Grupa Kapitałowa PCC

Brzeg Dolny

Opinie o Grupa Kapitałowa PCC

On 2015-09-17 05:25:01
Wlasnie sa przyjecia do Basf bardzo duzo osob tam potrzebuja a zarobki brutto to 2800 i do tego co miesiac 10% premi,wiec na reke wychodzi tak 2200zl
zola 2015-09-24 21:34:26
Cześć :) Właśnie zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjna na stanowisko LABORANTA. Jaki jest zakres obowiązków? Jedna osoba w laboratorium, zmianowy charakter pracy? Jak wyglądają zarobki?
Chemik 2015-09-24 22:37:30
Zakres obowiązków zależy od laboratorium, a tych w PCC jest kilka. Generalinie na stanowisku laborant wykonuje się analizy. Praca jest zazwyczaj w systemie zmianowym czterobrygadowym, są też inne systemy pracy (czterobrygadówka w lab wydziałowych, system jednozmianowy w badawczych).
aram 2015-10-14 20:21:31
odradzam prace w tej firmie kazdemu , spedzilem tam wiele lat na stanowisku kierowniczym , to jest jedno wielkie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] dorabiacie tych darmozjadow z duisburga , oni placa sobie po 15 -20 tys.eur miesiecznie
miejscowy 2015-10-14 20:54:55
syf, kiła i mogiła! do tego truje miasto ze swojej zepsutej oczyszczalni ścieków!!! syfiarze!!!!
miejscowy 2015-10-30 17:31:19
w firmie PCC Rokita to może wam walić odorem od rana do wieczora (widać lubicie smród), ale zasmradzacie całe miasto Brzeg Dolny ze swojej oczyszczalni ścieków nad którą nikt w waszej firmie nie panuje!!!!
AAA 2015-11-03 12:06:12
Pozytywnych opinii na temat tej firmy jest jak na lekarstwo. Umowa na stałe?! To mit.
gość 2015-11-06 08:59:47
...firma, że pożal się Boże...
gość 2015-11-06 09:16:00
...jak czyta się powyższe komentarze...ale wszędzie dobrze gdzie nas nie ma...
fgh 2015-11-07 22:51:04
Firma jak każda, choć opinii pozytywnych to tu nie wiele.
mądry gość 2015-11-13 18:17:36
ludzie pracujący przy rtęci w PCC Rokita, UWAŻAJCIE NA SIEBIE SAMI, ŻEBY SIĘ KOMUŚ DUŻA KRZYWDA NIE STAŁA!!! Opary rtęci są bardzo szkodliwe i mogą prowadzić do poważnych chorób i nawet zatrucia grożącego śmiercią!!!
znawca 2015-12-07 14:40:41
no i mogiła!!!
Pawel 2015-12-07 21:01:59
Dzisaj byłem na rozmowie w grópie kapitałowej PCC rokita spółka ncc oferowali na okres próbny 1900 brutto , praca przy kwasie z opóźnionym okresie wchłaniania.. czyli ze możesz przyjechać do domu i po przypadkowym zetknieciu się z nim zejść z tego swiata.. polecam tam prace dla ludzi którzy chcą ze sobą skonczyc... za takie ryzyko to minimum 3000 brutto
Kris w 2015-12-19 19:43:13
Zależy gdzie chcesz pracować w jakiej spółce.jest,apakor,kosmet,labmatic,pcc,jeszcze kilka spółek.płacą całkiem nie źle,są nadgodziny,50,100 a nawet 200% za niedzielę i premie też są.
stop syfiarzom!!! 2016-02-03 16:35:31
Ty Kobieto, już pewnie nie czujesz, że śmierdzi, bo to pewnie Twoje swojskie klimaty, więc różnicy nie widzisz! haha
Pati 2016-04-06 21:19:04
ja tam przeniosłam się do Linpacku w Bukowicach i mi jest tam o wiele lepiej :)
Jony 2016-04-09 02:15:29
Pati a ile w tym lipnacku sie zarabia?
Paweł 2016-04-11 23:28:54
Ktokolwiek widział ktokolwiek wie gdzie przyjmują do pracy???? szukam pracy fizycznej,,,,,jakiejkolwiek. Wysyłam oferty ale licho z odpowiedziami.
Paweł 2016-04-11 23:40:04
Zapomniałem napisać że chodzi o Brzeg Dolny.
miejscowy 2016-04-12 00:53:09
jeśli w Brzegu to tylko po znajomości albo trza posmarować na początku, żeby potem pojechać ;-), lepiej próbuj we Wro lub na strefie koło Środy
miejscowy 2016-04-15 16:48:53
zapytaj ile płacą za takie kwalifikacje to zrozumiesz prawdę o tej goownianej firmie niemieckiego zyda z opolszczyzny rodem
duda 2016-04-16 10:21:16
Lapiej nie probuj z ta firma. Fatalne zarzadzanie. Zawisc i brak szacunku dla podwladnych. Szkolenia ktore obiecuja to fikcja. Owszem sa jakies szkolenia ale polegaja na prelekcji z power pointa i na tym szkolenie sie konczy. Premii nigdy nie zobaczysz
zen 2016-04-16 10:23:58
Poszukaj oferty pod adresem CWB Partner. Wiele nie zarobisz, ale prace u nich znajdziesz zawsze
EKOLODZY 2016-05-05 14:13:45
JEŚLI W TYM ROKU BĘDZIE ZNOWU ŚMIERDZIEĆ W CAŁYM BRZEGU DOLNYM Z WASZEJ ZEPSUTEJ OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW TO ZABLOKUJEMY WAM GŁÓWNĄ BRAMĘ WJAZDOWĄ DO ZAKŁADU I TYLE BĘDZIE WASZEJ PRODUKCJI!!! PREZES WIESŁAW TO ZROZUMIAŁ I DONIÓSŁ SWOIM NIEMIECKIM MOCODAWCOM W DUISBURGU?
Ziemba 2016-05-15 20:24:28
Narzekacie na smrody i że mało pracą. Pewnie coś w tym jest. Ale nikt nie pomyśli o tym co by było gdyby zamknęli te zaklady. Ile tam jest ludzi zatrudnionych? Czytalem że kolo 2000. Co by było gdyby wszyscy robotę stracili? Wlaściciel ma ponoć kilkanascie takich firm na świecie więc pewnie my tam ryba jeden zaklad w tą czy w tą. Zajrzyjcie w świętokrzyskie. Ja tam mieszkam. Pracy nie ma jakiejkolwiek. Szukam gdzie indziej i chyba złoze do PCC i do BASF bo mam we Wrocławiu kumpli.
ekonom 2016-05-16 22:32:21
jesteś młody to jeszcze nie masz pojęcia o życiu, ale wyrobisz się. PCC Duisburg nigdy nie zamknie fabryki w Brzegu Dolnym, bo to ona przynosi większość zysków tej spółki, w Niemczech mają już tylko biura, produkcji zero! We wszystkich spółkach na terenie dawnej Rokity pracuje około 1300 osób, a nie 2000.
brzeg dolny 2016-06-04 21:33:43
cały czas bez przerwy go szukają bo wuja płacą i specjaliści za taki szmal nie chcą pracować!
brzeg dolny 2016-06-07 15:38:21
dostaniesz góra dwójke netto i sam poszukasz innej pracy, takie niestety nadal są realia rokitowe ale pewnie małe przebłyski rozumu juz widać w zarządzie
maciek 2016-06-15 19:46:58
Lepiej nie probuj tam nawet aplikowac. Ekspansja na wschodzie - zapomnij
Darek 2016-06-15 20:05:52
Czy ktos moze cos powiedziec o pracy w PCC Cosmet w eksporcie?
BAKO 2016-06-24 20:05:05
CZY TO PRAWDA,ŻE NA BRAMIE ZATRZYMANO PIJANEGO PRACOWNIKA PCC APAKOR I ZWOLNIONO GO A PÓŹNIEJ PRZYJĘTO Z POWROTEM,PROSZĘ O INFO.
Duda 2016-06-30 08:21:17
Nawet nie probuj. Placa zle a premii nigdy nie zobaczysz na dodatek bedziesz pracowal w smrodzie
Zenek 2016-06-30 08:25:47
Firma pozbawiona wszelkich zasad i etyki.
Odradzam komukolwiek pomysl pracy w tym konglomeracie spolek.
Najgorsza firma z jaka mialem stycznosc
Nie dotrzymuja danego slowa i klamia.
wdr 2016-07-14 00:53:39
Pracowałam w Kosmecie 1,5 miesiąca i nie żałuję, że sie stamtąd zwolniłam. 8 godzin stania na nogach z jedna 15 minutową przerwą, współpracownicy w wiekszości niemili i wrogo nastawieni. Warunki pracy to jakaś kpina, w lipcu rok temu, gdy było na dworze 30 stopni, w hali było okolo 50 stopni !! nie dało sie pracować, brak klimatyzacji. Niby płacą Ci za godzine, ale brygadzistki co chwile przychodza i Cie poganiaja tak jakby sie robilo na akord. Kompletny brak zrozumienia jesli ktoś się gorzej czuł, musisz robić byleby ilość palet sie zgadzała... Obóz pracy, nie polecam nikomu!
niezadowolony 2016-08-15 02:38:28
pracowalem w Kosmecie na magazynie 3 lata i mialem 2000zl brutto,to jakas kpina tym bardziej ze nie ma zadnej premi a praca na dwie zmiany.
niezadowolony 2016-08-15 02:38:54
Nick 2016-08-19 12:29:32
Witam
Pracowałem w jednej ze spółek grupy PCC Rokita.
Typowy zakład pracy centralnie planowany, Ostoja poprzedniego ustroju plus dziki kapitalizm, w którym ekonomia wygrywa z techniką a nawet ze zdrowym rozsądkiem. Zarząd nastawiony na maksymalizację zysku kosztem jakości, kompetencji, atmosfery, etyki. Tam gdzie powinno pracować 3 specjalistów każdy z innej dziedziny, to pracuje jeden i to zarobiony. A jak się już trafi ktoś z ambicjami to dostaje na garba tyle roboty, że się nie pozbiera. Najlepszy pracownik to taki, który potrafi zniszczyć psychicznie ludzi, bez etyki, bez zachamowań, niekompetentny frustrat, Jarząbek śpiewający do szafy. Najlepsza taktyka to spychologia, donosicielstwo, oczernianie, obwinianie. Przełożeni traktują pracownika jak Plankton, a z kolei oni są planktonem dla prezesa. To Taki łańcuch pokarmowy.

Nie polecam chyba, że ktoś mieszka w pobliżu i ma w miarę dobre znajomości.
Chyba że ktoś ma inne zdanie.
molii 2016-09-20 19:05:07
szukają spawaczy do apakoru,tam to gó...o zarobisz a szkodliwe warunki,że szkoda zdrowia i nerwów,nie ma na czy i czym robić skandaliczne warunki pracy i nie wierzcie im na słowo bo was wychu.......ją,tylko na piśmie niech dają,spawają dozorowo na spawarkach,które ledwie zipią wszyscy i wszystko mają w du....ie,niedługo co drugi będzie tam mistrzem i nie będzie komu robić,hehe.
zorro 2016-09-26 16:59:12
dajcie spokój z pcc apakor .
Mistrzowie mają wszystko w d////ie wszystko za nich trzeba dybać łącznie z pozwoleniami na wykonywana pracę w terenie,
masz sam sobie wszystko przygotować z niczego ,każdy odbija piłeczkę od siebie ,w takim razie po co są mistrzami i za co biorą pieniądze,ten łysy co był zwykłym robolem na kuźni został mistrzem ,skandal jak się odnosi do ludzi ,zrobili go mistrzem i palma zaczęła mu odbijać ,chamstwo w jego wykonaniu to mało powiedziane ,gdy odejdzie Rysiek dopiero będzie syfffffffffffffffff
Seba 2016-09-26 20:59:49
Do zorro.
W pełni cię popieram,ale nie ma z kim gadać,młodzi uciekają z apakoru a starzY się boją stracić pracę.
Powinni płacić szkodliwe ludziom i mleko dawać codziennie.Mistrzów nie wezmą pod lupę bo to cała rodzina.
Tylko wrzodów można się tam zabawić.
mat 2016-10-12 12:34:40
hahha Padłem ze smiechu :)
faith 2016-10-12 12:39:13
Jak dorzucają odpowiednie premie do postawy to jeszcze lepiej o nich świadczy, w końcu dbają o dobre zarobki.
Ola 2016-12-01 21:43:17
Szukam pokoju do wynajęcia w Brzegu Dolnym. Może komuś wpadło coś w oko przez przypadek? Proszę o Info.
Nick 2016-12-13 21:48:42
Firma rekrutuje na potęgę, dlaczego? Bo w końcu ludzie mają alternatywę w innych zakładach pracy i mówią dość. Jaki jest sens zwalniać doświadczonych ludzi i zatrudniać przyjezdnych, którzy zazwyczaj są zdziwieni w jakim bałaganie przychodzi im pracować, po czym też odchodzą.
Ps. w rokicie większość produkcji lub półproduktów i produktów jest rakotwórcza, niebezpieczna, a nawet mutogenna. Całe miasto ma dość tego smrodu.
Ziomek 2016-12-20 11:38:00
Uważajcie na BYŁEGO WIĘŹNIA ,który pracuje w PCC Apakor ,możecie mieć z nim problemy .Co do materiałów rakotwórczych oraz środków rakotwórczych to w pełni się zgadzam z przedmówcą.
Kto chce mieć dzieci powinien się zastanowić !!!!!!!!
rokiciarz 2017-01-06 12:23:09
Liczba zatrudnionych w PCC Brzeg Dolny - ok 1500 z czego więcej niż połowa to specjaliści menadżerowie, kierownicy, dyrektorzy. Reszta to tania siła robocza

Forma zatrudnienia - najczęściej umowa o pracę na czas określony - 4 lata

Wynagrodzenia - fizyczni ok 1800-2000, specjaliści 2500 - 2800, menadżerowie zarabiają już dużo wiecej, kierownicy dyrektorzy - pensje zalezne od układów i odpowiedzialności. Najlepiej zarabiają ci, którzy maja monopol na wiedzę o instalacjach - szczególnie tych starych. Są jeszcze technolodzy - pensje ustalane indywidualnie, ale żadnych tzw "kokosów" nie ma

Warunki pracy - krańcowo różne w zależności od wytwórni - począwszy od warunków wczesnego średniowiecza, a skończywszy na XIX w.

Zagrożenia - na niektórych stanowiskach większe prawdopodobieństwo kalectwa, lub utraty zdrowia niż w kopalni.

Układy w pracy - jak wszędzie, ale generalnie zamordyzm, kłótnie, donosicielstwo, chamstwo, bardzo dużo konfliktów. Osoba o dużej wrażliwości raczej niech się w PCC nie zatrudnia.

Rotacja personelu - bardzo duża ze względu na trudne warunki pracy - psychiczne i fizyczne.

Ogólnie - jak ktoś szuka ambitnej i rozwijającej pracy w PCC to raczej się mocno zawiedzie. To samo dotyczy zarobków i warunków pracy.

Kilka przykładów stanowisk :
Magazynier - magazyn nieogrzewany dostatecznie, rampa załadowcza niebezpieczna, stare wózki widłowe, praca w ciągłym stresie, brak odpowiedniego zaplecza socjalnego, brak dobrej organizacji pracy - nie polecam. Praca fizyczna ponad siły przy załadunkach i wyładunkach beczek - przetaczanie ręczne na palety
aparatowy - wykonuje wszystko co poleci mistrz, praca zmianowa, w każdych warunkach - np na wytwórni przy 60st C a potem na nalewaku na zewnątrz przy mrozie i wietrze. Aparatowy robi wszystko np nalewanie beczek z chemią na zewnątrz np 200-300 beczek na nocnej zmianie, a potem aby sie nie nudził zamiata plac załadunkowy.
referent - odmiana sekretarki dla kierowników Referenci są od brudnej i nużacej roboty papierowej i wprowadzania dokumentów do SAP - zero rozwoju zawodowego. Odmiana aparatowego, ale w biurze - robią wszystko co poleci kierownik, włącznie z podlewaniem kwiatków.
specjalista - trochę więcej niż referent tzn większa odpowiedzialność ale pieniądze niewspółmierne - o rozwoju zawodowym można zapomnieć. Im więcej się wykazujesz tym więcej dostajesz obowiązków, ale za te same pieniądze. Więc lepiej tego nie robić, bo praca zamiast o 15-stej, kończy się 2 godziny później- nie liczcie na nadgodziny.
menadżer sprzedaży- bardzo dużo chamów i prostaków w tej grupie zawodowej więc na dobra atmosferę w pracy nie ma co liczyć. Generalnie wszyscy są odpowiedzialni za to, że jakaś wysyłka nie poszła, tylko nie menadżer. Niektórzy z nich nie wiedza nawet, ile wytwórnia jest w stanie wyprodukować na dobę a potem są zdziwieni, że nie ma produktu - jak to k...wa, nie ma !
kierownik - osoby z zewnątrz niech lepiej zapomną, że mogą aplikować na to stanowisko - to praca dla wybranych z kręgu wtajemniczonych i znajomych królika. Kierownikiem zostaje się po latach pracy i po protekcji, wiedza też musi być, ale związana z daną wytwórnią.
dyrektor, prezes - nie pisze nawet, ale jak ktoś ma marzenia to może pomarzyć, ze składa aplikację w PCC na to stanowisko

Obecnie trwa wzmożona rekrutacja na wiele stanowisk robotniczych - jak ktoś umie myśleć, to powinien domyślić się dlaczego ludzie stamtąd uciekają. Chyba, że ktoś ma wybitna potrzebę codziennego podnoszenia sobie ciśnienia, lub po prostu lubi pracować codzienne w smrodzie.

O Kosmecie nie napiszę wiele - to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jak ktoś ogladał "Ziemię obiecaną" to może sobie wyobrazić. Kosmet to największy syf w całej grupie PCC. Bardzo dużo wypadków !
PRAWNIK 2017-01-06 22:15:22
NARESZCIE ZNALAZŁA SIĘ OSOBA ODWAŻNA,KTÓRA NIE MYŚLI TYLKO O SOBIE ALE RÓWNIEŻ O INNYCH,A WŁAŚNIE TAKICH BRAKUJE LUDZI W TYM KRAJU DLATEGO JEST JAK JEST,ALE WRACAJĄC DO TEMATU,,,,JAK TO MOŻLIWE ABY LUDZIE ,KTÓRZY JUŻ TAM PRACUJĄ NIE OTRZYMYWALI SZKODLIWEGO !!!!! DLACZEGO NIE WALCZYCIE O SWOJE ZDROWIE,WIEM ,A MOŻE JAKOŚ TO BĘDZIE ,NIE !!!!! TRZEBA DZIAŁAĆ NATYCHMIAST !!!!! POZEW ZBIOROWY I BASTA !!!!!!!!!!!!!
ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI !!!! IM WAS BĘDZIE WIĘCEJ TYM LEPIEJ DLA WAS !!!!!!
rokiciarz 2017-01-10 18:00:27
Na bunty wśród załogi znaleźli sposób. Związki zawodowe są podporządkowane, a te, które nie chciały się podporządkować zostały zlikwidowane razem ze spółką gdzie było najwięcej związkowców. Potem powstała nowa spółka, gdzie zatrudniono tych, których chcieli zatrudnić - reszta na bruk. Tak najprościej jest pozbyć się związków. To dobra metoda w firmie składającej się z wielu małych spółeczek - prościej jest zlikwidować spółkę i utworzyć ja od nowa niż walczyć ze związkami.
Ludzie się nie buntują, bo są bardzo duże rotacje pracownków, a system zarządzania działa tak aby ludzi skłócać. Pretekstem jest tez specyfika firmy - zawsze można znaleźć kij na niepokornych. Cała firma jest monitorowana - permanentna inwigilacja za pomocą kamer i mikrofonów, nawet na korytarzach w biurach,. Kierownicy i dyspozytorzy codziennie przeglądają nagrania. Korespondencja i praca na komputerze monitorowana, czas pracy monitorowany, nawet wejście na palarnie monitorowane za pomocą kart magnetycznych. Samochody służbowe monitorowane za pomocą GPS.

Wiele zdarzeń niepożądanych jest ukrywane, aby nie pokazywać w statystyce wypadków w pracy. O wielu awariach nie wiedzą mieszkańcy miasta - nie zdają sobie sprawy, że dochodzi do nich częściej niż pisze o tym prasa lokalna. Panuje zmowa milczenia w tych sprawach, bo jeśli są awarie to kierownikom obcina się premie, więc nie wykazują tego w raportach, albo opisują awarie jako przerwy technologiczne.

Wszystko działa na zasadzie piramidy - aparatowy się nie wychyli, bo mistrz obetnie mu premię, mistrz się nie wychyli, bo kierownik obetnie mu premię, kierownik się nie wychyli, bo prezes obetnie mu premię. Więc wszyscy musza się kryć, a także uważać na donosicieli, bo tych nie brakuje. Struktura jak w niemieckiej armii.

Dziwię się, że to jeszcze funkcjonuje. Zwłaszcza po tylu wypadkach śmiertelnych lub ciężkich okaleczeniach i zatruciach ,o których cicho w w TV zawsze było. Zapewne dochodzi do tego lokalny układ, który nie chce, aby o PCC Rokita było zbyt głośno - to są lokalni politycy, ale też szereg mniejszych firm, które z PCC Rokita żyją - firmy remontowe, budowlane, przewozowe, itp

Najbardziej zastanawiające jest , że Brzeg Dolny dysponuje bardzo dużymi terenami inwestycyjnymi, lecz na skutek "ugadania" pomiędzy zarządem a lokalna władzą, władze miasta nie starają się o nowych inwestorów bo wtedy straciłyby monopol na zatrudnienie w tym rejonie i musiałyby podnieść pensje aby być konkurencyjnym.

Dlatego konkurencji nie ma od dawna, choć Środa Sl. zrobiła swoje i zabrała trochę pracowników.

Dlaczego w Brzegu Dolnym nie ma np obcych dużych firm logistycznych, lub firm zajmujących się opakowaniami na chemię, dlaczego nie ma żadnych zakładów przetwarzających rokickie surowce na wielka skalę ? Dlaczego nie ma zewnętrznej myjni autocystern ? Ano dlatego, ze PCC położyło łapę na całej przemysłowej infrastrukturze, włącznie z oczyszczalnią ścieków, ogrzewaniem przemysłowym, logistyka transportem. Żadna konkurencja się nie utrzyma, bo albo nikt z nią nie podpisze umowy, albo nie będzie gdzie miała ścieków zrzucać - prosty sposób na pozbycie się konkurencji.

Dlatego robią co chcą i nie liczą się z nikim. Niemiecki właściciel ma co miesiąc otrzymać swoja dolę, a reszta go nie obchodzi.

ZIOMEK 2017-01-14 10:06:04
PCC APAKOR.
PROSZĘ ABY NOWI PRACOWNICY SZCZEGÓLNIE W PCC APAKOR ROBILI ZDJĘCIA ŁAMANIA SWOICH PRAW PRACOWNICZYCH,BO SAMO SKIEROWANIE SPRAWY DO PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY NIC NIE DA !!!! MAJA TAM WTYCZKĘ !!!!! A ZDJĘCIA I NAGRANIA TO JUŻ DUŻO .GDYBY KTOŚ POTRZEBOWAŁ POMOCY W SĄDZIE PRACY Z CHĘCIĄ POMOGĘ ,MAM WYSTARCZAJĄCO DOWODÓW ,ŻE ŁAMIĄ W TEJ SPÓŁCE PRAWO.JESTEM PEŁEN PODZIWU DLA KOLEGI ,KTÓRY PO NIESPEŁNA 2 MIESIĄCACH DAŁ NOGĘ Z TEJ ZASYFIAŁEJ FIRMY !!!! JAK MAM SIĘ TAM NAUCZYĆ SPAWAĆ SKORO RYSUNKI ZBIORNIKÓW SWOJE A PRACOWNICY I TAK SPAWAJĄ PO SWOJEMU A O WPS -ach NIE WSPOMNĘ NAWET NIE WIEDZĄ CO TO JEST ,JAK SPAWAĆ STAL NIERDZEWNĄ SKORO RDZEWIEJE SZCZEGÓLNIE GDY WRÓCI Z KUŹNI !!!! KAŻĄ MI SPAWAĆ MIMO,ŻE NIE MAM UPRAWNIEŃ ANI DOŚWIADCZENIA .A UKŁADY --- NIECH TO SZLAK TRAFI ,ZBIERAJCIE DOWODY BO MOGĄ SIĘ WAM PRZYDAĆ !!!!!!
rokiciarz 2017-01-14 23:01:13
Panowie z Apakoru. Zbierajcie dowody, róbcie zdjęcia, filmy, a potem wysłać zawiadomienie do powiatowego inspektora pracy, z zastrzeżeniem anonimowości, oraz to samo pismo do wiadomości wojewódzkiej inspekcji pracy, ministerstwa pracy i ministerstwa sprawiedliwości, oraz rzecznika praw obywatelskich. W piśmie należy dopisać, że macie obawy, iż na poprzedniej inspekcji zostały ujawnione dane pracownika który złożył wniosek o kontrolę - trzeba opisać całą sytuację i w związku z tym należy jeszcze dopisać że :

W związku z zastrzeżeniem z art. 44. 3 Ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy nie wyrażam zgody na ujawnienie informacji, że kontrola jest przeprowadzana z związku ze złożoną przeze mnie skargą.

Jeśli inspektor ujawni tajemnicę służbową (czyli nasze nazwisko)to podlega prawu karnemu. Pismo wysłane do kilku instytucji powinno dać PiP do zrozumienia, że sprawa zostaje "rozdmuchana".

W piśmie należy bardzo dokładnie opisać okoliczności łamania przepisów, świadków, którzy słyszeli polecenia przełożonych, chronologię łamania przepisów, a także zagrożenia jakie to ze sobą niosło. Zebrać trzeba jak najwięcej dowodów. Może być tak, że w związku z łamaniem przepisów doszło do zagrożenia bezpieczeństwa zdrowia , lub życia i wtedy, jeśli pismo poszło do ministerstwa sprawiedliwości, to sprawą może zająć się niezależnie prokuratura. I nie da się wtedy zamieść sprawy pod dywan.

Zostaw swoją opinię o Grupa Kapitałowa PCC - Brzeg Dolny
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Grupa Kapitałowa PCC