszego dnia na nowym wielkim projekcie xD, bo czas klienta tak bardzo. W efekcie wiedzę przyswajasz powoli od kolegów, jeśli są mili, a jeśli ci się nie chce, to wcale. Firma, która się w swoich materiałach chwali quality i professional jest potwornie nieogarnięta - nie szkodzi, że jesteś mistrzem projektu (już nie mówiąc o tym, że się zżyłeś zwyczajnie i po ludzku), wziąłeś dzień wolnego, więc idź na inny projekt, na inną godzinę, a za ciebie przyjdzie ktoś nowy xD Byle się cyferki zgadzały w Excelu. Człowiek w testronicu jest właśnie taką cyferką.

Koordynatorzy w tej firmie to generalnie dno i niewiele dobrego można o nich powiedzieć. Jeden z nich został tu już wspomniany i sam fakt, że taki człowiek-saszetka zajmuje takie stanowisko wiele mówi o testronicu. Niestety, większość leadów przejmuje od swoich koordynatorów ich najgorsze cechy - chamstwo, bycie służbistami, traktowanie pracowników jak przedszkolaków itp. i po otrzymaniu awansu chyba zapominają, że sami byli testerami :/ Nie ma (już) w testronicu leadów z prawdziwego zdarzenia, którzy naprawdę wiedzą, co robią, potrafią "zarazić" team entuzjazmem i sprawić, że chce się pracować. Na szczęście zostało jeszcze kilku sympatycznych :P, ale wygląda na to, że wszystko idzie w stronę bezmózgiego lizania rzyci.

Plusy testronica? Towarzysze niedoli(wspomnienia na lata!), a także... no tak, doświadczenie. Przyda się, żeby wynieść się do lepszej firmy (ponoć mile widziane w cv). Można się tam także sporo nauczyć, jeżeli chodzi o konsole, pisanie błędów itp. Tutaj niestety nie wystarczy chęć, ale potrzebne jest też szczęście. Jeżeli chcecie ogarnąć konsole, a wrzucą was na mobilkowy projekt do budynia i w dodatku się "spodobacie"... będzie ciężko. Najlepiej nie przyjść do pracy na dzień, wtedy jest szansa zmiany projektu xD no, może xD

Szansa na "awans" - czytaj "umowę o pracę" jest nikła i nie ma się co spodzi
11
philcollins 2016-03-07 11:33:06
Szansa na "awans" - czytaj "umowę o pracę" jest nikła i nie ma się co spodziewać, że nawet i po 3 latach porządnej pracy ktoś uzna, że no hej, należałoby mu/jej się xD Trzeba się rzucać w oczy, albo podlizywać, albo kablować na kolegów (podobno) lub mieć jakiegoś "skilla" (niekoniecznie xD). Oczywiście można też zostać seniorem lub leadem i jedną z najlepszych metod bywa "doproszenie". Zauważyłeś, że jesteś przydatny i ktoś to zauważył? Powiedz, że chcesz umowę/seniora, albo odejdziesz, może zadziałać.

Jeżeli chodzi o hajs, to jak wymęczycie odpowiednią ilość godzin, co może być ciężkie jeśli jest mało projektów, to na 4tej stawce... będzie 17 brutto. I bez odpowiednich starań/sprytu/innych umiejętności więcej nie zobaczycie NIGDY. "Firma się rozwija" słychać co roku, ale tylko słychać, no i widac, że miejsca nie ma xD, ale realnych zysków nikt z tego zobaczy. Jedyną podwyżką może być wzięcie nadgodzin i uwaga... w tygodniu płatne STO PROCENT. ;))) Dodam jeszcze, że wieść gminna niesie, iż lead w testro zarabia mniej niż u KAŻDEJ INNEJ konkurencyjnej firmy ;)

Warto jeszcze dodać, że jeżeli planujecie odejście, najlepiej powiadomić o tym w najpóźniejszym możliwym momencie, bo mogą was czekać reperkusje w postaci wrzucenia na jakiś najgorszy projekt xD Ale może się też zdarzyć, że wasz przełożony już zadba o to, żeby konkurencja was nie chciała ;)

W firmie funkcjonuje także przedziwny HR, który przyjmuje "interesantów" tylko w określonych godzinach i jest znany z pomyłek, nieuprzejmości i innych dziwnych rzeczy ;) Zdarzają się wypłaty po terminie, a także niesamowite sumy wypłat - od 90 groszy do kilku(dziesięciu?) tysięcy. Dodajmy jeszcze, że kanapa przy wejściu na recepcję jest dostępna wyłącznie dla ubiegających się o pracę XDDD

Nie polecam testronica zwłaszcza osobom, które:
- cenią swój wolny czas i rytm dobowy ;)
- są wrażliwe, łatwo się stresują(!)
- chcą spożywać regularne posiłki w SPOKOJNEJ atmosferze
- nie lubią dużej ilości bezsensownych zasad
- cenią wolność
- mają własne zdanie I/LUB wyrażają je
- nie lubią prostactwa/braku kultury
- lubią wiedzieć, co robią dobrze, a co źle, a nie tylko to, co źle xD
-> w firmie panują z niezrozumianych przyczyn "oceny"... o których się nie dowiadujesz. Jeśli zapytasz, pewnie się dowiesz, ale jeśli nie przyjdzie ci do głowy pytać leada o feedback, to jedyne, co możesz kiedykolwiek usłyszeć, to to, co zrobiłeś nie tak. I ważna zasada: koordynator może zabrać pada do domu na weekend i zapomnieć powiedzieć, ale jeżeli ty napiszesz nie taki komentarz w bazie, to możesz się okazać niegodny projektu i w ogóle wstydź się xD.

Ta firma zostawia w człowieku jeszcze na jakiś czas po odejściu szczególną mieszankę niepewności, nerwowości, niedowierzania (że serio może być w końcu normalnie!) i to większą, niż się wydaje. Dopiero zmiana pracy pokazuje człowiekowi, jak bardzo był stłamszony tym czasem klienta i BiEjczPi redżulejszyns.

Niniejszy opis pewnie nie wygląda tak źle, jak powinien. Uczucia pracy w testronicu i uczucia odejścia z pracy w testronicu nie da się opisać. To trzeba zobaczyć... oh wait. Radzę przyjść tutaj tylko, jeżeli nie uda wam się zostać testerem gdzie indziej.
11
Are 2016-03-09 21:49:35
Ale powiedz mi od czego zależy takie właśnie podejście, bo ktoś z tego co ja wiem takie umowy pracy w ogóle ma, prawda? Więc dlaczego nie mam mieć ja?
2
happyexworker 2016-03-17 13:17:55
Trzeba chyba dobrze trafić, zależy od tego pod kim będziesz. U niektórych jak pokażesz że coś umiesz to się załapiesz u innych bardziej wchodzenie w dupe (i perspektywa że będzieszza nich odwalał raporty itp w ramach "uczenia się na wyższe stanowisko").

Nawet jesli dostaniesz umowę o prace to na ręke jest jakieś 2200zł a potem z kolejnymi awansami ZAWROTNE 200ZŁ POWDWYŻKI.

Jeśli przechodzisz z super-marketu, ochrony albo sprzątania to zarobki nie są złe, ale jeśli chodzi o QA to zasysają, dodam jako ciekawostkę że jak ktoś ma umowę zlecneie i studiuje to dostanie więcej niż osoba z umową o prace na tym podstawowym stanowisku :)
3
gucio 2016-03-18 14:52:34
kiedyś to szukali ludzi na stanowisko jako Line IT Support Engineer tylko, ze już chyba od 2 lat nie widziałem ofert od nich i martwie się troche o ich kondycje.
alan 2016-05-08 10:13:08
nie ma się co martwić o ich kondycję @gucio, po prostu firma jest stabilnym podmiotem i stąd może chwilowy brak nowych rekrutacji, ale to też ma swoje plusy, bo przynajmniej widać, że zatrudnienie, które firma gwarantuje swoim pracownikom jest stabilne
exworker 2016-05-27 10:27:42
@alan - czy ty przypadkiem mowiszo innej firmie? bo na pewno nie o tym kołchozie jakim jest testronic!

Zatrudnienie w tej firmie jest stabilne? No zaraz pękne ze śmiechu.

Zatrudnij się jako tester gier na poleczki. Nie dość, że niekompetentni ludzie na stanowiskach kierowniczych, to jeszcze brak gwarancji dłuższej współpracy.
3
eXtoster 2016-05-30 10:52:04
^ Kołchoz. Wyznaczony czas przerw, zakaz używania telefonu, zakaz używania internetu, praca zmianowa, podejście pt 'siedż na tyłku i nie wstawaj', 'nie rób za dużo herbaty', smyczka firmowa cały czas na szyi, skanowanie przy wchodzeniu i wychodzeniu, koordynatorzy z problemami psychicznymi, leadzi nadgorliwcy, hajs do niczego, możnaby tak wymieniać ... a jeszcze zakratowane okna - poważnie
6
Tolek Banan 2016-06-03 00:28:40
Serdecznie polecam tą firmę z całego serca.
Przed pracą tam, spędzałem cały czas przed komputerem, ciężko było ruszyć mi się z domu na siłownie czy do znajomych. Moja praca inżynierska leżała od prawie roku odłogiem i nic nie wskazywało na to by mogła pójść do przodu.
W końcu zacząłem tam pracować, wiadomo, pierwszy dzień wydał się być bajką.
Po dwóch miesiącach pracy tam, zweryfikowałem całe życie w miesiąc. Zacząłem lepiej się odżywiać, sport to moje drugie imię, odnowiłem kontakty ze znajomymi. Wreszcie zacząłem się uśmiechać. Praca inżynierska skończona i czeka na obronę.
Polecam wszystkim tą firmę, jeśli chcecie cokolwiek zmienić w swoim życiu
4
Tolek Banan 2016-06-03 00:49:48
P.S.
Po dwóch miesiącach uciekłem
5
beatka 2016-06-15 19:41:30
a moze tez napisz dlaczego "uciekłeś" i jakie konkretnie stanowisko zajmowałeś, to bardzo ciekawa historia się wydaje. ja chdce do nich iść na stanowisko 1st/2nd Line IT Support Engineer bo oferują teraz
tosterek 2016-06-16 13:56:56
Slyszalem ze wysylaja ludziom wypowiedzenia umowy poczta....serio???

Juz nawet nie macie odwagi dac wypowiedzenia patrzac pracownikowi prosto w oczy???
gb 2016-06-16 16:33:45
@tosterek oj a od kogo coś takiego słyszałeś ? mimo wszystko nie wydaje mi sie jednak zeby to była prawda :P raczej w zadnej firmie sie takich rzeczy nie robi
bg 2016-06-16 20:55:46
@tosterek, a jak inaczej maja rozwiązać umowy skoro ludzie jak sam wiesz po prostu jednego dnia sobie nie przychodzą i tyle o nich słyszeli...
Jurek 2016-06-17 12:21:14
Nie no, to jakaś totalna plotka musi być. Chyba, że naprawdę chodzi o przypadki takie, jak mówi @bg.
Wololo 2016-06-18 20:04:07
To prawda. Wysylaja ludziom z pewnego projektu, ktory juz chyba nie wroci...
arek 2016-06-18 21:12:11
wypowiedzenia na adres pocztowy? a co toza nowa moda? co innego gdyby siedzibe mieli w innym miescie to wtedy tak
sqasa 2016-06-22 19:11:06
A jak jest na stanowisku testera filmów? W Józefosławie? Ktoś coś?
arek 2016-06-22 19:15:55
sqasa' musisz zajrzec na strone lub zadzwonić do nich i zapyatać może szukają. tu nie ma narazie zadnej oferty
Wololo 2016-06-29 19:02:35
Kiedy odszedlem do konkurencyjnej firmy czesto slyszalem na korytarzach Tylko nie testronic, Testronic jest najgorszy, Testronic to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] I wiecie co? To prawda.
Zrobilem male badanie rynku wsrod znajomych z 5 inny h firm testujacych (QLC, LB, CDP itp) i wynik jest jednoznaczny. Tylko nie testronic, nie robcie tego sobie. I nie dajcie na sobie zarobic.
2
ertgh 2016-07-01 11:56:07
@sqasa chyba wlasnie jesr tak jak pisze @arek najlepiej sie z nimi bezposrednio skontaktowac
2Lata_w_Testro 2016-07-16 11:31:04
Praca dobra tylko jeśli chcecie pracować w QA albo zapoznać się z gamedevem.
Zaczyna się od 10 pln za godzinę by dojść do zawrotnych 13pln za godzinę po około roku pracy.
Potem podwyżek już nie ma, chyba, że umowa o pracę gdzie zarabia się......tyle samo.
Jedyna możliwość większych zarobków to awans, ale max co można osiągnąć to 3200 netto(1 koleś po 7 latach pracy).
Praca często niestablina, jednego dnia kilkadziesiat osób może się dowiedzieć, że przez 2-3 tyg nie będą mieli co robić.
Pracownik jest traktowany jako łatwy do zastąpienia trybik w maszynie.
"Nie chcecie nadgodzin? Chyba za dużo wam płacimy" - Budini itd...
Plusy to luz i fajni ludzie jeśli macie szczęście i traficie na dobry projekt:)
A i zapomnijcie o stereotypowym testowaniu: gram w grę i piszę feedback, na ogół to żmudna harówka przy tytule który niekoniecznie wam odpowiada i na platformie której nie lubicie używać.
Generalnie nie polecam, chyba, że chcecie nabrać doświadczenia w branży bo łatwo się tam dostać, typowa entry job: przyjmują prawie każdego, ale nie liczcie na wiele
3
trach 2016-07-16 12:14:15
Dobrze, że atmosfera jest całkiem dobra, bo dbają o relacje.
Wololo 2016-07-27 13:31:39
dobra atmosfera? CO? Chyba między pracownikami łączącymi się ze sobą w bólu.
ew 2016-07-27 16:55:11
@Wololo no ale przeciez kazdy miec miec inne odczucia
1
Wololo 2016-08-06 21:19:52
Powiem Ci tak: jezeli jeszcze tam pracujesz, to lepiej unikaj osob ktore mowia, ze tam jest spoko. Spotkalem chyba tylko jednego osobnika o takiej opinii ktory byl w porzadku i uwazal tak dlatego, ze wczesniej pracowal na magazynie...
2
romek 2016-08-06 22:32:53
Pewnie, że firma się rozrasta @baśka, ale wiadomo czy są teraz jakieś oferty pracy?
MK 2016-09-27 19:37:28
Największym plusem tej firmy jest wyrobienie w sobie kontrastu, który pozwoli docenić KAŻDĄ następną pracę. Największym minusem, że już nigdy nie zjesz ze smakiem budyniu.

Praca dla mieszkających z rodzicami freaków bez kwalifikacji, którym tęskno za gimnazjum, a których największą ambicją jest jedzenie i zabawa. Poziom dyskusji na kanałach równy jest poziomowi na głębokich chanach, a tematy tabu nie istnieją. Warunki pracy niczym w obozie. Siadaj na d***e, słuchawki na uszy, zamknij ryj i testuj. Jest to cytat. Przerwy liczone są co do sekundy. Wszyscy wstają w jednym momencie i najlepiej, gdyby tak wracali. Licz się z pogardliwymi spojrzeniami, jeśli zachce ci się wyjść po herbatę. Jesteś nowy? Rozgryź sobie wszystko sam. Rozgryzłeś? Przesiądź się na inne stanowisko, bądź spadaj na inny projekt. Rozgryziesz sobie od nowa. Przecież zdolny jesteś.

Organizacja firmy to totalne łapu capu. Podejmowane są absurdalne środki bezpieczeństwa, do których zalicza się: skanowanie garretem niczym na lotnisku, brak dostępu do prywatnych telefonów w czasie pracy czy zupełne odcięcie od świata na komputerach służbowych. Nie można wnieść nawet portfela. Wspomniałem o kratach w oknach? Są kraty w oknach. Wszystko to na wypadek, gdyby ktoś zapragnął wynieść z firmy cenne screeny lub jeszcze cenniejsze dowcipy z czatu. Mimo żelaznych środków bezpieczeństwa, dane i tak wyciekają, a klienci zrywają umowy i z dnia na dzień można zostać tymczasowym bezrobotnym. Rachunki? A kim ty w ogóle jesteś? Jak się nie podoba, to zmień pracę. Śmiechu warte.

Człowiek przestaje tam być człowiekiem, a zaczyna być bugcountem podzielonym przez ósemki w excelu. Zarobki zakrawają o kpinę. "Zasłużeni" pracownicy otrzymują po dwóch latach pracy mniej niż w innych firmach dostaje się na sam początek. Seniorzy i leadowie zarabiają najmniej w branży, a co wiosnę następują masowe odejścia z firmy wszystkich tych, którzy pogodzili się z rozumem. Nie ma możliwości awansu, chyba że masz pojemne usta i sporą dozę cierpliwości.

Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, iż po pewnym czasie większość przyzwyczaja się do tych wszystkich absurdów, przesiąka wewnętrznym zepsuciem i zaczyna wynosić to na zewnątrz. Testronic usypia, kołysze, mami drobiazgami i z pozoru dobrą atmosferą. To trochę jak picie Amareny. Za mierne pieniądze, można się wyszaleć jak dzik, a pełny efekt poczujesz dopiero rano, ewentualnie za kilka lat. Póki jest się omamionym i ukołysanym, nie pracuje się tam źle i przeważnie żal odchodzić.

Najlepiej w ogóle nie zaczynać.
4
xoxo 2016-09-28 11:53:46
Hej, wiecie czy wypłata jest u nich terminowa? Dzięki
hh 2016-09-28 13:32:25
jest terminowa
krzysiek 2016-09-28 14:40:26
Wiecie jednak czy wypłata jest u nich terminowa? Dostawać wynagrodzenie o czasie jest bardzo ważne, ale jak dbają o dobre warunki pracy to jeszcze lepiej się opłaca.
xyz 2016-09-28 15:58:35
Wydaje mi się, ze jeśli szukasz stałej, pewnej pracy to raczej nie u nich. Znam osobę, która pracuje w innej podobnej firmie i według opinii (znajomi znajomych) to nie posiedzisz tutaj długo. Może wypłaty są na czas ale to nie jest stała praca. Raz jest praca, raz nie ma. Studiując, wynajmując mieszkanie - nie warto. Jeśli mieszkasz z rodzicami i nie masz zobowiązań finansowych - fajna praca na początek.
1
Antek 2016-09-28 17:35:06
@xyz ale to nie podpisuje się tu żadnej umowy? W sumie tylko umowa o pracę gwarantuje zatrudnienie, ale dziwne mi się to wydaje..
Wojtek 2016-10-04 15:09:30
Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej, przeszedłem wszystkie etapy, ale nawet nie zacząłem pracy - uprzedzam więc, że moja opinia nie dotyczy pracy, a wrażenia po spędzeniu tam ok. 16 godzin. Cały ten proces szkolenia i sprawdzania potencjalnych pracowników prowadzą jakieś ptysie ok. 30 lat, z pozą luzaków, wplatający co i raz angielskie określenia, zachowujący się jak gwiazdy rocka, którzy są przekonani, że mają najlepszą robotę ever i że kandydaci im mega zazdroszczą. W pracy wymagany jest podobno język angielski na zaawansowanym poziomie, szkoda tylko że wspomniani panowie sami nie spełniają tych wymagań: z miną cwaniaków na siłę chcą wszystkich poprawiać, sami robiąc błędy, których nie robi się nawet na poziomie podstawówki. Jadą wszystkich równo, że przecież wyłapywanie błędów jest takie łatwe i oczywiste, nie zauważając że ktoś robi to pierwszy raz i jeszcze nie jest pracownikiem, więc to trochę niemiłe. Ale fakt faktem proces kwalifikacyjny jest banalny.
Praca ta to korpo do bólu. Zostaw telefon, portfel, wszystko przed wejściem na salę testową. Jeśli zapomnisz, to mogą Ci telefon zabrać na kilka dni, żeby go "sprawdzić". Żadnego jedzenia przy komputerach/konsolach, a przerwa obiadowa śmiesznie krótka - chyba te urzędowe 15 minut. I najważniejsze pytanie - czy praca jest "fajna" i faktycznie może zainteresować zapalonych graczy? NIE, NIE i JESZCZE RAZ NIE. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie pierdoły są nazywane "bugami"… Ile razy trzeba odpalać grę ponownie i sprawdzać czy dany błąd jeszcze raz wystąpi. Nie wiem jakim cudem w grach takich jak Wiedźmin dalej są bugi, skoro oni faktycznie wszystko wyłapują. Jest to wszystko OKROPNIE NUDNE. Jak Boga kocham, stwierdziłem że wolę wbijać faktury w biurze.
Za zaawansowaną znajomość języka angielskiego i siedenie 8h przed kompem/konsolą i wypalanie oczu dostajecie, uwaga co: najniższą krajową :) True story
2
Ai 2016-10-04 17:54:11
Wiesz co, nie wiem czy to jest jakaś sensowna opinia, skoro tam tak naprawdę nie pracowałeś, mi się wydaje, że warto byłoby jednak zaciągnąć lepszej opinii, a nie kogoś, komu się nie podoba poza luzaków.
1
Przemysław 2016-10-13 00:39:23
Przepracowałem w Testronicu kilka (10+) tygodni, więc z chęcią wypowiem się na ten temat.

Najważniejsze na początku, zarobki: najniższa krajowa, z bezdyskusyjną (na plus) podwyżką po przepracowanych kolejno 500, 1000 i 2000 godzinach. Ostatecznie jest to około 17 zł/h brutto, zaczyna się od 13.

Praca i stabilność: praca polega na testowaniu gier, problem tylko w tym, że.. jest bardzo niestabilnie. W jednym miesiącu przepracujesz na jednym projekcie dwa-trzy-cztery tygodnie, w drugim miesiącu przez dwa tygodnie będziesz mieć wolne, bo nie ma projektów/jest za dużo ludzi. W połowie przypadków i tak jest za dużo ludzi, więc twoja praca polegać będzie na udawaniu, że coś robisz, albo wyłapywaniu rzeczy, które tak naprawdę nawet nie są błędami, ale w końcu za coś Ci płacą. 50 minut przerwy dziennie (2x10 min + 1x30 min). Na projektach na których ja byłem bywało różnie, raz nikt się nie czepiał czy wróciłeś z przerwy 5 minut później, czy wcześniej, a raz dostawałeś mega opierdziel za 30 sekund spóźnienia. Wracając do stabilności, jeżeli jesteście gotowi na dni/tygodnie bez pracy - pozdrawiam i życzę powodzenia.

Warto również wspomnieć, że każdy z pracowników ma cztery strajki w roku - piszesz rano wiadomość, że nie przyjdziesz do pracy, bo coś tam i sprawa załatwiona. Piąty strajk = rozwiązanie umowy i staż pracy nie ma tu nic do rzeczy. Honorują oczywiście zwolnienia lekarskie, co jest plusem. Niestety o tym się nigdzie nie wspomina, ale jeżeli akurat zdarzy się tak, że byłeś cennym pracownikiem i mogłeś liczyć na zatrudnienie w momencie gdy inni twoi koledzy mieli wolne (bo za dużo osób/za mało projektów) to po takim strajku możesz liczyć na parę dni wolnego - ot, firma mści się za twoje nieeleganckie zachowanie.

Korporacja zarządzana jest w sposób po prostu śmieszny. Leadowie (jak wyżej wspomniałem pracujący za grosze) często przez cały dzień kompletnie się opier*alają, bądź prowadzą całymi dniami dyskusje na Skype i/lub innych platformach z developerami. Tak czy siak: nie przepracowują się. Często nie będziesz wiedział co masz zrobić. A bo nie ma żadnych wyznaczonych zadań, więc siedź na tyłku i graj w grę, której nie lubisz, na platformie, której również nie lubisz, bylebyś cokolwiek robił.

Szkolenia znikome. Poza tym pierwszym, wstępnym szkoleniem podczas procesu rekrutacyjnego, nie masz za bardzo na co liczyć. Trzeba polegać na łaskawości współpracowników, a z tym bywa różnie. Może być tak, że będziesz się wdrażał na jakiś projekt kilka dni, a pod koniec tygodnia i tak wyrzucą Cię gdzie indziej - i tak.. w koło Macieju.

QA, a gamedev: Warto wspomnieć wszystkim, którzy chcieliby pracować w game developmencie jako programiści, artyści, graficy, whatever - ta praca nie otwiera wam żadnych drzwi. Będziecie gnić jako testerzy do końca życia, jeżeli zostaniecie tu dłużej. Tester w innej firmie to dalej tester i wszędzie zarabiają śmieszne pieniądze. To "najemnicy" do szukania błędów, gdy developer nie ma na to czasu. A Testronic ciągnie od klientów najwięcej ze wszystkich tego typu firm w Polsce - szkoda, że nie przekłada się to na zarobki pracowników (nie mówię tu o wszystkich, Leadowie i inni starsi stażem również zarabiają śmieszne pieniądze - to jak dostać w mordę).

Atmosfera: tutaj jest różnie. Generalnie jest to praca (bez obrazy) dla ludzi bez ambicji, a wejście w szeregi testerów firmy Testronic Laboratories równa się ponownemu wkroczeniu w okres dojrzewania i gimnazjum. Odsetek kucowatości wśród pracowników jest niezmierzalny. Jeżeli szukacie wartościowych znajomości, to się to nie uda. Większość pracowników mimo wszystko jest sympatyczna i pomocna, ale są wyjątki od reguły. Są ludzie, którzy powiedzą ci dokładnie co powinieneś zrobić, a są tacy, którzy powiedzą ci, że nie mają czasu, i na razie.

Podsumowując, jest to praca dla mało ambitnych ludzi lubiących gry wideo (mało ambitnych, nie dlatego, że lubią gry wideo, a dlatego, że praca nie oferuje żadnej przyszłości). Na dorobienie sobie paru groszy - jak najbardziej. Na utrzymanie się - nigdy w życiu. Będą wam pomagali, by następnego dnia rzucić wam kłody pod nogi. Często największym wrogiem jest nie developer, a współpracownicy, a stabilność tej pracy pozostawia wiele do życzenia.

Zrezygnowałem kilka tygodni temu i to była najlepsza decyzja jaką do tej pory podjąłem w życiu.
6
Adasiek 2016-10-13 10:54:45
Jeśli o mnie chodzi to 17 złotych za godzinę to spoko stawka!
Extost 2016-10-14 14:33:39
W lionbridge'u po 3 przepracowanych miesiacach jest 19. A tu 17 po roku ciaglej pracy czy jakos tak.
Extost 2016-10-14 14:33:59
W lionbridge'u po 3 przepracowanych miesiacach jest 19. A tu 17 po roku ciaglej pracy czy jakos tak.
hello 2016-10-16 11:19:28
Skoro można liczyć u nich na stawki na poziomie 17zł @Adasiek, to może oprócz tego jest szansa na odpowiednie premie w tym zakresie, wiecie czy tak jest? Dwuskładnikowe zarobki są dość ważne dla mnie.
Przemysław 2016-10-16 17:44:00
Nie ma żadnych premii.

Z dnia na dzień możesz zostać bez pracy na długie tygodnie, nawet jeżeli jesteś na jakimś projekcie "core", czyli generalnie rdzeniem całego zespołu i w sumie to wchodzisz w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] leadowi żeby Cię polecił, jak nagle będą awanse.

Niestabilnie jest po prostu. Tak więc teoretycznie te 2000h (17 zl brutto) powinno sie miec po ok. roku pracy, w praktyce? A w praktyce, to poznalem ludzi ktorzy pracowali, albo chcieli "na pelen etat", a po poltora roku ani widu, ani slychu tych 2000h.. :)
arek 2016-10-19 14:43:17
Nie chce mi sie w to wierzyć Przemysław przecież nie pomto zatrudniają ludzi ,ze jak im cos sie nie spodoba to od razu zwalniają, lub po to by ktos pomógł im w projekcie doświadczony a pózniej po zakończeniu zrywają umowę
Przemysław 2016-10-20 16:26:59
Nie napisałem, że zrywają umowę. Napisałem, że jak wykorzystasz strajka to jest szansa na długie dni/tygodnie bez pracy.

Chcesz - proszę bardzo, idź i sam się przekonaj. Zmarnujesz tylko czas, jeżeli mieszka w Tobie jeszcze jakaś ambicja.
Zostaw swoją opinię o Testronic Labs - Piaseczno
test
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Testronic Labs